تالار   کافه کلاسیک
تغییرات و تازه های انجمن - نسخه قابل چاپ

+- تالار کافه کلاسیک (https://cafeclassic5.ir)
+-- انجمن: اتاق بالای کافه (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: دفتر آقای مدیر (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- موضوع: تغییرات و تازه های انجمن (/showthread.php?tid=148)

تغییرات و تازه های انجمن - admin - ۱۳۸۸/۱۰/۹ صبح ۰۹:۴۶

امکان جدیدی با نام جعبه پیام به کافه اضافه شد. این کادر که در بالای صفحه انجمن قرار دارد فقط برای اعضاء کافه قابل دیدن است و کلیه دوستان عزیز می توانند در آن به صورت زنده با هم ارتباط داشته باشند. مهمترین مزیت این امکان ، ارتباط زنده تر و طبیعی تر بین اعضاء و ایجاد صمیمیت و ارتباط سریعتر بین دوستان است و البته ممکن است مثل هر پدیده نو ای معایبی نیز داشته باشد . فعلا برای بررسی معایب و مزایای این گزینه جدید ، مدتی به صورت آزمایشی فعال خواهد بود.

برای بزرگ تر کردن این صفحه می توانید بر روی کلمه جعبه پیام در سمت راست بالای کادر و برای بستن موقت آن از دکمه (-) در بالای سمت چپ کادر استفاده کنید. برای رفرش ( نوسازی ) پیام ها هم دکمه رفرش ( علامت دو فلش مخالف در کنار هم ) در پایین سمت چپ کادر وجود دارد.

RE: جعبه پیام به کافه اضافه شد - Classic - ۱۳۸۸/۱۰/۹ عصر ۰۵:۵۳

گل بود ، به سبزه نیز آراسته شد ..

توی فیلم مادر ( علی حاتمی ) ، اکبر عبدی میگه : گل بودم رفتم حموم گلاب شدم !

RE: تغییرات و تازه های انجمن - admin - ۱۳۸۸/۱۱/۱۵ عصر ۰۵:۵۲

1- لوگوی بالای صفحه تغییر کرد !  :rolleyes: انشااله از این به بعد هر از چند گاه شاهد تغییر آن خواهیم بود. همچنین دوستان عزیزی که دستی در طراحی و کارهای اینچنینی دارند می توانند لوگوهای ساخت خود را برای قرار دادن در بالای صفحه برای ما ارسال کنند و یا نظر و پیشنهادات خود را منعکس کنند.

2- یک سیستم اعتباردهی در انجمن هست که کاربران می توانند به افرادی که دوست دارند اعتبار بدهند. این کار از طریق کنترل پنل  کاربر مورد نظر  و گزینه رتبه میسر است.

3- رنگ و زمینه انجمن در راستای همرنگی با فیلم های کلاسیک به سیاه و سفید و خاکستری تغییر یافت !

mmmm:

RE: تغییرات و تازه های انجمن - admin - ۱۳۸۹/۶/۴ صبح ۱۱:۴۶

در حال ارتقاء قسمت ارسال پیام خصوصی (PM )  بخش صندوق پیام ها هستیم. ممکن است دوستانی که از Internet Explorer استفاده می کنند هنگام ارسال پیام ،  دو کادر برای تایپ ببینند . لازم است تا زمان تکمیل تغییرات ، صرفا در کادر بالا مطلب خود را تایپ ارسال کنید چون در کادر پایین مطلبی ثبت و ارسال نخواهد شد. برای اطمینان ، همیشه قبل از ارسال پیام از دکمه پیش نمایش استفاده کنید . همچنین لازم به ذکر است که این مشکل در برنامه FireFoxوجود ندارد.

با سپاس

RE: تغییرات و تازه های انجمن - admin - ۱۳۸۹/۸/۷ صبح ۱۲:۲۱

کری گرانت

مژده به  دوستان ؛

همانطور که قبلا قول دادیم ، برای رفع مشکل عکس های کافه که در سایت های آپلود عکس توسط دوستان قرار می گرفت و بعد از مدتی به دلیل قیلثر شدن آن سایت و یا به هر دلیل دیگر لینک عکس پاک می شد ( تجربه سایت های u p . i r a n b l o g . i r و u r f i l e . n e t , ... ) و باعث ناقص شدن پست های دوستان می گردید اقدام به ایجاد یک آپلود سنتر عکس اختصاصی برای کافه کلاسیک نموده ایم.

از این پس دوستان و مشتریان کافه می توانند عکس های مرتبط با موضوع های کافه را توسط لینک :

http://cafeclassic4.ir/img.php  

آپلود و بارگذاری نمایند و از لینک آن با اطمینان خاطر در پست ها و نوشته های خود استفاده نمایند بدون اینکه نگران پاک شدن آن باشند. فقط حتما دقت شود که عکس ها توسط برنامه هایی مانند فتوشاپ حتما استاندارد سازی شوند و سایز و حجم آنها مناسب کافه باشد ( حجم عکس زیر 80 کیلوبایت و اندازه زیر 600*700 چون عکس های غیر استاندارد و همچنین عکس هایی که مرتبط با موضوعات مطرح شده در کافه نباشند از آپلود سنتر پاک خواهند شد.

البته دوستان می توانند همانند قبل از عکس هایی که لینک آنها در سایت های معتبر خارجی یا داخلی قرار دارد و احتمال تغییر یا حذف لینک آنها کم است همچنان در نوشته های خود استفاده کنند و صرفا  برای آپلود تصاویر آرشیوی خود و یا تصاویری که حدس می زنند ممکن است لینک آنها قابل اطمینان نباشد از این امکان جدید استفاده کنند.

