[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> فیلم زیبای " تفنگ کهنه" دوبله فارسی : http://cafeclassic5.ir/thread-554-post-4...l#pid41644
» <سروان رنو> زادروز استاد شیرین سخن زبان پارسی آقای کزازی .... http://cafeclassic5.ir/thread-856-post-4...l#pid41641
» <آلبرت کمپیون> بازی نوستالژیک و خاطره انگیز گوریلا... http://cafeclassic5.ir/thread-277-post-4...l#pid41606
» <مارک واتنی> کتی خانم عزیز و جناب آلبرت گرامی، خیلی ممنونم دوستان عزیز
» <آلبرت کمپیون> درود بر مارک واتنی گل، خداوندگار لینک دانلود در کافه... باید بشینم سر حوصله این فیلمو تماشا کنم :)
» <Kathy Day> خسته نباشد جناب مارک واتنی. قرارِ این فیلمُ به همراه دوستانم تماشا کنم تا حسابی کیف کنیم و بریم به گذشته، بسیار ممنون.
» <مارک واتنی> فیلم کمیاب و نوستالژی "داوطلب مرگ یا کامی کازه" دوبله فارسی و بدون حذفیات: http://cafeclassic5.ir/thread-554-post-4...l#pid41587
» <مراد بیگ> بانجو پترسون ... http://cafeclassic5.ir/thread-446-post-4...l#pid41584
» <بانو الیزا> جناب سروان چه کشف خوبی ،حتما میبینم
» <مارک واتنی> سریال بسیار زیبا، قدیمی و کمیاب "خانه پوشالی" دوبله فارسی : http://cafeclassic5.ir/thread-509-post-4...l#pid41570
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم
نویسنده پیام
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا
***

ارسال ها: 164
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 18


تشکرها : 578
( 885 تشکر در 157 ارسال )
شماره ارسال: #2541
RE: [split] درخواست عضویت

(۱۳۹۹/۲/۲۹ عصر ۰۱:۵۲)بازی 1997 نوشته شده:  

سلام خدمت اساتید محترم

این اولین فعالیت و پست من در این سایت می باشد و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه دوستان دارم.

در ابتدا از اینکه خیلی توضیح می دهم و ممکن است باعث خسته شدن شما، بشود پوزش می خواهم. اما لطفا نام این فیلم را به من اطلاع دهید.

شاید در حدود ده سال قبل (کمتر یا بیشتر) یک فیلم خارجی در تلویزیون پخش شد که خلاصه داستان به این صورت بود.

یک تعداد افراد برای انتخاب شدن و ورود به نیروهای پلیس آزمون های مختلفی را می دادند. تا در نهایت تعداد محدودی از آن ها انتخاب شوند. در این بین یک دختر و یک پسر نیز بودند. آزمون های مختلف برگزار می شد و افراد در آن آزمون ها شکست می خوردند و حذف می شدند. اکثر افراد حذف شده بودند تا اینکه این دختر و پسر که در این مدت علاقه ای هم بین آن ها شکل گرفته بود و از مراحل زیادی عبور کرده بودند، قرار شد در یک عملیات شرکت کنند و با تعدادی از نیروها در پشت یک استیشن سوار شدند و برای عملیات اعزام شدند. در بین راه یک سری افراد به این گروه حمله کردند و آن ها را اسیر کردند و بعد شروع کردند به شکنجه تک تک افراد که هر کدام عملیات را فاش کنند. کم کم تک تک افراد تحت شکنجه عملیات را فاش می کردند. البته افراد هر کدام در اتاق های جداگانه بودند و گاهی اوقات صداهای هم را می شنیدند و یا تصاویری از دیگر افراد به آن ها نشان می دادند. مقاومت آن پسر از همه بیشتر بود. و تمامی شکنجه ها را تحمل می کرد. تا اینکه یک روز تصویری از آن دختر، شکنجه و تصمیم به کشتن دختر، برای پسر پخش کردند. و اون پسر در نهایت نتوانست تحمل کند و عملیات را فاش کرد. در هنگامی که داشت عملیات را فاش می کرد تصویر از اتاقی که اون پسر در آن زندانی بود به بیرون آمد و مشخص شد افرادی که آن ها را گروگان گرفتند، از نیروهای خود سازمان بودند و این هم یک مرحله از آزمون بوده است و همه آن شکنجه هایی که به آن دختر می دادند، نمایش بوده است و برای فریبِ پسر بوده است. در این لحظه تمامی شرکت کنندگان و آن دختر داشتند، تحمل پسر را مشاهده می کردند و می خواستند که موفق بشود. اما آن پسر نتوانست و او هم عملیات را فاش کرد البته بخاطر نجات آن دختر. و بعد یک مرتبه درب اتاقی که پسر، در آن بود باز شد و پسر هم متوجه شد که این هم یک مرحله از آزمون بود.

باتشکر از زمانی که می گذارید.

سلام دوست گرامی. فیلم شما شاید kingsman the secret service 2014 باشد.


من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۳۹۹/۴/۲۸ صبح ۱۱:۴۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, بازی 1997, سروان رنو, زرد ابری, پروفسور
بازی 1997 آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 8
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۲/۲۰
اعتبار: 0


تشکرها : 5
( 23 تشکر در 8 ارسال )
شماره ارسال: #2542
RE: درخواست عضویت

پاسخ به ارسال شماره #2541

باسلام و تشکر از جناب لوک مک گرگور بابت توجه و بررسی جستجوی نام فیلم بنده.

من گفته بودم که کمی بشتر یا کمتر از ده سال قبل، فیلم را دیدم. اما تقریبا مطمئن هستم که آن فیلم را بیش از هشت سال قبل دیدم. فیلمی که شما معرفی نمودید نیز جالب و جذاب بود در انجام آزمون هایی برای انتخاب یک نیروی ویژه، شبیه بود. حتی در انجام آزمون هایی که باعث فریبِ شرکت کنندگان می شد. اما فیلم بصورت کلی کمدی و فانتزی بود. اما آن فیلم یک اثر، بصورتِ واقعی و بدور از خیال پردازی و این موارد بود و تقریبا در آخرین صحنه های فیلم، آزمون نهایی مشخص می شود که آن امتحان این می باشد که افراد تا چه حد می توانند، اطلاعات عملیات را فاش نکنند و آن مرد، تا پای جان خود، تحمل می کند اما برای نجات جان دختر، از آن می گذرد. صحنه جالب دیگر این می باشد که در انتها همه دیگر شرکت کنندگان و مربیان دارند، سعی و تلاش افراد را مشاهده می کنند.

در کل از لطف شما متشکرم بابت زمانی که گذاشتید و از دوستان نیز بابت بررسی های مجدد برای نام این فیلم، پیشاپیش تشکر می کنم.


