[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم
نویسنده پیام
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5295
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #2701
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۴۰۰/۱/۲۷ عصر ۰۴:۲۳)جان لاک نوشته شده:  

با سلام

انیمیشنی که در دهه 60 چند بار پخش شد

داستان حضرت سلیمان بود که شخصی امد پیش سلیمان نبی و شکایت کرد که عزرائیل را دیده که با عصبانیت نگاهش کرده و ........

سلیمان به باد فرمان داد تا آن شخص را به هندوستان ببرد

داستان برگرفته از شعر یکی از شعرای فارسی هم هست

نام این انیمه را کسی میدونه

انیمیشن نبود یک سریال عروسکی بود ساخته مسعود جعفری جوزانی متعلق به اوائل دهه شصت به نام داستانهای مثنوی! قسمت مورد نظر شما داستان خواجه و عزراییل نام داشت.

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۴۰۰/۳/۳ صبح ۰۹:۴۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پهلوان جواد, مارک واتنی, جان لاک, Dude
شانون آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۰/۲/۱۸
اعتبار: 0

تشکرها : 4
( 22 تشکر در 7 ارسال )
شماره ارسال: #2702

(۱۴۰۰/۲/۳۰ عصر ۰۸:۳۷)شانون نوشته شده:  

سلام وقتتون بخیر

فیلمی رو سالها پیش دیدم ولی اسمش رو فراموش کردم در مورد یه فرد بیگناه بود که در زمان جنگ جهانی به یکی از بازداشتگاهها منتقل میشه و همش بهش میگفتند تو فیلیپ هستی هر چقدر این فرد توضیح میداد که من فیلیپ نیستم ولی همه از بازجو و نگهبان ها گرفته تا هم بندها میگفتند تو قیلیپ هستی و میخواستند محاکمه ش کنند  اکثر زمان فیلم در مورد این بود که این اقا میخواست اثبات کنه که اشتباها بازداشت شده . تا اونجایی که یادم هست آخر فیلم خود این فرد هم که به یک بازداشتگاه دیگه ای منتقل شده بود در جواب کسانی که اسمش رو می پرسیدند جواب میداد من فیلیپ هستم .

فیلم دیگه ای که بعضی از صحنه هاش در خاطرم مانده ولی اسمش رو فراموش کردم در مورد یک بازداشتگاه اسرای جنگی بود که یکسری از زندانی ها بالاخره بعد از تلاش های فراوانی که برای فرار و رسیدن به کشور بی طرف سوییس میکنند موفق به فرار میشوند ولی آلمانی ها بقیه شون رو به بازداشتگاه برمیگردونند یه صحنه ای که یادم هست زمانیه که یکی از اسرا با هیجان به بقیه دوستانش میگه که نامه ای از خاله ؟؟؟ از سوییس رسیده (همون دو اسیری که موفق به فرار شده بودند با اسم مستعار نامه نوشته بودند و خبر رسیدنشون به سوییس رو به دوستانشان داده بودند) فیلم بعدی هم در مورد دو مرد نظامی یکی از کشور شوروری و اونی یکی آمریکا بود که دقیق یادم نیست سر چی در یک جنگل گیر افتاده بودند و در تلاش بودند که خودشون رو نجات بدند فیلم اگر اشتباه نکنم اصلا دیالوگی نداشت ایندو کل فیلم در حال مبارزه با همدیگه هم بودند گاهی آمریکایی موفق میشد فرد اهل شوروی رو گیر بندازه و شکنجه ش بکنه و گاهی هم برعکس اتفاق می افتاد باز یک فیلمی در مورد جنگ جهانی دوم بود دو پسربچه از دست آلمانی هایی که اونها رو با خانواده اسیر کرده بودند فرار میکردند و هر جا میرفتند سعی میکردند کسی مچ دستشون رو که شماره ای روی اون توسط آلمانی ها حک شده بود رو نبینه چون متوجه میشدند که اینها اسیر هستند هر کاری هم میکردند اون شماره ها پاک نمیشدند یک فیلم ژاپنی بود که فقط یادم مونده طی یه حادثه ای شخصیت اصلی فیلم که یک مرد جوان بود یک شبه موهاش سفید شد. یک فیلم چینی هم بود که در مورد یک زن و شوهر شعبده باز بودند که همرا با دختر کوچیک و گروهشون برنامه اجرا میکردند اما یک روز یه گروه (فکر کنم ژاپنی هایی بودند که چین رو اشغال کرده بودند) دختر بچه رو میدزدند پدر دنبال نشانی از دخترش میگرده و بعد از سالها که دخترش رو که یک زن جوان شده بود پیدا میکنه ممنون میشم من رو در پیدا کردن نام و نشان این فیلم ها کمک کنید .

