[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتاب ها و مجلات سینمایی
نویسنده پیام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18962 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #301
RE: کتاب ها و مجلات سینمایی

چند روز پیش برای اولین بار پس از سالها مجله فیلم خریدم !

اولین  تغییر مهمی که در آن دیدم قیمت اش بود که 7000 تومان شده بود :ccco

اما عشق قدیمی بر قیمت گران آن غلبه نمود و خریدیمش .انگار دوستی قدیمی را بعد از سالها ببینی و او را دعوت کنی و برایش خرج کنی. حالا یکبار اشکالی ندارد. :D

یک مقاله جالب در آن دیدم به قلم خود هوشنگ گلمکانی که فیلم همشهری کین را بدجوری نقد کرده و طوری پنبه فیلم را زده بود که فکر کنم استخوان های  اورسن ولز  (ره) در قبر به لرزه افتاده باشد. خدا را شکر که بالاخره یک منتقد شجاع پیدا شد و  باد این فیلم پهلوان پنبه را خواباند. taeed

یک مقاله خوب هم از مسعود ثابتی در سایت مجله دیدم که از کمبود فیلم های کلاسیک در تلویزیون انتقاد کرده بود. یادمان نمی رود که در قدیم این رویه برعکس بود. یعنی تلویزیون اینقدر که فیلم کلاسیک پخش می کرد فیلم رنگی و جدید پخش نمی کرد. گویا الان مسئولان از آن طرف بام افتاده اند. بی دلیل نیست که سطح سلیقه مخاطبان و به خصوص جوانان اینقدر افت کرده است. البته در ماهواره هم کفه ترازو چندان به نفع سینمای کلاسیک نیست.

http://www.film-magazine.com/reviews/iran/1149/

..

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۵/۸/۹ عصر ۱۱:۵۷
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آمادئوس, تارا, جیمز باند, Classic, اسکورپان شیردل, خانم لمپرت, BATMAN, زرد ابری, شارینگهام, rahgozar_bineshan, پطرکبیر, کاپیتان اسکای, باربوسا
جیمز باند آفلاین
در حال ماموریت!!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۰
اعتبار: 18

تشکرها : 1390
( 2178 تشکر در 233 ارسال )
شماره ارسال: #302

والا وقتی همین شبکه نمایش فیلمهای کلاسیک را در ساعت 2 و 7 صبح پخش میکنه و سریالهای بی مقدار کره ای را در بهترین ساعات قرار میده دیگه چه انتظاری میشه داشت.

در ماهواره ها هم فعلا فقط جم کلاسیک فیلم کلاسیک پخش میکنه.

ارادتمند شما، جیمز باند
۱۳۹۵/۸/۱۰ عصر ۰۶:۰۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آمادئوس, سروان رنو, خانم لمپرت, BATMAN, Classic, شارینگهام, پطرکبیر, باربوسا
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #303

(۱۳۹۵/۸/۹ عصر ۱۱:۵۷)سروان رنو نوشته شده:  

گویا الان مسئولان از آن طرف بام افتاده اند. بی دلیل نیست که سطح سلیقه مخاطبان و به خصوص جوانان اینقدر افت کرده است. البته در ماهواره هم کفه ترازو چندان به نفع سینمای کلاسیک نیست.

شاید هم برعکس ، سلیقه ی مخاطبان اونقدر افت کرده که مسئولین ناچارند فیلمهای مزخرف جدید رو به خوردشون بدن. تو همین سایتهای دانلود وقتی یه فیلم کلاسیک دوبله ی باارزش برای دانلود میذارن صدای خیلیها درمیاد که این فیلمهای عهد بوق چیه میذارین؟!

به هر حال باید صبر کنیم ببینیم این پسرفت فرهنگی که به لطف هم مسئولان و هم خود مردم با کمک شبکه های ماهواره مانند جم و شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام به آن دچار شده ایم کی روند صعودی پیدا می کند.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۵/۸/۱۱ عصر ۰۶:۵۱
تشکر شده توسط : Classic, جیمز باند, خانم لمپرت, آمادئوس, BATMAN, سروان رنو, زرد ابری, rahgozar_bineshan, واترلو, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #304
Video تلویزیون/ فیلم و سریال

(نظر شخصی خودم رو عنوان میکنم)

این روزها مردم غالبا ترجیح میدن بیشتر وقتشون رو پای اینترنت صرف کنن و در حال حاضر کمتر کسی پای ثابت تلویزیون و حتی ماهواه ست

علاقمندان سینما هم فیلمهای مورد علاقه و محبوبشون رو از طریق دانلود یا سفارش دادن تهیه میکنن تا در زمانی معین و با خیال آسوده به تماشای آثار سینمایی دلخواه بنشینن

شاید همین موارد بهانه ای باشه تا مدیران و دست اندرکاران شبکه های تلویزیونی اونطور که باید به پخش آثار سینمایی بها ندن و احساس کنن در این باره وظیفه ای بر دوش اونها نیست

در این شرایط، وقتی شبکه ها مخاطبان خودشون رو از دست بدن نمایش فیلم سینمایی برای مسئولین و ناظرین پخش دغدغه مهمی به حساب نمیاد، در نتیجه حساسیتی به این موضوعات ندارند

파스타

در رابطه با پخش سریالهای کره ای که جیمزباند بهش اشاره کرد

دلیل اصلیش برمیگرده به سیاستهای صدا و سیما در قبال وظایف و ظوابطی که بر انجام اونها گردن نهاده، یعنی اهالی رسانه ملی عملا اختیاری از خود ندارند