از هدف دور نشویم؛ به وسیله تکیه کنیم.
۱۳۹۹/۴/۳۰ صبح ۱۱:۰۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سروان رنو, مارک واتنی, لوک مک گرگور, زرد ابری
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا
***

ارسال ها: 164
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 18


تشکرها : 578
( 885 تشکر در 157 ارسال )
شماره ارسال: #2543
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام دوستان. اینجانب چند تا دیگه از گمشده هام را مطرح می کنم به امید پیدا شدن.

یادمه فیلمی بود اگر اشتباه نکنم درباره یک سیاستمدار و خانواده اش. اون آقا انگار به خاطر کارش از زن و فرزندانش دور افتاده بود. چیز زیادی از فیلم یادم نیست. اما یکی از بخش های انتهایی فیلم رو یادمه که سکانسی احساسی بود. زن داره وسایلش رو جمع می کنه که با فرزندانش خونه شوهرش رو ترک کنه که فکر کنم پسرش صداش میزنه و بهش می گه بابا توی تلویزیونه. شوهرش در تلویزیون داشت از زنش عذرخواهی می کرد و اگر درست یادم باشه می گفت که انسان نباید کار و یا جنبه های دیگه زندگی رو فدای خانواده اش بکنه. احتمالا سال 1379 شب از شبکه سه پخش شد.

فیلم دیگری پخش شد فکر کنم سال 80 یا 81 از شبکه یک. درباره اوایل و یا اواسط قرن بیستم بود. پسر بچه حدودا هشت ساله که انگار والدینش رو از دست داده بود با چند زن بزرگسال که فکر کنم خواهر بودند زندگی می کرد. فکر کنم نسبت خانوادگی با اون بچه داشتند. بچه با یکی از زنها ارتباط خوبی داشت و هم رو درک می کردند. اما سایر خواهر ها اون رو دیوانه و یا همچین چیزی خطاب می کردند. زنها می خواستند بچه رو به مدرسه شبانه روزی بفرستند ولی خواهرشون مخالف بود. در نهایت بچه با ماشین به مدرسه فرستاده میشه در حالی که یک راوی که مثلا صدای دوران جوانی اون بچه بود می گفت که همه اون پیرزن رو دیوانه خطاب می کردند و کسی درکش نمی کرد اما از نظر من اون عاقل ترین انسانی بود که در تمام عمرم دیدم و هیچگاه از یادش نبردم. اینجا فیلم تمام میشه.

فیلمی جنایی و شاید آلمانی. یک سکانسش یک پلیس در حالی که داره با یه خلافکار حرف می زنه که بچه های اون خلافکار که دو تا پسر بچه بودند داشتند بازی می کردند. یادمه پلیسه به پدر بچه ها می گفت می خوای به بچه هات بگم که باباشون چکاره است. مرد خلافکار التماس می کرد که چیزی به بچه هاش نگه و در نهایت هم نمی گه. فکر کنم سال 79 پخش شد.

فیلمی شاید در مورد زمان جنگ جهانی که مردی یکی را می کشه و با دوچرخه قصد فرار داره ولی می گیرنش و در یک اتاق شکنجه اش می کردند که کلی فریاد می زد. اینم همون دوروبر سال 79 بود.

فیلمی همون سال هفتاد و نه، هشتاد پخش شد درباره مادری تنها با پسر بچه بیمارش زندگی می کرد و ازش مراقبت می کرد. منظورم فیلم خطر از دست دادن تو با بازی مریل استریپ نیست.

همان زمان هم فیلمی بود درباره مردی که با پسر یا دخترش زندگی می کنه. مرده نابینا میشه. اما دوست نداره فرزندش بهش کمک کنه. در واقع نمی خواد باور کنه که مستقل نیست و حتما به کمک احتیاج داره.

سال هشتاد و سه هم فیلمی دیدم درباره زنی که شوهرش فلج میشه و اون هم هوای شوهرشو داره و هم مسئولیت زندگی شونو بر عهده می گیره.

فیلمی باز همان سال هشتاد و سه درباره زنی که با بچه هاش زندگی می کنه که با ناحق و شاید به خاطر طلب به زندان می افته.

فیلم دیگری که توش یک حاکم و یا دیکتاتور داره آواز می خونه و ادا در میاره که زیردستاش فکر می کنند دیوانه شده. شاید اون حاکم پسرش را هم کشته بود. درست یادم نمی آید. انگار سال 75 یا 76 چند باری جمعه از شبکه یک پخش شد. البته در مورد سال پخش مطمئن نیستم.

فیلم درباره یک مرد که با یک زن و پسر بچه اش آشنا میشه. اولش توی خونه اونها بود. بعد که آدم بدها می یایند فرار می کنند. یادمه اواخر فیلم مرده می خواست با یک چیزی مثل موشک اونها را بزنه بشون گفت عوضی ها الان حسابتون رو می رسم. همون موقع پسر بچه به مادرش گفت وای حرف بد زد!( منظور همون کلمه عوضی بود). همون دوروبر سال هشتاد پخش شد. جمعه از شبکه یک.

فیلمی نیمه دوم دهه هفتاد باز هم جمعه بعد از ظهر دیدم. چند جوان حدودا بیست ساله قصد داشتند آدم ربایی کنند. البته مطمئنم فیلم suicide kings نبود.

چند تا فیلم دیگه که چون اوایل دهه هفتاد دیدم تنها در حد یک سکانس ازشون یادم مونده.

مردی با یک مرد دیگه آشنا میشه. شب رو توی خونش می خوابه. وقتی که از خواب بلند میشه صاحب خانه را نمی بینه. از خانم صاحب خانه در موردش سوال می کنه و اون خانم بهش میگه که شوهرم صبح زود از خونه زد بیرون. اینم فورا خونه را ترک می کنه.

فیلم دیگری در مورد مردی که خواب می بینه که یک اژدها و یا دایناسور رو از شهر بیرون کرده. صبح وقتی اون مرد با دیگران داره حرف می زنه و باهاش جروبحث می کنند به شوخی بهشون میگه که خجالت بکشید من شما رو از دست هیولا نجات دادم. البته فیلم در چارچوب واقعیت بود و هیولا نداشت. فقط خوابی بود که اون یارو دیده بود.

فیلم یک پیرمرد کارمند که چیزی به بازنشستگی اش نمونده و از کار اخراج میشه و بهشون میگه من می دونم این کاریه که با همه کارمنداتون می کنید. قبل از بازنشستگی اخراجشون می کنید تا مجبور نباشید حقوق بازنشستگی بهشون بدید. با ناراحتی میاد خونه و خبر اخراجش رو میده و دیگه چیری یادم نیست!!!

متاسفانه اطلاعاتی که در مورد بعضی از این فیلم‌ها دادم اونقدر کوتاهه که تنها کسانی که این فیلم ها را تازه دیدند و یا به هر دلیلی سکانس ها را حفظ هستند یادشون خواهد بود. ولی بازم همین اطلاعات بهتر از هیچی.


