تالار   کافه کلاسیک
سیگار و سینما - نسخه قابل چاپ

+- تالار کافه کلاسیک (https://cafeclassic5.ir)
+-- انجمن: تالارهای تخصصی (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: سینمای کلاسیک جهان (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: سیگار و سینما (/showthread.php?tid=127)


سیگار و سینما - Classic - ۱۳۸۸/۹/۳ عصر ۰۱:۲۱

مرا بکش اما خوش تیپ ام کن !

بررسی جایگاه سیگار در فیلم های کلاسیک.


RE: سیگار و سینما - سروان رنو - ۱۳۸۸/۹/۳ عصر ۰۵:۴۴

فکر نمی کنم قهارتر از بوگی (همفری دی فارست بوگارت ) در این زمینه داشته باشیم. وقتی دود رو می داد توی ریه ، طوری با ولع پُک می زد و میمیک چهره اش رو طوری می کرد که آدم هوس می کرد یه سیگار بکشه. جایی خوندم که سالها بعد از فوت بوگارت ، یه نفر که در اثر سیگار ، سرطان ریه گرفته بود از خانواده بوگارت تقاضای غرامت کرده بود و به دادگاه گفته بود که عامل سیگاری شدنش ، همفری بوگارت مرحوم بوده است !
سیگار و سینما - بانو - ۱۳۸۸/۹/۳ عصر ۰۹:۱۴

می گفتند سرجئو لئونه می کوشید تا با کلوزآپهای عظیم از چهره ایست وود به کمک دیالوگهایش شتافته و بر قدرت و جذابیت شخصیت اول فیلمش بیفزاید، اما ظاهرا ایست وود خود، بیشتر دیالوگهایش را حذف می کرد و باقیمانده جملاتش را هم از نو می نوشت. ایست وود به خوبی فهمیده بود جابجایی سیگار برگ در دهانش از یک سمت به سمت دیگر بیش از هر دیالوگ دیگری کارگر است و واقعا هم چنین بود...اما...نکته اینجاست که او خود از این حالت در رنج بود! مردی که همه ما چهره اش را با سیگار برگ در دهان و شنل و کلاه کابویی به خاطر داریم، که با دو انگشت سیگارش را خونسردانه جابجا می کرد، انتهایش را می جوید و دور می انداخت، از سیگار متنفر بود و می گفت سخت ترین قسمت بازی ام تحمل این سیگار برگ در تمامی فیلم در دهانم است...!!

یول براینر...یکی از مردانه ترین چهره های سینمایی که به خاطر داریم، که منفی را دلپذیر می کرد که سیگارش جزئی از شمایلش شده بود و ... زمانیکه در 1985 در 70 سالگی بر اثر سرطان ریه از دنیا رفت، انجمن ریه آمریکا مجموعه ای از فیلمهای تبلیغی را پخش کرد که در آن براینر دردمند، از تمام کسانی که سیگار می کشند تمنا می کرد تا از این عادتی که به قیمت جان او تمام شده است دست بردارند و چه دیر...چه دیر...

جیمز دین کودک چهره و کودک سال! سیگار را یاغیانه بر گوشه لب داشت شاید برای بزرگتر جلوه کردن و شاید همین یک قلم بر جذابیت عجیب و غریب او در میان همسالان مذکر و شیفتگان مونثش می افزود...در شرق بهشت، شورش بی دلیل و غول؛ سیگار و جیمز دین به هم آلوده اند!!

مریلین مونرو ... انزوایش خود به اندازه کافی جذاب بود و دلدادگانش مجذوب همین خصوصیات بودند و خلوتهایش را با مشروب، سیگار و قرص مسکن پر می کرد...! براندو با افتخار می گفت من تنها کسی بودم که مونرو به وی اعتماد داشت و مرا به خلوتهای خویش راه می داد و برایم درد دل می کرد! ... آیا سیگار می توانست پرکننده خلا عاطفی یک شخصیت تنها و سست باشد ؟!

ادری هپبرن... براستی چرا صبحانه در تیفانی را فیلم متفاوت او می دانیم؟ چون بد لباس می پوشد؟ چون مشروب می خورد؟ چون سیگار در دست دارد؟! چرا همه این مفاهیم یادآور ناهنجاری شخصیتی اند...؟ پری کوچولوی دریایی با آن چوب سیگار عجیب و غریب، بیش از هرچیز ما را به فکر وا می دارد که اینجا ادری یک جور، ناجور است!

باکال در داشتن و نداشتن...برای نزدیک شدن به خاص بودنهای بوگارت، با دیالوگ بی نظیر ((کبریت داری...؟!)) ؛ این زن باید هم سیگار بر لب می داشت... مگر نه؟!

و افسوس و صد افسوس بر هالیوودی که جذابیت ستارگانش را وابسته به فرعیات می کرد و می کند...تبلیغات و ستارگان همیشه همراه بوده اند... از مدل لباس و آرایش مو و چهره گرفته تا سیگار و آدامس و نوشابه و ماشین و و و ... زمانی شنیدم در خلال اکرانهای دهه های گذشته به نوعی هوشمندانه چند فریم از تبلیغات سیگار فلان یا نوشیدنی و حتی لاستیک مارک فلان، میان فیلم گنجانده می شد و مصرف آن بصورت ناخودآگاه به بیننده تلقین می گشت. فرد صحنه ها را نمی دید اما بعد فیلم احساس می کرد که مثلا شدیدا تشنه است و همان نوشیدنی را نیز میل داشت.... تبلیغات بلایای بسیار به دنبال دارند چه برای مصرف کنندگان و چه ستارگان... ریه براینر محبوبمان را هیچگاه فراموش نمی کنیم....!

با مهر...بانو
RE: سیگار و سینما - soheil - ۱۳۸۸/۹/۴ صبح ۱۱:۲۹

(۱۳۸۸/۹/۳ عصر ۰۹:۱۴)بانو نوشته شده:  

اما...نکته اینجاست که او خود از این حالت در رنج بود! مردی که همه ما چهره اش را با سیگار برگ در دهان و شنل و کلاه کابویی به خاطر داریم، که با دو انگشت سیگارش را خونسردانه جابجا می کرد، انتهایش را می جوید و دور می انداخت، از سیگار متنفر بود و می گفت سخت ترین قسمت بازی ام تحمل این سیگار برگ در تمامی فیلم در دهانم است...!!

نقل است که پس از اینکه ایستوود فیلم اول را برای لئونه تمام کرده بود و برای فیلم دوم دعوت شده بود رو به لئونه گفت:

سرجو برایت همه کار می کنم.همه کار ...اما دیگر سیگار نمی کشم.
RE: سیگار و سینما - سروان رنو - ۱۳۸۸/۹/۴ عصر ۱۱:۰۵

من فکر می کنم همون نقشی رو که سیگار در فیلم های کلاسیک خارجی داشت ( با کلاس نشون دادن بازیگر ) ، قلیون در فیلم های قدیمی ایرانی داره. معمولا شخصیت های بزرگ و اشخاص بلند مرتبه ( حاجی ها ، خان ها ،شاه ،  سردسته ها و ... ) در صحنه هایی از فیلم ها در حال کشیدن قلیان هستند. [تصویر: Ghelyon.gif]
RE: سیگار و سینما - سروان رنو - ۱۳۸۸/۹/۱۱ عصر ۱۰:۳۸

آنجا که علم از پاسخ در می ماند [تصویر: laie_14.gif]

من برام خیلی عجیبه که لورن باکال سیگاری چطور هنوز زنده اس ؟! idont فکر کنم 90 سالگی رو الان رد کرده باشه !  :huh: اما بوگی بیچاره زود غزل خداحافظی رو خوند. [تصویر: minzdr.gif]  مثل اینکه سیگار هم اومد نیومد داره. خود من یه پدربزرگ دارم که حدود 105 سالشه و خودش میگه 80 ساله که قلیون می کشه. [تصویر: Ghelyon.gif]
RE: سیگار و سینما - Classic - ۱۳۸۸/۱۰/۴ صبح ۱۲:۰۱

کری گرانت - کارول لامبارد - نوئل کوارد  . در ملاء عام ! دقت کنید در دست هر سه شون سیگار می باشد. سیگار در آن زمان برای بازیگرها ، حکم تسبیح برای حاجی های ما را داشته است. فراموش نکنیم که در آن زمان ، هنوز مضرات سیگار چندان کشف نشده بود.

