[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتاب ها و مجلات سینمایی
نویسنده پیام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11460
( 18986 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #181
RE: مجلات سینمایی

من هم فقط به خاطر همین مطالب هیچکاکی اش خریدمش. البته گفتم شاید تکراری باشه ( چون یک میلیون مطلب در مورد هیچکاک خوندم ) برای همین اول به کیوسک دار گفتم بده ببینم مجله چطوریه ؟ خلاصه کمی برگ زدم و خوندم دیدم بدک نیست . علاوه بر این یک مطلب خوب ( البته ترجمه ای ) از پرویز نوری داشت با عنوان ده بازی برتر سینما که اسکار نادیده گرفت که به اشتباه آکادمی اسکار در ندادن جایزه به نقش های  زیر می پرداخت:

1- جیمز استیوارت در سرگیجه به نقش اسکاتی idont)

2- آنتونی پرکینز در روانی  به نقش نورمن بیتز (  انگار اعضای اسکار کلا با هیچکاک لج بودن :haha::)

3- اینگرید برگمن در کازابلانکا  به نقش ایلزا لاند  ( بی انصاف ها نه برای این نقش و نه بعدا برای بدنام اصلا اینگرید رو نامزد هم نکردن . احتمالا دوستان هیچکاک هم مورد غضب بودند   narahat)

4- مرلین مونرو در بعضی ها دوغشو دوست دارن  ... ( شاید برای همین مونرو خودکشی کرد idont)

5- کرک داگلاس در راه های افتخار ... ( فکر کنم باید داگلاس در فیلم شهید می شد تا اسکار رو بهش می دادن  ! )

6- بقیه اش یادم نمی آید ، :Dآخه مجله دست یکی از دوستان هست که برده هنوز نیاورده ! اگر خیلی دوست دارید برید بخرید و به اقتصاد سینما کمک کنید و خیرش رو ببرید اگر هم دنبال خیر و خیرات نیستید برید توی سایت AMC بگردید و مطلب رو پیدا کنید.

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۸۹/۸/۲۳ عصر ۱۱:۴۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, هری لایم, زبل خان, دشمن مردم, کاپیتان اسکای, ماهی گیر
Zirnevis آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۲۶
اعتبار: 1

تشکرها : 1
( 13 تشکر در 2 ارسال )
شماره ارسال: #182

شماره 197 مجله دنیای تصویر

در این شماره می خوانید :

رویدادهای ایرانی و خارجی

تازه های 2010

گزارش ویژه در باب سلاطین جدید کمدی

برداشت بلند : درباره فیلم "فیس بوک" ساخته دیوید فینچر

جلال آل احمد و سینما

درس هایی که از سینما نیاموختم (محاکمه درنورنبرگ)

درباره تله فیلم و صنعت سینمای ایران

پنجره عقبی : نگاهی به سینمای فرانسوا تروفو یک ربع قرن پس از مرگ فیلمساز

101 فیلم چهار ستاره ای سینما: شاهین مالت - پاترپانچالی و خانم ایو

ویژه کودک و نوجوان

مادر همیشه در قلب من است
۱۳۸۹/۸/۲۷ عصر ۰۹:۴۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : MunChy, سروان رنو, زبل خان, دشمن مردم, اسکورپان شیردل, بانو, Memento, ماهی گیر
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #183

شماره: ۴۱۹ (آذر 1389) مجله فیلم منتشر شد.

فهرست مطالب

سینمای ایران

فلاش بك: فلاش بك: نقد و نظر خوانندگان ماهنامه‌ی فیلم درباره‌ی مطالب شماره‌های گذشته و نویسندگانش

خشت و آینه: خشت و آینه: یادداشت‌های نویسندگان مجله درباره‌ی نكته‌هایی در متن و حاشیه‌ی سینمای ایران

رویدادها: فیلم‌های تازه: بانوی شهر (ابراهیم حاتمی‌كیا)، من مادر هستم (فریدون جیرانی)، این خانه‌ی من نیست (بهروز افخمی)، خیابان‌های آرام (كمال تبریزی)، اسب حیوان نجیبی است (عبدالرضا كاهانی)، گل‌چهره (وحید موساییان)، ما سه نفر (مهرداد فرید)، شور شیرین (جواد اردكانی)، بانو مرا دریاب (فيلم كوتاه، ناصر صفاریان)/  شرق بهشت: افتتاح پردیس سینمایی شكوفه/ گپ: با مجید برزگر و فرزین محدث/ دل‌تنگ، در این روزهای پاییزی...

دیده‌بان: نگاهی متفاوت به رویدادهای سینمای ایران

در ستایش بچه‌ی اصیل طهرون: بزرگداشت مرتضی احمدی در شب تولد 86 سالگی‌اش/ جشن تولد در تالار وحدت: این تهرون دیگه اون طهرون نیست / نگاهی به آلبوم «صدای طهرون»: من كه دل‌گیر نمی‌شم.../ گفت‌وگو با مرتضی احمدی درباره‌ی آلبوم «صدای طهرون»: این‌جا چراغی روشن است/ مرتضی احمدی و هنر صداپیشگی او: كهنه‌ی همیشه نو/ كتاب‌های مرتضی احمدی: پرسه در گذشته/ هارد و رَم استثنایی

بلندی‌های صفر: گفت‌وگو با فرج حیدری

سینماگران پاسخ می‌دهند: فیلم‌های زندگی ما | گفت‌وگو با علیرضا داودنژاد درباره‌ی فیلم‌های محبوبش: از جنس زندگی

پیشخوان فرهنگی ما را دیگران فتح كرده‌اند: گفت‌وگو با سیدمحمد بهشتی درباره‌ی دیروز و امروز سینمای كودك و نوجوان

