[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 7 رای - 4.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسطوره شرلوک هولمز
نویسنده پیام
feranchesco آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۱۱/۱
اعتبار: 1

تشکرها : 37
( 46 تشکر در 9 ارسال )
شماره ارسال: #141
RE: اسطوره شرلوک هولمز

یه سوال برام پیش امده که واقعا قسمت آخری برای سریال شرلوک هلمز هست؟(جرمی برت)

من از یکی از دوستان شنیدم که در قسمت آخر شرلوک رو تو یکی از خیابون های مه آود لندن به قتل میرسونن

اگر هنر داری بیاور وگرنه هنرنمائی مکن که رسوائی به‌بار خواهی آورد
۱۳۹۳/۴/۲۳ عصر ۰۵:۳۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زبل خان, واتسون, شارینگهام, باربوسا
زبل خان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱/۱۳
اعتبار: 23

تشکرها : 2395
( 4043 تشکر در 195 ارسال )
شماره ارسال: #142
این فیلم صامت کشف شده تنها نمونه موجود از بازی «ژیلت» در نقش «شرلوک هولمز» محسوب می‌شود که برای اکران در سینماهای فرانسه آماده شده بود.

نسخه‌ای از فیلم صامت «شرلوک هولمز» - مربوط به سال 1916 - که گمان می‌شد برای همیشه گم شده است، در فرانسه پیدا شد.

به گزارش ایسنا، یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های فیلم صامت «شرلوک هولمز»، محصول سال 1916 که سال‌ها در آرشیوهای سینمایی گم شده بود، در کمپانی «فرانسه سیماتک» پیدا شد و قرار است با همکاری جشنواره فیلم صامت سانفرانسیسکو به صورت دیجیتال بازسازی شود.

در این نسخه از فیلم صامت «شرلوک هولمز» که کارگردانی آن را «آرتور برتلت» بر عهده داشته است، «ویلیام ژیلت»، بازیگر و نمایش‌نامه‌نویس معروف آمریکایی در نقش شرلوک هولمز ایفای نقش کرده است که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی بارها در نقش این شخصیت روی صحنه تئاتر رفته بود و نقش مهمی در شناساندن «شرلوک هولمز» به مخاطبان داشته است.

این فیلم صامت کشف شده تنها نمونه موجود از بازی «ژیلت» در نقش «شرلوک هولمز» محسوب می‌شود که برای اکران در سینماهای فرانسه آماده شده بود.

«رابرت برایان»، مسئول بازسازی فیلم در جشنواره فیلم‌های صامت سانفرانسیسکو اظهار کرد، کار کردن روی این نسخه قدیمی که برای نسل‌ها گم شده بود امتیاز بزرگی است؛ چرا که این فیلم یکی از مهمترین فیلم‌های گمشده محسوب می‌شد و مطمئنا پس از بازسازی، مخاطبان از تماشای شرلوک هولمز واقعی بر روی پرده سینما شگفت‌زده خواهند شد.

نسخه بازسازی شده فیلم صامت «شرلوک هولمز» در سال 1916 قرار است در ماه ژانویه در جشنواره فیلم‌های بازسازی شده سینماتک فرانسه نمایش یابد.

منبع: عصر ایران

۱۳۹۳/۷/۱۰ عصر ۰۹:۲۷
تشکر شده توسط : BATMAN, مگی گربه, هانا اشمیت, پیرمرد, خانم لمپرت, Keyser, حمید هامون, پرشیا, برو بیکر, رضا خوشنویس, Kathy Day, Kurt Steiner, feranchesco, تارا, واتسون, شارینگهام, باربوسا
بولیت آفلاین
آنها از تاریکی آمده اند

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۶/۶
اعتبار: 15

تشکرها : 620
( 1338 تشکر در 44 ارسال )
شماره ارسال: #143

منوچهر والی زاده «شرلوک هلمز» شبکه نمایش شد

دوبله سریال کلاسیک «شرلوک هلمز» برای شبکه نمایش به پایان رسید.

این مجموعه طی سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۶ میلادی ساخته شده و یکی از قدیمی‌ترین آثار تولید شده بر اساس داستان‌های شرلوک هلمز است. این اثر در اصل ۱۴ فیلم با زمان‌های کمتر از ۷۰ دقیقه است که فقط تعدادی از آنها دوبله شده است. در یکی از این قسمت ها که «شرلوک هلمز و سلاح مخفی» نام دارد، هلمز محافظت از دکتر توبل را برعهده می‌گیرد. توبل مخترع یک بمب است و هلمز باید برای نجات وی از دست سربازان آلمانی او را از سوئیس به انگلستان ببرد.