کلارگ گیبل چون سیگار براش افت داشته ترجیح داده پیپ بکشه !

این بچه مثبت هم رفته پشت بوته مثلا قایم شده و مواظبه تا کسی نگاش نکنه !

الیزابت تیلور - ریچارد برتون و آوا گاردنر در حال استراحت در پشت دوربین .  امان از رفیق بد  و سیگار خوب !

وای وای ! اینگرید ! تو هم ؟! ( از نتایج همنشینی با بوگی ! )
RE: سیگار و سینما - Classic - ۱۳۸۸/۱۰/۱۴ صبح ۱۲:۴۷

جیمز دین . این دیگر جزو جوانمرگ هاست. خدا بیامرز عشق سرعت بود و اگر ماشین اش ترمز ABS و ایربگ داشت احتمالا الان زنده بود.
RE: سیگار و سینما - Negar - ۱۳۸۸/۱۲/۳ عصر ۰۴:۲۰

      سیگار انگار همراه همیشگی او بود. با یک سرچ در نت می شود فهمید کمتر عکسی از او بدون

      سیگار وجود دارد که در آن عکسها هم می شود حدس زد سیگار، خارج از قاب بوده.

      از" شب" آنتونیونی تا "امروز و دیروز و فردا"ی دسیکا (عکس های تبلیغاتی بماند)، در کنار فلینی و

      آنجلوپولوس تا آغوش سوفیا لورن و ژان مورو همیشه سیگار یار اصلی او بوده است.

      از او تا دلتان بخواهد در ژست ها و مکان های مختلف، از سر میز غذا تا رختخواب و جاهای دیگر !!

      (رجوع شود به عکس های ضمیمه) عکس با سیگار یافت می شود.

      این مرد خوش چهره ی سیگار بدست سینما، از جوانی تا به پیری کسی نیست جز

                                                 مارچلو ماسترویانی :

RE: سیگار و سینما - دزیره - ۱۳۹۰/۱۱/۲۶ صبح ۰۸:۰۶

جان وین ، بریژیت باردو ، لسلی کارون
RE: سیگار و سینما - Papillon - ۱۳۹۰/۱۱/۲۷ صبح ۱۲:۲۸

کلاس چهارم دبستان بودم که " دیوانه از قفس پرید " رو برای اولین بار از تلویزیون دیدم  . از شخصیت مک مورفی خیلی خوشم اومد . از حرف زدنش ، از خندیدنش و از سیگار کشیدنش !. بعد از چند روز اولین سیگار رو تو عمرم به تقلید از "آر پی مک مورفی" کشیدم ( البته دودش رو پایین نبردم و فقط تو دهنم نگه داشتم ) . هنوز به پایان نرسیده بود که یک دفعه از پشت یه سیلی محکم تو گوشم خورد ( که تا چند دقیقه صدای زنگش تو گوشم بود ) و بعد دومی و سومی و ... خواهر بزرگم بود . بعد از یک کتک خوردن درست و حسابی و ریختن کلی اشک راضیش کردم که به بابا و مامان چیزی نگه . این شد یک خاطره بد از یک فیلم خوب !
RE: سیگار و سینما - نوستالژیکا - ۱۳۹۰/۱۱/۲۷ صبح ۱۱:۲۵

ظاهرا ویوین لی (اسکارلت بربادرفته) هم از اون سیگار کش های قهار بوده و سر صحنه بربادرفته روزی پنج بسته سیگار می کشیده به همین خاطر هم خیلی زود بر اثر بیماری سل درگذشت. ولی هم بازیش در این فیلم یعنی اولویا دوهاویلند هنوز زنده است. بازیگرای برباد رفته خیلی زود بر باد رفتند جز همین یکی که جور همه شون رو کشید.


RE: سیگار و سینما - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۱/۷/۳۰ عصر ۰۷:۵۹

(۱۳۹۰/۱۱/۲۷ صبح ۱۱:۲۵)نوستالژیکا نوشته شده:  

ظاهرا ویوین لی (اسکارلت بربادرفته) هم از اون سیگار کش های قهار بوده و سر صحنه بربادرفته روزی پنج بسته سیگار می کشیده

بله,من هم این موضوع رو شنیده بودم.در تایید حرف شما عکس زیر رو گذاشتم.

ویوین لی در پشت صحنه ی برباد رفته
RE: سیگار و سینما - اکتورز - ۱۳۹۱/۸/۲ صبح ۱۲:۴۷

دوستان بدم نیومد در راستای موضوع شمارو دعوت کنم قسمتی ازداستان کوتاه " خواب " نوشتهء خودم رو که به پیج های این صفحه ربط داره رو براتون بزارم که بخونیدش .

................

گفت:بچه شنیدم که سیگار میکشی!
گفتم نه بخدا اقابزرگ، تازشم مگه اشکالی داره ، شماکه خودتون وقتی زنده بودید سیگاری بودید.
گفت: هم م م م بچه من خلوص نیت داشتم. من فرق داشتم باتو من تو عرفان فرورفته بودم.
پیش خودم گفتم این ازون جواباست،چه دخلی داره سیگار به عارف بودن.
خلاصه این اصطلاح خلوص نیت و ما امروزیش کردیم و بعداون خواب هروقت یکی میپرسید:شما چراسیگارمیکشید؟ میگفتم که من برای سیگارکشیدنم فلسفه خاص خودم رودارم. اینجوری طرف میترسید ازاینکه با یه فیلسوف سرسیگارکشیدن بحث کنه و کم بیاره، منم سلاحم و غلاف میکردم و واسه سیگارکشیدن ازکسی اجازه نمیخواستم.

دراصل مثل یه چیز دیگه بود. ماکه عشق سینما بودیم میخواستیم اینجوری باسیگار شبیه (جیمز دین) بشیم و باسیگار ژست بگیریم و خودمون حالشوببریم، اما جیمز دین که نشدیم هیچی این وسط بی دینم شدیم سرهمین سیگارواین حرفای فیلسوف مابانه. 
اقام که شماباشید سرتون و دردنیارم یه چند سالی به همین شکل گذشت وما یه خورده بزرگترشدیم تا اینکه یه شب این روح سینمایی بابابزرگمون دوباره پرید وسط خواب ما.

اولش یه صدایی اومد، گفت: یوهاهاهاها.
..................... ( 1388 ن . ر . یا همین توشیشان ).

البته من که خودم کُردم و بیشتر مینی مال مینویسم ( به زبان کُردی ) اما به احترام ادبیات شیرن و زیبای فارسی و عشقی که به  "هدایت  و  معروفی " دارم در کل چندتا اثر فارسی هم دارم.

