[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
Emiliano آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 20

تشکرها : 999
( 1698 تشکر در 185 ارسال )
شماره ارسال: #1101
RE: برنامه کودکهای خاطره انگیز دهه شصتیها

(۱۳۹۸/۱۱/۳۰ عصر ۰۵:۴۵)جناب سرگرد نوشته شده:  

سلام دوستان

یک برنامه عروسکی پخش میکرد به اسم "قلی و مش رمضون "  ماجراهاش یادم نیست ولی بامزه بود

1. سلام. اسمش "اتل متل" بود.

اینم تیتراژش:

https://www.aparat.com/v/PUjSq

2. از مدیران عزیز می‌خوام این تاپیک رو با اینی که قدیمی‌تره، ادغام کنن، لطفاً:

http://cafeclassic5.ir/thread-149-page-55.html

مدیریت: ادغام انجام شد

۱۳۹۸/۱۲/۹ عصر ۰۳:۰۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : دون دیه‌گو دلاوگا, Classic, مراد بیگ, سروان رنو, شارینگهام, ماهی گیر, زرد ابری, پرنسس آنا, جناب سرگرد, Savezva, مموله
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4014
( 1969 تشکر در 274 ارسال )
شماره ارسال: #1102
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

با عرض سلام و آرزوی سلامتی برای شما دوستان

در این روز های خانه نشینی اجباری و قرنطینه ی اختیاری!فرصت  یافتم تا آرشیو خاک گرفته ام را مرور کنم.

به یاد یکی از زیباترین صداهای ماندگار کودکی، بانو فریبا سالارپور:lovve: افتادم و DVD بلفی و لی لی بیت را در دستگاه گذاشتم.

جایتان خالی!

حظ سمعی و بصری وصف ناپذیری در من پدیدار شد.ولی وقتی یکی یکی قسمت ها را می دیدم و به حلقه ی آخر رسیدم و همه ی قست های آن را هم از دیده گذر کردم،فهمیدم که باز هم دچار شادکامی ناقص شده ام.

چرا؟shakkk!

این جانور را می شناسید؟

بله،گربه ای وحشی به نام سیاه گوش.

یکی از مهیج ترین قسمت های کارتون بلفی و لی لی بیت اختصاص داشت به جنگ و گریز بچه ها با این جانور مزاحم.

آسیاب آبی دهکده ی فانیت ها از کار افتاده بود.

چرا؟

سگ های آبی وسط رودخانه سد بسته بودند.

چرا؟

محض ارا!:D

چون از ترس گربه ی وحشی خانه اشان را ترک کرده بودند و در وسط رودخانه، سدی ساخته و لانه اشان منتقل کرده بودند.

بلفی و لی لی بیت با کمک مونگارد و موشه تله ای درست می کنند که گربه ی وحشی را از جنگل به فضا پرتاب می کنند.

خوب یادآوری کردم؟

در هر حال،حال من خوب نیست.:dodgy:

اگر دوستان لطف کنند و لینک دانلود دوبله یا زبان اصلی این قسمت را پیدا کنند،ممنون محبتشان خواهم شد.

التماس دعا:شارینگهام:blush:

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ صبح ۱۰:۵۳
تشکر شده توسط : ماهی گیر, دون دیه‌گو دلاوگا, مراد بیگ, Kathy Day, Classic, زرد ابری, پرنسس آنا, سروان رنو, Hammilton, مموله, مموله, جناب سرگرد, Savezva, مارک واتنی, ادگار فروسه
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2683
( 2388 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #1103

با سلام خدمت دوست ارجمندم جناب کاپیتان شارینگهام

اپیزود سوم از نسخه ی اصلی مجموعه با عنوان "The Old Mill Stream" برگردان بزبان انگلیسی

لینک صفحه ی تماشای این اپیزود در یوتیوب بزبان انگلیسی :

https://www. y o u t u b e . c o m /watch?v=LBG4HQaMz4k

لینک صفحه ی تماشا و دانلود این اپیزود بهمراه بخشی از اپیزود پنجم این مجموعه با عنوان "Election Day" در آپارات با دوبله ی فارسی:

https://www.aparat.com/v/h9Uxs/

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ صبح ۰۱:۳۷
تشکر شده توسط : ماهی گیر, Kathy Day, دون دیه‌گو دلاوگا, Classic, زرد ابری, شارینگهام, پرنسس آنا, سروان رنو, Hammilton, جناب سرگرد, Savezva, مموله, ادگار فروسه, رابرت
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۲/۶
اعتبار: 31

تشکرها : 1223
( 2905 تشکر در 245 ارسال )
شماره ارسال: #1104

داشتم یک مقاله‌ی خوب (+) درباره‌ی یکی از افسانه‌های محبوب مردم چِک می‌خواندم: قصّه‌ی «پادشاه لاوْرا» ؛ بر اساس سروده‌ای از "کارِل هاولیشِک بوروفسکی" (+) در سال 1854.

نویسنده‌ی مقاله، خانم میشل وودز، پی و پیشینه‌ی این قصّه را تا افسانه‌ی ایرلندی «پادشاه گوش‌اسبی» [دریافت از اینجا] و اسطوره‌ی یونانی «شاه میداس» [+] دنبال نموده؛ و تغییرات آن را در طی زمان توضیح داده است. 

قصّه‌ی «شاه لاورا»، درباره‌ی پادشاه مغروری  است که رازی سر به مُهر دارد: گوش‌های او بسیار بلند و همچون گوش‌های الاغ است! شاه، گوش‌هایش را زیر تاج-کُلاه و انبوه موهای سرش پنهان می‌دارد و آرایشگرانی را که سال به سال برای پیرایش سر و ریش-اش به کاخ می‌روند و متوجه گوش‌های خَرـسان-اش می‌شوند، از بیم رسوایی و تحقیرـشدن، سر به نیست می‌کند ... . 

