تالار   کافه کلاسیک
روایات سینمایی ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار کافه کلاسیک (https://cafeclassic5.ir)
+-- انجمن: تالارهای عمومی (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: کافه ریک (/forumdisplay.php?fid=44)
+--- موضوع: روایات سینمایی ! (/showthread.php?tid=423)

روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۵ عصر ۱۲:۳۵

میدونم که مثل من ، برای خیلی از دوستان گپ و گفتمان های اهالی سینما جذابیت های خاص خودش رو داره ...

از دوستان دیگه هم برای همراهی در این موضوع دعوت می کنم ...

و اما چراغ اول توسط خودم :

..................................................

(( راجع به یک کارگردان حرامزادست که خیلی خودخواهه ، آدم ها را میاره ، خلقشون میکنه و بعد ویرانشون میکنه . راجع به خودمونه ، جان ! ))

اورسن ولز ( خطاب به جان هیوستن در هنگام بازی در فیلم هرگز اکران نشده آن سوی باد )

.........................................................

هانری ژرژکلوزو : (( فکر نمی کنید فیلم باید شروع ، وسط و پایان داشته باشد ؟))

ژان لوک گدار : (( مسلما . اما لزوما نه به همین ترتیب ! ))

یا حق ...

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۵ عصر ۰۱:۱۵

((چاپلین آدم بسیار متظاهری بود . با آن لهجه نیمه آمریکایی / نیمه لندنیش مدام لاف میزد . ولی البته نمی توانست از این واقعیت فرار کند که یک نابغه بود ! ))

سر لارنس الیویر

RE: روایات سینمایی ! - جیسون بورن - ۱۳۹۰/۹/۵ عصر ۰۱:۱۵

ژاک ریوت (نویسنده کایه دو سینما) در مورد استنلی کوبریک:

«کوبریک یک ماشین است ،یک موجود جهش یافته ،یک مریخی.هیچ احساس انسانی ندارد اما وقتی ماشینی در مورد ماشینی دیگر فیلم بسازد نتیجه خوب می شود مثل 2001 :یک ادویسه فضایی»

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۵ عصر ۰۱:۲۰

(( اولین معلم هنرم می گفت ، تعریف هنر این است : یک نقطه عطف تاثیرگذار . همین ! ))

جک نیکلسن

RE: روایات سینمایی ! - چارلز کین - ۱۳۹۰/۹/۵ عصر ۰۱:۲۹

((یک بار از باربارا استنویک راز بازیگری را پرسیدم.او گفت:"فقط صادق باش...و اگر میتوانی ادای صداقت را در بیاوری،صادقانه ادایش را در بیاور."))

فرد مک مورای

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۵ عصر ۱۱:۱۱

خیلی ها درباره سر آن اسب ( در فیلم پدرخوانده ) گله کردند . چیزی حدود 30 نفر در این فیلم کشته می شوند ، اما همه گفتند : (( تو برای سر آن اسب ، یک موجود زنده را کشته ای !)) . من این کار را نکردم . کارخانه های تولید کننده غذای سگ ، آن اسب را کشته بودند ، آن هم برای تهیه غذای سگ های پشمالوی کوچک شما !

فرانسیس فورد کاپولا

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۸ عصر ۰۸:۵۷

(( دارم آن قدر به شخصیت های این داستان علاقمند می شوم که دلم می خواهد تا آخر فیلم زنده بمانند ! ))

سام پکین پا ( درباره  فیلم : تعطیلی آخر هفته آسترمن )

........................................................

وقتی بونوئل داشت بازیگران ویریدیانا را انتخاب می کرد ، مرا هم خواست . گفته بود  : (( توی یک فیلم دیدمش که نقش یک جسد را بازی می کرد و فوق العاده بود ! ))

فرناندو ری

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۹ عصر ۱۱:۳۸

(( بوگارت هرگز نمی توانست یک ماجرای عشقی را بدون مراسم ازدواج تجسم کند و الیزابت تیلور هم همینطور ! ))

ریچارد بروکس

.....................................................

هوارد هاوکس برای الدورادو به من تلفن زد : (( با یک وسترن همراه دوک ( جان وین ) چطوری ؟)) (( بد نیست ــ کجا ؟ )) (( توی توسکان قدیم ، آریزونا )) . (( عالیه ، جای فوق العاده ایه . چه شهر قشنگی ــ داستان چیه هوارد ؟)) (( داستانی در کار نیست ، باب ! فقط شخصیت . داستان مردم رو خسته می کنه ! ))

رابرت میچم

............................................................

(( ظاهرا  آیزنشتاین همه اش فرم است و از محتوا خالی . چاپلین همه اش محتواست و مقدار ناچیزی فرم ! هیچکس نمی تواند کسل کننده تر از چاپلین فیلم بسازد و هیچ کس هم نمی تواند کمتر از آیزنشتاین به داستان توجه کند ! ولی هر دو فیلمسازانی بزرگند ... ))

استنلی کوبریک

RE: روایات سینمایی ! - گرتا - ۱۳۹۰/۹/۱۰ صبح ۱۱:۴۶

فرانسوا تروفو در مورد جانی گیتار:

جانی گیتار یک رویا و افسانه است. وسترنی پر از توهم... دیو و دلبر فیلم های وسترن...

و دو روایت عجیب دیگر از بازیگران اصلی این فیلم:

استرلینگ هیدن:

جانی گیتار فیلمی بود که من به خاطرش دائما در حال جنگ بودم. روزها سر صحنه با جون کرافورد و شب ها با همسر دومم!

جون کرافورد:

باید مغزم را بدهم معاینه کنند! هیچ بهانه ای برای اینکه فیلمی اینچنین بد باشد و من در آن مشارکت داشته باشم، وجود ندارد!

RE: روایات سینمایی ! - میثم - ۱۳۹۰/۹/۱۰ عصر ۰۶:۱۸

بیلی وایلدر درباره عصر جدید (چارلی چاپلین) :

«وقتی چاپلین با آن زبان ویژه اش در سینما لب به سخن می گشاید، به کودکی می ماند که می خواهد برای سمفونی ششم بتهوون شعر بسراید.»

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۱۸ عصر ۰۵:۵۶

(( اسپنسر تریسی خدای من بود . تنها بازیگری بود که برایش نامه نوشتم . مدام برای هم می نوشتیم . یک بار کاترین هپبورن به من گفت : چرا به دیدن هم نمی روید ؟ حتما خیلی از هم خوشتان می آید . و من به او گفتم : دلم نمی خواهد تصور او را خراب کنم یا او تصور مرا ! ))

آنتونی کوئین

......................................................................

(( سه کار هست که هیچوقت ندیده ام الیزابت تایلر انجام دهد :

دروغ گفتن و بدخلقی کردن با کسی و سر وقت آمدن  ! ))

مایک نیکولز

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۱۹ صبح ۱۲:۳۹

(( دو نقطه عطف در کارنامه هنری من بوده : اولی اش ملاقات با جری لوییس و دومی اش ترک کردن جری لوییس ! ))

دین مارتین

(( برای جدی بودن ، کمدی تنها راهیست که می شناسم ! ))

پیتر یوستینف

................................................................

(( منتقدی نوشت : حالا کسی را پیدا کرده ام که به جای تونی کورتیس عنوان بدترین بازیگر دنیا را تصاحب کند : الویس پریسلی ! ))

تونی کورتیس

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۲۰ صبح ۰۵:۱۳

(( یول براینر از من کوتاهتر بود . پیشنهاد کردم یک چیزی بگذارند زیر پایش و او گفت : فکر کردی می خواهم بالای یک جعبه این فیلم را بازی کنم ؟! به همه دنیا نشان می دهم که تو چه اسب گنده ای هستی !! و من بعد از آن دیگر غصه قدم را نخوردم ... ))

اینگرید برگمن ( درباره آناستازیا )

.................................................

(( قدرت فساد می آورد ، ولی نداشتن قدرت فساد کامل است ! ))

اورسن ولز

(( به خاطر قدی که دارم مرا به تیم شطرنج راه ندادند ! ))

وودی آلن

RE: روایات سینمایی ! - پاشنه طلا - ۱۳۹۰/۹/۲۰ عصر ۰۳:۲۵

وقتی دیالوگ هایی می نویسی که مردم نمی فهمن، با خودشون فکر می کنن تو خیلی می فهمی!