امیدوارم که از این پست خوشتون اومده باشه.
RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۱/۸/۳ عصر ۰۲:۵۱

TOMAS MILIAN


MONICA BELLUCCI

RE: سیگار و سینما - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۲/۲/۵ صبح ۱۲:۱۲

یکی از زیباترین سکانس های برفهای کلیمانجارو

بعد از دیدن این فیلم تا چند ماه این عکس background کامپیوترم بود.
RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۲/۲/۱۶ صبح ۰۳:۰۱

LA DOLCE VITA 1960RE: سیگار و سینما - اکتورز - ۱۳۹۲/۵/۸ صبح ۰۳:۳۵

مارلون براندو  ( رحمه الله علیه ) ، در کودکی خواهرانش او را ( بد bed ) صدایش میکردند:huh:.

واقعآ هم پسرbed ی بوده (asabi چقدر سیگارمیکشی پسر ، مگه تو منی:dodgy: )

[تصویر: 1375142626_3053_13649d7aad.jpg]

[تصویر: 1375142700_3053_548136a40d.jpg]
RE: سیگار و سینما - خانم لمپرت - ۱۳۹۲/۵/۱۵ عصر ۰۷:۵۱

دوستان گرامی اصلا آیا می توانید چهره  این دو کاراکتر شــخیص را بدون ســیگار مجسم کنید :  

جناب لوک خوش شانس و جناب گرگ ناقلا :


و اما، حالا می توانید چهره این دو کاراکتر شیرین ومحبوب را باســـیگار مجسم بفرمایید:

تام و جری ... نه؟؟؟ خوب بفرمایید نیاز به زحمت تجسم نیست :)

...
RE: سیگار و سینما - پینک فلوید - ۱۳۹۲/۱۰/۷ عصر ۱۱:۳۳

[تصویر: bad_boys_20.gif]
RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲ عصر ۱۱:۲۶

SOPHIA LOREN

RE: سیگار و سینما - لوسیان - ۱۳۹۲/۱۰/۱۳ صبح ۰۹:۵۰

همه ما که یه وجه اشتراک کلی با هم داریم اون هم مدیای فیلم و سینما و وکلا هنر هستش. خوشبختانه یا شوربختانه سیگار را نمیتونیم بیخیالش بشیم .هر بار که سیگار را ترک کردم کافی یکی از فیلمهای بوگارت را ببینم وسوسه و اجبار کار دستم میده و سیگار کشیدن و ادای همفری را درآوردن .
RE: سیگار و سینما - خانم لمپرت - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱ عصر ۱۲:۵۵

صرف نظر از سیگارکشیدن مرسوم ومتداول همفری بوگارت و لورن باکال درفیلمهایشان ، این دوتصویر از یکی از فیلمهای مشترک آنها ، کی لارگو 1948 ، از استعمال دخانیات جناب ادوارد جی رابینسون و سرکارعلیه فلیپا گومز ،بسیار قابل تامل و به قولی جالب انگیز است !
RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۳/۲/۶ عصر ۰۷:۱۶

خوش تیپی بزرگ و کوچیک نمیشناسه


 دوره نوجوانی و شیطنت هاش


Don't Torture A Duckling 1972

RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۳/۲/۱۴ عصر ۰۹:۰۰

SOPHIA LOREN / MONICA BELLUCCI    

RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۳/۵/۲۶ عصر ۰۷:۵۳

Humphrey Bogart & Lauren Bacall


RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۳/۵/۲۷ عصر ۰۷:۳۸

Audrey Hepburn


همین تصویر بصورت متحرک (بارگذاری تصویر GIF بصورت کامل کمی زمان میبره )  http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1408378065_2932_90d450193f.gif
RE: سیگار و سینما - برو بیکر - ۱۳۹۳/۶/۱۴ عصر ۰۷:۱۶

گذرگاه تاریک و سیگارهایش

چندی پیش که فیلم گذرگاه تاریک از شبکه نمایش بصورت کامل پخش گردید مطلبی را در خصوص ترمیم دوبله آن نوشتم و همچنین اسامی گویندگان آن را نیز در دایره المعارف دوبله نگاشتم. گذرگاه تاریک مانند فوتبال که می گویند تماشاگران یار دوازدهم آن هستند دارای یک یار دوازدهم می باشد. سیگار یار دوازدهم فیلم گذرگاه تاریک می باشد. بار دیگر این فیلم زیبا را به تماشا نشستم اما اینبار به قصد کشف سیگاریهای فیلم. نتیجه خیلی جالب بود در این فیلم همه سیگار می کشند بجز بازرس کندی و باب (که البته چون جزو بچه مثبتهای فیلم محسوب می شوند). از هنرپیشه های نقش اول و دوم گرفته تا هنرپیشه های مکمل و حتی هنرپیشه هایی که شاید لزومی نداشت سیگار بکشند.

محوریت سیگار در این فیلم از ثانیه های اولیه فیلم شروع می شود. جاییکه بوگارت فقید از زندان سن کوئینتین فرار کرده است و از داخل بشکه بیرون می آید و حسین عرفانی بصورت راوی از قول وینسنت پری عنوان میکند که یه سیگار و یک لیوان آب یخ هوس کرده.

1 - بوگارت در در نقش وینسنت پری در 60 دقیقه ابتدایی بصورت نامرئی و از زاویه چشم یک دوربین حضور دارد و حضور او از دقیقه 60 فیلم و پس از عمل جراحی پلاستیک بدیهی می گردد. علاقمندی وینسنت حتی وقتی چهره اش نمایش داده نمی شود از تعارف سیگار هنرپیشه های متقابلش به نمایش در می آید:

2 - دلباخته بوگارت در این فیلم یعنی لورن باکالِ تازه درگذشته نیز در این فیلم لحظه ای از کشیدن سیگار غافل نمیشه و در سکانسهایی نادر که از زیر تیغ سانسور جان سالم به در می آورد در حال کشیدن سیگار است :

3 - حتی راننده تاکسی یعنی سم کابی که کمک بزرگی به وینسنت می کند و او را به یک جراح پلاستیک معرفی می کند و پیشنهاد تغییر چهره را به وینسنت میدهد نیز سیگاریست:

4 - دوست صمیمی وینسنت یعنی جورج که آرزو داشت در پرو ترومپت بزند نیز یک سیگاری قهار است :

5 - حتی وقتی بوگارت منزل جورج  را جهت رفتن به مطب دکتر والتر کُلی ترک می کند انتقال حس دلهره به مخاطب با محوریت سیگار به وقوع می پیوندد. جائیکه رهگذری مقابل وینست را می گیرد و جهت روشن کردن سیگار خود از بوگارت مطالبه آتش می کند و سپس بعد از دیدن چهره بوگارت در روشنایی آتشی که برای روشن شدن سیگارش بپا شده است از بوگارت می پرسد من شما را قبلا ندیدم؟

6 - تمام هنر پیشه های این فیلم  دلبستگی عجیبی به سیگار دارند. دکتر جراح پلاستیک بوگارت هم از بدو ورودش به فیلم با سیگاری در دست خود نمایی می کند:

7- حالا وینسنت با چهره جدیدش وارد می شود و لحظه ای از کشیدن سیگار غافل نمی شود. یعنی بوگی رو میشه تویه فیلم بدون سیگار تصور کرد؟

8 - حتی آقای بیکر که به خیال خودش با تهدید باکال از طریق بوگارت میخواهد صاحب 200 هزار دلار پول نقد و یا مفت بشه هم یه سیگاریه:

9 - بوگی وقتی از شر بازرس کندی خلاص میشود و در یک هتل توسط بیکر غافلگیر میشود و در حالیکه دستانش را به نشانه تسلیم به دستور بیکر به پشت صندلی گرفته از بیکرِ باج گیر هیچ چیز مطالبه نمی کند بجز یک نخ سیگار:

10 - حالا همه این آدمها قبول این متصدی فروش بلیط اتوبوس که فقط 25 ثانیه تو فیلم حضور داره هم باید سیگاری باشه؟ تازه اونهم از نوع برگ!!!!