در تلویزیون: پخش دوباره‌ی هزاردستان: بوی آب‌لیموی تازه و گوشت كوبیده‌ی مانده!/ موضوعی به نام كیفیت: حكایت ما و فیلم‌های تلویزیونی

صدای آشنا: به بهانه‌ی دوبله‌ی جرم، اثر تازه‌ی مسعود كیمیایی: آغاز برنامه‌های ما هم‌اكنون شروع شد!/ ضیافت دوبله در جرم

بازیگری: لهجه و نقش‌های متكی به آن: پس زبان محرمان خود دیگر است

نمایش خانگی: بلوتوس كبیر وارد می‌شود...: مهران مدیری در قهوه‌ی تلخ ظاهر شد/ خلق بی‌شمار گرد حباب خاك: قهوه‌ی تلخ و دشواری طنز در این روزگار/ گپی با اصغر نعیمی: امیدوارم در نانوایی هم فیلم فروخته شود!/ عبور از میدان مین: گسترش بازار و ناتوانی پخش سنتی/ نگاهی به چند فیلم/  و خبرهای شبكه‌ی خانگی

چند جشنواره و...:  چهارمین جشنواره‌ی سینما حقیقت: الیا، استاد پكین‌پا در دسترس نمی‌باشد!/ چهلمین جشنواره‌ی رشد: آموزش بر پرده‌ی نمایش/ ششمین جشنواره‌ی سراسری فیلم كوتاه وارش: هفته‌ی خاكستری/ ششمین جشنواره‌ی فیلم‌های دینی رویش: آینه‌های روبه‌رو/ نخستین جشنواره‌ی استانی فیلم كوتاه و عكس طریقت: آبی آسمان/ تجربه‌های شخصی-تجربه‌های خصوصی: مانی پتگر و نمایشگاه فیلم‌های تجربی/ هفته‌ی فیلم هلند در تهران: فیلم‌های نارنجی

هر نوار عكس متحرك پوك و پوچ را نمی‌توان فیلم نامید: نكته‌هایی درباره‌ی «پدر سینمای ایران!»

سینمای جهان

- نمای دور: بالاخره پیتر جكسن، هابیت‌ها را در نیوزیلند می‌سازد: تلاش برای بیمه كردن هابیت‌ها!/ دیدار و گفت‌وگویی با جولی اندروز: خیلی خیلی خوش بخت بوده‌ام!/ گفت‌وگو با جیمز كامرون: بازگشت دوباره به آواتار/ دیدار با الخاندرو گونزالس ایناریتو: چه‌گونه می‌توانیم امید را پیدا كنیم پس از آن همه فقدان؟/ خبرهای كوتاه

- نمای متوسط: پیكاك (مایكل لندر)، پاندوروم (كریستین آلوارت)، بدون نشانه (گرِگوار وینیرون)، كیك-اَس (متیو ون)، كرانه‌ی دیگر (گئورگی اُواشویلی)

- فیلم‌های روز: آمریكایی (آنتون كوربین)/ غیرقابل‌تصور (گرگور جُردن)/ شما زیبایان/ زیبا بمیر (استینا برگمان) و گفت‌وگوی اختصاصی با كارگردان

- نمای درشت: یك پیام‌آور (ژاك اودیار)، نقدهایی بر فیلم و مطالبی درباره‌ی آن، گفت‌وگوهایی با كارگردان، بازیگر و مدیرفیلم‌برداری فیلم، نگاهی به زندگی و آثار اودیار، و...

نقد فیلم

خواب‌های دنباله‌دار (پوران درخشنده)/ هر چی خدا بخواد (نوید میهن‌دوست)/ نخودی (جلال فاطمی)/ یتیم‌خانه (خوان آنتونیو بایونا)/ نقد فیلم مستند: صدویك سال بلدیه‌ی تهران (اُرُد عطارپور)، خلیج كوچك (لویی سایهویوس)

گزارش اكران: فیلم‌های اكران شده در تهران از 20 مهر تا 20 آبان 1389

سینمای خانگی: گروهبان، ریسمان باز و دایره‌ی مینا

موسیقی فیلم: نگاهی به موسیقی فیلم‌های ملك سلیمان  و لطفاً مزاحم نشوید و سریال مختارنامه

نامه‌ها: پاسخ‌ به پرسش‌های خوانندگان

بیست سال پیش در همین ماه: نگاهی به شماره‌ی 99 (آذر 1369) ماهنامه‌ی «فیلم»

این شماره مجله فیلم هم قسمتهای جالبی دارد. یکی از قسمتهای جالش در همان اوایل مجله است که 10 صفحه را به مناسبت 86 سالگی مرتضی احمدی ، به او اختصاص داده است . یک صفحه از این مطالب ، اختصاص به دوبله های او دارد. در این نوشته ، آمده است که مرتضی احمدی ، دوبله را از سال 1326(63 سال پیش!) شروع کرد و اولین فیلمش را از سال 1332 اولین فیلمش را بازی کرد ؛ در واقع سابقۀ صداپیشگی او از بازیگریش بیشتر است.

در فیلمهای ایرانی در اکثر قریب به اتفاق ، فقط به جای خودش حرف زده و فقط در فیلمهای خارجی است که به جای بازیگران دیگر صحبت کرده است.او گفته که در دوبله روباه مکار سعی کرده است که با تیپ شمالی صحبت کند که احتمالا یادگاری است از اجرای کتاب های صوتی شرکت 48 داستان که او به همراه نادره سالارپور و کنعان کیانی ، نوار قصۀ پینوکیو آدمک چوبی را اجرا کردند.

او همچنین در انیمیشن هورتون ، راوی بود که به همراهی تنبک و به صورت ضربی خوانی ، داستان را روایت کرد.

