[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 7 رای - 4.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسطوره شرلوک هولمز
نویسنده پیام
زبل خان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱/۱۳
اعتبار: 23

تشکرها : 2395
( 4043 تشکر در 195 ارسال )
شماره ارسال: #161
RE: اسطوره شرلوک هولمز

سایت مشرق درباره شرلوک هلمز مطالبی منتشر کرده که البته توی همین تاپیک گفته شده ..منتها این متنش جالب بود..

شرلوک هلمز در زمان پیری!

جدیدترین فیلم با شخصیت شرلوک هلمز در نقش اصلی «آقای هلمز» نام دارد که بیل کاندون آن را ساخته و ایان مک کلن در آن نقش هلمز را بازی می کند. در این فیلم با هلمز سالخورده رو به رو هستیم که دارد دچار آلزایمر می شود و سعی می کند راز آخرین پرونده ای که موفق به حل آن نشده را کشف کند. در این فیلم خبری از دکتر واتسن نیست و هلمز سعی دارد با نوشتن ماجرای آخرین پرونده به آن شکلی که واقعا اتفاق افتاده، خودش را همانطور که واقعا بوده توصیف کند.

شرلوک هلمز از زبان یان مک کلن

باید اعتراف کنم وقتی داشتیم «آقای هلمز» را می ساختیم فکر می کردم این فیلم مخاطبانی خواهد داشت که شرلوک هلمز را دوست دارند و دلشان می خواهد او را از یک زاویه دیگر ببینند فکر کنم من صد و سی امین بازیگری باشم که نقش هلمز را بازی می کند. حداقل هلمز من کمی فرق دارد. با خودم گفتم آدم هایی سراغ این فیلم می آیند که دوست دارند کاری پست مدرن ببینند، پست مدرن کلمه درستش است، نه؟ من از آن جنبه شخصیت شرلوک هلمز خوشم آمد که نشان می داد شبیه آدم های دیگر است، شبیه کسانی که من در زندگی دیدم مدام یاد نامادری خودم در سال های آخر عمرش می افتادم. او صد سال عمر کرد و یک جاهایی حافظه اش را از دست می داد.

....................................

156 هزار دلار/ ارزش شماره کریسمس 1887 مجله «بیتون» که در آن اولین داستان شرلوک هلمز با عنوان «اتود در قرمز لاکی» منتشر شد. سر آرتور کانن دویل برای این داستان تنها 24 پوند دستمزد گرفت..

۱۳۹۴/۹/۱۶ صبح ۰۶:۲۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : واتسون, آلبرت کمپیون, Memento, کنتس پابرهنه, اسپونز, خانم لمپرت, حمید هامون, BATMAN, جروشا, اشپیلمن, jen yu, مکس دی وینتر, لو هارپر, شارینگهام, زرد ابری, Classic, باربوسا
جروشا آفلاین
جودی آبوت

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۱۱/۱۷
اعتبار: 26

تشکرها : 1821
( 1582 تشکر در 64 ارسال )
شماره ارسال: #162

ارسال جناب زبل خان از شرلوک سالخورده منو یاد مطلبی انداخت که توی یک سایت جالب کمیک خونده بودم. اولش بگم من عاشق شرلوک هلمز هستم (مخصوصا این شرلوک آخریه بندیکت کمبربچ که احتمالا خیلیا قبولش ندارن ولی همسن های من خیلی دوسش دارن باور کنید) بعله بعد بریم سر این نکته مهم و حیاتی که؛مگه میشه یک چهره افسانه ای اینقد محبوب بشه ولی کمیک نشه؟!

ازهمون اول کتابهای کمیک شرلوک هلمز بیشتر بوسیله دو انتشارات معروف کتابهای کمیک Dell و DC چاپ میشدن، مخصوصا کمپانی DC که ناشر کتابهای کمیک ابرقهرمانی هم بود مثل سوپرمن و بتمن. در دهه شصت طراحان دی.سی اومدن خلاقیت به خرج بدن و قهرمانان رو در داستانها باهم قروقاطی کردند.(فکر کردند چقدر بامزه میشه!). نمونه اش صفحه ایه که میبینید:

سوپرمن درحال لمس سنگ جادویی کریپتونایت: «جل الخالق! بزرگترین کارآگاه دوران! اما تو وجود نداری!تو یه شخصیت افسانه ای هستی!»

شرلوک : «آره همینطوره. اما از آرزوی جادویی خودته که منو بیرون از صفحات یه داستان کارآگاهی خلق کردی! تو خواستی یه شخصیت داستانی ظاهربشه و اجی مجی حالا من اینجام! »

اما یک دهه بعد کمپانی DC امتیاز کمیک کردن ماجراهای شرلوک جناب کانن دویل رو میخره و داستانها بصورت سنگین رنگین و کاملا وفادار به اصل قصه به کمیک برگردونده میشن. جالبیش هم اینه که اولین کمیک از این سری آخرین کتاب شرلوک هلمز نوشته دویل بوده یعنی The Final Problem یا مشکل نهایی، همون که شرلوک و دشمن خونینش پروفسور موریارتی در آخرین کش و قوس درگیریهاشون در بالای آبشار ریچن باخ سوییس زدوخورد میکنن و دوتایی پرت میشن پایین و... cryyy!

