[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگاهی دوباره به کازابلانکا ...
نویسنده پیام
جیمز باند آفلاین
در حال ماموریت!!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۰
اعتبار: 18

تشکرها : 1390
( 2178 تشکر در 233 ارسال )
شماره ارسال: #21
RE: نگاهی دوباره به کازابلانکا ...

(۱۳۹۶/۳/۲۳ صبح ۰۸:۰۴)منصور نوشته شده:  

(۱۳۹۵/۶/۲۶ صبح ۰۵:۴۸)جیمز باند نوشته شده:  

متاسفانه کاپیتان بلاد را کامل ندیدم... اما آن روزهایی که مسابقه هفته پخش میشد و من آن تکه فیلمها را ضبط میکردم یادمه کاپیتان بلاد را ژرژ پطرسی صحبت کردند.

نام مسابقه ای که از آن یاد کردید مسابقه هفته نبود. من هم نام آن مسابقه را فراموش کرده ام اما بیاد دارم که مجری آن مرحوم نوذری بود و در این مسابقه  بخشهائی از فیلمهای قدیمی و عتیقه پخش میشد و سر صحنه خاصی ، فیلم را نگه میداشتند و از شرکت کنندگان می پرسیدند در ادامه فیلم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ پس از اینکه شرکت کنندگان صحنه را حدس میزدند ، ادامه فیلم پخش میشد و هر گروهی که درست حدس زده بود امتیاز میگرفت... جمله مشهور نوذری " اونی که توی فیلمه بگو" مربوط به این مسابقه بود. این مسابقه با وجودیکه خیلی محبوب شد اما دوره پخش آن کوتاه مدت بود و مثل مسابقه هفته چندان نپائید.

با درود به دوست عزیزم

در رابطه با کاپیتان بلاد و مسابقه هفته...

یادت باشه اون روزها وقتی فیلمی را ضبط میکردی یا میخریدی معمولا ته کاست خالی میموند... حالا با کلیپی چیزی پرش میکردیم... و گاهی بقول قدیم ته فیلم از خود فیلم جالبتر میشد... اون موقع برام سخت بود که دو تا دستگاه ویدئو جور کنم و بقول قدیمیها شویی تهش بزنم... پس خودم یا از ماهواره فوتبالی چیزی ضبط میکردم... از جمله مواردی که ضبط میکردم تیکه فیلمهای مسابقه هفته بود... ته فیلم میدیدی چند تا فیلم پشت سر هم قرار میگرفتند و من دوست داشتم از لحظه ای که مرحوم نوذری فیلم را معرفی میکرد ضبط کنم... پس خیلی از مواردی که ضبط کردم را یادمه چون بعدها بارها تماشا میکردم...

مثل کاپیتان بلاد، اعتراف به گناه، گلوله ها و قرعه ها (که دنبالش هستم)، هاتاری و ... نتیجه اینکه کاپیتان بلاد را مدرک دارم که تو اون برنامه پخش شد دوست عزیزم.

اما در مورد برنامه سازی که بله... حق با شماست... تلویزیونمون بی محتواتر از گذشته شده.

ارادتمند شما، جیمز باند
۱۳۹۶/۳/۲۳ عصر ۱۲:۴۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ال سید, پرنسس آنا, منصور, BATMAN, دون دیه‌گو دلاوگا, L.B.Jefferies, زرد ابری, شارینگهام, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18965 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #22
[split] قهوه خانه ی کافه کلاسیک
در خبرها آمده بود که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز ساخته شدن فیلم کازابلانکا قرار است اکران این شاهکار ماندگار در سینماهای آمریکا و برخی کشورهای دیگر انجام شود.
دیدن عاشقانه ی بوگارت و برگمن بر پرده عریض آن هم در جمع عاشقان سینمای کلاسیک موهبتی است الهی که نصیب همگان نمی شود. سالهاست که ما این گوهرهای ناب هنر هفتم را بر صفحات کوچک تلویزیون , مانیتور , لپ تاپ و حتی موبایل می بینیم و از درک لذت اعجاب آور پرده نقره ای عاجزیم.
در هر صورت الیزا لاند و ریچارد بلین هنوز بعد از 75 سال در کازابلانکا هستند در حالیکه خاطرات خوش پاریس همیشه با آنها و ماست.
کلیپ زیر را سالها پیش به مناسبت آشنایی مان با این فیلم که ما را به سینمای کلاسیک علاقمند کرد با همراهی دوستان ساختیم و امیدواریم شما هم لذت ببرید. ترجمه این آهنگ زیبا را هم در توضیحات زیر کلیپ قرار داده ایم:
https://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=dOmv8Los3dA
( کلمه یوتیوب در لینک را به صورت بدون فاصله اصلاح کنید)
.