مطلب جالب دیگر این شماره ، دربارۀ دوبلۀ فیلم جرم است که تیتراژ این مطلب ، یکی از دیالوگهای بهروز وثوقی در فیلم گوزنهاست  :  " آغاز برنامه های ما هم اکنون شروع شد!" نویسنده اعتقاد دارد که علت فاصله گرفتن کیمیایی از مخاطبان (یا در واقع مخاطبان از کیمیایی) ، احتمالاً به دلیل فاصله گرفتن کیمیایی از دوبله است. دوبله نقش اساسی در فیلمهای اولیه کیمیایی داشت (مثل قیصر ، گوزنها ، رضا موتوری ، سفر سنگ و تیغ و ابریشم) و دوبلورها نقش اساسی در فیلمهای کیمیایی داشتند و دست کم برخی از فضاسازی ها را در این فیلم ها برعهده داشتند. نویسنده بر این عقیده است که : "دوبلورها برای کیمیایی قهرمان ساخته اند."

مقاله ای جالب درباره قهوه تلخ از یکی از سه تفنگدار مجله که خواندنی است: گلمکانی بر این عقیده است که تا قبل از آمدن مهران مدیری به سریال ، قهوه تلخ "چیزی" کم داشت و انگار ناقص بود و تماشاگران آن 19 قسمت اولیه را به امید آمدن مدیری طاقت آوردند و ...

بقیه اش رو هم خودتان بخرید و بخوانید.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۸۹/۹/۱۲ عصر ۰۴:۰۹
تشکر شده توسط : زبل خان, دشمن مردم, راتسو ریــزو, بانو, دلشدگان, سروان رنو, .:SiSiBK:., ماهی گیر
MunChy آفلاین
شوالیه تاریکی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۸
اعتبار: 14

تشکرها : 157
( 890 تشکر در 98 ارسال )
شماره ارسال: #184

شماره آخر 24 هم چند روزی میشه که اومده. یک سالگیشون هم هست و روی همین حساب چند صفحه ای راجع به این یک سال و بررسی بقیه مجله های مرتبط با سینما دارن. پرونده کارگردانشون برای فینچر هست و فیلم ایرانی هم نرگس.

//

کسی اگر این شماره های مجله فیلم رو داشته باشه خریدارم :

21
29
175
203
215
218
222
230
231
232

۱۳۸۹/۱۰/۱۲ عصر ۰۷:۲۰
تشکر شده توسط : ماهی گیر
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #185

(۱۳۸۹/۱۰/۱۲ عصر ۰۷:۲۰)MunChy نوشته شده:  

21
29
175
203
215
218
222
230
231
232

مونچی جان ،

یکی از بچه ها تمام شماره های مجله رو داره اما بعید می دونم بفروشه. می تونم باهاش صحبت کنم. احتمالا می تونه امانی بده تا مطالعه کنی.

۱۳۸۹/۱۰/۱۲ عصر ۱۱:۰۲
تشکر شده توسط : MunChy, ماهی گیر
راتسو ریــزو آفلاین
پیانیست کافـه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۲۶
اعتبار: 26

تشکرها : 977
( 1565 تشکر در 39 ارسال )
شماره ارسال: #186

(۱۳۸۹/۱۰/۱۲ عصر ۰۷:۲۰)MunChy نوشته شده:  

21
29
175
203
215
218
222
230
231
232

سلام دوست عزیز

به جز شماره های 21 و 29 بقیه شماره هایی که نوشتید رو دارم. اگه مطلب خاصی هست که لازم دارید میتونم کپی بگیرم و براتون بفرستم.

تکرار می کرد: نمی شود کاری اش کرد... نمی شود کاری اش کرد...
خیلی خنده ام گرفت، انگار چیزی هست که بشود کاری اش کرد
. زندگی در پیش رو - رومن گاری
۱۳۸۹/۱۰/۲۳ صبح ۱۲:۲۰
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #187

شماره 421 مجله فیلم  رو مجبور شدم بخرم. رفته بودم به دکه روزنامه فروشی که صاحب دکه که آشناست یکدفعه منو دید و گفت فلانی مجه فیلم هم رسیده. [تصویر: 292.gif]من هم توی رودربایستی گیر کردم و گفتم بــاشه  می برم narahat ( قبلا عهد کرده بودم که دیگه پول بابت این مجله ندم مگه اینکه یک شماره فوق العاده داشته باشه ) . خلاصه 1200 تومن پول بی زبون باقیمانده از حساب رایانه   یارانه رو دادم به طرف و اومدم خونه. الان دارم تند تند صفحاتش رو از آخر به اول مرور می کنم. ( نمی دونم چرا عادت کردم که از آخر به اول بخونم idont)  تا حالا فقط 2 تا مطب بدردبخور و خوب توش دیدم. یکی در مورد راجر ایبرت هست : راجر ایبرت منتقد معروف سینما و همچنین منتقد مورد علاقه منه چون سلایق سینمایی اش ( فیلم ها و بازیگرهای محبوبش ) خیلی شبیه منه !  [تصویر: 231.gif]. چند وقت پیش مجبور شده که نای اش رو عمل کنه و فک پایینی اش رو هم برداره و همین باعث شده دیگه نتونه حرف بزنه اما از طریق نوشته هاش و لپ تاپی که همراه داره هنوز با مخاطبانش در ارتباطه. نکته جالب دیگه اینکه ، چون فک پایینی اش رو برداشتن ، چهره اش همیشه خندان به نظر می آد ( شبیه به همون فیلم جالبی که دوست عزیز مونچی در تاپیک "سینمای صامت" در مورد فیلم مرد همیشه خندان گفت )

مورد جالب دیگه ای که در این شماره دیدم این بود که سری کامل قصه های مجید بر روی DVD با کیفیت خوب و ضماوم پشت صحنه و ... به طور رسمی وارد بازار شده. :lovve:

۱۳۸۹/۱۱/۱۲ صبح ۰۱:۰۱
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, Peter Pan, ماهی گیر
Peter Pan آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۴/۱۰
اعتبار: 0

تشکرها : 32
( 15 تشکر در 3 ارسال )
شماره ارسال: #188

(۱۳۸۹/۱۱/۱۲ صبح ۰۱:۰۱)سروان رنو نوشته شده:  

مورد جالب دیگه ای که در این شماره دیدم این بود که سری کامل قصه های مجید بر روی DVD با کیفیت خوب و ضماوم پشت صحنه و ... به طور رسمی وارد بازار شده. :lovve:

چه خبر خوبی !  بالاخره انگار اینا متوجه شدن DVD اختراع شده!