توضیح برای دوستان تازه واردی که نمی دانند چطور باید در بین نوشته ها عکس قرار دهند:

بعد از ورود به آدرس بالا ( Cafeclassic4.ir/img.php )  توسط دکمه browse عکسی مورد نظر را انتخاب کنید ( توجه کنید که سایز و حجم عکس طبق توضیحات بالا استاندارد باشد و سنگین نباشد ) , یسپس ک صفحه جدید باز می شود که دارای سه آدرس اینترنتی است. شما باید آدرس سوم را copy کرده و در آدرسی که دکمه عکس از شما می خواهد paste کنید. دکمه قرار دادن عکس در بالای صفحه ویرایش نوشته ها و به شکل یک درخت سبز رنگ می باشد.

با سپاس

RE: تغییرات و تازه های انجمن - admin - ۱۳۸۹/۸/۱۵ عصر ۱۱:۲۵

امکان ویرایش پست های قدیمی به مدت چند روز برای همه دوستان باز شده است تا دوستانی که مایلند عکس های پست های قدیمی خود را بهسازی کنند این امکان را داشته باشند. برخی از پست های قدیمی ، به دلیل پاک شدن لینک عکس ناقص گردیده که اینک امکان بازنشانی لینک عکس ها میسر گردیده است.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - admin - ۱۳۹۰/۴/۲۰ عصر ۱۰:۱۷

تاپیک عکس های سینمایی و عکسهای کمیاب با هم ادغام شد و تاپیک جدید با نام یک عکس .. یک خاطره .. به بخش سینمای کلاسیک جهان منتقل شده است. لطفا هنگام قرار دادن عکس های زیبا ( و کمتر دیده شده ) , برداشت شخصی کوتاه خود را هم حتما بنویسید.

تاپیک کتاب های سینمایی با تاپیک مجلات سینمایی یکی شد .

تاپیک های متفرقه که به به برخی فیلم ها به صورت تکی می پرداخت ( نقد فیلم درباره ایو  و ... ) به تاپیک آخرین فیلمی که دیدم منتقل شدند.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - admin - ۱۳۹۰/۴/۲۹ عصر ۰۱:۱۵

کلیه تاپیک های دایره المعارف و راهنمای فیلم ها , ژانر ها و بازیگران , به دلیل ماهیت خاص خود و اینکه امکان گفتگو معمولا در آنها میسر نیست و صرفا توسط یکی دو نفر از دوستان زحمتکش به روز می شوند به یک زیر مجموعه مستقل منتقل شدند تا هم منظم تر شوند و هم امکان دسترسی به  آنها برای مراجعین به کافه آسان تر گردد.  همچنین کلیه پست هایی که به صورت خلاصه گویی و اطلاع رسانی یک طرفه ( غیر دیالوگی ) در مورد یک فیلم یا بازیگر نوشته شده اند به این بخش منتقل خواهند شد . پست هایی که زمینه بحث با دیگران در آنها محیاست در سایر بخش ها پیگیری خواهد شد.

تغییر لگوی کافه - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۶/۳۰ صبح ۱۱:۵۱

دوستان و رفقا

مدتی پیش از ادمین بزرگوار درخواست نمودم که لگو را که بسیار ناکارآمد است و جنبه های هنری در آن رعایت نشده، تغییر دهند و خودم هم چند نمونه پیشنهادی گذاشتم.

از طراح لگوی کنونی بسیار سپاس گزاریم mmmm:اما زمان آن رسیده که این لگو تغییر کند.

راستش این ایده را  هم سروان به ذهن من درافکند با گذاشتن لگوی کافه سینما که خوب نبود ولی در مقایسه با تابلوی در کافه ی ما، لبخند مونالیزا بود.

شوربختانه من هنرمند نیستم، اگرچه در جنبه های فنی کارکرده ام.

جسارت کرده و نمونه هایی ناهنرمندانه، تنها به جهت طرح موضوع را ارایه می نمایم به امید آن که دوستان هنرمندم سر ذوق بیایند و لگوی مناسب و کارامدی را ارایه دهند.

اگر هم حس می کنید با دادن تغییراتی می شود این لگوها را ارزشمند نمود، پیشنهاد بدهید.

دوست دارم همگی در ساخت یک لگوی ژرف و ارزشمند دست به دست هم بدهیم و آبروی کافه را بخریم

ناسلامتی این تابلو درب کافه است!

همه ما رو با این تابلو می شناسند.

خداییش با این تابلو، حسابی تابلو شده ایم. پس همگی، آستین ها را بالا بزنید و دست به کار شوید.

کاش ده ها لگو را خودتان با دست ها و اندیشه های هنرمندتان بسازید و رفقا بهترین را انتخاب کنند و روی سردر کافه نصب کنند. ها والا...

خانم ها، آقایون محترم! چراغ اول رو ما روشن کردیم. نفر بعدی کیه؟

RE: تغییر لگوی کافه - اسکارلت اُهارا - ۱۳۹۰/۶/۳۱ صبح ۱۲:۲۶

(۱۳۹۰/۶/۳۰ صبح ۱۱:۵۱)کاپیتان اسکای نوشته شده:  

شوربختانه من هنرمند نیستم، اگرچه در جنبه های فنی کارکرده ام.