House of Cards

نیازی به توضیح نیست، فقط کافیه کمی به این قضیه فکر کنید که چطور ممکنه تلویزیون بعد از سالها سریالی آمریکایی پخش کنه؟! (سیاسی بودن این اتفاق کاملا مشهوده)

Chef 1993-96

خیلی به جا و پسندیده ست در کنار پخش سریالهای کره ای لااقل هر از گاهی مجموعه های قدیمی مثل سرآشپز (کمدی، جذاب) پخش بشه

البته فکر نمیکنم قبلا بصورت کامل دوبله شده باشه و بصورت ناقص هم نمایش دادن، اما کاراکترهای اصلی Everton و Janice با صدای پطروسی و غزنوی در اذهان مردم ماندگار شد

از بین همه شخصیتها به جنیس علاقمند بودم، چقدر اورتن رو اذیت میکرد و حرصش میداد، کمترین توجه از طرف سرآشپز کافی بود تا بحث جدایی رو پیش بکشه!

Pit and the Pendulum 1961

در مواجهه با زمانبندی نادرست پخش فیلم، سریال و سایر برنامه ها بهترین راه حل ممکن ضبط و تماشا کردن در ساعت دلخواه هست

شخصا اینکارو انجام میدم، آخرین موردی که حوصله کردم و فرصت شد از شبکه نمایش ضبط کنم سرداب و پاندول بود

هر چند بعدها نسخه اصلی رو هم دانلود کردم، به هر حال از تماشای یک فیلم بدون حذفیات لذت خیلی بیشتری میبری

تماشای این فیلم دهه شصت میلادی رو به طرفداران و علاقمندان فیلمهای سبک وحشت با تم معمایی و اسرارآمیز توصیه میکنم

از نکات مثبت/ بازی خوب و قابل قبول وینسنت پرایس (بازیگر ثابت فیلمهای ترسناک کلاسیک) + طراحی صحنه و نمایش درست از مکتب اکسپرسیونیسم

همچنین تماشاگر به خوبی تحت تاثیر معماری و فضای رازآلود فیلم قرار میگیره که بعضا در مواردی من رو یاد فیلمهای هیچکاک انداخت

تصاویری از فیلم

سرداب و پاندول در سال 1991 بازسازی شد که حاوی صحنه های بر هنگی است (البته هنوز ندیدم و نظری دربارش ندارم)

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۵/۸/۱۲ صبح ۰۵:۲۲
تشکر شده توسط : نیومن, سروان رنو, جیمز باند, اسکورپان شیردل, Savezva, Classic, خانم لمپرت, زرد ابری, شارینگهام, آدری لاووا, rahgozar_bineshan, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2180 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #305

دوستان محترم کافه... این شماره دنیای تصویر را از دست ندهید.

100 شخصیت فراموش نشدنی تاریخ سینما و تلویزیون ایران

گزيده‌اي از مطالب اين شماره:

قهرمان بي‌تدارک (سيد/ بهروز وثوقي در فيلم «گوزن‌ها»)

رنج از خودبيگانگي (مش حسن/ عزت‌اله انتظامي در فيلم «گاو»)

سليماني ميان مورچگان (کمال‌الملک/ جمشيد مشايخي در فيلم «کمال‌‎الملک»)

دوگانگي اساطيري (قيصر/ بهروز وثوقي در فيلم «قيصر»)

غمگين شادمان! (علي بي‌غم/ فردين در فيلم «گنج قارون»)

مرزبان خير و شر (آقاحسيني/ داوود رشيدي در فيلم «کندو»)

ارباب قاچاق (زينال بندري/ جمشيد هاشم‌پور در فيلم «تاراج»)

پاندول عقل و احساس (حميد هامون/ خسرو شکيبايي در فيلم «هامون»)

به وسعت برکت آسمان (نايي جان/ سوسن تسليمي در فيلم «باشو غريبه کوچک»)

رقص غمناک مرد تنها (حامد احمدزاده/ محمدرضا فروتن در فيلم «شب يلدا»)

قرباني رستگار (سيما رياحي/ هديه تهراني در فيلم «شوکران»)

دلشکسته معصوم (ليلا/ ليلا حاتمي در فيلم «ليلا»)

حيله‌گري در جبهه حق و باطل (عمروعاص/ مهدي فتحي در مجموعه تلويزيوني «امام علي(ع)»)

مقيم جنگل (ميرزا کوچک خان/ عليرضا مجلل در «کوچک جنگلي»)

مرد خانواده (قاسم/ حميد فرخ‌نژاد در فيلم «ارتفاع پست»)

معترض مستأصل (حجت/ شهاب حسيني در فيلم «جدايي نادر از سيمين»)

راهزن محبوب (مرادبيگ/ خسرو شکيبايي در مجموعه تلويزيوني «روزي روزگاري»)

در حسرت زندگي (علي سنتوري/ بهرام رادان در «سنتوري»)

اندوه مادران سرزمين (گيلانه/ فاطمه معتمدآريا در فيلم «گيلانه»)

جوانمرد تک‌افتاده (سلطان/ فريبرز عرب‌نيا در فيلم «سلطان»)

هنرمند تفنگ به دست (رضا تفنگچي/ جمشيد مشايخي در مجموعه تلويزيوني «هزاردستان»)

قلمچماق طناز (آقاي کاووسي/ فتجعلي اويسي در مجموعه تلويزيوني «بدون شرح»)

پدرخوانده وطني (بزرگ آقا/ علي نصيريان در مجموعه نمايش خانگي «شهرزاد»)