ببخشید بابت آف‌تاپیک.

۱۳۸۹/۱۱/۱۷ عصر ۱۰:۴۸
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2183 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #189

دویستمین شماره دنیای تصویر به صورت ویژه‌نامه‌ای با 160 صفحه منتشر شد. در این شماره، به مناسبت نوزدهمین سالگرد انتشار مجله، مطالبی متفاوتی از نویسندگان، همکاران و خوانندگان دنیای تصویر به صورت مجموعه‌ای بسیار خواندنی گردآوری شده است. همچنین اسامی 70 برنده‌ی بلیت شرکت در دوازدهمین جشن سینمایی دنیای تصویر نیز ذکر شده است. (که البته اسم اینجانب نیز در بین برندگان ذکر شده)

همچنین این افتخار نصیب من شد تا در دویستمین شماره با طرح یک جدول بزرگ سینمایی در خدمت سینما دوستان عزیز باشم

درتازه‌ترین شماره‌ی دنیای تصویر علاوه بر جدول فروش سینمای ایران و آخرین اخبار سینمای جهان، می‌توانید مشخصات فیلم‌های ایرانی برگزیده‌ی بیست ونهمین جشنواره فیلم فجر را پیدا کنید. همچنین می‌توانید گزارش بسیار خواندنی و کاملی درباره‌ی بازار سینمای جهان را بخوانید. پرونده‌ای درباره‌ی سینمای زنده‌یاد علی حاتمی، از دیگر بخش‌های این شماره است. علاقمندان به ادبیات سینمایی می‌توانند از خواندن داستان کوتاهی از ریموند کارور در این شماره لذت ببرند. همچنین در بخش زوم نیز می‌توانید کاریکاتور ویژه‌ی سالگرد مجله از جمال رحمتی را ببینید.

گزیده‌ای از مطالب این شماره از این قرار است:

یادداشت‌های ویژه‌ی دویستمین شماره از 30 تن از نویسندگان و مدیران دنیای تصویر، «بهترین‌ها» از نگاه شما (نتایج نظرخواهی از خوانندگان دنیای تصویر)، برندگان کارت شرکت در جشن دنیای تصویر، هیچ آدابی و ترتیبی مجو... (منتخبی از نوشته‌های خوانندگان دنیای تصویر) یک مرد جنگی به از... (تحلیلی جامع بر اکران سال 89 و مقایسه آن با سال 88)، سیمرغ 29 (معرفی بخش‌های بیست ونهمین جشنواره‌ی فیلم فجر، فرمانروایی «پادشاه انگلیسی» بر اسکار آمریکایی (معرفی نامزدهای جوایز اسکار سال 2011)، راهنمای آلبوم‌های موسیقی، بر صحنه تئاتر، تازه‌های 2011: شهامت، سفرهای گالیور، تو از کجا می‌دونی، مبارز، فصل جادوگر، قدرت کانتری، فوکر کوچولوها، یوگی خرسه، سخنرانی پادشاه، ترون: میراث و... زنده‌باد مرد مرده (نقد فیلم عصر جمعه)، سینمای کشورها: اقتصاد راکد، سینمای رشد یافته! (گزارشی کامل و خواندنی از بازار فیلم جهان)، کشورهایی که سینما نداشتند و حالا دارند! (درآمدی بر سینمای عرب)، فرهنگ کارگردانان، ادبیات سینمایی: این همه آب نزدیک خانه (قصه‌ای سینمایی از ریموند کارور)، مشاهیر و سینما: همه‌ی زندگی من بازی و دروغ بود (ثریا و سینما)، همان که لایزال است! (نقدهای سینمایی خورخه لوئیس بورخس نویسنده‌ی برجسته‌ی ادبیات)، 101 فیلم چهار ستاره‌ی تاریخ سینما: تهیه‌کننده‌ها، راشومون، زوم: اندر احوالات دویست!

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۸۹/۱۱/۲۶ عصر ۰۱:۴۰
تشکر شده توسط : سروان رنو, دزیره, ماهی گیر
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #190

شماره 202 مجله دنیای تصویر منتشر شد.