جسارت کرده و نمونه هایی ناهنرمندانه، تنها به جهت طرح موضوع را ارایه می نمایم به امید آن که دوستان هنرمندم سر ذوق بیایند و لگوی مناسب و کارامدی را ارایه دهند.

اگر هم حس می کنید با دادن تغییراتی می شود این لگوها را ارزشمند نمود، پیشنهاد بدهید.

کاش ده ها لگو را خودتان با دست ها و اندیشه های هنرمندتان بسازید و رفقا بهترین را انتخاب کنند و روی سردر کافه نصب کنند. ها والا...

کاپیتان عزیز شکسته نفسی می فرمایید.

هردوی لوگو ها بسیار عالی و هنرمندانه طراحی شده اند و بسیار زیبا هستند. برای من انتخاب یکی ازاین دو ممکن نیست، چون هر دو عالی اند.mmmm:

فقط جای یک کلاغ خالیست. از همون پرنده هایی که در "فیلم پرندگان آلفرد هیچکاک"  آخرش نفهمیدیم: از کجا اومدند؟!! برای چی اومدند؟!! و عاقبتشون چی شد؟!! کاش مثل مک گافین فیلم "بدنام" پاسخ این سوال هم روشن می شد!!!

من کاربر آزمایشی ام و نمی تونم به کسی اعتبار بدم. اما از همین جا به شما که بسیار باسلیقه و هنرمند و نکته بین هستید، درود می فرستم. مطمئنم سایر اعضای کافه هم از وجود چنین عضو فرهیخته ای در کافه خرسندند.

RE: تغییر لگوی کافه، تشکر به جای پاسخ!!! - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۷/۱ عصر ۱۱:۴۰

(۱۳۹۰/۶/۳۱ صبح ۱۲:۲۶)اسکارلت اهارا نوشته شده:  

من کاربر آزمایشی ام و نمی تونم به کسی اعتبار بدم. اما از همین جا به شما... درود می فرستم.

بانوی گرامی اسکارلت!

در زمانی که مردم (یکیش همین بروبچ کافه ی خودمون)  به یک Like یا تشکر خالی بسنده می کنند، محبت شما که هنوز آزمایشی هم هستید موجب امتنان و سپاس ویژه است.

دوست داشتم که بروبچ تلاشی به خرج دهند و سردر کافه را به صورت آبرومندی درآوریم که گویا نتیجه نگرفتم.

از شما سپاس گزارم و برایتان آرزوی به روزی (بهروزی) و  پیروزی دارم.

درود بر شما!

از این که اولین اعتبار خود را نیز گرفته اید، خوشحالم!

جایگزینی لگو - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۰۱:۳۶

به خوبی و خوشی سران کافه دست به اصلاحات زده اند و پیش از هر چیز سردر کافه،

دست مریزاد!

یکی دو تا پیشنهاد دارم و دوستان یا خودشان لگو بسازید و یا پیشنهاد بدهید تا همین را ویرایش نمایم.

لایه به لایه آن را بررسی نماییم:

عنوان بندی

.

دوستان همراه:

.

کارگردان و فیلم بردار و خط تدوین

.

بازیگران در میانه ی صحنه

.

و جمع بندی کار

(لگوی شماره ی 1)

از آنجا که تصویر پر و شلوغ را می پسندم، این را پیشنهاد می دهم.می توانید نظر خود را درباره ی هر لایه بیان کنید.

این هم ساده تر آن:

(لگوی شماره ی 2)

.

(لگوی شماره ی 3)

من هنرمند نیستم، شما هنرمندان بزرگوار همراه باشید و با پیشنهاد خود درباره ی رنگ، نور، ترازبندی، در ویرایش آن سهیم باشید.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - سروان رنو - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۰:۲۱

راستی کاپیتان جان چطور عکس های عادی رو به صورت مجزا میشه قیچی کرد و به عنوان لایه در فتوشاپ آورد. من کلی گنجینه عکس دارم اما نمی تونم مثل مثلا عکس آدری هیپبورن و اینگرید و بوگی قیچی کنم و اینطوری بیارم ترکیب کنم. منظورم قیچی کردن اندام تنها و صرفا هیکل خود بازیگر هست . همینطوری که شما گذاشتید. ( با ابزار جادویی و قیچی جادویی فتوشاپ هم که مشکله )

برش در فتوشاپ - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۰:۲۹

(۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۰:۲۱)سروان رنو نوشته شده:  

راستی کاپیتان جان چطور عکس های عادی رو به صورت مجزا میشه قیچی کرد و به عنوان لایه در فتوشاپ آورد. ( با ابزار جادویی و قیچی جادویی فتوشاپ هم که مشکله )

پیش از هر چیزی قفل عکس رو باز کن

روی پالت LAYERS دوبار روی قفل کلیک کن

بعد روی رنگ کار کن و تا می تونی کنتراست بین رنگ ها را زیاد کن. تصویر ضایع نشه!

Image- Adjustments- Brightnes/Contrast

اگه دور و بر فرد، یه رنگ یکدست هست با مجیک وند انتخاب و با DEL حذفش کن.

با ابزار lasso به شکل مغناطیسی اگه رنگ ها خیلی تفاوت داشتند و در غیر این صورت polygonal

روی تصویر زوم کن با CTRL و = و بعد به شکل دقیق دورش رو بکش تا خط چین درست بشه و  با کلیک راست روی آن از Layer Via Copy استفاده کن و یک لایه ی جدید ایجاد کن!

مشکل هم نیست، اصل کار اینه که به اندازه ی کافی زوم کنی تا راحت انتخاب کنی. از فتوشاپ نترس، از نسخه ی Cs3 به بعد کار خیلی راحت شده!