در دوبله این سریال منوچهر والی‌زاده به جای بازیل راتبون در نقش هلمز و اکبر منانی به جای نایجل بروس در نقش دکتر واتسون صحبت کرده است. تعدادی از سایر گویندگان عبارتند از: جواد پزشکیان، زویا خلیل آذر، ناصر احمدی، ناصر خویشتندار، صنم نکواقبال، محمد علی دیباج، مریم بنائی، حمیدرضا رضایی، آیدین درویش‌زاده، رضا آفتابی و علی‌اصغر رضایی‌نیک

«شرلوک هلمز و صدای وحشت»، «شرلوک هلمز و مروارید مرگ»، «شرلوک هلمز و سفر به واشنگتون» و «ماجراهای شرلوک هلمز» عنوان تعدادی از قسمت های این اثر هستند.

بر گرفته از

http://www.parsigooyan.com

mmmm:

نامت را زمزمه می کنم ...تو پشت بهار خوابیدی. بیدار که شدی...........چه زمستانیم من!!!!!!!!
۱۳۹۳/۷/۲۱ عصر ۰۱:۲۳
تشکر شده توسط : حمید هامون, پیرمرد, BATMAN, زبل خان, سناتور, خانم لمپرت, سروان رنو, برو بیکر, بهزاد ستوده, رضا خوشنویس, Kathy Day, Kurt Steiner, تارا, واتسون, شارینگهام, باربوسا
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #144

شرلوک تولدت مبارک

تصویر نمادین شرلوک هولمز در موزه هولمز لندن

6 ژانویه 1854 شرلوک هلمز پا به عرصه دنیای ادبیات نهاد.بیش از یک قرن و نیم است که نام وآوازه او فراتر از کشورش بلکه جهانی شده و مردمان نه تنها نام بلکه با ظاهر وکاراکتر کاریزماتیک او نیز بسیارآشنا هستند. چهره شاهین وار، نگاه سرد گویا ، طرز لباس پوشیدن خاصش و پیپ تجملی اش بعلاوه ذره بین و کلاه شاخص دولبه ایش آنچنان بین ما جاافتاده که اگر فردی بااین مشخصات رادرخیابان ببینیم بیش از هرکس شرلوک هلمز درنظرمان مجسم میشود. او باژست پرمز و رازش در حین حل اسرارومعماهای جنایی آنچنان عمل میکند که باوجودیکه مرز افسانه وحقیقت درماجراهایش تفکیک پذیرنیست اما بازهم متقاعد میشویم که شرلوک حلال همه مشکلات جنایی است.

امروز شرلوک 161 ساله شد.درحالیکه او هنوز هم سوژه فیلمهای مطرح و سریالهای موفق امروزی است.با گرامیداشت خاطره جرمی برت، تمجید از بازی رابرت داونی جونیور وستایش اجرای زیبای بندیکت کامبربچ ، یقینا پرونده شرلوک هلمز تا ابد بسته نخواهد  شد...

بیایید در کافه کلاسیک نیز مثل تمامی اهالی سینما دراقصی نقاط جهان تولد این اسطوره افسانه ای را شادمانه جشن بگیریم،به این امید که همواره دلتان شاد ولبتان خندان باشد... شرلوک تولدت مبارک

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۳/۱۰/۱۶ عصر ۰۳:۲۴
تشکر شده توسط : پیرمرد, برو بیکر, BATMAN, اسپونز, زبل خان, سروان رنو, زاپاتا, بهزاد ستوده, رضا خوشنویس, Classic, حمید هامون, Kathy Day, Kurt Steiner, مگی گربه, هانا اشمیت, تارا, واتسون, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #145

Happy Birthday Sherlock

هر سال علاقمندان به کاراگاه بزرگ شرلوک هلمز در انگلستان جشن تولد او را جشن میگیرند
آنها با پوشیدن لباس های مخصوص به زمان هلمز و جمع شدن به دور هم فضای حاکم بر آن زمان را باز سازی می کنند و تولد پلیس مورد علاقه خود را جشن میگیرند
برخی هم سعی می کنند خود را شبیه به شخصیت شرلوک هلمز و دکتر واتسون در سری فیلم ها و سریال هایی ساخته شده از همین شخصیت درست کنند

ادامه تصاویر مراسم جشن تولد شرلوک هلمز

در پایان چند تصویر انتخابی

Sherlock Holmes

با تشکر از خانم لمپرت

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۳/۱۰/۱۶ عصر ۰۸:۲۲
تشکر شده توسط : پیرمرد, برو بیکر, rahgozar_bineshan, خانم لمپرت, سروان رنو, اسکورپان شیردل, زاپاتا, رضا خوشنویس, حمید هامون, Kathy Day, Kurt Steiner, واتسون, مگی گربه, هایدی, تارا, زبل خان, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
بولیت آفلاین
آنها از تاریکی آمده اند