متاسفانه هنوز هیچکدوم از فیلم ها پیدا نشدند اونهایی هم که دوستان معرفی کردند این فیلم ها نبود

سکوت بزرگترین مترجم انسان هاست.
۱۴۰۰/۳/۳ عصر ۰۸:۳۰
تشکر شده توسط : مارک واتنی
Stalker آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۳/۲
اعتبار: 7

تشکرها : 105
( 425 تشکر در 72 ارسال )
شماره ارسال: #2703

با سلام به دوستان.

یه درخواست متفاوت دارم. اسم فیلمی رو می‌خوام بپرسم که شاید هیچ وقت از تلویزیون پخش نشده باشه، ولی حداقل یک بار تبلیغ‌ش پخش شده!

همون‌طور که احتمالا یادتون هست، کانالِ ۲ هر ۳-شنبه ساعتِ ۹ شب، فیلم سینمایی پخش می‌کرد. خیلی وقت‌ها تبلیغ فیلم هفته‌ی بعد رو از همون هفته‌ی قبل پخش می‌کردن. اتفاقا زمان پخش تبلیغِ فیلمِ‌ هفته‌ی بعد، همون قبل یا بعد از همون فیلم سینمایی هفته‌ی قبلش بود!

اواخر دهه‌ی ۶۰، یک هفته فیلمی رو تبلیغ کردن به اسم «پرواز طولانی» که خارجی بود. تا حد خوبی مطمئن هستم که اسم فیلم همین بود. صحنه‌هایی که از این فیلم پخش شد مربوط می‌شد به لحظاتی که یک هواپیما که فکر می‌کنم کوچک بود (شاید هواپیمای جنگی بود) مشکلاتی پیدا کرده بود و احتمال داشت که سقوط کنه. در اون بخش کوتاه از فیلم مکالماتی بین خلبان و یک نفر دیگه رو نشون داد. کلا همین!

خیلی از اون تبلیغ خوشم اومد. هفته‌ی بعد با کلی شوغ و ذوق نشستم پای تلویزیون، ولی انگار نه انگار‍ هیچ فیلمی پخش نشد‍‍! کلا تلویزیون همینطور بود. انگار بیننده هیچ حق و شعور و احترامی نداره! همینطور تصمیم می‌گرفتن یه کار دیگه کنن. خلاصه هفته‌های بعد هم من باز منتظر پخش این فیلم موندم ولی حداقل تا چند هفته‌ی بعد (که فیلم‌های دیگه‌ای پخش شدن) این فیلم خاص همچنان پخش نشد.

با توجه با تسلطی که اساتید این انجمن دارن،‌ خواستم ببینم آیا اصولا همچین فیلمی با این اسم و موضوع هیچ وقت از تلویزیون ایران پخش شده؟ اگه شده (یا نشده) آیا می‌دونید اصل فیلم چی بوده؟

Passion is the friction between one's soul and the outside world. (Stalker)
۱۴۰۰/۳/۶ عصر ۱۰:۲۷
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Dude
جان لاک آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۳/۲۴
اعتبار: 4

