[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

نظرسنجی: کدامیک از سگهای زیر برای شما جذاب تر و خاطره انگیز تر بودند؟
بل
سگ قهرمان
رکسیو
تگ
میلو
بوشویگ
پاکوتاه
قهوه ای
معاون کلانتر
بیگلی بیگلی
هاکلبری هاوند
زومبه
اسکوبی دوو
اساسا با طرح چنین موضوعاتی در کافه مخالفم
[نمایش نتیجه]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و کاربران میتوانند گزینه ای که به آن رای داده اید را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سگ هایی که جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #1
سگ هایی که جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند

در انیمیشنهای قدیمی دیدن چهره حیوانات در قالب کارتونهای زیبایی که در سالهای دور از تلویزیون پخش می شدند همیشه برای ما جذاب و زیبا بوده اند. در بین این حیوانات سگها بواسطه همزیستی مسالمت آمیزی که با انسانها داشته اند جایگاه ویژه ای داشته اند. چندی پیش نیز در یکی از جستار ها چنین موضوعی توسط بتمن و سروان بصورت گذری مطرح گردید.

پرداختن به این موضوع بنظر من بصورت مستقل می توان در برگیرنده نوشته های جذاب دوستان شود و چه بهتر که خاطرات و اطلاعات دوستان در تاپیکی مستقل مطرح شود تا در لابلای سایر نوشته ها آنهم در تاپیکهای سنگین گم و به فراموشی سپرده نشود.

طی دو هفته گذشته که سرگرم تهیه محتوا برای تاپیک کارآگاهان ماندگار بودم گاهگاهی مطالب این تاپیک را نیز جمع آوری نمودم و امروز آنرا تقدیم دوستان می کنم. امیدوارم مانند سایر نظر سنجیها دوستان فقط به مطالعه آن اکتفا نکنند و با شرکت در آن به پویایی این تاپیک کمک نمایند.

قطعا در خصوص بسیاری از این شخصیتهای خاطره انگیز دوستان در سایر جستارها بصورت پراکنده یاد نموده اند اما جمع آوری همه آنها در یک جستار لطف دیگری دارد. در پایان نیز جای دارد تشکر ویژه ای از منصور خان و بتمن عزیز بخاطر یادآوری برخی از آنها داشته باشم.

البته هدف اصلی یادآوری خاطرات و جمع آوری نظرات دوستان و تجمیع آنها در خصوص سگهای ماندگار می باشد. البته ممکن است شخصیتی هم از قلم افتاده باشد .

البته تاپیک را دیروز تصمیم داشتم ارسال کنم اما طوفان تهران و دیدن اجباری فیلم آرماگدون به اتفاق بتمن عزیز و به توصیه و دستور سروان رنو ارسال آنرا موکول به امروز نمود. آخرش هم نفهمیدیم این طوفان چه ارتباطی به آرماگدون داشت!!!

• شما می توانید بیش از یک گزینه را انتخاب کنید
  • این نظر سنجی غیر عمومی و مدت زمان آن نامحدود می باشد
  • فقط کاربرانی که عضویت آنها توسط سروان رنو تایید شده باشد می توانند در نظر سنجی شرکت نمایند

بل

مشخصه بارز: قوی - بزرگ - سفید و مهربان

بل نام سگی عظیم الجثه بود که ما در دوران کودکی همیشه او را در کنار سباستین میدیدیم. بل نسبت به سایر شخصیتهای هم ذات خود در سایر کارتونها کم تحرک تر است. از او شیطنت نمی بینید. نگاههای عمیق او بیانگر یک سگ سفید و باهوش را تداعی می کند. بل و سباستین از کارتونهای زیبایی بود که در دهه شصت پخش می گردید.

سگ قهرمان

مشخصه بارز: پرنده - بسیار قوی - دشمن تبهکاران

نمی دانم دهه پنجاهیها در این کافه چند نفرند. اما شخصا سگ قهرمان از کارتونهای جذاب دوران کودکی من بود که متاسفانه در کنار کارتونهایی چون سوپرمن و آکومن و بتمن و رابین بعد از انقلاب 57 دیگر هرگز از تلویزیون پخش نگردید. سگ قهرمان شخصیتی بود که مانند سوپر من پرواز می کرد و هروقت شهروندی از او با جمله ....... کمک سگ قهرمان ......  استمداد می خواست او بسرعت خود را به محل حادثه می رساند.

رکسیو

مشخصه بارز: آرام - کنجکاو - تنها

یادآور روزهای پر استرس اوایل انقلاب. روزهایی که رسانه ملی بیش از 6 یا 7 ساعت برنامه پخش نمی کرد. رکسیو در کنار کارتونهایی چون دوکوچولوهای جهانگرد (بولک و لولک ) و مداد جادو پایه ثابت انیمیشنهای صامت و کوتاه برنامه کودک ساعت 5 بعدازظهر آنزمان بود. بعدها که برنامه ها آرام و آرام بیشتر شدند این کارتون به واسطه سادگی اش پایه ثابت روزهای عزاداری بود.

تگ

مشخصه بارز: بسیار باوفا - مهربان - باهوش - شاد

سگ باوفای گالیور. دیدن او وقتی دوستان لی لی پوتی گالیور روی او سوار بودند یکی از زیباترین خاطرات کودکی من بودند. تگ سگ باوفا و دوست داشتنی بود که گویی همیشه در حال لبخند زدن است.بنظر من او سگ شادی بود و البته به گالیور و دوستانش هم بسیار وفادار بود. تگ همیشه و در همه حال همراه گالیور بود. حتی لی لی پوتیها وقتی برای اولین بار گالیور را در کنار ساحل پیدا می کنند و با طناب به زمین می بندند تگ را نیز مانند گالیور به شنهای ساحل طناب پیچ می کنند.

میلو

مشخصه بارز: شیطان - جثه کوچک -

گویی تن تن را نمی توان بدون سگ بانمک خود تصور نمود. میلو سگ بازیگوشی است که همیشه همراه تن تن است و اغلب در حساس ترین لحظات به داد او می رسد. از او بجز واق واق وشیطنتهایش چیز دیگری نمی بینید اما وجودش در این انیمیشن زیبا بسیار تاثیر گذار است. او در بسیاری از قسمتهای این کارتون نقشی کلیدی برای کمک کردن به تن تن را بازی میکند.