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۶/۶

تشکرها : 620
( 1338 تشکر در 44 ارسال )
شماره ارسال: #146

به شخصه چقدر مشتاق بودم سری فیلمهای شرلوک هلمز با بازی Basil Rathbone در سالهای 1939   تا 1946  رو دوبله ببینم

خوشبختانه این خواسته من توسط شبکه نمایش به حقیقت پیوست و قرار شده که هفته اول فروردین این اتفاق بیفته و این فیلمها از این شبکه پخش بشن(البته نمی دونم این فیلمها قبلا دوبله شدن یا نه دوستان اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره بیان کنه لطفن)

دیشب هم یکی از بهترین داستانهای شرلوک بعنوان ماجراهای سگ شکاری باسکرویل از این شبکه پخش شد

ولی چیزی که من رو متعجب کرد دوبله این فیلم بود

شرلوک هلمز   آقای والی زاده:huh:

دکتر واتسون   آقای منانیshakkk!

بنظر میرسید با توجه به سابقه درخشان آقای بهرام زند  نقش شرلوک به ایشون سپرده بشه و همچنین آقای ربیعی عهده دار نقش دکتر واتسون باشه

البته انتخاب ایده آل من برای شرلوک آقای افشاریه هستند که با توجه به صدای راز آلود ایشان انتخاب خیلی خوبیه  ولی متاسفانه استاد سالهاست که فقط مستند گویی میکنن و شنیدن صداشون ایشون روی  شخصیتهای مختلف برای ما آرزو شده

در مجموع من که از دوبله فیلم دیشب راضی نبودم  و متاسفانه فکر میکنم فیلمهای دیگه هم این مجموعه نیز با همین گویندگان دوبله شده باشند (مراجعه به پست 143)

با تشکر

mmmm:

نامت را زمزمه می کنم ...تو پشت بهار خوابیدی. بیدار که شدی...........چه زمستانیم من!!!!!!!!
۱۳۹۳/۱۲/۲۹ عصر ۱۰:۱۹
تشکر شده توسط : رضا خوشنویس, پیرمرد, زینال بندری, BATMAN, برو بیکر, حمید هامون, Kathy Day, واتسون, زبل خان, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9996 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #147

گفتگوی سال 86 استاد بهرام زند با روزنامه اعتماد درباره دوبله شرلوک هلمز

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1405844

۱۳۹۴/۱/۲۹ عصر ۰۹:۳۵
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, Kathy Day, زینال بندری, سروان رنو, BATMAN, شرلوك, حمید هامون, Kurt Steiner, واتسون, Classic, مگی گربه, هانا اشمیت, هایدی, تارا, زبل خان, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
زرد ابری آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۲/۳۰
اعتبار: 68

تشکرها : 10271
( 8710 تشکر در 516 ارسال )
شماره ارسال: #148
[split] اینترنت گردی ...

با درود

برای دوستان سریال کلاسیک شرلوک هلمز ی خبر خوب دارم.در سایت نایت مووی میتوانید سریال شرلوک هلمز نسخه قدیمی را دانلود نمایید .نسخه دو زبانه با کیفیت 720 hd تمام فصول در حال آپلود هستند و تا امروز 5 فصل کامل در سایت قرار داده شده و به مرور تمام هفت فصل در اختیار علاقمندان قرار میگیرد.

http://www.6nightmovie.in/search/%D8%B4%...http://www.6nightmovie.in/search/%D8%B4%D8%B1%D9%84%D9%88%DA%A9+%D9%87%D9%84%D

چرا خدایی را نپرستم که مرا آفریده است و بازگشت همه به سوی اوست؟ (آیه 22 ، سوره یس)
۱۳۹۴/۳/۳۱ عصر ۰۶:۵۲
تشکر شده توسط : هایدی, زبل خان, خانم لمپرت, ژیگا ورتوف, سروان رنو, برو بیکر, BATMAN, Kurt Steiner, حمید هامون, feranchesco, واتسون, Classic, مگی گربه, هانا اشمیت, تارا, Keyser, شارینگهام, باربوسا
واتسون آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۳/۳۰
اعتبار: 21

تشکرها : 8076
( 1229 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #149

(۱۳۹۳/۴/۲۳ عصر ۰۵:۳۹)feranchesco نوشته شده:  

من از یکی از دوستان شنیدم که در قسمت آخر شرلوک رو تو یکی از خیابون های مه آود لندن به قتل میرسونن

سلام به همه دوستان

تا جایی که من میدونم آخرین قسمت سریال شرلوک هلمز با بازی جرمی برت  (قبل از مرگ) قسمت جعبه مقوایی بوده که خوشبختانه تا آخر هیچ اتفاقی برای هلمز نمی افتد.