من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۳۹۹/۵/۱ صبح ۱۱:۱۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, ماهی گیر, پروفسور, زرد ابری, پهلوان جواد, سروان رنو
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 421
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱
اعتبار: 16


تشکرها : 428
( 1875 تشکر در 407 ارسال )
شماره ارسال: #2544
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

با عرض سلام  خدمت دوستان عزیز دو تا انیمیشن کوتاه مذهبی قدیمی سالهاست ذهنمو درگیرکرده.

تو محرمهای دهه 70 دو تا انیمیشن کوتاه راجع به  شهادت حضرت علی اکبر و حضرت قاسم پخش میشد که خیلی ترسناک بود و اول و آخرش آهنگ سریال مارکوپولو انیو موریکونه پخش میشدو یه پرچم قرمز مرتب توش نمایش داده میشدکسی سرنخی ازشون نداره؟


زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۳۹۹/۵/۸ عصر ۰۶:۳۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, شارینگهام, زرد ابری
Emiliano آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 58
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 7


تشکرها : 108
( 334 تشکر در 55 ارسال )
شماره ارسال: #2545
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام عزیزان. صبح همگی بخیر.

امروز بعد از مدت‌ها یه کار ناب و دست اول دیدم، که به زندگی امیدوار شدم. {#smilies.biggrin}

"فلوت سحرآمیز و هفت بچه"!

به شخصه کلا از این کار یادم نبود، اما با دیدن ثانیه‌های اولش، پرت شدم به حدود سی سال پیش، که "شبکه‌ی یک" چندین بار بعدازظهرها این فیلم بامزه رو داد.

اما دو تا سوال از فیلم‌بازای عزیز انجمن:

اول این که اسم فارسیش همین بود یا فرق داشت؟

و دوم این که اسم اریجینال این کار چیه؟

ممنون می‌شم کمکم کنید.

داشت یادم می‌رفت. لینک دیدن بخش‌هایی از کار:

آخرین ارساله‌ی (امروز 13 مرداد 1399 یا 3 آگست 2020) صفحه‌ی ba_khatereha که هم می‌شه از طریق آپ "اینستاگرام" واردش شید، هم نسخه‌ی وبیش. به دلیل مشکل در کپی آدرس، متاسفانه نتونستم لینک سرراستشو بدم خدمتتون.

ممنون.

۱۳۹۹/۵/۱۳ صبح ۰۹:۵۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زرد ابری, سروان رنو
فلیکس کینگ آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 15
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
اعتبار: 4


تشکرها : 23
( 56 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #2546
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۵/۱۳ صبح ۰۹:۵۶)Emiliano نوشته شده:  

سلام عزیزان. صبح همگی بخیر.

امروز بعد از مدت‌ها یه کار ناب و دست اول دیدم، که به زندگی امیدوار شدم. {#smilies.biggrin}

"فلوت سحرآمیز و هفت بچه"!

به شخصه کلا از این کار یادم نبود، اما با دیدن ثانیه‌های اولش، پرت شدم به حدود سی سال پیش، که "شبکه‌ی یک" چندین بار بعدازظهرها این فیلم بامزه رو داد.

اما دو تا سوال از فیلم‌بازای عزیز انجمن:

اول این که اسم فارسیش همین بود یا فرق داشت؟

و دوم این که اسم اریجینال این کار چیه؟

ممنون می‌شم کمکم کنید.

داشت یادم می‌رفت. لینک دیدن بخش‌هایی از کار:

آخرین ارساله‌ی (امروز 13 مرداد 1399 یا 3 آگست 2020) صفحه‌ی ba_khatereha که هم می‌شه از طریق آپ "اینستاگرام" واردش شید، هم نسخه‌ی وبیش. به دلیل مشکل در کپی آدرس، متاسفانه نتونستم لینک سرراستشو بدم خدمتتون.

ممنون.

اون صفحه اینستا پرایوت شده ولی تو کانال تلگرامیشون نسخه اصلیش برای دانلود هست

اسم اصلی فیلم:pulgarcito 1958

https://t.me/ba_khatereha/1965

۱۳۹۹/۵/۱۳ صبح ۱۰:۱۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Emiliano, زرد ابری
Emiliano آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 58
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 7


تشکرها : 108
( 334 تشکر در 55 ارسال )
شماره ارسال: #2547
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۵/۱۳ صبح ۱۰:۱۶)فلیکس کینگ نوشته شده:  

(۱۳۹۹/۵/۱۳ صبح ۰۹:۵۶)Emiliano نوشته شده:  

سلام عزیزان. صبح همگی بخیر.

امروز بعد از مدت‌ها یه کار ناب و دست اول دیدم، که به زندگی امیدوار شدم. {#smilies.biggrin}

"فلوت سحرآمیز و هفت بچه"!

به شخصه کلا از این کار یادم نبود، اما با دیدن ثانیه‌های اولش، پرت شدم به حدود سی سال پیش، که "شبکه‌ی یک" چندین بار بعدازظهرها این فیلم بامزه رو داد.

اما دو تا سوال از فیلم‌بازای عزیز انجمن:

اول این که اسم فارسیش همین بود یا فرق داشت؟

و دوم این که اسم اریجینال این کار چیه؟

ممنون می‌شم کمکم کنید.

داشت یادم می‌رفت. لینک دیدن بخش‌هایی از کار:

آخرین ارساله‌ی (امروز 13 مرداد 1399 یا 3 آگست 2020) صفحه‌ی ba_khatereha که هم می‌شه از طریق آپ "اینستاگرام" واردش شید، هم نسخه‌ی وبیش. به دلیل مشکل در کپی آدرس، متاسفانه نتونستم لینک سرراستشو بدم خدمتتون.

ممنون.

اون صفحه اینستا پرایوت شده ولی تو کانال تلگرامیشون نسخه اصلیش برای دانلود هست

اسم اصلی فیلم:pulgarcito 1958

https://t.me/ba_khatereha/1965

سپاس "فلیکس کینگ" عزیز. حالا که شما اسم اریجینال این کارو گفتید، با مراجعه به بایگانی شخصی، متوجه شدم سال‌ها قبل کشف شده و گویا یاد حقیر نبود؛با این حال، بسیار ممنونم از جنابعالی.

من به نام "تام بندانگشتی" ذخیره کرده‌‌م سند رو. تا نظر دوستان چی باشه.

