[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتاب ها و مجلات سینمایی
نویسنده پیام
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱۷
اعتبار: 21

تشکرها : 474
( 1183 تشکر در 58 ارسال )
شماره ارسال: #281
RE: کتاب ها و مجلات سینمایی

باهمکاری قدیمی ها و جوان ها
روزنامه ی سینمائی تازه ای در راه است !

خبرهای رسیده حاکی ازآن است که به زودی یک روزنامه ی سینمائی جدید منتشر خواهد شد ...بنابر شنیده ها مسئولیت این نشریه برعهده فریدون جیرانی روزنامه نگار و فیلمساز پیشکسوت ومجری برنامه جنجالی هفت و سردبیری آن برعهده مینا اکبری روزنامه نگارجوان و همکارهنری روزنامه شرق خواهدبود ....
در حال حاضر روزنامه " بانی فیلم" به شکلی دائمی و رسمی  و یکی دونشریه دیگرازجمله "امتیاز"و "صبا" ....روزنامه های سینمایی کشورند . برای این نشریه تازه سینمائی آرزوی موفقیت می کنیم و معتقدیم که علیرغم انتشار این نشریات ...هنوز و همیشه جای یک نشریه حرفه ای و تحلیلی وخبری و انتقادی روزانه درزمینه سینما خالی است .

خبراز مجله فرهنگ نو
علی سرهنگی

۱۳۹۴/۵/۹ صبح ۱۱:۱۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ژان والژان, هانا اشمیت, پیرمرد, Kurt Steiner, برو بیکر, خانم لمپرت, کارآگاه علوی, پدرام, واتسون, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, باربوسا
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #282

سوسن تسلیمی

نگاهی سریع به کتاب:
سوسن تسلیمی در گفت‎و‎گویی بلند با محمد عبدی
چاپ اول : اچ‎ اند ‎اس مدیا ، لندن ، 1391
$30  قیمت نسخه چاپی
$15  قیمت نسخه الکترونیک

محمد عبدی در مقدمه کتاب نوشته :سوسن تسلیمی نیازی به معرفی ندارد؛ همو که همه این سال‎ها - به رغم غیبت طولانی‎اش در ایران؛ که حالا عمری شده ، بیست و چند سال - عنوان بهترین بازیگر زن تاریخ سینمای ایران را - به حق - با خود یدک می‎کشد.من که اساسن به گمانم این عنوان را به راحتی می توان به " بهترین بازیگر تاریخ سینمای ایران" - چه زن و چه مرد - تغییر داد تا حق مطلب بهتر ادا شود ، همیشه به فکر گفت‎و‎گویی بلند بودم برای چاپ کتابی مفصل در باره زندگی ، تجربیات و دیدگاه‎های این بازیگر بی‎همتای سینمای ایران که به قول بهرام بیضایی هر صد سال ، یک بار ظهور می‎کند.
محمد عبدی بعد از مقدمه‎ ، مصاحبه طولانیش را که 379 صفحه می‎شود با سئوالاتی از دوران کودکی وی شروع می کند و در ادامه بر اساس رشد سال به سال سوسن تسلیمی کار را پیش می‎برد تا مهاجرت (سال 1366) و

فعالیت های گسترده و متنوع وی در سوئد و در انتها آلبوم عکس‎ها که پایان‎بخش کتاب است.
کتاب بسیار خواندنی است علی‎الخصوص (برای من) قسمتی که بر می‎گردد به شرح همکاری‎های سوسن و آربی اوانسیان و دانش و خلاقیت‎های وی.تجربه‎های کارگاه نمایش و تئاتر شهر . از سال 66 که به سوئد مهاجرت می کند بعد از دو سال زبان آموزی ، فعالیت‎های گسترده‎ای دارد که شامل انواع هنرهای نمایشی ، از سینما و تئاتر و نویسندگی ، بازیگری گرفته تا کارگردانی و فعالیت های رادئویی ....متاسفانه ما در داخل کشور از این مجموعه به جز تک و توکی فیلم مثل All Hell Let Loose -2002 که کارگردانیش را به‎عهده داشته چیزی ندیده‎ایم.شاید وقتی دیگر...

۱۳۹۴/۵/۱۰ عصر ۰۱:۰۶
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, پیرمرد, زینال بندری, خانم لمپرت, مگی گربه, برو بیکر, سروان رنو, BATMAN, کارآگاه علوی, ژان والژان, واتسون, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #283

مجله فیلم 491

پرویز جاهد - لندن :

