تالار   کافه کلاسیک
نقاشی (پاستل گچی) - نسخه قابل چاپ

+- تالار کافه کلاسیک (https://cafeclassic5.ir)
+-- انجمن: تالارهای عمومی (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: طراحی , عکاسی , انیمیشن (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نقاشی (پاستل گچی) (/showthread.php?tid=617)

نقاشی (پاستل گچی) - BATMAN - ۱۳۹۳/۱/۲۶ عصر ۱۰:۱۳

به یکی از آشنایان قول دادم (کارهاشون در تالار نگارخانه موجوده) در قبال کاری که برام انجام دادن

من هم طرحی براشون بکشم+خلاصه ای از آموزش، بعد ماهها بالاخره دیشب تونستم به قولم عمل کنم

قصدم این بود، در تالار فراموش خانه (گالری) قرار بگیره اما از اونجایی که اشخاص ناشناش (از جمله آشنای بنده) قادر به مشاهده اون بخش نیستن مجبور شدم در این تالار قرار بدم

(احتمالا بعد از مدتی به همون بخش فراموش خانه منتقل شه)

نقاشی، موسیقی، و سایر هنرها نیازمند صبر، حوصله و پشتکارِ همینطور علاقه

در حال حاضر تنها، علاقم به این هنر حفظ شده و باقی موارد خیر

برای همین طرح مورد نظر خیلی ساده و دارای جزئیات کمی هست

لوازم مورد نياز
مداد
پاک کن
مقواي طراحي
تخته شاسي يا سه پايه
مداد کنته
پاستل گچي
محو کن
اسفنج
اسپري فيکساتيو

طرح مورد نظر با مداد معمولي میکشیم / ابتدا خيلي کمرنگ و بعد که کامل و بي نقص بود خطوط پر رنگ تر ميکنيم

براي شروع رنگ آميزي ابتدا زمينه رنگ ميشه
با کارد قسمتي از پاستل رو ساييده و درون ظرفی ميريزيم
تکه اي اسفنج که سطح اون کاملا صاف باشه به پاستل زده و به آرامي روي سطح کار ميکشيم (از سمت چپ و راست و يا بصورت مدور)

نيازي نيست تمام سطح کار بصورت يکنواخت رنگ آميزي شه، بستگي به سليقه شخص داره
بعد از رنگ آميزي پس زمينه که خيلي هم آسونه بخش مهم کار شروع ميشه

پاستل رو به سر انگشت ميکشيم تا رنگ بهش منتقل شه و بعد شروع ميکنيم به رنگ آميزي (انگشت دست مثل مداد يا قلمو عمل ميکنه)

ابتدا سطح کار بصورت کلي و ملايم رنگ زده و بعد قسمتهاي سايه دار و تيره رو کامل ميکنيماز قسمت بالاي کار شروع به رنگ آميزي ميکنيم تا برسيم به قسمت پايين

بعد از اينکه کار بصورت کلي رنگ شد، پاستل رو مستقيما روي سطح مورد نظر که قصد داريم پر رنگ تر باشه و به چشم بياد ميکشيم

ميتونيم بعدش دوباره از انگشتان دست استفاده کنيم تا کارمون کيفيت بهتری پيدا کنه
قسمتهايي که داراي ظرافت هستن رو با مداد کنته پر رنگ ميکنيم يا اگه به رنگي غير از سياه نياز داشتيم از از پاستل مدادي یا مداد رنگی استفاده ميشه

البته ميشه از محو کن هم استفاده کرد، به اينصورت که سر قلم رو به پاستل ميکشيم تا رنگ بهش منتقل شه و بعد شروع ميکنيم به رنگ آميز با محو کن

براي ايحاد نور و سايه هاي سفيد از پاک کن استفاه ميشه
قسمتي از پاک کن رو با کارد بريده تا بصورت لبه دار و تيز در بياد و بعد قسمتهاي مورد نظر سايه روشن ميزنيم