بوشویگ

مشخصه بارز : تنبل - ضعیف - علاقمند به خواب - عاشق استخوان و بیزار از کنسرو لوبیا

از معدود سگهای سخن گوی انیمیشن می باشد که اغلب مشغول غر غر کردن است و گویی حرفهایش را بجز بینندگان کارتون لوک خوش شانس کس دیگری نمی شنود. بوشویگ خود را بادیگارد لوک میداند و معتقد است در بسیاری از ماجراها ناجی جان لوک بوده است. او سگ تنبل و شوخ طبعی است. البته در اولین نسخه سینمایی این انیمیشن که در اوایل دهه شصت در ویدئو کلوپها بنام لوک بی باک عرضه گردید خبری از او نبود و بعدها در نسخه سریالی که جمعه ها در برنامه کودک پخش گردید او را دیدیم.

پا کوتاه

مشخصه بارز: وفادار به حنا - ضعیف - جثه کوچک و پاهایی کوتاه - ساکت

سگی مظلوم و مونس تنهایی های حنا در مزرعه . پا کوتاه بخاطر جثه کوچکش همخوانی درستی با حنا داشت. پاکوتاه تنهایی های حنا را در مزرعه پر کرده بود .

قهوه ای

مشخصه بارز: کاملا قهوه ای - تقریبا قوی - تقریبا آرام

در کودکی خودبخود این سگ را جزو یکی از اعضای خانواده دکتر ارنست در آن جزیره دور افتاده پذیرفته بودیم. البته این سگ در این انیمیشن نقش محوری نداشت اما قوت قلبی بود برای خانواده دکتر ارنست و امید به زندگی در جزیره ای که ساکن دیگری بجز دکتر ارنست و همسرش و سه فرزندش نداشت.

معاون کلانتر

مشخصه بارز: بانمک - غیر قابل پیش بینی - پر جنب و جوش و تا حدودی خنگ

شخصیت جالبی که بیننده را آنقدر محو خود می نماید که فراموش می کند معاون در واقع یک سگ می باشد. به این موضوع گویش زیبای صدای ایرج رضایی را که معمولا گوینده نقشهای جدی می باشد را نیز اضافه کنید که علاقمندان به دوبله را غافلگیر نمودند. معاون کلانتر بنظر من واقعا به گفته ماکسی سگی بود که پشت ستاره حلبی ش قلبی از طلا داشت . تیتراژ آغازین این کارتون با گویندگی زیبای ایرج رضایی و جمله خدا لعنتت کنه ماکسی هیچوقت فراموش نمیشه.

بیگلی بیگلی

مشخصه بارز : باهوش - متشخص - پر انرژی و صاحب ایده

سگ باهوشی که قدرت خود را از همزیستی با یک گوریل بزرگ و بنفش بدست می آورد. بیگلی در واقع مغز متفکر گوریل انگوری می باشد. به جذابیت این سگ باهوش گویندگی اصغر افضلی فقید را نیز اضافه کنید. بیگلی با استیشنی که معمولا دوست بنفشش روی سقفش نشسته بود در هر قسمت ماجراهای جالبی را رقم می زدند. اولین برخورد بیگلی با غریبه ها و معرفی انگوری به آنان و گفتن ..... یه گو .... گو..... گوریل !!!!!!!!  از خاطرات فراموش نشدنی دوران کودکیست.

هکلبری هاوند

مشخصه بارز: رنگ غیر متعارف - یاری کننده دوستانش

بازهم یکی از سگهای محبوب دهه پنجاهی ها. البته این شخصیت در انیمیشن زیبای یوگی و دوستان هم شرکت داشت اما او نیز مانند بسیاری از دوستان یوگی قبل از پیوستن به کشتی پرنده یوگی خود دارای شخصیت مستقلی بود. در کارتون یوگی و دوستان بنظر من کلکسیونی از دوست داشتنی ترین شخصیتهای انیمیشنی به دور هم جمع شده بودند و صدای گرم ناصر تهماسب هم بجای یوگی به جذابیتهای آن اضافه نموده بود.

زومبه

مشخصه بارز: رنگ کاملا قهوه ای - ترسو

زومبه سگی بود که در سفرهای مامور ویژه حاکم میتی کومان آنها را همراهی میکند. از کودکی او را سگی ضعیف و ترسو می پنداشتم. زومبه در این انیمیشن زیبا نقش محوری نداشت اما عضوی از این گروه فراموش ناشدنی بود.

اسکوبی دوو

مشخصه بارز: قوی و تا حدودی خشن

سگی قوی و باهوش که پاشنه آشیل گروه می باشد. این کارتون اخیرا توسط شبکه پرشین تولز در حال پخش می باشد.

اما در خصوص گزینه چهاردهم:

همانطور که دوستان مستحضرند از بدو ورود خود به کافه گاها با برگزاری یک نظر سنجی دوستان را دعوت به شرکت در آن می نمایم. در واقع همانطور که میدانید نظر سنجیها در این بخش هدف نیستند. بلکه بهانه ایست برای جمع شدن دوستان و صد البته بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع و رد و بدل شدن اطلاعات. اما نمی دانم چرا علیرقم اینکه دوستان موضوع را میخوانند و حتی از نظرات و اطلاعات سایر دوستان مستحضر می شوند اما در آن شرکت نمی کنند. بنده در تمام نظر سنجیهایم آخرین گزینه ام را برای دوستانی تخصیص می دهم که هیچیک از گزینه ها مطابق نظرشان نیست اما با وجود آن از شرکت در آن امتناع می ورزند.

بنابر این فکر می کنم شاید اصلا این کافه جای طرح کردن چنین موضوعاتی نیست لذا در این نظر سنجی خاص ، گزینه ای را خارج از موضوع اضافه نمودم تا اگر فرضیه اینجانب صحیح باشد دیگر چنین نظر سنجیهایی را در کافه مطرح ننمایم. البته نوع نظر سنجی را هم غیر عمومی نمودم تا گزینه انتخابی دوستان توسط سایر کاربران (حتی مدیران سایت ) دیده نشود تا دوستان در انتخاب گزینه ها معذوریت نداشته باشند.