مهرجویی خطاب به عزت انتظامی ((گاو))

RE: روایات سینمایی ! - میثم - ۱۳۹۰/۹/۲۲ عصر ۰۶:۱۳

« کار کردن با دیوید لین درست مثل ساختن «تاج محل» با خلال دندان است! » - رابرت میچام

http://www.up98.org/upload/server1/01/z/ege7lz5ud5vikudbj83.jpg

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۹/۲۵ عصر ۱۲:۴۵

(( سامرست موام گفته که سه قاعده برای نویسندگی وجود دارد و هیچکس نمی داند که این قواعد چی هست ! ))

جون کالینز

.........................................

(( آن قدرها عجول نیستم که بگویم نقش موسی را بازی کردم و به خدا رسیدم ، ولی هر کس فیلم را ببیند می فهمد . اگر نفهمد خیلی نادان است ! ))

چارلتون هستن

.......................................................

(( ده سال بود با جان فورد دوست بودم . با فیلمنامه دلیجان پیش من آمد و گفت : نقش رینگو کید را کی می تونه بازی کنه ؟ و من گفتم : فقط یک نفر وجود داره و اون کسی نیست جز لوید نولان .فورد گفت : اوه خدای من ، یعنی تو نمیتونی بازی کنی دوک ؟! ))

جان وین

RE: روایات سینمایی ! - Blanche - ۱۳۹۰/۹/۲۶ عصر ۱۰:۱۴

پس از اينكه يكبار يك نفر با كاغذ و خودكار در توالت براي گرفتن امضا پيشم اومد تصميم گرفتم ديگه به هيچ كس امضا ندم مانده بودم اول دستم را بشويم يا با يارو دست بدهم!

پل نيومن

RE: روایات سینمایی ! - سروان رنو - ۱۳۹۰/۹/۲۷ عصر ۰۹:۵۷

(۱۳۹۰/۹/۲۵ عصر ۱۲:۴۵)دن ویتو کورلئونه نوشته شده:  

(( سامرست موام گفته که سه قاعده برای نویسندگی وجود دارد و هیچکس نمی داند که این قواعد چی هست ! ))

:haha:: ... ::ok:

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۹/۳۰ صبح ۱۰:۱۹

اگر امروز بمیرم.روی سنگ قبرم می نویسند:(اینجا پل نیومن آرمیده.در سن 43 سالگی فوت کرده

که یک شکست بود.چون چشمام هایش قهوه ای شد.)

1969 /پل نیومن

هیچی مثل این آدم را سنگ روی یخ نمی کند که یک جوجه به آدم بگوید(عینکت را بردار.می

خوام چشم های آبی ات را ببینم)اگر من در جواب بگویم:عجب هیکلی داری می شه لباست را

دربیاوری? این دختر چکار می کنه?

مارس 1983/ پل نیومن

چشم های یک خوک مرده را دارم

ژانویه1991 /مارلون براندو

اگر گریه نکرده باشی .چشم هایت نمی توانند زیبا باشند.

اکتبر1965/سوفیا لورن

RE: روایات سینمایی ! - Classic - ۱۳۹۰/۹/۳۰ عصر ۱۱:۲۲

" هیچگاه با یک بازیگر ازدواج نکنید چون حتی در رختخواب هم برای شما نقش بازی می کند"

روبرتو روسلینی

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۱ صبح ۰۸:۳۴

ستاره های مرد از زبان ستاره ها

از آن آدم هایی ست که وقتی مرد, آن دنیا باید خیلی سختی بکشند تا حرف راست از زبانش بکشند

مارس 1977/ مارلون براندو درباره فرانک سیناترا

کلینیت ایست وود ظاهرا هیچ کاری نمی کند , ولی همه کار می کند .هرکاری در برابرش کوچک است –درست مثل رابرت میچم و تریسی

فوریه 1981/ ریچارد برتن

با او شام خوردیم. داشتیم برمیگشتیم خانه و داشتم فکر می کردم:خدای من,خود پل (نیومن) بود-چند سالش است? 60,61? خوش تیپ مانده, شادابپول دار,عاشق زنش استهر وقت دلش بخواهد با ماشینش مسابقه می دهد, هروقت دلش بخواهد فیلم بازی می کندخوشبخت است و از 20 سالگی اش هیچ فرقی نکرده. وقتی رسیدیم خانه , دلم می خواست خودم را بکشم.

1988/ رابرت ردفورد

اسپنسر (تریسی) یک آمریکایی نمونه ای بود. هیچ وقت شیک نمی کرد.ساده ساده بود.

آوریل 1969/ کاترین هپبورن

چارلتون هستن کلاه گیس دارد. در مردی برای تمام فصول (روی صحنه) نقش مرد بی مویی را داشت.جای آنکه بدون کلاه گیس بازی کند, روی سرش کلاه گیس بدون مو گذاشت.

ژانویه 1989/ داستین هافمن

قرار است اینجا راجع به شوخ طبعی  جذابیت  خونگرمی و استعداد او  حرف بزنم... اینجا هم باید نقش بازی کنم !

آوریل 1987/ برت لنکستر در مراسم بزرگداشت کرک داگلاس 

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۱۰/۲ صبح ۰۱:۲۲

(( وقتی بزرگ شدم ، باز هم دلم می خواهد کارگردان بشوم ! ))

استیون اسپیلبرگ

.....................................................

(( اگر زمانی عاشق کسی شدید ، برای همیشه دوستش خواهید داشت ، فقط شاید نه به اندازه نفر بعدی ! ))

وارن بیتی

....................................................

همه آنچیزی که استانیسلاوسکی گفته  این است : (( کلی گویی نکنید ! ))

آنتونی هاپکینز

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۱۰/۴ صبح ۰۱:۲۲

(( همیشه بیشتر از درآمدم خرج کرده ام . وقتی درآمدم هفته ای 100 دلار بود ، دویست دلار خرج می کردم ... همیشه به اعتبار درآمد آینده ام قرض می گرفتم . به همین دلیل من تنها کسی نیستم که از موفق شدنم خوشحال می شوم ! ))

لارنس هاروی

............................

(( مرد فوق العاده ای است . آدم از او بی ادب تر ندیده ام - جتی خروشچف ! همسرم (جون وودوارد ) را جون صدا می کند ! ))

پل نیومن ( درباره جک وارنر )

.......................................

(( فیلم حقیقت است ، 24 بار در ثانیه ! ))

ژان لوک گدار

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۴ صبح ۱۰:۱۷

توصیه های بازیگری

به طور کلی بازیگری چیزی ست که بیشتر مردم فکر می کنند از پسش بر نمی آیند ولی صبح تا شب دارند انجامش می دهند. ظریف ترین بازی ای که در تمام عمرم دیده ام بازی مردم عادی بوده که تلاش می کردند احساسی را که ندارندنشان دهندیا چیزی را پنهان کنند.این چبزی ست که همه از همان بچگی یاد می گیرند.

مارس1972/ مارلون براندو

ساده باش. صورتت را خالی نگه دار موسیقی و داستان پرش می کنند.

مه 1983/ اینگرید برگمن به دخترش ایزابلا روسلینی

فرقش چیه که چطور انجامش بدهی? فقط باید تا وقتی که با ماهیت موقعیت صحنه جور در می آید ادامه بدهی.

مارس1981/ رابرت دنیرو

مربی پیر درام  من همیشه می گفت :"خودت را به کاری مشغول نکن. همانجا بایست" گاری کوپر هم هم از بیکار ایستادن نمی ترسید.

سپتامبر 1985/ کلینت ایست وود.

هرچه کم کارتر باشی بهتر کار می کنی

اوت 1985/ مارچلو ماسترویانی

سر موقع بیا جمله هایت را حفظ کن و مواظب باش به بازیگرهای دیگر تنه نزنی

به نقل از چارلتون هستن سپتامبر 1982/اسپنسر تریسی

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۱۰/۵ صبح ۰۸:۲۶

(( تنها نکته جالب سینما برای من این بودکه توانستم با آن به جز مغازه خیاطی و آرایشگاه هم پشت سرم را ببینم ! ))

سر جان گیلگاد

...........................................

(( سالهاست که دیگر فیلمسازی برایم جدی نیست . از آن زمانی که در فیلمی با گریر گارسن همبازی بودم و 125 برداشت تکرار شد تا او بتواند بگوید : نه ! ))

رابرت میچم

.............................................

(( الیزابت دختر زیباییست اما غبغبش دو طبقه است و سینه بیش از حد بزرگ و پاهای نسبتا کوتاه دارد . بنابراین نمی توانم او را زیباترین موجودی که در تمام عمرم دیده ام توصیف کنم ! ))

ریچارد برتن ( درباره همسرش! : الیزابت تایلر )

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۵ صبح ۰۹:۱۶

برناردو برتولوچی

برتولوچی بیشتر یک گنگستر است تا کارگردان سینما. اویکی از دشمنان من است.