دوست عزیزی لطف کرد و از تهران مجله فیلم شمارۀ ویژه خشت و آینه و گنج قارون را برایم آورد. هنوز نمی دانم این دو فیلم چه ربطی به هم دارند که باید مجله فیلم به بهانه 50 سالگی شان آنها را در کنار هم قرار داده و پروندۀ مشترکی برایشان درآورد. قطعا در مطالعات سینمایی، بررسی و تحلیل فیلم های عامه پسند از نوع گنج قارون(جدا از برخورد تحقیرآمیز منتقدان ایرانی با محصولات فیلمفارسی) با رویکردهای انتقادی مختلف، اهمیت بسزایی دارد اما به اعتقاد من قرار دادن این نوع فیلم ها با فیلم های «غیرمتعارف»، «پیشا موج نویی»، «هنری» و «روشنفکرانه» ای از نوع خشت و آینه گلستان در یک جا، با هر هدف و نیتی انجام گرفته باشد مخدوش کردن مرز سینمای هنری و عامه پسند است. نکتۀ دیگر اینکه پروندۀ مجلۀ فیلم جز چند مصاحبه با عوامل این فیلم( جز کارگردان فیلم)، و چند نوشتۀ تازه از چند منتقد و فیلمساز، اغلب تکرار همان حرف ها و نگاه های منتقدان ایرانی در پنجاه سال قبل است و معلوم نیست این به اصطلاح بازخوانی اصلا با چه هدفی صورت گرفته است. نکته دیگر اینکه مسئول این پرونده قبل از انتشار آن با من تماس گرفت و از من خواست که از ابراهیم گلستان بخواهم که مطلبی در مورد این فیلم برای این پرونده بنویسد که من هم درخواست شان را اجابت کرده و از آقای گلستان خواستم این کار را بکند اما ایشان به دلایلی نپذیرفت و گفت من حرف هایم را دربارۀ این فیلم قبلا در جایی دیگر زده ام. علاوه بر این مسئول پرونده از من خواست که عکس هایی که از گلستان گرفته ام را نیز در اختیارشان بگذارم که این کار را هم کردم و چند عکس از آقای گلستان را برایشان فرستادم (همه این مکاتبات موجود است). حالا می بینم که این پرونده منتشر شده و مسئول پرونده نه تنها در مقدمه خود هیچ اشاره ای به این تلاش و همکاری بنده نکرده بلکه عکسی از گلستان را که من گرفته ام در دو جای مجله یکی در فهرست آن و دیگری در صفحه 9 آن درج کرده بدون اینکه نامی از عکاس آن یعنی بنده بیاورد. من واقعا نمی دانم مسئول این پرونده در درجه اول و بعد سردبیر این نشریه یعنی آقای گلمکانی چه توضیحی برای این عمل به شدت غیر حرفه ای خود دارند. وقتی مجله ای حرفه ای مثل «فیلم»، کپی رایت یک عکس را رعایت نمی کند و با یک نویسنده سینمایی حرفه ای این گونه برخورد می کند از دیگران چه انتظاری داریم.
جدا از این حرف ها، از خواندن بحث و گفتگوی بسیار جذاب مجید اسلامی و نغمه ثمینی در مورد فیلم خشت و آینه و نیز نوشته ای از منتقدی به نام سهند عبیدی دربارۀ باز کردن برخی لایه های پنهان فیلم، بسیار لذت بردم.

۱۳۹۴/۵/۱۰ عصر ۰۱:۴۴
تشکر شده توسط : پیرمرد, دکــس, خانم لمپرت, زاپاتا, کارآگاه علوی, ژان والژان, واتسون, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, باربوسا
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #284

فیلمخانه

شماره 13 فصل‎نامه فیلم‎خانه منتشر شد ، این نشریۀ بقول قدیمی‎ها وزین ، با کاغذ مرغوب از نوع کاغذ مجله 24 در 200 صفحه با مطالبی فصل بندی شده و متنوع با قیمت 20000تومن شماره تابستانش را چند روزی است توزیع کرده است.مطالب مجله بیشتر باب دندان علاقه‌مندان فیلم‎های هنری و کلاسیک است .برای نمونه به فهرست بخش اول مجله تگاهی بیاندازید :

پنجره عقبی :
سینمای فرانسه در فاصله دو جنگ
ارواح در میان تصاویر: ایده‎هایی در باب سینمای فرانسۀ دهۀ بیست
نخستین «تب»های سینه فیلی : سهم دلو ک در تاریخ سینه فیلی
کنسول سبک : نگاهی به کارنامۀ مارسل لربیه
تصویر سینماتوگرافیک: وعده هنر برین : ژان اپشتاین در دهۀ بیست
زندگی های ژان گرمیون : در بارۀ زندگی و آثار فیلم‎ساز
زندگی یک ترانه : مروری بر آزادی از آن ماست ساختۀ رنه کلر
هنرمند جهان شناور : در بارۀ ژان ویگو و آتالانت
گردش یکشنبه : بازخوانی گردشی در ییلاق ساختۀ ژان رنوآر
رئالیسمی حساب شده : در بارۀ "واقع گرایی " نزد مارسل کارنه
ساکنان غربت غربی : مارسل کارنه و استعاره های بی مأوایی
مه گرفته و خاکستری : در بارۀ ژولین دووبویه و اکیپ جور
چرخ دنده های «احساس» : مروری بر چرخ ساختۀ ابل گانس
ملال، تکرار و نابهنگامی : مروری بر مادام بوده ساختۀ ژرمن دولاک

این هم مطلب کوتاهی از این نشریه :

«افتتاح سینما تمدن، به حکمِ حکومتی»