دختر کاپيتان! (بيتا دارابي/ ويشکا آسايش در فيلم «ورود آقايان ممنوع»)

بهلول شهر شلوغ! (مسعود شصتچي/ مهران مديري در مجموعه تلويزيوني «مرد هزار چهره»)

مأمور معذور (سلحشور/ رضا کيانيان در فيلم «آژانس شيشه‌اي»)

از اسب افتاده (دايي جان ناپلئون/ غلامحسين نقشينه در مجموعه تلويزيوني «دايي جان ناپلئون»)

پدر سنتي ما (اسدالله ميرزا/ محمدعلي کشاورز در مجموعه تلويزيوني «پدرسالار»)

واقعيت رويا (ملوک/ رويا تيموريان در فيلم «کافه ستاره»)

پرنده بي بال (فرشته/ نيکي کريمي در فيلم «دو زن»)

مکبث در جاده (حميد خوشمرام/ ابوالفضل پورعرب در فيلم «عروس»)

صبور تنها (ترانه/ ترانه عليدوستي در فيلم «من ترانه 15 سال دارم»)

هنرمند سرکش (گلرخ کمالي/ مژده شمسايي در فيلم «سگ‌کشي»)

کودک ناجور (مکس/ فرهاد آئيش در فيلم «مکس»)

زمين خورده کوچه بازار (نادر/ رضا عطاران در مجموعه تلويزيوني «بزنگاه»)

مرد نمونه ايراني (نقي معمولي/ محسن تنابنده در مجموعه تلويزيوني «پايتخت»)

کاپيتان کله‌شق (ناخدا خورشيد/ داريوش ارجمند در فيلم «ناخدا خورشيد»)

نشان شرّ! (ناتاشا/ رويا نونهالي در مجموعه تلويزيوني «خواب و بيدار»)

طعم آبرومندي (مامان عفت/ گلاب آدينه در فيلم «مهمان مامان»)

هيولاي درون (پرويز/ لوون هفتوان در فيلم «پرويز»)

پادشاه گوسفندان! (سلطان و شيرزاد/ مهدي هاشمي در مجموعه تلويزيوني «سلطان و شبان»)

خلافکار اهلي (رضا مثقالي/ پرويز پرستويي در فيلم «مارمولک»)

کپسول رذالت! (آقاشاپوري/ رضا رويگري در فيلم «بوتيک»)

ميراث‌دار آينه‌هاي کهن (خانم بزرگ/ جميله شيخي در فيلم «مسافران»)

و....

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۹۵/۸/۱۲ عصر ۱۰:۵۷
تشکر شده توسط : سروان رنو, خانم لمپرت, Papillon, BATMAN, زرد ابری, شارینگهام, آدری لاووا, باربوسا
Classic آفلاین
صاحب کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۷
اعتبار: 47

تشکرها : 6825
( 6072 تشکر در 445 ارسال )
شماره ارسال: #306

(۱۳۹۵/۸/۱۱ عصر ۰۶:۵۱)اسکورپان شیردل نوشته شده:  

سلیقه ی مخاطبان اونقدر افت کرده که مسئولین ناچارند فیلمهای مزخرف جدید رو به خوردشون بدن.

متاسفانه این مطلب صحیح است.

البته این پدیده فقط مختص به دنیای سینما و فیلم ها نیست. در سایر هنرها مانند موسیقی و ... هم چنین افت سلیقه ای مشاهده می شود. شما به کیفیت و ماندگاری موزیک ها و آهنگ های قدیمی دقت کنید. ترانه های زیبایی که همه ما کم و بیش از حفظ داریم و با وجود قدیمی بودن , هر گاه از دستگاه پخش ماشین یا در کافی شاپی آنها را می شنویم حالمان دگرگون می شود و باز لذت می بریم. اما آهنگ های جدید اکثرا تاریخ انقضا کوتاهی دارند و نهایتا چند ماه گوش داده می شوند.

خوشبختانه راه حل این مشکل , پدیده بسیار مفید video on demand است. دیگر دوران اینکه مخاطب جلو کانال تلویزیون یا ماهواره بنشیند و منتظر باشد که دست اندرکاران آن شبکه چه فیلمی برایش پخش می کنند در حال گذشتن است. امروزه با پیشرفت اینترنت ,پدیده فیلم و ویدیوی درخواستی کم کم جایگاه خود را پیدا می کند. چیزی که با قوی تر شدن سایت هایی مانند یوتیوب و آپارات و نماشا و ... کم کم شاهد آن هستیم. حتی شبکه های مختص فیلم های کلاسیک مانند ترنر کلاسیک  TCM  (Turner classic Movies ) نیز به سمت این نوع سرویس ها رفته اند.

کافی است در یک جمع کلاسیک دوست نشسته باشید و همگی بر روی یک فیلم توافق کنید و با انتخاب آن همگی از تماشای یک فیلم کلاسیک خوب در جمع لذت ببرید.

اینهمه کافه توی دنیا هست , اونوقت شما درست اومدین به کافه ی ما
۱۳۹۵/۸/۱۳ صبح ۱۱:۴۸
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, خانم لمپرت, سروان رنو, Papillon, جیمز باند, زرد ابری, شارینگهام, BATMAN, rahgozar_bineshan, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #307

جذابیت طرح روی جلد برای نشریات کاغذی بسیار مهم است.