ویرایش:

* ابتدا قصد داشتم در خصوص هریک از شخصیتها به خالق آنها و زمان ظهور و پخش آنها در تلویزیون اشاره کنم اما کار زمانبری بود. بنابراین هریک از دوستان که در خصوص این شخصیتها اطلاعات کاملی داشت لطفا مضایقه ننماید. ضمنا دوستان می توانند در خصوص شخصیتهای فراموش شده هم در همین تاپیک اعلام نظر نمایند.

۱۳۹۳/۳/۱۳ عصر ۰۷:۱۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Classic, terme, BATMAN, پایک بیشاپ, اسکورپان شیردل, منصور, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, Kathy Day, بانو, سروان رنو, حمید هامون, rahgozar_bineshan, نوبادی, مگی گربه, شیخ حسن جوری, نایب تیمور خان, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, سارا, جروشا, واتسون, کارآگاه علوی, گروهبان گارسیا, شارینگهام
پایک بیشاپ آفلاین
سردسته این گروه خشن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۶
اعتبار: 21

تشکرها : 1157
( 840 تشکر در 66 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: سگهایی که اکنون جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند

(۱۳۹۳/۳/۱۳ عصر ۰۷:۱۷)برو بیکر نوشته شده:  

طی دو هفته گذشته که سرگرم تهیه محتوا برای تاپیک کارآگاهان ماندگار بودم گاهگاهی مطالب این تاپیک را نیز جمع آوری نمودم و امروز آنرا تقدیم دوستان می کنم. امیدوارم مانند سایر نظر سنجیها دوستان فقط به مطالعه آن اکتفا نکنند و با شرکت در آن به پویایی این تاپیک کمک نمایند.

واقعا زحمتهای برو بیکر عزیز قابل ستایشه و البته سبب شرمندگی برخی از جمله بنده که مدت زیادیه فقط در نقش خواننده ظاهر میشم! کارهای با کیفیت و بکر شما حتی آوردن بهانه هایی مثل کار زیاد و نداشتن منبع و فونت فارسی و ... رو برای من مشکل میکنه. بی شک یکی از عوامل زیاد شدن جنب و جوش در کافه هستید و من فکر میکنم خیلی از دوستان هم با این جنب و جوش دوباره، نوشتنشون رو سرعت دادند (منصور جان اصلا منظورم شما نیستیا!! ؛) ). باز هم ممنون ...

هر کی جم خورد، بکشش!
۱۳۹۳/۳/۱۳ عصر ۰۸:۴۶
تشکر شده توسط : BATMAN, اسکورپان شیردل, برو بیکر, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, سروان رنو, بانو, زرد ابری, سناتور, حمید هامون, rahgozar_bineshan, شیخ حسن جوری, پیرمرد, Kurt Steiner, هایدی, کارآگاه علوی
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: سگهایی که اکنون جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند

برای من هیچ سگی بل نمیشه.نماد یک سگ پر قدرت و باهوش.

یادش بخیر بچه که بودیم میامدیم با دوستان صدای خرناس کشیدن بل رو هم در میاوردیم.

۱۳۹۳/۳/۱۳ عصر ۰۹:۱۶
تشکر شده توسط : BATMAN, زرد ابری, خانم لمپرت, شیخ حسن جوری, ژان والژان, Kurt Steiner, هایدی
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18966 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: سگ هایی که جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند

با سپاس از بروبیکر عزیز ,

من شخصا بــل را ترجیح می دم چون سگ کم حاشیه و کارآمدی بود. فداکار و وظیفه شناس و بدون غل و غش و آه و ناله . دیدنش کافی بود که وحشت به دل دشمنان سباستین بیندازد. اما برای اینکه عدالت بین سگ ها رعایت بشه و خود سگ ها آن دنیا پاچه ما رو نگیرند و بگن که چرا اسم ما را فراموش کردید , چند مورد از سگ های وظیفه شناس را که از قلم افتاده است می گوییم :

.

بارون ( کارتون با خانمان )

سگ باوفای پرین . چیز زیادی از این سگ یادم نمی آید به جز اینکه انگار یکی چشمایش مشت خورده بود و  همیشه دور آن  سیاه بود  ! شاید پاریکال ( الاغی که خانه را می کشید ) لگد زده بود , الله اعلم. در هر صورت سگ شاخصی نبود و در حد جثه پاکوتاه (حنا دختری در مزرعه ) بود. با اینکه همه وزن حمل خانه در سربالایی ها و غیره بر دوش پاریکال بیچاره بود اما بارون هنگام مسافرت معمولا چند تا پارس می کرد که ثابت کنه اونم داره یه کاری می کنه تا بعدا حتما بهش غذا بدن.

سگ آقای پتیبل ( کارتون مهاجران )

یکی از کاراترین و وظیفه شناس ترین سگ های تاریخ. به اندازه سر سوزنی از آرمان های صاحبش کوتاه نمی آمد. یکی از خشن ترین و بدقیافه ترین سگ های کارتونی . کل شهر آدلهاید از این سگ حساب می بردند با این وجود متاسفانه از خودش اسمی نداشت و به نام صاحبش آقای پتیبل شناخته می شد . البته صاحبش هم در اخلاق دست کمی از سگ اش نداشت  ولی از زمان خودش بسیار جلوتر بود چرا که در آن زمان که همه مهاجران در حال ساخت خانه از چوب درختان محلی بودند او از انگلیس خانه پیش ساخته سفارش داده بود  !

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۳/۳/۱۵ عصر ۰۳:۵۷
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, زرد ابری, برو بیکر, اسپونز, سناتور, پایک بیشاپ, BATMAN, Papillon, اسکارلت اُهارا, Classic, rahgozar_bineshan, بانو, خانم لمپرت, مگی گربه, شیخ حسن جوری, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, Kurt Steiner, کارآگاه علوی
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #5

انتخاب من بوش وگ احمق ولی مهربان و خوش ذات

در واقع اسم اصلی سگ لاکی لوک ، ران تان پلان Rantanplan است که برای طعنه زدن به اسم معروف ترین سگ هالیوود (رین تن تن سگ معروف هالیوودی که در 26 فیلم استودیو برادران وارنر بازی کرد و هر هفته 10000 نامه از طرفدارانش دریافت میکرد!) او را به این نام مفتخر کردند. در واقع هر اندازه که رین تن تن باهوش بود ران تان پلان کودن و ابله است! 