اما DC باز طاقت نمیاره و چندسال بعد دوباره شروع میکنه به لوس بازی درآوردن و کل کل شرلوک هلمز با ابرقهرمانها و ابرضدقهرمانها یا ضدابرقهرمانها! (حالا هرکدوم)- اینبار نوبت جناب جوکر هست که سروقت شرلوک هلمز بیاد و بخواد در یک دوئل جانانه حال شرلوک رو بگیره ولی اینجا هم جوکر بدبخت شانس نمیاره و حق بر باطل پیروز میشه:

این روند میکس شرلوکی ادامه پیدا میکنه و همینطور که سال به سال میگذره و کمیک های شرلوک چاپ میشن اونهم پیرتر وپیرتر میشه (اما عجیب اینه که ابرقهرمانها جوون میمونن فقط شرلوک بیچاره پیر میشه که خیلی حرص درآره) واینجا شما میتونین شرلوک پیر کمیک رو ببینید که دراوج کهولت هم پیپ بر دهان داره سربزنگاه دشمن بتمن رو کله پا میکنه و بتمن رو متحیر- که دود از کنده بلند میشه:

منبع مطالب و عکسهای کمیک شرلوک

برای من تنها چیزهایی جالبند که به قلب مربوط می‌شوند. «آدری هیبورن»
۱۳۹۴/۹/۱۷ صبح ۰۳:۵۰
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, کنتس پابرهنه, آلبرت کمپیون, واتسون, سروان رنو, خانم لمپرت, Memento, Princess Anne, حمید هامون, هانا اشمیت, زبل خان, اسپونز, jen yu, مکس دی وینتر, لو هارپر, ایـده آلـیـسـت, پیر چنگی, شارینگهام, زرد ابری, BATMAN, Classic, باربوسا
مکس دی وینتر آفلاین
مالک کلاسیک مندرلی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۶/۹
اعتبار: 15

تشکرها : 3787
( 516 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #163

سلام بر دوستان عزیز....

بالاخص هلمزیان گرامی......

پستی با چند پشت صحنه دیگر از سریال شرلوک هلمز با بازی جرمی برت.....

عکس بالا مربوط به قسمت "اتاق خالی" و بازگشت شرلوک هلمز و از هوش رفتن واتسون

"آخرین خون آشام"....

و

مجددا "اتاق خالی" صحنه پریدن هلمز بر سر سرهنگ موران , ( آینه معروف را به خاطر دارید؟)

امیدوارم لذت ببرید....

بزرگترین نمایش حُسن تقدیر الهی در گل‌ها متجلی شده و فقط خوبی ه که در زندگی ارزش داره و به این جهت، من معتقدم که باید فقط به گل‌ها دل بست
۱۳۹۴/۱۰/۲ عصر ۱۲:۵۲
تشکر شده توسط : آلبرت کمپیون, Memento, ایـده آلـیـسـت, واتسون, جروشا, سروان رنو, خانم لمپرت, هانا اشمیت, BATMAN, Princess Anne, حمید هامون, زبل خان, لو هارپر, Classic, پیر چنگی, شارینگهام, زرد ابری, باربوسا
جروشا آفلاین
جودی آبوت

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۱۱/۱۷
اعتبار: 26

تشکرها : 1821
( 1582 تشکر در 64 ارسال )
شماره ارسال: #164
Heart عشق پنهان شرلوک هلمز

دکتر واتسون در دفتر خاطراتش درباره شرلوک هلمز مینویسه:

«هیچگاه در هلمز كشش زيادى نسبت به زنى نديده بودم كه بتوان نام عشق بر آن گذاشت. چون او اعتقاد داشت جذبه عاشقانه از قواى فكریش میکاهد، اما در مورد ايرنه آدلر وضع تفاوت داشت و همواره خاطراتى محو از او در ذهن هلمز جاری بود...»

ایرنه آدلر، تنها و رسما در یکی از داستانهای کوتاه آرتور کانن دویل حضور پیدا کرد اما حضور و جذبه اش در همون تک داستان کوتاه بقدری تاثیرگذار بود که بعدها تمام مشتقات نمایشی ماجراهای شرلوک هلمز از وجود و حتی یاد او برای خلق یک فضای پرکشش رومانتیک استفاده کردند.

در ژانویه 1891 «رسوایی در بوهمیا» که اولین داستان از 56 داستان کوتاه ماجراهای شرلوک هلمز بود، در مجله استراند منتشر شد. این زن جذاب افسانه ای که در واقع برجسته ترین کاراکتر زن در داستانهای شرلوکه، در همین داستان به خوانندگان و طرفداران شرلوک هلمز معرفی شد. میگن سر آرتور کانن دویل و فیلمنامه نویسان یا نمایشنامه نویسانی که بعد او روی شخصیت آدلر کار میکردند، از یکی از این سه نفر (به احتمال قوی نفر سوم منبع الهام خود دویل بوده) برای خلق شخصیت و شمایل ایرنه آدلر الهام گرفته اند:

- لولا مونتز رقاصه و هنرپیشه ایرلندی که لودویک اول پادشاه باواریا عاشقش شد و باهاش سر و سر داشت.

- لودمیلا استیوبل خواننده با نام مستعار میلی، که آرچی دوک یوهان سالواتور اتریشی عاشقش شد و بعدا باهاش ازدواج کرد.

- لی لی لنگترای ملقب به لی لی جرسی که خواننده معروف زاده نیوجرسی بود و عشاق فراوانی در بین اشرافیان درباری داشت.