دویست و دومین شماره دنیای تصویر به صورت ویژه نامه ای درباره ی کارگردانان بزرگ تاریخ سینما منتشر شد. در این شماره ی متفاوت، اطلاعات جامع، نقل قول ها و جزئیات جالبی از زندگی و فعالیت حرفه ای 71 کارگردان نامی به همراه عکس هایی کمتر دیده شده از آنها، در مجموعه ای خواندنی، مفید و مفرح گرد آمده است.  البته بخشی از نام‌ها و عنوان‌های مشهور مانده برای پی‌آیندی که به زودی منتشر خواهد شد. اسامی کارگردانان حاضر در این مجموعه از این قرار است: چارلز اسپنسر چاپلین، سرگئی آیزنشتاین، جیمز کامرون، اورسن ولز، آندری تارکوفسکی، دیوید وارک گریفیث، آکیرا کوروساوا، روبر برسون، سیسیل ب.دومیل، والت دیزنی، جورج لوکاس، دیوید لینچ، تئو آنجلوپولوس، کلینت ایستوود، ماساکی کوبایاشی، آنتونی مینگلا، نیکلاس ری، کریستوف کیشلوفسکی، برایان دی پالما، نورمن جویسن، فرانسوا تروفو، کاستا گاوراس، ژانگ ییمو، کریستوفر نولان، جورج کیوکر، میکل آنجلو آنتونیونی، پیتر جکسون، عباس کیارستمی، جان شلزینگر، جان وو، سیدنی لومت، پدرو آلمودوار، فرانک دارابونت، روبرتو روسلینی، نانی مورتی، میشائیل هانکه، الیا کازان، وونگ کار- وای، میشل گُندری، روبرتو بنینی، رومن پولانسکی، وینسنت مینه لی، آنگ لی، مایک لی، کارول رید، وودی آلن، آلخاندرو آمنابار، بلیک ادواردز، برناردو برتولوچی، کن لوچ، ویم وندرس، آلخاندرو گونزالس ایناریتو، دیوید کراننبرگ، اولیور استون، پیتر باگدانوویچ، آلن رنه، ژان پی یر و لوک داردن، سیدنی پولاک، ویتوریو دسیکا، بری لوینسون، لوک بسون، ویلیام فریدکین، کاترین بیگلو، جان استرجس، فرانکلین جی.شافنر، مل گیبسون، جورج رومرو، برایان سینگر، جان کارپنتر، ژان پی یر ژونه.

منبع: caffecinema(dat)com

۱۳۹۰/۱/۲۲ عصر ۰۲:۳۶
تشکر شده توسط : دزیره, ماهی گیر
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #191

شماره 425 مجله فیلم (اردیبهشت1390) منتشر شد.

شمارۀ 425 مجلۀ فیلم ، شماره تقریبا جالبی است. رقابت نوروزی فیلم های اخراجیها3 و جدایی نادر از سیمین، مطالبی در مورد بازی محمد ورشوچی در سریال دائی جان ناپلئون به مناسبت درگذشت وی، نقد سریال پایتخت، معرفی جدیدترین فیلم کلینت ایستوود (آخرت Hereafter) نوشته ای در مورد برندگان اسکار و تمشک زرین امسال ، نقد آخرین فیلم تهمینه میلانی (یکی از ما دو نفر) و ... از مطالب جالب این شماره هستند.

اما مطالب جالبتری هم در مورد دوبله و دوبلورها به چشم می خورد که در ذیل به اختصار آنها را بیان می کنم.

1- در مورد دوبله سریال لاست به این نکته اشاره شده است که با شروع دوبله فصل سوم این سریال ، ژرژ پطروسی و ناصر تهماسب هم به به جمع دوبلورهای دیگر این سریال (زهره شکوفنده ، منوچهر والی زاده ، سعید مظفری ، منوچهر زنده دل ، میثم نیکنام ، امیر هوشنگ زند ، مریم رادپور ، میرطاهر مظلومی و ...) اضافه شده اند که نام آنها در انتهای سریال به همراه نقش هایشان درج شده است.

2- در اسفند ماه 89 جشن سالانۀ برترین های دوبلاژ شبکۀ نمایش خانگی ، با تجلیل از دو دوبلور پیش کسوت (جلیلوند و مقامی) برگزار شد که عنوان بهترین ترجمه به حمیدرضا راهی برای ترجمه سریال 24 ، بهترین باندسازی و صداسازی به حسین مطمئن زاده برای تیرانداز تپانچه طلایی ، بهترین مدیر دوبلاژ به بهرام زند برای سریال 24 ، بهترین گویندۀ مرد پیش کسوت به منوچهر والی زاده برای گروگان گیری در قطار پلهام ، بهترین گویندۀ زن پیش کسوت به مریم شیرزاد برای فیلم سیمارون ، بهترین گویندۀ مرد جوان به افشین زینوری برای همه حالشان خوب است ، بهترین گویندۀ زن جوان به کتایون اعظمی برای دشمنان مردم ، بهترین گویندۀ مرد مکمل به تورج مهرزادیان برای مرگ و دوشیزه و بهترین گویندۀ زن مکمل به آزیتا لاچینی برای چارلی و کارخانه شکلات سازی اهدا شد.

3- نیروان غنی پور در مطلبی با عنوان شكلات تلخ: همه به جای جانی دپ ، دوبلورهایی را که تاکنون به جای این بازیگر دوست داشتنی و محبوب (و یکی از بازیگران مورد علاقه من) صحبت کرده اند نام برده است. به عقیده نویسنده ، "به دلیل جنس بازی و شکل متفاوت چهره پردازی دپ در هر فیلم که اغلب با مایه های فانتزی همراه است ، انتخاب صدایی ثابت برای او خیلی مشکل است."و شاید به همین دلیل است که تاکنون دوبلورهای بسیاری مثل خسرو خسروشاهی (روزی روزگاری در مکزیک) ، منوچهر والیزاده (مرد مرده) ، سعید مظفری (اسلیپی هالو) ، چنگیز جلیلوند (شکلات) ، کیکاوس یاکیده (پنجره مخفی) ، شروین قطعه ای (دزدان دریایی کاراییبعلیرضا باشکندی (دشمنان مردم) و افشین زینوری (جوخه) در فیلم های مختلف ، به جای دپ صحبت کرده اند.

آنگاه نویسنده با بررسی تک تک این دوبلورها و فیلمهایی که دوبله کرده اند آنها را باهم مقایسه کرده است . نقاط قوت و ضعف هر دوبلور را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

4- دو مقاله در مورد کتاب باارزش استاد تهامی نژاد (چگونه فیلم دوبله کنیم) به قلم نیروان غنی پور و شاپور عظیمی در این شماره چاپ شده است که هردو مقاله ، با نگاهی مثبت نوشته شده اند.