1986/ ماریا اشنایدر

توضیح: (ماریا اشنایدر بازیگر زن فیلم آخرین تانگو در پاریسهرگز برتولوچی  را به دلیل شرکت دادن او در این فیلم جنجالی نبخشید.)

برتولوچی خیلی حساس استاما به موفقیت آلوده شده. او دوست دارد تصویرش روی جلد باشد.

ژانویه 1979/ مارلون براندو

از نظر من برتولوچی یک تابع ریاضی است. تنها راهی که می توانم او را تعریف کنم همین قیاس با ریاضی و کلمه " تابع"

است-جمعتفریقضرب و هر چیزی که در نتیجه آن اعداد تغییر کنند.و وقتی این تابع ریاضی عشق باشدکرکره پشت پنجره

ها در و دیوارهاشخصیت هالباس ها و خلاصه همه چیز تحت تاثیر آن پوست می اندازدو متحول می شود. عددها

زیادندولی چیزی که اهمیت داردتابع است.

نوامبر1990/ دبرا وینگر

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۷ صبح ۰۹:۱۴

خیانت به همسر

این بازی است که هرگز در آن شرکت نمی کنم.

سپتامبر 1964/ سوفیا لورن

چرا با همبرگر پرسه می زنید وقتی در خانه استیک دارید.

ژوئن 1971/ پل نیومن

مردها اگر با  مریلین مونرو هم ازدواج کنند-با یک دختر زشت  روی هم می ریزند.

ژوئن 1978/ جورج جونز

آن لحظه ای که فکر خیانت به همسر به ذهنت برسد  دیگر هیچ چیز ارضایت نمی کند

ریچارد برتن/1963

نمی توانم  تحمل کنم که شوهرم خیانت کار باشد .من راکول ولش هستم-می فهمی?

1973/ راکول ولش

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۱۰/۷ عصر ۰۶:۲۲

(( اسم واقعی دوک ( جان وین ) ماریون موریسن بود . داشت آلامو را در تگزاس می ساخت . لارنس هاروی داشت روی خاکریزی راه می رفت . دوک سرش داد کشید : خدای من ، نمی توانی مردانه راه بروی ؟  و لاری خم شد طرفش و گفت : با منی ، ماریون ؟! ))

رابرت میچم

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۸ عصر ۰۱:۳۵

خوش گذرانی

من خودم را خوش گذران نمی دانم. آن چیزهایی را که در روزنامه ها می خوانید؛ زیاد جدی نگیرید.من که نمی گیرم

آوریل 1982/ وارن بیتی

من یک عاشق پیشه بزرگم-نه یک آدم هرزه

1966/مایکل کین

هیچ وقت از ته دل خوش گذران نبوده ام.خوش گذرانی همیشه عیب هایی هم دارد.

ژوئیه 1990/ آنجلیکا هیوستن

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰ صبح ۰۱:۵۹

(( این که می گویند توطئه ای در کار بوده تا اورسن ولز دیگر فیلم نسازد  ، واقعیت ندارد . مشکل فقط این بود که بعد از آن شروع فوق العاده دیگر هیچ وقت نتوانست خودش را راضی کند . اشتباه خودش بود ــ انضباط شخصی نداشت ... ))

رابرت وایز ، کارگردان ( تدوین گر همشهری کین )

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰ صبح ۱۰:۵۶

دوران کودکی

-ما خیلی فقیر بودیم ؛ مادرم استطاعت به دنیا آوردنم را نداشت .خانم همسایه مرا زایید

دسامبر 1974/ مل بروکس

دهه 1930 ؛ پدر و مادرم و خواهرم و خودم برای پیدا کردن کار این طرف و آن طرف می رفتیم.مردم راست راستی در مرغدانی زندگی می کردند.

اکتبر 1984/ کلینت ایست وود.

وقتی ده ساله بودم؛ سه تا مادر داشتم ؛ پنج تا مدرسه ابتدایی و ده تا خانه .

نوامبر1988/ تام هنکس

آن قدر لاغر بودم که اسمم را گذاشته بودند(لاغر مردنی) –چوب خشک .مثل یک دختر عرب بلند,لاغر؛ زشت و سیاه بودم. قیافه عجیبی داشتم. همه صورتم چشم بود. گوشت روی استخوانم نبود.

اوت 1964/ سوفیا لورن

تا قبل از 10 سالگی هرگز توالتی ندیده بودم. 20 سال اول زندگیم را تقریبا همیشه گرسنه بودم

1990/ آنتونی کوئین

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ صبح ۱۱:۳۴

ارتش

وانمود کردم روان پریش هستم و ارتش را فریب دادم.فکر می کردند دیوانه ام. وقتی فرم ها را پر می کردم جلوی(نژاد)

نوشتم:"انسان".جلوی رنگ نوشتم:"بستگی دارد .

به ارتش بپیوندید, دنیا راسیاحت کنید, با آدم های جالب آشنا شوید-و آن ها را بکشید.

سپتامبر1990/وودی آلن

به جز 16 هفته آموزش مقدماتی ؛ بقیه خدمت سربازی ام را در استخر شنای پادگان گذراندم.

فوریه 1974/ کلینت ایست وود

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ صبح ۱۱:۱۸

سیاستمدارها

یک ربع در کاخ سفید پیش جیمی کارتر بودم.خدای من خیلی سخت بود.ولی این مشکل من است , نه او.

ژانویه 1983/پل نیومن

واقعا باید تمام سیاستمدارها را بازیگر دانست.

مارس1972/مارلون براندو

رئیس جمهورها بلایی را که سر زنشان نیاورده اند؛سرمملکت می آورند

دسامبر1974/مل بروکس

در چشم هایشان هیچی دیده نمی شود.همه شان جوری حرف می زنند انگار برای یک جمعیت 40000 نفری سخرانی می کنند

دسامبر1974/ رابرت ردفورد.

حرف های ریگان را گوش می کنم و دلم می خواهد بالا بیاورم.

دسامبر1981/ هنری فاندا

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۲۱ صبح ۰۸:۳۷

عشق

آدم برای ماجراهای عاشقانه هیچ وقت زیادی پیر نیست.

مه 1974/اینگرید برگمن

عشق برزگترین انگیزه است-نه فقط رابطه جنسی.

1966/مایکل کین

در هریک از فیلم ها چیزی هست که عاشقش هستم-یک اسلحه

ژانویه 1988/آرنولد شوارتزینگر

وقتی عاشق بودم؛عشق اشتیاقی بود که مرا تنها و کسل برجا گذاشت.

مه 1974/جین فاندا

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۲۶ صبح ۱۱:۵۳

کمدی

نمی توانم فیلم کمدی بازی کنم

وقتی فیلم کمدی می سازید؛ سرمیز بزرگترها ننشسته اید, سر میز بچه ها نشسته اید

آوریل 1978/ وودی آلن

کمدی من مثل سر خوردن روی طناب احساسات است

اکتبر 1982/ رابین ویلیامز

تنش برای خنداندن مردم فوق العاده است.

1990/جان کلیز

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۰/۱۰/۲۶ عصر ۱۰:۰۹

(( ما همه دزدیم ! ولی اگر باهوش باشیم از کارگردان های بزرگ می دزدیم ، آن وقت می توانیم بگوییم که این تأثیرپذیری است ! ))

کریشتف کیشلوفسکی

.................................

(( از فیلمنامه خواندن متنفرم ! اصلا جالب نیست . عکس ندارد ! ))

بئاتریس دال

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۱/۲ صبح ۰۷:۳۲

پول

اگر تی شرت های پاره ای با مارک براندو می فروختم؛ می توانستم پول بیشتری به دست بیاورم.تی شرت براندو یک میلیون فروش می رفت.

فوریه 1966/مارلون براندو

در جایی که از آن آمده ام؛ اگر قرار است پولی در بیاید؛ سوالی نمی پرسی. راه می افتی و پول را در می آوری.

مه 1973/ جیمز کاگنی

هولناک ترین کارهای کثیف را انجام داده ام ؛ همه اش به خاطر پول- آن هم وقتی که صفرها خیلی وسوسه کننده اند.

اوت 1984/ ریچارد برتن

برای پول هر کاری انجام می دهم –حتی معاشرت با کارگزارم.

1969/ وینسنت پرایس

همیشه شم تجاری خوبی داشته ام-ولی نه برای درست خرج کردن-پدرم تا زمانی که زنده بود عادت داشت پول توجیبی بفرستد.من هم این جوری ترجیح می دادم.