شاه "میداس" با گوش‌های خَر. تابلوی نقاشی اثر آندره واکارو ــ 1670 م.

بنابر تحقیقِ "میشل وودز" ، بازنویسی افسانه‌ی این پادشاه گوش‌الاغی [از روی نمونه‌ی ایرلندی-اش] توسط "بوروفسکی" ، حرکتی زیرجلدی در تقابل با هژمونیِ امپریالیستی و استعماری امپراتوری اتریش-مجارستان بود؛ و او زیرکانه با ترجمه‌ی یک افسانه‌ی خارجی ــ که نمی‌توانست حساسیتِ دستگاهِ سانسور سلطنتِ مطلقه را برانگیزد ــ توانسته بود سخنانش را با ملّتِ چِک در میان بگذارد!

یک برگ از داستان‌سروده‌ی "شاه لاوْرا" ، اثر بوروفسکی، با تصویرسازی "آدولف بورن" در سال 1971

در افسانه‌ی اصلی ایرلندی، پادشاه لابراد (لورا لان‌شِک) [+] که گوش‌های اسب‌سان دارد، خونِ هر آرایشگری را که متوجه قضیه و اشکال کار-اش می‌شود در خفا می‌ریزد؛  امّا سرانجام بیوه‌زنی که مادر یکی از آرایشگران است، التماس و متقاعد-اش می‌کند که تا پسر-اش واقعیت را افشا نکرده، در امان باشد! از سویی، آرایشگرِ جوان نمی‌تواند درین‌باره‌ سکوت کند و نگاه‌داشتن رازی که فهمیده، برای‌اش بسیار دشوار است. او ناگزیر به حاشیه‌ی شهر می‌رود و آنجا در میان نیزار (یا در شکافِ تنه‌ی درخت بیدی) راز را بازمی‌گوید. از قضا، خُنیاگر و نوازنده‌ی پادشاه از نِی همان نیزار (یا چوب آن درخت) برای تعمیر ساز-اش استفاده می‌کند و وقتی در ضیافتِ شبانه در کاخ می‌نوازد، آن آلتِ موسیقی ناگهان در برابر شاه و حاضرین بانگ رسوایی برمی‌آورد که: پادشاه لابراد، گوش‌های اسب داره!!!!

لابراد که وجهه و تقدّس-اش را نزد مردم، از دست‌رفته می‌بیند، در صدد جلب رضایت مادران و همسرانِ آرایشگرانی که کشته بود برمی‌آید ... .

بوروفسکی، داستان‌سروده‌ی «پادشاه لاوْرا» را در روزگار تبعید-اش نگاشته بود. هنگامی که او را (در سال 1951) دستگیر و واداشته بودند تا بخاطر مقالات سیاسی-اش در نقد رژیم سرکوبگر (امپراتوری اتریش-مجار) پراگ را ترک کند. او را متهم به فتنه‌گری و ترغیب مردمِ چِک به قیام ضد رژیم کرده بودند. 

تأکیدی که در داستان بر «سکوت‌‌کردن» می‌شود، آن هم پس از آگاهی از واقعیت، شرایط سخت و در تنگنای بوروفسکی را که شاعری آزاده‌ و در تبعید بود فرا یاد می‌آورد! او، شاه"لابراد" ایرلندی را با گوش‌های اسب‌سان، تبدیل به شاه"لاورا" با گوش‌های خَرـسان کرد! و تلاش نمود تا در قالبِ این داستانِ به ظاهر کودکانه و طنزآمیز، به افشاگری درباره‌ی سوءاستفاده از قدرت در رژیم توتالیتر و خودکامه‌ای بپردازد که سرزمین‌اش را در انقیاد داشت: اینکه حاکم چنین رژیمی، هر قدر هم که خوب و محترم بنماید و مفتخر باشد به برقراری امنیت، ممکن است سرآخر بخاطر غرور و از بیمِ تحقیرـشدن‌ مرتکب جنایت شود؛ و جنایت‌اش حتی به جای دادرسی، با بی‌تفاوتی و چشم‌پوشی مردم مواجه شود! مردمی که باز می‌توانند مدتی دلخوش باشند به آن امنیّتِ دروغین! البته فقط برای مدتی ... .

یک برگ از داستان‌سروده‌ی "شاه لاوْرا" ، اثر بوروفسکی، با تصویرسازی "آدولف بورن" در سال 1971

مجسمه‌ی "بوروفسکی" در میدان کوچکی در پراگ، جمهوری چِک

تصویر "بوروفسکی" بر اسکناس 20 کرونی چکسلواکی ــ سال 1945

[دانلود PDF داستان‌سروده‌ی "شاه لاورا" اثر بوروفسکی، چاپ 1922، از  اینجا]

در سال 1950 میلادی، انیماتور نابغه‌ی چِک "کارِل زِمان" [که پیش‌تر آثاری را از او در اینجا و اینجا منتشر کرده بودم] ، اقتباس سینمایی کوتاهی از داستان  «پادشاه لاوْرا»ی بوروفسکی ارائه می‌دهد: یک انیمیشن بی‌کلام عروسکی با عنوان اصلی Král Lávra [اطلاعات در اینجا].