به همه اینها بروبیکر را هم اضافه کنید که از ابتدا تا انتهای این پست 4 نخ سیگار رو صرف کرد تا بتونه یک پست تمام سیگاری را تقدیم دوستان سیگاری و غیر سیگارس کافه نماید

امیدوارم کسی از قلم نیوفتاده باشه. ضمنا در اغلب صحنه های فیلم هم دود سیگار به زیبایی تمام مشغول صحنه آرایی سکانسهای مختلف می باشد. در پایان فیلم هم که سانسور شد بوگارت در کافه ای کنار دریا در پرو با سیگاری روشن به روی میزش به استقبال باکال می رود. سیگار از ابتدا تا انتهای فیلم بعنوان یار دوازدهم با فیلم گذرگاه تاریک مانند یار دوازدهم در فوتبال همراه است.

در سینمای کلاسیک سیگار یعنی بوگی و بوگی یعنی سیگار. بوگی بدون سیگار مثل ماشین بدون موتور میماند.
RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۳/۷/۱ عصر ۱۱:۲۱

Alfred Hitchcock


RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ عصر ۰۶:۲۸

ANTHONY QUINN

 1967 Anthony Quinn & Anna Karina

آنا کارینا آنتونی کوئین در حین شوخی 1967

RE: سیگار و سینما - Memento - ۱۳۹۴/۵/۱۱ عصر ۱۱:۴۰

جای این عکس زیبای مرحوم ناتالی وود در این تاپیک خالی بود.

البته عکس های دیگه ای هم با سیگار دارند ولی عکس بالا خیلی عالیه. به نظرم بهترین عکس ناتالیه.

عکسی که با مایکل کین عزیز داره هم بامزه است. اون که پشت کله اش پیداست به استیو مک کویین می خوره! اون سمت راستی هم که البته مرحوم فرانک سیناتراست.

با تشکر از سرهنگ دکس عزیز.


RE: سیگار و سینما - خانم لمپرت - ۱۳۹۴/۶/۱۷ صبح ۰۹:۵۶

سیگار ممنوع !

    سیگار با همه جذابیت های بصری که به کاراکترهای سینمایی می بخشد در چند دهه اخیر بعلت پیشرفتهای پزشکی و شناسایی عوارض قلبی، ریوی، گوارشی و کارسینوژنیک ناشی از استعمال توتون و تنباکو در اکثر جوامع بین خاص و عام مورد تقبیح قرار گرفته است. تا پیش از این سیگار حتی در سینمای کودک نیز علیرغم هشدارهای گروه های اجتماعی جایگاهی باز نموده بود گرچه نظر جامعه شناسان براین بود که کودکان با دیدن این کاراکترهای  محبوب انیمیشنی سیگاری ناخودآگاه گرایش به استعمال دخانیات پیدا می کنند و باید هرچه زودتر جلوی این معضل را گرفت، اما کمپانی های تولید فیلم و سریالهای کارتونی توجهی به این هشدارها نمی کردند و عمق فاجعه وقتی بود که شخصیتهای خوب کارتونها هم سیگاری از آب در می آمدند!

اما کمپانی والت دیزنی در نشست مدیران ارشد درماههای اخیر این مسئله را بطور جدی مورد بررسی و بازبینی قرار داده است. باب ایگر از رئسای ارشد کمپانی دیزنی اعلام نمود تصمیمات جدی دال بر ممنوعیت نمایش صحنه های استعمال دخانیات در انیمیشنهای گروه سنی زیر 13 سال اتخاذگردیده است. وی برای خبرنگاران جزئیات این طرح پیشرونده، که همه فیلم های دیزنی دارای امتیاز PG-13 یا پایین تر - را دربر خواهد گرفت، توضیح داد و درپاسخ خبرنگاری که معترض بود در حال حاضر در 43 درصد فیلم‌هایی که بر اساس داستان‌های مصور شرکت مارول ساخته می‌شود، شخصیت‌ها در حال سیگار کشیدن هستند!- افزود:  "من و استودیو دیسنی قصد گسترش سیاست‌های موجود دیسنی که از سال 2007 پایه ریزی شده است را داریم و تمامی شرکت‌ها و کمپانی‌های تابع دیسنی نیز آن‌ها را رعایت خواهند کرد، ما سیاست ممنوعیت نمایش سیگار کشیدن در فیلم‌ها را به تمامی استودیوهای تابع خود از جمله مارول، لوکاس، پیکسار و دیسنی ابلاغ کرده‌ایم. این سیاست تنها در زمانی نقض خواهد شد که فیلم، داستان شخصیت واقعی و تاریخی را روایت می‌کند که سیگار می‌کشیده است؛ برای مثال، اگر ما فیلمی در مورد آبراهام لینکلن بسازیم او را در حال سیگار کشیدن نشان خواهیم داد، زیرا او سیگاری بوده است. اما در مورد شخصیت‌های جدید و شخصیت‌هایی که برای نمایش در فیلم‌های هر کدام از استودیوها خلق می‌شوند، سیگار کشیدن ممنوع است."

حال باید منتظر باشیم و ببینیم آیا در محصولات جدید دیزنی و بالاخص کاراکترهای روزافزون شرکت مارول این امر تا چه حد رعایت خواهد شد. البته کمپانی های دیگر هالیوودی نیز نسبت به این اقدام دیزنی هنوز واکنش مثبت یا منفی نشان نداده اند اما امید آن می رود که دیگران نیز به تبعیت از دیزنی سیگار را در کارتونهای گروه سنی اطفال حذف نمایند.

الحمدلله ما که اینجا کاربر زیر 13 سال نداریم . پس تا این ممنوعیت فراگیر نشده چشممان را به جمال سیگاری و دودزای برخی کاراکترهای محبوب کودکیمان تیره و تار کنیم:

منابع:

http://www.cinemablend.com/new/Why-Disne...70279.html

http://www.verbicidemagazine.com/2013/07...-cigars/2/

http://www.footofan.com/fa/contents/deta...%B1%D8%AF/
RE: سیگار و سینما - خانم لمپرت - ۱۳۹۴/۷/۱۵ صبح ۱۲:۰۰

...


RE: سیگار و سینما - دزیره - ۱۳۹۴/۹/۵ عصر ۰۳:۰۹

عکس متعلق است به فیلم paris when it sizzles با بازی ادری هیپبورن و ویلیام هولدن. یک فیلم تماما فانتزی.
RE: سیگار و سینما - لو هارپر - ۱۳۹۴/۹/۵ عصر ۱۰:۲۹

فیلم گیلدا و سیگار کشیدن ریتا هیورث

حتی روی جلد فیلم هم ریتا هیورث سیگاری در دست دارد

RE: سیگار و سینما - خانم لمپرت - ۱۳۹۴/۹/۸ صبح ۱۲:۳۶

این عکس جالب مربوط به پشت صحنه و گریم یکی از هنرپیشگان نقش اول  فیلم کلاسیک سیاره میمون ها 1968 است. حدس بزنید  چهره چه کسی زیر این گریم سنگین فرو رفته ولی آنقدر سیگار- لازم است که با این وضعیت و با این مشقت و ایضا با این محدودیت! دودی به حنجره می رساند؟!

راهنمایی: گریم مزبور متعلق به کاراکتر زیرا Zira می باشد.

بله، این زیباروی سیگاری! سرکار خانم کیم هانتر است (هنرپیشه نقش استلا در اتوبوسی به نام هوس)
RE: سیگار و سینما - جروشا - ۱۳۹۴/۹/۹ صبح ۱۲:۰۴

ارسال خانم لمپرت عزیز درباره میمون زیبای سیگاری زیرا یا همون خانم کیم هانتر  منو یاد مطلبی انداخت که درباره سیگاری شدن یک میمون واقعی در یک فیلم بود! کریستال در فیلم Hang over2 که سال 12-2011 اکران شد.