1987/ کاترین هپبرن

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۱/۱۳ عصر ۱۲:۳۵

امضا

بعد از این که یک بار توی توالت عمومی یک نفر با قلم و کاغذ به سراغم آمد دیگر امضاء دادن را ترک کردم .مانده بودم که اول دستم را بشویم یا با طرف دست بدهم

آوریل 1983/ پل نیومن

امضاء دادن واقعا احمقانه است

مه 1979/ جون وودوارد

یک بار عده ای برای امضا دنبالم کردند گفتم :(بزنید به چاک).گفتند: پررو نشو هر چی داری از ماست. من هم گفتم: به جهنم

نوامبر 1962/کاترین هپبرن

همیشه عادت داشتم به اسم کرک داگلاس یا گاری کوپر امضاء کنم

1989/ رابرت میچم

RE: روایات سینمایی ! - گرتا - ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ عصر ۱۲:۰۷

"من به این مساله اینطور نگاه می کتم؛ برای اینکه مردم روی پرده سینما شما را دوست داشته باشند، باید فرد ایده آل آنها باشید. نیازی نیست که حتما شوالیه ای خوش قیافه و سوار بر اسب سفیدی باشید، ولی باید آن کسی باشید که با توصیف آنها از یک آدم خوب منطبق باشد."  (گری کوپر)

"تنها چیزی که به مردم بدهکارید، بازی خوب است." (هامفری بوگارت)

"زمانی واقعا ستاره سینما شده اید که حتی در کراچی پاکستان مردم بدانند اسمتان چطور نوشته می شود!" (هامفری بوگارت)

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۱/۱۶ صبح ۱۱:۵۹

اولین بار جک نیکلسن را در جشنواره پزارو دیدم؛ سال ....آه, 1965 .هر دوی ما دنبال یک دختر افتاده بودیم.و از آن جایی

که دختره نه  من را خواست نه جک را؛ با هم دوست شدیم....

مه 1981/ برناردو برتولوچی

هیچ وقت از شب افتتاحیه جشنواره ها خوشم نیامده , مثل جشن های جمع آوری اعانه

هستند و فیلم هایی هم که نشان می

دهند....معمولا یک چنین اسمی دارند؛ مرد فرانسوی کوچولوی من چقدر خوشمزه بود.فیلم هایی که تقریبا همه خوش شان

بیاید.لاقل یک کمی.

1985/ مارتین اسکورسیزی

RE: روایات سینمایی ! (برادران مارکس) - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۱۱/۱۷ عصر ۰۷:۰۸

این جملات از بین صدها جمله بامزه کمدین های محبوب من یعنی برادران مارکس (بویژه بامزه ترین آنها گروچو) انتخاب شده است. البته ترجمه این جملات کار سختی است و گاهی باعث میشود طنز آن از بین برود. چون بیشتر عبارات آنها بازی با کلمات و استفاده از جناس کلامی است ؛ مثلا به این جمله از گروچو مارکس در فیلم نارگیل ها دقت کنید: Ice Water? Get some Onions - that'll make your eyes water  اگر بخواهیم ترجمه اش کنیم میشود : آب یخ؟ یه کم پیاز بخور تا از چشات آب بیاد! می بینید که ترجمه آن بی معنی است. اما در جمله اصلی ، بازی با کلمات Ice Water و eyes water برای شنونده ی انگلیسی  دان خنده دار و مضحک است. فکر می کنم این مشکل در دوبله فیلم های برادران مارکس هم به چشم بخورد. البته فقط 4 یا 5 فیلم از مجموع فیلم های برادران مارکس دوبله شده باشد مثل فروشگاه بزرگ (حسن عباسی به جای گروچو و منصور غزنوی به جای چیکو و پروین ملکوتی به جای مارگارت دومونت که متاسفانه هر سه دوبلور مرحوم شده اند)  ، شبی در اپرا ، در سیرک و یک شب در کازابلانکا.

به هر حال این جملات که از نظر مفهومی بامزه بوده اند انتخاب شده اند که نشاندهنده ذوق ادبی و طنز کلامی ایشان است:

* از  موقعی که کتابتون را برداشتم تا موقعی که اون رو زمین گذاشتم یکسر داشتم می خندیدم ... شاید یه روز دیگه وقت کنم بخونمش!

* من تلویزیون رو بسیار آموزنده می دونم ؛ هر وقت یکی روشنش میکنه میرم تو یه اتاق دیگه و کتاب میخونم!

* من هیچوقت چهره کسی رو فراموش نمی کنم ، اما در مورد شما خوشحال میشم که استثنا قائل بشم!

* به باشگاه تلگراف زدم که : "لطفا استعفای منو بپذیرید ؛ نمیخوام به باشگاهی ملحق بشم که منو به عنوان یه عضو قبول میکنه!"

* شرایط من اینها هستند و اگه شما قبولشون ندارید ... خب ، من شرایط دیگه ای هم دارم!

* او ممکنه شبیه یه احمق به نظر بیاد و مثل یه احمق هم صحبت کنه. اما یه وقت گول نخوری ؛ او واقعا یک احمقه!!

*چیکو: این هم کتابت ، میشه یه دلار

گروچو: این یه ده دلاریه ، بقیه شو بده

چیکو: خورد ندارم ، بقیه شو 9 تا کتاب ببر! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* مرد : تو آدمی یا موشی؟

گروچو: یه تیکه پنیر رو زمین بذار ، اونوقت متوجه میشی! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* اگه یه کم دیگه بهت نزدیک بشم ، میرم پشتت! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* گروچو : تو گل "یاسمن" رو دوست داری؟

زن : آره ، من عاشقشم . از کجا میدونستی؟

گروچو: نمیدونستم! بنابراین به جاش واست گل "فراموشم نکن" گرفتم! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* چیکو : چی شده ، آقا؟

گروچو : ما داشتیم یه بحث منطقی میکردیم ، اون واسم چاقو کشید منهم با تیر زدمش!

* لسپاری : اونا به سمت من سیب پرت کردند

گروچو: خب ، الان فصل هندوانه گذشته! (از فیلم شبی در اپرا)

* چیکو : اون چطوری با سه دلار تو نیویورک زندگی میکنه؟

گروچو : مثل یه شاهزاده . البته غذا نمیتونه بخوره ، ولی مثل یه شاهزاده زندگی میکنه! (از فیلم شبی در اپرا)

* گروچو : میدونی من فکر میکنم تو زیباترین زن در تمام دنیا هستی

زن : واقعا؟

گروچو : نه ، ولی دروغ مصلحت آمیز ضرری نداره! (از فیلم یک شب در کازابلانکا)

*راننده تاکسی : هی آقا ، 18.75 {دلار کرایه اش شد}

گروچو : 1875؟ فکرشو می کردم . صندلی مدل 1940 خیلی راحتتره! (از فیلم در سیرک)

منبع : سایت برادران مارکس

RE: روایات سینمایی ! - گرتا - ۱۳۹۰/۱۱/۱۸ صبح ۰۷:۰۵

سه روایت از جون کرافورد:

"من به دلار اعتقاد دارم، همه درآمدم را خرج می کنم!"

"اگر جایگاه و مرتبه ای به دست آوردید، به آن افتخار کنید و آن را مخفی نکنید. من دوست دارم مردم مرا بشناسند. وقتی می شنوم کسی می گوید: "اونجا رو نگاه کن، اون جون کرافورده!" برمی گردم و می گویم  : "سلام، حالتون چطوره؟!""

"من هرگز از خانه بیرون نمی روم مگر اینکه شبیه جون کرافوردی باشم که مردم به عنوان ستاره سینما می شناسندش!"

RE: روایات سینمایی ! - آوینا - ۱۳۹۰/۱۱/۱۸ عصر ۰۱:۱۹

اینگرید برگمن از نگاه دیگران :

- او زن زنان است.

منظورم این است که او دقیقا همان چیزی است که یک زن باید باشد.

از آن دسته زنانی است که مردان از او وحشتی ندارند، چون خیلی گرم و مهربان است.

یک کیفیت واقعی دارد. این خیلی بد است که ملکه کشوری نیست. (گلدی هاون که در اواخر دوران بازیگری برگمن با او همبازی شد.)

- اگر بازیگری مثل اینگرید برگمن آنطور به شما نگاه کند که انگار شایستگی‌اش را دارید، دیگر لازم نیست خیلی بازی کنید. (همفری بوگارت، درباره نقش موفقش بعنوان عاشق برگمن در فیلم کازابلانکا)

- همان دقیقه اولی که بهش نگاه کردم فهمیدم چیز خاصی دارد.