فضای این انیمیشن، اگرچه به مقتضای فُرم و مخاطب-اش، با شوخی‌های تصویری "زِمانتلطیف می‌شود [مثل سکانسی که گوش‌های الاغی پادشاه، با بانگ عَرعَر خران شهر، از زیر تاج-اش بلند می‌شود و می‌جُنبد] ؛ ولی همزمان، موسیقیِ پُر تعلیق و ناآرامِ "ازدنیک لیشـکاعدم امنیت روانی را در این فضا، خاطرنشان می‌کند. مثلاً در سکانس‌ کابوس شبانه، آرایشگر جوان در خوابش می‌خواهد پرده‌ی تزویر حکومت را کنار بزند و به همگان نشان دهد که الاغی بر مسند قدرت نشسته است؛ ولی حاجبانِ وفادار پادشاه نمی‌گذارند! حتی زمانی که موفق می‌شود تا واقعیت را نزد حاجبانِ شاه هم عیان کند و حاکم متقلب را سرنگون سازد، باز بخاطر اینکه آرایشگر مخصوص پادشاه بوده است، مغضوب می‌شود!

[دانلود نسخه‌ی کامل انیمیشن "شاه لاورا" اثر کارل زِمان، از  دراپ‌باکس]

[تماشای انیمیشن "شاه لاورا" در  آپارات]

اگر قرار باشد سر یک سامورایی به ناگاه قطع شود، او باید بتواند یک کار دیگر را هم به انجام برساند با موفقیّت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ صبح ۰۱:۳۶
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, Classic, مموله, جناب سرگرد, سروان رنو, مراد بیگ, Savezva, پرنسس آنا, واترلو, زرد ابری, پیرمرد, کنتس پابرهنه, ادگار فروسه, رابرت, شارینگهام
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۵/۱۱
اعتبار: 12

تشکرها : 477
( 813 تشکر در 127 ارسال )
شماره ارسال: #1105

(۱۳۹۸/۱۲/۹ عصر ۰۳:۰۱)Emiliano نوشته شده:  

سلام دوستان

یک برنامه عروسکی پخش میکرد به اسم "قلی و مش رمضون "  ماجراهاش یادم نیست ولی بامزه بود

اینم تیتراژش:

سلام بر شما .ممنونم واقعا کلی از خاطراتم زنده شد فکر نمیکردم کسی یادش باشه.

لطفا انیمیشنی که ماجراهای یک کلاغه با سگش عنوان ایرانیشو اگر یافتید خبر بدین یک دنیا سپاس  تشکر و ممنون .

سلام سوسیس! تو یه مورچه ندیدی
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ عصر ۰۸:۰۹
تشکر شده توسط : Emiliano, مموله, زرد ابری, ادگار فروسه
Emiliano آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 20

تشکرها : 999
( 1698 تشکر در 185 ارسال )
شماره ارسال: #1106

(۱۳۹۸/۱۲/۱۹ عصر ۰۸:۰۹)جناب سرگرد نوشته شده:  

(۱۳۹۸/۱۲/۹ عصر ۰۳:۰۱)Emiliano نوشته شده:  

سلام دوستان

اینم تیتراژش:

سلام بر شما .ممنونم واقعا کلی از خاطراتم زنده شد فکر نمیکردم کسی یادش باشه.

لطفا انیمیشنی که ماجراهای یک کلاغه با سگش عنوان ایرانیشو اگر یافتید خبر بدین یک دنیا سپاس  تشکر و ممنون .

1. خواهش می‌کنم. خوشحالم که بهش رسیدید.

2. اگه منظورتون Keepvogelه، فارسیش تا این لحظه پیدا نشده.

۱۳۹۸/۱۲/۲۱ عصر ۰۶:۵۳
تشکر شده توسط : دون دیه‌گو دلاوگا, جناب سرگرد, مموله, واترلو, زرد ابری, ادگار فروسه
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

شماره ارسال: #1107

(۱۳۹۸/۱۲/۲۱ عصر ۰۶:۵۳)Emiliano نوشته شده:  

... اگه منظورتون Keepvogel ـه، فارسیش تا این لحظه پیدا نشده.

درود بر امیلیانوـی گرامی.

ما از زحمات شما و دیگر دوستان در فروم کودکی و نوجوانی بهره‌ها برده‌ایم.

از مدیریت کافه درخواست دارم تا اجازه دهند که در این تالار و ذیل همین تاپیک، بتوانیم هر از گاهی، علاوه بر کارتون‌های کودکی، یادی هم از کتاب‌ها و نوارکاست‌های کمیاب کودکی‌مان داشته باشیم. مخصوصاً کتاب‌هایی که در پیوند با کارتون‌های آن دوره بوده‌اند.

من خودم کلی کتاب از عهد کودکی در انبار دارم؛ که این تابستان، اگر فرصت شود، قصد دارم یکسری از آن‌ها را بازیابی و تبدیل به محتوای دیجیتال‌ کنم. چراغ اوّل را هم خودم در اینجا روشن می‌کنم!

یکی از کارتون‌های محبوب کودکی‌مان، "دامبووالت دیزنی بود: بچه‌فیلی در یک سیرکِ سیّار که بخاطر گوش‌های بلندش مدام مسخره می‌شد و جدّی گرفته نمی‌شد. تنها دوست-اش هم موشی به نام "تیموتی" بود [...] ولی سرانجام به کمک تیموتی، آن نقطه ضعف ظاهری (گوش‌های بلند)، تبدیل به نقطه‌ قوّتِ دامبو شده و ستاره‌ی سیرک می‌شود!

کتاب داستان دوزبانه‌ی «دامبو» ، اثر والت دیسنی [با همان روایت و تصویرسازی‌های آشنای کارتون-اش] را در دهه‌ی شصت، انتشارات "بی‌تا" به همراه یک نوارکاست با صدای دوبلورهای مشهور آن‌زمان فریبا شاهین‌مقدم، ناصر طهماسب، احمد هاشمی و ... منتشر کرده بود (نوارقصّه‌ی شماره‌ی 30 از مجموعه‌ی قصّه‌گو). من کتاب-اش را اسکن کرده‌ام [نوارکاست-اش را متأسفانه ندارم] و اکنون آن را، هم بصورت پی.دی.اف و هم در قالب یک کتاب صوتی [با قصّه‌خوانیِ همسرم]، تقدیم می‌دارم. شاید پی.دی.اف این نسخه‌ی خاص از "دامبو" را، پیش‌تر هم در اینترنت گذاشته باشند؛ ولی من جایی برای دانلودِ رایگان نیافتم-اش!