۱۳۹۹/۵/۱۳ عصر ۰۷:۴۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : فلیکس کینگ, مارک واتنی, زرد ابری
آدمیرال گلوبال آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 66
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۳/۳۰
اعتبار: 7


تشکرها : 881
( 472 تشکر در 63 ارسال )
شماره ارسال: #2548
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام

حدود بیست سال پیش تلوزیون یه برنامه ای داشت فیلم ها رو سانسور کرده بودن (بالا و پایین زنها شطرنجی بود..معجزه جدید سانسور!!  ) دوبله نبود ولی با زیرنویس فارسی پخش میکرد بعد هم مجری نقدش میکرد مثل فیلم face off یا کارتون iron giant ما هم چه حالی میکردیم فیلم جدید زیرنویسی میبینیم.:D

یه فیلمی دیدم فانتزی بود یه چینی بود(احتمالا تو محله چینی ها) یک چند تا موجود دوست داشتنی داشت کوچولو تو قفس نگه میداشت.یه نفر میاد پیش اون یارو چینیه...

چینیه به اون یارو میگه : این موجودات هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند فقط اینها نباید تو شب آب بخورن (یا به آب دسترسی پیدا نکنن یا آب روشون ریخته نشه یه همچین چیزی..!!)

حالا این یارو دوست چینی بود یا مشتری یادم نیست.

یه شب اشتباهی این یارو به این موجودات آب میده. بعد مدتی تغییراتی میکنن و تبدیل به موجوداتی وحشی و خشن و خطرناک میشن.

و کل خانه و مغازه و محل و شهر میریزن به هم و به مردم حمله میکنن...(فکر میکنم وقتی به آب میرسیدن میتونستن زیاد بشن..شاید درست یادم نیست)

خلاصه چجوری این مصیبت بزرگ جمع شد بماند یادم نیست.

اسم این فیلم رو میخواستم ببینم چی بود

ممنون از دوستان که یک جوون رو از بلاتکلیفی نجات میدن :D


منم من! جنگجوی بزرگ! فرزند دلیر جنگل! آنكه مردان زیادی را به زمین افكنده! شمشیر من برنده و نیرویم به اندازه صد فیل جنگی است!
۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۰۲:۰۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زرد ابری, مارک واتنی
فلیکس کینگ آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 15
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
اعتبار: 4


تشکرها : 23
( 56 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #2549
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۰۲:۰۵)آدمیرال گلوبال نوشته شده:  

سلام

حدود بیست سال پیش تلوزیون یه برنامه ای داشت فیلم ها رو سانسور کرده بودن (بالا و پایین زنها شطرنجی بود..معجزه جدید سانسور!!  ) دوبله نبود ولی با زیرنویس فارسی پخش میکرد بعد هم مجری نقدش میکرد مثل فیلم face off یا کارتون iron giant ما هم چه حالی میکردیم فیلم جدید زیرنویسی میبینیم.:D

یه فیلمی دیدم فانتزی بود یه چینی بود(احتمالا تو محله چینی ها) یک چند تا موجود دوست داشتنی داشت کوچولو تو قفس نگه میداشت.یه نفر میاد پیش اون یارو چینیه...

چینیه به اون یارو میگه : این موجودات هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند فقط اینها نباید تو شب آب بخورن (یا به آب دسترسی پیدا نکنن یا آب روشون ریخته نشه یه همچین چیزی..!!)

حالا این یارو دوست چینی بود یا مشتری یادم نیست.

یه شب اشتباهی این یارو به این موجودات آب میده. بعد مدتی تغییراتی میکنن و تبدیل به موجوداتی وحشی و خشن و خطرناک میشن.

و کل خانه و مغازه و محل و شهر میریزن به هم و به مردم حمله میکنن...(فکر میکنم وقتی به آب میرسیدن میتونستن زیاد بشن..شاید درست یادم نیست)

خلاصه چجوری این مصیبت بزرگ جمع شد بماند یادم نیست.

اسم این فیلم رو میخواستم ببینم چی بود

ممنون از دوستان که یک جوون رو از بلاتکلیفی نجات میدن :D

شانس آوردی همین چند روز پیش داشتم میدیدمش

Gremlins (1984)

۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۰۲:۰۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آدمیرال گلوبال, زرد ابری, Kathy Day, ماهی گیر, مارک واتنی
آدمیرال گلوبال آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 66
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۳/۳۰
اعتبار: 7


تشکرها : 881
( 472 تشکر در 63 ارسال )
شماره ارسال: #2550
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۰۲:۰۹)فلیکس کینگ نوشته شده:  

(۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۰۲:۰۵)آدمیرال گلوبال نوشته شده:  

سلام

حدود بیست سال پیش تلوزیون یه برنامه ای داشت فیلم ها رو سانسور کرده بودن (بالا و پایین زنها شطرنجی بود..معجزه جدید سانسور!!  ) دوبله نبود ولی با زیرنویس فارسی پخش میکرد بعد هم مجری نقدش میکرد مثل فیلم face off یا کارتون iron giant ما هم چه حالی میکردیم فیلم جدید زیرنویسی میبینیم.:D

یه فیلمی دیدم فانتزی بود یه چینی بود(احتمالا تو محله چینی ها) یک چند تا موجود دوست داشتنی داشت کوچولو تو قفس نگه میداشت.یه نفر میاد پیش اون یارو چینیه...

چینیه به اون یارو میگه : این موجودات هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند فقط اینها نباید تو شب آب بخورن (یا به آب دسترسی پیدا نکنن یا آب روشون ریخته نشه یه همچین چیزی..!!)

حالا این یارو دوست چینی بود یا مشتری یادم نیست.

یه شب اشتباهی این یارو به این موجودات آب میده. بعد مدتی تغییراتی میکنن و تبدیل به موجوداتی وحشی و خشن و خطرناک میشن.

و کل خانه و مغازه و محل و شهر میریزن به هم و به مردم حمله میکنن...(فکر میکنم وقتی به آب میرسیدن میتونستن زیاد بشن..شاید درست یادم نیست)

خلاصه چجوری این مصیبت بزرگ جمع شد بماند یادم نیست.

اسم این فیلم رو میخواستم ببینم چی بود

ممنون از دوستان که یک جوون رو از بلاتکلیفی نجات میدن :D

شانس آوردی همین چند روز پیش داشتم میدیدمش

Gremlins (1984)

واقعا ممنون از شما..امیدورام فلیکس رئیس هتل شنهای سفید بشی:D

می خواستم بدونم آیا این فیلم دوبله هم شده اگر دوبله شده اسم فارسیش چی هست؟

یا دوباره باید زیر نویس فارسی ببینم.