آدمیان به لبخندی که بر لب هامی نشانند و به احساس خوبی که برجا می نهند و به دردی که از یکدیگر می کاهند ،می ارزند!
۱۳۹۴/۴/۱۵ صبح ۱۰:۰۱
تشکر شده توسط : حمید هامون, شارینگهام
واتسون آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #150

سلام بر همه دوستان عزیزم به خصوص دوست داران شرلوک هولمز

البته همه دوستان استاد هستند و غرض از نوشتن این مطلب تجدید خاطر ه ای بیش نمی باشد .

اگر اجازه بفرمایید می خواهم اسامی تمام قسمتهایی از سریال شرلوک هولمز با بازی جرمی برت که از تلویزیون پخش شده را  به ترتیب تاریخ نمایش(تاریخی که فیلم اصلی به نمایش در آمده است) بیاورم.

&ماجراهای شرلوک هولمز با بازی دیوید بورک در نقش دکتر واتسون با دوبله بهرام زند و ناصر نظامی&

_ رسوایی در بوهم     A Scandal in Bohemia       24Apr1984 

_ مردان رقصان     The Dancing Men  1May1984

_ عهدنامه دریایی   The Naval Treaty    8May1984   

_ The solitary cyclist(فکر کنم دویله نشده)8May1984

_Crooked man(فکر کنم دوبله نشده)22May1984

_ دسته کولی ها   The Speckled Band   29May1984

_ یاقوت آبی       The Blue Carbunicle     5Jun1984

_ بلوط های قهوه ای    The Copper Beeches    25Aug1985

_مترجم یونانی   The Greek Interpreter    1Sep1985

_ معمار نوروود The Norwood Builder      8Sep1985

_ بیمار مقیم   The Resident Patient    15Sep1985 

_ انجمن موقرمزها    The Red Headed League    22Sep1985    

_ مسئله نهایی  The Final Problem     29Sep1985

&بازگشت شرلوک هولمز با بازی ادوارد هاردویک در نقش دکتر واتسون با دوبله جلال مقامی و ایرج رضایی& 

_ خانه خالی   THE EMPTY HOUSE    9Jul1986

_  (فکر کنم دوبله نشده)      The abbey grange    16Jul1986

_ مناسک ماسگریو    THE MUSGRAVE RITUAL    16Jul1986

_ لکه دوم  THE SECOND STAIN     30Jul1986

_ مردی با لبهای کج THE MAN WITH THE TWISTED LIP       6Aug1986

_ مدرسه دینی    THE PRIORY SCHOOL  13Aug1986

_ شش ناپلئون   The Six Napoleons  20Aug1986

_ نشان 4 (به صورت تک قسمتی تولید شده با دوبله بهرام زند و پرویز ربیعی )

The Sign of Four   1987  

_ پای شیطان   The Devil's Foot    6Apr1988  

_ سپید پیشانی  Silver Blaze    13Apr1988

_ اقامتگاه ویستریا   Wisteria Lodge   20Apr1988

_ نقشه های بوریس پارتینگتون  The Bruce Partington Plans   27Apr1988

_ شکارچی باسکرویل       The Hound of the Baskervilles   1988  (به صورت تک قسمتی با دوبله بهرام زند و پرویز ربیعی)

&دفترچه خاطرات شرلوک هولمز با بازی ادوارد هاردویک در نقش دکتر واتسون با دوبله بهرام زند و پرویز ربیعی &

_ مفقود شدن بانو فرانسیس    The Disappearance Of Lady Francis     21Feb1991

_ مشکل پل تور  The Problem Of Thor Bridge    28Feb1991

_ محل قدیمی شوسکومب   The Shoscombe Old Place      7Mar1991    

_ راز دره بوسکومب   The Boscombe Valley Mystery    14Mar1991

_ موکل برجسته  The Illustrious Client  21Mar1991

_ مرد ریاکار  The Creeping Man          28Mar1991

_ حق السکوت بگیر   The Master Blackmailer   2Jan1992

_ آخرین خون آشام   The Last Vampyre    27Jan1993      

_ مجرد شایسته    The Eligible Bachelor     3Feb1993

& خاطرات شرلوک هولمز با بازی ادوارد هاردویک در نقش دکتر واتسون با دوبله بهرام زند و پرویز ربیعی&

_  (احتمالا" شیروانی سه گوش یا گوشه شیروانی)    The three gables      7Mar1994 

_ کارآگاه در حال مرگ   The Dying Detective    14Mar1994

_ عینک پنس طلایی    The Golden Pince-Nez   21Mar1994

_ دایره سرخ  The Red Circle       28Mar1994

_ الماس مازارن    The Mazarin Stone     4Apr1994

_ جعبه مقوایی   The Cardboard Box   11Apr1994

آدمیان به لبخندی که بر لب هامی نشانند و به احساس خوبی که برجا می نهند و به دردی که از یکدیگر می کاهند ،می ارزند!
۱۳۹۴/۵/۷ عصر ۰۱:۰۵
تشکر شده توسط : برو بیکر, حمید هامون, هانا اشمیت, BATMAN, هایدی, تارا, Kurt Steiner, دکــس, Memento, مگی گربه, سروان رنو, زبل خان, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
تارا آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۴/۲۱
اعتبار: 9