متاسفانه امروزه بیشتر مجلات به دلیل تنگناهای مالی , روی جلد خود را به تبلیغ فیلم ( بیشتر ایرانی ) اختصاص داده اند و کمتر شاهد طرح جلدهای خلاقانه و غیر تبلیغاتی هستیم. ماهنامه فیلم تقریبا تمام روی جلد شماره های اخیر این سالهای خود را به تبلیغ فیلم های ایرانی واگذار کرده اما برخی مجله ها مانند دنیای تصویر هر از چند گاه از طرح جلدهایی زیبا و غیر تبلیغاتی  استفاده می کنند

همانا یکی از زیباترین آنها عکس زیر است. زمانی که این شماره در آمد , با توجه به اندازه بزرگ این مجله , تصویر دون کارلئونه (حفظ الله گربهُ ) - مارلون براندو - از صد متری بر سینه دکه مطبوعاتی می درخشید و رهگذران را وسوسه می کرد.

:heart:

۱۳۹۵/۸/۱۴ صبح ۱۰:۵۱
تشکر شده توسط : Papillon, خانم لمپرت, جیمز باند, اسکورپان شیردل, زرد ابری, Savezva, شارینگهام, فورست, rahgozar_bineshan, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #308

یکی از بهترین کتاب هایی که سال گذشته دیدم و خریدم کتاب نفیس امپراطوری هالیوود است. سرگذشت بوجود آمدن هالیوود کلاسیک و قدیم از 1900 تا 1960 و بزرگانی که این امپراطوری رویاسازی را بنیان نهادند . از صاحبان استودیوها که اکثرا از فقر به این صنعت پناه آورده بودند و ناگهان در ردیف ثروتمندترین و بانفوذ اشخاص درآمدند تا کارگردانان و بازیگرانی که توسط این هنر-صنعت جدید از گمنامی به اوج محبوبیت رسیدند.

این کتاب قطور دارای عکس های نایاب و صفحه بندی زیبایی است. صفحات کاملا رنگی و گلاسه است. مشکل اصلی وزن سنگین کتاب است ! مخصوصا اگر عادت دارید شب ها دراز بکشید و کتاب را در حالت خوابیده بخوانید کار سختی خواهد بود اما مطمئن باشید که بعد از چند روز بازوی شما حسابی ورزیده خواهد شد khhnddh

نویسنده کتاب نیل گابلر و مترجم آن الهام شوشتری زاده است و یک CD هم ضمیمه کتاب است که توسط ناصر ممدوح دوبله شده است. قیمت کتاب با این سی دی 48 هزار تومان است که به نظر من ارزش اش را دارد . امکان خرید کتاب به صورت اینترنتی از سایت http://www.bookroom.ir میسر است.

۱۳۹۶/۲/۲۴ عصر ۰۹:۴۳
تشکر شده توسط : پرنسس آنا, اسکورپان شیردل, شارینگهام, سناتور, BATMAN, بانو الیزا, فورست, زرد ابری, rahgozar_bineshan, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #309

(۱۳۹۵/۸/۹ عصر ۱۱:۵۷)سروان رنو نوشته شده:  

چند روز پیش برای اولین بار پس از سالها مجله فیلم خریدم !

اولین  تغییر مهمی که در آن دیدم قیمت اش بود که 7000 تومان شده بود :ccco

بعد از یکسال دوباره معشوق قدیمی در دکه روزنامه فروشی به ما چشمک زد و ما را بفریفت !

چندی قبل دیدم یک شماره خوب از مجله فیلم دراومده و بعد از یکسال پرهیز دوباره یک مجله کاغذی خریدم. البته قبل از خرید مطالبش رو چک کردم و دیدم شماره خوبی است.

تغییراتی که نسبت به خرید سال قبل کرده بود اول قیمتش بود که رُند شده بود 10 هزار تومان !

کیفیت و ضخامت کاغذهاش هم در حد بوندس لیگا شده و خلاصه خبری از نوستالژی اون کاغذهای کاهی که بوی خاصی می داد نیست.rrrr:

یاد اون مسئول اشتراک شون بخیر ... (  آقای ساکت ؟! )

اما مطلبی که داخلش دیدم و ترغیب به خرید شدم پرونده بازیگری بود که خوب کار شده بود و مطالب جالبی از کارگردانان و بازیگران زیر دست اونها آورده شده بود.

ای کاش فونت نوشته ها را هم یک درجه درشت تر کنند تا خوانندگان بیشتر شوند.

https://www.film-magazine.com/archive/530/

۱۳۹۶/۷/۲۸ عصر ۱۲:۲۴
تشکر شده توسط : آدری لاووا, ال سید, دون دیه‌گو دلاوگا, پرنسس آنا, زرد ابری, rahgozar_bineshan, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #310

انتشار شماره نوروزی ماهنامه سینمایی 24

شماره نوروزی مجله 24 منتشر شد.در این شماره پربار و پر مطلب علاوه بر مروری بر فیلمهای ایرانی و خارجی در سال گذشته و بررسی جشنواره فجر و مطالب کلی، یک پرونده جذاب و خواندنی در مورد 20 سکانس ماندگار تاریخ سینما وجود دارد. این سکانس ها شامل فیلم هایی نظیر فقط فرشته ها بال دارند، چقدر دره من سبز بود، بدنام، شب، پدرخوانده، بچه رزمری، درخشش، آنی هال و ... می باشد. اگرچه جای سکانس های ماندگار بسیاری از فیلم های مطرح در این پرونده خالی است اما به هرحال در نوع خود خواندنی و جالب است. از نکات مهم این ویژه نامه این است که با اسکن از طریق گوشی و یا استفاده از اپلیکیشن QR Code می توانید این سکانس ها پس از دریافت لینک تماشا کنید.