تشکرها : 85
( 272 تشکر در 70 ارسال )
شماره ارسال: #2704

درود و وقتتون بخیر

فیلمی رو سالها پیش دیدم ولی اسمش رو نمیدونم

فکر کنم یک یا دو تا دزد پسر بچه ای تخس و شیطون رو می دزدن

و ار باباش طلب پول میکنن

پسره خیلی تخس بود ،پدر دو تا دزد را در میاره

اخر قیلم توی ملاقات پدر و سارقین پدر پسر بچه

دسته ای اسکناس را با کاتر نصف میکنه

و یه نیمی از پولها را به دزدها میده و میگه

هر هفته یا روز پسرم یه تکه از اسکناس را میاره تا کم کم پولهاتون کامل بشه

فیلم "من و پسر " را یکی از دوستان معرفی کرده بودن که قیلم من نیست

من بی گناهم ، بی گناه وجود ندارد
۱۴۰۰/۳/۷ عصر ۰۶:۵۶
شانون آفلاین
مشتری کافه
*

( 22 تشکر در 7 ارسال )
شماره ارسال: #2705

سلام به دوستان عزیز

یک فیلمی که سالها قبل دیدم  و متاسفانه عنوانش یادم رفته رو قسمت هاییش رو  تعریف میکنم لطفا اگر  اسمش رو میدونید راهنمایی بفرمائید: فیلم در مورد یک خانواده آلمانی بود که پسری رو سالها قبل و در بحبوحه جنگ جهانی دوم به فرزندی قبول کرده بودند  سالها بعد از جنگ که پسر نوجوانی شده بود زنی (فکر کنم از اروپای شرقی)میاد و ادعا میکنه که این پسر فرزندش هست که زمان جنگ گم شده که با واکنش تند زوج آلمانی مواجه میشه خود پسر هم وقتی می فهمه خیلی عصبی میشه و براش باور پذیر نبوده به هر حال بعد از کش و قوس های فراوان و شکایت زن به دادگاه و کمک یک وکیل حقانیت زن مسجل میشه و در انتها  پسر زن رو به عنوان مادرش میپذیره و همراه اون به کشورش بر میگرده .

۱۴۰۰/۳/۱۴ عصر ۰۵:۴۰
سگارو آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۷/۲۱
اعتبار: 6

تشکرها : 25
( 238 تشکر در 30 ارسال )
شماره ارسال: #2706

(۱۴۰۰/۳/۶ عصر ۱۰:۲۷)Stalker نوشته شده:  

با سلام به دوستان.

یه درخواست متفاوت دارم. اسم فیلمی رو می‌خوام بپرسم که شاید هیچ وقت از تلویزیون پخش نشده باشه، ولی حداقل یک بار تبلیغ‌ش پخش شده!

همون‌طور که احتمالا یادتون هست، کانالِ ۲ هر ۳-شنبه ساعتِ ۹ شب، فیلم سینمایی پخش می‌کرد. خیلی وقت‌ها تبلیغ فیلم هفته‌ی بعد رو از همون هفته‌ی قبل پخش می‌کردن. اتفاقا زمان پخش تبلیغِ فیلمِ‌ هفته‌ی بعد، همون قبل یا بعد از همون فیلم سینمایی هفته‌ی قبلش بود!

اواخر دهه‌ی ۶۰، یک هفته فیلمی رو تبلیغ کردن به اسم «پرواز طولانی» که خارجی بود. تا حد خوبی مطمئن هستم که اسم فیلم همین بود. صحنه‌هایی که از این فیلم پخش شد مربوط می‌شد به لحظاتی که یک هواپیما که فکر می‌کنم کوچک بود (شاید هواپیمای جنگی بود) مشکلاتی پیدا کرده بود و احتمال داشت که سقوط کنه. در اون بخش کوتاه از فیلم مکالماتی بین خلبان و یک نفر دیگه رو نشون داد. کلا همین!

خیلی از اون تبلیغ خوشم اومد. هفته‌ی بعد با کلی شوغ و ذوق نشستم پای تلویزیون، ولی انگار نه انگار‍ هیچ فیلمی پخش نشد‍‍! کلا تلویزیون همینطور بود. انگار بیننده هیچ حق و شعور و احترامی نداره! همینطور تصمیم می‌گرفتن یه کار دیگه کنن. خلاصه هفته‌های بعد هم من باز منتظر پخش این فیلم موندم ولی حداقل تا چند هفته‌ی بعد (که فیلم‌های دیگه‌ای پخش شدن) این فیلم خاص همچنان پخش نشد.

با توجه با تسلطی که اساتید این انجمن دارن،‌ خواستم ببینم آیا اصولا همچین فیلمی با این اسم و موضوع هیچ وقت از تلویزیون ایران پخش شده؟ اگه شده (یا نشده) آیا می‌دونید اصل فیلم چی بوده؟

سلام . شاید منظور شما فیلم  Reach for the sky باشه که تلویزیون با عنوان "پرواز در آسمانها"  حدود سالهای 63 یا 64 جمعه بعدازظهر از شبکه یک پخش کرد.

داستان فیلم مربوط به یک خلبان اسکادران جنگی میشد که در یه ماموریت هر دوتا پاش رو از دست میده اما ناامید نمیشه و با پای مصنوعی دوباره پرواز میکنه.....

