[-]
جعبه پيام
» <کاپیتان اسکای> سکانسی از فیلم بانوی زیبای من (My fair lady) کارگردان: جرج کیوکر https://www.aparat.com/v/jzAZN
» <سگارو> فراموش کردم بگم در فرهنگ عامیانه مرحوم جمالزاده این عبارت در لحن عوام بصورت "اس و قس" نوشته شده. در فرهنگ مرحوم شفیع رو نمی دونم!
» <کاپیتان اسکای> سکانسی زیبا و تاثیرگذار از فیلم سینمایی شبکه اثر ماندگار سیدنی لومت https://www.aparat.com/v/juTdE
» <منصور> اوسّو قُرص دار=اوسّو...دار (استخوان دار) + قُرص یا قُرس (در زبان ترکی:محکم.که در فارسی هم کاربرد دارد).من حرف ر رو که شفیع با اون صدای بلندش ادا میکرد به وضوح می شنیدم
» <شارینگهام> چه جالب!در کارتون "بسته سخنگو" اون قورباغه داشت به رییس کاکاتریس ها می گفت:اسطوخودوس!
» <سگارو> خدمت دوستان عارضم که "‌اسطقس" در زبان یونانی به معنی رکن و اصل هر چیز می باشد. در لغت نامه دهخدا آمده: در تداول عامه اسطقس داشتن به معنی محکم ، قوی و استوار بودنه.
» <Classic> صبحدم از عرش می آمد خروشی ، عقل گفت ... قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می کنند ..... روز بزرگداشت حافظ فرخنده باد
» <منصور> تکیه کلام مرحوم شفیع "اوسو قرص دار" ( با بنیه) و " میریم که داشته باشیم" بود
» <شارینگهام> یادش به خیر؛گزارش فوتبال برزیل_فرانسه...گل مدرسه ای...استوقدوس دار!
» <سروان رنو> یادش گرامی ... البته من دوران بچگی و مدرسه خیلی از این برنامه " ورزش و مردم " بدم می اومد ! نمی دونم چرا ؟! [تصویر: t2628.gif]
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 3 رای - 4.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سینمای رزمی
نویسنده پیام
بیلی لو آفلاین
تازه وارد
*

ارسال ها: 33
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۹/۱۵
اعتبار: 3


تشکرها : 705
( 92 تشکر در 26 ارسال )
شماره ارسال: #25
RE: سینمای رزمی

نقد و بررسی فیلم دزدان صحرایی 1 از دیدگاه بیلی لو :

در ابتدا مایه خرسندی و شادمانی هست که در ایران بالاخره استاد سهراب زاده و گروهشان برای نشان دادن هنر رزمی و اینکه ایران نیز می تواند سینمای اکشن و رزمی داشته باشد. اقدام به تاسیس شرکت فیلمسازی عالیوود کردند که این می تواند شروع دوره جدید در عرصه ی سینمای ایران باشد.

و این شرکت در آغاز فیلم سازی دارای مشکلات زیادی هستند از جمله این مشکلات نبود حمایت مالی و کارگردانی از سوی هنرمندان و فیلمسازان کشور ، نبود مهارت لازم برای ساخت لوکیشن های رزمی و کمبود اطلاعات کارگردانان و نویسندگان و بازیگران ما  از هنر رزمی در ایران است.

و اولین فیلم ساخته شده در این شرکت به کارگردانی استاد سهراب زاده دارای ایراد هایی می باشد که این ایراد ها کاملا طبیعی هستش زیرا این هنر در کشور به تازگی آغاز شده است و یقیقناً فاصله ی زیادی با هالیوود و سینمای رزمی کشورهای چین و ژاپن و کره و تایلند... دارد و تا رسیدن به ایفای نقش هنر های رزمی در سینمای ایران مانند هالیوود راه درازی پیش رو دارد که امیدوارم از سوی مردم ایران و هنرمندان مورد توجه قرار بگیرد تا تأسیس کنندگان این شرکت در ابتدای راه دلسرد نشوند. تا ایران نیز در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشد.

 بنده به چند مورد از ایرادهای فیلم اشاره می کنم ::!z564b

1-     شروع نامناسب فیلم و ساده گرفتن ورود و خروج به میراث فرهنگی کرمان مثل معابر عمومی

2-    مکث کوتاه در زدن ضربات به گونه ای که فرد مقابل که حرکت روی او اجرا می شود برای مدت کوتاهی بی حرکت باقی می ماند تا بازیگر حرکت خود را اجرا کند و این خللی در اجرای بعضی تکنیک های رزمی در این فیلم می باشد.

3-      گفتن دیالوگ های بیش از حد و زائد حین مبارزه و تعریف و تمجید از خود برای مثال در نقش سیا آبادانی  که توسط سعید پیرو ایفای نقش می شد دیالوگ های نامرتبط زیادی به چشم می خورد .