اما چرا نام این سگ تو دوبله ی فارسی بوش وگ است؟ خیلی ساده! چون تو انیمیشن های هانا-باربرا اسم این سگ بوش واک Bushwack بود.

بوش وگ اولین بار در داستان به دنبال دالتون Sur la piste des Dalton در سال 1960 به جهانیان معرفی شد! او یک سگ نگهبان زندان از نژاد تازی بود که اغلب مراقبت از برادران دالتون را برعهده داشت و هر وقت آنها فرار می کردند به کمک لوک می آمد (؟!) تا آنها را دستگیر کند.

- مشخصات بوش وگ دماغ بزرگ ، گردن باریک و قلاده ای با یک ستاره (گاهی هم بدون ستاره) بود که به دلیل بلاهتش بلاهای مختلفی سرش می آمد.

- شنا کردن بلد نبود.

- به خاطر خنگی و شاید هم خوش  ذاتی اش فکر می کرد همه آدمها خوب و مهربان هستند. تا آنجا که جو دالتون را که تا سرحد مرگ از او متنفر بود  مهربان و عاشق خود می دانست!

- نسبت به لوک خوش شانس وفادار بود و حاضر بود تا آخر دنیا هم با او برود.

- اشتهای وحشتناکی داشت و هر چیزی را که جلوش می گذاشتند می بلعید حتی اگر یک قالب صابون بود!

- جالی جامپر اسب مغرور لوک که خود را "باهوش ترین اسب عالم" می دانست از بوش وگ نفرت داشت و اغلب به دیده ی تحقیر در او می نگریست!

- و سرانجام دوبله ی زیبا و تیپ سازی فراموش نشدنی محمد عبادی به جای بوش وگ که این سگ خنگ را برای ما عزیزتر کرده است . صدای او چنان روی بوش وگ مچ شده که اگر بنا بود خالق بوش وگ صدایی برای سگش درنظر بگیرد مطمئنا همین صدا را انتخاب می کرد.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۳/۳/۱۵ عصر ۰۶:۰۷
تشکر شده توسط : برو بیکر, پایک بیشاپ, BATMAN, Papillon, اسپونز, terme, اسکارلت اُهارا, حمید هامون, زرد ابری, سروان رنو, Classic, rahgozar_bineshan, بانو, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, مگی گربه, شیخ حسن جوری, پیرمرد, ژان والژان, Kurt Steiner, جروشا, هایدی, کارآگاه علوی
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5295
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #6

تمام سگهای کارتونی به جای خودشان خاطره انگیز و به یاد ماندنی اند از بل قوی و وفادار بگیرید تا بوشوگ احمق و خوش قلب تا رکسیوی تنها و باهوش...اما هیچ سگی در ابعاد سگ آقای پتیبل در زمان خودش معروف و مشهور نشد و حتی ابعاد زمان رو هم در نوردید به طوری که تبدیل به ضرب المثل شد و هنوز بعد از گذشت 30 سال از پخش کارتون آدمهای بداخلاق و پاچه گیر رو به سگ آقای پتیبل مثال می زنن...

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۳/۳/۱۸ صبح ۰۷:۰۶
تشکر شده توسط : برو بیکر, بانو, Papillon, خانم لمپرت, BATMAN, زرد ابری, پیرمرد, ژان والژان, هایدی
نوبادی آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۱۲/۴
اعتبار: 7

تشکرها : 22
( 284 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #7

من فکر می کنم که در میان سگهایی که نقش مکمل را دارند زومبه متفاوت تر ظاهر شده.توانایی ارتباطی بالا همراه با مهارت های اشاره،شرکت در درگیری ها و نیز ایفای نقش به عنوان ستون پنجم و هوش سرشار بطوریکه بعضا گره کشای کار می شود.

بیخیال .... اینجا محله چینی هاست.
۱۳۹۳/۳/۱۸ عصر ۰۷:۴۹
تشکر شده توسط : Papillon, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, rahgozar_bineshan, زرد ابری, سروان رنو, فیلیپ ژربیه, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, خانم لمپرت
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳

تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #8

درود بر بروبیکر متخصص

و سپاس از این تاپیک زیبا که ما را به خاطرات گذشته می برد. در بین شخصیتهای انیمیشنی بالا دو گزینه هستند که سن خیلی از ماها به آن قطع نمی دهد. سگ قهرمان و هالکبری هاند. اگر قرار بر این است که شخصیتهای کارتونی قبل از انقلاب را نیز یادآوری نمائید من جای دو شخصیت دیگر را خیلی خالی می بینم. هر چند بنده نیز فرزند انقلابم اما یکی از این دو شخصیتی را که معرفی میکنم بدلیل حضور در کشتی یوگی آن را خوب بخاطر دارم و دومی را نیز به لطف ده دقیقه پایانی نوارهای ویدئویی دهه شصت.

1 - اوگی دوگی و داگی ددی

این دوتا سگ بامزه در واقع پدر و فرزندی بودند که مانند هکلبری هاند علاوه بر اینکه در قبل از انقلاب بعنوان شخصیتی مستقل کارتونش پخش میگردید در بعد از انقلاب نیز جزو گروه یوگی بودند. در مجموع نمی دانم چه رازی  در کارتون یوگی و دوستان بود که تهیه کننده توانسته بود این اجازه را کسب کند که محبوب ترین شخصیتهای انیمیشنی آنزمان را یکجا در یک کارتون جمع کند. اینهم مدرک حضور آنها در کشتی یوگی و دوستان:

2 - هانتر

سگ کارآگاهی که قسمتهایی از آن را در دوران کودکی در اوایل دهه شصت در انتهای فیلمهای ویدئویی اجاره ای ضبط کرده بودند و پس از آن دیگر در هیچ کجا اثری از او ندیدم. ظاهرا  هانتر دو سال قبل از انقلاب در برنامه کودک پخش می گردید:

در کل ضمن آنکه اغلب این شخصیتها هریک به نوبه خود برایم خاطره انگیز هستند اما من بیشتر سگهایی که قدیمی تر بودند و در خاطرم مانده بود را انتخاب نمودم. بل - تگ - میلو - معاون کلانتر و بیگلی بیگلی انتخابهای من بودند.