تشکرها : 307
( 205 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #151

درود عزیزان

چند تا از گفته های به یاد ماندنی شرلوک هلمز(بخش یکم):

".My name is Sherlock Holmes.It is my business to know what other people don't know"

(The adventure of blue carbuncle)

نام من شرلوک هلمز است.شغلم فهمیدن چیزهایی ست که مردم متوجه نمی شوند.

".The world is full of obvious things which nobody by any chance ever observes"

(The hound of Baskervills)

دنیا پر از چیزهای مشهودی ست که هیچ کس،هیچ وقت حتی بر حسب تصادف مشاهده شان نمی کند.

".There is nothing like first-hand evidence"

(A study in scarlet)

هیچ چیز مثل مدرک دست اول نیست!

".You see,but you don't observe.The distinction is clear"

(A scandal in Bohemia)

شما نگاه می کنید،اما نمی بینید.فرق واضحی ست.

۱۳۹۴/۵/۱۲ عصر ۰۳:۱۳
تشکر شده توسط : پیرمرد, Kurt Steiner, کارآگاه علوی, خانم لمپرت, هایدی, Memento, مگی گربه, هانا اشمیت, دکــس, واتسون, حمید هامون, زاپاتا, BATMAN, Classic, زبل خان, مکس دی وینتر, باربوسا
تارا آفلاین
مشتری کافه
*

( 205 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #152

با درود

جملات ماندگار شرلوک هلمز(بخش دو):

It is my belief,Watson,founded upon my experience,that the lowest and vilest alleys in London do not  present a more dreadful record of sin than does the smiling and beautiful countrysid

(The cooper beeches)

به عقیده ی من،واتسون-بر اساس تجاربم-پست ترین کوچه های لندن در وقوع جرم رکوردی وحشتناک تر از مناطق شاد و زیبای روستایی ندارند.                                                                                      

It has long been an axiom of mine that the little things are infinitely the most importan

(A case of Identity)

این خیلی وقت است که یکی از اصول من شده است که:چیز های کوچک بی نهایت مهم هستند.                

I consider that a man's brain originally is like a little empty attic,and you have to stock it with  such furniture as you choose.A fool takes in all the lumber of every sort that he comes across ,so that the knowledge which might be useful to him gets crowded out,or at best is jumbled up with a lot of other things,so that he has a difficulty in laying his hands on it.Now the skillful workman is very careful indeed as to what he takes into his brain-attic.He will have nothing but the tools which may help him in doing his work,but of these he has a large assorement and all in the most perfect order.It is a mistake to think that little room has elastic walls and can distend to any extent.Depend on it-there comes a time when for every addition of knowledge you forget something that you knew before.It is of a highest importance ,therefore,not to have useless facts elbowing out the useful ones.

(A stydy in scarlet)

من به این نتیجه رسیده ام که مغز انسان در واقع مانند یک اتاق زیر شیروانی کوچک است که شما باید آن را با اسباب و اثاثیه ای که خود انتخاب می کنید پر کنید.نادان آن را با هر تیر و تخته ای که به آن بر می خورد پر می کند،چنانکه اطلاعات مورد استفاده را گم می کند،یا در بهترین حالت با چیزهای دیگر گیج می شود،به طوری که نمی تواند روی یکی دست بگذارد.                                                                    

حال،یک کاگر با مهارت،در برداشتن آن چه که می خواهد این "زیر شیروانی مغز"را باآن پر کند حقیقتا محتاط است.او تنها ابزار کاری را برمی گزیند که در انجام کارش کمکش می کند.اما از این ها او یک مجموعه ی بزرگ دارد که در کمال ترتیب طبقه بندی شده اند.این تفکر نادرست است که این "اتاق کوچک" دیواره های قابل ارتجاع دارد و می تواند به هر اندازه بزرگ شود.بسته به این-برای هر اطلاعاتی اضافه شده زمانی فرا می رسد که شما دانسته ای را فراموش می کنید.این مسئله اهمیت فراوانی دارد،از این رو نگذارید اطلاعات بی مصرف،اطلاعات مفید را از میدان به در کنند.                                                              

I confess that I have been blind as a mole,but it is better to learn wisdom late than never to learn it at all.

(A man with a twistet lip)

اعتراف می کنم که مثل یک موش کور،کور بودم.اما کسب دانش از هرگز یاد نگرفتن آن بهتر است.(یعنی هر زمان یادش بگیرم بهتر از اینه که اصلا چیزی یاد نگیرم.)