سینما تمدن

روايت است كه در پايان‌ يكي‌ از جلسه‌هاي‌ نمايش‌ فيلم در دربار، رضاشاه از سرتيپ‌ محمد درگاهي‌، رييس‌ شهرباني كل كشور‌، دربارة‌ تعداد و محل‌ سالن‌هاي‌ سينما مي‌پرسد، و درگاهي‌ گزارش‌ مي‌دهد كه‌ ده‌پانزده ‌سالن‌ در بخش‌هاي مسكوني شهر فعال‌ هستند. سپس‌ رضاشاه‌ دربارة‌ سينماهاي ‌جنوب‌ شهر مي‌پرسد و درگاهي‌ پاسخ‌ مي‌دهد كه‌ در آن‌ نواحي سينمايي‌ احداث‌ نشده‌ است‌. متعاقب همين‌ پرسش‌‌وپاسخ‌ رضاشاه‌ دستور مي‌دهد سينمايي‌ در باغ فردوس، خيابان‌ اسماعيل‌ بزاز (مولوي‌)، که از محله‌های قدیمی است، احداث‌ شود. به سلطان حسن‌خان‌، رييس‌ شهرباني‌ ناحية‌ اسماعيل‌ بزاز، و خان‌بابا معتضدي مأموريت‌ داده مي‌شود که در مدت‌ سه‌ ماه ‌سينمايي‌ در خيابان‌ اسماعيل‌ بزاز احداث‌ كنند. با گشت‌وگذار در آن نواحی ساختماني‌ را، كه ‌متعلق‌ به شخصي به نام حاجي‌قاضي‌ (عادلی نجفي) است‌ و كارگران‌ براي‌ احداث ‌مسافرخانه‌ مي‌ساختند، مي‌پسندند. معتضدی گفته است: «سلطان‌حسن‌خان بلافاصله دستور داد صاحب محل موسوم به حاجی‌قاضی را آوردند، و سلطان‌حسن‌خان به او دستور داد که به کارگرانش اطلاع دهد که تیغه‌های چوبی را بردارند تا اتاق‌ها در کنار هم یک سالن را تشکیل دهند. سالن یک ماه بعد آماده و تحویل من شد.ساختمان را در ازای پرداخت ماهی هشتاد تومان اجاره کردند. معتضدی گفته است که برای راه‎اندازی این سینما که تمدن نام گرفت ناگزیر از انحلال سینما پری و انتقال اسباب و اثاثیۀ آن به سینما تمدن شد . ... «سینما تمدن» در موعد مقرر با نمايش فيلمي‌ از ريشارد تالماج‌ افتتاح‌ شد. بهاي‌ بليت‌ اين سينما در بدو تأسيس يك‌، دو و سه‌ ريال‌ بود. روزهاي‌ نخست‌ از فيلم‌هاي «‌سينما تمدن»‌ استقبال‌ چشم‌گيري‌ مي‌شد؛ شبي‌ پنجاه‌‌شصت‌ تومان‌ فروش‌ داشت‌؛ اما چند صباحي‌ بعد گيشه‌ كفاف‌ خرج ‌سينما و هزينة‌ كراية‌ فيلم‌ و دست‎مزد كاركنان‌ را نداد. معتضدي‌ موضوع‌ را با سرتيپ‌ درگاهي‌ در ميان‌ گذاشت، و او نيز سلطان‌حسن‌خان‌ را شماتت‌ كرد كه‌ «چرا بايد محله‌اي‌ با آن‌ همه‌ جمعيت‌، سينمايي‌ خالي‌ از مشتري داشته‌ باشد؟» روز بعد معتضدي‌ باخبر مي‌شود كه «سالن‌ تماشاگر ايستاده‌ دارد و فروش‌ هم‌ بالغ‌ بر صد تومان‌ شده‌ است‌». معتضدي گفته است هرگز نفهمید که چه‌گونه مردم در فاصلۀ دو روز این همه برای دیدن فیلم راغب شدند. روايت است كه عده‌اي‌ از اين‌ جماعت‌ مواجب‌بگيرهاي‌ سلطان‌حسن‌خان‌ و عده‌اي‌ ديگر كساني‌ بودند كه‌ يك شبه‌ و به اجبار يا تطميع‌ به ‌سينما «علاقه‌مند» شده بودند.(حیدری،غلام ، سینمای ایران:برداشت ناتمام ، نشرچکامه )

بخشی است از کتاب در دست تألیف «سالن‌های سینما در تهران»

۱۳۹۴/۵/۲۲ عصر ۰۹:۵۷
تشکر شده توسط : زینال بندری, BATMAN, پیرمرد, Kurt Steiner, Memento, خانم لمپرت, هانا اشمیت, دکــس, کارآگاه علوی, حمید هامون, ژان والژان, سرهنگ آلن فاکنر, مگی گربه, واتسون, سروان رنو, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, پطرکبیر, باربوسا
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #285

تماشا

تازه‎ترین شماره مجله مهرنامه یا بقول برخی کین‎نامه بخش ویژه‎ای را اختصاص داده به هیچکاک تحت عنوان هیچکاک در تهران .این پرونده حاوی مطالب زیر است .
مصاحبه با بهروز افخمی : اهمیت هیچکاک و دنیای فیلم‎سازی او
سعید عقیقی : مقاله‎ای درمورد تاثیر آلفرد هیچکاک بر سینمای جهان
هوشنگ گلمکانی : ممنوعیت نام آلفرد هیچکاک در دهه 1360
حسین معززی‎نیا : آلفرد هیچکاک و شکل‎گیری کتاب هیچکاک :همیشه استاد
روزبه کمالی : بیگانگان در قطار- شاید وقتی دیگر بیضایی تنها فیلم ایرانی است که از مؤلفه‎های هیچکاکی درست استفاده کرده
دبیر این مجموعه که محسن آزرم است پیش از مطالب فوق‎الذکر مقدمه‎ای دارد و با یادی از تروفو اشاراتی می کند به مطالب این ویژه‎نامه و چگونگی پا گرفتن و مطرح شدن سینمای هیچکاک بعد از انقلاب .

۱۳۹۴/۶/۹ عصر ۰۵:۳۳
تشکر شده توسط : Memento, حمید هامون, زینال بندری, دکــس, خانم لمپرت, BATMAN, Classic, سناتور, سروان رنو, ژان والژان, واتسون, مگی گربه, دن ویتو کورلئونه, پیرمرد, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, پطرکبیر, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11453
( 18983 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #286

(۱۳۹۴/۶/۹ عصر ۰۵:۳۳)ژیگا ورتوف نوشته شده:  

تازه‎ترین شماره مجله مهرنامه ...

مجله مهرنامه از بهترین مجلات حال حاضر کشور است. شامل بهترین و پخته ترین نظرات سیاسی - فرهنگی - هنری - اجتماعی. من هر وقت فرصت کنم ختما می خرم و همین شماره را هم تهیه کردم.

فقط یک مشکلی بزرگ دارد که اگر کسی به تیم مجله و آقای قوچانی دسترسی داشت حتما عنوان کند و آن فونت بسیار ریز مجله است که خواندن مطالب مجله را مشکل می سازد.

بهتر است سایز فونت حداقل به دو برابر افزایش یابد. مطمئنا آمار خوانندگان چند برابر خواهد شد. حال مطالب هر شماره کمتر هم شود مهم نیست. مهم اینست که همین مطالب موجود را بتوان خواند.