[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۳/۳/۱۹ صبح ۱۲:۱۸
تشکر شده توسط : BATMAN, اسکورپان شیردل, زرد ابری, برو بیکر, مگی گربه, Kathy Day, بانو, شیخ حسن جوری, Kurt Steiner, سروان رنو, حمید هامون, Classic, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, جروشا, کارآگاه علوی
Kurt Steiner آفلاین
Commanding The 12th Parachute Detachment
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۱/۲۹
اعتبار: 48

تشکرها : 1330
( 7863 تشکر در 407 ارسال )
شماره ارسال: #9

به نام خدا

با سلام و تشکر از دوستان

.

از آنجایی که بنظرم، اگر این سگها متوجه نظر سنجی شوند ممکن است در انجام آن ایجاد اخلال کنند؛ بمنظور برقراری آرامش، دلجویی و رفع کدورت از آنها، از برگزار کنندگان محترم میخواهم؛ ایشان را جز موارد متفرقه و ناظر برمسابقه قراردهند .

بخصوص توصیه میکنم ... با این یکی شوخی نکنین که ...  : اسپایک، Spike در مجموعه تام و جری

دروپی که از قبل همه چیز رو میدونست ...

و یادتون نره گوفی المپیک شرکت کرده بود ...

اما پلوتو مهربونه و درک میکنه، اگه کسی نخواد لجشو دربیاره ...

البته سگهای دیگه ای هم هستند مثل ...

.

اسنافلز، یک سگ مودب که خیلی نمیتونه منتظر غذا بمونه ...

و کارج که از این موضوع یکمی مضطربه ...

ولی پونگو آماده و سرحال مثل همیشه هست

برعکس اودی که همچنان نادونه و امیدی بهش نیست ...

ولی در عوض این یکی... گرومیت...با بقیه فرق داره

و البته یک تعداد سگ دیگه هم هستن که ... بزور میخوان بیان تو ... بی ادبا ...

غیر از آبی مودب که همه دوسش دارن ...

اما اگه دست من بود فقط به این یکی رای میدادم .... هرچند کمی نادونه اما مسوولیت سرش میشه ...

حالا از پیمپا بگذریم -که اصلاً خبرنداره - بعضی قدیمیای دیگه فقط دنبال یه لقمه نونن و گفتن این چیزا براما مهم نیست .

ولی با این وجود شما چیزی از نتیجه رو بهشون نگین ... چون ممکنه اونوقت بیوفتن به جون هم ...

انتخاب من معاون کلانتره که همیشه مواظب اوضاع هست .

.

.

[ مطلب این پست صرفاً یک شوخی و طنز بود و بشخصه از برگزارکنندگان این نظرسنجی ممنونم.انتخاب من معاون کلانتر با صدای خاطره انگیز ایرح رضایی است ]

.

با تشکر

kurt steiner

دنیا فریبنده و دل انگیز است اما دوامی ندارد .
۱۳۹۳/۳/۱۹ عصر ۰۲:۳۱
تشکر شده توسط : Kathy Day, برو بیکر, بانو, خانم لمپرت, اسکورپان شیردل, نوبادی, اسپونز, پایک بیشاپ, شیخ حسن جوری, مگی گربه, سروان رنو, برت گوردون, terme, حمید هامون, BATMAN, Classic, Papillon, سرهنگ آلن فاکنر, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, زرد ابری, کارآگاه علوی, شارینگهام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #10

در راستای بحث شیرین سگ شناسی و معرفی سگ های خاطره انگیز کودکی , امروز ناخودآگاه به یاد یکی از سگ های خطرناک کارتون های کودکی افتادم که هنوز در یادداشت های دوستان جای آن خالی است. اگر یادتان باشد در کارتون تام و جری ( موش و گربه )  , بعضی مواقع که جری حیله گر کم می آورد نقشه می کشید تا تام بیچاره را با روشی به داخل لانه سگ ترسناکی که معمولا خوابیده بود بکشاند. این سگ  بلای جان تام بود و  وقتی که بیدار می شد  دیگر  تام را از دست او گریزی نبود ! در برخی عکس ها دیدم که بر سردر لانه اش اسم اِسپایک نوشته شده است. اطلاع دیگری از این سگ در دسترس نیست. :eee2

۱۳۹۳/۳/۲۱ صبح ۱۲:۴۱
تشکر شده توسط : BATMAN, خانم لمپرت, برو بیکر, بانو, اسکورپان شیردل, Papillon, سرهنگ آلن فاکنر, مگی گربه, شیخ حسن جوری, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, زرد ابری, جروشا, کارآگاه علوی
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 15

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #11

سلام به همه

اگه اشتباه نکنم spike از نژاد سگهای باکسر است و هر روز به ورزش بدنسازی می پردازد و وزنه می زند و از سگهای گردن کلفت

و محبوب در انیمیشن به حساب می آید.البته شایعه ای در این زمینه وجود دارد که  مخلوطی از نژاد باکسر و پیتبال میباشد.

این سگ به نوعی دشمن قسم خورده تام میباشد و با رشوههای که جری به او می دهد کلا در اختیار جری قرار گرفته و به نوعی مزدور می باشد.

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۳/۳/۲۱ صبح ۱۰:۱۶
تشکر شده توسط : BATMAN, سروان رنو, بانو, اسکورپان شیردل, Papillon, مگی گربه, dante, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, زرد ابری, جروشا, کارآگاه علوی
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #12

با درود بردوستان اهل نظر و سپاس از بروبیکر گرامی

اول درخصوص فرم این نظرسنجی بنده یک پرسش انتقادی داشتم که به عرض میرسانم. علت مخفی کردن صاحبان آراء هریک از گزینه ها چیست؟ در نظرسنجی که در سطوح کلی برگزارمیشود مثل رفراندوم های ریاست جمهوری ونمایندگی مجلس وغیره به دلیل حجم وسیع شرکت کنندگان و حفظ حقوق سیاسی شهروندان اسامی مخفی میماند که غیرازاین نیز نباید باشد. گاهی هم در برخی رای گیریها نظرات نفر به نفر اعلام نمیشود تا کدورتی بین جمع پیش نیاید. اما اینکه همه بدانند من نوعی کدام سگ کارتونی را دوست داشتم چه ضرری را به من میرساند؟ آیا مایه شرم وخجالت من است؟منافعم راتهدید میکند یا با مصالح اجتماع درتضاد است؟! صادقانه اقرار میکنم برای من جذابیت عمده نظرسنجی های پیشین دیدن اسامی رای دهندگان بوده ،من دوست دارم در جامعه کوچک مجازیم دوستانی را که شاید هرگز موفق به دیدن روی ماهشان نشوم از هرراه ممکن دیگری بشناسم تجسم کنم و ازحضور ونظراتشان لذت ببرم وحتی چنانچه با نظراتشان مخالف باشم آنان را به چالش بکشم و از آنها بیاموزم... بهرتقدیر بنده تابع رای جمع هستم و اینجا نیز باردیگر از عزیزانی که رایشان را با ارسال پست، علنی کرده اند باز کمال تشکر را دارم.