بعد از اينکه کار تقريبا کامل شد ميتونيم با سليقه خودمون کاملترش کنيم و از رنگ ها و سايه هاي بيشتر استفاده کرد
در پايان، کار مورد نظر بصورت افقي و کمي شيب دار قرار داده و از فاصله 25 سانتي متري با فيکساتيو سطح کار اسپري ميکنيم تا رنگ ثابت شه

LARGE /  http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1397587699_2932_cd443d5631.jpg

با پاستل میشه کارهای بسیار زیبایی خلق کرد، مثل نمونه زیر اثر یک هنرمند

http://negarkhaneh.ir/~arghavani/PicDetail-146980/

برنامه آموزشی هنری دیگر - BATMAN - ۱۳۹۴/۷/۲۵ صبح ۰۳:۱۰

آموزش حرفه ای نقاشی با پاستل گچی توسط هنرمند خلاق سعید پناه زاده

علاقندان میتوانند آموزش های ایشان را از اینجا دنبال کنند

نقاش در خلق تمامی آثار از طبیعت و بناهای تاریخی به عنوان مدل زنده بهره میبرد

این برنامه را می توان به نوعی لذت نقاشی ایرانی دانست که نقاش با استفاده از گچ و پاستل این سبک از نقاشی را به نمایش می گذارد 

RE: نقاشی (پاستل گچی) - جناب سرگرد - ۱۳۹۶/۸/۲۹ صبح ۰۱:۳۲

[quote='BATMAN' pid='22036' dateline='1397587389']

به یکی از آشنایان قول دادم (کارهاشون در تالار نگارخانه موجوده) در قبال کاری که برام انجام دادن

من هم طرحی براشون بکشم+خلاصه ای از آموزش، بعد ماهها بالاخره دیشب تونستم به قولم عمل کنم

قصدم این بود، در تالار فراموش خانه (گالری) قرار بگیره اما از اونجایی که اشخاص ناشناش (از جمله آشنای بنده) قادر به مشاهده اون بخش نیستن مجبور شدم در این تالار قرار بدم

(احتمالا بعد از مدتی به همون بخش فراموش خانه منتقل شه)

نقاشی، موسیقی، و سایر هنرها نیازمند صبر، حوصله و پشتکارِ همینطور علاقه

در حال حاضر تنها، علاقم به این هنر حفظ شده و باقی موارد خیر

برای همین طرح مورد نظر خیلی ساده و دارای جزئیات کمی هست

لوازم مورد نياز
مداد
پاک کن
مقواي طراحي
تخته شاسي يا سه پايه
مداد کنته
پاستل گچي
محو کن
اسفنج
اسپري فيکساتيو

طرح مورد نظر با مداد معمولي میکشیم / ابتدا خيلي کمرنگ و بعد که کامل و بي نقص بود خطوط پر رنگ تر ميکنيم

براي شروع رنگ آميزي ابتدا زمينه رنگ ميشه
با کارد قسمتي از پاستل رو ساييده و درون ظرفی ميريزيم
تکه اي اسفنج که سطح اون کاملا صاف باشه به پاستل زده و به آرامي روي سطح کار ميکشيم (از سمت چپ و راست و يا بصورت مدور)

نيازي نيست تمام سطح کار بصورت يکنواخت رنگ آميزي شه، بستگي به سليقه شخص داره
بعد از رنگ آميزي پس زمينه که خيلي هم آسونه بخش مهم کار شروع ميشه

پاستل رو به سر انگشت ميکشيم تا رنگ بهش منتقل شه و بعد شروع ميکنيم به رنگ آميزي (انگشت دست مثل مداد يا قلمو عمل ميکنه)

ابتدا سطح کار بصورت کلي و ملايم رنگ زده و بعد قسمتهاي سايه دار و تيره رو کامل ميکنيماز قسمت بالاي کار شروع به رنگ آميزي ميکنيم تا برسيم به قسمت پايين

بعد از اينکه کار بصورت کلي رنگ شد، پاستل رو مستقيما روي سطح مورد نظر که قصد داريم پر رنگ تر باشه و به چشم بياد ميکشيم

ميتونيم بعدش دوباره از انگشتان دست استفاده کنيم تا کارمون کيفيت بهتری پيدا کنه
قسمتهايي که داراي ظرافت هستن رو با مداد کنته پر رنگ ميکنيم يا اگه به رنگي غير از سياه نياز داشتيم از از پاستل مدادي یا مداد رنگی استفاده ميشه