و اما بعد ...

مطالب هیچکاک مجله بسیار جالب بود به خصوص مصاحبه با هوشنگ گلمکانی و بهروز افخمی .
::ok:

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۶/۱۰ عصر ۰۹:۵۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : حمید هامون, نیومن, خانم لمپرت, ژان والژان, ژیگا ورتوف, زرد ابری, BATMAN, واتسون, مگی گربه, دن ویتو کورلئونه, پیرمرد, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, باربوسا
حمید هامون آفلاین
مرد آرام!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۳
اعتبار: 51

تشکرها : 9428
( 2163 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #287

در این روزها که بنا به دلایلی با زمین و زمان سر جنگ و نا سازگاری دارم، زیارت این کتاب آبی بر آتش تند من بود.هدیه ای نفیس هم به لحاظ محتوی و هم ظاهر! : ساعتی در تهران با علی حاتمی، بهرام بیضایی مسعود کیمیایی.گزیده ی عکسهای عزیز ساعتی...

عزیز ساعتی، عکاس و فیلمبردار مجرب سینمای ایران (که در حال حاضر در عرصه ی فیلمبرداری بیش از عکاسی فعال است) با تصاویر حیرت انگیزش، ما را از همان ابتدا از دنیای اطرافمان جدا می کند.با علی حاتمی همسفر می شویم.غرق در رنگ و زیبایی.پرسه در تهران قدیم.با هزار دستان، حاجی واشنگتن، کمال الملک،دلشدگان و مادر.مسحور عکسهایی فوق العاده می شویم. زمینی نیستیم.اثری از محیط اطرافمان وجود ندارد.لذت می بریم و می بریم تا ... با بیضایی همسفر شویم.بازهم سفر در تهران قدیم با کلاغ و شاید وقتی دیگر.دوباره تصاویری فوق العاده ولی خاکستری با توجه به داستان فیلمها.هنوز کمی با دنیای حقیق فاصله داریم و از عکسها لذت می بریم تا می رسیم به دنیای تیره و خشم آلود مسعود کیمیایی در تیغ و ابریشم،دندان مار و رد پای گرگ.تصاویری شگفت انگیز، تاثیر گذار و کاملا در خدمت فیلم.زمینی می شویم.نمایش عزیز ساعتی به اتمام می رسد.ما می مانیم و سه تفسیر متمایز از تهران که با توجه به روحیاتمان می توانیم از هر سه سری عکس لذت ببریم.

اینها تفسیرِ منِ آماتور در زمینه ی عکاسی است.اما مطمئنا حرفه ایهای این عرصه (من جمله دو نفر از رفقای بنده در کافه و از بهترینهای این محیط) نیز از این عکسها لذت خواهند برد...

این کتاب دوست داشتنی توسط موسسه فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر در سال 93 منتشر شده است.فراموش کردم بگویم که این عکسها قبلا در سه نمایشگاه عکاسی مجزا توسط ایشان به نمایش گذاشته شده اند.تهیه ی این کتاب زیبا که روحتان را جلا خواهد داد  به تمامی هم کافه ای های ارجمند توصیه می کنم.اینهم یکی از عکسهای منتشر شده در فضای مجازی کتاب (البته کمی کوچک شده) جهت حسن ختام این پست :

با احترام : حمید هامون

یا حق...

من غرقِ غرق زاده شدم
دریا به قدر خاطره هایم عمیق بود
۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۱:۳۰
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, Memento, سروان رنو, زینال بندری, خانم لمپرت, Kurt Steiner, دکــس, Princess Anne, ایرج, Savezva, نیومن, واتسون, جیسون بورن, ژیگا ورتوف, مگی گربه, Classic, BATMAN, دن ویتو کورلئونه, پیرمرد, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, پطرکبیر, باربوسا
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #288

انتشار اولین شماره روزنامه سینما

روزنامه سینما

با سپاس از حمید هامون عزیز برای پست بسیارخوبش .
همان‎طور که قبلن گفته شده بود روزنامه "سینما" به صاحب امتیازی حسین وخشوری و سردبیری فریدون جیرانی از امروز انتشار خود را شروع کرد.دبیر شورای نویسندگان آن:مینا اکبری و دبیر تحریریه : خسرو نقیبی است .این روزنامه علاوه بر سینما هنرهای تجسمی ، اقتصاد ، ادبیات ، موسیقی و تئاتر را هم پوشش می‎دهد.قیمت هر شماره روزنامه هزارتومن است .درضمن یادآوری می‎شود این روزنامه ادامه فعالیت‎های هفته‎نامه سینما است .برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت روزنامه http://cinemanewspaper.ir/ مراجعه فرمایید.

۱۳۹۴/۶/۲۸ عصر ۰۲:۱۱
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, زینال بندری, خانم لمپرت, Memento, حمید هامون, مگی گربه, Classic, BATMAN, واتسون, سروان رنو, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, باربوسا
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #289

حماسه سرای سینما

تازه‎ترین کتاب مسعود فراستی منتشر شد.