یادش بخیر قدیم ها Picture It بود کار مایکروسافت، برش با اون خیلی راحت بود. نسخه های جدیدش دیگه نیامد.

اگه دوست داشتید یه بخش آموزشی درست کنیدتا با هم قدم به قدم پیش بریم و دوستان کار کنند و ایرادهایشان را بپرسند.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۱:۴۰

با تشکر از کاپیتان اسکای عزیز

چند نکته درمورد لوگو به ذهنم رسید :

1-     با توجه به وجود واژه کلاسیک ، رنگ پس زمینه اگر گرم باشد ( یا گرمای آن بیشتر باشد) بهتر است مثلا کنَفی – کِرِم کاراملی - سدری - زرد کهربایی - آجری - گوجه ای کم رنگ

2-     نوار فیلم پشت بیشتر شبیه نردبان شده و مفهوم نوار سلولوئید یا نگاتیو فیلم را به زیبایی منتقل نمی کند .

3-     چون لوگو محدود است و عناصر آن مجالی برای تنوع و گوناگونی ندارند  بهتر است برخی را رنگی و برخی را سیاه و سفید درنظر نگیریم .

4-     استفاده از کاراکتر های سینمایی پرشمار از زیبایی لوگو می کاهد . تصویر سمت چپ ( پشت صحنه کازابلانکا) خوب است . اما حضور هپبورن یا استوارت یا هیچکاک از نوع رنگی چندان حق مطلب را ادا نمی کند . اگر غیر از تصویر گوشۀ چپ بخواهیم عکس دیگری را در لوگو بگنجانیم که مفهوم کلاسیک بودن را بیشتر با خود یدک بکشد ,  گیبل و یکی از ستارگان صامت مثلا چاپلین یا لوید ارجح هستند . موقعی که از کاراکتر های معدودی در لوگو استفاده کنیم ( مثلا 3 نفر که با دقت انتخاب شده اند ) هر کدام از آنها سمبل خواهند بود و خاصیت هولوگرافیک را درمورد مفهوم کلاسیک بودن با خود دارند . اما موقعی که تعداد کاراکترها زیاد شد ,  آنوقت جا برای تاویل باز می شود و مخاطب ناخوداگاه و شاید هم خوداگاه با توجه به سلیقۀ خودش دنبال افراد غایب می گردد. صرفا به عنوان یک مثال عرض می کنم . موقعی که ما در لوگو عکس آدری هپبرن و الیزابت تیلور را می گنجانیم که هردو مربوط به دهه 50 و 60 هستند مخاطبی که به سینمای کلاسیک اشراف نسبی دارد در برخورد با لوگو به احتمال جای خالی مرلین مونرو یا سوفیا لورن و ... را ممکن است حس کند . در یک کلام به نظرم ایجاز از ارکان طراحی لوگو است .

5-     تصویر لوگوی قبلی که بصورت محو در لوگوی فعلی گنجانده شده به نظر من زاید و شلوغ کننده است .

6-     با توجه به اینکه خط نستعلیق بکار رفته ، یادآور پدیده های سنتی و ادبیات و به ویژه اشعار خیام و سعدی و ... است و لوگوی کافه خواه ناخواه در درجه اول القا کننده مفهوم سینمای کلاسیک هالیوودی است ، این دو در تضادند و پیشنهاد می کنم با فونت دیگری اسم سایت درج شود . مثلا اگر لوگوی یک سفره خانه سنتی یا چلوکبابی با استفاده از خط نستعلیق طراحی شود کاملا چشم نواز و مناسب خواهد بود .

RE: تغییرات و تازه های انجمن - دزیره - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ صبح ۰۹:۳۲

ضمن تشکر از کاپیتان اسکای گرامی و مدیران عزیز کافه به خاطر اصلاحات جدید.

در مورد رنگ پس زمینه لوگو ، من هم با نظر جناب هری لایم کاملا موافقم که اگر یک رنگ گرمتر انتخاب شود بهتر است. لااقل عنوان کافه کلاسیک نوشته شده ،رنگ دیگری داشته باشد تا واضح تر و جذاب تر باشد.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۲:۰۰

درود و سپاس!

نقد و نظرات شما به بهبود کار کمک خواهد نمود.

(لگوی شماره ی 6)

با نگاهی به دیدگاه های دوستان بزرگوارم هری و دزیره، به گمانم لگوی شش مناسب باشد. اگر نیاز به تغییراتی هست نظر بدهید.

.

رنگ پس زمینه اگر گرم باشد

در پس زمینه ی گرم، کاراکترها و سایر چیزها گم شده یا کم رنگ می شوند. با کار در یک طیف گرادیان و استفاده از رنگ های تیره مشکل حل شد.

نوار فیلم پشت بیشتر شبیه نردبان شده

این درست است و باید حذف شود.

بهتر است برخی را رنگی و برخی را سیاه و سفید درنظر نگیریم .  

نکته ی خوبی است اگر به جای سیاه و سفید، طیفی از خاکستری باشد.

استفاده از کاراکتر های سینمایی پرشمار از زیبایی لوگو می کاهد . به نظرم ایجاز از ارکان طراحی لوگو است .    

درباره ی شخصیت ها شما آنان را تعیین نمایید، شما پیشنهاد بدهید و تصویرهای مورد نیاز را آپلود نمایید فول شات تا شات وسترن، گمان می کنم بیشتر از نیم تنه را باید داشته باشیم.