۱۴۰۰/۳/۱۶ عصر ۰۸:۲۳
تشکر شده توسط : Stalker, مارک واتنی, پهلوان جواد, سروان رنو, شارینگهام, Dude
واترلو آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱
اعتبار: 43

تشکرها : 743
( 2602 تشکر در 220 ارسال )
شماره ارسال: #2707

(۱۴۰۰/۳/۳ عصر ۰۸:۳۰)شانون نوشته شده:  

یک فیلم ژاپنی بود که فقط یادم مونده طی یه حادثه ای شخصیت اصلی فیلم که یک مرد جوان بود یک شبه موهاش سفید شد.

متاسفانه هنوز هیچکدوم از فیلم ها پیدا نشدند اونهایی هم که دوستان معرفی کردند این فیلم ها نبود

نام فیلم مورد نظر شما "قطار سرنوشت" است. (نام نمایش در ایران)

https://www.imdb.com/title/tt0050275/?ref_=ttmi_tt

من یعنی فرانسه ، فرانسه یعنی من
۱۴۰۰/۳/۱۷ صبح ۰۷:۴۲
تشکر شده توسط : مارک واتنی, شانون, مموله, سروان رنو, Dude
شانون آفلاین
مشتری کافه
*

( 22 تشکر در 7 ارسال )
شماره ارسال: #2708

(۱۴۰۰/۳/۱۷ صبح ۰۷:۴۲)واترلو نوشته شده:  

(۱۴۰۰/۳/۳ عصر ۰۸:۳۰)شانون نوشته شده:  

یک فیلم ژاپنی بود که فقط یادم مونده طی یه حادثه ای شخصیت اصلی فیلم که یک مرد جوان بود یک شبه موهاش سفید شد.

نام فیلم مورد نظر شما "قطار سرنوشت" است. (نام نمایش در ایران)

https://www.imdb.com/title/tt0050275/?ref_=ttmi_tt

بله خودش بود .یکدنیا ممنون و سپاسگزارم .

۱۴۰۰/۳/۱۷ عصر ۰۴:۲۲
کاپیتان باگواش آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱۰/۲۹

تشکرها : 797
( 50 تشکر در 9 ارسال )
شماره ارسال: #2709

درود

یه سریالی پخش میشد دهه 80 که در رابطه با زمان بود یه خواهر و برادری باهم زندگی میکردن که یه مرد بدنجسیم دنبال این دوتا بود بعد فکر میکنم اینا سوار دوچرخه شدن به گذشته میرفتن.کسی میتونه راهنمایی کنه کدوم سریاله و اسمش چیه؟

ما ز یاران چشم یاری داشتیم

خود غلط بود آنچه می پنداشتیم
۱۴۰۰/۴/۱۸ صبح ۰۱:۰۲
تشکر شده توسط : پهلوان جواد, مارک واتنی, Dude
کوئیک آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۱۱/۳
اعتبار: 17

تشکرها : 1214
( 376 تشکر در 36 ارسال )
شماره ارسال: #2710

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی {#smilies.heart} . تا حالا دو بار در این تاپیک طرح سوال کردم که دوستان بزرگوار لطف کردند و هر دو بار پاسخ سوالم رو گرفتم . یک فیلم و یک کارتون هست که سالها پیش دیده ام . نام اصلی فیلم مورد نظر فکر می کنم قبلا در کافه کلاسیک مطرح شده و احتمالا دوستان خوبم جوابش رو بدونن ولی متاسفانه من پیدا نکردم و مورد دوم که کارتون هست روی نوار ویدیو دیدم حدودای سال 75 - 76 که البته دوبله قبل از انقلاب بود و گمان نمی کنم بعد انقلاب از تلویزیون پخش شده باشه {#smilies.shy}

1 - فیلم : این فیلم رو بار اول حدود سال 74 از شبکه سوم دیدم و بار آخر اوایل دهه هشتاد از شبکه اول . فیلم بصورت سیاه و سفید آغاز شد . داستان از این قرار بود که در یک شهری عوامل یک گروه برق اون شهر قطع کردند و قهرمان داستان به خاطر عمل زایمان همسرش و اینکه نوزاد در دستگاه نگهداری میشد سعی می کرد به هر ترتیبی شده برق شهر رو وصل کنه و در این مدت پرستارها با گرمای شمع از نوزاد محافظت می کردند . با وصل شدن برق به یکباره فیلم از سیاه و سفید تبدیل به رنگی میشه {#smilies.lightbulb}