یعنی خداییش تو اون همه خواننده و رقاصه که با اعیون و اشراف مرتبط بودن، از اینا خوشگلتر نبود؟!tajob

باز تو فیلمها از بازیگرهای بهتری برای ایفای نقش ایرنه آدلر استفاده شده که شاید بهترینش ریچل مک آدامز باشه:

بعله بگذریم اصلا بما چه؟ :) ... حالا واقعا داستان این ایرنه خانم چی بوده؟

ایرنه آدلر در نیوجرسی زاده شد. صدای خوش و رسای او خیلی زود ازش یک ستاره اپرا ساخت و اجراهای او در تئاترهای بزرگ اروپا مثل لااسکالای میلان استعداد خارق العاده اش رو در خوانندگی به همگان ثابت کرد و در یکی از اجراهاش در سالن امپریال ورشوی لهستان در حضور گرند دوک پادشاه بوهمیا ، آن دو مجذوب هم شدند. پادشاه فقط مدتی رو بخاطر ایرنه در ورشو موندگار شد. ایرنه هم در حوالی سی سالگی از خوانندگی دست کشید و به لندن رفت. درپی اون گراند دوک بطور ناشناس به لندن و نزد شرلوک هلمز اومد و گفت میخواد با دختر شاه اسکاندیناوی ازدواج کنه ولی رابطه اش با ایرنه ممکنه این ازدواج رو بخطر بندازه چون ایرنه یک عکس ناجور دونفره ازشون داره که شاه حتی با استخدام سارقان حرفه ای هم نتونسته اونو از چنگش دربیاره. او ایرنه رو بعنوان زنی ماجراجو با کششی غیرقابل مقاومت و چهره ی زیباترین زنان و هوشِ متفکرترین مردان توصیف کرد!

شرلوک زمین و زمان رو بهم میدوزه تا عکس رو از چنگ ایرنه دربیاره حتی با لباس مبدل پیش ایرنه میره. ناغافل از اینکه ایرنه هم با لباس مبدل درست از جلوی چشمش از مقابلش عبور میکنه! هر دو برای هم بپّا میگذارن. ایرنه با وکیل جذابی بنام نورتون ازدواج میکنه و لحظه به لحظه از دسترس دورتر میشه عاقبت هم مثل غزالی تیزپا از چنگ صیادش فرار میکنه.

در حالیکه دست آخر شرلوک با توسل به یک حیله ماهرانه به هدفش که یافتن بسته محتوی عکسه میرسه و بسته رو مغرورانه به شاه میده تا بازش کنه اما جای عکس دوتایی ایرنه و شاه، یک عکس تکی از ایرنه زیبا با نامه ای ضمیمه شده که از زیرکی و کمالات شرلوک و زبل بودن خودش تعریف کرده و آخرش اضافه کرده:

«...درباره عكس هم موكل شما میتواند آسوده خاطر باشد. من عاشق مردى والاتر از او هستم و البته او هم عاشق من است. پادشاه شاید بخواهد بعدا اقدامی غیرمنتظره به عمل آورد. بنابراين من آن عكس را فقط براى حفاظت از خودم نگه میدارم  تا به عنوان سلاحى در برابر هرگونه تهدید احتمالى وى در آينده بکار برم. اما به جاى آن عكس دوتایی، تصویر ديگری از خودم گذاشته ام كه ممكن است او بخواهد آن را یادگاری داشته باشد! و من هميشه ارادتمند شما آقاى شرلوك هلمز نازنین خواهم بود. ايرنه مورتون-آدلر.»

پادشاه بوهمیا با نگاه به عکس جذاب ایرنه، با حسرت آهی میکشه و میگه: "عجب زنی! لنگه ندارد! حیف که درسطح من نبود وگرنه میتوانست بهترین ملکه بوهمیا شود!" شرلوک هم که شیفته محسنات ایرنه شده بوده با کنایه میگه: " بله شان او بسیار از سطح شما متفاوت است!" بعد احساس و اظهار تاسف و شکست میکنه ولی شاه که ایرنه رو خوب میشناسه مطمئنه در نامه اش کاملا صادق بوده و دیگه هیچ خطری ازدواجش رو تهدید نمیکنه و میخواد به عنوان تشکر به شرلوک هلمز انگشتر تمام برلیانش رو اهدا کنه ولی شرلوک بجای دستمزد یا پاداش چیز دیگه ای ازش میخواد؛ فقط و فقط عکس ایرنه...:lovve:

در آخر دکتر واتسون عزیز مینویسه:

«و اين پايان رسوايى بزرگی بود که پادشاهى بوهميا را تهديد میكرد و اينكه چگونه زیرکانه ترین نقشه شرلوك هلمز توسط نبوغ يك زن نقش برآب گردید. او عادت داشت كه هوش زنان را به تمسخر گيرد اما پس از آن ديگر نديدم اين كار را بكند و هر وقت از ايرنه آدلر صحبت میكرد و يا به عكس وى خیره میشد با حس خاصی او را آن زن خطاب مینمود...»:heart:

برای من تنها چیزهایی جالبند که به قلب مربوط می‌شوند. «آدری هیبورن»
۱۳۹۴/۱۲/۱۰ صبح ۱۲:۵۲
تشکر شده توسط : آمادئوس, Memento, BATMAN, اسکورپان شیردل, سروان رنو, واتسون, آلبرت کمپیون, خانم لمپرت, حمید هامون, ایـده آلـیـسـت, هانا اشمیت, Classic, دزیره, کنتس پابرهنه, مکس دی وینتر, زاپاتا, Princess Anne, پیر چنگی, لو هارپر, مراد بیگ, شارینگهام, جیمز باند, زرد ابری, جناب سرگرد, باربوسا, کاپیتان اسکای
مکس دی وینتر آفلاین
مالک کلاسیک مندرلی

( 516 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #165

سلام بر دوستداران شرلوک هلمز ،

با توجه به پخش مجدد این سریال از شبکه نمایش، که بنده به طور تصادفی از آن مطلع شده و قسمت اول را دیدم، تصویری از پشت صحنه این قسمت "رسوایی در بوهم" را برای شما به اشتراك گذاشتم.