در مقاله اول که شاپور عظیمی نوشته است به جملات جالبی از کتاب اشاره کرده است . مثلا در صفحه 9 این کتاب ، استاد نوشته است : " شاید هیچ کاری جذابیت دوبله را نداشته باشد. اما دوست من! در این کار ، پول چندانی نیست . با این کار هرگز پولدار نخواهید شد. اگر به قصد پول پارو کردن به این کار روی آورده اید ، اشتباه کرده اید." در بخشی از کتاب با عنوان دوبلاژ،گام سوم از تواناییهای مدیر دوبلاژ و مسئولیتها و وظایف او سخن میگوید.  مثلا این که مدیر دوبلاژ  باید چگونه دیالوگ ها را سینک بزند، روان شناسی نقش ها را بداند، زبان بدن را در این میان بشناسد، ضمایر مخاطب را رعایت کند(مثلا چه زمان از ضمیر "تو" و یا "شما" استفاده کند). هنگام گزینش واژه ها به گوش نوازی آنها توجه کند.

در بخش دیگری از کتاب ، به شناخت فن بیان می پردازد. یعنی از آهنگ و ادای درست حرف ها ، حرف های بیصدا و ادای آنها سخن می گوید. اینکه چگونه باید نفس خود را درست خرج کرد، میان جمله ها نفس گرفت ، چگونه پشت میکروفون گریه کرد یا خندید. منفی گویی چگونه است و چطور باید به جای نقش اول حرف زد و یا دوبله نقشهای کمدی به چه صورت است.

در فصلی دیگر از کتاب که در واقع حاصل تحقیقات برادر استاد (محمد تهامی  نژاد ) است ، به تاریخ اولین فیلم های دوبله شده پرداخته است. و سرانجام در پایان کتاب ، در حدود نود صفحه به عکسهایی از مشاهیر دوبله اختصاص دارد. به نوشته نویسنده این مقاله ، این کتاب در واقع مخاطب را مخیر می کند که با وجود اینهمه سختی ها و شداید در راه فراگیری دوبله ، آیا باید فقط عاشق آن باقی بماند و از دور دستی بر آتش داشته باشد یا جرات وارد شدن در هفت خوان نظری و عملی آن را داشته باشد!

مقاله دیگر در مورد این کتاب را ، نیروان غنی پور نوشته است که او هم با بیانی دیگر به معرفی و تعریف و تمجید از این کتاب پرداخته است. با توجه به اینهمه تعاریف ، به نظر می رسد که خریداری این کتاب برای هر علاقمند دوبله ، امری است واجب.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۰/۲/۹ صبح ۰۲:۴۳
تشکر شده توسط : دن ویتو کورلئونه, بانو, دلشدگان, Classic, دزیره, ماهی گیر
MunChy آفلاین
شوالیه تاریکی

( 890 تشکر در 98 ارسال )
شماره ارسال: #192
RE: کتاب های سینمایی

امسال هم کتاب های خوبی در نمایشگاه میشه پیدا کرد. فعلا 1/3 بخش عمومی رو بیشتر ندیدم ولی تو همین ها هم چیزهای خوبی پیدا میشه. یکیش "اسکورسیزی به روایت ایبرت" هست که سینا گلمکانی ترجمه کرده و کتاب جامعی از نقدها و مصاحبه ها و تک نوشته های ایبرت هست راجع به اسکورسیزی. کتاب رو "کتابکده کسری" چاپ کرده به قیمت 7500 تومان که قبل از این معماریِ سلولوید از احسان خوشبخت رو هم کار کرده بود.

کتاب "آقای بازیگر" که هوشنگ گلمکانی راجع به انتظامی نوشته هم مجدد چاپ شده و در دسترس هست. قیمت هم 18 هزار تومان. روزنه کار هم بعد کتاب "آهنگ سازان" و "بازیگران" حالا مجدد روی "کارگردانان" سرمایه گذاری کرده. کسایی که "بازگشت یکه سوار" از دوایی رو هم نتونستن بخونن از یکی,دو ماه دیگه میتونن کتاب رو تهیه کنن. چون مجدد,مثل "امشب در سینما" ستاره قرار هست چاپ بشه. "بهرام بیضایی و پدیده سگ کشی" از زاون قوکاسیان هم مجدد در دسترس قرار گرفته.

و در نهایت.. بالاخره هیچکاک همیشه استاد از ماه دیگه وارد بازار میشه. (اگر دوباره به تاخیر نیفته)

قضیه از این قرار هست که رفتم کتاب سینمای اینگمار برگمان (این رو هم اگر از نمایشگاه بگیرید با 5 تومان تخفیف میدن 26 تومان) رو که فراستی جمع آوری کرده (چیزی ست تو مایه های کتاب هیچِ همیشه استاد و سینمای جان فورد از مسعود فراستی) رو بگیرم که متوجه شدم کتاب همیشه استاد هم قرار هست مجدد بیاد بیرون. فکر می کنین چند تومان؟ 57 هزار تومان! این رو فعلا داشته باشین :

خوش به حال ماها که همون زمان چاپ اول و دوم به قیمت نسبتا پایینی خریدیمش! البته مالِ من رو که سروان رنو در جریانش هست.. تقریبا از وسط نصف شده. باقی کتاب ها باشه برای سری بعد که 21 راهروی دیگه نمایشگاه رو دیدم. راستی جلد سوم از سری کتاب های بسیار خوب رحیم قاسمیان یعنی "مبانی سینما" هم از دو,سه هفته دیگه میاد تو بازار. ویرایش جدید "دیالکتیک نقد" از مسعود فراستی هم طی چند روز آینده باید به بازار بیاد.