منم من! جنگجوی بزرگ! فرزند دلیر جنگل! آنكه مردان زیادی را به زمین افكنده! شمشیر من برنده و نیرویم به اندازه صد فیل جنگی است!
۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۱۰:۳۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زرد ابری, ماهی گیر, مارک واتنی
فلیکس کینگ آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 15
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
اعتبار: 4


تشکرها : 23
( 56 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #2551
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۱۰:۳۳)آدمیرال گلوبال نوشته شده:  

(۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۰۲:۰۹)فلیکس کینگ نوشته شده:  

(۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۰۲:۰۵)آدمیرال گلوبال نوشته شده:  

سلام

حدود بیست سال پیش تلوزیون یه برنامه ای داشت فیلم ها رو سانسور کرده بودن (بالا و پایین زنها شطرنجی بود..معجزه جدید سانسور!!  ) دوبله نبود ولی با زیرنویس فارسی پخش میکرد بعد هم مجری نقدش میکرد مثل فیلم face off یا کارتون iron giant ما هم چه حالی میکردیم فیلم جدید زیرنویسی میبینیم.:D

یه فیلمی دیدم فانتزی بود یه چینی بود(احتمالا تو محله چینی ها) یک چند تا موجود دوست داشتنی داشت کوچولو تو قفس نگه میداشت.یه نفر میاد پیش اون یارو چینیه...

چینیه به اون یارو میگه : این موجودات هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند فقط اینها نباید تو شب آب بخورن (یا به آب دسترسی پیدا نکنن یا آب روشون ریخته نشه یه همچین چیزی..!!)

حالا این یارو دوست چینی بود یا مشتری یادم نیست.

یه شب اشتباهی این یارو به این موجودات آب میده. بعد مدتی تغییراتی میکنن و تبدیل به موجوداتی وحشی و خشن و خطرناک میشن.

و کل خانه و مغازه و محل و شهر میریزن به هم و به مردم حمله میکنن...(فکر میکنم وقتی به آب میرسیدن میتونستن زیاد بشن..شاید درست یادم نیست)

خلاصه چجوری این مصیبت بزرگ جمع شد بماند یادم نیست.

اسم این فیلم رو میخواستم ببینم چی بود

ممنون از دوستان که یک جوون رو از بلاتکلیفی نجات میدن :D

شانس آوردی همین چند روز پیش داشتم میدیدمش

Gremlins (1984)

واقعا ممنون از شما..امیدورام فلیکس رئیس هتل شنهای سفید بشی:D

می خواستم بدونم آیا این فیلم دوبله هم شده اگر دوبله شده اسم فارسیش چی هست؟

یا دوباره باید زیر نویس فارسی ببینم.

قابل شما رو نداشت

من که سرچ کردم دوبله ای تو اینترنت ندیدم ولی زیرنویسش هم ترجمه بدی نداره

۱۳۹۹/۵/۱۵ عصر ۱۰:۴۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آدمیرال گلوبال, ماهی گیر, مارک واتنی, زرد ابری
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا
***

ارسال ها: 164
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 18


تشکرها : 578
( 885 تشکر در 157 ارسال )
شماره ارسال: #2552
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام دوستان. چند اثر گمشده دیگه یادم افتاد گفتم مطرح کنم.

سال 1368 یک برنامه یا میان برنامه در برنامه کودک شبکه یک پخش می شد که چند تا پسر بچه و دختر بچه ایرانی روپوش سفید تنشون می کردند و نقش دکتر و پرستار رو بازی می کردند. اگر اشتباه نکنم بیشتر نقش اعضای خانواده را بازی می کردند. اما چیزی که خوب یادمه اینه که برنامه شون درباره بهداشت بود. درباره آمپول و واکسن هم حرف می زدند. (آیا بخشی از برنامه بچه ها سلامت باشید بود یا چیز دیگری بود؟) کسی چیزی یادشه و تصویری چیزی ازش توی اینترنت پیدا میشه؟

فیلم خارجی پخش شده در دهه شصت که دو برادر که بچه بودند با یک مرد دوست و همسفر میشند که در دهه هفتاد هم بازپخش شد.

اوایل دهه هفتاد یک فیلم خارجی در برنامه کودک و نوجوان پخش شد درباره دو برادر دوقلوی ده یا دوازده ساله بود. یک صحنه اش یادمه یکیشون می خواست کاری انجام بده. واسه همین برادرش رفت سر کلاس جاش نشست. کسی هم متوجه نشد که خودش نیست.

باز هم اوایل دهه هفتاد سریال یا فیلمی دیدم که کمی شبیه سریال تعقیب طولانی بود. یعنی اون آخرش وقتی پسره در ساحل به پدرش میرسه. اما یادمه توی اون چیزی که دیدم مادري هم بود که کنار پدر و روبه‌روی پسره و دختره ایستاده بود. خلاصه نمی دونم. مسلما در سریال تعقیب طولانی همچین چیزی وجود نداره. حالا من موندم این فیلم دیگری بوده و یا شخصیت مادر رو تخیلات ذهنی من به سریال افزوده!!!

اواسط دهه هفتاد یک فیلم دادگاهی پخش شد. اگر درست یادم بشه متهم پرونده کسی بود که از دنیا رفته بود و وکیل می خواست ثابت کنه که طرف بیگناه بوده. طرز اثبات کردنش را خوب یادمه. وکیل امضا های مختلفی رو از مقتول(متهم پرونده)  روی هم گذاشت و گفت همه امضا ها کاملا عین هم و به یک اندازه هستند. این به این معنیه که از روی امضای اصلی کپی شدند. در حالی که انسان وقتی خودش امضا می کنه، طرز امضا کردنش مقدار اندکی با دفعات قبل فرق می کنه.

یک فیلم ایرانی کمدی، صامت درباره یک مرد. اواسط دهه هفتاد پخش شد. خلاصه فیلم ایرانی صامتی را می شناسید که بعد از انقلاب ساخته شده باشه؟

در نیمه دوم دهه هفتاد جمعه ها صبح یک کارتون از شبکه دو پخش می شد که نقش اصلیش یک کارآگاه سگ بود که یک دختر بچه که انگار فامیلش بود همراهیش می کرد. یک بار سوار ماشین بودند. ماشین واژگون شد و دختره تعادلش رو از دست داد و افتاد. سگ کارآگاه گفت ناراحت شدی؟ و دختره با صدای شوکت حجت بهش جواب داد نه فقط یه خورده دلخور شدم!!! نشانی از این کارتون دارید؟

باز هم در نیمه دوم دهه هفتاد یک کارتون روز جمعه از شبکه یک پخش شد که توش سیاهپوست ها را چشم رنگی کشیده بودند. فضای کارتون شاید یک مقدار شبیه کارتون جانی کوئست بود. یک قسمت رفته بودند توی یک مکان(شاید اهرام مصر) و اونجا انگار توسط یک نیرو طلسم شدند.

در نهایت یک فیلمی که اوایل دهه هشتاد پخش شد. زنی تازه شغلش رو در یک مکان شروع کرده بود. فکر کنم مکانی درباره مسائل پزشکی بود.( البته تنها شاید)یک مرد جوان کم حرف با موهای نسبتا بلند هم اونجا کار می کرد. در نهایت اون خانم متهم به انجام یک کار غیرقانونی میشه. اما بعد اون خانم می فهمه که کارهای غیر قانونی توسط همون مرد جوان کم حرف صورت می گرفته.در نهایت اون مرد در همون محل کار قصد کشتنش را داره که موفق نمیشه.