البته ميشه از محو کن هم استفاده کرد، به اينصورت که سر قلم رو به پاستل ميکشيم تا رنگ بهش منتقل شه و بعد شروع ميکنيم به رنگ آميز با محو کن

براي ايحاد نور و سايه هاي سفيد از پاک کن استفاه ميشه
قسمتي از پاک کن رو با کارد بريده تا بصورت لبه دار و تيز در بياد و بعد قسمتهاي مورد نظر سايه روشن ميزنيم

بعد از اينکه کار تقريبا کامل شد ميتونيم با سليقه خودمون کاملترش کنيم و از رنگ ها و سايه هاي بيشتر استفاده کرد
در پايان، کار مورد نظر بصورت افقي و کمي شيب دار قرار داده و از فاصله 25 سانتي متري با فيکساتيو سطح کار اسپري ميکنيم تا رنگ ثابت شه

LARGE /  http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1397587699_2932_cd443d5631.jpg

با پاستل میشه کارهای بسیار زیبایی خلق کرد، مثل نمونه زیر اثر یک هنرمند

http://negarkhaneh.ir/~arghavani/PicDetail-146980/

درود برشما

مطلب زیبایی که گذاشتید روح ادم رو به وجد میاره .شخصا طرفدار طراحی و نقاشی خاصه با پاستل هستم و امیدوارم این مطلب ادامه داشته باشه

RE: نقاشی (پاستل گچی) - مموله - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ عصر ۱۱:۵۹

به یاد گذشته ها و ممول 

ممول بودن یا ممول داشتن مسئله این بود

ویا طرحی از  رز  داشتن          

RE: نقاشی (پاستل گچی) - مموله - ۱۳۹۹/۱/۱۲ صبح ۱۰:۱۳

درجاده رویاهایم چه غوغایی بود

برروی پل چوبی صدای گوش نواز چرخ های درشکه

رقص مرغابی ها در سکوت بلورین دریاچه

پیچ وتاب ماهی ها در دل آب

دست بر آوردن شاخه ها در شاخه ها

لبخند سرشار ازشادمانی شکوفه ها

وبال گشودن پرندگان بربام دشت سبز

باتمام اینها من نمی دانم فردا آفتاب خواهددمید یا آسمان گریه خواهد کرد

طرحهای گرافیکی نقاشی - BATMAN - ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ صبح ۰۲:۲۸

تصاویر گرافیکی و نقاشی با موضوع BATMAN Nightmare 

تصویر گرافیکی سمت چپی رو تقریبا سه سال پیش با نرم افزار Paint و  Photo Editor یه تغییراتی دادم که نتیجه ش شد سمت راستی

در نهایت هم طراحی کردم ، ابزار/ جوهر ، پاستل گچی ، قلم راپید

[split] گالری کافه - BATMAN - ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ عصر ۰۶:۲۴

یکی از نزدیکان برای اتاق فرزندش دنبال عکس جالبی بود که به دیوار نصب کنه ، براش طرحی از بچه هرکول و پگاسوس کشیدم و قاب کردم

اندازه با قاب/ 55 در 40    ابزار/ مقوای فابریانو ، پاستل گچی ، قلم راپید

اولش قصدم این بود رنگ آمیزی با ماژیک انجام شه اما نظرم عوض شد چون نمیشد سایه زد

با مداد رنگی هم رنگها به درستی جذب کاغذ یا مقوا نمیشن و به قولی به خورد کار نمیره

اما مزیت استفاده از پاستل گچی امکان سایه زنی بالاست ، همچنین به خوبی روی سطح کار میشینه بنابراین رنگها واقعی تر به نظر میان

اما استفاده از پاستل معایبی هم داره ک مهمترینش زمان زیادی که باید صرف رنگ آمیزی کرد

احساس کردم بهتره از رنگهای شاد و جذاب بیشتر استفاده کنم برای همین نسبت به طرح اصلی تغییراتی دادم

در اندازه بزرگتر