[دانلود PDF کتاب دامبو از انتشارات بی‌تا]

[قصّه‌ی صوتی-تصویری دامبو در آپارات]

اگر قرار باشد سر یک سامورایی به ناگاه قطع شود، او باید بتواند یک کار دیگر را هم به انجام برساند با موفقیّت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ صبح ۰۲:۰۲
تشکر شده توسط : Classic, Emiliano, Savezva, Kathy Day, پرنسس آنا, جناب سرگرد, Hammilton, مموله, مراد بیگ, واترلو, زرد ابری, کنتس پابرهنه, سروان رنو, ادگار فروسه, EDWIN, رابرت
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۲

تشکرها : 2041
( 1106 تشکر در 125 ارسال )
شماره ارسال: #1108

چندروز پیش یه عکسی تواینترنت دیدم کلا رفتم به دوران کودکی به زمان مدرسه : یاد کارتون های شبکه دو افتادم فیلم ها وکارتون های شبکه 2 یه جور خاصی بود سرجمع شاید نتونم راجع به بعضی هاشون بیشتر ازیک خط بگم . مثلا زمزمه گلاگن یا فانوس دریایی : الفی اتکینز و...

ولی این تصویر یک ناخدای بامزه یود  سیبیلو بادماغی گنده  لباسهای  مرتب مثل انگلیسی های خوشتیپ

احتمالا توایران به اسم کاپیتان مروارید دوبله شده .

اسم اصلی  CAPTAIN PUGWASH

کارتون ناخداپوگواش براساس کمیک اتریپ هایی به همین نام ساخته شده وخالق آن جان رایان است (JAHN RYAN)

ناخدا پوگواش در واقع یک دزد دریایی بی عرضه است واصلا خصوصیات یک قهرمان راندار د اویک دریانورد احمق وترسواست حالا چراتصمیم گرفته تا یک دزد دریایی باشد باید ازخالق اش (جان رایان ) پرسید البته احتملا مرحوم شده . کپتن یک دشمن اصلی دارد به نام جیک آدمکش که پاگواش  اغلب در مواجه با او پا به فرار می گذارد.

این کارتون محصول 1957وساخته  BBC است .

کارگردان :گوردون موری Gordon Murray

شخصیت های بامزه این انیمیشن به جز CAPTAIN عبارتند از

1.mastermate  کمک ناخدا

2.barnabas بارناباس

3.willy ویلی

4.tom the cabin biy تام پسر عرشه

5.cut-throat gake جیک آدمکش

۱۳۹۹/۱/۵ عصر ۰۱:۳۵
تشکر شده توسط : Kathy Day, Classic, جناب سرگرد, واترلو, زرد ابری, کاپیتان باگواش, سروان رنو, ادگار فروسه
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

شماره ارسال: #1109

الفی اتکینز

الفی ازاون دسته نوستاژی هایی است که تکلیف خیلی ها با آن مشخص نیست نه گرافیک گیرایی داشت نه یک داستان جذاب ونه شخصیت های قهرمان .    داستان در یک محیط سرد وکسالت بار اتفاق می افتاد چیزی از پیرامون زندگی الفی دستگیر آدم نمی شد ولی یه جور شیرینی خاصی درش بود شاید بواسطه صدای جادویی راوی آن (خانم ژاله علو) یا تبحر نوشابه امیری با آن صدای شیک وصاف در صدا سازی برای پسر بچه ها به هرحال هرچه که بود دوست داشتم یک بار دیگه تماشای آن را تجربه کنم واین اتفاق توسط برنامه چهل تیکه افتاد ویک قسمت جسته گریخته بالاخره ازش پخش شد .

Alfi Atkins

مجموع داستانهایی که توسط (گونیلا برگستوم) نویسنده سویدی درسال 1972 نوشته شد دستمایه تولید کارتون الفی اتکینز در 16قسمت با داستانهایی مجزا برای هر اپیزودشده است .

شخصیت های داستان پدر سربه هوا ودست وپا چلفتی الفی:راوی مهربان والفی کوچولو هستند .

الفی در دهه 60از شبکه 2پخش می شد مدیریت دوبلاژاین کارتون خانم ژاله علو عزیز بودند ومعمولا در کار های ایشان بانو نوشابه امیری وپرویز ربیعی پای ثابت نقش ها هستند این را در مجموعه های (دهکده حیوانات )و (رامکال) به وضوح می توان دید .

خلاصه داستان 

الفی اصلا بچه پرتوقعی نیست چراکه حاضر شده در آن فضای سیاه ویکنواخت شهر و خانه دلگیر با پدری که کاری جز خواندن روزنامه وپیپ کشیدن ندارد سر بکند .حالا معلوم نیست اگر آن راوی هم این وسط نبود چقدر زنگی برای الف کسالت بار و یکنواخت می شد ولی الفی کسی است که تصمیم گرقته از این زندگی لذت ببرد هر چه باشد آن مرد گیج  پیپ به دست پدرش است هر چندکه او دل خوشی هایی مثل مامان بزرگ وخاله فی فی هم دارد .

از هم اینجا برای تو توی خاطرات مشترک ده شصتی ها دست تکون می دم مواظب خودت وپدرت ودوست خیالی ات باش ما دلمون خیلی برات تنگ شده الف .