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۶/۸/۱۹ عصر ۱۲:۳۵
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : oceanic, ال سید, جیمز باند, بانو الیزا, کاپیتان اسکای, BATMAN, Classic, پرنسس آنا, دون دیه‌گو دلاوگا, زرد ابری, اسکارلت اُهارا, لو هارپر, لوک مک گرگور, منصور, باربوسا, آدمیرال گلوبال
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #23

نمایش پوستر و پخش سکانسی از کازابلانکا در یک مجموعه تلویزیونی 

در یکی از قسمتهای سریال نفس شخصیت ناهید که از نامزد خود روزبه بی خبر است برای تماشای فیلم کازابلانکا به سینما میرود

در این صحنه یکی از سکانسهای مهم و تاثیرگذار کازابلانکا (قول ازدواج ریک / نامه خداحافظی الزا) پخش میشود

تماشای سکانس

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۶/۱۱/۶ عصر ۰۷:۴۱
تشکر شده توسط : ال سید, لوک مک گرگور, سروان رنو, بانو الیزا, دون دیه‌گو دلاوگا, آدری لاووا, مراد بیگ, پرنسس آنا, زرد ابری, Classic, کنتس پابرهنه, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2180 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #24

چند کاریکاتور جالب از کازابلانکا.... 

این دوکاریکاتور اثری هستند از بن بورگراف

و این هم اثری از استاد جواد علیزاده دوست داشتنی

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۹۷/۱۱/۱۰ عصر ۰۲:۱۱
تشکر شده توسط : مراد بیگ, سروان رنو, ال سید, شارینگهام, Classic, کاپیتان اسکای, پرنسس آنا, بانو الیزا, جیمز باند, مارک واتنی, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18965 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #25

بی شک یکی از دلایل جذابیت و زنده بودن کازابلانکا Casablanca بعد از اینهمه سال اینست که موضوع فیلم چیزیست که در زندگی امروز هم برای آدم ها رخ می دهد؛ شکست عشقی , رقیب عشقی , جنگ و تاثیرات آن بر زندگی آدم ها , تصمیماتی که مسیر زندگی شخص و دیگران را تغییر می دهد , تقابل احساس و عقل , تقابل وظیفه و دوستی , انتخاب های سرنوشت ساز در دوراهی های زندگی , فداکاری , مهاجرت و  ...

در این میان  شخصیت های فیلم کازابلانکا  از مهمترین دلایل جذابیت آن است. آنها هر کدام از نگاه خود کار منطقی  را انجام می دهد اما شرایطی که شخصیت در آن گرفتار آمده است باعث می شود که دست به تصمیماتِ عجیب و غیر قابل پیشبینی ای بزند.

رادیو چکامه گفتگوی جالبی با دکتر نژند روانشناسِ خوش ذوق انجام داده است و در آن به بررسی فیلم کازابلانکا و شخصیت های این فیلم از نگاهِ علمِ روانشناسی پرداخته است.

تماشای این بحث زیبا را به دوستداران سینما , علم روانشناسی و به خصوص مشتریان کافه ریک توصیه می کنم:

https://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=TlkYT5GO8yY

نکته : لینک در یوتیوب است. حروف جداشده ی لینک را بعد از کپی در مرورگر خود اصلاح نمایید.

بررسی فیلم کازابلانکا از نگاه روانشناسی

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۴۰۰/۸/۲۴ عصر ۱۱:۲۰
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, شارینگهام, pari persona, Classic, آلبرت کمپیون, Emiliano, مموله, کاپیتان اسکای, مورفیوس, باربوسا
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4014
( 1969 تشکر در 274 ارسال )
شماره ارسال: #26

(۱۳۹۵/۶/۲۶ صبح ۰۵:۴۸)جیمز باند نوشته شده:  

(۱۳۹۵/۶/۲۵ عصر ۰۷:۴۶)ال سید نوشته شده:  

(۱۳۹۵/۶/۱۶ صبح ۰۷:۲۵)جیمز باند نوشته شده:  

.