2 - کارتون : این کارتون رو روی نوار وی اچ اس دیدم . کارتون ژاپنی بود یا چینی . داستان یک امپراطور بود که کلی جن و پری به صورت زنان و دختران زیبا احاطه اش کرده و اونو تسخیر کرده بودند . وزیر اعظم پیر دربار این موضوع رو میفهمه و سعی میکنه به شاه یا امپراطور گوشزد کنه ولی گوش امپراطور به این حرفها بدهکار نبود و جن و پری هایی که اطراف شاه بودند از شاه میخوان که از اون شخص بخواد که قلبش رو به شاه هدیه کنه اگر شاه رو دوست داره و خائن نیست و اون مجبور میشه اینکار رو انجام بده . ولی پزشک دربار یواشکی دارویی بهش میده که بتونه بدون قلب هم زندگی کنه . یکی از پری ها این رو میفهمه و موقع خروج وزیر از دربار تو جنگل داد میزنه : داروی قلب دارم . آقا شنیدم شما قلب ندارین ... و وزیر اعظم بدست اون پری زیبا کشته میشه . یک چیز دیگه هم که یادمه قهرمان داستان یک پسری بود شبیه " آسترو بوی " "astro Boy" که از یک پیر مردی دستور میگرفت . این کارتون بصورت سینمایی و فکر کنم بالای یک یا یک و نیم ساعت بود و بصورت دوبله کامل و سانسور نشده . متاسفانه این چند سال هر چقدر با کمک گوگل ترانسلیت و ترجمه و کمک از اینها سرچ کردم نام اصلی این کارتون رو پیدا نکردم .

پیشاپیش از توجه دوستان محترم کمال تشکر را دارم . ارادتمند {#smilies.heart}

۱۴۰۰/۴/۲۰ صبح ۰۳:۵۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کاپیتان باگواش, Dude
واترلو آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #2711

(۱۴۰۰/۴/۲۰ صبح ۰۳:۵۳)کوئیک نوشته شده:  

1 - فیلم : این فیلم رو بار اول حدود سال 74 از شبکه سوم دیدم و بار آخر اوایل دهه هشتاد از شبکه اول . فیلم بصورت سیاه و سفید آغاز شد . داستان از این قرار بود که در یک شهری عوامل یک گروه برق اون شهر قطع کردند و قهرمان داستان به خاطر عمل زایمان همسرش و اینکه نوزاد در دستگاه نگهداری میشد سعی می کرد به هر ترتیبی شده برق شهر رو وصل کنه و در این مدت پرستارها با گرمای شمع از نوزاد محافظت می کردند . با وصل شدن برق به یکباره فیلم از سیاه و سفید تبدیل به رنگی میشه {#smilies.lightbulb}

خاموشی در تالین

https://www.imdb.com/title/tt0106671/

https://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=-wpivV46E6A

۱۴۰۰/۴/۲۲ صبح ۰۸:۵۱
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کاپیتان باگواش, کوئیک, سروان رنو, Peter Warne, Dude
کاپیتان باگواش آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱۰/۲۹

تشکرها : 797
( 50 تشکر در 9 ارسال )
شماره ارسال: #2712

(۱۴۰۰/۴/۱۸ صبح ۰۱:۰۲)کاپیتان باگواش نوشته شده:  

درود

یه سریالی پخش میشد دهه 80 که در رابطه با زمان بود یه خواهر و برادری باهم زندگی میکردن که یه مرد بدنجسیم دنبال این دوتا بود بعد فکر میکنم اینا سوار دوچرخه شدن به گذشته میرفتن.کسی میتونه راهنمایی کنه کدوم سریاله و اسمش چیه؟

در مورد این نظری ندارین؟

ما ز یاران چشم یاری داشتیم

خود غلط بود آنچه می پنداشتیم
۱۴۰۰/۴/۲۲ عصر ۰۶:۲۷
تشکر شده توسط : کوئیک, مارک واتنی
کوئیک آفلاین
مشتری کافه
*

( 376 تشکر در 36 ارسال )
شماره ارسال: #2713

(۱۴۰۰/۴/۲۲ صبح ۰۸:۵۱)واترلو نوشته شده:  