خواهش می کنم ترجمه های ناشیانه ی من رو ببخشید.اگر کسی اشتباهی در اون ها پیدا می کنه،لطف کنه و به من بگه.سپاس                                                                                                        

۱۳۹۴/۵/۱۲ عصر ۰۹:۲۰
تشکر شده توسط : هایدی, خانم لمپرت, واتسون, حمید هامون, پیرمرد, هانا اشمیت, Kurt Steiner, سروان رنو, زبل خان, مکس دی وینتر, باربوسا
تارا آفلاین
مشتری کافه
*

( 205 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #153

(۱۳۹۳/۴/۲۳ عصر ۰۵:۳۹)feranchesco نوشته شده:  

سلام،

در پیشگفتار"درنده ی باسکرویل" خواندم که سر آرتور کانن دویل یک بار به ماجراهای شرلوک هلمز خاتمه داده(کشته شدن به دست موریارتی)،اما با گلایه ی خوانندگان رو برو می شده و ناچارشده به نحوی اون رو با ماجرایی تازه برگردونه.یک بار هم مجموعه ای از پرونده های هلمز به صورت خاطرات واتسون به چاپ می رسونه.

پی نوشت:ماجراهای شرلوک هلمز،ابتدا به صورت داستان دنباله دار در روزنامه چاپ می شده.

۱۳۹۴/۵/۱۴ عصر ۰۹:۳۶
تشکر شده توسط : پیرمرد, هانا اشمیت, Memento, Kurt Steiner, BATMAN, واتسون, زبل خان, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
واتسون آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #154

دوستان عزیزم سلام

شنبه ، 21 شهریور(روز سینما)، مصادف با بیستمین سالگرد درگذشت هنرپیشه بزرگ پیتر جرمی ویلیام هاگینز معروف به جرمی برت است.به این مناسبت یادی می کنم از این بازیگر مورد علاقه ام.

ای کاش زنده می ماند و همه قسمتهای داستانهای شرلوک هلمز را بازی می کرد.روحش شاد.

پشت صحنه مسئله نهایی

خیابان مورد علاقه بنده!(خیابان بیکر) 

آدری هپبورن و جرمی برت در  جنگ و صلح 1956 

آدری هپبورن و جرمی برت در  بانوی زیبای من 1964

جرمی برت و پسرش دیوید( 1984 آماده می شود برای خلق شرلوک هلمز)

جرمی برت همراه با پسرش دیوید هاگینز و همسر اولش آنا مسی (1959)

جرمی هاگینز(برت) در 16 سالگی (1949) هنگام تحصیل در کالج ایتون

توضیح:دبیرستان شبانه روزی ایتون(eton)در سال 1440 میلادی توسط هنری ششم در 30 کیلومتری لندن تاسیس شده است.این دبیرستان  لقب بزرگترین تربیت کننده سخنوران انگلستان و بهترین دبیرستان جهان را همراه خود دارد .افراد مشهوری مانند دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان در این کالج تحصیل کرده اند. (ویکی پدیا)

دبیرستان شبانه روزی ایتون

و ممنون از savezva که این تاپیک را ایجاد کردند و همه دوستان عزیز به خصوص بهزاد ستودهعزیز (که مدتهاست در کافه حضور ندارند)،زبل خان عزیز،سروان رنوی عزیز (که بیشترین مطالب را در این موضوع ارسال کرده اند)وسایر دوستانی که در این مورد مطالب زیبایی به یادگار گذاشته اند.

۱۳۹۴/۶/۱۸ صبح ۱۰:۳۴
تشکر شده توسط : زینال بندری, خانم لمپرت, Princess Anne, آمادئوس, حمید هامون, پیرمرد, Memento, سروان رنو, کنتس پابرهنه, Kurt Steiner, هایدی, مگی گربه, BATMAN, تارا, زبل خان, ژیگا ورتوف, Classic, Savezva, مکس دی وینتر, Keyser, پیر چنگی, سناتور, جروشا, شارینگهام, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2180 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #155

در همه داستان ها بازگشت ها هیجان انگیز هستند. خصوصا وقتی این بازگشت برای قهرمان داستان باشد. کسی که با رفتنش به هر دلیلی طرفدارانش را ناراحت و نگران و دمق کرده و به ناگاه با بازگشتش شور و هیجان خاصی را ایجاد می کند.

در طول تاریخ سینما و تلویزیون بازگشت های زیادی را شاهد بوده ایم که که هرکدامشان بنا بر فراخور داستان جالب و هیجان انگیز بوده اند. بعضی وقت ها قهرمان داستان پس از یک غیبت ناگهانی که به واسطه مرگ و یا توطئه اطرافیان بوده ناگهان وارد صحنه شده و بیننده را میخکوب کرده است.