او یک کیفیت فوق‌العاده از خلوص و نبوغ و شخصیت یک ستاره واقعی را داشت که خیلی نایاب بود. (دیوید اُ.سلزنیک، کسی که برگمن را در سوئد کشف و در هالیوود به یک ستاره تبدیلش کرد.)

- اینگرید بیچاره به پنج تا زبان حرف می‌زند، ولی نمی‌تواند با هیچ کدامشان بازی کند (سر جان گیلگاد) 

RE: روایات سینمایی ! - آوینا - ۱۳۹۰/۱۱/۱۸ عصر ۰۶:۴۶

اینگرید برگمن:

- سرطان کسی را می‌کشد که سرنوشتش را قبول ندارد، کسی که بلد نیست با آن زندگی کند و فقط زمان کمی را که باقی مانده نابود می‌کند.

- بازیگری بهترین داروی جهان است. اگر احساس خوبی درباره‌اش نداشته باشید، به این خاطر که دائم به فکر چیزی مشغول می‌شوید که مال شما نیست، از بین می‌روید. ما بازیگران آدمهای خوشبختی هستیم.

- داشتن یک خانه، همسر و بچه باید برای زندگی هر زنی کافی باشد. این همان چیزی است که ما با آن معنی پیدا میکنیم، مگر نه؟ اما هنوز هم معتقدم هر روز زندگی، یک روز ازدست رفته است. همان طور که فقط نیمی از من زنده است. نیم دیگر در یک کیف، فشرده و خفه شده است.

___________________________________________________________________________​

- من فیملهای زیادی کار کرده‌ام که خیلی هم مهمتر بوده‌اند، اما تنها آدمی که همیشه می‌خواهند درباره‌اش صحبت کنم، بوگارت (در کازابلانکا) است.

- مهم نیست که تو واقعا گریه کنی. مهم این است که تماشاگران فکر کنند تو داری گریه می‌کنی.

- خودت باش. جهان، اصل را ستایش می‌کند.

- در پاریس وقتی کازابلانکا به نمایش درآمد، آنها زیاد از آن استقبال نکردند. دیدگاه سیاسی‌اش را دوست نداشتند. فیلم به سرعت جمع‌آوری شد و هیچ وقت هم به تلویزیون فروخته نشد. چند وقت پیش، آن را مثل یک فیلم جدید در ۵ سینمای پاریس به نمایش درآوردند. نمایش افتتاحیه‌اش راجشن گرفتند و مردم دیوانه‌اش شدند.

- من خجالتی‌ترین آدمی هستم که تا بحال وجود داشته، اما شیری درونم دارم که هیچوقت خفه نمی‌شود.

- زمان کوتاه شده است؛ اما هر روزی که من با این سرطان می‌جنگم و زنده می‌مانم، برایم یک پیروزی است.

- از پیری نمی‌ترسم، چون همه ما پیر می‌شویم. اگر من تنها آدم بودم، می‌ترسیدم. اما همه در یک کشتی هستیم و تمام دوستانم با من می‌آیند. همه ما به سمت پیری حرکت می‌کنیم. اینکه چند سال باقی مانده نمی‌دانیم. فقط باید قبولش کنیم.

- از کارهای که کرده‌ام پشیمان نیستم. فقط از کارهایی پشیمانم که انجام نداده‌ام.

- تا ۴۵ سالگی می‌توانم نقش زنان عاشق را داشته‌باشم. بعد از ۵۵ سالگی می‌توانم نقش مادربزرگ‌ها را داشته باشم. اما این ده سال میانی برای یک بازیگر زن خیلی سخت است.

- یادم می‌آید که (در هالیوود) یک روز کنار استخر نشسته بودم و ناگهان اشک‌هایم روی صورتم جاری شد. چرا من آن قدر ناراحت بودم؟ من موفق شده بودم. امنیت داشتم. اما این کافی نبود. من از درون منفجر شده بودم. (بعد از اینها بود که با روبرتو روسلینی بلند شد و از هالیوود رفت تازندگی دیگری را تجربه کند.)

- (به دخترش ایزابلا روسلینی درباره بازیگری) آنرا ساده بگیر. صورتت را همینطور معمولی نگه دار، موسیقی و داستان پرش می‌کنند.

______________________________________________________________________________

- تنها راه جوان ماندن این است که به پیمودن همان راهی که دارد شما را می‌برد ادامه دهید. این کار حسابی برای من جواب داد. بعد وقتی یکی از کارهایت تمام شد، استراحت کن و از آن لذت ببر.

RE: روایات سینمایی ! - گرتا - ۱۳۹۰/۱۱/۲۳ عصر ۱۰:۲۶

فرد آستر:

"امروزه کار بچه ها خیلی سخت است. آنها مجبورند رفتار خوب را یاد بگیرند، بدون اینکه آن را ببینند!"

"هر چی درجه شما بالاتر برود، اجازه دارید اشتباهات بیشتری را مرتکب شوید. وقتی به بالاترین نقطه برسید، اگر به اندازه کافی اشتباه کنید همه فکر می کنند این سبک شماست!"

"هرگز نخواستم با رقص چیزی رو ثابت کنم و هیچ وقت به عنوان وسیله ای برای بیان خودم از رقص استفاده نکردم. فقط می رقصم، همین! پاهام رو توی هوا تکون میدم، نه بیشتر!"

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۱/۲۵ عصر ۱۲:۲۷

دوستان واقعی آدم وقتی معلوم می شوند که پول توی دست و بالت

نباشد

فوریه 1965/ ریچارد برتن

وقتی درگیر یک رسوایی شدی آن وقت می توانی دوستان واقعی ات را

بشناسی

فوریه 1965/الیزابت تیلر

RE: روایات سینمایی ! - گرتا - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰ عصر ۰۴:۲۷

جینجر راجرز:

"تنها راهی که در این دنیا آدم از چیزی لذت ببرد این است که آن چیز را قبل از همه به دست بیاورد!"

کلودت کلبر:

"سالها طول کشید تا بفهمم آدم هیچ وقت داخل وانی از کره نمی افتد، مگر اینکه به سمتش شیرجه برود!"

"مردها با افزایش سن زرنگ تر نمی شوند، فقط موهای سرشان می ریزد!"

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۲/۱۳ عصر ۰۱:۱۰

خودپسندی زنان بزرگترین علت بد بختی ایشان و زوال خانواده هاست . هیچ چیز به اندازۀ خودپسندی زنها بنای خانواده ها را ویران نکرده است .

چارلی چاپلین

هرگز نمى خواهم به واسطه محدوديت هايم، محدود شوم .

باربارا استراسيند

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۲/۱۵ صبح ۰۹:۴۲

بسط و ادامه دوران کودکی؛ دورانی که همه می خواهند آزادتر باشند؛ همه می خواهند قدرتمند

باشند؛همه می خواهندجذاب باشند؛ یا به دنبال دوستی ودرک متقابلند.

مه 1976/ مارلون براندو

فیلم و سینما برای سرگرمی ست.

جان وین

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲ صبح ۱۰:۴۶

شکست

شکست اجتناب ناپذیر است؛ موفقیت گریز پا

دسامبر 1984/ استیون اسپیلبرگ

حتی با داشتن خلاق ترین آدم های دنیا هم ؛ شانس موفقیت یک فیلم یک به ده است.

اوت 1970/ پیتر اوتول

هیچکس برای ابد آن بالا نمی ماند؛ هیچکس !

نوامبر 1979/ چارلز برانسون

سینما یک تلاش شخصی ست و اگر شکست  خوردی ؛ باید به دلایل قابل قبولی باشد –این تنها راه رشد کردن است.

ژوئن 1980/ داستین هافمن

خیلی به شکست هایم افتخار می کنم ؛ به اندازه موفقیت هایم.

مارس 1991/ فرانسیس فورد کاپولا

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۱/۱/۶ صبح ۰۶:۵۶

دستمزد

اگر داستین هافمن باشی و دستمزدت 5 میلیون به اضافه درصدی از فروش. عجله ای برای فیلم

بعدی نداری. دستمزد من خیلی کم تر است . ولی استاندارهای زندگی ام شبیه داستین است .

برای همین هم باید یک عالم فیلم بازی کنم

1985/ مایکل کین

من پولی را که می خواهم می گویم.آن ها هم می دهند. به همین سادگی

1984/هریسون فورد.

درسته سالی 50000 دلار از سود پل رودخانه کوای می گیرم.به نظر خیلی می آید. ولی اگر خردش

کنی:10 درصد به کارگزارم.20 درصد برایمالیات.50 درصد چیزی که می مونه را همسر سابقم بر می

داره. چیزهایی را که فراموش کرده ام را هم اضافه کنید-آنوقت از این سود 10 درصدی فقط 5800

دلار بهم می رسه.