حماسه‎سرای سینما آکیرا کوروساو و سینمایش

قطع کتاب:رحلی
نوع جلد: سخت
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحه: 476
قیمت: 1,000,000ریال

لینک فهرست مطالب کتاب

نردبان معلوم نیست به کجا تکیه داده شده ، انتهای آن در میان ابرها گم شده است.جماعتی که پای نردبان جمع شده‎اند انگار با یک پدیده نه چندان مرسوم مواجهند . وقتی مسیر رو به بالای نردبان را نگاه می کنی کسی را می بینی که با فاصلۀ زیاد از زمین بالای نردبان در حال حرکت به بالاست.یکی از میان جمع که بهتر می‎بیند می گوید:
- آخه این چه کاریه . مسعود فلینی که این‎جوری نبود .
بعد با فریاد صدا می کند ...مسعود..
عکس‎العملی دیده نمی‎شود.این بار چند نفری فریاد می‎زنند
- مسعود ...فراستی پور ...مسعود..
باز هم عکس‎العملی دیده نمی‎شود.فراستی هم‎چنان بسمت بالا می‎رود.کسی که تازه از راه رسیده می‎گوید.
- چه‎کارش دارید؟
- آخه هر چه کتاب حماسه‎سرای سینما بود با خودش بر داشته برده بالا.
- لابد دوست نداره شما ببینید؟
- پس چرا چاپ کرده ؟
- نه بابا مدتیه گوشاش سنگین شده صدای مردمو نمی‎شنوه!!!
- تف به این روزگار این آدم یه روزی صدای سه دنیا را هم می‎شنید ، حالا صدای چار تا آدم علاقه‎مندشو هم نمی‎تونه بشنوه!!
- بیایید نردبان را از زیر پایش بکشیم !!!
- ول کنید بابا دنبال دردسر می‎گردید!!؟ بیایید بریم .
جماعت به تدریج پراکنده شدند و مسعود فراستی نردبان را هم‎چنان داشت بالا می رفت.

۱۳۹۴/۶/۳۱ عصر ۱۰:۰۵
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, اسکورپان شیردل, Memento, خانم لمپرت, حمید هامون, سروان رنو, مگی گربه, واتسون, پیرمرد, فورست, BATMAN, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, باربوسا
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9998 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #290

http://cinemanewspaper.ir/

آخرین پرواز عقابها

روزنامه سینما به مناسبت 30 سالگی عقابها یکی از آثار محبوب دهه 60 و بعنوان پرفروشترین و پرمخاطب ترین فیلم تاریخ سینمای ایران ،پرونده ای خواندنی و کوچک را تدارک دیده است که نسخه pdf آن در سایت روزنامه قابل مشاهده است.

مصاحبه با سعید راد، رضا رویگری و همچنین مزینانی تهیه کننده فیلم از بخشهای جالب این ویژه نامه است.

۱۳۹۴/۷/۲۴ عصر ۰۷:۳۸
تشکر شده توسط : پیرمرد, اسپونز, واتسون, زینال بندری, سناتور, خانم لمپرت, اسکورپان شیردل, Memento, حمید هامون, لو هارپر, BATMAN, Princess Anne, سروان رنو, آلبرت کمپیون, زبل خان, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, پطرکبیر, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #291

اینطور که می گویند , شماره جدید مجله فیلم به علت اینکه یک شماره مخصوص است دارای مطالب پرباری است. شماره 500 . قدیم ترها اگر کیوسک سر خیابان مجله فیلم را  دیر می آورد کلی بی تاب و نگران می شدیم اما الان سالهاست که دیگر مجلات کاغذی نمی خرم مگر شماره ای خاص باشد. اگر دوستان این شماره ویژه را تهیه کرده اند و مطالب آن را باارزش دیدند حتما اعلام کنند که ما هم بخریم .

:rolleyes:

روی جلد سه استاد پیشکسوت سینمای ایران - جمشید مشایخی - عزت اله انتظامی - داوود رشیدی ( جای استادان نصیریان و کشاورز خالی ) همیشه سلامت باشند.

۱۳۹۴/۹/۶ عصر ۰۷:۰۲
تشکر شده توسط : حمید هامون, Memento, کنتس پابرهنه, زبل خان, لو هارپر, اسکورپان شیردل, جروشا, خانم لمپرت, واتسون, دزیره, زاپاتا, BATMAN, ژیگا ورتوف, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, شارینگهام, پطرکبیر, باربوسا
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #292

(۱۳۹۴/۹/۶ عصر ۰۷:۰۲)سروان رنو نوشته شده:  

اینطور که می گویند , شماره جدید مجله فیلم به علت اینکه یک شماره مخصوص است دارای مطالب پرباری است. شماره 500 . قدیم ترها اگر کیوسک سر خیابان مجله فیلم را  دیر می آورد کلی بی تاب و نگران می شدیم...

رنو جان سلیقه‎ها متفاوتند. این شماره مجله فیلم به طور خاص (به گمان من ) علی رغم سردبیری اصغر فرهادی بیشتر شباهت به مجلات زرد دارد .البته منظورم این نیست که شماره‎های دیگر این مجله تحفه‎ای بوده .جلد مجله هم بازسازی جلد شماره ده مجله است که صحنه‎ای است از فیلم خانه عنکبوت ساخته علی‎رضا داود‎نژاد .تفاوت این دو عکس در گلدان گلی است که دیگر در میانه نیست ، شاید اشاره‎ای باشد به شادابی و نشاطی که دیگر در چهره‎ها نیست . پریدن آن پرنده‎ای که نامش جوانی بود.

۱۳۹۴/۹/۷ عصر ۱۱:۲۹
تشکر شده توسط : Memento, واتسون, حمید هامون, سروان رنو, BATMAN, آقای همساده, مکس دی وینتر, اشپیلمن, خانم لمپرت, جروشا, دزیره, زبل خان, کنتس پابرهنه, پطرکبیر, باربوسا
آقای همساده آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۶/۸
اعتبار: 8

تشکرها : 1131
( 442 تشکر در 25 ارسال )
شماره ارسال: #293

(۱۳۹۴/۹/۶ عصر ۰۷:۰۲)سروان رنو نوشته شده:  

اینطور که می گویند , شماره جدید مجله فیلم به علت اینکه یک شماره مخصوص است دارای مطالب پرباری است. شماره 500 . قدیم ترها اگر کیوسک سر خیابان مجله فیلم را  دیر می آورد کلی بی تاب و نگران می شدیم اما الان سالهاست که دییسگر مجلات کاغذی نمی خرم مگر شماره ای خاص باشد. اگر دوستان این شماره ویژه را تهیه کرده اند و مطالب آن را باارزش دیدند حتما اعلام کنند که ما هم بخریم .