خاموشی در تالین

https://www.imdb.com/title/tt0106671/

سلام . سپاس فراوان از جناب واترلوی عزیز . امیدوارم نام این کارتون هم با کمک دوستان بخصوص اعضای قدیمی کافه کلاسیک پیدا بشه . باز هم ممنونم {#smilies.heart}

۱۴۰۰/۴/۲۳ صبح ۱۲:۱۸
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کاپیتان باگواش, Dude
کوئیک آفلاین
مشتری کافه
*

( 376 تشکر در 36 ارسال )
شماره ارسال: #2714

(۱۴۰۰/۴/۲۰ صبح ۰۳:۵۳)کوئیک نوشته شده:  

2 - کارتون : این کارتون رو روی نوار وی اچ اس دیدم . کارتون ژاپنی بود یا چینی . داستان یک امپراطور بود که کلی جن و پری به صورت زنان و دختران زیبا احاطه اش کرده و اونو تسخیر کرده بودند . وزیر اعظم پیر دربار این موضوع رو میفهمه و سعی میکنه به شاه یا امپراطور گوشزد کنه ولی گوش امپراطور به این حرفها بدهکار نبود و جن و پری هایی که اطراف شاه بودند از شاه میخوان که از اون شخص بخواد که قلبش رو به شاه هدیه کنه اگر شاه رو دوست داره و خائن نیست و اون مجبور میشه اینکار رو انجام بده . ولی پزشک دربار یواشکی دارویی بهش میده که بتونه بدون قلب هم زندگی کنه . یکی از پری ها این رو میفهمه و موقع خروج وزیر از دربار تو جنگل داد میزنه : داروی قلب دارم . آقا شنیدم شما قلب ندارین ... و وزیر اعظم بدست اون پری زیبا کشته میشه . یک چیز دیگه هم که یادمه قهرمان داستان یک پسری بود شبیه " آسترو بوی " "astro Boy" که از یک پیر مردی دستور میگرفت . این کارتون بصورت سینمایی و فکر کنم بالای یک یا یک و نیم ساعت بود و بصورت دوبله کامل و سانسور نشده . متاسفانه این چند سال هر چقدر با کمک گوگل ترانسلیت و ترجمه و کمک از اینها سرچ کردم نام اصلی این کارتون رو پیدا نکردم .

با سلام مجدد خدمت دوستان . دیشب یه ردی از کارتون مورد نظر پیدا کردم که فکر می کنم این کارتون هم بخشیش روی همان نوار وی اچ اس ضبط شده بود . ولی وقتی این کارتون رو دانلود کردم متوجه شدم بیشتر اون ماجرایی که تعریف کرده بودم در یک قسمت دیگر بوده . متاسفانه در جستجو دنباله یا قسمت دیگری از این کارتون پیدا نکردم . امیدوارم با این سرنخ ، نام کارتون اصلی پیدا بشه ، چون که شخصیتهای داستان چند نفرشان همانها هستند . سپاسگذارم {#smilies.heart}

نام کارتون : پیروزی شاهزاده نژا در برابر شاه اژدها

نام اصلی : nezha nao hai (1979)

https://www.imdb.com/title/tt0354770

۱۴۰۰/۴/۲۴ صبح ۰۲:۱۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کاپیتان باگواش, پهلوان جواد, Peter Warne, Dude
Stalker آفلاین
مشتری کافه
*

( 425 تشکر در 72 ارسال )
شماره ارسال: #2715

سلام دوستان

کسی می‌دونه چه فیلم‌هایی با مضمون «مرد نامرئی»‌ از تلویزیون ما پخش شده؟ من دنبال اونی هستم که اواخر دهه ۶۰/اوایل ۷۰ پخش شد. و حس می‌کنم باید به حدود دهه ۷۰ بخوره ساختش ولی نتونستم پیدا کنمش. حس می‌کنم اروپایی (شاید روسی) بود ولی دلیل خاصی برای این حسم ندارم و ممکنه اشتباه باشه.

۱۴۰۰/۴/۲۹ صبح ۰۲:۲۴
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Peter Warne, Dude
واترلو آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #2716

(۱۴۰۰/۴/۲۹ صبح ۰۲:۲۴)Stalker نوشته شده:  

کسی می‌دونه چه فیلم‌هایی با مضمون «مرد نامرئی»‌ از تلویزیون ما پخش شده؟ من دنبال اونی هستم که اواخر دهه ۶۰/اوایل ۷۰ پخش شد. و حس می‌کنم باید به حدود دهه ۷۰ بخوره ساختش ولی نتونستم پیدا کنمش. حس می‌کنم اروپایی (شاید روسی) بود ولی دلیل خاصی برای این حسم ندارم و ممکنه اشتباه باشه.

