[-]
جعبه پيام
» <BATMAN> سلام شارینگهام عزیز، با اجازه شما بله!
» <شارینگهام> سلام بتمن جان، گشت شبانه ات آغاز شده؟
» <BATMAN> شب بخیر https://s8.uupload.ir/files/the_batman_hpv2.jpg
» <اکتورز> مجیدی ، کیا رستمی ، پوراحمد و ... نقش بچەها در فیلمهایشان بسیار پررنگ بودە و این بیشتر بە دلیل دور زدن سانسور بودە
» <اکتورز> همەی وجودم درد گرفت
» <اکتورز> ویدیوای از صحبتهای جیم جارموش در مورد کیارستمی دیدم و نظر ایشان این بود کە کیارستمی برای دور زدن سانسور از کودکان در فیلمهایش بهرە میگرفتە
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین کامپیوتر و گجت ها ......
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #14
RE: آخرین کامپیوتر و گجت ها ......

مبین نت - توهین به شعور ایرانیان !!!!!

لطفا سرِ حوصله بخوانید. شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد:

یادش بخیر یه زمانی وقتی برق می رفت زندگی همه مردم تحت الشعاع رفتنش قرار می گرفت غافل از اینکه نیاکان ما بدون برق زندگی میکردند. از وقتی مترو در تهران راه اندازی شده مردم باز ماشینی تر شدند. تصور کنید اگر یکروز مترو کار نکنه این جمعیتی که در زیر زمین در حال جابجا یی هستند می ریزند در خیابانها و باز زندگی تحت الشعاع عدم کارکرد مترو قرار می گیره غافل از اینکه نیاکان که چه عرض کنم پدرانمان زندگیشونو بدون مترو سپری کردن.

بازم یادش بخیر یه زمانی تو محله قدیمیمون فقط دو تا خونه بودند که تلفن داشتند. سالی یکی دوبار اونم چه اتفاق ضرروری ای باید می افتاد تا همسایمون میومد در خونمون و با اخم و تَخم می گفت : تلفن دارید. (حق داشت بخدا) سال 1361 بعد از هفت سال انتظار بالاخره تلفن خونه ما هم وصل شد. اما حالا تصور زندگی بدون مکالمات تلفنی تقریبا غیر ممکنه. غافل از اینکه پدر بزرگان ما در روستاهای زیبایشان زندگیشونو بدون این ابزار مخابراتی سپری کردند و چه خوب هم سپری کردند. تنها ابزار مخابراتیشون فریادهای .....آ های ........... بود که گهگاهی در سکوت روستا از دوردستها از باغی به باغ دیگر رد و بدل میگردید و شده بود چیزی شبیه GPS الآن ما برای یافتن یکدیگر.

تکنولوژی پیشرفت کرد. پیشرفت کرد و پیشرفت کرد تا به اینترنت رسید. خالا دیگه برق و تلفن و مترو ..... قدیمی شده. حالا دیگه بخش اعظم عمر ما پای کامپیوتر و اسمارت فونهای پیشرفته سپری میشه. دیگه نوروز که فرا میرسه از اون کارت تبریکهای قشنگی که تو مدرسه داشتیم و پشتش مینوشتیم این عید سعید باستانی را به شما و خانواده تان تبریک عرض می نمایم خبری نیست.

یه پیامک ساده شده ابزاری برای یاد کردن از همدیگه. حالا دیگه اگر یکروز اینتر نت نداشته باشیم انگار زندگی در جریان نیست. حالا شاید این وسط بعضیها هم از اینترنت بعنوان یک ابزار سرگرم کننده استفاده میکنند اما بنده نوعی تمام کارهایم به این تکنولوژی نوظهور غربی وابسته است. کسب و درآمدم و تمام روزمره گی زندگیم. به همه اینها رزرو میزِ تهِ کافه رو هم اضافه کنید که فقط از طریق اینترنت میسر می شود.

با این مقدمه طولانی حالا میرم سرِ اصل مطلب. حکایت ما و این اینترنت شده حکایت فیلمفارسیهای قدیمی. همون فیلمهایی که یه نفر می اومد برای نابود کردن قهرمان فیلم با بفرما بفرما آلوده مواد مخدرش میکرد و بعد که طرف کاملا وابسته شد شروع میکردن به مکیدین خونش و جیبش و خالی میکردن و تلافی مواد مفت روزهای اول رو سرش در میاوردن.