انتخاب اصلی من درباب این سگهای خاطره انگیز ، معاون کلانتر بوده مردی که پشت ستاره ی حلبیش قلبی از طلا داره ! ... این خصوصیت او در جمع همجنسانش خصلت نادری نیست اما وقتی به عنوان یک مرد و یک معاون کلانتر از او یاد میشود خاص بودنش و خواستنی بودنش را درمی یابیم چرا که اکثریت رئسا و معاونین ما متاسفانه پشت ستاره های طلایشان قلبی از حلب دارند!...

اما همانگونه که دوستان عزیز دیگر نیز فرموده اند جای بسیاری از سگهای خاطره انگیز در این نظر سنجی خالی است .بین خودمان بماند به بنده خبر رسیده که گروهی از ایشان از جناب بروبیکر نزد دادگاه لاهه با استناد به مواردی نظیر نادیده ماندن و پایمال کردن حقوق سگوندی ، خدشه دار کردن شهرت ومحبوبیت سَگانه وزیرپاگذاشتن قانون کپی رایت،شاکی شده اند این هم مدرکش:

از صمیم قلب خواستارم این غائله ختم به خیر شود مبادا که بهانه ای دست استکبار ددمنش در تسریع روند مذاکرات 1+5 گردد. حاشا و کلّا... لذا خالی ازلطف وچه بسا جبران مافات نیست که درارسالات از آنان یاد کنیم.

سگ کارتونی که متعلق به عصر فرزندان من است و اورا بسیار دوست داشته اندوپوستر آن بر در اتاقشان تا چند سال جا خوش کرده بود گربه_سگ است. 

این کارتون در ۵ اکتبر سال ۱۹۹۸به صورت مجموعه تلویزیونی در آمریکا پخش شد، گربه سگ داستان دوبرادر به هم چسبیده (گربه و سگ) است که دارای دو بعد هوشیاری و عاطفی هستند. گربه سگ از والدین خود که یک قورباغه و یک موجود پاگنده بودند توسط گردباد جدا شدند. مکان زندگی گربه سگ در خانه‌ای در حومه نیربورگ است. خانه گربه سگ نیمی به شکل ماهی و نیمی به شکل استخوان است و در این خانه با وینزلو (موش) زندگی می‌کنند... و آخر اینکه چه سگی میتواند حضور یک گربه را آنهم چسبیده به خود تحمل کند احسنت به این صبوری آموزنده!...ما که ناسلامتی آدمیم گاه در یک خانه زن ومرد دوتایی، همسریم ولی نه از نوع بهم چسبیده ! نمیتوانیم یکدیگر را تحمل کنیم...

http://jamphoto.jamnews.ir/detail/Photo/35040

اما یک سگ خوشگل در یک انیمشی سریالی عروسکی که شاید خیلی از عزیزان آن را به یاد نیاورند چارپایی کوچولو زیبا بازیگوش بود که نام یک سبزی را برخود داشت: شِوِد ...اعلام حضور او در هرشروع برنامه جذاب عروسکی " باغچه سبزیجات "با این شعر بود:

من "شود"م سگ کپلم ... تاکی بدوم دنبال دمم؟... پس کی میرسم به این دمم؟!

این سگ خواستنی مشابه آن توله های گران قیمت نازنازی است که مرفه نشینان بی درد پشت پنجره خودرو لوکسشان به نوازشش مشغولند و بچه متوسط های جامعه (امثال من )فقط باید در کارتون دلشان را به دیدن ودوست داشتن آنان خوش کنند...

یک قسمت از باغچه سبزیجات را سایت نوستالژیک تی وی با کیفیت خوب گذاشته که نوستالژی بازان گرامی میتوانند آن را در این آدرس ملاحظه و دانلود کنند:

http://nostalgiktv.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B...http://nostalgiktv.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84%DA%98%DB%8C%DA%A9/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%BA%DA%86%D9%87-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%87-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

حقیر پیشنهاد میکنم حتما دانلود بفرمایید چه بسیار شیرین و بقولی جالب انگیز است... حق بهمراهتان

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۳/۳/۲۴ صبح ۱۰:۲۵
تشکر شده توسط : برو بیکر, اسکورپان شیردل, سروان رنو, حمید هامون, BATMAN, Classic, بانو, سرهنگ آلن فاکنر, Kathy Day, مگی گربه, شیخ حسن جوری, dante, پیرمرد, rahgozar_bineshan, ژان والژان, هایدی, Kurt Steiner, زرد ابری, جروشا, کارآگاه علوی, شارینگهام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #13

با سپاس از خانم لمپرت ؛

البته هر نظرسنجی هنگام ایجاد , قابلیت دیده شدن رای ها توسط عموم را دارد که احتمالا جناب بروبیکر عمدا یا سهوا  آن تیک را نزده اند. ( من با اجازه ایشان و با داشتن حکم حکومتی از هم اکنون عمومی شدن آن را اعلام می کنم ) . البته اگر عمدا آن را عمومی نکرده اند دلیل شان موجه بوده  چرا که با جماعت سگ ها طرفیم و شاید اگر سگی متوجه می شد که مثلا فلانی به او رای نداده  برود و پاچه طرف را بگیرد و ... . علی ایهاالحال هم اکنون با علنی شدن رای ها مسئولیت حفظ جان رای دهندگان با خودشان است. nnnn:

یکی از کاربران کافه بعد از بر ملا شدن رای اش

۱۳۹۳/۳/۲۴ عصر ۰۳:۱۷
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, اسکورپان شیردل, BATMAN, برو بیکر, بانو, Papillon, سرهنگ آلن فاکنر, Kathy Day, مگی گربه, شیخ حسن جوری, dante, Classic, پیرمرد, زرد ابری, جروشا, هایدی
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #14

ضمن تشکر از سروان رنوی محترم و تشکر مضاعف از خانم لمپرت که باعث گردیدند یک واقعیت تلخ حداقل برای بنده واضح شود.