:rolleyes:

روی جلد سه استاد پیشکسوت سینمای ایران - جمشید مشایخی - عزت اله انتظامی - داوود رشیدی ( جای استادان نصیریان و کشاورز خالی ) همیشه سلامت باشند.

دیشب ب. ی. ب. ی. س. ی توی یه برنامه با حضور م. س. ع. و. د به. ن. ود (صفحه پنج آخر هفته؟! ) که هفته نامه و ماهنامه ها رو مرور میکنه این شماره رو معرفی کرد. ب. ه. نود به  جز توضیح مطالب  این شماره یه نکته جالبو گفت : (عکس پشت جلد مربوط میشه به فیلم خانه عنکبوت با حضور بازیگران اصلیش و از نفر چهارم هم عینک و لیوان چایی اش فقط مونده ). نفر چهارم  میدونین کیه؟ خود ایشون! عجب نکته و عجب پلتیکی مجله فیلم زده و کسی هم دو زاریش نیفتاده!!

این تنها حضور این آقا به عنوان بازیگر تو سینمای ایرونه و یه بارم به عنوان مشاور با جمال شورجه تو فیلم لبه تیغ هم همکاری کرده...

۱۳۹۴/۹/۲۲ عصر ۰۶:۰۹
تشکر شده توسط : اشپیلمن, خانم لمپرت, حمید هامون, Princess Anne, اسکورپان شیردل, Memento, سروان رنو, BATMAN, جروشا, دزیره, واتسون, زبل خان, پطرکبیر, باربوسا
زبل خان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱/۱۳
اعتبار: 23

تشکرها : 2395
( 4043 تشکر در 195 ارسال )
شماره ارسال: #294

دیروز توی دکه مطبوعاتی محله مون دیدم شماره جدید دنیای تصویر  امده که اختصاص داره به 110 شخصیت سینما و تلویزیون..

۱۳۹۴/۹/۲۴ عصر ۰۹:۱۵
تشکر شده توسط : Memento, اسکارلت اُهارا, خانم لمپرت, سروان رنو, BATMAN, واتسون, حمید هامون, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #295

(۱۳۹۴/۹/۲۴ عصر ۰۹:۱۵)زبل خان نوشته شده:  

دیروز توی دکه مطبوعاتی محله مون دیدم شماره جدید دنیای تصویر  امده که اختصاص داره به 110 شخصیت سینما و تلویزیون..

اینا که همه اش مرد هستند . پس زن ها چی ؟! :dodgy:

۱۳۹۴/۹/۲۴ عصر ۱۱:۳۰
تشکر شده توسط : اسکارلت اُهارا, Memento, واتسون, حمید هامون, آلبرت کمپیون, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #296

فریدون جیرانی یک خاطره باز به تمام معناست . اطلاعاتش از زوایای مختلف تاریخ سینمای ایران غبطه برانگیز است . علاقه زیادش به دوبله و تحقیقاتی که طی سالها درباره هنردوبلاژ انجام داده او را به پژوهشگری محبوب نزد دوبله دوستان نیز بدل کرده است .

با انتشار روزنامه سینما ، او دوباره به دوران طلایی انتشار هفته نامه سینما در اوایل دهه 70 نزدیک می شود. در شماره دوم دیماه ،جیرانی به پرفروشترین فیلمهای دهه 70 پرداخته است که در کنار نام هرفیلم یک توضیح نسبتا مفصل از سوی منتقدان به همراه یک تک نگاری گنجانده شده است که کاملا به درد خاطره بازان می خورد!

۱۳۹۴/۱۰/۲۰ عصر ۰۷:۳۳
تشکر شده توسط : لو هارپر, کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, سروان رنو, واتسون, آقاحسینی, Princess Anne, حمید هامون, BATMAN, جروشا, سناتور, شارینگهام, باربوسا
دزیره آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۴
اعتبار: 33

تشکرها : 3112
( 2462 تشکر در 98 ارسال )
شماره ارسال: #297

پنج شنبه اول بهمن ماه نخستین شماره مجله  " هنر و سینما " به سر دبیری اقای محسن ازرم منتشر شد.

به قول مدیر مسئول این مجله که در سر مقاله اورده است (( کار ساده ای نیست.ریسک کوچکی هم نیست. در این زمانه کسادی فرهنگ و هنر و سینما و مطبوعات، کار فرهنگی عین خطر کردن است.))

مطالب مجله فوق العاده به روز است و علاوه بر پرداختن به سینمای حال ایران و جهان به سریالها و برخی برنامه های تلویزیونی ایران و جهان هم میپردازد. همین طور موسیقی، کتاب، نقاشی و داستان البته همه به نوعی مرتبط با سینما.

یک بخش هم دارد تحت عنوان " تاریخ سینما " که در این شماره به فیلم " خط قرمز " مسعود کیمیایی به قلم جواد طوسی پرداخته است.

گزارش این شماره مجله شامل مطالب جالب و دست اولیست از فیلم در دست ساخت اقای اصغر فرهادی که در خارج ایران حواسها را بسیار به خود معطوف کرده است.