امیدوارم برای شما دوستان هم جالب باشه.

از سکانس های پایانی "رسوایی در بوهم"، صحنه به آب انداخته شدن عکس ها توسط

ایرن آدلر از روی عرشه کشتی!

بزرگترین نمایش حُسن تقدیر الهی در گل‌ها متجلی شده و فقط خوبی ه که در زندگی ارزش داره و به این جهت، من معتقدم که باید فقط به گل‌ها دل بست
۱۳۹۵/۳/۲۰ صبح ۱۲:۴۶
تشکر شده توسط : Classic, BATMAN, سروان رنو, Papillon, مراد بیگ, شارینگهام, جیمز باند, زرد ابری, مموله, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #166

مدتی است عیش ما با دیدن شرلوک هلمز تکمیل است.

در نوجوانی زمانی که  سریال پخش می شد کسی گمان نمی کرد که این بهترین اقتباس از داستان شرلوک هلمز خواهد بود. به راستی که بهترین بازیگران , زیباترین صحنه پردازی و هنرمندانه ترین دوبله را شاهد هستیم. با گذشت روزگار حالا ارزش کار سازندگان این اثر ماندگار مشخص تر شده است. درست گفته اند که تاریخ بهترین قاضی است. با درک این مجموعه , بقیه شرلوک هلمز ها و اقتباس ها خنده دار به نظر می رسند. جرمی برت از خود هلمز , هلمزتر است.

اگر به داستان های معمایی علاقمندید , اگر دل تان برای دکتر واتسون و پروفسور موریارتی تنگ شده است ؛ این سریال حالا کلاسیک شده  را  در شبکه نمایش دنبال کنید. هم سرگرمی است و هم سلول های خاکستری مغزتان را به کار می اندازد. حتی بیش تر از هرکول پوآرو ...

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۵/۴/۱۳ عصر ۱۱:۰۷
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Papillon, شارینگهام, مراد بیگ, آمادئوس, خانم لمپرت, Classic, دزیره, BATMAN, جیمز باند, مکس دی وینتر, زرد ابری, مموله, باربوسا, کلانتر چانس
مکس دی وینتر آفلاین
مالک کلاسیک مندرلی

( 516 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #167

سلام بر تمامی دوستان عزیز کافه،

بخصوص شرلوک هلمز دوستان.

مدتها به دنبال یک پشت صحنه کوتاه از سریال شرلوک هلمز با بازی جرمی برت بودم و بالاخره یک فایل چند ثانیه ای را پیدا کردم.

دیدن این ویدیوی هر چند کوتاه از لبخند بر قیافه بسیار جدی جرمی برت در نقش مذکور، برای بنده خالی از لطف نبوده است، امیدوارم برای شما هم همینطور باشد.

لذت ببرید.

http://s2.picofile.com/file/8264271468/B...http://s2.picofile.com/file/8264271468/Bloopers_Jeremy_Bret

۱۳۹۵/۵/۲۸ عصر ۱۰:۱۶
تشکر شده توسط : شارینگهام, جیمز باند, BATMAN, خانم لمپرت, مراد بیگ, زرد ابری, مموله, جناب سرگرد, سروان رنو, باربوسا, Savezva
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4014
( 1969 تشکر در 274 ارسال )
شماره ارسال: #168

سلام و عرض ارادت به خدمت عاشقان شرلوک هلمز

و عرض خوشحالی از انتخاب بهترین اقتباس ادبی جهان

واقعا که هرچه بیشتر به تماشای این سریال می نشینم و درباره آن مطالعه می کنم، علاقه ام به این مجموعه ی بی نظیر ادبی و سینمایی افزون تر می گردد.

بر همین اساس ،این سریال را به آرشیو خود  اضافه کردم.

باورود به کافه و مطالعه تاپیک اسطوره شرلوک هلمز ،دریافتم که مجموعه من ناقص است.{#smilies.confused}

دفترچه خاطرات شرلوک هلمز: با بازی ادوارد هاردویک در نقش دکتر واتسون و

دوبله استاد بهرام زند و استاد پرویز ربیعی

بنابراین از شما هلمزیان عزیز ،تقاضای اطلاع رسانی دارم ؛

سایتی سراغ دارید که فصل پنجم که شامل ۹قسمت می باشد را به طور کامل و بدون حذفیات و البته دوبله داشته باشد ؟

چه فروش ،چه دانلود ؟

و

همین طور ،کمیک استریپ های شرلوک هلمز

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۳۹۵/۶/۲۱ صبح ۱۲:۳۶
تشکر شده توسط : جیمز باند, BATMAN, مکس دی وینتر, زرد ابری, مموله, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #169
دانلود شرلوک هلمز

سایت نماشا http://www.namasha.com بسیاری از قسمت های مجموعه شرلوک هلمز  ( جرمی برت) را جمع آوری کرده است که می توانید با کیفیت خوب تماشا کنید. حتی برخی از قسمت های پخش نشده در تلویزیون , با زیرنویس فارسی در این سایت قرار دارند. ::ok:

۱۳۹۵/۶/۲۱ صبح ۰۷:۳۹
تشکر شده توسط : جیمز باند, BATMAN, خانم لمپرت, مکس دی وینتر, شارینگهام, زرد ابری, جناب سرگرد, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #170

مصاحبه با جرمی برت ( شرلوک هلمز )

اگر کسی توانست ترجمه یا زیرنویس کند خیلی خوب است.