یکی از این بازگشت های خاطره انگیز و البته پر هیجان در سری فیلمهای سرجیو نیکلاسکوی فقید در هیبت کمیسر مولدوان محبوب و دوست داشتنی است که پس از کشته شدن در پایان فیلم کمیسر متهم می کند ناگهان در فیلم انتقام حاضر شده و همه را غافلگیر می کند.

نمونه های از این دست بسیار زیادند. اما یکی از جاودانه ترین بازگشت ها که بسیار زیبا و جذاب و در عین حال هیجان انگیز است، بازگشت کاراگاه محبوب و دوست داشتنی شرلوک هولمز کبیر است که به زیبایی هرچه تمام همه از جمله دکتر واتسون را غافلگیر می کند. هولمز که در هیبت یک پیرمرد کتابفروش گوژپشت در مطب واتسون حاضر می شود با سرگرم کردن دوست قدیمی اش با کتابخانه خالی از کتابش ناگهان او را غافلگیر می کند تا جایی که دکتر واتسون برای لحظاتی با دیدن چهره رفیق قدیمی اش بی هوش می شود.

این سکانس از داستان خانه خالی اولین اپیزود سریال دیدنی بازگشت شرلوک هولمز با بازی جاودانه جرمی برت است که سرآغاز دوباری برای کارآگاهی است که در یک نبرد تن به تن با دشمن دیرینه اش پروفسور موریارتی به ظاهر کشته شده اما در اصل از فاجعه ابشار رایشن باخ جان سالم به در برده است.

من شخصا این صحنه بازگشت را ده ها بار دیده ام اما هنوز هم از دیدن ان لذت برده و با هیجان وخوشحالی از بابت بازگشت قهرمان بزرگ داستان های کانن دویل کیف می کنم.

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۹۴/۶/۲۱ عصر ۰۲:۵۷
تشکر شده توسط : Memento, هانا اشمیت, کنتس پابرهنه, حمید هامون, مگی گربه, Classic, جیسون بورن, سروان رنو, واتسون, زبل خان, مکس دی وینتر, خانم لمپرت, پیرمرد, Keyser, پیر چنگی, سناتور, جروشا, شارینگهام, باربوسا
مکس دی وینتر آفلاین
مالک کلاسیک مندرلی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۶/۹

تشکرها : 3787
( 516 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #156

با سلام به تمامی دوستداران شرلوک هلمز.......

دیدن مطالب جالب و خواندنی شما, تمام خستگی را از تن بیرون می کند.

عکس ذیل که احتمالا برای همه عزیزان, عکسی قدیمی قلمداد میشود, مجموعه ای از بانوان بازیگر این سریال و هنرپیشه اصلی(جرمی برت) است.

به ترتیب در جهت عقربه های ساعت: از سمت چپ پایین: Gayle Hunnicutt در "رسوایی در بوهم" در نقش ایرن ادلر/ چپ بالا:  Barbara Whilshire در " دوچرخه سوار تنها" ( که در ایران نمایش داده نشد)/ Rosalyn landor  در "نوار خالدار ( دسته کولی ها)"/ Alison Sulbeck در عهدنامه دریایی/ Betsy Branley در مردان رقصان

ا

امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشه.mmmm:

بزرگترین نمایش حُسن تقدیر الهی در گل‌ها متجلی شده و فقط خوبی ه که در زندگی ارزش داره و به این جهت، من معتقدم که باید فقط به گل‌ها دل بست
۱۳۹۴/۷/۲۴ صبح ۰۱:۴۳
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, Memento, سروان رنو, پیرمرد, واتسون, حمید هامون, پیر چنگی, سناتور, Classic, زبل خان, کنتس پابرهنه, جروشا, مگی گربه, BATMAN, شارینگهام, باربوسا
زبل خان آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #157

موزه شرلوک هلمز

اینحا موزه ای است در شهر لندن، برای بزرگترین کارآگاه دنیا، شرلوک هولمز، جایی که آدرس خانه اش هم به اندازه ی خودش مشهور است:  لندن/ خیابان بیکر/ 221 بی

۱۳۹۴/۸/۲ صبح ۱۰:۵۴
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, واتسون, Memento, نیومن, خانم لمپرت, سروان رنو, حمید هامون, جروشا, Princess Anne, Keyser, پیرمرد, مگی گربه, Classic, مکس دی وینتر, BATMAN, شارینگهام, باربوسا
مکس دی وینتر آفلاین
مالک کلاسیک مندرلی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۶/۹

تشکرها : 3787
( 516 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #158

سلام به تمامی دوستداران شرلوک هلمز,

امروز چند عکس از پشت صحنه سریال قدیمی شرلوک هلمز ( با بازی جرمی برت) پیدا کردم.