قبل از هر چیز جای دارد از کاربران زیر که در نظر سنجی شرکت نمودند تشکر ویژه ای نمایم

منصور - زاپاتا - بولیت - BATMAN - سرهنگ آلن فاگنر - سروان رنو - سناتور - terme - شیخ حسن جوری - ناخدا خورشید - papillon - رهگذز بی نشان - اسکورپان شیر دل - پایک بیشاب - حمید هامون - زرد ابری - kurt steiner - برت گوردون - خانم لمپرت و نسیم بیک

20 نفر از دوستان لطف داشتند و با 60 انتخاب در این تاپیک مشارکت داشتند. اما اگر پست اول بنده را سروان یکبار می خواندند متوجه می گردیدند که من آنجا به عمد (بر خلاف میل باطنی خود) اعلام کردم این نظر سنجی غیر عمومی است. آنهم بدلیل وجود گزینه آخر تا دوستان چنانچه باطرح چنین مسائلی مخالفند بدون هرگونه معذوریتی آنرا انتخاب کنند.

از طرفی چون موضوع بر خلاف نظر سنجی قبلی بنده کمی کودکانه بنظر می آمد با خود چنین فکر کردم ممکن است برخی از دوستان نخواهند آشکارا در چنین موضوعی مشارکت نمایند. اما آنچه که باعث تعجب من می گردد عدم شرکت بسیاری ار دوستان در چنین موضوعاتی است و جالب اینجاست بدلیل عدم  تیک گزینه آخر ، کاربران با طرح چنین موضوعاتی مخالف هم نیستند پس چه عاملی وجود دارد که دوستان در چنین نظر سنجیهایی شرکت نمی کنند؟

حالا که سروان پرده را کنار زدند و اسامی شرکت کنندگان مشخص گردید شخصا باید ابراز کنم که از خیلی از دوستان توقع شرکت داشتم که عملا متوجه گردیدم توقع بیجایی بود. از طرفی سخت است که بپذیرم کاربرانی که بانی ایجاد تاپیک زیبایی  مانند کارتونهای خاطره انگیز کودکی هستند مگر می شود یک حس نوستالوژی به هیچیک از شیخصیتهای انیمیشنی بالا که تصور بیجان بودن آنها در دوران کودکی برایمان مشکل بود نداشته باشند.

با اینحال اینجا یک محیط مجازی است و دوستان در شرکت یا عدم شرکت در چنین موضوعاتی آزاد و مختارند. اما همانطور که قبلا هم عرض کردم این نظر سنجیها بهانه ای هستند برای طرح موضوع. شخصا از یادآوری بسیاری از سگها توسط سایر دوستان که فراموششان کرده بودم بسیار خرسند گردیدم. در مجموع من عاشق نوشتن هستم و به عشق همین دوستان اندکی که مشوقم هستم باز هم بدنبال سوژه های جدیدی هستم تا در اینجا مطرح نمایم. در پایان جمله زیبایی که در قهوه خانه مطرح نمودم را مجددا اینجا تکرار می کنم:

مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد.

۱۳۹۳/۳/۲۴ عصر ۱۰:۱۶
تشکر شده توسط : سروان رنو, خانم لمپرت, BATMAN, بانو, Papillon, سرهنگ آلن فاکنر, شیخ حسن جوری, حمید هامون, dante, پیرمرد, زرد ابری, هایدی, کارآگاه علوی, اسکورپان شیردل
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #15

TAGG

شیطون و باهوش

سگ دوست داشتنی و با مزه ای بود و اولین انتخابم

در گذشته به دلیل علاقه زیاد به کارتون، گاهی اوقات یه سری تصاویر متحرک ساده طراحی میکردم

به عنوان مثال ماهی کوچک و قرمز رنگی که داخل تنگ در حال شناست

یا غنچه گلی که در حال باز شدن بود و یا حیوانی در حال دویدن

مطالب این تالار باعث شد بعد از سالها دوباره برم سراغ تفریح دوران کودکی

طرح زیر تصویر متحرک کوتاهی از TAGG میباشد (10 صفحه نقاشی)

اگر حوصله ام یاری کرد سر فرصت رنگ آمیزی میکنم (میتونست بهتر ازین باشه)

ویدئو (تگ در حال پارس کردن، تکان دادن گوش و دم، باز و بسته کردن چشمها)

http://www.aparat.com/v/1vmOe

یا فایل زیر دانلود و از حالت فشرده خارج کنید

بعد، از شماره 1 به ترتیب نمایش بدین (کلید جهت چپ یا راست کیبورد)

http://s5.picofile.com/file/8126581568/TAGG.rar.html

قهوه ای

آرام و نجیب

به قول سروان رنو، نجیب ترین سگ ما همانا سگ خانواده دکتر ارنست بود

سگ نجات یافته از مرگ، نگهبان خانواده ارنست و دومین انتخابم

قهوه ای برای خودش داستانی داره

فلونه و جَک (بچه های دکتر) وقتی با  سگ بزرگی مثل قهوه ای روبرو میشن

لرزه به اندامشون میافنه ! اما بی خبر از اینکه همین سگ بزرگ

قراره بهترین دوست و نگهبان خانواده باشه !

بعد از حادثه طوفان دکتر ارنست بهمراه خانواده از کشتی خارج میشن

درست لحظه غرق شدن کشتی صدای پارس قهوه ای همرو غافلگیر میکنه !

فلونه (دختر مهربان و عاشق حیوانات) از پدرش تقاضا میکنه برگردن به کشتی

در این حین قهوه ایِ آرام و نجیب، حالا نشون میده که شجاعت هم داره !

شنا کنان و با اشتیاق خاصی خودش میرسونه به آغوش خانواده

به اینصورت بود که قهوه ای عضو جدیدی ازخانواده دکترارنست شد

از حالا قهوه ای نگهبان خانوادست و احتمالا پیش خودش فکر میکنه زندگیش مدیون خانواده ارنستِ !