عوامل دوبلاژ

راوی ومدیریت دوبلاژ: زاله علو

الفی اتکینز: نوشابه امیری

پدر :پرویز ربیعی

۱۳۹۹/۱/۷ عصر ۰۵:۵۰
تشکر شده توسط : مورچه سیاه, Kathy Day, سناتور, Classic, مراد بیگ, جناب سرگرد, دون دیه‌گو دلاوگا, واترلو, زرد ابری, سروان رنو, ادگار فروسه, رابرت, شارینگهام
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #1110

(۱۳۹۹/۱/۷ عصر ۰۵:۵۰)مموله نوشته شده:  

الفی اتکینز

الفی ازاون دسته نوستاژی هایی است که تکلیف خیلی ها با آن مشخص نیست نه گرافیک گیرایی داشت نه یک داستان جذاب ونه شخصیت های قهرمان .    داستان در یک محیط سرد وکسالت بار اتفاق می افتاد چیزی از پیرامون زندگی الفی دستگیر آدم نمی شد ولی یه جور شیرینی خاصی درش بود شاید بواسطه صدای جادویی راوی آن (خانم ژاله علو) یا تبحر نوشابه امیری با آن صدای شیک وصاف در صدا سازی برای پسر بچه ها به هرحال هرچه که بود دوست داشتم یک بار دیگه تماشای آن را تجربه کنم واین اتفاق توسط برنامه چهل تیکه افتاد ویک قسمت جسته گریخته بالاخره ازش پخش شد .

Alfi Atkins

مجموع داستانهایی که توسط (گونیلا برگستوم) نویسنده سویدی درسال 1972 نوشته شد دستمایه تولید کارتون الفی اتکینز در 16قسمت با داستانهایی مجزا برای هر اپیزودشده است .

شخصیت های داستان پدر سربه هوا ودست وپا چلفتی الفی:راوی مهربان والفی کوچولو هستند .

الفی در دهه 60از شبکه 2پخش می شد مدیریت دوبلاژاین کارتون خانم ژاله علو عزیز بودند ومعمولا در کار های ایشان بانو نوشابه امیری وپرویز ربیعی پای ثابت نقش ها هستند این را در مجموعه های (دهکده حیوانات )و (رامکال) به وضوح می توان دید .

خلاصه داستان 

الفی اصلا بچه پرتوقعی نیست چراکه حاضر شده در آن فضای سیاه ویکنواخت شهر و خانه دلگیر با پدری که کاری جز خواندن روزنامه وپیپ کشیدن ندارد سر بکند .حالا معلوم نیست اگر آن راوی هم این وسط نبود چقدر زنگی برای الف کسالت بار و یکنواخت می شد ولی الفی کسی است که تصمیم گرقته از این زندگی لذت ببرد هر چه باشد آن مرد گیج  پیپ به دست پدرش است هر چندکه او دل خوشی هایی مثل مامان بزرگ وخاله فی فی هم دارد .

از هم اینجا برای تو توی خاطرات مشترک ده شصتی ها دست تکون می دم مواظب خودت وپدرت ودوست خیالی ات باش ما دلمون خیلی برات تنگ شده الف .

عوامل دوبلاژ

درود و تبریک سال نو به ممول عزیز.

وقتی صدای دلنشین نوشابه خانم امیری رو از شبکه اینترنشنال میشنویم فقط افسوس می خوریم که این صدا به خاطر پاره ای مسائل سیاسی جلای وطن کنه و مردم دیگه صدای ایشون رو با حس و حال بچه ها نشنوند

۱۳۹۹/۱/۷ عصر ۱۰:۴۵
تشکر شده توسط : مموله, جناب سرگرد, زرد ابری, ادگار فروسه, شارینگهام
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

شماره ارسال: #1111
شاهزاده کاگویا انیمیشنی با طراحی دست

فیلم سینمایی "شاهزاده خانمی از ماه " بار هااز شبکه دو پخش شده وبرای خیلی از دوستان بسیار خاطره انگیز ویاداور گذشته هاست

انیمیشن "شاهزاده کاگویا"نیز با روایتی جذاب  وفانتزی تر سعی بر آن دارد که سادگی را با تجمال گرایی ومدرنیته مقایسه کند .

این اثر برگرفته از افسانه های ژاپنی درباره مردی بامبو (خیزران) شکن است که یک روز در در میان شاخه ای نورانی دخترکی به اندازه کف دست پیدامی کند ودختر رابه خانه می آورد وبا همسرش تصمیم می گیرند اورا بزرگ کنند.

دخترک در فضای طبیعت بکر وسرسبز جنگل خیزران بزرگ می شود دوستانی پیدا می کند وباآنها صمیمی و وابسته می شود .با خیر وبرکت وطلاهایی که از شاخه های خیزران سر ریز می شود پدر تصیم می گیرد که به پایتخت نقل مکان کنند وزندگی هم شان نجیب زادگان برای دخترک فراهم نماید واین تازه آغازی است برای غم های شاهزاد کاگویا

طراحی های این انیمه با دست انجام گرفته وساخت آن زمانی معادل 10 سال طول کشیده است هرچند در این اثر از دنیای رنگارنگ  کارهای "هیائو میازاکی " خبری نیست ولی با سبک خاص وتکنیک آبرنگ دوشا دوش  کار های میازاکی سر به آسمان می ساید ."تاکاهاتا"کارگردان پرنسس کاگویا این اثر رابرای کمپانی گیبلی جایی  خارج از استودیو گیبلی تولید کرده ودلیل آن هم این بوده که که همزمان با ساخت کاگویا استاد میازاکی انیمیشن "باد بر می خیزد" را در گیبلی می ساخته وکمپانی تصمیم گرفته بود کار تا کاهاتا را در استودیوی دیگری به سرانجام برساند.

