[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سانسورهای اشک آور !
نویسنده پیام
جیمز باند آفلاین
در حال ماموریت!!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۰
اعتبار: 18

تشکرها : 1390
( 2178 تشکر در 233 ارسال )
شماره ارسال: #1
سانسورهای اشک آور !

شب گذشته فیلم قاتلین پیرزن محصول 1955 را تماشا کردم. متاسفانه صدای فیلم از نسخه سانسور شده فیلم استفاده شده بود و مشخص میشد که مدام قسمتها سانسور شده بوده.

فیلم مطلقا هیچ صحنه خلاف عفتی ندارد. البته به نظر من! چون نظر سانسورچی این بوده که هر شات از فیلم که حاوی ساز و برگ موسیقی بوده باید حذف میشده!!!

خلاصه فیلم: پنج سارق در پوشش نوازندگان موسیقی که نقشه سرقت پولهای ماشین حمل پول را کشیده اند، پیرزنی ساده را درگیر نقشه خود کرده اما پس از انجام عملیات طی اتفاقی دستشان برای پیرزن رو میشود. پیرزن از آنها میخواهد که پولها را پس دهند، و در ظاهر آنها قبول میکنند که فردا آن روز این کار را انجام دهند ولی درواقع تصمیم میگیرند پیرزن را بقتل برسانند...

http://cafeclassic5.ir/thread-132-post-3...http://cafeclassic5.ir/thread-132-post-33409.htm

فیلم با ریتمی ملایم شروع میشود تا اینکه سروکله الک گینس در نقش پروفسور مارکوس پیدا میشود. گریم جالب الک گینس و نحوه برخورد او با پیرزن و در پی آن معرفی سارقین در پوشش نوازنده پتانسیل هیجان را در فیلم بالا میبرد. درواقع از همان اصلی پیروی میکند که میگوید تماشاگر از حقیقت ماجرا خبر دارد جز سرنوشت فیلم. اصلی که هیچکاک در طناب بخوبی استفاده میکند.

اما حیف و صد حیف که بخاطر کج سلیقگی و نادانی صحنه هایی از فیلم که سارقان برای حفظ ظاهر سازهایشان را در دست میگیرند (فقط در دست میگیرند!) حذف شده!! چرا؟؟؟ خدای نکرده تماشاگر این فیلم به جهنم نرود!!! سکانس ورود مهمانان پیرزن نیز کاملا حذف شده بود!!! اون دیگه چرا، نفهمیدم!!!

ارادتمند شما، جیمز باند
۱۳۹۵/۳/۲۲ عصر ۰۱:۳۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آمادئوس, مکس دی وینتر, سروان رنو, شارینگهام, Classic, مراد بیگ, خانم لمپرت, بانو الیزا, زرد ابری, BATMAN, دزیره, ال سید, ریچارد, مورفیوس, rahgozar_bineshan, مارک واتنی, ماهی گیر
جیمز باند آفلاین
در حال ماموریت!!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۰
اعتبار: 18

تشکرها : 1390
( 2178 تشکر در 233 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: سانسورهای اشک آور !

اصلا بخاطر تماشای این فیلم بود که ایجاد این بخش به ذهنم رسید. آخه خیلی توذوقم خورد و ناراحت شدم از سانسور برخی

از صحنه های این فیلم...

فیلم خاطرات خانوادگی با شرکت مارچلو ماسترویانی و ژاک پرن

یک فیلم احساسی و اندوهناک که شاید خیلی از ماها اونو وقتی بچه بودیم دیده باشیم...

برادر بزرگتر با بازی مارچلو (با دوبله زیبای جلال مقامی) و برادر کوچکتر با بازی ژاک پرن (با دوبله خاطره انگیز محمد عبادی). یادم نیست عوامل دوبله این فیلم معرفی شده یا نه که اگه نیست بگین بگذارم.... خلاصه مادر این دو در جوانی فوت میکنه و مادر بزرگشون سرپرست این دو نفر میشن اما ژاک پرن را میسپارن به یه خانواده ثروتمند و خلاصه بعد این جوون مریض میشه و فوت میکنه. (خیلی خیلی خلاصه گفتم!) و این برادر بزرگتر هم غصه این داداش کوچیکه را میخورد...

