[-]
جعبه پيام
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زوجهای ماندگار در سینمای کلاسیک
نویسنده پیام
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10479
( 12700 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #13
RE: زوجهای ماندگار در سینمای کلاسیک

The Out Of Towners 1970

تنها لحظاتی را با اين زوج سينمای کمدی سپری کنيد تا لحظاتی از زندگيشان برای هميشه در خاطرتان هک شود!

خارج از محدوده، غریبه ها در شهر یا شهرستانیها       
کارگردان / آرتور هیلر

از آن دست فیلمها که هم نسخه زبان اصلی و هم دوبله فارسی آن را باید تماشا کرد، زیرا هر کدام لطف خاص خودش را دارد
همانطور که میدانید این اثر سینمایی یکبار قبل از انقلاب و یکبار بعد از آن دوبله شده است
به نظر من هر دو نسخه زیبا و جذاب هستند و هر کدام ویژگیها و نقاط مثبت خود را دارند
مثلا در دوبله اول آقای نوذری و خانم هاشم پور با ذوق و سلیقه خاص خود تکه کلامهایی را به دیالوگها اضافه میکنند که بسیار جذاب است
در دوبله دوم هم خانم کیانفر به خوبی حس و حال گوئن (آرامش خیال و خونسرد بودن) را بازگو میکند و همینطور آقای طهماسب در نقش جرج کلرمن
از موارد جالب در ارتباط با دوبله دوم
زمانی که دندان جرج میشکند و قادر نیست کلمات را به درستی ادا کند و جالب اینکه همین اتفاق حس طنز فیم را هم بالا میبرد
آقای طهماسب بصورت کاملا حرفه ای توانسته است این طنازی و نوع بیان کلمات را به مخاطب منتقل کند که واقعا جای تقدیر دارد

خلاصه داستان
جرج کلرمن برای شرکت در یک جلسه کاری به همراه همسر خود گوئن از شهر خود اُهایو عازم نیویورک میشوند
ولی آنها نمیدانند این سفر ظاهرا خوش قرار است چه حوادث و اتفاقات تلخ و غیر منتظره ای را برایشان رقم بزند
پس از مشقتهای فراوان تصمیم میگیرند به خانه و شهر خود بازگشته و به همان زندگی به ظاهر ساده اما آرام و بی دغدغه راضی باشند
همه چیز خوب است و قرار است زوج کلرمن ساعاتی بعد از پرواز در شهر و خانه خود باشند اما لحظاتی بعد تروریستها هواپیما را می ربایند
گویا قرار است این ماجرا همچنان ادامه یابد!

زوج کلرمن (گوئن و جرج) بسيار صاف، ساده و دوست داشتنی هستند که البته همين سادگی کار دستشان ميدهد

گوئن / شخصیت خونسردی دارد، در مواجه با مسائل و مشکلات معمولا لبخند میزند و میگوید اوه خدای من جرج!
 ظاهرش اینطور میگوید که دليلی برای نگرانی وجود ندارد، ولی به حلقه ازدواجش بسیار حساس است
درست زمانی عصبانی میشود و بر سر جرج فریاد میزند که حلقه ازدواجش را گم کرده!
جرج / برخلاف همسرش شخصیت حساسی دارد، منظم و قانون مند است و هر چيزی برايش بی اهميت نيست
ظاهرش ميگويد او هميشه نگران است، درست درهمین مواقع است که درد معده جرج شروع میشود!
اما جرج و گوئن زوج خوشبختی هستند، زیرا مهر و علاقه بینشان واقعی است

در اینجا به سکانس و دیالوگی از فیلم اشاره میشود که به حالت طنز خواهد بود

زوج بد شانس، سرگردان و حالا نامید ما به دنبال اتاقی هستند تا شب را در آنجا سپری کنند
جرج سرگرم جستجو در لابلای صفحات آگهی روزنامه است
ناگهان متوجه حضور مردی میشود که به آنها پیشنهاد اتاق خالی میدهد
در ابتدا به مرد بارانی پوش عینکی مشکوک میشود اما لحظاتی بعد به آسانی به او اعتماد میکند

جرج / بابت رفتارم خيلی عذر ميخوام آقا
گوئن / آخه نميدونيد ما چه دردسرایی کشيديدم؟ ولی بدونيد واقعا مچکريم
جرج / اگه بگم چه بلاهايی سرمون اومده ها باور نميکنيد
گوئن / اوه بله، ديدن شما اولين اتفاق خوبی بود که امروز برامون افتاد!

سارق / وايسيد! دستاتون ببريد بالا، رو به ديوار بايستيد صداتون در نياد، کيف پول نداريد؟
جرج / نه نه نه، فقط همون پول نقده من هيچ وقت کيف برنميدارم
گوئن / کيف پول بده بهش جرج، تو جيب چپ کتشِ خواهش ميکنم کتکش نزنيد شوهر من مريضه
جرج / ميشه چند دلار برام بزاريد تا يه اتاق و يه مقدار غذا بگيرم؟ پاشنه کفش همسرم هم شکسته!

این سکانس بر خلاف سکانس قبلی بسیار احساسی و پر معنا میباشد

زمانی که جرج پس از ملاقات خصوصی به اتاق هتل برمیگردد با خوشحالی میگوید
گوئن! اونا من میخوان معاون اولی با حقوق دو برابر، از طرف شرکت یه ماشین و آپارتمانم برامون میگیرن تو هر محله ای که بخوایم
گوئن / خب تو چی گفتی جرج؟
جرج / تو فکر میکنی چی گفتم؟

گوئن / نمیدونم جرج، من امیدوارم بودم که بگی نه! امیدوارم بودم که بگی تو و همسرت واقعا جایی تو نیویورک ندارین!
میخوای بقیه عمرت تو اوهایو باشی و تا وقتی زنده ای نمیخوای از شهر و دیار خودت جایی بری
نمیخوای اینجا یا شهرای بزرگ و پر زرق و برق و پر از آسمون خراش و فروشگاهای بزرگ یا هر جای دیگه ای
که مردم اونجا مجبورن با بی رحمی زندگی کنن و جای کافی برای راه رفتن، نفس کشیدن و لبخند زدن ندارن زندگی کنی
نمیخوای تو خیابونای پر از زباله راه بری یا سگا بهت حمله کن، دیگه نمیخوای با قطاری سفر کنی که جایی برای نشستن نداره
دیگه نمیخوای سوارهواپیمایی بشی که جایی برای فرود نداره یا وقتی ام فرود میاد چمدونات نیست
و ای کاش نیومده بودی اینجا، تنها چیزی که تو این دنیا میخوای اینه که دست زنت بگیری و ببریش به فرودگاه و پرواز کنی به خونت
و خوشبخت زندگی کنی، این چیزی که من امیدوارم بگی جرج

جرج / خیلی جالبه! چون منم همینارو گفتم! کلمه به کلمه!

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۳/۱۰/۲۹ صبح ۰۶:۳۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, شیخ حسن جوری, Joe Bradley, اسپونز, برو بیکر, بانو, اسکورپان شیردل, سرهنگ آلن فاکنر, مگی گربه, برت گوردون, Kathy Day, سروان رنو, پیر چنگی, کارآگاه علوی, Memento, حمید هامون, rahgozar_bineshan, سارا, گروهبان گارسیا, جیسون بورن, هایدی, مکس دی وینتر, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: زوجهای ماندگار در سینمای کلاسیک - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ صبح ۰۶:۳۹