کاپیتان بلاد هم یکی از بازیی های خوب ارول فلین و دوهاویلنده انگار بازی بازیگران این فیلم بسیار روی کورتیز اثر گذاشته که دوباره از اون ها در رابین هود و داج سیتی استفاده کرده

سلام.

متاسفانه کاپیتان بلاد را کامل ندیدم... اما آن روزهایی که مسابقه هفته پخش میشد و من آن تکه فیلمها را ضبط میکردم یادمه کاپیتان بلاد را ژرژ پطرسی صحبت کردند.

درود و شب به خیر

جدا"این کافه کلاسیک چه جاذبه ای داره که منو با این همه تکالیف تلنبار شده ی بچه ها ،به اینجا می کشونه؟:lovve:

خب،ابتدا بگم خدمتتون که اسم اون برنامه ی فوق با اجرای مرحوم منوچهر نوذری مسابقه ی ثانیه ها بود.:!z564b

یادم هست که در پاییز 1373 از شبکه 3 پخش می شد.همان موقع که این شبکه برای فقط استان تهران قابل دریافت بود و اینجانب به عنوان دانشجو از این موهبت برخوردار بودم!:cheshmak:

به همین خاطر هست که هیچ رد ونشانی از این مسابقه یافت نمی شود.

چون زود جمعش کردند و به تاریخ پیوست.

البته با تمام احترام به هنرمندی استاد نوذری، شکل مسابقه اش کمی مضحک بود.

چون در قسمتی از مسابقه،یکی از 2عضو گروه های شرکت کننده ، باید می رفت در یک اتاقکی شبیه اتاقک تلفن و گوشی می گذاشت تا پاسخ سوال را نشنود!asabi

و جایزه ی برندگان هم  با پول نقد محاسبه می شد!

یک بار هم مهران مدیری این مسابقه رو به طنز کشید و موقع تقسیم جوایز می گفت:"مگه شوخیه...36 هزار تومن پوله!"khhnddh

آخ که چه قدر من این کارتون مورچه سیاه رو دوست داشتم.

گرچه پخش آن مصادف شده بود با دیپلمه شدن من(1371)

اما دوبله ی بسیار زیبا و خنده دارش منو بیننده ی پروپا قرصش کرده بود.

متاسفانه دیگر از آن دوبله ی سال 71 اثری نیست.

در خرید اینترنتی که داشتم، خوشحالیم به ناراحتی بدل شد.

چون در آن نسخه، خبری از آن صداهای ماندگار و بامزه نبود.

در هر صورت در مرور آن قسمت ها ، برخوردم به صحنه ای که شبیه سازی شده ی کازابلانکا بود.

این لینک همان قسمت است:

https://www.aparat.com/v/UOrLz

جناب کنه داره آرشیو فیلمش روبرای دوستانش تعریف می کنه.

و با افتخار از هنرمندی خودش در نقش ریک صحبت می کنه!khande

فقط نگفت که بازیگر نقش الیزا کی بوده؟shakkk!asabi

این هم نمای کافه :ttt1

در اینجا یک پرش وجود داره.شکی نیست که بی جنبه ها سانسورش کرده اند!:dodgy:

کاش می گذاشتند چهره ی حشره ای سروان رنو را هم تماشا می کردیم و کلی بهش می خندیدیم!khande

ای وای...الان نماد جمجمه رو می زنه رو پروفایلم!:llerr

الفرار:ccco

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۴۰۰/۸/۲۷ صبح ۰۱:۰۰
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, Classic, آقای ماگو, Emiliano, آدمیرال گلوبال, مارک واتنی, سروان رنو, رابرت, مموله, Kathy Day, Savezva, باربوسا, پطرکبیر
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2180 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #27

ویژه نامه مجله LIFE در مورد محبوب ترین فیلم های تمام دوران

ویژه هفتاد و پنجمین سالگرد تولید فیلم

کازابلانکا

دانلود

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۴۰۱/۳/۱۵ صبح ۱۱:۱۵
تشکر شده توسط : مارک واتنی, سروان رنو, آدمیرال گلوبال, شارینگهام, کاپیتان اسکای, Classic, مراد بیگ, باربوسا, مموله, پطرکبیر, کنتس پابرهنه, مورفیوس
ارسال پاسخ