تالار کافه کلاسیک

نسخه کامل: اندازه پیکسل فعلی مانیتور شما چقدر است ؟
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید. نمایش نسخه کامل با قالب بندی مناسب.

امشب سرهنگ دکس - که ظاهرا درجه اش را ازش گرفتن و شده دکــس - مطلب خوبی گفت که چرا عرض هدر کافه ( همان عکس سردر بالای کافه ) کوتاه تر از عرض مانیتور است. یعنی به جای مثلا 1300 پیکسل ( نقطه ) حدود 950 است.

خب این طراحی در زمانی صورت گرفته گه اکثرا دارای مانیتور 17 و 15 اینچ با دقت نصویری حداکثر 1024 پیکسل بودند و چون اکثر قشر هنردوست ما فقیر و مستضعف هستند معمولا مانیتور بزرگ تر ندارند !  اما  به نظر می رسد که قشر کاربران کافه در اثر تلاش و کوشش بسیار !! وضع شان بهتر شده و هم اکنون دارای مانیتور های بزرگ تر شده اند و خبر داریم که برخی حتی iMac 27 اینچ دارند.nnnn:

در هر حال صلاح را در این دیدیم که یک نظرسنجی تازه از کاربران انجام دهیم که ببینیم در این دو سه سال آمار مانیتورها چگونه شده است تا اگر اکثریت دارای مانیتور با دقت تصویری بالای 1280 هستند , ما نیز عرض تصاویر طراحی شده برای سردر کافه را بزرگتر کنیم تا زیبایی صفحه حفظ شود و کادر کناری بالای آن خالی نماند.

دقت کنید که دقت تصویر ملاک نظرسنجی است نه اینچ آن . ممکن است دو مانتیور با اینچ مساوی دارای کیفیت و دقت پیکسل متفاوتی باشند. و حتی یک موبایل 5 اینچ دارای 1920 پیکسل دقت و یک مانیتور 15 اینچ دارای 1280 پیکسل دقت باشد.

هیچکدام !

1360 * 768

عرض هدر کافه از عرض مانیتورم کمتره و همیشه همینطور بوده.اما من فکر میکردم فقط من این مشکل رو دارم و برای بقیه دوستان متناسبه.به همین دلیل لوگوها رو با سایز لوگوهای سابق طراحی میکردم.

اما برای رفع این مشکل از کلیدهای ctrl و + به طور همزمان استفاده میکنم تا صفحه ی سایت زوم بشه و کنار هدر خالی نباشه.:blush:

ممنون از جناب دکس که این موضوع رو مطرح کردند و سروان رنوی مهربان که نظرسنجی گذاشتند.

سلام

ضمن تشکر از سروان عزیز برای برپایی این نظر سنجی و جناب دکس برای طرح این مسئله و سپاس مجدد از کنتس نازنین برای خلق این هدر زیبا:

رزولوشن مونیتور بنده  (768*1366) هم شامل هیچکدوم از ارقام بالا نبود برای همین گزینه آخر رو زدم. راه حل کنتس هم جالب بود. اما اگه بخواهیم در هرحال منافع هنرمندان مستضعف کافه رو درنظر بگیریم نمیشه بجای تغییر سایز هدر اون رو در وسط قرار داد؟ (البته اساتید ببخشید اگه سوالم خیلی غیر حرفه ایه)

720*1280

(۱۳۹۴/۶/۱۳ صبح ۱۲:۱۲)خانم لمپرت نوشته شده: [ -> ]

نمیشه بجای تغییر سایز هدر اون رو در وسط قرار داد؟

خیر . ازگوشه راست شروع می شود.

دوستانی که زحمت می کشند و با ذوق هنری شان برای کافه سَردَر ( عکس هدر header بالای صفحه ) طراحی می کنند می توانند از عکس با پهنای  1300 تا 1400  نقطه و بلندای 170 تا 190  استفاده کنند.( میانگین 180*1350) این اندازه هم اکنون دارای بیشترین هماهنگی با نمایشگر کاربران است.

15.6"

رزولیشن صفحه : 1366*768

1080*1920 full hd

همیشه که کمتر بوده..الان که هدر عوض شده بهتر شده ولی باز هم عرض هدر کوچکتر از عرض سایته

720 * 1280

حالا این نظر سنجی چه کاربردی خواهد داشت جناب سروان؟! :huh:

با عرض پوزش از اسپونز عزیز .

چند روز قبل خدمت سروان رنو عرض کردم که وقتی با گوشی به کافه سر میزنم پرس میشم تا یک خط نامه مینویسم و اوج مشکلش انتخاب گزینه هاست .

ایشان خواسته بود که در اینجا توضیح بیشتر بدهم ( چشم ) .