سکانس ماندگار، جذاب و خاطره انگیز حضور الزا در کاباره ریک و مواجهه شده آن ها با یکدیگر در فیلم کازابلانکا نیز یکی از سکانس های ماندگاری است که در این ویژه نامه جای گرفته است.

و نکته آخر اینکه این شماره با قیمت جالب توجه 15 هزار تومان!! و مثل همیشه به صورت تمام رنگی و گلاسه منتشر شده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ عصر ۰۸:۱۸
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, سروان رنو, Classic, دون دیه‌گو دلاوگا, مراد بیگ, پرنسس آنا, آدری لاووا, مارک واتنی, زرد ابری, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #311

سعید Savezva عزیز خبر درگذشت مسعود مهرابی رو در جعبه پیام نوشته بودن.

مسعود مهرابی مانند بقیه دست اندرکاران زیاد در چشم نبود اما در اولین صفحه مجله فیلم نام اون در صدر بود و بنیانگذار و مدیر ماهنامه فیلم بود.

نقش این مجله در دورانی که هیچ مجله سینمایی وجود نداشت بسیار پررنگ بود و کایه دو سینما برای ما بود . خیلی از نویسندگان امروز و فیلمسازان و بازیگران و منتقدان امروزی , مدتی رو یا در اونجا کار کردن یا حداقل خواننده مطالب این نشریه ی باسابقه بودن.

یادم هست که در زمانی که اینترنت نبود چقدر برای اطلاع از چاپ شماره جدیدش هی به دکه ها و کیوسک های مطبوعاتی سرک می کشیدیم و بوی کاغذ کاهی اش خاص بود. بر خلاف مجله دنیای تصویر که کاغذ سفید مدرن تری داشت.

بعضی از مطالب اش رو قورت می دادیم . مثل چاپ زندگینامه مارلون براندو که به صورت دنباله دار توسط نیکی کریمی ترجمه می شد و بعد از اون چاپ بخش هایی از کتاب زندگی نامه اینگرید برگمن که توسط آنتونیا شرکا انجام می شد.

من سه بار تماس تلفنی با دفتر مجله داشتم ... بار اول گفتم می خوام با آقای شرکا صحبت کنم . گفتن ایشون خانم آنتونیا شرکا هستن و آقا نیستن ! این شوک اول بود.:D

دوم وقتی بود که تازه DVD به دنیا اومده بود و توی ایران هنوز پا نگرفته بود. ما باند صدای دوبله رو از نسخه های CD  جدا کردیم و روی تصویر با کیفیت DVD میکس کرده بودیم .. برای کازابلانکا و یکی دو فیلم دیگه بود. با کامپیوترهای ضعیف اون زمان مکافاتی بود. اما خب ما عشقی کار می کردیم . من نسخه ای از DVD دوبله کازابلانکا رو فرستادم مجله فیلم . چند روز بعدش دیدیم یکی زنگ میزنه . صداش کلفت بود ! گفت هوشنگ گلمکانی هستم و چرا فیلم صدا نداره ؟! منم راهنمایی کردم که پخش کننده مناسب رو استفاده کنن و نمی دونم موفق شدن یا نه.zzzz:

بار سوم هم وقتی بود که مسئول اشتراک شون به اسم آقای ساکت ؟ پور ساکت ؟ یا همچین نامی تماس گرفت و گفت یکی از مشترکین ما همه شماره ها رو داره . چون من نامه فرستاده  بودم که  شماره های قبل رو میخوام. خلاصه چند روز بعد دیدیم چند تا گونی مجله اومده در خونه .   دست اش درد نکنه .  تا یکسال عیش ما جور بود.:!z564b

شما هم هر خاطره جالبی از مجله فیلم دارید حتما بنویسید :heart:

۱۳۹۹/۶/۱۲ صبح ۱۰:۲۳
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کنتس پابرهنه, لوک مک گرگور, دون دیه‌گو دلاوگا, Classic, Savezva, پهلوان جواد, Kathy Day, فورست, پرنسس آنا, زرد ابری, oceanic, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #312

شماره جدید ماهنامه فیلم گرامیداشت زنده یاد مسعود مهرابی و روز ملی سینما منتشر شد

روایتهایی ازیک عمر رنج و سرمستی: به یاد مسعود مهرابی
مشت آخر/ گِلِ حسرت؛ مسعود مهرابی از دریچه‌ی تاریخ سینمای ایران/ تنهایی یک دونده‌ی دو استقامت/ خط، مرکب و عشق...؛ مسعود مهرابی به روایت خودش/ هان چه حاصل از آشنایی‌ها؟/ ایستگاه سرد آخر/ پایان نامنتظر مسعود/ کدام دانه فرو رفت در زمین که نرست؟/ با ترس زندگی می‌کنیم/ لبخند باشکوه آقای مهرابی/ یادت هست مسعود؟/ در فضیلت پایمردی، تخصص و شرافت مسعود مهرابی؛ رفاقت پنهان، رقابت آشکار/ او که یار بود و بار نه!/ شاعر تصویرها/ خورشید بر زمین/ دیدار در استانبول؛ فارغ از زبان‌ها و مرزها/ چه داشتیم که بگوییم؟/ جدی و اخمو خودتی!/ او آینه بود/ خاطراتت را در جعبه‌ی کفش بینداز!/ دوست بی‌حاشیه و گزیده‌گو/ سفر بی‌بازگشت و رؤیای نامیرایی/ مهرابی با «ه» دو چشم/ مرجعی کم‌نظیر در یک دوران کم‌فروغ؛ مسعود مهرابی از دریچه‌ی فرهنگ فیلمهای مستند سینمای ایران/ تشخیص و تشخص یک فرهنگ‌نامه‌نویس/ پنج قاب از ساکن طبقه‌ی پنجم؛ سلیقه‌ساز/ سوژه‌های تنهایی/ بیا و بنگر؛ مسعود مهرابی از دریچه‌ی کتاب صدسال اعلان و پوستر فیلم در ایران/یک پژوهش دل‌چسب و سرنوشت‌ساز؛ نگاهی به 
تاریخ سینمای ایراناز آغاز تا سال ۱۳۵۷‌/ یکی از آن سه نفر/ خیاط و کوزه/ سفرنامه‌ی یک راوی خاموش؛ پشت دیوار رؤیا/ جست‌وجوی بی‌پایان؛ کتاب‌هایی که آقای مهرابی ندید.../ کلمه بود و امید و ...