به هر حال شاید نشانی از این آثار پیدا شد.


من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۳۹۹/۵/۱۷ عصر ۱۱:۵۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, پروفسور, زرد ابری
Emiliano آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 58
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 7


تشکرها : 108
( 334 تشکر در 55 ارسال )
شماره ارسال: #2553
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۵/۱۷ عصر ۱۱:۵۰)لوک مک گرگور نوشته شده:  

سلام دوستان. چند اثر گمشده دیگه یادم افتاد گفتم مطرح کنم.

سال 1368 یک برنامه یا میان برنامه در برنامه کودک شبکه یک پخش می شد که چند تا پسر بچه و دختر بچه ایرانی روپوش سفید تنشون می کردند و نقش دکتر و پرستار رو بازی می کردند. اگر اشتباه نکنم بیشتر نقش اعضای خانواده را بازی می کردند. اما چیزی که خوب یادمه اینه که برنامه شون درباره بهداشت بود. درباره آمپول و واکسن هم حرف می زدند. (آیا بخشی از برنامه بچه ها سلامت باشید بود یا چیز دیگری بود؟) کسی چیزی یادشه و تصویری چیزی ازش توی اینترنت پیدا میشه؟

فیلم خارجی پخش شده در دهه شصت که دو برادر که بچه بودند با یک مرد دوست و همسفر میشند که در دهه هفتاد هم بازپخش شد.

اوایل دهه هفتاد یک فیلم خارجی در برنامه کودک و نوجوان پخش شد درباره دو برادر دوقلوی ده یا دوازده ساله بود. یک صحنه اش یادمه یکیشون می خواست کاری انجام بده. واسه همین برادرش رفت سر کلاس جاش نشست. کسی هم متوجه نشد که خودش نیست.

باز هم اوایل دهه هفتاد سریال یا فیلمی دیدم که کمی شبیه سریال تعقیب طولانی بود. یعنی اون آخرش وقتی پسره در ساحل به پدرش میرسه. اما یادمه توی اون چیزی که دیدم مادري هم بود که کنار پدر و روبه‌روی پسره و دختره ایستاده بود. خلاصه نمی دونم. مسلما در سریال تعقیب طولانی همچین چیزی وجود نداره. حالا من موندم این فیلم دیگری بوده و یا شخصیت مادر رو تخیلات ذهنی من به سریال افزوده!!!

اواسط دهه هفتاد یک فیلم دادگاهی پخش شد. اگر درست یادم بشه متهم پرونده کسی بود که از دنیا رفته بود و وکیل می خواست ثابت کنه که طرف بیگناه بوده. طرز اثبات کردنش را خوب یادمه. وکیل امضا های مختلفی رو از مقتول(متهم پرونده)  روی هم گذاشت و گفت همه امضا ها کاملا عین هم و به یک اندازه هستند. این به این معنیه که از روی امضای اصلی کپی شدند. در حالی که انسان وقتی خودش امضا می کنه، طرز امضا کردنش مقدار اندکی با دفعات قبل فرق می کنه.

یک فیلم ایرانی کمدی، صامت درباره یک مرد. اواسط دهه هفتاد پخش شد. خلاصه فیلم ایرانی صامتی را می شناسید که بعد از انقلاب ساخته شده باشه؟

در نیمه دوم دهه هفتاد جمعه ها صبح یک کارتون از شبکه دو پخش می شد که نقش اصلیش یک کارآگاه سگ بود که یک دختر بچه که انگار فامیلش بود همراهیش می کرد. یک بار سوار ماشین بودند. ماشین واژگون شد و دختره تعادلش رو از دست داد و افتاد. سگ کارآگاه گفت ناراحت شدی؟ و دختره با صدای شوکت حجت بهش جواب داد نه فقط یه خورده دلخور شدم!!! نشانی از این کارتون دارید؟

باز هم در نیمه دوم دهه هفتاد یک کارتون روز جمعه از شبکه یک پخش شد که توش سیاهپوست ها را چشم رنگی کشیده بودند. فضای کارتون شاید یک مقدار شبیه کارتون جانی کوئست بود. یک قسمت رفته بودند توی یک مکان(شاید اهرام مصر) و اونجا انگار توسط یک نیرو طلسم شدند.

در نهایت یک فیلمی که اوایل دهه هشتاد پخش شد. زنی تازه شغلش رو در یک مکان شروع کرده بود. فکر کنم مکانی درباره مسائل پزشکی بود.( البته تنها شاید)یک مرد جوان کم حرف با موهای نسبتا بلند هم اونجا کار می کرد. در نهایت اون خانم متهم به انجام یک کار غیرقانونی میشه. اما بعد اون خانم می فهمه که کارهای غیر قانونی توسط همون مرد جوان کم حرف صورت می گرفته.در نهایت اون مرد در همون محل کار قصد کشتنش را داره که موفق نمیشه.

به هر حال شاید نشانی از این آثار پیدا شد.

سلام "مک‌گرگور" عزیز.
پاسخ تعدادی از سؤالای شما؛ البته، خیلی مطمئن نیستم جواب درست باشن و برای راهنمایی بهتر، باز هم چیزی از اون‌ها به ذهنتون رسید، بفرمایید، تا جایی که بتونم کمکتون می‌کنم:

1. سؤال یکتون، قسمت‌هایی از "کودکان ما، آیینه‌ی ما" نیست؟
چون اون کار سال 68 داده می‌شد؛ اگه، اشتباه نکنم.
همونی که درش "شروین نجفیان" و "امیرعباس ستایشگر" بازی می‌کردن. تیتراژشم "رسول نجفیان" می‌خوند:

https://www.uplooder.net/img/image/80/90...eye-Ma.jpg

2. سؤال دوتون "ماجرای دلتای دانوب" نبود احیاناً؟


با نام اصلی:
Aventurile Lui Babusca.
اگه نه، توضیح بیشتری می‌دید لدفن؟

https://www.uplooder.net/img/image/49/2b...abusca.JPG


3. می‌دونم به احتمال زیاد پاسختون منفیه؛ اما، می‌پرسم:
کارتون سگ و دختربچه احتمالاً "کارآگاه ویژه" (معروف به "کارآگاه گجتگ) که منظورتون نیست؟


4. و سؤال بعدی‌تون سریال "سغر به آفریقا" منظورتون نیست؟
Sophie And Virginie?
۱۳۹۹/۵/۱۹ عصر ۰۶:۵۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, دون دیه‌گو دلاوگا, لوک مک گرگور, پروفسور, سروان رنو, زرد ابری
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا
***

ارسال ها: 164
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 18


تشکرها : 578
( 885 تشکر در 157 ارسال )
شماره ارسال: #2554
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام بر دوست گرامی ایمیلیانو. اول از همه بگویم که من لوک مک گرگور هستم. اگر نام من کامل خطاب نشود، ممکن است با مت مک گرگور، کولین مک گرگور و رابی مک گرگور اشتباه گرفته شوم و طبیعتا اصلا در شأن من نیست که هم‌تراز آن گاوچرایان قلمداد شوم!!!