کریستال که همون میمونی بود که در فیلم شبی در موزه نقش آفرینی کرده بود حالا در قسمت دوم فیلمHang over (خماری) نقش یک ساقی مواد مخدر رو بازی میکنه! صحنه سیگار کشیدن میمون صدای اعتراض انجمن های حیوانات و مردم حیوون دوست رو درآورد و شاکی شدن که چرا باید یک حیوون بیگناه ازهمه جا بیخبر در فیلمی اینجوری استعمار و استثمار بشه؟! بیشترها هم کارگردان رو مقصر میدونستن. اما قبل هیاهو بهتر بود این سوال رو بپرسن که آیا واقعا تاد فیلیپس کارگردان فیلم مربی حیوانات رو برای این استخدام کرده بود تا به کریستال سیگارکشیدن یاد بده؟

نه بابا همش شوخی بود. کار کار آقای رابرت اِستد مسئول جلوه های کامپیوتری فیلم بود! تمام صحنه سیگار کشیدن میمون قاچاقچی! افکت رایانه ای بوده! . آقای تاد فیلیپس اذعان میکنه: «میمون ما حتی یک پک هم به سیگار نزده!» تاد گوندرسون هم که مربی کریستال در این فیلم بود گفته: «والله تاد فیلیپس راست میگه . کریستال اصلا از دود و دم بیزاره!»

امان از این کامپیوتر که چه ها نمیکنه با سینما= ژیان رو  فِراری، گنجیشک رو قناری و میمونها رو سیگاری میکنه! خلاصه هرچی ازین رو به اون رو میشه بقول جناب مولوی:

خواجه مگو که من منم من نه منم نه من منم

گر تو تویی و من منم من نه منم نه من منم

ای بابا چقد هرکی هرچی شد!!! ما فعلا بریم یه نخ سیگار دود کنیم بلکه بفهمیم کی به کیه:D

شوخی کردم ! من؟! سیگار؟! استغفراله  :cheshmak: ای داد و بیداد! پس این چیه؟!tajob

نهههههههههه اون با اینکه منم  ولی نه من منم . بابا من نیستم.shrmmm!

اصلا گول خوردم کار دوستان نابابه! لعنت به هرچی نارفیقه

خدابخیر کنه این آخری (خانومه) آب شنگولی هم دستشه! من ارتباطم رو با این سه ملعون تکذیب میکنم. اینا باید بدونن پلیس فتای کافه هوشیاره و خیلی زود هرسه تاییشون که خواستن برای من پرونده سازی کنن دستگیر و اگه تو کوره نندازه لاقل راهی «مهمانی کوسه ها» میکنه! خلاصه که:

من نه منم !
RE: سیگار و سینما - اشپیلمن - ۱۳۹۴/۹/۱۲ صبح ۰۱:۰۲

..........افسانه 1900...........
RE: سیگار و سینما - بانو الیزا - ۱۳۹۴/۹/۳۰ صبح ۱۱:۰۴

یکی از کاراکترهای مورد علاقه ی من ، تونی مونتانا(آل پاچینو ) ی صورت زخمیه .

کوبایی جاه طلبی که به قصد رسیدن به پول و مقام و البته زن :cheshmak: به آمریکا اومده بود و از همون ابتدا برای رسیدن به این هدف هر کاری میکرد و خیلی راحت پل های پشت سرش رو هم خراب میکرد . چرا که رسیدن به این جاه و مقام دل پرجرات و کنار گذاشتن احساسات رو می طلبید.

222

تونی دوتا ویژگی داره : یکی اینکه از هیچی نمی ترسه و دل پرجراتی داره و دوم اینکه خیلی رو راسته و هیچی رو تو دلش پنهان نمی کنه و ظاهر و باطنش یکیه .

هیچ کسی رو نمی تونه در کنار خودش نگه داره  ،چون آدمها عادت کردند به ظاهر خوب و موقر و باطن زشت و پلید .کسی حوصله آدم عصبی رو نداره و لو اینکه بدونه ته قلبت هم رفیقتو دوست داری هم زنتو هم خاهرو مادرتو ...

2121

تونی محبوبم حتی منو هم عصبانی کرد .

هی پسر! چته ؟ چرا با همه دعوا داری؟ چرا با خودت دعوا داری ؟

یکم بخند:cheshmak:

1212

سیگار همش تو دهنشه و یه لحظه از استعمال مواد دست نمی کشه !!!

همش فحش و ناسزا و دعوا و جنجال با این و اون و تهش هم از دست دادن مادر و خواهر و همسر و رفیق و پول و مقام و جان خودش!!!cccc:cccc:cccc:

حالا هی بشین سیگار بکش!!

565
RE: سیگار و سینما - جیمز باند - ۱۳۹۴/۹/۳۰ عصر ۰۵:۱۸

سلام

از این تاپیک خوشم اومد چون

سیگاری نیستم!

دود سیگار هم برام مضره!!

اما وقتی ادای سیگار کشیدن را درمیارم همه (همه یعنی همه) میگن تو قبلا سیگاری بودی!! خلاصه کار به قسم و آیه میکشه

خوب چیکار کنم بلدم اداشو دربیارم؟

اینم چندتا عکس...

و

خیلی فضا دودآلود شد!!!
RE: سیگار و سینما - Memento - ۱۳۹۴/۱۰/۱ عصر ۰۶:۲۱

این پست زبل خان باعث شد یک یادی هم بکنیم از جنیفر بیلز

http://cafeclassic4.ir/thread-113-post-31025.html#pid31025

اگه فیلم موزیکال FlashDance  رو دیده باشید، محاله که چهره و نگاه بامزه ایشون رو فراموش کرده باشید... بخصوص در سکانس منشوری «پیتزا نمی خوای؟!» :دی

FlashDance اولین و موفق ترین فیلم جنیفر بیلز است.

بیلز متولد 1963 شیکاگو (مهد موزیکال ها) است و در فیلم FlashDance تنها 20 سال داشته است...

دو عکس فوق از همین فیلم است.

عکس زیر هم از پست جناب زبل خان که مربوط به پشت صحنه همین FlashDance است.

عکس زیر هم مربوط به فیلم اپیزودیک عجیب غریب Four Rooms به کارگردانی کونتین تارانتینو، رابرت رودریگز و ...

البته بیلز کلا دست به سیگارش خوبه!

الان که توی گوگل سرچ کردم یک ویدئو با این اسم دیدم!!

Jennifer Beals - Smokin' For 30 Years

که تیکه فیلم هایی که توش سیگار می کشه رو ردیف کرده!
RE: سیگار و سینما - جروشا - ۱۳۹۴/۱۰/۷ صبح ۱۲:۲۵

من این تاپیک رو خیلی دوست دارم نه بخاطر جنبه بدآموزی جذابش!!! بلکه بخاطر پرمحتوا بودنش! و تاثیری که در رستگاری بشریت داره :) قدیم الایام شاعری گمنام دودی و عاشق پیشه چه خوش گفت که:

سیگار، لبت بوسه زد و من لب سیگار

دیدی که به حیلت ز لبت بوسه ربودم:lovve:

به به واقعا حظی بردیم تو این فضای دودی ادبی! اول یک عکس روح پرور از خانم اسکارلت یوهانسون نشون میدم تا همه در میان پرتوهای دودی مشعشع سیگار ایشون با این جمال بی مثالشون به کمال برسیم:

دوم به جهت این علاقه قلبی! و با درنظر گرفتن اهمیت این عمل سرنوشت ساز تصمیم گرفتم با ورق زدن این تاپیک پربار و استفاده از عکسای گلچینی که دوستام و سرورام لطف کردن و ارسال کردن با الهام از شعر ایرج میرزا منم یک شعر سیگاری بگم بفرمایید دودی شوید :))

--------------------------------

همفری دودی است لیکن همسرش دودی تر است

اندر این تیتراژ دودی  این کجا و آن کجا؟!