] استعداد بزرگ بدون اراده بزرگ وجود ندارد . بالزاک
۱۳۹۴/۱۱/۷ صبح ۰۸:۴۶
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, آلبرت کمپیون, واتسون, ایـده آلـیـسـت, کنتس پابرهنه, حمید هامون, سروان رنو, زاپاتا, اسکورپان شیردل, جروشا, BATMAN, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10479
( 12694 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #298

کسب و کار آقای فابریزی

Le Systeme Fabrizzi  

خلاصه نمایشنامه

در این نمایش نامه آنتونیو فابریزی مرد مهربان و خوش قلبی است که به هرکسی که بخواهد با نرخ بهره سه درصدی پول قرض می دهد

او به هر شخصی که پولی به وی بپردازد با سود 30 درصدی بازپس می دهد، این عمل فابریزی سوء ‌ظن هایی را بر می انگیزد

در نتیجه رئیس پلیس مشکوک می شود که اویک  کلاه بردار است، بازرس ویژه نیز از پایتخت می آید تا حساب و کتاب های فابریزی را بررسی کند

اما فابریزی دفاتر خود را به او نمی دهد، در این بین رئیس پلیس به آمیلیا دختر فقیری که بدنام است

پیشنهاد می دهد که با شهادت دروغ فابریزی را متهم به فریب دادن خود کند ! Aftabir.com

حین جستجو در سایتها متوجه شدم برخی کاربران آلبرت هوسون رو (به دلیل تشابه اسمی) با آلبرت هاوسون اشتباه گرفتن

Albert Howson  متولد نیویورک  February 3, 1881 رئیس بخش سانسور WB

بازیگر سرشناس فیلمهای صامت از جمله Vampire و نویسنده آثاری همچون نمایش بانوان بود

Albert Husson  به تاریخ سوم ماه اوت August 3, 1912 در شهر لیون فرانسه 

در خانواده‌ای که اغلب صاحب مقام قضایی بودند، چشم به جهان گشود 

بنا به سنت خانوادگی، تحصیلات خود را تا اخذ درجه دکترای حقوق در دانشگاه لیون ادامه داد

نمایش‌نامه کسب و کار آقای فابریزی از جمله آثار صحنه‌ ای قابل توجه اوست 

نخستین بار ماه اکتبر 1963 در تئاتر مدرن پاریس به اجرا درآمد و با استقبال بسیار مواجه ‌شد Novler.com

بعدها در سال 1967 با عنوان اصلی Le System Fabrizzi در تلویزیون فرانسه به نمایش درآمد

در سال 1972 نسخه دیگری با نام Das System Fabrizzi توسط آلمان غربی بازسازی و پخش شد

تئاتر تلویزیونی کسب و کار آقای فابریزی 1375

از این تله تئاتر کمدی و زیبا خاطره خوشی دارم که متاسفانه هیچ وقت تکرار نشد تا برام تجدید خاطره ای باشه، به سروش هم سفارش دادم اما جوابی نگرفتم

با توجه به باز پخش مجموعه تئاترهای دهه های 60 / 70 / 80 در بخش نمایش خانه، این روزها فرصت مناسبی بود تا این پیشنهاد رو مطرح کنم 

به همین دلیل با ایمیل مدیریت شبکه 4 تماس و پیشنهاد پخش مجدد رو با ایشان در میان گذاشتم هر چند بعید میدونستم نتیجه ای بگیرم

دلیل عدم پخش هم مربوط میشه به شرایطی که بعدها برای خانم لاکانی پیش اومد !

بنابراین فکر نمیکنم به این زودیها شاهد پخش دوباره این اثر به یادماندنی به همراه موسیقی زیبای تیتراژ پایانی اون باشیم

چند شب قبل تصمیم گرفتم مطلبی در موردش تهیه کنم تا بعد از سالها یادی کنیم از عوامل و بازیگران

کارگردان تلویزیونی/ مسعود فروتن 

تهیه کنندکان/ علی اصغر آزادان، جواد ظهیری 

تدوین/ مجید میرفخرائی

با حضور پیشکسوتان عرصه تئاتر و تلویزیون

مینا لاکانی/ آمیلیا                                                                            اصغر همت/ فابریزی

شهین علیزاده                    اسماعیل شنگله                    صدیقه کیانفر                        احمد آقالو                       جمیله شیخی  

عباس شادروان                    احمد دامود                   سهراب سلیمی                هوشنگ قوانلو

نقد کتاب

یک نظام اقتصادی و سیاسی کلان، مکانیزم‌های اجرایی خاصی برای خود دارد و بدون آن‌ها نمی‌تواند اقتدار و سیطره‌اش را حفظ نماید 

هرگونه مکانیزم مشابه دیگری که خارج از این چارچوب عمل کند در حقیقت ایجاد نوعی مانع در برابر بقای این سیستم‌ها و نظام‌هاست

چنین رخدادی معمولاً چنین بیان می‌شود که حوزه عملکردهای اجتماعی را به طور اختیاری تقسیم نموده و سهم معینی برای خود در نظر گرفته است

حتی اگر این «خوداختیاری» در حوزه اقدامات فردی و شخصی انجام شود از آن جایی که امکان تقلید، ترویج و تکثیر برای آن است

همواره خطری بزرگ به شمار می‌رود و امکان دارد در آینده به صورت یک اپیدمی اجتماعی و اقتصادی درآید

بنابراین هر فردی آگاهانه یا ناآگاهانه اسیر این سیستم‌ها و نظام‌هاست

اما گاه اتفاق می‌افتد که کسی بنا به خصوصیات فردی‌اش این قوانین و مکانیزم‌ها را ندیده می‌گیرد و خودش و دیگران را از حیطه این نظام‌ها خارج می‌کند

در نتیجه به یک بحران نسبی دامن می‌زند، در نمایشنامه «کسب و کار آقای فابریزی*» اثر «آلبرت هوسون» چنین رویدادی اتفاق می‌افتد ! حسن پارسایی

نمایشنامه کسب و کار آقای فابریزی در سال 1382 توسط محمد رضا خاکی ترجمه و منتشر شد

توصیه میکنم این کتاب 130 صفحه ای که مطمئنا حجیم نیست رو تهیه کنید و از خوندنش لذت ببرید

احیانا اگر امکان تهیه یا فرصتی برای مطالعه ندارید بد نیست نقد آقای پارسایی رو کامل بخونید