گذشته از شوخی ضمن عرض تشکر از شما و وقتی که گذاشتی، باید بگویم که  برنامه کودکان ما، آیینه ما باید خودش باشه. اگر چه خیلی مطمئن نیستم. چرا که هم بیشتر از سه دقیقه نتونستم ازش توی اینترنت چیزی پیدا کنم و هم من آنزمان چهار ساله بودم! قیافه ها خوب یادم نیست. کاش قسمت‌های دیگری هم ازش بود که تماشا می کردم تا شاید می توانستم صحنه های آشناتری همچون موضوعات مربوط به بهداشت  توش پیدا کنم. اما حدس می‌زنم خودش باشه. مگه اون سال چند تا برنامه پخش شده که بچه ها توش نقش والدین را بازی کرده باشند.

در مورد ماجرای دلتای دانوب باید بگویم که فیلم خودش نبود. فیلم مورد نظر من بیشتر درام بود و تا جایی که یادمه جنبه های ماجراجویانه نداشت.  دو تا برادر بودند که با یک مرد نسبتا جوان(احتمالا زیر چهل سال) آشنا و دوست میشند و با هم از بین دشت ها و جاده ها عبور می کنند.

تنها شباهت کارآگاه ویژه و این کارتونی که گفتم این بود که توی هردوشون شوکت حجت صحبت می کرد!

و اما کارتون سفر به آفریقا روز جمعه پخش نمی شد. داستانی ثابت داشت و در ایران هم با سانسور بسیار مسخره تنها فصل دومش پخش شد. چند سال پیش هر دو فصلش را با دوبله عربی تماشا کردم و اصلا هم نفهمیدم سانسور فصل اول برای چی بود. چون به جز یکی دو قسمتش که توش ورزش مختلط داشت, چیز دیگری(چه در تصاویر و چه دیالوگ ها) ندیدم که تا این اندازه بخواد باعث سخت گیری مسئولان صدا و سیما بشه! این کارتونی که الان مد نظر من هست همانطور که گفتم بیشتر مانند جانی کوئست داستان های مجزا داشت و البته روز جمعه یکی دو سال قبل از پخش کارتون سفر به آفریقا از شبکه یک پخش شد.

باز هم بسیار ممنون برای وقتی که گذاشتی و راهنمایی هایی که کردی. مخصوصا برای برنامه کودکان ما، آیینه ما که حدس می‌زنم خودش باشد و یک جورایی خاطره انگیز بود.


من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۳۹۹/۵/۱۹ عصر ۱۱:۰۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پروفسور, Emiliano, مارک واتنی, پهلوان جواد, سروان رنو, زرد ابری
Emiliano آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 58
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 7


تشکرها : 108
( 334 تشکر در 55 ارسال )
شماره ارسال: #2555
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

1. بله "لوک مک‌گرگور" عزیز، حق با شماست. خاطرم می‌مونه نامتون.

2. در مورد "کودکان ما، ..." قابلی نداشت. خوشحالم که به خواسته‌تون رسیدید؛ اگرچه، متاسفانه نسخه‌ای که شما می‌خواستید در وب نیست؛ اما، مطمئنا دیده‌اید که تیتراژ و دقایقی از این کار رو می‌تونید از سایت‌هایی مث "آپارات" بارگیری کنید.

3. راستش در مورد سایر سوالاتتون به‌شخصه متاسفانه نمی‌تونم کمکتون کنم، شرمنده؛ اما، تجربه نشون داده صبور باشید. روزی می‌یاد که یا از صدا و سیما پخش شن بالاخره یا دوستان فیلم‌بازمون اون‌ها رو کشف کنن، که خوشبختانه تو این انجمن تعدادشون هم کم نیستن.

4. ضمنا دقت کردید درحالی که با جولان اپلیکیشن‌های مختلف، اکثر انجمن‌ها به سمت اون عپ‌ها رفته‌ن، "کافه کلاسیک" همچنان به سبک قدیم و انجمنی کار می‌کنه؟ و البته به نظرم درستش هم همینه.

چون به‌شخصه معتقدم نوشتن تو انجمن‌ها مث کتاب و قابل رجوعه؛ اما، اپلیکیشن ‌ها مث روزنامه‌ان و تقریبا یه بار مصرف و کمتر غیر قابل رجوع.

۱۳۹۹/۵/۲۰ عصر ۰۹:۳۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, لوک مک گرگور, پروفسور, سروان رنو, زرد ابری
اندی دوفریین آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 4
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۵/۱۹
اعتبار: 1


تشکرها : 17
( 20 تشکر در 4 ارسال )
شماره ارسال: #2556
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام و ادب خدمت همه اعضای محترم کافه کلاسیک

بنده تازه امروز به عضویت کافه در اومدم و خیلی خوشحالم می تونم از اطلاعات و دانش اعضا استفاده کنم.

سوال بنده فیلمی هستش که من در برنامه وزین هنر هفتم استاد اکبر عالمی دیده بودم. اون موقع حدود 12 سال داشتم و هنر هفتم هم بعد از برنامه مسابقه هفته با اجرای مرحوم منوچهر نوذری، پخش می شد و معمولا دیروقت تموم می شد و من هم معمولا آخر فیلمها رو از دست می دادم.

این فیلم سیاه و سفید جنایی، داستان قتلهای سریالی بود که قاتل یک کارت ویزیت از خودش در صحنه قتل باقی می گذاشت. قتلها هم با طناب یا شمشیر و یادم نیست، شاید روش دیگه ای انجام میشدند. کارآگاه در نهایت موفق به پیدا کردن معما و قاتلان میشه که با شگرد خودشون باعث شده بودند هر بار یکی دستگیر میشد، نفر دیگه قتلها رو ادامه میداد و پلیس فرد مظنون رو آزاد می کردند. آخر فیلم رو ندیدم چون احتمالا خوابم برد {#smilies.rolleyes} و متوجه نشدم آخر فیلم چی میشه.

الان دارم بیشتر فیلمهایی رو که در برنامه هنر هفتم دیده بودم مرور می کنم. یاد اون دوران هم بخیر.


امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزهاست و چیزهای خوب هیچ وقت نمی میرند.
۱۳۹۹/۵/۲۳ عصر ۱۰:۴۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سروان رنو, مارک واتنی, آدمیرال گلوبال, زرد ابری, شارینگهام
اندی دوفریین آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 4
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۵/۱۹
اعتبار: 1


تشکرها : 17
( 20 تشکر در 4 ارسال )
شماره ارسال: #2557
Big Grin RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

[quote='اندی دوفرسن' pid='40719' dateline='1597342353']

سلام و ادب خدمت همه اعضای محترم کافه کلاسیک

بنده تازه امروز به عضویت کافه در اومدم و خیلی خوشحالم می تونم از اطلاعات و دانش اعضا استفاده کنم.

سوال بنده فیلمی هستش که من در برنامه وزین هنر هفتم استاد اکبر عالمی دیده بودم. اون موقع حدود 12 سال داشتم و هنر هفتم هم بعد از برنامه مسابقه هفته با اجرای مرحوم منوچهر نوذری، پخش می شد و معمولا دیروقت تموم می شد و من هم معمولا آخر فیلمها رو از دست می دادم.

این فیلم سیاه و سفید جنایی، داستان قتلهای سریالی بود که قاتل یک کارت ویزیت از خودش در صحنه قتل باقی می گذاشت... آخر فیلم رو ندیدم ...

سلام خدمت همه دوستان کافه ای

بالاخره جوینده یابنده است.

خوشبختانه من این فیلم رو که وصفش رو قبلا گفتم، به کمک وبسایت فنلاندی"What is my movie" به آدرس (https://www.whatismymovie.com) پیدا کردم. وبسایت جالبی هستش که با دادن کلمات کلیدی و توصیف فیلم، تعدادی پیشنهاد میده و میشه روش حساب کرد!

و اما فیلم من ... نام این فیلم فرانسوی L'Assassin habite au 21 بود که به انگلیسی The Murderer Lives at Number 21 و فارسی "جنایتکار در شماره 21 زندگی می کند" ترجمه شده. این فیلم محصول 1943 هستش، دارای نمره 7.4 IMDb به کارگردانی آنری-ژرژ کلوزو، که لقب هیچکاک فرانسه رو داره. داستان جذاب و معماگونه و همراه با طنز این فیلم میتونه 84 دقیقه خوب و مهیج رو برای یک بعد از ظهر تعطیل برامون رقم بزنه، البته از نظر من و با خاطرات هنر هفتم!

متاسفم که در پست قبلی داستان فیلم رو تا حدودی لو دادم. بهتره اگر پست قبلی رو ندیدید دیگه بهش نگاه نکنید!


امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزهاست و چیزهای خوب هیچ وقت نمی میرند.
۱۳۹۹/۵/۲۶ عصر ۰۱:۳۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : فلیکس کینگ, پرنسس آنا, مارک واتنی, آدمیرال گلوبال, پروفسور, پهلوان جواد, زرد ابری, شارینگهام, سروان رنو
Savezva آفلاین
جک لمون
***

ارسال ها: 179
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 30


تشکرها : 856
( 1627 تشکر در 98 ارسال )
شماره ارسال: #2558
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

همانگونه که همه دوستان مطلع هستید، در زمان قبل از انقلاب عناوین بسیاری از فیلم هایی که در سینماها اکران می شد، تغییر کرده و به گونه ای نامگذاری می شد که مخاطب ایرانی را جذب کرده و او را به تماشای آنها در سینما ترغیب کند. به همین خاطر عناوین بسیاری از این فیلم ها با نام اصلی فیلم بعد از ترجمه همخوانی نداشته و همین مسئله جهت شناخت فیلم ها و یافتن آنها باعث سردرگمی مخاطبان می شد.

زمانی که دکتر بهروز دانشفر اولین جلد از مجموعه با ارزش فرهنگ جهانی فیلم را منتشر کرد، در آخر کتاب این نام نمایش فیلم ها در ایران و برگردان نام اصلی آنها در چند صفحه گرداوری و ارائه کرد.

این چند صفحه در قالب یه فایل PDF تقدیم دوستان می گردد. امیدوارم راهگشا باشد.

نام نمایش فیلم ها در ایران و برگردان نام اصلی 


سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۹۹/۶/۷ عصر ۱۱:۴۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آدمیرال گلوبال, مارک واتنی, لوک مک گرگور, ماهی گیر, کنتس پابرهنه, شارینگهام, سروان رنو, زرد ابری, سناتور, اندی دوفریین, Classic, واترلو, بوچ کسیدی
فلیکس کینگ آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 15
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
اعتبار: 4


تشکرها : 23
( 56 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #2559
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

فیلمی که دنبالشید احتمالا اینه

The Awful Dr. Orloff  1962


ویرایش:
اون موقع که این پست رو مینوشتم یکی از کاربران به اسم آنتونیو سوال پرسیده بودن که ظاهرا پستشونو پاک کردن شاید هم من خیالاتی شدم [تصویر: 183.gif]
۱۳۹۹/۶/۹ عصر ۰۵:۱۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, زرد ابری, پهلوان جواد, آنتونیو, سروان رنو, آدمیرال گلوبال, شارینگهام
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 633
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 34


تشکرها : 3608
( 4057 تشکر در 201 ارسال )
شماره ارسال: #2560
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۶/۷ عصر ۱۱:۴۱)Savezva نوشته شده:  

همانگونه که همه دوستان مطلع هستید، در زمان قبل از انقلاب عناوین بسیاری از فیلم هایی که در سینماها اکران می شد، تغییر کرده و به گونه ای نامگذاری می شد که مخاطب ایرانی را جذب کرده و او را به تماشای آنها در سینما ترغیب کند. به همین خاطر عناوین بسیاری از این فیلم ها با نام اصلی فیلم بعد از ترجمه همخوانی نداشته و همین مسئله جهت شناخت فیلم ها و یافتن آنها باعث سردرگمی مخاطبان می شد.

زمانی که دکتر بهروز دانشفر اولین جلد از مجموعه با ارزش فرهنگ جهانی فیلم را منتشر کرد، در آخر کتاب این نام نمایش فیلم ها در ایران و برگردان نام اصلی آنها در چند صفحه گرداوری و ارائه کرد.

این چند صفحه در قالب یه فایل PDF تقدیم دوستان می گردد. امیدوارم راهگشا باشد.

نام نمایش فیلم ها در ایران و برگردان نام اصلی 

درود.

یادش بخیر این مجموعه جلد اولش رو 2500 تومن اون موقع گرفتم جلد بعدیش هم که از 1984تا1994 بوذ یکی دو سال بعد سال 75 چاپ شد فکر کنم 4000 تومن

چه دوران با عشق و صفایی داشتیم تفریحاتمون هم سالم بود

۱۳۹۹/۶/۹ عصر ۱۱:۰۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کنتس پابرهنه, زرد ابری
ارسال پاسخ