سپتامبر 1978/ ویلیام هولدن

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۱/۱/۲۲ صبح ۱۰:۱۳

آثار کلاسیک

اگر فیلمم باعث شود که یک نفر دیگر هم احساس بدبختی کند 

احساس خواهم کرد که وظیفه ام را انجام داده ام.

آوریل 1979/ وودی آلن (درباره فیلم منهتن)

فکر می کنم برتولوچی هم نمی دانست که آخرین تانگو در پاریس راجع

به چیست. و من هم نمی دانستم: این طرف و آن طرف می رفت و به

همه می گفت که فیلم درباره رنج های شخصی خودش است.

مه 1976/مارلون براندو

اورسن ولز همشهری کین را بهترین فیلمش می داند.آلفرد هیچکاک به

فیلم سایه یک شک رای می دهد و کارول رید فیلم مرد سوم را انتخاب

میکند-و من در همه آنها حضور دارم.

دسامبر 1977/ جوزف کاتن

وقتی فیلمنامه آخرین تانگو در پاریس را خواندم به نظر نکته نگران

کننده ای نداشت.20 سالم بود. نمی خواستم ستاره سینما بشوم

هیچ علاقه ای هم نداشتم که یک بازیگر زن جنجالی باشم-فقط می

خواستم وارد سینما بشوم.بعدها فهمیدم که واقعا آلت دست

برتولوچی و براندو شده ام.

نوامبر 1980/ ماریا اشنایدر

باور کنید درباره فیلم کلئو پاترا چیز زیادی به یاد ندارم. چیزهای زیاد

دیگری در جریان بود.

1987/  الیزابت تیلر

(در جریان این فیلم خانم تیلر با ریچارد برتن بیشتر آشنا شد که این آشنایی در 1964 به ازدواج منجر شد)

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۱/۲/۲۸ صبح ۱۱:۲۸

لبخند

بدون لبخند هیچ وقت لباس آدم کامل نیست.

1986/ باد کورت

در مکانی مناسب؛ در زمانی مناسب؛ حرف مناسبی زدم و یک لبخند دلچسب تحویل گرفتم.

ژوئیه 1983/ادی مورفی

بهترین قیافهام موقع لبخند زدن است و خدا راشکر-لبخند چاق نمی کند.

سپتامبر 1986/جک نیکلسن

RE: روایات سینمایی ! - جو گیلیس - ۱۳۹۱/۴/۲۰ عصر ۰۵:۵۵

کسی رمانی می نویسد ، کسی سمفونی می سازد، اینها پایه های ساخت یک فیلم هستند.

استنلی کوبریک 1999

--------------------------------------------

بی معنی بودن زندگی فرد است که او را مجبور به ساخت ایده های خود می کند، یا می شود آنرا نوشت یا می شود از آن فیلم گرفت.

استنلی کوبریک 1988

-------------------------------------------

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۱/۵/۱۹ صبح ۱۰:۳۰

آینده

دارم یک فیلم دیگر با ردفورد بازی می کنم. من نقش مینی ماوس را دارم و او میکی

ماوس است.

1988 پل نیومن

دلم نمی خواهد عاقبت کارم ٬ یک پیرمرد 70 ساله خودپرست باشد.

1987/دیوید پوتنام

به زندگی پس از مرگ اعتقاد ندارم٬ هر چند که دارم از ترس خودم را خراب می کنم

ژوئیه1972/وودی آلن

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۱/۷/۲۸ عصر ۰۴:۲۵

مصاحبه اون یارو خیلی احمقانه بود .  در حالیکه سعی میکرد با نمک باشد ، به من گفت :  (( احمقانه ترین سوالی که تا به حال از شما پرسیده اند چه بوده ؟ )) برای لحظه ای فکر کردم و گفتم : (( همین ! ))

جیمز کان

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۱/۸/۱۱ صبح ۰۹:۳۱

برای جدی بودن ، کمدی تنها راهی است که می شناسم !

((پیتر یوستینف))

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۱/۸/۱۶ صبح ۱۲:۴۰

من مارلون براندوی نسل خودم بودم ...

بتی دیویس

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۱/۸/۲۳ عصر ۰۷:۱۴

از فیلمنامه خواندن متنفرم . اصلا جالب نیست . عکس ندارد !

بئاتریس دال

RE: روایات سینمایی ! - جو گیلیس - ۱۳۹۱/۹/۱۱ عصر ۱۲:۱۱

http://cafeclassic4.ir/imgup/3042/1354360199_3042_9b7ecb75b4.jpg
كارگردان‌هايي مثل بيلي وايلدر اعتقاد نداشتند كه «مديوم سينما» يك رسانه است؛ يعني سينما را مكان و محلي براي پند و اندرز و فلسفه‌بافي و حرف‌هاي «گل‌درشت» نمي‌دانستند. وايلدر معتقد بود: چه فيلم‌نامه‌نويس‌ها و چه كارگردان‌ها بايد يك چيز را خوب بفهمند، يا دست‌كم خود او در دورة طولانيِ فيلم‌سازي‌اش خوب فهميده بود كه تماشاگر دشمن آن‌ها است؛ زيرا تماشاگر پول داده، بليت خريده، دست زن و فرزندانش را گرفته و به سينما آورده و به‌خودش گفته: «همة اين راه را آمده‌ام، اين همه خرج كرده‌ام، حالا مرا سرگرم كنيد. نشانم بدهيد كه قدرت اين كار را داريد، من و همراهانم را با ماجراهاي فيلم درگير كنيد.» از نظر وايلدر: بديهي است كه تماشاگر در آغاز فيلم نسبت به آن‌چه كه مي‌بيند مقاومت مي‌كند، بنابراين بايد با او مبارزه كرد، قلقلكش داد، به او ضربه زد و مقاومتش را درهم شكست. گاهي حس مي‌كنيم كه گلويش را گرفته‌ايم، در اين صورت ديگر نبايد او را رها كنيم. نگذاريم از دست‌مان بگريزد، به ضربه زدن ادامه بدهيم، گريه‌اش بيندازيم يا او را بخندانيم؛ اما به‌خصوص او را بايد خلع‌سلاح و بي‌دفاع كرد.» و اين همه جزيي از كارهايي است كه وايلدر و همكارانش در بسیاری از فیلم‌هایش انجام داده‌اند.

[split] اینترنت گردی ... - پرشیا - ۱۳۹۱/۱۰/۹ صبح ۱۲:۵۷

نقل قول هایی خواندنی از هنرمندان بزرگ:

وودی آلن: نخستین تاییدی که من واقعا بهش احتیاج دارم, تایید شخص خودمه. نگاه من دورتر از این نمی ره. من واقعا چیزهایی رو که (در مورد کارهام) نوشته می شه, نمی خونم. برای من سرگرمی یعنی ساختن فیلم. {#smilies.cool}

نیکولاس کیج: مرز ظریفی هست بین بازیگری که اصولی کار می کنه و آدمی که شیزوفرنی داره. {#smilies.biggrin}

جانی دپ: در هر نقشی که بازی می کنید, مقداری از وجود خود شما بجا می مونه. باید این طور باشه؛ در غیر اینصورت این اصلا بازیگری نیست, دروغگویی است. {#smilies.heart}

جک نیکولسون: وقتی که واقعا در فیلمی بد ظاهر می شید, نوعی خاص از بی باکی در شما رشد می کنه. {#smilies.rolleyes}

رابین ویلیامز: شما بر روی صحنه آزاد هستید. می تونید کارهایی انجام بدید یا حرفهایی بزنید که اگه هرجای دیگه ای بجز روی صحنه انجام می دادید, حتما دستگیرتون می کردند. {#smilies.tongue}

منبع: http://www.artquotes.net

RE: روایات سینمایی ! - پرشیا - ۱۳۹۱/۱۲/۱ عصر ۱۱:۴۳

Marilyn Monroe

مرلین مونرو: هالیوود جایی است که در آن در ازای یک بوسه, هزار دلار و در ازای روح تان پنجاه سنت به شما می پردازند.

RE: روایات سینمایی ! - فورست - ۱۳۹۱/۱۲/۴ عصر ۰۳:۵۳

روايتي خواندني از بزرگ مرد سينماي ايران ! تنها كارگردان موفقي كه تمامي حرفهايش سرشار از نكات و واقعيات زيباست ؛ هيچ نقدي بر سخنانش جايز نمي باشد ، پس جديدترين سخن ايشان را نقل مي كنم :

من جزء كساني بودم كه  قبل از انقلاب سينمـا آتش زدم ، و متاسفانه بعد از انقلاب براي همان سينماها موزه درست شد و هنوز هم از آنها حمايت مي شود .