عکس بالا مربوط به قسمت "The Solitary cyclist" در تلویزیون ایران نمایش داده نشد, یکی از صحنه های زد و خورد جالب بین شرلوک هلمز و نقش منفی این قسمت,که در این سری سریال کمتر دیده شده.

و این هم پنجره معروف این سریال و منظره خیابان بیکر

بزرگترین نمایش حُسن تقدیر الهی در گل‌ها متجلی شده و فقط خوبی ه که در زندگی ارزش داره و به این جهت، من معتقدم که باید فقط به گل‌ها دل بست
۱۳۹۴/۸/۱۸ صبح ۰۵:۵۴
تشکر شده توسط : Memento, واتسون, Keyser, سروان رنو, لو هارپر, خانم لمپرت, جروشا, Classic, ژیگا ورتوف, حمید هامون, زبل خان, آلبرت کمپیون, BATMAN, شارینگهام, باربوسا
زبل خان آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #159

امروز شبکه نمایش یکی از فیلم های  بندیکت کامبریج به نام سه نشانه رو  پخش کرد...

جدا از سانسور وحشتناکی که روی فیلم انجام داده بود عوامل وطنی...

به شخصه هیچ گونه ارتباطی با این فیلم و به کل چنین فیلم های امروزی که درباره شرلوک هلمز ساخته می شود  نمی تونم برقرار کنم..

و اصلا تفاوت فاحشی بین این بازیگر جدید با جرمی برت بزرگ هست...

۱۳۹۴/۸/۲۴ عصر ۰۵:۰۴
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, آلبرت کمپیون, Memento, مکس دی وینتر, حمید هامون, سروان رنو, واتسون, شارینگهام, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #160

(۱۳۹۴/۸/۲۴ عصر ۰۵:۰۴)زبل خان نوشته شده:  

امروز شبکه نمایش یکی از فیلم های  بندیکت کامبریج به نام سه نشانه رو  پخش کرد...

جدا از سانسور وحشتناکی که روی فیلم انجام داده بود عوامل وطنی...

به شخصه هیچ گونه ارتباطی با این فیلم و به کل چنین فیلم های امروزی که درباره شرلوک هلمز ساخته می شود  نمی تونم برقرار کنم..

و اصلا تفاوت فاحشی بین این بازیگر جدید با جرمی برت بزرگ هست...

واقعا همین طور است. ::ok:

یک دقیقه نگاه کردن به حالات و حرکات شرلوک هلمز جرمی برت , به کل این فیلم های تازه می ارزد. حالا دوبله و بقیه مسائل هم به کنار. باید یک سری کامل از کارهای شرلوک هلمز تهیه کرد و هر از چند ماه نشست و برخی قسمت ها را دوباره دید. واقعا آدم را شارژ می کند !

و اما بعد ...

خوشبختانه ما در کافه هم شرلوک هلمز داریم و هم دکتر واتسون !  بد نیست در اینجا از پروفسور موریاتی - دشمن شماره یک هلمز - هم یادی کنیم که سایه سنگین اش بر کل قسمت های سریال وجود داشت. کسی اطلاع دارد که چرا به او می گفتند پروفسور ؟ مگر در چه رشته ای مهارت داشت  ؟ شرلوک خیلی از او می ترسید :eee2

داستانک : دستیار شرلوک هلمز

شرلوک هولمز کارآگاه معروف و معاونش واتسون رفته بودند صحرا نوردی و شب هم چادری زدند و زیر آن خوابیدند. نیمه های شب هولمز بیدار شد و آسمان را نگریست.

بعد واتسون را بیدار کرد و گفت: نگاهی به آن بالا بینداز و به من بگو چه می بینی؟

واتسون گفت: میلیونها ستاره می بینم.

هولمز گفت: چه نتیجه میگیری ؟

واتسون گفت: از لحاظ روحانی نتیجه می گیرم که خداوند بزرگ است و ما چقدر در این دنیا حقیریم.از لحاظ ستاره شناسی نتیجه می گیریم که زهره در برج مشتری است، پس باید اوایل تابستان باشد.از لحاظ فیزیکی، نتیجه میگیریم که مریخ در محاذات قطب است، پس ساعت باید حدود سه نیمه شب باشد.

شرلوک هولمز قدری فکر کرد و گفت: واتسون تو احمقی بیش نیستی. نتیجه اول و مهمی که باید بگیری این است که چادر ما را دزدیده اند!

zzzz:

منبع داستانک: سایت برترین ها

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۸/۲۵ صبح ۱۲:۱۹
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زبل خان, دزیره, واتسون, خانم لمپرت, مکس دی وینتر, آلبرت کمپیون, حمید هامون, جروشا, ژیگا ورتوف, لو هارپر, کنتس پابرهنه, BATMAN, پیر چنگی, شارینگهام, باربوسا
ارسال پاسخ