پر حرفی نکنم

یه سکانسی از فیلم این دو برادر برای دیدن مادربزرگشان به سرای سالمندان میروند و آقای سانسورچی هرچی محبت این مادر بزرگ بوده قیچی فرمودند!!!

آقای محترم مگر خودت مادربزرگ نداشتی؟؟!! cccc:asabinarahat

من درک نکردم در آغوش گرفتن یک پیرزن از سوی نوه هایش چه ایرادی داشت؟؟!

حال به حالی میشدیم؟؟؟؟

نامردا!!!

هرچی لمس کردن بود سانسور!!!

با عصبانیت به پایان میبرم این قسمت را!

ارادتمند شما، جیمز باند
۱۳۹۵/۴/۳ عصر ۰۲:۰۹
تشکر شده توسط : آمادئوس, سروان رنو, BATMAN, اسکورپان شیردل, آقاحسینی, پطرکبیر, ال سید, مراد بیگ, شارینگهام, ریچارد, مورفیوس, rahgozar_bineshan, مارک واتنی, ماهی گیر
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #3
Star سانسورهای اشک آور !

پنج شنبه شب ساعت 21 در برنامه کافه فیلم، سینمایی "گلهای داودی" محصول 1363 از شبکه Ifilm پخش شد

که در همان سکانس آغازین (بصورت سیاه و سفید پخش میشود) با سانسور بی موردی مواجه شدم که لازم دیدم موضوع را مطرح کنم

بعد از کمی جستجو متوجه شدم ماجرای سانسور در این فیلم به یکبار خلاصه نمیشود

چرا که قبل از این هم به روش دیگری از فیلترینگ صدا و سیما عبور کرده که در ادامه به شرح ماجرا میپردازم

صحنه سانسور شده مربوط به سکانسی با حضور "پروانه معصومی" است

زمانی که عصمت به در خانه یکی از دوستان شوهرش عباس میرود درست لحظه ای که پسر بچه در را باز میکند

دوربین چهره خانم معصومی را نمایش میدهد که کودک شیرخواره اش را در آغوش گرفته

که به نظر بنده تماشاگر اینجا با صحنه مهم و تاثیر گذاری روبرو میشود

چرا که دوربین صورت تمام رخ عصمت و خردسالی جواد را برای اولین بار در همین صحنه به تصویر میکشد

اما بعدها در نسخه سانسور شده بصورت محو شده و ناواضح نشان داده میشود (منتشر شده توسط نوستال ژی تی وی)

و در تازه ترین نمایش تنها نیم رخی از یک زن ناشناس را میبینم که در ادامه صحنه مورد بحث به کل از فیلم کات میشود

نکته جالب اینکه فیلم بدون سانسور سالها قبل از همان Ifilm پخش شد، زمانی که آرم شبکه به شکل دیگری بود

به هر حال شاید بتوان دلیل این اتفاق و در واقع تعصب بیجا و کورکورانه و به نوعی بی احترامی نسبت به فیلمساز و مردم را اینطور شرح داد که/

صدا و سیما به هیچ عنوان مایل نیست با پخش چنین صحنه هایی (به قول خودشان بدحجابی) برای مخاطبانش، تداعی کننده سینمای قبل از انقلاب باشد

نسخه بدون سانسور

دانلود فیلم گل های داوودی رسول صدر عاملی با لینک مستقیم

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۷/۴/۲۲ صبح ۰۲:۰۲
تشکر شده توسط : سروان رنو, مراد بیگ, دون دیه‌گو دلاوگا, Classic, شارینگهام, آدری لاووا, rahgozar_bineshan, مارک واتنی, کوئیک, ماهی گیر
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 1000
( 1621 تشکر در 207 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: سانسورهای اشک آور !

حتما همه شما دوستان با سریال استرالیایی All Saints و یا همان پرستاران آشنایی دارید. سریالی که بیش از ده سال میهمان خانواده های ایرانی بود. اما میهمانی پر از سانسورهای ناشیانه که با نابود کردن خط روایی اش به جای آموزش و یا سرگرمی، سردرگمی را به بینندگان هدیه می داد!! سریالی با یک مشت داستان هایی که شروع داشتند اما به انتها نمی رسیدند!! در این پست قرار است به یکی از همین سانسور ها اشاره کنم که تأثیر کاملا وارونه‌ای روی بیننده داشت.