متن مختصر مصاحبه : 

http://jamnews.ir/fa/FullStory/News/?NewsId=149238&CatID=185

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷ صبح ۰۹:۱۹

استعداد

استعداد زیاد یکی از حوادث موقع تولد است

آوریل 1978 وودی آلن

می دانید کی فهمیدم که کمی استعداد دارم دقیقا می توانم روزش را هم بگویم چون خوب یادم است. درست

وسط اینک آخر الزمان بود .وسط فیلیپین و یک روز فهمیدم که استعدا دارم

1981 فرانسیس فورد کاپولا

اگر موفقیتی به دست آورده باشم.لابد استعدادی هم داشته ام

مه 1978 ژرار دوپاردیو

هرجا استعدادی هست یک خرده دیوانگی هم هست.

ژوئیه 1979/ژان لویی ترنتینیان

استعداد هر کسی بستگی به معلمی دارد که برای درس درام انتخاب میکند

مارس 1981 استلا آدلر (معلم مارلون براندو)

RE: روایات سینمایی ! - اکتورز - ۱۳۹۲/۵/۱۱ صبح ۰۵:۴۹

هیچ چیز بهتر از مردن و دفن شدن در دریا نیست

آلفرد هیچکاک

کاش پدرم زنده میشد و با مشت میزدم تو دهنش

مارلون براندو ( در اوایل جوانی و شهرت و ثروت )

اولین بار که با یه دختر قرار داشتم قبل از رفتنم پدرم گفت : برو اسطبل رو تمیز کن ، وقتی رفتم تا با اون دختر بریم دیدن مسابقهء فوتبال بخاطر کفش های کثیفم ازم جداشد.

مارلون براندو

من جذاب ترین مرد هالیوودم بشرطی که براد پیت و جود لاو نباشند

آنتونی هاپکینز

وقتی کنار براد پیت وای میستم بیشتر شبیه پیازم

داستین هافمن

RE: روایات سینمایی ! - اکتورز - ۱۳۹۲/۵/۲۷ صبح ۰۲:۰۶

به بهانهء بحثی که در مورد برباد رفته در تاپیک مستقلش ایجاد شد :

از قول ( گری کوپر ) درباره دلیل رد کردن پیشنهاد برای نقش ( رت باتلر ):

بربادرفته  بزرگ‌ترین شکست تاریخ هالیوود خواهد بود.

خوشحالم از این که به جای من، دماغ کلارک گیبل به خاک مالیده خواهد شد.

( اما اینچنین نشد و شاید گری کوپر هزاران بار نادم از این نقشی که رد کرد )

RE: روایات سینمایی ! - اکتورز - ۱۳۹۲/۹/۷ صبح ۰۵:۱۹

« مرلین مونرو » در نامه ای به « آلبرت انیشتین » گفته بود : آلبرت تصور کن ما باهم ازدواج کنیم و بچه امان زیبایی من و هوش تورا به ارث ببرد !!! tajob2چه میشود ؟؟؟ :huh:

و انیشتین در پاسخ نوشته بود : به این فکرکن idont که زشتی من و عقل ناقص تورا داشته باشد آنوقت چه افتضاحی به بار خواهد آمد .:eee2

[تصویر: 1385603263_3053_58c007ca0b.jpg]

RE: روایات سینمایی ! - بانو - ۱۳۹۲/۹/۸ صبح ۱۰:۴۸

(۱۳۹۲/۹/۷ صبح ۰۵:۱۹)اکتورز نوشته شده:  

« مرلین مونرو » در نامه ای به « آلبرت انیشتین » گفته بود : آلبرت تصور کن ما باهم ازدواج کنیم و بچه امان زیبایی من و هوش تورا به ارث ببرد !!! چه میشود ؟؟؟ 

و انیشتین در پاسخ نوشته بود : به این فکرکن  که زشتی من و عقل ناقص تورا داشته باشد آنوقت چه افتضاحی به بار خواهد آمد .

متاسفانه مدتیست این مطلب به نام انیشتین و مریلین مونرو در جهان مجازی مشغول گسترش است که صحت تاریخی ندارد.

اگر درست به خاطرم مانده باشد، این ماجرا مربوط به جرج برنارد شاو (نویسندۀ انگلیسی-ایرلندی تبار 1856-1950) است که ظاهرا  زمانی با چنین پیشنهادی از سمت یکی از بالرین های زیبای کشورش مواجه شد و این پاسخ را با شوخ طبعی خاص خود برای او نوشت.

برنارد شاو هم جایزۀ نوبل گرفته بود و هم اسکار. (اسکار را به خاطر فیلمنامۀ پیگمالیون در سال 1938 کسب کرد.)

از شوخ طبعی وی همین بس که وقتی در سال 1925 اعلام کردند که او برندۀ نوبل شده گفت: (( من هر ساله کتاب می نوشتم و کسی جایزه ای نمی داد، امسال که چیزی ننوشته ام، به من نوبل می دهند؟! یعنی انقدر بد می نویسم؟!! ))

البته جایزه را به اصرار همسرش پذیرفت ولی پولش را نگرفت و گفت برای ترجمۀ کتابهای سوئدی به زبان انگلیسی خرج کنند!

ماجرایی مشترک نیز بین انیشتین و برناردشاو رخ داده که، زمانی شاو به انیشتین گفته بود: ((ببینم انیشتین عزیز، آیا شما خودتان چیزهایی را که می نویسید می فهمید؟!)) انیشتین بی درنگ  پاسخ می دهد: ((بله! البته به همان اندازه که شما از داستانهایتان سر در می آورید !! ))

RE: روایات سینمایی ! - اکتورز - ۱۳۹۲/۹/۸ عصر ۱۰:۲۴

احسنت بانو ی گرامی

همیشه احساس میکردم که این ماجرا را nnnn:قبل از اینکه با نام ( انیشتین و مونرو ) بشنوم در وصف شخص دیگری شنیده بودم اما بدلیل اینکه مطمئن نبودم چه کسی به همین خاطر به این دونام اکتفا کرده بودم .

اینبار کاملآ مطمئن شدم .

RE: روایات سینمایی ! - فورست - ۱۳۹۲/۹/۲۴ عصر ۰۴:۵۴

من با تظاهر به اینکه یک بیمار روانی ام از خدمت در ارتش معاف شدم .

آنها فکر میکردند که من یک دیوانه ام . در فرم مشخصات فردی که برای پر کردن به من داده بودند زیر کلمه نژاد نوشتم : ( انسان ) و زیر کلمه رنگ نوشتم ( گوناگون )

مارلون براندو _1979 _ در مصاحبه با پلیبوی

RE: روایات سینمایی ! - نیومن - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵ عصر ۰۴:۳۷

زندگی 

در اصل زندگی یک اردوگاه اجباری ست.(بعدها او این جمله را در فیلم منهتن گفت و حرفش 

را این جوری تمام کرد:"هرچند من به این یکی اعتقاد دارم"

آوریل 1978/وودی آلن

مطمئنا زندگی باید چیزی به جز خواندن کتاب درباره خودت هم باشد.

ژانویه 1979/مارلون براندو

هیچ چیز کنایی تر یا عجیب تر یا متناقض تر از خود زندگی نیست.

مه 197// رابرت دنیرو

زندگی مثل این ضرب المثل قدیمی اسپانیایی است:کسی که کاهو را می کارد. همیشه

سالادش را نمی خورد.

اکتبر 1963/آنتونی کویین

RE: روایات سینمایی ! - اکتورز - ۱۳۹۳/۵/۱ صبح ۰۴:۳۹

یه بار ازخدا يه دوچرخه خواستم اما بعدش فهميدم که خدا اصلا کارش یه چيز ديگست.
پس يه دوچرخه دزديدم و به جاش از خدا خواستم که منو ببخشه.
( به نقل گویا از آل پاچينو )

RE: روایات سینمایی ! - حمید هامون - ۱۳۹۳/۵/۲۱ عصر ۰۷:۱۷

رابین ویلیامز : همیشه فکر می کردم بدترین چیز زندگی آن است که در تنهایی تمام شود، اما بدترین چیز، تمام شدن زندگی در میان مردمی ست که به تو احساس تنهایی می دهند.

خداحافظ! معلِم مهربانِ انجمن شاعران مُرده...