اون نسخه ای که شما دنبالش هستین نسخه زیر است که از تلویزیون پخش شد.

человек-невидимка 1984

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Invisi...https://en.wikipedia.org/wiki/The_Invisible_Man_(

https://www.y o u t u b e .com/watch?v=K3CSWhXOB6k

۱۴۰۰/۴/۲۹ عصر ۰۳:۵۳
تشکر شده توسط : Stalker, مارک واتنی, سروان رنو, Peter Warne, کاپیتان باگواش, Classic, Dude
Stalker آفلاین
مشتری کافه
*

( 425 تشکر در 72 ارسال )
شماره ارسال: #2717

با تشکر فراوان از شما جناب واترلو. همیشه پاسخ‌هاتون دقیق هست.

(۱۴۰۰/۴/۲۹ عصر ۰۳:۵۳)واترلو نوشته شده:  

(۱۴۰۰/۴/۲۹ صبح ۰۲:۲۴)Stalker نوشته شده:  

اون نسخه ای که شما دنبالش هستین نسخه زیر است که از تلویزیون پخش شد.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Invisi...https://en.wikipedia.org/wiki/The_Invisible_Man_(

https://www.y o u t u b e .com/watch?v=K3CSWhXOB6k

۱۴۰۰/۴/۲۹ عصر ۰۴:۲۷
تشکر شده توسط : واترلو, مارک واتنی, Peter Warne, کاپیتان باگواش
شجاع قلب آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۷/۲۵
اعتبار: 1

تشکرها : 14
( 78 تشکر در 19 ارسال )
شماره ارسال: #2718

(۱۳۹۹/۸/۲ عصر ۰۹:۳۷)شجاع قلب نوشته شده:  

سلام مجدد

حالا که اینقدر این انجمن مفید و موثر هست برای باز کردن گره های ذهنی کاربرها، من یکی از قدیمی ترین سوالاتم رو هم اینجا مطرح میکنم

سوالم در مورد یک فیلم سینمایی کارتونی خیلی قدیمی هست که فکر میکنم اواخر دهه شصت یا اوایل دهه هفتاد پخش شد.

تا اونجا که یادمه فیلمش متعلق به اروپای شرقی و احتمالا روسیه بود و اگر اشتباه نکنم سیاه و سفید هم بود.

ماجراش هم در مورد به پسر بچه به نام ایوان بود که مجبور میشه اتفاق ها و خان های زیادی رو برای اثبات خودش یا شاید برای رسیدن به یه هدف خاص بگذرونه.

یکی از ماموریت‌های مهمش هم دزدیدن عروس یه شخص قدرتمند از وسط مراسم عروسیش بود

دوبله کار هم تا حدی آهنگین و دارای وزن و سجع بود.

از اساتید بزرگ این تاپیک کسی در مورد این پست قدیمی من نظری نداره؟

(۱۳۹۹/۹/۱۷ عصر ۰۵:۳۹)شجاع قلب نوشته شده:  

سلام مجدد خدمت دوستان

من امروز ناخودآگاه یاد یه فیلم که اوایل دهه هفتاد یه بار تلویزیون نشون داد افتادم ولی نتونستم اسمشو به یاد بیارم.

مطمین نیستم ولی حس میکنم مال اروپای شرقی بود. یه حاکم ظالم تو یه شهر یا یه کشور بود به اسم «آلای» . همه رو شکنجه میکرد و از بین میبرد. فقط صحنه آخرش یادمه که یه پسربچه کوچک آخرش این آلای رو که داشت داخل یه چاه غار مانند رو نگاه میکرد، یه دفعه هولش میده داخل چاه و کشته میشه و همه اون مردم به همین راحتی نجات پیدا میکنن.