سربرگهای پیشین کافه گرچه کوچکتر بودند اما درعوض اختلالی ایجاد نمیکردند درحالی که اکنون با بزرگتر شدن این کادر یک نابسامانی ایجاد شده ، مثال :

اینجا اگر گذینهء نمایش ارسالهای جدید باشد ، من باید                                                اینجا را کلیک کنم ( لمس کنم ) .

البته بعد از چند ثانیه متوجه میشوم گذینه ای را که همینجور الله بختکی انتخاب کرده ام صفحهء پیام خصوصی را باز میکند .

یا مثلآ دارم از یک ارسال تشکر میکنم باید حدود10سانتیمتر اونطرفتر یعنی ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  اینجا و در یک فضای خالی و از روی حس کلیک کنم ( بعد متوجه میشم که دکمهء گزارش به مدیران فعال شده ) .

قبلآ هم با انواع گوشی به کافه آمده ام اما اخیرآ و با درازتر شدن طول سربرگ این مشکل ایجاد شده .

مدتهاست که کمتر فرصت میکنم با کامپیوترم به اینترنت وصل بشم و جناب ایرج عزیز میتوانند شهادت بدهند که در یک پیام خصوصی که با موبایل ارسال میکنم چند اشتباه تایپی دارم . ( به دلیلی که در بالا ذکر شد = جابجایی کادرها ) .

رزلویشن کامپیوتر من 1280 * 1024 هستش و همینک کادر سربرگ از کادر مطالب بزرگتر است .

در مورد پیشنهاد کنتس عزیز هم باید عرض کنم که چرا بجای کوچک و بزرگ کردن صفحه از یک اندازهء اورجینال برای سربرگ استفاده نشود . وظیفهء مسئولین سایت است که رفع مشکل کنند نه ما .

(۱۳۹۴/۶/۲۰ عصر ۰۵:۱۴)اسپونز نوشته شده: [ -> ]

حالا این نظر سنجی چه کاربردی خواهد داشت جناب سروان؟! :huh:

کمترین فایده آن پیدا کردن سوخت کافی برای کوره های کافه می باشد.

(۱۳۹۴/۶/۲۰ عصر ۰۸:۳۴)اکتورز نوشته شده: [ -> ]

.... وقتی با گوشی به کافه سر میزنم پرس میشم تا یک خط نامه مینویسم و اوج مشکلش انتخاب گزینه هاست ....

گوشی برای ورود به سایت های جدی و معتبر مناسب نیست. کلا گوشی برای سرزدن های موقت یا چک کردن دو تا پیام و لایک و موارد ساده مناسب است نه نوشتن پست های ارزشمند و مقاله و ...

پس لازم است سر دل استراحت با فکری باز و حواس شش دانگ به سایت های اینچنینی وارد شد.همانطور که دیدن یک فیلم سینمایی بر صفحه تلویزیون 14 اینچ هیچ لطفی ندارد , دیدن کافه کلاسیک هم بر صفحه 4 اینچی موبایل مسلما زجر آور خواهد بود.

ورود به کافه کلاسیک صرفا با PC یا  iMac  پیشنهاد می شود . برخی علما بنا بر احتیاط واجب iMac را توصیه می کنند اما پیشوا حتی به نوت بوک هم راضی هستند.

(۱۳۹۴/۶/۲۱ عصر ۱۱:۰۵)سروان رنو نوشته شده: [ -> ]

گوشی برای ورود به سایت های جدی و معتبر مناسب نیست. کلا گوشی برای سرزدن های موقت یا چک کردن دو تا پیام و لایک و موارد ساده مناسب است نه نوشتن پست های ارزشمند و مقاله و ...

یعنی میفرمایید ما 2سال عمرمان را که در این کافه با یک گوشی آمدیم ، خواندیم ،آموختیم ، نوشتیم و دانلود کردیم و ... کلا برباد داده ایم ؟؟؟asabi  تا 10 ماه پیش که گوشیم سوخت ، فقط برای عکس گذاشتن میرفتم کافی نت ، ولی ازون موقع هر روز با یه لپ تاپ اینجا حاضر میشم !cryyy!

.

البته ناگفته نماند ، وقتی که با کابل HDMI لپتاپ رو به LED توشیبا 3بعدی 55" وصل کردم و موس وایرلس به دست در فاصله شاید 6 متری توی تاپیکهای پر عکس کافه میچرخیدم ، خیلی زندگی بهتری رو تجربه میکردم و لذت بینهایت زیادی بود که از سرتاپا درش غرق بودم !:eee43

(میدونم شنیدنش سخته ولی واقعیته taeed )

768*1366

آدرس های مرجع