سال 2015 شاهزاده کاگویا نامزد جایزه اسکار شد ولی به ناحق آن را دریافت نکرد .

سبک انیمیشن طوری است که از نقاشی های قدیمی وفلکلورژاپن ایده برداری شده وتمام اثر به وسیله دست وتکنیک آبرنگ وجوهر وذغال طراحی ورنگ آمیزی شده است .خطوط ساده وروان کار را به مانند یک تابلوی نقاش زنده تداعی می کنند تا یک کار انیمیشنی .

بحران هویت (فراموش نکردن گذشته) به نظر دغدغه اصلی تاکا هاتاست وهمانطور که در قصه می بینیم مادامی که شاهزاده خانم در روستا ومیان طبیعت سیر می کند بسیار شاداب وسرزنده است ولی آنهمه سرزندگی در میان تجملات ومدرنیته  شهری به آزردگی وزوال می انجامد .همینطور اثر ستایش  همزیستی انسان با طبیعت است ونکوهش زندگی پرتجمل شهری  واین که می توان در اوج فقر وسادگی خوشبخت بود ودر نهایت دارایی وتوانگری عاجز ودر مانده .

هرچه که باشد تماشای این شاهکار با آن روش طراحی کلاس درسی است  ارزشمند

۱۳۹۹/۱/۱۰ عصر ۰۱:۳۲
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, Classic, Savezva, جناب سرگرد, مورچه سیاه, دون دیه‌گو دلاوگا, Kathy Day, لوک مک گرگور, زرد ابری, پیرمرد, سروان رنو, ادگار فروسه
مامفی آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۱/۱۲
اعتبار: 10

تشکرها : 19
( 197 تشکر در 36 ارسال )
شماره ارسال: #1112

با سلام حضور تمامی اعضای گرامی. بنده مامفی از کاربران جدید هستم. ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای همگی سوالی داشتم و ممنون می شوم اگر دوستان با تجربه بتوانند راهنمایی بفرمایند.

سوال بنده مربوط به تیتراژ یکی از برنامه کودک و نوجوان در نیمه اول دهه 60 است. برنامه ای بود که در ابتدایش سرود بسیار زیبا و معنی داری خوانده می شد شبیه این: مثل یک غنچه، مثل یک نوزاد، مثل رنگین کمان. من با جستجوی نت متوجه شدم چنین شعری توسط آقای وحید نیکخواه به عنوان "هر چه زیباست" ظاهرا سروده شده اما واقعا مطمئن نیستم تیتراژ این برنامه دقیقا همان شعر بوده است یا خیر. با چند نفر که مشورت کردم گفتند این برنامه جوانه ها با اجرای خانم پوریامین بوده است. اما نکته جالب تر اینکه در قسمت 256 برنامه چهل تیکه که در 6 اسفند 1398 از شبکه نسیم پخش شد مهمان برنامه  سرکار خانم پوریامین  از این برنامه به عنوان یکی از بهترین برنامه هایی که مجری گری آن را در دهه 60 به عهده داشته یاد کرد. در خود برنامه 40 تیکه نیز تیتراژ برنامه جوانه ها پخش شد اما یک موسیقی بی کلام بود و با آن چیزی که من به دنبالش هستم متفاوت بود.

نتیجه این که یا تیتراژ برنامه ای که من به دنبالش هستم و این شعر زیبا در آن سروده می شد برنامه جوانه ها نبوده و اساسا برنامه دیگری بوده یا اینکه تیتراژ برنامه جوانه ها در طول زمان شکل های مختلفی داشته و آن تیتراژ پخش شده از برنامه 40 تیکه صرفا یکی از تیتراژها یا مثلا تیتراژ انتهایی برنامه بوده است. آیا دوستان محترم کافه چنین تیتراژی را در نیمه اول دهه 60 از برنامه های شبکه 2 به خاطر دارند؟ ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

به قول بزرگمهر همه چیز را همگان دانند.

۱۳۹۹/۱/۱۴ عصر ۰۷:۳۲
تشکر شده توسط : جناب سرگرد, مموله, زرد ابری
مورچه سیاه آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۸/۵/۲۹
اعتبار: 19

تشکرها : 427
( 680 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #1113

سلام حضور دوستان

عرض کنم یه چیزایی از یه کارتون عروسکی قدیمی که صبحا از شبکه دو پخش می شد تو ذهنم بود ولی متاسفانه اسمی ازش تو خاطرم نبود فقط اینو میدونستم که شخصیت های حیوون توش بود و محصول ژاپن بود

واقعا اون کارتون  رو دوست داشتم خیلی تو وب دنبالش گشتم تا اینکه فهمیدم اسمش ookiku naru بوده و ما بین سالهای 1959 تا 1988 پخش می شده یعنی ۲۹ سال. خیلیه. داستانشو از کجا می آوردن. بهرحال عکساشو میذارم ببینید قطعا شما هم یادتون میاد. اگه اطلاعات بیشتری هم داشتید اضافه کنید.

https://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=pt1E22FRLjU

۱۳۹۹/۱/۱۶ عصر ۱۱:۳۹
تشکر شده توسط : سروان رنو, جناب سرگرد, دون دیه‌گو دلاوگا, مموله, لوک مک گرگور, Hammilton, ال سید, زرد ابری, پیرمرد, پرنسس آنا, ادگار فروسه, کلانتر چانس, شارینگهام
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

شماره ارسال: #1114

(۱۳۹۹/۱/۱۶ عصر ۱۱:۳۹)مورچه سیاه نوشته شده:  

... واقعا اون کارتون  رو دوست داشتم خیلی تو وب دنبالش گشتم تا اینکه فهمیدم اسمش ookiku naru بوده و ما بین سالهای 1959 تا 1988 پخش می شده ....