RE: روایات سینمایی ! - اکتورز - ۱۳۹۳/۶/۲۱ صبح ۰۶:۰۴

استنلی لورل : اگر كـسی در مراسم درگذشت من گریه كند دیگر با او صحبت نخواهم كرد .

[تصویر: 1410488980_3053_90c9e63886.jpg]

RE: روایات سینمایی ! - آقای همساده - ۱۳۹۵/۱/۷ عصر ۰۲:۴۰

یادمه هشت سالم بود
یه روز از طرف مدرسه بردنمون کارخونه تولید بیسکوییت!
ما رو به صف کردن و بردنمون تو کارخونه که خط تولید بیسکویت رو ببینیم
وقتی به قسمتی رسیدیم که دستگاه بیسکویت میداد بیرون
خیلی از بچه ها از صف زدن بیرون و بیسکویتایی که از دستگاه میزد بیرون رو ورداشتن و خوردن
من رو حساب تربیتی که شده بودم میدونستم که اونا دارن کار اشتباه و زشتی میکنن
واسه همین تو صف موندم
ولی آخرش اونا بیسکویت خورده بودن و منی که قواعدو رعایت کردم هیچی نصیبم نشده بود
الان پنجاه سالمه، اون روز گذشت ولی تجربه اون روز بارها و بارها تو زندگیم تکرار شد!
خیلی جاها سعی کردم که آدم باشم و یه سری چیزا رو رعایت کنم
ولی در نهایت من چیزی ندارم و اونایی که واسه رسیدن به هدفشون خیلی چیزا رو زیر پا میذارن از بیسکوییتای تو دستشون لذت میبرن
از همون موقع تا الان یکی از سوالای بزرگ زندگیم این بوده و هست که خوب بودن و خوب موندن مهمتره یا رسیدن به بیسکوییتای زندگی؟
اونم واسه مردمی که تو و شخصیتت رو با بیسکوییتای توی دستت میسنجند!

پرویز پرستویی

RE: روایات سینمایی ! - آقای همساده - ۱۳۹۵/۱/۱۵ عصر ۰۲:۰۶

عاقبت پدرم بعد از ماه ها اقامت در تبريز، با زن عقدي خويش  به تهران باز مي گردد . بعد از ورود به خانه ، خطاب به طلعت خانم با صداي نيمه بلند مي گويد :

طلعت ... طلعت كجايي ...؟ سلام آقا ..خوش آمديد ... برو طبقه دوم .... يكي از اطاق ها را آماده كن . از اين به بعد ايشون با ما زندگي مي كنه . طلعت هم بلافاصله اطاعت امر مي كنه و يكي از اطاق هاي بزرگ آفتاب گير را براي اين تازه عروس آماده مي كند .

مادر به خاطر فضاي مرد سالاري ، هرگز جرآت نمي كند از پدر در مورد اين تصميمش بپرسد .
اما در طول سال ها زندگي مشترك ، عروس خانم فرزندي پسر به دنيا مي آورد كه سرخ و سفيد و تپلي است . ولي مادر من در آن زمان هر چه نوزاد به دنيا آورده بود ، يا سر زا رفته بودند و يا در همان كودكي فوت كرده بودند . و از اين كه هووي تازه وارد صاحب فرزندي سالم و سفيد و تپلي است ، غصه مي خورد . اما به خاطر اعتقادات خيلي محكمي كه داشت ، هرگز حسودي نمي كند .

بله ، همان طور كه اشاره كردم ، مادر من واقعآ زني معتقد و مومن بي ريا بود . به اعتقاد مادر ، تنها گناه كبيره اي كه انجام داده بود و به خاطر آن مدام رو به درگاه خدا گريه وزاري و توبه مي كرد ، اين بوده كه در كودكي براي عبور از خيابان ، پاسباني دست او را گرفته و از خيابان عبورش داده بود .

با اين طرز تفكر و اعتقاداتش بود ، كه يك روز رو به در گاه خداوند مي كند و خطاب به او مي گويد :
خدايا .... پروردگارا ... خودت شاهدي كه هرگز ( جز يك بار ) قصور از فرمان تو نكرده ام. و شب روز به عبادت مشغول بودم . آيا اين عدالت است كه هووي من نيامده صاحب يك فرزند كاكل زري بشه ، اما من تمام نوزادانم را از دست بدم ؟

خدايا تنها خواهشم از تو اين است كه تنها يك پسر به من بدي .....  پسري كه  :
   سياه باشه .... زشت باشه ..... اما سالم باشه .....

و بدين سان خدا دعاي اين زن مومن را پذيرفت و بعد از سال ها عاقبت فرزندي سياه ، زشت و سالم به نام خسرو به او اعطاء كرد .. پسري كه در فاميل شكيبايي ، تنها اوست كه پوستي تيره دارد .

خاطره خسروشكيبايي
از زبان خودش

[تصویر: 1459679492_4325_984817d046.jpg]

هفتم فروردین تولد خسرو شکیبایی بود

(لاکردار! اگه بدونی هنوز چقدر دوستت دارم... )

روحت شاد.

RE: روایات سینمایی ! - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۵/۲/۶ عصر ۱۲:۵۹

بعد از پايان فيلمبرداری فيلم بوی خوش زن :
آل پاچينو: کريس به نظرت من چطور بازی کردم؟ بازی من خوب بود ؟
اودانل: آل به نظرم تو عالی بودی.مثل هميشه بی نظير. من افتخار می کنم در کنار تو بودم. راستی آل من چطور؟ من چطور بازی کردم ؟
پاچينو: کريس عزيز من شخص مناسبی برای جواب دادن به اين سوال تو نيستم. بهتره از کارگردان بپرسی يا کس ديگه ای.
اودانل: چرا آل ...! چرا...! خب راحت باش اگر بد بازی کردم بهم بگو. من ناراحت نمی شم.
پاچينو: نه موضوع اين نيست. آخه من که نديدم تو چطور بازی کردی. آخه من کور بودم ...

RE: روایات سینمایی ! - جروشا - ۱۳۹۵/۲/۲۷ صبح ۱۲:۳۵

الیزابت تیلور : «وقتی مردم میگویند او به همه چیز رسیده است، یک پاسخ برایشان دارم؛ من فردا را نداشته ام!» - «موفقیت، یک دئودورانت بزرگ است.»

لورن باکال : «تصور، بالاترین کایتی است که به پرواز در می آید.»

گرتا گاربو : « زندگی میتوانست چیز فوق العاده ای باشد اگر فقط میدانستیم با آن، چه بکنیم.»

بت دیویس : « در زندگی هر زن زمانی میرسد که تنها چیزی که میتواند کمکش کند یک گیلاس شامپاین است.»

ویوین لی : «زن زشت وجود ندارد اما هستند زنانی که نمیدانند زیبا هستند.»

کاترین هپبورن : «هرگز این حقیقت را نادیده نمیگیرم که حتی (زنده) بودن، سرگرم کننده است.»

RE: روایات سینمایی ! - دزیره - ۱۳۹۵/۳/۳۱ صبح ۰۸:۵۷

قسمتی از دلنوشته مسعود کیمیایی برای اصغر فرهادی

(( اصغر فرهادی را دوست دارم. هم خودم شما را دوست دارم و هم باید شما را دوست بداریم. سهم دوست داشتن من از تو تعریف انسان است. تعریف انسان در زندگی اندک و دانستنش حوصله های فلسفی می خواهد...........................

...............در نامه ای که از پرویز دوایی عزیزم دارم مثل همیشه انگار صدای ساز همدیگر را خوب می شنویم، می نویسد:  ادمی مثل تو که اصولا یک قلقلک اولیه اونو هل داده توی کار پر زجر فیلمسازی گمون نکنم هیچ وقت بخواهد یا بتواند که از رکورد خودش راضی باشه وگرنه که خب دیگه نمی ساختی، اینکه می سازی  یک معنیش جست و جو است.

هنوز ادم تا اخر عمر جستجوگر میتونه بمونه. یکی گفت پارک ژوراسیک را دیده ای؟ مردان سیاهپوش،تایتانیک را دیده ای؟ اسلحه مرگبار هفتم، جان سخت دوازدهم، نابود کننده بیست و هفتم،جرواجر کننده چهل و چهارم را هم ندیده ام. برای دیدن هرکدام صد دلار نقد میگیرم به اضافه پول اجیل و بستنی و مسقطی. در عوض جانی گیتار را دیده ام، ریو براوو را انقدر بیشمار دیده ام که حسابش از دستم در رفته، سرگیجه و تا چشم و جان دارم هر وقت امکانش پیش بیاید خواهم دید و هنوز هم........ ))