۱۳۹۰/۲/۱۸ عصر ۰۷:۰۵
تشکر شده توسط : دزیره, بانو, اسکورپان شیردل, سروان رنو, soheil, دلشدگان, Surrealist, Classic, سم اسپید, الیور, ترومن بروینک, نیومن, ماهی گیر
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #193

شاید 57000 ریال بوده مونچی جان ! :haha::

خدا کنه بعد از این همه تاخیر ، مطالب جدید همراه با عکس های بیشتری رو شاهد باشیم. سر همین کتاب بود که ما شیفته سینما شدیم.... یکی از آن روزهای قبل از کنکور ، در سالن مطالعه یک کتابخانه عمومی .... ashk

راستی بچه ها کسی شماره موبایل آقای فراستی رو نداره ؟!

( از بچه های خارج از کافه اگر کسی داره می تونه توی بخش محله چینی ها اعلام کنه. ثواب داره . قصد خیر داریم ! )

۱۳۹۰/۲/۱۸ عصر ۱۰:۵۹
Surrealist آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۳
اعتبار: 5

تشکرها : 153
( 149 تشکر در 25 ارسال )
شماره ارسال: #194

(۱۳۹۰/۲/۱۸ عصر ۰۷:۰۵)MunChy نوشته شده:  

قضیه از این قرار هست که رفتم کتاب سینمای اینگمار برگمان (این رو هم اگر از نمایشگاه بگیرید با 5 تومان تخفیف میدن 26 تومان) رو که فراستی جمع آوری کرده (چیزی ست تو مایه های کتاب هیچِ همیشه استاد و سینمای جان فورد از مسعود فراستی) رو بگیرم ...

علیرضا احیاناً اطلاع داری که این همون کتاب "هزارتوی رویا ـ حقیقت (اینگمار برگمان و سینمایش)" هست که تجدید چاپ شده ؟

۱۳۹۰/۲/۲۲ عصر ۰۵:۲۴
MunChy آفلاین
شوالیه تاریکی

( 890 تشکر در 98 ارسال )
شماره ارسال: #195

(۱۳۹۰/۲/۲۲ عصر ۰۵:۲۴)Surrealist نوشته شده:  

(۱۳۹۰/۲/۱۸ عصر ۰۷:۰۵)MunChy نوشته شده:  

قضیه از این قرار هست که رفتم کتاب سینمای اینگمار برگمان (این رو هم اگر از نمایشگاه بگیرید با 5 تومان تخفیف میدن 26 تومان) رو که فراستی جمع آوری کرده (چیزی ست تو مایه های کتاب هیچِ همیشه استاد و سینمای جان فورد از مسعود فراستی) رو بگیرم ...

علیرضا احیاناً اطلاع داری که این همون کتاب "هزارتوی رویا ـ حقیقت (اینگمار برگمان و سینمایش)" هست که تجدید چاپ شده ؟

آره علی جان. همون کتاب رویا-حقیقتش هست.

۱۳۹۰/۲/۲۲ عصر ۰۵:۳۶
تشکر شده توسط : Surrealist, ماهی گیر
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #196

شماره جدید مجله 24 منتشر شد.

در این شماره با تغییرات زیادی مواجه هستیم. فضای گرافیکی مجله به طور کلی تغییر کرده و مجله از شش بخش سینمای ایران، سینمای دنیا، تلویزیون، سینما و زندگی، کارگاه و نوستالژی  تشکیل شده است.

نکته جالب نشریه بخش نوستالژی است که شامل شش بخش یک خاطره، یک بازیگر، یک موسیقی، یک عکس، یک فیلم و یک شخصیت می باشد.

در این شماره بخش یک بازیگر به الیزابت تیلور و بخش یک فیلم نیز به شاهین مالت اختصاص دارد. اما نکته جالب بخش یک عکس است که به ضمیمه ارسال کردم و مربوط به دوران سخت زندگی اینگرید کبیر در استرومبولی است.

فایل های ضمیمه بند انگشتی

۱۳۹۰/۲/۲۴ عصر ۰۲:۴۴
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, بانو, راتسو ریــزو, Classic, دزیره, دلشدگان, سروان رنو, الیشا, ماهی گیر
دن ویتو کورلئونه آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۱۰
اعتبار: 53

تشکرها : 1834
( 10943 تشکر در 271 ارسال )
شماره ارسال: #197

سلام بر دوستان !

در میان کتاب های تلنبار شده در یکی از کتابفروشی های این شهر بزرگ این کتاب صدایم کرد و با من همراه شد .

کتاب (( پرورش صدا و بیان هنرپیشه )) نوشته : سیسیلی بری و ترجمه اقتباس : محسن یلفانی .

فکر می کنم برای خیلی از دوستان پیشکسوت آشنا باشد اما این حقیر از وجود چنین کتابی آگاه نبودم . با گذاشتن تصویر جلد آن و مشخصاتش فکر کردم ممکن است برای دوستان علاقمند به دوبله جالب باشد که روز و روزگاری در حدودهای سال 1359 فردی علاقمند اقدام به ترجمه و نشر کتابی تخصصی در مورد پرورش صدا و فن بیان نموده  که بدون شک علاوه بر علاقمندان بازیگری برای علاقمندان به دوبله نیز می توانسته جالب و کاربردی باشد .

به نظر من کتاب  جالبیست و مترجم با ذوق آن برای تمرین فن بیان یکسری تمرین هایی را پیشنهاد میکند و انتخاب متن های پیشنهادی نشان از حسن نظر و سلیقه ایشان دارد : منظومه آرش کمانگیر سروده جناب اقای کسرایی و ...