۱۳۹۹/۶/۳۱ عصر ۰۹:۴۰
تشکر شده توسط : مراد بیگ, مارک واتنی, سروان رنو, پرنسس آنا, پروفسور, آلبرت کمپیون, زرد ابری, باربوسا
دره پدری آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۸/۲/۱۶
اعتبار: 1

تشکرها : 4
( 30 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #313

با سلام به اهالی کافه.

در یکی از پست های قدیمی کافه در همین بخش (http://cafeclassic5.ir/printthread.php?tid=62)، گفتگوهایی انجام شده در خصوص نشریه سینمایی 24-شماره 3 (اسفند 88). در اون پیام ها یکی از دوستان به نام Surrealist (http://cafeclassic5.ir/user-25.html)، لینکی قرار داده برای دانلود شماره مذکور در قالب pdf:

http://www.hmg.ir/archive/16-cinema/278-cinema3.html

ولی اون لینک در حال حاضر فعال نیست.

دوست دیگری به نام MunChy (http://cafeclassic5.ir/user-9.html) نیز در این خصوص پیام هایی قرار داده و لینک هایی نیز گذاشته که اون لینک ها هم الان دیگه فغال نیستند:

http://m1.imagemoon.us/images/01587IMMP0...http://m1.imagemoon.us/images/01587IMMP01-01-0

http://m1.imagemoon.us/images/01587IMMP0...http://m1.imagemoon.us/images/01587IMMP01-01-0

احتمالا کسی از دوستان شماره مذکور را در اختیار دارد؟

دلیل پیگری من برای دسترسی به این شماره این است که این طور که در پست های یاد شده، نقل شده است، شماره 3 نشریه 24 حاوی اطلاعات ذی فیمتی است در خصوص فیلم های پخش شده از برنامه ارزشمند "هنر هفتم (با اجرای زنده یاد دکتر عالمی)".

صداقت، بهترین سیاست است.
۱۳۹۹/۱۱/۲۲ عصر ۰۸:۰۶
تشکر شده توسط : آلبرت کمپیون, سروان رنو, مارک واتنی, زرد ابری, rahgozar_bineshan, دون دیه‌گو دلاوگا, باربوسا
دره پدری آفلاین
مشتری کافه
*

( 30 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #314

با سلام به همه دوستان.
در خصوص پست قبل، تصویر روی جلد شماره مذکور (شماره 3-اسفند 88) را پیدا کردم:

صداقت، بهترین سیاست است.
۱۳۹۹/۱۱/۲۵ عصر ۰۳:۵۷
تشکر شده توسط : مارک واتنی, سروان رنو, زرد ابری, Savezva, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #315

دوست عزیز

شماره 3 مجله 24 را می توانید از لینک زیر دریافت کنید

مجله 24- شماره 3

قصه مرد و کافه اش

یک مطلب بسیار خواندنی و چند روایت جذاب و معتبر درباره کازابلانکا که در شماره سوم مجله 24 مربوط به اسفند 1388 منتشر شده است.

قصه مرد و کافه اش

۱۳۹۹/۱۲/۲۰ عصر ۰۹:۳۷
تشکر شده توسط : دون دیه‌گو دلاوگا, آلبرت کمپیون, سروان رنو, دره پدری, کنتس پابرهنه, Classic, مارک واتنی, بوچ کسیدی, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #316

پایان تلخ کشتی که تغییر مسیر داد...

متاسفانه این روزها اخبار ناخوشایندی از مجله فیلم، معتبر ترین رسانه سینمایی کشور به گوش می رسد. نشریه ای قدیمی و ریشه دار که به عنوان یکی از مهمترین عناصر فرهنگی ایران در حوزه سینما به مدت 38 سال منتشر شده است. این مجله که با مشارکت زنده یاد مسعود مهرابی، هوشنگ گلمکانی و عباس یاری در سال 1361 تاسیس شد، با تحمل رنج و مشقت های فراروان و تلاش های ستودنی بنیانگذارانش به سرعت به عنوان بزرگترین مرجع سینمایی ایران در حوزه مطبوعات مطرح شد و خیلی زود جایش را در میان علاقمندان به سینما باز کرد. به گونه ای که کمتر کسی را می شناسید که عاشق و اهل فیلم و سینما باشد اما مجله فیلم را مطالعه نکرده باشد. در ابتدای کار و با تقسیم مسئولیت ها بین بنیانگذاران مجله، مسعود مهرابی به عنوان صاحب امتیاز معرفی می شود. این سه تن در سال 1386 مشارکت نامه حقوقی را امضا می کنند که بر اساس آن با مرگ یکی از سه نفر، مشارکت منحل می‌شود و در ماده دیگری تصریح شده که چنانچه مسعود مهرابی به هر دلیلی قصد ادامه کار مطبوعاتی نداشته باشد و بخواهد امتیاز مجله را به شخص دیگری واگذار کند، اولویت با دو شریک دیگر - یاری و گلمکانی – است. اما با درگذشت نامبرده، پویا مهرابی به عنوان وارث، امتیاز نشریه را دریافت کرده و از همین جاست که متاسفانه اختلافات بالا گرفته و در نهایت صاحب امتیاز جدید نشریه حکم اخراج گلمکانی و یاری را صادر می کند و بقیه ماجرا ...