پیشنهاد می کنم با فونت دیگری اسم سایت درج شود

زیباست، خیلی، ترکیب نستعلیق با قالب و مفهوم آن، البته مرسوم نیست اما هیچ فونتی این اثرگذاری را ندارد. برای همین آن را در هم شکسته و فشرده نمودم تا قالب نویی با مفهوم کلاسیک به خود بگیرد.

از ضمیمه (اولی از سمت چپ) آن را با اندازه ی واقعی دریافت نمایید.

اگر پیشنهاد دیگری دارید، بفرمایید.

لوگوی 2012: - اسکارلت اُهارا - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۷:۰۸

آفرین بر کاپیتان اسکای گرامی با این همه ایده و سلیقه!

فکر کنم جناب هیچکاک از قهوه داخل فنجون خورده باشند! کمی از اون رو در نعلبکی ریختند!

حالا که سیاهشون کردید، فکر کردن که ما نمی شناسیمشون!!!

می دونید چرا می گم کار ایشونه؟

چون اون خانم هفت تیر بدست که مراقب آقای مقابلش هست که تکون نخوره!

خودش هم نمی تونه حرکت کنه، چون باید مراقب آقاهه باشه!

اینگرید و بوگارت هم دارند خداحافظی می کنند و حواسشون این طرف نیست!

اون آقای دیگه هم که خودش قهوه داره!

پس می مونه جناب هیچکاک!!!

فکر اینجاشو نکرده بود که ما با خانم مارپل ارتباط  تلپاتی داریم!

این طرح هم بسیار زیباست! واقعا که دست مریزاد!

به خاطر وقتی که گذاشتید و زحمتی که کشیدید!

رنگ زمینه خیلی خوبه، فونت های به کار رفته هم مناسبند. اما من فکر می کنم تکرار نام کافه کلاسیک روی عکس هیچکاک، اگر داخل همون تخته برداشت ( اسم فنی اش رو نمی دونم) باشه، بهتره.

باز هم سپاس

مسابقه ی لوگو - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۸:۰۴

(۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۷:۰۸)اسکارلت اهارا نوشته شده:  

فکر کنم جناب هیچکاک از قهوه داخل فنجون خورده باشند! کمی از اون رو در نعلبکی ریختند!

سپاس و درود

اگر نظر دوستانی همانند هری بزرگوار و دزیره ی ارجمند نبود به این خوبی در نمی آمد. علاقمند بودم که نظر دیگر دوستان را هم بدانم و کاری بنا به ذوق و سلیقه ی همگی از آب در آید.

اگه لوگو تایید شد و روی سردر کافه نشست، چه خوبه که مسابقه ای هم برای ساختن یک داستان دراماتیک برای شخصیت های سایه برگزار بشه. به بهترین داستان هم جایزه ای داده بشه.

اون مُهر روی کت هیچکاک هم برای شکستن سیاهی یک دست و طولانی قامت استاد است.

باید در وصف هیچکاک همیشه استاد گفت

" این که تو داری قیامت است نه قامت"

RE: تغییرات و تازه های انجمن - Papillon - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ عصر ۱۲:۱۷

با سلام و تشکر از کاپیتان عزیر و دیگر دوستان به خاطر طراحی لگو و زحماتی که برای کافه می کشند. یک نکته می خواستم بگم این که در  طراحی لگو ، آدرس کافه رو اگه امکانش باشه به صورت «cafeclassic.ir» درج کنند. هم زیباست و هم ساده .به نظرم بهتره که عدد (3) رو حذف کنیم که اگه خدای نکرده این آدرس هم قیلثر شد مجبور نباشیم دوباره لگو رو ویرایش کنیم. و مزیت دیگری هم داره این که  برادران مرکز قیلثرینگ مخابرات هم به فکر قیلثر شدن cafeclassic3.ir نمی افتند:haha::

... آدرس کافه - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ عصر ۰۱:۴۱

(۱۳۹۰/۱۰/۱۲ عصر ۱۲:۱۷)Papillon نوشته شده:  

... آدرس کافه رو اگه امکانش باشه به صورت «cafeclassic.ir» درج کنند.

دوست بزرگوار

سپاس و درود از نیک اندیشی شما

اگر چنین شود و لوگوی تنها به دست کسی برسد و او، آدرس را تایپ کند، به هیتلر می رسد و گمان می کند که پایگاه به باد رفته، از همین رو ناچاریم آدرس درست را تایپ نماییم.

(لوگوی شماره ی 6)

از نکته سنجی اتان سپاس،

شکیبای دیدگاه ها و اندیشه های ناب شما برای ویراستاری و بهینه سازی لوگو هستیم.

پیروز باشید!

RE: تغییرات و تازه های انجمن - rahgozar_bineshan - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ صبح ۱۱:۲۴

آقا من هنر مند نيستم اما هنرمندها رو دوست دارم!(ك.ر)

دست همه دوستان به ويژه كاپيتان عزيز درد نكنه....فقط نميدونم چرا همه اش احساس مي كنم جاي يكي دو تا چهره دوبلاژ تو اين لوگو ها خاليه!

سپاسگزارم مرد جوان، - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ عصر ۰۱:۰۰

(۱۳۹۰/۱۰/۱۳ صبح ۱۱:۲۴)rahgozar_bineshan نوشته شده:  

آقا من هنرمند نيستم اما هنرمندها رو دوست دارم!

