[-]
جعبه پيام
» <BATMAN> سلام شارینگهام عزیز، با اجازه شما بله!
» <شارینگهام> سلام بتمن جان، گشت شبانه ات آغاز شده؟
» <BATMAN> شب بخیر https://s8.uupload.ir/files/the_batman_hpv2.jpg
» <اکتورز> مجیدی ، کیا رستمی ، پوراحمد و ... نقش بچەها در فیلمهایشان بسیار پررنگ بودە و این بیشتر بە دلیل دور زدن سانسور بودە
» <اکتورز> همەی وجودم درد گرفت
» <اکتورز> ویدیوای از صحبتهای جیم جارموش در مورد کیارستمی دیدم و نظر ایشان این بود کە کیارستمی برای دور زدن سانسور از کودکان در فیلمهایش بهرە میگرفتە
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک فیلم... یک ترانه... هزاران خاطره
نویسنده پیام
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #5
RE: یک فیلم ....... یک ترانه ........ هزاران خاطره

(۱۳۹۲/۱۱/۱۱ عصر ۰۷:۴۰)برو بیکر نوشته شده:  

نام ترانه : یار دبستانی من

خواننده : جمشید جم ( اما شما بخوانید فریدون فروغی)

ترانه سرا : منصور تهرانی

آهنگساز: منصور تهرانی

این ترانه را خود منصور تهرانی هم خوانده است ... بهترین شکل اجرا بنظرم آواهای فروغی و فرهاد است و در بین ایندو قدرت صدای فرهاد  بیشتر است... منصور تهرانی را من با فیلم برگ و باد بیاد می آورم. داستان آخرین برگی که اگر نیفتد کودکی بیمار نخواهد مرد که در اینجا ایرانیزه شده است

(۱۳۹۲/۱۱/۱۰ عصر ۰۸:۳۹)برو بیکر نوشته شده:   

نام فیلم: خداحافظ رفیق

نام ترانه : جمعه

نام خواننده : فرهاد مهراد

آهنگساز: اسفندیار منفرد زاده

ترانه سرا : شهریار قنبری

جمعه ها خون جای بارون میچکه

نفسم در نمیاد جمعه ها سر نمیاد

بیاد دارم داستان این فیلم داستان سرقت از یک بانک ( یا طلافروشی)است. دو دوست ، سقف بالای بانک را در یک موعد که روز فردایش تعطیلی جمعه است سوراخ کرده به بانک دستبرد میزنند و طمع هرکدام باعث میشود در همان روز تعطیل همدیگر را از پا بیندازند (دقیقا الگوی برداری از داستان داغ طلا نوشته ی جک لندن). اینکه منفردزاده اخیرا صراحتا اعلام میکند این ترانه دقیقا بمناسبت جمعه سیاه (که یک شورش منطقه ای در یک پاسگاه بود) ساخته شده است از آن خزعبلات است و صرفا از نادانی بینندگان در تطبیق داستان فیلم با ترانه و همچنین زمان رویدادها بنوعی سواستفاده نموده است.

۱۳۹۲/۱۱/۱۲ صبح ۱۰:۱۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : برو بیکر, سرهنگ آلن فاکنر, Classic, BATMAN, Achilles, ناخدا خورشيد, زرد ابری, شیخ حسن جوری, ژان والژان, kelid, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, زینال بندری, گروهبان گارسیا, هایدی, شارینگهام
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: یک فیلم ....... یک ترانه ........ هزاران خاطره - منصور - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ صبح ۱۰:۱۱