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۳/۳/۲۵ صبح ۰۲:۳۸
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, خانم لمپرت, برو بیکر, بانو, Papillon, سروان رنو, سرهنگ آلن فاکنر, Kathy Day, مگی گربه, شیخ حسن جوری, حمید هامون, dante, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, Kurt Steiner, زرد ابری, جروشا, کارآگاه علوی, Memento
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 15

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #16

سلام به همه

ضمن درود به تمامی اهالی کافه و تشکر از برو بیکر عزیز خواهش می شود که نام کوچولو که سگ

لوسی در مهاجران بود را به لیست سگهای مورد  نظر سنجی  اضافه کنید.

درسته که کوچولو یک دینگو بود اما واسه ما بچه های دهه 60 همون سگ وفادار خانواده مهاجران است.

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۳/۳/۲۵ صبح ۱۱:۳۱
تشکر شده توسط : بانو, Papillon, Kathy Day, dante, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, Kurt Steiner
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #17

با لطف و عنایت بانو بوشویگ تا این لحظه سگ محبوب کافه محسوب می گردد. سگی شخصا علاقه ای به آن ندارم و روزی که تصمیم به استارت این تاپیک گرفتم فکر نمی کردم این شخصیت کارتونی مورد توجه بچه های دیروز و پریروز قرار بگیرد. هرچند تبلیغات اسکورپان شیر دل و پست زیبایی که ارسال نمودند هم بی تاثیر نبود. اما از ابتدای امر تصورم بر این بود سگ محبوب دوران کودکی از بین بل و تگ و معاون کلانتر انتخاب خواهد شد.

بگذریم این تاپیک بهانه ای شد که به دوران کودکی برویم. در بین شخصیتهایی که دوستان یادآوری نمودند باید عرض کنم که من سعی کردم سگهایی را در گزینه ها وارد کنم که بصورت سریالی برای مدتی طولانی میهمان خانه های ما بودند. البته در مشورتی که قبل از استارت تاپیک با برخی از دوستان داشتم به نام بعضیها اشاره گردید. سگ آقای پتیبل و گربه سگ از سوی منصور عزیز به من پیشنهاد شد اما واقعیتش چون سگ آقای پتیبل فاقد نام بود و گربه سگ هم در معجونی بین سگ و گربه گیر کرده بود از بردن نامشان در گزینه ها منصرفم کردند اما مطمئن بودم دوستان از آنها یاد خواهند کرد.

کوچولو سگ مهاجران هم از نژاد دینگو بود و نمی توانست در کنار سگها عرض اندام نماید. در بین سگهایی که kurt stiner محترم به آنها اشاره نمودند باید اعتراف کنم که پلوتو در حقش اجحاف شد و باید در بین گزینه ها قرار می گرفت اما گذر زمان این سگ را از خاطر ما بیرون کرده بود و از یادآوری آن باید تشکر ویژه ای از kurt stiner داشته باشیم. گوفی هم تا جایی که یادم میآید گرگ بود (اگر اشتباه نکنم) که اگر سگ باشد او نیز در بین سگها صاحب اشتهار است.

اما شِوِد. ضمن تشکر از خانم لمپرت بخاطر یادآوری یکی از زیباترین برنامه های دوران کودکیم اما این شخصیت هم بدلیل عروسکی بودن فاقد احراز شرایط گزینه ها بود. اغلب این سگها بامزه و شیرین بودند و در انیمیشنها کمتر سگی را بیاد داریم که منفور یا بد ذات باشد (بر عکس گرگها که اغلب در انیمیشنها نماد بد جنسی بودند) اما امروز می خواهم سگی را به دوستان یادآوری کنم که از این حیث استثنا بود و هیچکس به آن اشاره نکرد.

گربه کلونداک را یادتون میاد. گربه وظیفه شناسی که همیشه در خدمت حاضر بود. این گربه اغلب اسیر حیله گریهای موش بدذاتی قرار می گرفت که برای ابراز قدرتش سگی را بخدمت گرفته بود. از این سگ هیچوقت خوشم نمی آمد . این سگ ابهت تمام سگها را زیر سوال برده بود:

۱۳۹۳/۳/۲۶ عصر ۰۱:۳۸
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, بانو, خانم لمپرت, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, شیخ حسن جوری, سروان رنو, حمید هامون, dante, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, Kurt Steiner, Classic, زرد ابری, جروشا, کارآگاه علوی
فیلیپ ژربیه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۶/۹
اعتبار: 9

تشکرها : 630
( 675 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #18

شاید بد نباشه یادی بشه از سگ ساکت، غمگین و فکور استرلینگ که به نظرم اسمش Vozer بود. جناب بروبیکر عزیز یحتمل چیزای بیشتری ازش در خاطر داشته باشن

۱۳۹۳/۶/۳۰ عصر ۰۴:۵۹
تشکر شده توسط : پیرمرد, برو بیکر, زینال بندری, BATMAN, سروان رنو, Papillon, سرهنگ آلن فاکنر, Classic, نایب تیمور خان, rahgozar_bineshan, ژان والژان, هایدی, Kurt Steiner, زرد ابری, واتسون, کارآگاه علوی
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5295
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #19

khande این فکور و غمگین بودنش رو خوب اومدی برادر!

هر چه قدر تگ سگ گالیور خنده رو و بشاش بود این سگ گرفته و چهره دژم کرده بود.

البته فکر کنم غمناکی این سگ از روی حسادت بود،

نه حسادت به رامکال بلکه حسادت به روابط صمیمانه استرلینگ با آلیس!

من یکی که تا آستانه افسردگی  پیش رفته بودم...!cccc:

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۳/۷/۲ صبح ۰۸:۴۸
تشکر شده توسط : فیلیپ ژربیه, پیرمرد, زینال بندری, هانا اشمیت, برو بیکر, BATMAN, ژان والژان, Kathy Day, هایدی, واتسون
هایدی آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۹/۲۰
اعتبار: 23

تشکرها : 7045
( 795 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #20

همه سگ های کارتونی خاطره انگیز و دوست داشتنی هستند .

اما بوشوگ خیلی بامزه تره . :D                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

۱۳۹۴/۱/۱۱ عصر ۱۲:۲۵
تشکر شده توسط : rahgozar_bineshan, بلوندی غریبه, هانا اشمیت, ژان والژان, Kurt Steiner, حمید هامون, زرد ابری, جروشا, خانم لمپرت, Kathy Day, سید رسول, پیرمرد, سروان رنو, واتسون, Memento, Classic
ارسال پاسخ