درود بر "مورچه سیاه" عزیز. ممنون برای معرفی این اثر. ولی این انیمیشن عروسکی را قبلاً "رزا" در کافه معرفی کرده بود. خیلی کارها، قبلاً معرفی شده است. خود من هم چندبار مثل شما کارهایی را جستجو کردم و بعد از یافتن، تازه دیدم که دم دست-تر بوده و کاش جستجو را از همین صفحات پُربار کافه می‌آغازیدم. به هر رو، ممنون. بیشتر برایمان بنویسید.

پُست "رزا"ی عزیز در ذیل:

(۱۳۹۱/۱۲/۲۰ عصر ۰۸:۰۲)رزا نوشته شده:  

کارتون گردی شماره 2

توضیح : دی وی دی این کارتونها به بازار مجازی اومده و با تایپ اسامی اصلی به راحتی میشه دوباره به تماشای این کارتونها نشست.

سفری آغاز کنیم بسوی ژاپن و چین

عکس خانوادگی از کارتون دایسوگه

http://www.webdelbebe.com/entretenimient...http://www.webdelbebe.com/entretenimiento/ninos-en-crecimiento-ookiku-naru-ko-serie-infantil-educ

دانلود چند قسمت

http://www.songtoday.com/en-crecimiento-page1.html

۱۳۹۹/۱/۱۷ عصر ۰۵:۵۳
تشکر شده توسط : مورچه سیاه, مموله, سروان رنو, لوک مک گرگور, Hammilton, ال سید, زرد ابری, پیرمرد, پرنسس آنا, ادگار فروسه, شارینگهام
مورچه سیاه آفلاین
مشتری کافه
*

( 680 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #1115

بمب ساعتی 

با سلام حضور دوستان

یه کارتون خیلی قدیمی که خیلیا شاید یادشون نیاد رو تو گشت و گذار پیدا کردم. محصول ۱۹۶۷ کره شمالی. اسم کارتون بمب ساعتی هست. زیاد توضیح نمیدم. ببینید داستان یادتون میاد. ولی خاطره انگیزه.

http://uupload.ir/view/2d3_north_korea.mp4/

آنچه را نپاید، دلبستگی را نشاید.
۱۳۹۹/۱/۲۰ صبح ۰۶:۲۳
تشکر شده توسط : مموله, دون دیه‌گو دلاوگا, مراد بیگ, واترلو, زرد ابری, پیرمرد, ادگار فروسه
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

شماره ارسال: #1116

(۱۳۹۹/۱/۲۰ صبح ۰۶:۲۳)مورچه سیاه نوشته شده:  

بمب ساعتی 

محصول ۱۹۶۷ کره شمالی. اسم کارتون بمب ساعتی هست. زیاد توضیح نمیدم. ببینید داستان یادتون میاد ... .

http://uupload.ir/view/2d3_north_korea.mp4/

سپاس از "مورچه سیاه" گرامی برای زحمت یافتن این اثر. این هم جزو آن انیمیشن‌های خاطره‌انگیز کودکی بود؛ که البته کانال آپاراتی jar.tv هم سه‌هفته قبل به اشتراک گذاشته بود. الان که تماشا کردم، باز بی‌توجه به پروپاگاندای ضدّ آمریکایی‌اش، فقط جلب آن حس نوستالژیک-اش شدم بعنوان یک خاطره‌‌ی کودکی!

ساخت استودیوی انیمیشن‌سازی SEK هست. که فهرستی از تولیداتش (به توالی تاریخی) در این صفحه قابل رؤیت هست؛ و وقت و حوصله‌ای می‌خواهد تا برای یافتن آثار آشنای دیگر، بررسی شود.

مشخصات کامل کارتون "بمب ساعتی" در سایت IMDb :

Sihanpogtan (1967)

시한폭탄

https://www.imdb.com/title/tt9099760/

۱۳۹۹/۱/۲۰ عصر ۱۰:۱۳
تشکر شده توسط : مورچه سیاه, سروان رنو, مموله, مراد بیگ, واترلو, زرد ابری, پیرمرد, پرنسس آنا, ادگار فروسه, شارینگهام, رابرت, کنتس پابرهنه
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

شماره ارسال: #1117
شجاع وشیرین

شجاع وشیرین 

چند وقت پیش مستند (صدای ماه )را می دیدم که به بررسی کار های مهوش افشاری اختصاص داشت یه تیکه  سی ثانیه ای در مورد کارتون شجاع وشیرین درش بود که حیف ام اومد با بچه های کافه به اشتراک نگذارم .

متاسفانه این کارتون پخشش به اوایل دهه 70 بر می گرده وباز پخشی هم نداشته بنابراین جز یک خاطره محو چیزی از اون در خاطرم نیست

ولی مثل اینکه داستان از کشور هند آغاز میشه در مورد استوری این انیمیشن 49قسمتی آمده "موک وخواهرش نسبت به هیاهوی روی زمین کنجکاو هستند وسرانجام تصمیم می گیرند از زمین بیرون بیایند و در هر اپیزود آنها به کمک افراد ی که به آنها احتیاج دارند می شتابند هرچند که شخصا" اعتقاد دارم آنها به دنبال یک هدف مهمتر هم بودند "

مدیر دوبلاژ این کار آقای امیر زند بودند که بجای شجاع "MOCK"نیز حرف می زدند وبجای شیرین "SWEET" نیز خانم مهوش افشاری صحبت می کردند .