با تشکر از نویسنده وبلاگ برای معرفی اسامی بازیگران Iranianserials

پای صحبتها و درد دلهای هنرمند بزرگ صدیقه کیانفر Mehrnews.com

تصاویر منتشر نشده از زنده یاد احمد آقالو Rahta.com

اطلاعات کتاب

عنوان/ کسب و کار آقای فابریزی

پدیدآورندگان/ آلبرت هوسون (نویسنده) , محمدرضا خاكی (مترجم)

موضوع/ نمایشنامه فرانسوی قرن 20

ناشر/ موسسه‌ فرهنگی‌ انتشاراتی‌ اندیشه‌ سازان

محل نشر/ تهران

نوع کتاب/ ترجمه

زبان اصلی/ فرانسوی

نوع جلد/ شومیز (گلاسه)

تیراژ/ 1500

تعداد صفحات/ 128

تاریخ نشر/  1382/11/28

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۴/۱۱/۷ عصر ۱۰:۵۳
تشکر شده توسط : ویگو مورتنسن, آلبرت کمپیون, سروان رنو, کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, آمادئوس, جروشا, اسکورپان شیردل, نیومن, دزیره, حمید هامون, Princess Anne, واتسون, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #299

کتاب سال ماهنامه سینمایی فیلم ،امسال به سینمای اکشن اختصاص دارد . یکی از خاطره انگیزترین کتاب های سال سینمای ایران که در نوروز امسال می تواند آن حس نوستالوژیک دوستان کافه را به شور آورد.

تصویر روی جلد یادآور دوران طلایی سینمای اکشن در اواخر دهه 60 و 70 می باشد . استاد حدت که روزگاری از طراحان و نقاشان بنام پلاکارد و پرده سردرسینماها بود با ذوق و هنری ستودنی و با نقاشی آبرنگ ،ما را به دورانی شیرین و تکرار ناشدنی می برد . همان ایامی که قهرمانان سینمای ما مانند جمشید هاشم پور و فرامرزقریبیان با صحنه های زد و خورد و انفجار و تعقیب و گریز دوستدارانشان را به سالنهای نمایش فیلم دعوت می کردند . چیزی که امروز سینمای ایران کم دارد قهرمانانی از آن سنخ است که متاسفانه دیگر در سینمای ما جایی ندارد.

یک گفت و گوی بسیار خواندنی هم با رضاصفایی پور(طوفان) نیز انجام گرفته که به نوعی به ظهور و افول پدیده سینمای اکشن در سینمای ایران می پردازد . در این مصاحبه طولانی ،او از روزگار خوش گذشته می گوید و در میان حرفهایش تلخی ها و شیرینی های بسیار دارد . نگاه مثبت او به دوبله نقشهایش خط بطلانی بر نظریات بازیگرانی است که سعی کرده اند طی این سالها دوبله را در موفقیتهایشان بی اهمیت جلوه دهند و حتی آن را بکوبند . او با صراحت گفته که در فیلمهایش به دوبله نیاز داشته و مکمل نقشهایش بوده است .

گفت و گو با کارگردانان این ژانر از دیگر مطالب خواندنی کتاب سال است .

در پایان یادی می کنم از زنده یاد ناصرمهدی پور که 19 سال قبل و در سن 42 سالگی قلبش از تپیدن ایستاد . این کارگردان فقید سینمای ایران که فیلمهای پرمخاطبی در سینمای اکشن مانند گریز ،دلار، گلها و گلوله ها و یاران را از خود بیادگار گذاشت جایش بسیار در کتاب سال خالی است . در مصاحبه ای که آن سالها از ایشان خواندم به صراحت گفته بود که تا زنده است به سینمای اکشن می پردازد و به تهیه کننده و مخاطب خود خیانت نمی کند . آثار شادروان مهدی پور در آن سالها همیشه مورد کم لطفی مدیران سینمایی بود و فیلمهایش با درجه ج اکران می گردید ، اما در شهرستان ها با اقبال فراوان روبرو می شد و دوستداران بسیار داشت.روحش شاد...

۱۳۹۴/۱۲/۲۹ عصر ۰۱:۱۱
تشکر شده توسط : Memento, حمید هامون, شارینگهام, نیومن, زینال بندری, Classic, جروشا, سروان رنو, Princess Anne, واتسون, پطرکبیر, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #300

در پی افول نشریات کاغذی و تغییر مدیای رسانه ها از کاغذی به دیجیتال باخبر شدیم که  ماهنامه صنعت سینما هم بعد از 14 سال انتشار , آخرین شماره خود را منتشر نموده و شهرام جعفری نژاد این شماره را آخرین شماره این نشریه اعلام کرده است.

البته من شخصا تعداد زیادی از این نشریه را خریداری نکردم و شاید از بین 500 شماره نشریه فیلم و دنیای تصویر و بقیه عنوان ها فقط 10 تایی صنعت سینما خریده باشم و آن هم صرفا مواردی که پرونده جالبی داشتند. اما می توان گفت که یکی از فنی ترین مجلات تخصصی سینما بود . خود  جعفری نژاد هم آدم کاربلد و جدی ای بود که سالها قبل در تلویزیون هم به عنوان منتقد و فیلمنامه نویس بارها دیده شد و مخصوصا من از سبیل اش خوشم می آمد !

امیدواریم بچه های این ماهنامه همچنان از طریق شبکه های مجازی و یا فعالیت در سایر نشریات , دانش و هنر خود را همچنان در دسترس همگان قرار دهند.

لینک کامل خبر

۱۳۹۵/۱/۲۰ عصر ۰۴:۲۳
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, خانم لمپرت, ایـده آلـیـسـت, BATMAN, دزیره, Papillon, جروشا, Memento, حمید هامون, Classic, واتسون, باربوسا
ارسال پاسخ