مارچلو ماسترویانی، مک کویین، آلن دلون

دود کش باشند اما این کجا و آن کجا؟!

فیلیپا در دست دارد، سوفیا روی لبش

هردو  یک سیگار، اما این کجا و آن کجا؟!

آلفرد سیگار برگ خویش فندک میزند

آل پاچینو هم، ولیکن این کجا و آن کجا؟!

آنطرف مارلون براندو دود برپا میکند

اینطرف راجرمور اما این کجا و آن کجا؟!

پِک کنار آوا گاردنر عاشقانه پُک زند

عاشق پیپ است گیبل این کجا و آن کجا؟

ناتالی وود همچو آدری بوسه بر سیگار زد

بوسه بر سیگار و لب بوس است اما این کجا و آن کجا؟!!!:cheshmak:

*************************************************

خوب ببخشید که تو این آلودگی هوا دود-مود بپا کردم دفعه دیگه گردو خاک به پا میکنم که بهداشتی تره
RE: سیگار و سینما - داداش کایکو - ۱۳۹۴/۱۰/۷ صبح ۰۱:۰۰

با سلام نمی خواستم اولین پستم رو دودی شروع کنم{#smilies.biggrin} ولی لازم دونستم وارد بشم و اولین پست خودم رو با دود و قليون شروع کنم خدا آخر و عاقبت ما رو به خير کنه باشد که رستگار شویم

این هم تصویر دیکاپریو در حال قليون کشیدن
قلیان و و سینما ! - BATMAN - ۱۳۹۴/۱۰/۷ صبح ۰۳:۵۹

با تشکر از دوستان گرامی (جروشا، سروان، کایکو)

قلیان و سینما 

A Sailor Made Man1921

قلیان کشیدن هارولد لوید/ Harold Lloyd  و میلدرد دیویس/ Mildred Davis در فیلم کمدی مردی که دریانورد شد

در مورد واقعی یودنش تردید دارم احتمالا از پشت صحنه باشه که در هر صورت جالبه

البته فیلم رو کامل دیدم ولی همچین سکانسی نداشت، فقط تو صحنه های پایانی همین قلیان دیده میشد که مهاراجه باهاش میکشید

یه سکانس جالب هم از سیگار کشیدن دیدم که پایین صفحه قرار دادم

 کیفیت بالا که مطمئنا با نرم افزار اصلاح شده

The Adams Family 1964 - 1966

جان آستین John Astin / کارولین جونز/ Carolyn Jones در سریال تلویزیونی (کمدی) خانواده آدامز 

این صحنه کاملا واقعیه، سکانس رو آپ کردم

Family Addams mp4

Animated Gif

 قلیانهای خاص طراحی شده توسط افراد خلاق 

 تصویری از قلیانهای مدرن 

________________________________________
RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ صبح ۰۲:۳۱

بهترین سیگار هم که بکشی باز برای سلامتی مضرره اما حالا که ترک نمیکنی چه بهتر سیگار برگ بکشی چون یه چیزه دیگه ست !

THE BAT 1959

Vincent Price/ وینسنت پرایس (بازیگر فیلمهای سبک وحشت) در پوستر فیلم خفاش

در این پوستر که در واقع مفهومی هستش چشمان مضطرب و رازی که در عمق نگاه کاراکتر پنهانه

  دود پراکنده سیگار (بی ثباتی، نا آرامی) روی سایه خفاش همه اینها خبر از نقشه ای شیطانی و حادثه ای شوم میدن

Vincent Price

1968 SPRITS OF THE DEADS 

Brigitte Bardot/ بریژیت (بازیگر، مدل، مدافع حقوق حیوانات) باردو در صحنه ای از فیلم ارواح مردگان در حال کشیدن سیگار برگ

Brigitte Bardot

بریژیت باردو سال 2012 در مصاحبه ای اعلام کرد من دیگر زیبا نیستم و خود را زشت میدانم

ولی به عقیده من اصلا اینطور نیست و در سنین پیری هم زیبا هستن

حالت چهره و اجزای اصلی صورت (چشم، ابرو، لب) به مخاطب میگه من هنوز همون بریژیت باردو ام فقط پیر شدم !

THE BIRDS 1963

Tippi Hedren/ تیپی هدرن (بازیگر فیلمهای آلفرد) در سکانسی (تصویر بالا) از فیلم پرندگان و در پشت صحنه فیلم (تصویر پایین)

در این تصویر کلاغی دست آموز رو مشاهده میکنید که از قبل آموزش دیده در حال روشن کردن سیگار تیپی هدرنه !

Tippe Hedren

یادمون باشه برای روشن کردن یه سیگار همیشه یه فندک هم لازمه !

مراحل ساخت سیگار برگ

با انواع سیگار برگ مرغوب آشنا شوید
پیپ و سینما ! - BATMAN - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱ صبح ۰۵:۵۱

 PIPEEE

به بهانه اسکار گرفتن لئوناردو دی کاپریو 

هدیه ای به هوادارانش بالاخص اسکورپان شیردل و کنتس پابرهنه

Leonardo Dicaprio

کلکسیونی از پیهای زیبا و کلاسیک Dunhill & Castello

جناب پیپ مثل آقای سیگار نیست و یه پاکت مقوایی یا فوقش یه قاب فلزی راضیش نمیکنه !

خلاصه، واسه خودش بند و بساط و متعلقاتی (توتون، فندک یا کبریت مخصوص ، فیلتر، نخ تمیزکننده، میل فنت و کیف چرمی) داره !

از محتویات داخل این کیف هم کاملا مشخصه ؟ درسته، متعلق به کسی که تو کشیدن پیپ خبرست و معتادشه !

روشن کردن پیپ یه مقدمات و اصولی هم داره که حتما باید انجامشون داد (البته تجربه کشیدنش رو نداشتم)

تو همون دوره کودکی بود که فهمیدم قضیه از چه قراره و فهمیدم پیپ روشن کردن خیلی توفیر داره با روشن کردن سیگار !

حالا ماجرا از این قراره/ بچه که بودم، طبق عادت هر سال رفته بودم شهرستان خونه مادربزرگ و اونجا بود که برای اولین بار با پیپ آشنا شدم

یه پیپ قهوه ای سوخته همیشه تو اتاق یکی از داییها بود که البته هیچ وقت تو حالت پیپ کشیدن ندیدمش

ظاهر پیپ نشون میداد که انگار مدتهاست ازش استفاده ای نشده، طبیعتا کنجکاو بودم که یه امتحانی بکنم !

از جعبه سیگارش (دایی سیگار میکشید) یه نخ برداشتم و محتویاتش رو خالی کردم داخل پیپ بعد هم کبریت زدم تا روشن شه

اما بی فایده بود و هر چقدر سعی کردم نتونستم روشنش کنم و دست آخر (در پایان) ناامید شدم و  گذاشتم سر جاش

جالبه بدونید چوب کبریتهارو تو بسته 5 تا یا ده تایی همزمان روشن میکردم و بعدش پرت میکردم داخل دهانه پیپ تا به هر نحوی روشنش کنم !

حالا چرا امشب یاد این خاطره افتادم ؟ قضیه اسکار گرفتن دی کاپریو، بعدش جستجوی گوگل و در نهایت دیدن اتفاقی اون عکس !