برای یادآوری این بخش از سوال قدیمی خودم به اساتید این تاپیک، دوباره نقل قولش میکنم امیدوارم با کمک جناب واترلو و دیگران پاسخش پیدا بشه

۱۴۰۰/۵/۲ صبح ۰۸:۰۹
تشکر شده توسط : پهلوان جواد, مارک واتنی, کاپیتان باگواش
واترلو آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #2719

(۱۴۰۰/۵/۲ صبح ۰۸:۰۹)شجاع قلب نوشته شده:  

(۱۳۹۹/۸/۲ عصر ۰۹:۳۷)شجاع قلب نوشته شده:  

سلام مجدد

حالا که اینقدر این انجمن مفید و موثر هست برای باز کردن گره های ذهنی کاربرها، من یکی از قدیمی ترین سوالاتم رو هم اینجا مطرح میکنم

سوالم در مورد یک فیلم سینمایی کارتونی خیلی قدیمی هست که فکر میکنم اواخر دهه شصت یا اوایل دهه هفتاد پخش شد.

تا اونجا که یادمه فیلمش متعلق به اروپای شرقی و احتمالا روسیه بود و اگر اشتباه نکنم سیاه و سفید هم بود.

ماجراش هم در مورد به پسر بچه به نام ایوان بود که مجبور میشه اتفاق ها و خان های زیادی رو برای اثبات خودش یا شاید برای رسیدن به یه هدف خاص بگذرونه.

یکی از ماموریت‌های مهمش هم دزدیدن عروس یه شخص قدرتمند از وسط مراسم عروسیش بود

دوبله کار هم تا حدی آهنگین و دارای وزن و سجع بود.

از اساتید بزرگ این تاپیک کسی در مورد این پست قدیمی من نظری نداره؟

در ادبیات فولکلور روسی داستانی هست به نام "ایوان تزارویچ و گرگ خاکستری" قصه درباره پادشاهی است که سه تا پسر داره، اسم یکی از پسر ها ایوان هست و به دنبال هدف خاصی که دارد در طول داستان با اتفاقات خاصی درگیر می شود که یکی اش دزدیدن عروس از وسط مراسم عروسی است و...

Иван-царевич и Серый волк

https://www.y o u t u b e .com/watch?v=fUpXNUpbuZQ

از اونجاییکه من به شخصه خیلی علاقه به سینمای شوروی و شرق دور نداشتم بجز موارد خاص، چیزی از این دو داستانی که شما نوشتین یادم نمی یاد. در مورد داستان اول زمان مورد اشاره شما چون قبل از فروپاشی شوروی بوده احتمالا ورسیونی از این قصه بوده که توسط کشورهای بلوک شرق کار شده

اگر چیزی یادم اومد حتما دوباره پستی خوام گذاشت.

۱۴۰۰/۵/۶ عصر ۱۲:۴۱
تشکر شده توسط : سروان رنو, آلبرت کمپیون, مارک واتنی, Classic, کوئیک, شجاع قلب
Kurt Steiner آفلاین
Commanding The 12th Parachute Detachment
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۱/۲۹
اعتبار: 48

تشکرها : 1330
( 7863 تشکر در 407 ارسال )
شماره ارسال: #2720

(۱۴۰۰/۳/۱۴ عصر ۰۵:۴۰)شانون نوشته شده:  

سلام به دوستان عزیز

یک فیلمی که سالها قبل دیدم  و متاسفانه عنوانش یادم رفته رو قسمت هاییش رو  تعریف میکنم لطفا اگر  اسمش رو میدونید راهنمایی بفرمائید: فیلم در مورد یک خانواده آلمانی بود که پسری رو سالها قبل و در بحبوحه جنگ جهانی دوم به فرزندی قبول کرده بودند  سالها بعد از جنگ که پسر نوجوانی شده بود زنی (فکر کنم از اروپای شرقی)میاد و ادعا میکنه که این پسر فرزندش هست که زمان جنگ گم شده که با واکنش تند زوج آلمانی مواجه میشه خود پسر هم وقتی می فهمه خیلی عصبی میشه و براش باور پذیر نبوده به هر حال بعد از کش و قوس های فراوان و شکایت زن به دادگاه و کمک یک وکیل حقانیت زن مسجل میشه و در انتها  پسر زن رو به عنوان مادرش میپذیره و همراه اون به کشورش بر میگرده .

.

.

قلب تقسیم شده The Divided Heart‎.1954.

.

.

http://cafeclassic5.ir/thread-192-post-2...http://cafeclassic5.ir/thread-192-post-22218.htm

.

.

دنیا فریبنده و دل انگیز است اما دوامی ندارد .
۱۴۰۰/۵/۱۱ صبح ۰۷:۲۵
تشکر شده توسط : مارک واتنی, سروان رنو, کاپیتان باگواش, شانون, نینا, Dude
ارسال پاسخ