۱۳۹۵/۶/۲۶ عصر ۱۲:۱۸
تشکر شده توسط : Papillon, BATMAN, خانم لمپرت, اسکورپان شیردل, مراد بیگ, مکس دی وینتر, زرد ابری, مموله, شارینگهام, Savezva, جناب سرگرد, Classic, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2180 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #171

(۱۳۹۵/۶/۲۱ صبح ۱۲:۳۶)شارینگهام نوشته شده:  

سلام و عرض ارادت به خدمت عاشقان شرلوک هلمز

و عرض خوشحالی از انتخاب بهترین اقتباس ادبی جهان

واقعا که هرچه بیشتر به تماشای این سریال می نشینم و درباره آن مطالعه می کنم، علاقه ام به این مجموعه ی بی نظیر ادبی و سینمایی افزون تر می گردد.

بر همین اساس ،این سریال را به آرشیو خود  اضافه کردم.

باورود به کافه و مطالعه تاپیک اسطوره شرلوک هلمز ،دریافتم که مجموعه من ناقص است.{#smilies.confused}

دفترچه خاطرات شرلوک هلمز: با بازی ادوارد هاردویک در نقش دکتر واتسون و

دوبله استاد بهرام زند و استاد پرویز ربیعی

بنابراین از شما هلمزیان عزیز ،تقاضای اطلاع رسانی دارم ؛

سایتی سراغ دارید که فصل پنجم که شامل ۹قسمت می باشد را به طور کامل و بدون حذفیات و البته دوبله داشته باشد ؟

چه فروش ،چه دانلود ؟

و

همین طور ،کمیک استریپ های شرلوک هلمز

جناب شارینگهام عزیز

در سایت ایران فیلم نسخه بسیار عالی از این مجموعه ارزشمند وجود دارد. فصل مورد نظر شما با عنوان پرونده های شرلوک هولمز در قالب فصل 5 (شامل 6 قسمت) و فصل 6 (شامل 3 قسمت) می باشد و فکر کنم برای دانلود باید مبلغی بابت عضویت ماهانه (حدود 5 هزار تومان) پرداخت کنید.

لازم به ذکر است که در این سایت مجموعه کامل تمام فصول با دوبله و زیرنویس و بدون سانسور وجود دارد.

لینک صفحه مورد نظر: iranfilm.me/series/the-adventures-of-sherlock-holmes

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ صبح ۱۱:۵۹
تشکر شده توسط : Classic, آدری لاووا, شارینگهام, سروان رنو, پرنسس آنا, مکس دی وینتر, زرد ابری, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #172

کتاب های شرلوک هولمز

تمام دوستداران و عاشقان شرلوک هولمز در ایران مطمئنا همیشه به دنبال خواندن کتاب های سرآرتور کانن دویل هستند. تا به حال مترجمان متعددی داستان های شرلوک هولمز را ترجمه کرده اند. اما نام زنده یاد کریم امامی به عنوان یکی از عاشقان شرلوک هولمز در صدر آنها قرار دارد که با ترجمه بسیار زیبا و روانش مجموعه چهار جلدی را که توسط انتشارات طرح نو منتشر شده از خود به یادگار گذاشته است. این مجموعه زیبا و ارزشمند 4 جلدی شامل داستان های زیر است:

ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی: رسوایی در کشور بوهِم و پنج داستان دیگر ( جلد اوّل)

1-       رسوایی در کشور بوهم

2-      انجمن مو سرخ ها

3-      پنج هسته ی پرتقال

4-      مرد لب کج

5-      یاقوت کبود

6-      نوار خال خال

ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی: برق نقره ای و پنج داستان دیگر ( جلد دوم)

7-   انگشت شست مهندس

8-      اشراف زاده مجرد

9-      نیم تاج یاقوت

10-  آلش های سرخ

11-  برق نقره ای

12-  ماجرای کشتی (( گلوریا اسکات)است.

ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی: سیمای زرد و پنج داستان دیگر ( جلد سوم)

13-  سیمای زرد

14-  آیینِ ماسگریو

15-  بیمار مقیم

16-  مُترجم یونانی

17-  عهد نامه ی دریایی

18-  آخرین مسأله

ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی: عینک دور طلایی و پنج داستان دیگر ( جلد چهارم)

19-  خانه ی خالی

20-  دوچرخه سوارِ تنها

21-  چارلز آگستوس میلوِرتن

22-  شش ناپلئون

23-  عینکِ دور طلایی

24-  دومین لکه

انتشارات هرمس در مجموعه کتاب های کارگاه نیز مجموعه ای بسیار جذاب و خواندنی از داستان های شرلوک هولمز با ترجمه عالی خانم مژده دقیقی و پس از آن حشمت الله صباغی را ارائه کرده است. این کتاب ها شامل چهار داستان بلند شرلوک هولمز در 4 جلد به شرح زیر است

1-      اتود در قرمز لاکی (اولین داستان هولمز که درباره آشنایی دکتر واتسون با او و آغاز سکونت آنها در خیابان بیکر است)

2-      نشانه چهار 

3-      دره وحشت 

4-      درنده باسکرویل 

همچنین 4 مجموعه از داستان های کوتاه هولمز در 4 کتاب به شرح زیر است:

جعبه مقوایی: شامل داستان های

1-      مسئله هویت

2-      راز دره باسکامب

3-      جعبه مقوایی

4-      کارمند بورس اوراق بهادار

5-      ملاک رایگیت

6-      مرد خمیده پشت

حلقه سرخ و پنج داستان دیگر

1-      عمارت ویستریا

2-      نقشه های بروس پارتینگتن

3-      پای شیطان

4-      حلقه سرخ

5-      ناپدید شدن لیدی فرانسیس کارفکس

6-      کارآگاه محتضر

سرباز رنگ پریده و شش داستان دیگر

1-      ابی گرنج

2-      رنگ ساز بازنشسته

3-      عمارت قدیمی شاسکوم

4-      مستاجر برقع پوش

5-      موکل سرشناس

6-      سرباز رنگ پریده

7-      یال شیر

مردان رقصان و چند داستان دیگر

1-      مدرسه پرایوری

2-      پیتر سیاه

3-      سنگ مازارین

4-      مردان رقصان

5-      معمای پل تور

6-      سه سنتوری

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ عصر ۰۹:۴۳
تشکر شده توسط : سروان رنو, مراد بیگ, لوک مک گرگور, شارینگهام, بانو الیزا, آدری لاووا, دون دیه‌گو دلاوگا, Classic, پرنسس آنا, زرد ابری, باربوسا, مکس دی وینتر
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #173

"مفهوم این چیه واتسون! این که زندگی معنایی نداره یا اینکه هر چیزی قابل تفکره. این همه خشونت برای چیه؟ بشر می خواد چه چیزی را ثابت کنه؟ این بزرگترین .... بزرگترین مشکله. چرا بشر نتونسته منطقی فکر کنه؟ و چرا جوابی هم تا بحال براش پیدا نکرده؟"

این دیالوگ آخرین دیالوگی است که مرحوم جرمی برت در آخرین سکانسی که در نقش شرلوک هولمز ظاهر شد، بیان کرد. فصل هفتم این سریال به نام خاطرات شرلوک هولمز بود. قسمت ششم و پایانی این فصل با عنوان جعبه مقوایی در 11 آوریل سال 1994 پخش شد. در این فصل جرمی برت که همچنان در غم از دست دادن همسرش که در سال 1985 به طور ناگهانی درگذشت، دچار افسردگی شدید بود و از بیماری عصبی شدید رنج می برد. وی در طول فیلمبرداری این فصل بارها در بیمارستان روانی بستری شد که این موضوع به وضوح در چهره وی نمایان است. وی در روز نزدیک به 60 سیگار مصرف می کرد. در حالیکه برنامه ریزی تلویزیون گرانادا برای ساختن تمامی داستان های هولمز بود، وی در 12 سپتامبر 1995 به علت ایست قلبی درگذشت و این پروژه ناتمام ماند. عکس بالا آخرین سکانس حضور جرمی برت در نقش شرلوک هولمز است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ عصر ۱۱:۰۲
تشکر شده توسط : سروان رنو, شارینگهام, مراد بیگ, آدری لاووا, سناتور, Classic, BATMAN, پرنسس آنا, مکس دی وینتر, زرد ابری, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #174

به یاد بهرام زند

صداهای ماندگار و جاویدان تا ابد در گوش و ذهن مردم باقی خواهند ماند اما با این حال هر صدایی که خاموش می شود گویی یکی از زیبایی های دنیا خاموش شده است. انگار که طبیعت با همه بزرگی و عظمتش دچار فقدان و خلا شده است. صدای بهرام زند صدایی خاص و ماندگار بود و هست و خواهد بود. در طی عمر فعالیت پربار هنریش صدای زیبا و خاصش را بر روی چهره های مختلف شنیدیم و لذت بردیم. از نقش هایی که دوبله کرد و تا فیلم ها و سریال هایی که به عنوان مدیر دوبلاژ بهترین چیدمان ها را انجام داد. از سریال امام علی گرفته تا ناوارو... از مدار صفر درجه گرفته تا جنگجویان کوهستان و البته شاه دوبله سریال شرلوک هولمز... هر چه قدر مرحوم جرمی برت نقش شرلوک هولمز را ستودنی و زیبا اجرا کرد اما آنچه برای ما ایرانی ها مایه مباهات و لذت بود صدای زیبا و جذاب بهرام زند بود که شیرینی و حلاوت این سریال را برای ما صدچندان کرد. صدایی که انگار فقط برای این نقش آفریده شده بود. صدایی که در هوای مه آلود لندن و در خیابان بیکر طنین بخش شخصیتی بود که بهرام زند او را برای ما ایرانی ها جاودانه کرد... حالا دیگر بهرام زند مانند جرمی برت که سال ها پیش طرفدارانش را ترک کرده بود، در کنار ما نیست و ما را برای همیشه در حسرت دوباره شنیدن صدایش نشانده است، اما همیشه این صداست که می ماند و صدای بهرام زند هم مانند گنجینه ای عظیم و ارزشمند در کنار سایر صداهای ماندگار در بایگانی ذهن ما باقی خواهد ماند. روحش شاد و یادش گرامی