چوب شناسی پیپ

آموزش کامل آماده سازی و روشن کردن پیپ

 PIPEEE
RE: سیگار و سینما - جروشا - ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ صبح ۰۱:۵۵

 لورن باکال از جمله هنرپیشگان زن انگشت شماری بود که خوب پیانو مینواخت. وی همینطور در بین ستارگان زن سیگاری، یک آیکون بود. در کمتر فیلمی بود که ما جمال بی مثال ایشون رو بدون سیگار رویت کنیم :)

The Fashion Spotیک سایت مشهور مربوط به دنیای مد هست که در اون علاقمندان به مد و طراحان مد با هم به گفتگو و تبادل نظر میپردازند و از لابلای همین مبادله افکار طرحهای نوین در دنیای مد خلق میشه. این سایت چند وقت پیش اومده بود منحصر بفردترین عکسهای لورن باکال در زمینه مد و استایل رو به نمایش گذاشته بود که به نظر من زیباترینش همین تصویر زیر و عنوانی هست که اون سایت براش تیتر زده:

No one could play the piano while smoking a cigarette more intensely

هیچکس نمیتواند در حالیکه چنین جانانه سیگار میکشد، پیانو بنوازد !

RE: سیگار و سینما - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۷/۴/۲۰ عصر ۱۲:۳۷

گپ زدن و سیگار کشیدن مارلون براندو و ویوین لی در پشت صحنه فیلم اتوبوسی به نام هوس. از مارلون براندو، ویوین لی و اتوبوسی به نام هوس بهتر سراغ دارید؟!
RE: سیگار و سینما - پروفسور - ۱۳۹۹/۲/۲۹ صبح ۱۱:۰۲

تمام این عکس ها تا اینجا مربوط می شد به جذابیت هنرپیشه ها با سیگار برای مخاطبان. اما من می خوام به جذابیت خود سیگار در یک فیلم برای تولید کننده ها اشاره کنم!

 فیلم روزی دیگر بمیر  Die Another Day، آخرین فیلم جیمزباندی که پیرس برازنان بازی کرد. بخشی از فیلم در کوبا اتفاق افتاد. وقتی که جیمزباند رفت به یک کارگاه سیگار سازی و به عنوان اسم رمز، سیگار مارک دلکتادوس Delectados خواست. (چنین سیگار برگی اصلا وجود خارجی نداشت)

اما مسئولان خوش ذوق کارخانه تولید سیگار پوروس برزیل به افتخارجیمزباند از اون به بعد یک خط جدید از سیگارهای برگشان رو به این نام وارد بازار کرده اند.

شاید شما شاکی باشید که چرا جیمزباند برای جلوگیری از بدآموزی از اسم یک قوطی شیر پاستوریزه یا قهوه بدون کافئین به عنوان اسم رمز استفاده نکرد! خوب چاره ای نبود ترکیب کوبا و جیمزباند همین از آب در اومد: سیگار برگ دلکتادوس!
RE: سیگار و سینما - Kathy Day - ۱۳۹۹/۳/۲۲ عصر ۰۹:۲۹

تصویری ناب و کلاسیک از جکی باروز ؛  "شخصیت معروف و شناخته شده هتی کینگ"
RE: سیگار و سینما - اکتورز - ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ عصر ۰۶:۲۲

چند سال پیش در یک شب زمستانی کە برف زیادی هم باریدە بود در منزل یک دوستی بهمراە دوست دیگری نیز نشستیم و بعداز کلی بحث سر اینکە چە فیلمی رو سە نفری ببینیم و حالش رو ببریم کە

یکبارە قرعە بنام فیلمی از برادران کوئن افتاد کە بیلی باب تورنتون نقش اصلیش را ایفا میکرد.

چشمتان روز بد نبیند ، جناب تورنتون در تمامی سکانسهای فیلم سیگاری یا لای انگشتانش بود و یا روی لبش کە دود میکرد و هی دود میکرد و هی ... کە بندە و دوست دیگر مهمان را هم هربار تحریک میکرد کە سیگاری روشن کنیم.

بندە خدا میزبان خودش سیگاری نبود اما در حد یک نخ سیگار از پاکت سیگار ما درآوردن و همانطور خاموش روی لب گذاشتن هم کە باشد تحریک شد.

خلاصە اینکە در نتیجەگیری فیلم مردی کە آنجا نبود من خود بە این نتیجە رسیدم کە میشود بیست و چهار ساعت شبانە روز سیگار بکشی و زندە بمانی اما چقدر زندە بمانیش در هالەای از ابهام باقی میماند.

تصاویری هم از جناب بازیگر در نماهایی از فیلم را میتوانید مشاهدە کنید.
RE: سیگار و سینما - آرلینگتون - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ صبح ۰۳:۲۹


 استادانه ترین استفاده از سیگار در سینما . Army of Shadows . سیگار پیش از مرگ  . پس از آزادی . ایفای نقش لینو در سکانس دوم ، ( خرسندی و سپاسگذاری او ، هنگامی که همرزمش سیگاری به هنگام را تعارف میکند ، بی طاقتی و عجله ای که برای روشن کردنش ، از خود بروز می دهد ، لذتی که از کشیدن سیگار می برد ) به تنهایی یک دوره ی آموزه ی هنری است . https://uupload.ir/view/last_cigarette_6ryu.mp4/ https://uupload.ir/view/smoking_7d19.mp4/  
RE: سیگار و سینما - سروان رنو - ۱۴۰۱/۱۲/۴ عصر ۱۱:۰۴

یک سکانس در پدرخوانده هست ؛ آنجایی که پسر شیرینی فروش - انزو - برای ملاقات دون کارلئونه به بیمارستان میره اما مایکل ازش می خواد که با هم  بیرون بیمارستان ادای گانگسترها رو در بیارن !

 این کلک جواب میده و گانگسترها فکر می کنن اونا محافظ دون هستن و ول می کنن میرن.

بعد از این , انزوی بیچاره سیگارش رو در میاره و میخواد فندک بزنه اما از ترس هر چی میخواد نمی تونه سیگار رو روشن کنه و مایکل فندک رو می گیره و براش روشن می کنه .

https://external-preview.redd.it/EBAWwGnaDbyHxdjNg7zCsX3-Y6TS0iWKo34Nkr1g-FQ.gif?format=mp4&v=enabled&s=cfab00004bb4209124e65e1b42f4267ab3433dde
RE: سیگار و سینما - Emiliano - ۱۴۰۱/۱۲/۴ عصر ۱۱:۳۳

به‌نظر بنده سیگار کشیدن تو نود و نه درصد فیلم‌های هر جای جهان تنها جنبهٔ تبلیغاتی و تحریک بیننده رو داره و بس. تنها شاید تو یه درصد به اون سکانسی که باید می‌خوره و برای اون لباس دوخته شده.

درست شبیه صحنه‌های رقص یا کازینو.

امّا از این‌ها گذشته، سیگار کشیدن خانوم‌ها و حتّی دیدن سیگار روشن یا خاموش بین انگشتای سلب خانوم، از کوچیکی برای من خیییلی چندش بوده و به‌هیچ‌وجه اون عکس رو نگه می‌دارم؛ حتّی، اگه هنرپیشهٔ خانوم موردعلاقه‌م یا حتّی زیباترین عکسش باشه.

چه کنیم دیگه! اینم شاید نوعی بیماری باشه!
RE: سیگار و سینما - BATMAN - ۱۴۰۱/۱۲/۵ صبح ۰۴:۵۹

Emiliano عزیز ، فکر میکنم اگر جای من بودی حتما با مادربزرگت قهر میکردی !