سپاسگزارم مرد جوان، من هم هنرمند نیستم، شاید فنی باشم اما خودم را هنرمند نمی دانم این ایده و نظر دوستان بود که پیاده نمودم.

(۱۳۹۰/۱۰/۱۳ صبح ۱۱:۲۴)rahgozar_bineshan نوشته شده:  

نميدونم چرا همه اش احساس مي كنم جاي يكي دو تا چهره دوبلاژ تو اين لوگو ها خاليه!

هر چیزی که گمان می کنید لازم است باشد، بفرمایید تا انجام شود. اگر تصویر دارید آپلود کنید. بیشتر، سایه ها را انتخاب کردم تا شخصیت ها و ژانرهای گوناگون را در بر گرفته باشد.

پیروز باشید.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - منصور - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ عصر ۰۱:۱۳

لگوهای اخیر کافه خوبند اما:

1- نام این محفل کافه کلاسیک است و نماد کلاسیک واقعی در سینما (چهره هائی اسطوره ای چون چاپلين ، کیتون،بويد، لنگدون و دیگرانی از سینمای صامت) را ندیدم

2- ممکن است عده ای هیچکاک را یک نابغه بی چون و چرای سینما بدانند اما من نمیدانم.انگلیسی ها عادت دارند که هر مولفه ای که رنگ و بوی بریتانیا را داشته باشد بزرگ کنند. فوتبال مال ماست ، ما آنیم که یکبار در عهد قیر در جام جهانی اول شدم، ما آنیم که واحدهای اندازه گیریی چون اینچ ، يارد ، فوت ، مایل ، گالن  و غیره خود را فدای واحدهای استاندارد جهانی نکردیم و نگفیتم سانتیمتر، کیلومتر، لیتر یا فرمان ماشینهای ما به تبعیت از قوانین جهانی نباید در سمت چپ اتومبیل باشد و سمت راست در اولویت است و غیره و غیره. ما آنیم که اگر برآمدگی کناری چرخهای قطار در سطح جهان به داخل ریل می افتد مال ما انگلیسیها همچون قدیم باید در طرف بیرونی ریل باشد ووو... هیچکاک را انگلیسیها بزرگ کرده از او یک غول ساختند وگرنه غول خاصی هم نیست. ما ایرانیها هم الی ماشا الله عادت داریم هرچه انگلیسیها ادعا کنند بگوئیم شما درست میگویید! شاید به دلیل ریشه های همان استعمار و حکایت "کار کار انگلیسیهاست" باشد. خود من که هرگاه جام جهانی شروع میشود از طرفداران تیم انگلیس هستم چون هربار ادعا میکنند "اینبار دیگه ما اولیم"! . بنابراین من به شخصه از اینکه هیچکاک به تنهائی یک سوی لگو بایستد و تمام اهالی سینما در کفه دیگر ترازو ، خیلی رضایت خاطر ندارم... شاید  جان فورد در نظرگاه برخی در مراتبی بالاتر از هیچکاک باشد.

3-دوستان مدیر این کافه علاقه خاصی به کازابلانکا داشته و دارند بنابراین محال است در تمام لگوها  تصویری از بوگارت کازابلانکا (و نه بوگارتهای دیگر) یا برگمن این فیلم (و نه برگمنهای دیگر) نبینید. کازابلانکا فیلم فوق العاده ای است اما اگر تاریخ سینما را خوانده باشید می بینید که قرار بر عشق و عاشقیت باشد بربادرفته محبوبترین فیلم تاریخ سینماست و نه کازابلانکا.حتی در رده بندی جهانی این مقوله ، دکتر ژیواگو هم از کازابلانکا محبوبتر است.بنابراین انصاف نیست به صرف علائق شخصی، وقتی از 4 نفر در یک لگو تصویرسازی میشود دو نفر از آنها صرفا بازیگران کازابلانکا باشند. آیا شخصیتی چون ارسن ولز نابغه سینما نبود؟ آیا آل پاچینو و رابرت دنیرو غولهای بازیگری تاریخ سینما نیستند و حتما باید بمیرند تا چون بوگارت جاودانه شوند؟ آیا جیمز دین با همان سه فیلم گیشه تاریخ سینما را تکان نداد؟ من یادی خاص از گاری کوپر ، جان وین ، کرک داگلاس ،وودی آلن  و امثال اینها نمیکنم چون در مراتب نازلتری هستند اما کسی نباید سینمای کلاسیک را بدون کسانی چون استن لورل و الیور هاردی تصور کند ...و دیگران و دیگران که شاید محبوب من و شما نباشند اما در نظرخواهی ها، تعداد هوادارنشان و سطح کیفی هنرشان هماره بالاست

4- سینما صرفا معرف شخصیتها نیست. سینما را نباید فقط در اشخاص و چهره ها جستجو کرد. همه چهره ها در خدمت خلق "فیلم" هستند...درست است که چهره ها یاد آور فیلمها هستند اما این فیلمها هستند که محبوبیت چهره ها را رقم زده اند. من تصویری از یک "فیلم" در لگوها ندیدم.

5- این کافه ابتدائا با هدف معرفی دوبله پایگذاری شد. در واقع اولین پستهای این فاروم و علل جذب عمده کاربران این محفل علاقه آنها به مبحث دوبله بوده و هست... صحیح نیست در لگو سایت به هیچ عنوان نشانی از یک گوینده نباشد.