4-      ستاره سهراب زاده بعنوان بانوی قهرمان ایرانی دارای حرکات سرعتی خوب و دقیقی هستند ولی در این فیلم به خوبی از هنر ایشان استفاده نشده و در این فیلم ضربات ایشان بسیار کم و بدون هدف می باشد برای مثال در سکانسی که در مقابل اسانسور ستاره توسط مردی با چاقو مورد حمله قرار گرفته می شود ستاره با پا چاقو را از دست فرد حمله کننده خارج می کند . ولی حرکات بعدی نشان داده نمی شود و در سکانس بعدی می بینیم که حریف نقش بر زمین شده وستاره به راه خود ادامه می دهد که این یکی از ایرادهای دیگر فیلم بود. که در چند سکانس مختلف کاملا مشهود است.

5-      یک فیلم اکشن رزمی و خوب زمانی باعث جذب مخاطب می شود که حریفان در مبارزه تن به تن از تکنیک های زیبا و چند دقیقه ای استفاده کنند وبطور ساده با هم بیشتر مبارزه کنند و سپس نقش اول فیلم حریف را مغلوب کند. ولی متأسفانه در فیلم دزدان صحرایی 1 تمامی حریفان در مبارزه تن به تن با زدن سه یا چهار حرکت و در بعضی مواقع با زدن یک یا دو حرکت حریف را نقش بر زمین می کنند که باعث می شود مخاطب هنر های رزمی با این فیلم ارتباط خوبی برقرار نکنند و این بازتاب خوبی از هنر های رزمی نمی باشد.

6-      حرکات سایه ی ورزشکاران در این فیلم در بیشتر سکانس ها ناشیانه می باشد. زیرا قبل از اینکه حرکت رزمی مشت و پا فرد تا نزدیکترین فاصله با صورت و بدن فرد مقابل برسد . فرد مقابل از خودش واکنش نشان می دهد و به سمت عقب پرت می شود یا زمین می خورد که این باعث تصنعی شدن مبازرات این فیلم شده بود.زیرا در فیلم های رزمی هالیوود و کشورهایی که فیلم های رزمی خوبی می سازند. حرکات رزمی سایه به گونه ای انجام می شود که مخاطب نمی تواند تشخیص دهد . و به نظر مخاطب مبارزه کاملا واقعی جلوه می کند.

7-      ایراد دیگر تعقیب و گریز طولانی دو استاد رزمی به دنبال یک پیرمرد که رزمی هم بلد نیست و در دوسکانس سیا آبادانی را نقش بر زمین کرد و از دست ستاره و سیا فرارکرد که به نظر من باعث آبروریزی این دو استاد در فیلم شده بود . و از جذابیت آن کاسته است.

8-      به نظر من استفاده از نعمت جلالی بعنوان استاد هنرهای رزمی در فیلم اشتباه بوده است زیرا نعمت جلالی از نظر استیل و هیکل به استاد رزمی شباهتی ندارد و باید برای نعمت جلالی نقشی در خور انتخاب می کردند . و از طرفی سکانس های مبارزه نعمت جلالی با حریفان بسیار ساده و بدون هیجان می باشد .

9-       آتش گرفتن ماشین واژگون شده بدون هیچ عامل آتش زننده ای ایراد دیگر در این فیلم بود . و از سوی دیگر انفجار ماشین بسیار تصنعی بود. asabi

10-  و در بعضی قسمت ها نیز ارتباط نقش ها با هم کمی گنگ و دارای نقص بود.

این ها موارد بود که من به آنها اشاره کردم . و امیدوارم در ساخت فیلم دزدان صحرایی 2 و 3 دقت بیشتری شود و این ایرادها در قسمت های بعدی تا حدودی رفع شود. امیدوارم مردم خوب ایران و سینمای بزرگ ایران از این شرکت حمایت کنند تا چند سال بعد ما شاهد شکوفایی این شرکت نو ظهور باشیم ان شاء الله.:blush:


آرزو نکنید که زندگی راحت و آسان باشد، دعا کنید خدا قدرت تحمل زندگی سخت را به شما بدهد.(بروس لی)
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۰۷:۲۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زبل خان, هانا اشمیت, مراد بیگ, ال سید, barbood
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷, صبح ۰۳:۲۲
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸, عصر ۰۵:۲۷
RE: سینمای رزمی - منصور - ۱۳۹۳/۱۱/۲, عصر ۰۱:۰۰
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۱/۱۸, عصر ۰۱:۴۸
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۳/۳۱, عصر ۱۰:۲۱
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۶/۳, عصر ۰۴:۱۰
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, صبح ۱۲:۳۱
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, صبح ۱۲:۵۲
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, صبح ۰۱:۱۳
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, صبح ۰۱:۳۵
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, صبح ۰۱:۵۷
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, عصر ۱۲:۳۴
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, عصر ۰۱:۳۱
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, عصر ۰۲:۱۶
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, عصر ۰۳:۲۱
RE: سینمای رزمی - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۵/۹/۲۳, عصر ۰۹:۰۷
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, عصر ۱۰:۲۸
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, عصر ۰۹:۱۰
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۴, صبح ۱۰:۴۵
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۵, عصر ۱۱:۴۱
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳, عصر ۱۲:۰۸
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶, عصر ۰۷:۰۳
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۰۷:۲۰
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱, عصر ۰۲:۵۴