با اجازه دوستان تصاویری از فهرست و بخشی از دیباچه کتاب را هم تقدیم می کنم  ...

در پناه حق ...

فایل های ضمیمه بند انگشتی

من با این حرفی که می زنید کاملا مخالفم . ولی حاضرم جانم را بدهم تا شما حق داشته باشید این حرف را بزنید ... ولتر
۱۳۹۰/۲/۲۵ عصر ۰۳:۴۹
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, بانو, ژان والژان, دزیره, سم اسپید, الیور, ماهی گیر
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #198

شماره جدید مجله 24 منتشر شد

در اين شماره مي خوانيم؛

ـ گزارش اختصاصي از شصت و چهارمين دوره جشنواره فيلم كن به قلم سردبير

ـ موضوع ماه: آيا مسعود كيميايي فيلمساز مهمي است؟

ـ تحليل «جدايي نادر از سيمين» از نگاهي ديگر: گفت وگوي مجيد اسلامي و نغمه ثميني

ـ فيلم به فيلم با عليرضا داودنژاد از ابتدا تا مرهم: نكات جذاب و ناگفته فيلم هاي داودنژاد از زبان خودش

ـ ميزگردي درباره مرهم با حضور شادمهر راستين، امير پوريا و سعيد قطبي زاده

ـ پرونده اي درباره برنامه تلويزيوني هفت به همراه گزارش پشت صحنه و گفت وگويي خواندني با مسعود فراستي

ـ و ادامه بخش هاي جديد مجله: سينما و زندگي، كارگاه، نوستالژي

در صفحه آخر مجله هم بنده به عنوان یک کلاسیک دوست نوستالژیک از کم شدن صفحات نوستالژیکی مجله انتقاد کرده ام ...

۱۳۹۰/۳/۲۲ صبح ۰۸:۴۴
تشکر شده توسط : بهزاد ستوده, MunChy, بانو, اسکورپان شیردل, دزیره, سروان رنو, ترومن بروینک, نیومن, ماهی گیر
سم اسپید آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱/۸
اعتبار: 52

تشکرها : 2700
( 5520 تشکر در 315 ارسال )
شماره ارسال: #199

مشکل من با دنیا این است که او همیشه یک گیلاس از من عقب تر است (هامفری بوگارت)
۱۳۹۰/۳/۲۴ عصر ۱۰:۴۸
تشکر شده توسط : MunChy, هری لایم, سروان رنو, اسکورپان شیردل, منصور, دن ویتو کورلئونه, Classic, بانو, ترومن بروینک, john doe, hombre, Surrealist, Peter Pan, راتسو ریــزو, Savezva, الیور, roolplack, کاپیتان اسکای, نیومن, Blanche, کنتس پابرهنه, هایدی, ماهی گیر
MunChy آفلاین
شوالیه تاریکی

( 890 تشکر در 98 ارسال )
شماره ارسال: #200

دوستان در نظر داشته باشین این مجله "تجربه" در ادامه "نافه" داره چاپ میشه ها... به نظر من فعلا مجله ای رو دستش نیست. شماره 2 اش هم چند روزی میشه که اومده. یک شماره بخونین,مشتری میشین :

شماره قبل :

---

پرونده‌ي اصلي اين شماره‌ي 24 به بررسي موضوع دلايل و عواقب حضور بازيگران ايراني در فيلم‌هاي خارجي اختصاص دارد. عنوان پرونده «بازيگر ايراني و سوداي جهاني‌شدن» است و در آن، ميزگردي با حضور همايون ارشادي، حبيب رضايي و امير پوريا، و گفت‌وگوهايي با باران كوثري، پريوش نظريه و... خواهيد خواند، و عليرضا سجادپور نيز درباره جنبه‌هاي قانوني حضور بازيگران ايراني در پروژه‌هاي خارجي توضيحاتي داده است.

ديگر مطالب اين شماره‌ي 24 عبارتند از:

ـ فيلم ديدن با چشمان بسته: حواشي و ماجراهاي تيتر روي جلد شماره‌ي گذشته‌ي 24
ـ فيلم ماه (سينماي ايران): ورود آقايان ممنوع/ گفت‌وگوي بهاره رهنما با رامبد جوان و پيمان قاسم‌خاني، گفت‌وگو با ويشكا آسايش، گفت‌وگو با رضا عطاران.
ـ فيلم ماه (سينماي دنيا): شهامت/ مجموعه مطالبي خواندني درباره آخرين فيلم برادران كوئن
ـ برنامه ماه (تلويزيون): ساختمان پزشكان/ مجموعه يادداشت‌هايي درباره سريال طنز ساختمان پزشكان به‌همراه يادداشت‌هايي از بهنام تشكر و شقايق دهقان، و گفت‌وگويي با سروش صحت
ـ گفت‌وگو با بهزاد رحيميان درباره كتاب «دانش‌نامه‌ي سينمايي: كارگردانان»
ـ كارگاه نقد فيلم: نقد سازنده، نقد سليقه‌اي، منتقد متفاوت و مصيبت‌هاي ديگر!
ـ ورود به سينما: فرهاد توحيدي، سروش صحت و عليرضا داوودنژاد تعريف مي‌كنند كه چطور وارد سينما شدند.
ـ گفت‌وگو با منتقد: حميدرضا صدر/ آرسن ونگر را به كوبريك ترجيح مي‌دهم!
ـ نوستالژي: يك فيلم/ ارتش سايه‌ها (ژان پي‌ير ملويل)

۱۳۹۰/۴/۹ صبح ۰۵:۵۴
تشکر شده توسط : بانو, دن ویتو کورلئونه, Surrealist, راتسو ریــزو, Classic, Savezva, ماهی گیر
ارسال پاسخ