۱۳۹۷/۱/۱۸ عصر ۱۲:۴۰
تشکر شده توسط : Classic, مراد بیگ, سروان رنو, شارینگهام, سناتور, رابین‌هود, آدری لاووا, ال سید, پرنسس آنا, BATMAN, دون دیه‌گو دلاوگا, ژنرال, مکس دی وینتر, زرد ابری, باربوسا, کلانتر چانس
tom sawyer آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۷
اعتبار: 3

تشکرها : 67
( 56 تشکر در 9 ارسال )
شماره ارسال: #175

منتقدان حرفه ای دستشان به کانن دویل نمی رسد

کمال قصه گویی

جان لوکاره

دکتر واتسون خطاب به شما نمی نویسد، او با ادب و نزاکتی که مخصوص دوره ی پادشاهی ادوارد است، از آن سوی آتشی گرم و سوزان با شما صحبت می کند. در صدای او هیچ تظاهر یا تکلفی وجود ندارد. صدایش رساست، پرانرژی است و مودبانه، صدای یک ارباب جدی بریتانیایی مستعمره نشین که به خودش اعتماد دارد. صاحب این صدا جهان دیده است. آنقدر سفر کرده که زانوهایش آفتاب سوخته شده است. با این حال او هنوز ساده دلی است در سفر باقی مانده [اشاره به سفرنامه The Innocents Abroad اثر مارک تواین]. او مردی درجه یک، بیش از حد وفادار، مانند شیر شجاع و آدم شیرین و نازنینی است. همه کلیشه ها با او سازگار است ولی خودش کلیشه ای نیست.

احساسات ظریف دکتر واتسون را گیج می کنند. او با هنر غریبه است. با این همه مانند خالقش، یکی از بهترین قصه گویی هایی است که مردم جهان به او گوش داده اند. گاهی که جایش را در صحنه به هلمز می دهد، دلش میخواهد که زود برگردد. هلمز! هلمز غیر قابل پیش بینی، باهوش، پیچیده و ناآرام، آن بیرون تنهایی امنیت ندارد. البته او از پس کارها برمی آید. او می تواند پنهان شود، زیرزمین برود تا جایی تغییرچهره بدهد که مادرخودش هم او را نشناسد. می تواند نقش یک مرده را بازی کند یا ادای مردن دربیاورد، شیره کش خانه ها را زیرورو کند، با موریارتی لبه ی یک صخره گلاویز شود یا جاسوس قیصر[آلمان] را فریب دهد. اما هیچ کدام از اینها این حقیقت را تغییر نمی دهد که وقتی واتسون وفادار قصه را به دست می گیرد هلمز تبدیل به شخصیتی می شود که بدون واتسون فقط می تواند نیمی ازآن باشد. خدا را شکر هیچ سطحی از تحصیلات دانشگاهی، هیچ پایان نامه محصول بوروکراسی ادبی، هرگز نمی تواند توضیح دهد که چرا ما صدای یک نویسنده را بیش از دیگری دوست داریم. بخشی از آن مربوط به اعتماد ما به نویسنده است، تا حدی به لحن خوب یا بد گوینده داستان وتا اندازه ای به اعتبار داشتن یا نداشتن نویسنده آن ربط دارد. و کمی هم متأثر از زیبایی است. البته نه آنقدر که ما دوست داریم باشد. من به عنوان یک خواننده روی این موضوع تأکید دارم که کتاب باید از همان اول مرا مفتون و مجذوب کند یا اصلا نکند. به همین دلیل است که بسیاری از کتابها در کتابخانه ام به طرز رازآمیزی فقط تا صفحه 20 خوانده شده اند. اما به محض اینکه خودم را تسلیم یک نویسنده می بینم او دیگر نمی تواند به من آسیبی برساند. کانن دویل از زمان کودکی ام به بعد آن سلطه و نفوذ را روی من داشته است. من شخصیت فرمانده ژرار دوشارکی، دزد دریایی شرور را دوست دارم، از پروفسور چلنجر هم خوشم می آید. اما بیشتر از همه شیفته ی هلمز و واتسون هستم. کانن دویل همین نفوذ را روی پسران من هم دارد و من به اینکه نوه هایم هم یکی یکی اسیر افسون او می شوند با خوشحالی نگاه می کنم.

اگر نگاهی به نوع ادبیاتی که کانن دویل استفاده می کند بیندازید در وهله اول ناامید خواهید شد، زیرا هیچ لفظ پردازی پرزرق و برقی درآن وجود ندارد، هیچ صفت هوشمندانه ای که یک دفعه توجه کسی را جلب کند درآن به چشم نمی خورد و هیچ بینش روانشناختی چشم گیری درآن نیست. درعوض چیزی که نظاره گر آن هستید کمال قصه گویی است، یعنی تأثیر متقابل بی نقص میان دیالوگ ها و توصیفات، و همچنین شخصیت پردازی و زمان بندی کامل و بی عیب. جای تعجب نیست کا آثار کانن دویل، برخلاف دیگر قصه گوهای بزرگ قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، بدون کم و کاست تقریبا به همه ی زبان ها ترجمه شده اند.