واقعا جای تاسف دارد که این اختلافات در مورد نشریه ای اتفاق بیفتد که سال های سال به عنوان پرچمدار فیلم و سینما در حوزه مطبوعات کشور فعالیت داشته و تا امروز ماوای بسیاری از عاشقان فیلم و سینما بوده است. مخاطبانی که هرماه با اشتیاق فراوان بی صبرانه منتظر انتشار شماره جدید آن بوده اند، تا آخرین مطالب و رویدادهای سینمای ایران و جهان را مطالعه کنند.  فیلم در واقع فقط یک نشریه نیست، یک جریان پر خاطره و نوستالژیک از تاریخ مطبوعات سینمایی است که با گذشت نزدیک به 40 سال تداعی گر بسیاری از اتفاقات سینمای ایران و جهان در سال های سخت و طاقت فرسا بوده و نقش و تاثیر مهمی در سینمای بعد از انقلاب داشته است: از محدودیت های دهه 60 و دوران جنگ تا موج جدید سینمای ایران در دهه 70 و اتفاقاتی که در دهه 80 و 90 رخ داده است.  چه بسیار نویسندگان و منتقدانی مانند مرحوم ایرج کریمی  و امثال آن  که در این نشریه با قلمشان، زیباترین  و ماندگارترین نقدها را از خود به یادگار گذاشتند ...

در حالی که پس از درگذشت زنده یاد مسعود مهرابی در شماره ویژه نامه ذکر شده بود که این کشتی با دو بنیانگذار دیگرش به راهش ادامه می دهد، اما گویا این کشتی با این شرایط باید سکانش را در اختیار ناخدای جوان و بی تجربه اش قرار دهد تا با تیم جدید و جوانش مسیر تازه ای را امتحان کند: ناخدایی که یا کشتی را  به ساحل آرامش و پیشرفت می رساند و یا در میان موجهای سهمگین غرق می کند ...

۱۳۹۹/۱۲/۲۲ عصر ۰۷:۳۳
تشکر شده توسط : مارک واتنی, دون دیه‌گو دلاوگا, سروان رنو, آلبرت کمپیون, soheil, کنتس پابرهنه, بوچ کسیدی, Classic, باربوسا
soheil آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۲۰
اعتبار: 32

تشکرها : 1030
( 2834 تشکر در 400 ارسال )
شماره ارسال: #317

(۱۳۹۹/۱۲/۲۲ عصر ۰۷:۳۳)Savezva نوشته شده:  

پایان تلخ کشتی که تغییر مسیر داد...

بعید میدونم با وضع موجود مجله فیلم اساسا توان ادامه دادن داشته باشه.

۱۳۹۹/۱۲/۲۳ عصر ۰۱:۲۶
تشکر شده توسط : مارک واتنی, سروان رنو, Savezva, باربوسا
دره پدری آفلاین
مشتری کافه
*

( 30 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #318

[quote='Savezva' pid='41945' dateline='1615399638']

دوست عزیز

شماره 3 مجله 24 را می توانید از لینک زیر دریافت کنید

....

[

با سلام به اهالی کافه و با سپاس از جک لمون عزیز بابت آپلود شماره 3 نشریه 24.

در خصوص لیست فیلم های پخش شده از برنامه هنر هفتم که در صفحات 148 و 149 مجله درج شده، اینطور که از مطالب نگارنده بر میاد، خود نگارنده هم واقف بوده که لیست مذکور دقیق نیست.

به نظر من در مصاحبه ای که در صفحه 150 مجله با زنده یاد دکتر عالمی انجام شده، اطلاعاتی هست که بر عدم دقت لیست مذکور صحه میذاره. ولی خوشبختانه بر مبنای همون مصاحبه و بر مبنای یکی از پست های قدیمی کافه به آدرس http://cafeclassic5.ir/thread-669-post-4...http://cafeclassic5.ir/thread-669-post-40952.htm میشه لیست مذکور دقیقش کرد:

1-زنده یاد دکتر عالمی در مصاحبه گفته که "در اصل 70 برنامه ضبط شده بود ولی فقط 63 تا از برنامه ها پخش شد...". این نشون میده که 63 فیلم از برنامه هنر هفتم پخش شده. نه اینکه تعداد برنامه های پخش شده 63 باشه. چون تعدادی از برنامه ها، صرفا تکرار برنامه قبل بوده اند. یکی از برنامه های تکراری مربوط به فیلم روز جشن (ژاک تاتی) هست که در جدول هم به این نکته اشاره شده. برنامه تکراری دیگه مربوط به فیلم دیار فراموش شده  (فرانچسکو رزی) است. در جدول، دو برنامه مربوط به این فیلم با عناوین دیار فراموش شده 1 و دیار فراموش شده2 ذکر شده اند که چنین چیزی صحیح نیست. چون فیلم دیار فراموش شده دارای 2 اپیزود نیست. نتیجتا در جدول، تنها عنوان 61 فیلم ذکر شده. یعنی دو فیلم دیگر هستن که از برنامه هنر هفتم پخش شده اند ولی در لیست مذکور وجود ندارن.