چون از 18 سالگی سیگار کشیده تا الان که حدود 97 سالشه ، روزی یکی دو پاکت شایدم بیشتر ، البته با اینکار به سلامتی خودش لطمه زد 

هر بار که برای مشکلات جسمی که داشت به پزشک مراجعه کرد تاکید کردن اگر سیگاری نبودی یا حتی بعدها نمیرفتی سمتش براحتی تا صد و چند سالگی هم عمر میکردی

خوشبختانه هنوز در قید حیاته اما از نظر سلامتی مسلما با مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنه ، مثلا ریه و کلیه هاش مثل سابق کار نمیکنن

اون قدیما که برای تعطیلات تابستانی به شهرستان میرفتیم سیگاری که استفاده میکرد ویژه بود ، الانم ازین سیگارهای وطنی میکشه

من و سایر بچه های فامیل بارها بهش میگفتیم بده سیگارتو ما روشن کنیم ، از بس اصرار میکردیم در نهایت قبول میکرد

دقیق نمیدونم چرا هیچوقت سمت سیگار خارجی نرفت ولی چند بار که پرسیدیم گفت به اینها عادت دارم

_____________________________________________________________________________

برام جالب بود بدونم الان چه سیگاری میکشه برای همین پرس و جو کردم و تصویرشو بصورت ضمیمه قرار دادم
RE: سیگار و سینما - سروان رنو - ۱۴۰۱/۱۲/۶ عصر ۱۱:۳۹

(۱۴۰۱/۱۲/۴ عصر ۱۱:۳۳)Emiliano نوشته شده:  

سیگار کشیدن خانوم‌ها و حتّی دیدن سیگار روشن یا خاموش بین انگشتای سلب خانوم، از کوچیکی برای من خیییلی چندش بوده و ...

دلت میاد  امیلیانو ؟!

تو دل برو میشن که . فم فتال بدون سیگار معنی نمیده ! eeiikk

ببین حتی اینگرید برگمن معصوم و پاستوریزه هم سیگار کش قهاری بوده. :cheshmak:

ولی جدای از شوخی اون زمان مُد بوده , مثل خیلی چیزهای دیگه که امروز بد دانسته میشه.

اینگرید برگمن - سیگار
RE: سیگار و سینما - Emiliano - ۱۴۰۱/۱۲/۷ صبح ۰۶:۵۹

(۱۴۰۱/۱۲/۶ عصر ۱۱:۳۹)سروان رنو نوشته شده:  

دلت میاد  امیلیانو ؟!

تو دل برو میشن که . فم فتال بدون سیگار معنی نمیده ! eeiikk

ببین حتی اینگرید برگمن معصوم و پاستوریزه هم سیگار کش قهاری بوده. :cheshmak:

ولی جدای از شوخی اون زمان مُد بوده , مثل خیلی چیزهای دیگه که امروز بد دانسته میشه.

مخلصیم.

قضیّهٔ مُد بودن یا بد بودنش در اون زمان و این زمان نبود، جناب «سروان رنو»ی عزیز.

ببین، تو زندگی واقعی هم بو کردن دهان، صورت، موها و لباس پارتنر، دوست یا هر نرم‌تن دیگه‌ای که کنارته و به‌جای «عطر خوش زن» بوی خاکستر و توتون سوخته ازش متصاعد می‌شه، درسته عاخه؟ :)
RE: سیگار و سینما - رابرت - ۱۴۰۱/۱۲/۷ عصر ۰۶:۴۸

(۱۴۰۱/۱۲/۴ عصر ۱۱:۳۳)Emiliano نوشته شده:  

به‌نظر بنده سیگار کشیدن تو نود و نه درصد فیلم‌های هر جای جهان تنها جنبهٔ تبلیغاتی و تحریک بیننده رو داره و بس. تنها شاید تو یه درصد به اون سکانسی که باید می‌خوره و برای اون لباس دوخته شده.

درست شبیه صحنه‌های رقص یا کازینو.

امّا از این‌ها گذشته، سیگار کشیدن خانوم‌ها و حتّی دیدن سیگار روشن یا خاموش بین انگشتای سلب خانوم، از کوچیکی برای من خیییلی چندش بوده و به‌هیچ‌وجه اون عکس رو نگه می‌دارم؛ حتّی، اگه هنرپیشهٔ خانوم موردعلاقه‌م یا حتّی زیباترین عکسش باشه.

چه کنیم دیگه! اینم شاید نوعی بیماری باشه!

سلام و ارادت؛

در این مقوله به شدت با جناب Emiliano موافقم. بسیاری از بازیگران افسانه‌ای تاریخ سینما به طور مستقیم و غیر مستقیم، از سیگار آسیب جدی دیدند و شاید زودتر از آنچه می‌شد، ما را از حضورشان بر پرده نقره‌ای محروم کردند! علاوه بر همفری بوگارت، جان وین، بت دیویس و دین مارتین که بیماری‌ها و مرگ‌شان نتیجه مستقیم استعمال فراوان سیگار بود، بازیگرانی چون آدری هپبورن، کلارک گیبل، ویوین لی، استیو مک کوئین، اسپنسر تریسی، گروچو مارکس، گری کوپر، لینو ونتورا و اتفاقاً اینگرید برگمن -که جناب سروان رنو- نامش را بردند، ضربات خسارت‌بار و جبران‌ناپذیری از سیگار خوردند.rrrr:

دامنه این خسارت‌ها به بازیگران افسانه‌ای محدود نمی‌شود. چنانچه نگاهی به فهرست بازیگران ایرانی فوت شده در سال جاری و تأثیر مستقیم سیگار بر مرگ‌شان بسیار حسرت‌بار است.

به این فهرست باید نام بسیاری از هنرمندان دوبلور مملکت را اضافه کرد که ظرف همین چند سال به خاطر مصرف زیاد سیگار، به انواع بیماری‌های صعب‌العلاج دچار شده و گاه سکته‌های ناگهانی باعث مرگ‌شان شد. متأسفانه حجم استعمال دخانیات در میان بازیگران، گویندگان، مجریان و دوبلورها بسیار بالاست و اندوهی که پس از نبود این عزیزان، ذهن ما را درگیر می‌کند، غیر قابل توصیف...*

طی سالیان فعالیت در تلویزیون متأسفانه شاهد فراگیری استعمال سیگار در بین هنرمندان پشت و جلوی دوربین (پیر و جوان، زن و مرد) بوده‌ام و باز هم جای تأسف است که بگویم، کمتر هنرمندی است که کشیدن سیگار از خطوط قرمزش باشد!

البته همه ما در میان بستگان و اقوام، کسانی را داشته و داریم که با وجود مصرف انواع دخان (تنباکو، توتون، قلیان، سیگار، حشیش و ...) عمرهای بالا و بدنی سالم داشته و دارند. (عمر زنده‌ها درازتر باد!) و البته بوده و هستند بازیگرانی چون لورن باکال که با وجود مصرف زیاد سیگار ۸۹ سال عمر کرد! http://cafeclassic5.ir/thread-127-post-1519.html#pid1519

در اینجا فقط می توان گفت، سیگار هم مثل کروناست! روی بعضی هیچ اثری ندارد و برخی دیگر را تا پای قبر و یا خود قبر می‌برد! بر کلیه و مغز و قلب تأثیر گذاشته و موجب آمبولی خون و بیماری‌های پوستی و اعصاب نیز می‌شود!

خلاصه اینکه شخصاً بین اعتیادهای مزمن و خرج‌تراش، جویدن آدامس اُربیت اوکالیپتوس اصل را بر کشیدن سیگار و استشمام بوی آن ترجیح می‌دهم.:cheshmak:

--------------------------------------------------------------------------------

* به خاطر معذورات اخلاقی، نمی‌توانم نام این عزیزان را بیاورم؛ اما چه بسا دوستان بعضی از این عزیزان را بشناسند.