منتقدان حرفه ای دستشان به کانن دویل نمی رسد و نمی توانند به شهرتش خدشه ای وارد کنند، هیچ وقت هم نتوانستند. آنها ممکن بود تمایلش به معنویات یا علاقه وسواس گونه اش به کلاغ را دست بیندازند یا ادعا کنند هلمز جدید آن مردی که در گذشته بود دیگر نیست. اما نه در آن زمان کسی به آنها گوش میداد و نه امروز کسی توجهی می کند. در حال حاضر راننده های تاکسی، سیاستمداران، استادهای دانشگاه و کودکان بی تجربه مثل همان زمانی که دویل زنده بود همگی افسون شده پای قصه هایش می نشینند، این هم دلیل و مدرک!البته اگر مدرکی لازم باشد. برای اثبات اینکه فروتنی و سادگی زبان دویل درک عمیق او از پیچیدگی های انسانی را پنهان می کند. کانن دویل حتی در زمان خودش هم تعداد زیادی مقلد داشت که همه در سطح بسیار پایین تری از او قرار داشتند اما موفق بودند. اگر یکی از آنها، بنابر اتفاقی ناخوشایند پروفسور موریارتی شرور را به جود آورده بود، مطمئنم که موریارتی یک یهودی توطئه گر از آب درمی آمد. یا مثلا اگر جوزف کنراد او را خلق میکرد، موریارتی به یک تندروی زجرکشیده ی روانی اهل اهل بالکان تبدیل میشد که مصمم به تخریب جامعه صنعتی بود. اما کانن دویل این طورفکر نمی کند. او می داند که شرارت می تواند مستقلا وجود داشته باشد. او احتیاجی به تنفر یا تعصب ندارد، و آنقدر زیرک هست که به شخصیت شرورش برچسب دیگری نزند. برای یک لحظه زیرکی ای را درنظر بگیرید که دویل به وسیله آن خواننده را میان دو قهرمان فوق العاده ی داستانش نگه داشته است. هلمز نابغه ی برجسته ای که کیلومترها ازما جلوتر است و می دانیم که هرگزبه او نخواهیم رسید. قرار هم نیست که برسیم. اما این که ازآن دکتر واتسون کند ذهن خیلی باهوش تر هستیم به ما قوت قلب می دهد. نتیجه اش چه می شود؟ خواننده به طور لذت بخشی بین دو قهرمانش گیر می افتد. آیا جایی در ادبیات عامه پسند تصویری دلچسب تر از این، درباره ی چیزی که توماس مان با صدایی رسا آن را رابطه ی بین هنرمند و شهروند خواند، ارائه شده است؟ در شخصیت هلمز ما هیچ وقت اجازه نداریم که میل شدید هنرمند به خودویرانگری را از یاد ببریم. از طریق واتسون هم دلبستگی مان به ثبات اجتماعی مداوم به ما یادآوری می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۴ عصر ۰۲:۴۸
تشکر شده توسط : سروان رنو, لوک مک گرگور, لو هارپر, مراد بیگ, زرد ابری, پرنسس آنا, باربوسا, مارک واتنی, مکس دی وینتر
سنباد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۴/۳۱
اعتبار: 2

تشکرها : 32
( 18 تشکر در 3 ارسال )
شماره ارسال: #176

سلام

شخصیت برادر شرلوک هلمز (پنکرافت) هم خیلی عجیب بود

۱۴۰۰/۱۱/۱۲ صبح ۰۹:۵۹
تشکر شده توسط : باربوسا, مارک واتنی
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #177

دانلود کتاب سریال تلویزیونی شرلوک هولمز

نوشته پیتر هینینگ

تقدیم به همه علاقمندان به شرلوک هولمز

این کتاب منبعی ارزشمند درباره فیلم ها و سریال های ساخته شده درباره شرلوک هولمز است که با نگاهی به نقش آفرینی های بازیگران مختلف به بررسی آنها می پردازد. البته بیشتر بخش های این کتاب به مجموعه سریال های شرلوک هولمز ساخته تلویزیون گرانادا با نقش آفرینی استثنایی جرمی برت اختصاص دارد. در انتهای کتاب نیز پرونده جامعی از تمامی قسمت های ساخته شده این سریال موجود است.

سریال تلویزیونی شرلوک هولمز

حجم فایل:  MB 48 

۱۴۰۰/۱۱/۱۵ عصر ۰۷:۱۶
تشکر شده توسط : مارک واتنی, رابرت, مراد بیگ, باربوسا, Classic, کنتس پابرهنه, سروان رنو, مورفیوس, کلانتر چانس, واترلو, مکس دی وینتر
کلانتر چانس آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۱/۴/۱
اعتبار: 10

تشکرها : 593
( 446 تشکر در 47 ارسال )
شماره ارسال: #178

بدون شک جاودانه ترین کاراکتر شرلوک هلمز(با تلفظ دقیق تر شرلاک همز:D) از آن جرمی برت فقید با صداپیشگی شادروان استاد بهرام زند هستش. بعدش بندیکت کامبربچ

به دوستانت نزدیک باش!به دشمنانت نزدیک تر!
۱۴۰۱/۴/۵ صبح ۱۰:۲۸
تشکر شده توسط : مارک واتنی, سروان رنو, مکس دی وینتر
ارسال پاسخ