2-در یکی از پست های قدیمی کافه که آدرسش بالا گفتم، به نقل از ماهنامه فیلم-شماره 154، لیست فیلم های پخش شده از برنامه هنر هفتم در سال 71 ذکر شده. با توجه به این اطلاعات، دو فیلم خاطرات لاک پشت (جان ایروین) و زندگی بدون توازن (گادفری رجیو) میبایست به لیست مجله 24 اضافه بشن.

3-در مورد فیلم دزدی کمد در جدول مجله 24 اطلاعاتی ذکر نشده. اما بر مبنای همان پست قدیمی، این فیلم ساخته کارلو ریم به سال 1948 هست.

4-فیلم خانواده پواسونار، در اصل 2 اپیزود داره و اینطور که پیداست، هر 2 اپیزود به صورت یکجا و در قالب 1 فیلم از برنامه هنر هفتم پخش شدن.

بر مبنای همه اطلاعات یاد شده، من جدول را اصلاح کردم و به ضمیمه همین پیام ارسال میکنم. شاید برای بعضی از هم کافه ای های عزیز مفید باشه...

2 تا سوال....

اول اینکه آیا کسی از دوستان لینکی از نسخه با کیفیت فیلم خاطرات لاک پشت سراغ داره؟ نسخه دوبله این فیلم چه طور؟

دوم اینکه تو همین لیست یه فیلمی هست با عنوان دره عقاب ها که با فیلم قلعه عقاب ها متفاوت هست. کسی از این فیلم یا نسخه دوبله اش لینکی در اختیار داره؟

/quote]

فایل های ضمیمه
.pdf  List.pdf (اندازه: 71.58 KB / دانلودها: 9)

صداقت، بهترین سیاست است.
۱۳۹۹/۱۲/۲۵ صبح ۰۹:۲۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, آلبرت کمپیون, دون دیه‌گو دلاوگا, سروان رنو, Classic, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون

شماره ارسال: #319

عید امسال فرصتی دست داد تا دو کتابی را که مدت ها قصد خریدنش را داشتم و عاقبت شب عید به عنوان عیدی برای خودم خریدم!! را بخوانم و کلی هم لذت ببرم. هردوی این کتاب ها در مورد زندگی بانوی معصوم و دوست داشتنی سینما آدری هپبورن است. دو کتاب ارزشمند که خواندنش را به همه دوست داران سینمای کلاسیک و این هنرمند محبوب توصیه می کنم.

کتاب اول با عنوان راهنمای دوست‌ داشتنی ‌بودن به روش آدری هپبورن به قلم ملیسا هسترن، جنبه های مختلف زندگی هپبورن را ذکر کرده و گفته های آدری و نظرات اطرافیان او را در ده فصل شامل: شادی، موفقیت، سلامتی، عشق، خانواده، دوستی، رضایت، سبک، شهرت و انسانیت را جمع آوری کرده است.

اما کتاب دوم که آدری هپبورن یک روح زیبا نام دارد، به قلم شان هپبورن فرر فرزند اول این بانوی دوست داشتنی و ثمره ازدواجش با مل فرر است. این کتاب ضمن اشاره کلی به برخی از مهمترین رویدادهای زندگی آدری هپبورن شامل مطالب زیبا و خواندنی از زندگی این بازیگر توانا مانند دوران کودکی، ازدواج هایش، عضویت در یونیسف، بیماری سرطان و روزهای پایانی زندگی و درگذشتش، حاوی عکس های زیبا و دیده نشده ای از آلبوم های خانوادگی و شخصی نیز می باشد. کتابی زیبا و بسیار تاثیر گذار که دریچه های جدیدی از زندگی خصوصی و هنری هپبورن را به روی خواننده باز کرده و محبوبیت او را دو چندان می کند.

هردوی این کتاب ها را نشر ملیکان منتشر کرده که می توانید با یک جستجوی ساده در وب آنها را از طریق سایتهای ارائه دهنده خدمات خرید اینترنتی مانند 30book  با تخفیف تهیه نمایید.

۱۴۰۰/۱/۱۹ عصر ۱۲:۳۸
تشکر شده توسط : مارک واتنی, آلبرت کمپیون, Classic, سروان رنو, کنتس پابرهنه
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #320

پیرو پیام آدمیرال گلوبال  در جعبه پیام , داشتم دنبال مطالب قدیمی درباره رادیو  می گشتم که چشم اش به این کتاب خاطره انگیز افتاد:

چگونه یک رادیوی ترانزیستوری بسازیم:lovve:

اون زمان از این شبکه های اجتماعی جور واجور که الکی وقت جوون ها و بچه ها رو می گیرن و این سلبریتی های بی خاصیت که الکی و بادکنکی معروف و بزرگ میشن و ... نبود. مخصوصا در دهه 60 متریال های زیاد و علمی برای بچه ها بیرون می دادن و من این کتاب رو داشتم:

مطمئنم خیلی ها با همین کتاب به الکترونیک علاقمند شدن و رفتن رشته مهندسی :cheshmak:

روی لینک کتاب که بزنید کلی کتاب های جالب دیگه هم برای فروش در همون صفحه هست :rolleyes::heart:

۱۴۰۰/۱/۲۶ عصر ۰۸:۲۰
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کنتس پابرهنه, آدمیرال گلوبال, Classic, pari persona, باربوسا
ارسال پاسخ