6- لازم نیست تصاویر همه اشخاص هم اندازه باشند. میشود با توجه به محبوبیت و نامدار بودن اشخاص آنها را بزرگ و کسانی دیگر که در مراتبی پائین ترند با چهره هایی کوچکتر به تصویر کشید

7-سینماد نمادهائی دارد. علائم شرکتهای فیلمسازی ، نشانه های جوائز سینمائی و ... بعضا جاهای خالی را میتوان با چنین مشخصه هائی و با خلاقیتی خاص پر کرد.

موضوعی شدن لوگو - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ عصر ۰۱:۲۴

(۱۳۹۰/۱۰/۱۳ عصر ۰۱:۱۳)منصور نوشته شده:  

لگوهای اخیر کافه خوبند اما:

استاد بزرگوار، منصور

درود و سلام بر شما

نظرها و دیدگاه ها فراوان و هرکس به فراخور علاقه ی خویش، به چیزی تمایل دارد که زینت بخش سردر کافه باشد.

تک تک واژگان شما درست و بجاست.

از آنجا که قرار است هر ماهه لوگو تغییر نماید چه خوب است که هربار موضوع ویژه ای را در بر بگیرد و پیرامون موضوعی، تصویرگری شود.

یک بار ژانر فیلم نوآر، باری دیگر دوبلورها و سه دیگر بار "برباد رفته"، این گونه هم تنوع و گونه گونی، کار را شیرین و دلپسند می نماید و هم نظر همه برآورده  خواهد شد.

این سازگار با نظر و پسند همه ی دوستان خواهد بود.

پس بیایید به موضوعی شدن لوگو در هر ماه بیاندیشیم و پیرامون آن گفتگو نماییم.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - Classic - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷ عصر ۰۳:۱۱

دوستان گرامی ؛

محدودیت ویرایش پست های قدیمی برداشته شد.

دوستان می توانند پست های قدیمی خود را همواره از نظر نوشته و یا ویرایش عکس تصحیح نمایند. البته برای حذف کامل پست , هماهنگی با مدیر یا ناظر کافه ضروری است.

با سپاس

RE: تغییرات و تازه های انجمن - سروان رنو - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲ عصر ۱۱:۱۲

"من برای آن که بتوانم مهربانی کنم ناچارم که در ابتدا خشونت پیشه کنم."

در راستای اجرای اوامر ملوکانه مقام عظمای کافه , و در تکمیل کافه تکانی شب عید , از امروز به مدت یک هفته در کافه حکومت نظامی برقرار است. در طی این مدت کلیه ورود و خروج کاربران تازه وارد و مشکوک الهویه به دقت رصد می شود و در صورت مشاهده هر مورد مشکوک بلافاصله حذف می گردند. با توجه به رویکرد جدید کافه که قصد دارد از کمیت کاسته و به کیفیت بیفزاید ؛ پست های ضعیف و فاقد اصالت موجود ممکن است بدون اخطار حذف شوند. همچنین یوزرهایی که مقررات و قانون اساسی کافه را رعایت نکنند بدون ملاحظه حذف خواهند شد. چون اساس کافه کلاسیک بر پایه دوستی و صمیمت بین اعضا استوار گردیده ملاک اخلاق و رفتار کاربر بوده و سواد و میزان پست های او ملاک قرار نخواهند گرفت.

از کلیه کاربران خوب کافه دعوت می شود که هر مورد مشکوک و یا پیام خصوصی ای که بر هم زننده امنیت و آرامش کافه است را سریعا به مدیریت اطلاع دهند تا با کاربر خاطی به اشد مجازات برخورد شود. امید است که در سال جدید یک کافه جدید , با صفا و صمیمیت بیشتر داشته باشیم. ::ok:

ستاد  امر به معروف و نهی از منکر  کافه

برادر  رنو

یک لوگوی پیشنهادی - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۱/۳/۹ عصر ۰۶:۱۷

یک لوگوی پیشنهادی

RE: تغییرات و تازه های انجمن - Classic - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲ صبح ۱۰:۳۲

در راستای افزایشی کیفیت و کاستن از کمیت پست های ارسال شده در کافه , تغییرات زیر تا اطلاع بعدی به صورت آزمایشی اعمال گردید:

1- هر کاربر فقط می تواند حداکثر 5 ارسال پست در روز داشته باشد.

2- تعداد کاراکترهای هر پست ارسالی نباید بیشتر از 9999 کاراکتر باشد ( ارسال های حجیم تر را می توان به صورت چند مرحله ای و در چند پست به صورت تدریجی , طی چند روز قرار داد )

3- پست هایی که بدون ذکر منبع و توضیح از سایت های دیگر کپی شده باشند بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد ( این مورد شامل پست های قدیمی تر و یا پست هایی که سایر کاربران گزارش دهند هم می شود )

4- جهت حفظ زیبایی و ترکیب صفحات کافه , استفاده از عکس در امضای شخصی حذف شد ( صرفا به گذاشتن متن اکتفا شود )

RE: تغییرات و تازه های انجمن - زاپاتا - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲ عصر ۰۱:۴۴

باتشكر

اميدوارم اين تغييرات باعث برگشتن كافه به روزهاي اوج و طلائي باشد. راستش كافه مدتهاست كه نياز به اين دگرگوني داشت. كاش كلاسيك عزيز كمي هم به دوسه تن از دوستان معزز كافه كلاسيك گوشزد مي كردند كه ذكر برخي از خاطرات و حرفهاي شخصي جايش دركافه نيست.شايد درست تر باشد كه از چيزهايي ياد كنيم كه در حافظه جمعي ما مشترك و به يادگارمانده باشد.