اطلاعات تکمیلی

عنوان به انگلیسی :Mock&Sweet

عنوان فارسی :شجاع وشیرین

سال ساخت :1986 -1987

کشور سازنده :ژاپن

تهیه کننده :JAPCON -MART

کارگردان :Hiroshi Fujoka

تعدادقسمت ها:49 قسمت

عومل دوبله

مدیر دوبلاژ:  امیرهوشنگ زند                                 مهوش افشاری

یک نمونه از این کار با دوبله فارسی از لینک زیر:

http://s10.picofile.com/file/8393556250/...http://s10.picofile.com/file/8393556250/mock-o-swee

۱۳۹۹/۱/۲۱ عصر ۰۹:۱۸
تشکر شده توسط : مورچه سیاه, واترلو, دون دیه‌گو دلاوگا, زرد ابری, پیرمرد, جناب سرگرد, پرنسس آنا, ادگار فروسه
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

شماره ارسال: #1118

الفی اتکینز

Alfi Atkins

خلاصه داستان 

عوامل دوبلاژ

دانلود یک قسمت دوبله از اینجا 

http://s11.picofile.com/file/8393571776/alllf.mpg

۱۳۹۹/۱/۲۲ صبح ۰۹:۰۱
تشکر شده توسط : سروان رنو, دون دیه‌گو دلاوگا, مورچه سیاه, زرد ابری, پیرمرد, لرد پدینگتون, پرنسس آنا, ادگار فروسه, شارینگهام
مورچه سیاه آفلاین
مشتری کافه
*

( 680 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #1119

Made in China

سلام حضور دوستان

پس از یه گشت و گذار تو سایتای شرق آسیا به دنبال گمشده های کارتونی قدیمی، نظرم جلب شد به کارتونی چینی که دهه شصت تو برنامه کودک خودمون پخش می شد.

اکثر اونا توسط استودیوی انیمیشن شانگهای تولید شده بودند. چنتاشونو پایین عکس و اسمشون رو آوردم. ببینید تا تجدید خاطره شه. ضمنا نمی‌دونم کسی قبلا تو این سایت یا جای دیگه اونارو قرار داده یا نه. ولی مثل همون کارتون بمب ساعتی از خود سایتای چینی و کره ای پیدا کردم نه از jar tv و اینا.

کارتون The Deer's Bell

داستان یه دختر بچه که با یه آهو دوست میشه و یه زنگوله می‌بنده گردنش. بعدشم زمانیکه یه جا گیر نیفته آهو می‌ره و پدر بزرگه دختره رو مطلع می‌کنه.

https://youtu.be/_m-qssaqbVc

کارتون Snow Kid

داستان همون بچه خرگوش و آدم برفی که باهم دوست میشن و وقتی خرگوش تو سرمای بیرون گرفتار میشه آدم برفی اونو برمی گردونه خونشون البته به قیمت آب شدن خودش!

https://youtu.be/YxvaCpyH14c

کارتون The Fox Hunted the Hunter

داستان دو تا شکارچی که میرن جنگل. یکیشون ترسو هست و باعث میشه یه روباه به دام بندازتش. یادمه اون موقع راوی آخر داستان می‌گفت یه آدم ترسو فرقی نمیکنه مرده باشه یا زنده.

https://youtu.be/JVPLNzW08uc

یکی دوتا کارتون دیگه هم هست که اگه اجازه بدید تو یه پست دیگه عرض کنم خدمت شما.

موفق و پیروز باشید.

آنچه را نپاید، دلبستگی را نشاید.
۱۳۹۹/۱/۲۲ عصر ۰۸:۰۵
تشکر شده توسط : دون دیه‌گو دلاوگا, مراد بیگ, زرد ابری, سروان رنو, پیرمرد, مموله, پرنسس آنا, ادگار فروسه, شارینگهام
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

شماره ارسال: #1120
RE:پرسی پارکبان

پارک جنگلی 

مجموعه انیمیشن PERCY THE PARK KEEPER "پرسی پارکبان " که در ایران با عنوان "پارک جنگلی" ترجمه شده سریال 13 قسمتی است که براساس کتابهای محبوبی از(نیک باترورث ) طی سالهای 1996تا 1999 در انگلستان تولید شده است .

این مجموعه کتابها به بیش از ده زبان ذنیا از جمله فارسی نیز ترجه شده اند.

خلاصه داستان :

پرسی پارکبان مهربانی است که ضمن حفاظت از پارک رابطه دوستانه ای با حیوانات پارک دارد

حیوانات پارک عبارتند از :

جغد OWL :برعکس همه جغد ها روزها مشغول فعالیت است وکلا" حواس پرت وفراموشکار است مثل عموجغد شاخداردرکارتون بنر

روباه FOX :که جنبه فان قصه را تکمیل می کند واستند آپ کمدینی است برای خودش

بجر BADGER :یک گورکن عاقل (تو مایه های موی عاقل کارتون میشکا وموشکا)

خرگوش RABBIT :که بسیار حساس ودرعین حال ترسو است

سنجاب که عاشق بلوط وآجیل است واردک مهاجر که در حوض پارک زندگی می کند .

عوامل دوبله : غلامعلی افشاریه -شوکت حجت - زهراآقارضا ...

عنوان برخی قسمت ها:یک روباه گرم - بالون جوجه تیغی -حمام بجر- جزیره گنج -گوزن های گمشده -سکسکه روباه -

دانلود یک قسمت  باعنوان "روباه از تاریکی می ترسید" با دوبله فارسی از لینک زیر

https://www.namasha.com/v/RPiZ4Cn4

۱۳۹۹/۱/۲۳ عصر ۰۸:۰۸
تشکر شده توسط : پیرمرد, سروان رنو, ماهی گیر, زرد ابری, مورچه سیاه, پرنسس آنا, دون دیه‌گو دلاوگا, ادگار فروسه
ارسال پاسخ