در یکی از قسمت های فصل اول ماشینی به منزل جرارد، یکی از جوانترین پرستاران سریال (با بازی بن تری) نزدیک می شود و عده‌ای در حالی که زن جوان معتادی به نام انجی را از ماشین بیرون می اندازند به او می گویند که پیش دوست پرستارش برود. جرارد که تازه از خانه اش بیرون آمده انجی را که بی حال بر زمین افتاده می بیند و به سمتش می شتابد. در اینجا یکباره قسمت قطع می شود و در قسمت بعد متوجه می شویم که انجی در گذشته و جرارد احساس می کند که از او ایدز گرفته است!!!

اولین فکری که با این سانسور ها به بیننده منتقل می شود این است که انجی دوست دختر معتاد جرارد و یا شاید هم فاحشه ای بوده که جرارد با او رابطه داشته است. خلاصه جرارد درگیر گرفتن نتایج آزمایشات ایدزش از طریق یک خانم دکتر جوان بود. اما بعد از مدتی این موضوع بدون نتیجه کاملا به دست فراموشی سپرده می شود و ما تنها می بینم که جرارد و ان‌ خانم دکتر عاشق هم شده اند!!! و البته باز هم چندان معلوم نیست چرا عشقشان به سرانجام نمی رسد. اگر چه کلاً دکتر سامانتا پس از دست دادن مادرش این بیمارستان را ترک می کند.

سالها پس از پخش نخست آن، با گسترده شدن اینترنت‌، به سادگی و تنها با مراجعه به سایت آی ام دی بی می شد دریافت که انجی اصلا دوست دخترش نبوده بلکه بیمارش بوده است و جرارد به خاطر کمک های اولیه ای که قبل از مرگ به او داده فکر کرده که ممکن است درگیر ویروس اچ آی وی شده باشد. در حالی که سانسور ها دقیقا اندیشه ای را به بیننده منتقل می کرد که خط قرمز خود صدا و سیماست!! در دوبله فارسی حتی به خودشان زحمت ندادند که در میان گفتگو های بین کاراکترها موضوع را روشن کنند.

من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۴۰۱/۱/۷ صبح ۱۱:۵۰
تشکر شده توسط : مموله, شارینگهام, سروان رنو, رابرت, rahgozar_bineshan, مارک واتنی, مراد بیگ, کلانتر چانس, BATMAN, کوئیک, ماهی گیر, آلبرت کمپیون, کنتس پابرهنه
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #5
Video RE: سانسورهای صدا و سیما

بعید نیست صدا و سیما در آینده مجبور باشه برای کنترل حرکت لب و دهان بازیگر هم ابتکار به خرج بده و در این راه باز هم از اموال مردم هزینه کنه

همونطور که سالهاست برای سانسور ، لباس تن بازیگر میکنن یا از وسایلی مثل گلدان پارچ و لیوان آباژور استفاده میشه

یکی دو هفته قبل شبکه نمایش سینمایی انفجار آتش 2 رو پخش میکرد ، اتفاقا صدای تلویزیون قطع بود و خیلی اتفاقی چشم به صحنه درگیری قهرمان و شرور فیلم افتاد

متوجه شدم شخصیت قهرمان فحشی رو به زبون میاره (تصویر متحرک پایین) که در فیلمهای سینمایی خیلی کاربرد داره و همه باهاش آشنایی داریم

البته تلویزیون این الفاظ رو معمولا به برو به جهنم ، برو به درک ، گورتو گم کن و امثال این جملات ترجمه و دوبله میکنه ، با اینحال مخاطب خودش میفهمه اصل داستان چیه !

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۴۰۱/۱۰/۲۴ صبح ۱۲:۴۵
تشکر شده توسط : آرلینگتون, کوئیک, پیرمرد, rahgozar_bineshan, مارک واتنی, رابرت, مراد بیگ, ماهی گیر, آلبرت کمپیون
ارسال پاسخ