RE: تغییرات و تازه های انجمن - سروان رنو - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ صبح ۰۱:۳۰

امکان اضافه کردن کلیپ های ویدیویی به کافه اضافه شده است. هم اکنون می توانید با استفاده از  گزینه ویرایش سریع , کد ویدیو ( Embed code)  را در وسط نوشته های خود اضافه کنید.( در آپارات نوع کد را iframe انتخاب کنید ) ( مانند پست زیر )

ویدیو کلیپ شهرزاد ( فیلم های کلاسیک و عشقی کلاسیک )

RE: تغییرات و تازه های انجمن - پروفسور - ۱۳۹۹/۵/۱۹ صبح ۱۰:۰۵

این پست تقدیر از عمل کاربر محترم و جوانمردیه که مدتیه غایبه، جناب مراد بیگ - امیدوارم الان بقول سروان رنو کنار خاله لیلا در سلامت و امان باشه.

-----------------------------------------------------

اول که به کافه اومدم برای یکی از ارسالهام دوست داشتم یک ویدئو کلیپ کوتاه ضمیمه کنم. پست سروان گرامی در بالا رو خوندم ولی سر در نیاوردم. برای همین در جعبه پیام درخواست کمک کردم. حدود یکی دوساعت گذشت ولی هیچ پاسخی نگرفتم کم کم داشتم ناامید می شدم که یک پیام خصوصی از جناب مراد بیگ گرفتم. در واقع اولین پیام خصوصی دریافتی ام بود. با کسب رخصت از ایشون، بخش راهنمایی شون رو بی کم و کاست اینجا بازنشر می کنم چون می دونم هدف این بزرگوار کمک و راهنمایی دلسوزانه به من کاربر تازه وارد بود و مطلب ایشون می تونه راهگشای کاربران تازه کار دیگه هم باشه.

مراد بیگ' نوشته شده:

اگر جسارت نباشد ابتدای مطلب باید از شما بخواهم برای آسانی کار کلیپ های خویش را در کانالی چون آپارات آپلود فرمائید و سپس با قرار دادن کد ایمبد آن از طریق دستور اچ تی ام ال با شرایط بسیار آسان زیر اقدام به ارسال ویدئو در سایزهای مختلف نمائید .

1. ابتدا  پست خویش را پس از ویرایش نهایی بدون کلیپ ارسال نمائید و مطمئن باشید که دیگر سراغ ویرایش پیشرفته نخواهید رفت .

2. طبق عکس زیر فقط همان پنج حرف آخر آدرس لینک صفحه ی آپارات مربوط به کلیپ آپلود شده ی خویش را در دستور اچ تی ام ال  که در  فایلی در صفحه ی ورد در سیستم خود ذخیره کرده اید جایگزین پنج حرف کلیپ مثالی نمائید" دستور اچ تی ام ال را پائین برایتان نوشتم" :

3.با انتخاب ویرایش سریع دستور عمل اچ تی ام ال خود را که لینک صفحه ی آپارات کلیپ خودتان است در فاصله ای که باید پست نمائید و ذخیره ی تغییرات نمائید:

4. از این پس تا پایان موعد ویرایش که 1000 دقیقه پس از ارسال پست است تنها از همین ویرایش سریع استفاده نمائید .

اما دستور اچ تی ام ال:

<div style="text-align:center;">
 <iframe src="https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/RMYyZ/vt/frame" height="270" width="480" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" ></iframe>
</div>

توجه کنید RMYyZ مربوط به کلیپ بنده را با پنج حرف آخر کلیپ خودتان تعویض بفرمائید ، همچنین اعداد 270 و 480 مربوط به عرض و طول کلیب را میتوانید تغییر دهید  و به سایز مورد دلخواه خود برسید"حد الامکان به آین سایزها دست نزنید چون تقریبا استاندارد هستند" ، در ضمن این دستور کلیب را در وسط صفحه قرار می دهد که پست شما را زیباتر میسازد ، در ویرایش سریع نهایتا میتوانید جملاتی را اضافه  و یا غلطهای املایی را بگیرید و فاصله ی پاراگرافها را با کلید اینتر ویرایش نمائید ، با زدن کلید ویرایش  پیشرفته دستور اچ تی ام ال از ویرایش جدید حذف و پست شما دوباره بدون کلیپ خواهد شد پس بنابراین دیگر سراغ ویرایش پیشرفته نروید که اگر رفتید باید دوباره همان تغییرات ویرایش سریع را مجددا انجام دهید.

------------------------------------------------------------

من واقعا شوکه شده بودم! یک انسان محترم فقط برای من تازه وارد یک پست مفصل و تخصصی فرستاده! کلی وقت و حوصله و انرژی گذاشته و دلسوزانه به ساده ترین زبان ممکن بهترین دستور کار رو ارائه داده. همون موقع با تشکر از ایشون پیشنهاد دادم این مطلب رو خودشون در این تاپیک بگذارند، اما چون خودشون نگذاشتند من امروز جسارت کردم و بازنشر کردم. چون واقعا مثل یک مبحث درسی جامع می مونه. امیدوارم خودشون راضی باشند.

اما در کنار این درس، درس مهمتری هم از مکتب ایشون گرفتم. می شه در دنیای مجازی فقط یک کاربر نباشیم. شرط مهم انسان بودن، بی تفاوت نبودن نسبت به دیگرانه- کمک، سمپاتی، محبت و حمایت. پیام ایشون به من ثابت کرد انسانیت هم می تونه لابلای همه داده های ریز و درشت توی رگ و پی شبکه مجازی منتقل بشه.