حکایت منو مبین نت هم از همینجا شروع شد. بروبیکر مدتهای مدیدی بود که به همون اینترنت های معمولی که شرکتهایی نظیر پارس آنلاین و شاتل ارائه میکردن راضی بود و گذران تبادل اطلاعات میکرد که یکروز یکی از این دوستان ناباب منو تو تله انداخت که چه نشستی؟ برو یه اینترنت وایر لس پرسرعت مبین نت بگیر و از هفت دولت آزاد شو. من که خودم کلی ادعا تو این زمینه داشتم شروع کردم به تحقیقات. خوب پیشنهادهای مبین نت وسوسه انگیز بود. چه بسته های خوبی . چه سرعتی. فقط تنها عیبش هزینه اولیه مودمش بود که نماینده فروش می گفت آقا این هزینه رو فقط یه بار میدی. بعد از یکسال که اشتراکت تموم میشه برای تمدید همین طرح پول مودم رو اگر کم کنی چیز زیادی نباید پرداخت کنی. منم حساب کردم دیدم عجب آدمهای منصفی. خوب راست میگه اگر پول مودم رو در نظر نگیری هزینه اشتراک اینترنتش خیلی مقرون به صرفه است.

تازه همیشه و همه جا هم اینترنت همراهته. بگذریم یکسالی من بودم و مبین نتم. چه حالی باهاش میکردم.  شبها هم که دمشون گرم از ساعت 2 شب تا 7 صبح الی ماشاالله فیلم دانلود کن. کی به کیه مفت و مجانی. اما این یکسال بسرعت برق و باد گذشت.

یه روز که لب تابمو روشن کردم که طبق معمول ببینم دنیا دست کیه دیدم با زدن اولین آدرس اینترنتی پیغامی روی صفحه مانیتورم ظاهر شد که بی شباهت به دست رئیس مخابرات نبود که چهار انگشت خودشو جمع کرده باشه و کوچکترین انگشت دستشو به سمت بالا نشانه رفته بود و به نیت حواله به من نشون میداد  ::ok: .khande

منه از همه جا بیخبر گفتم خوب پول و همچین جاهایی باید خرج کرد دیگه. با زدن شماره شناسه خود و رمز ورودی جهت تمدید اشتراک خود رفتم همونجایی که روسای محترم پس از یکسال انتظارمو میکشیدند.

باز هم طرحهای جور و واجور. اما هرچی گشتم تا طرح قبلی خودمو که بواسطه آن پایم لیز خورده بود و سر از مبین نت در آورده بودم نبود که نبود. عصبانی و خشمگین شماره همیشه بیدار مبین نت رو گرفتم :  به مبین نت خوش آمدید شما نفر شصت و هشتم در صف انتظار هستید!!!!!!! بعد از 28 دقیقه نوبت به بنده رسید و وقتی علت را جویا شدم اپراتور خیلی راحت پاسخ داد که اون طرح مال کسانی است که برای بار اول مشترک ما میشوند. شما برای تمدید اشتراک خود فقط می توانید از طرحهایی که الآن موجود است اشتراک خود را تمدید کنید.!!!!!!!  :!z564b

این یعنی چی بنظر شما؟؟؟  طرحها را یکبار دیگه مطالعه کردم دیدم اوه اوه چه رقمهایی؟؟ چه قیمتهایی ؟؟؟ آخه این طرحها با اینهمه حجم به چه درد من میخوره. من چجوری ماهی 6 گیگ حجم دانلود کنم؟

بگذریم گوشی رو مجددا برداشتم و تماس گرفتم ....  شما نفر سی و نهم در صف انتظار هستید. با خودم گفتم خدا خیرشون بده سرعتشون رفت بالاتر. به اپراتور گفتم من هیچکدوم از این طرحها بدردم نمی خوره. من همون طرح اولیه خودم رو میخوام. از من اصرار و از آنها انکار. گفتم پس حالا که نمی تونید نیاز بنده را تامین کنید لطف کنید مودم را عودت بدهم و پولش را به بنده پس دهید ( همانطور که میدانید مودمهای وایر لس مبین نت فقط جهت استفاده از مبین نت کارآیی دارد. در غیر اینصورت حتی بعنوان آجر برای ساخت دیوار هم بدرد نمی خورد) اپراتور فرمودند مودم فقط در صورتی مرجوع می گردد که یا اشکال فنی داشته باشد یا در محدوده منزل شما سیگنال وجود نداشته باشد.

من نمی دونم اینکار شرکت مخابرات بعنوان بانی و متولی اینترنت در کشور مشمول کدامیک از جرائم عمومی می شود؟ کلاهبرداری؟ اغفال ؟ خالی کردن جیب مردم؟  ببخشید خر فرض کردن ملت؟

اما ماجرا به همینجا ختم بخیر نگردید. منکه عزم خود را جزم کرده بودم که حقم را از مبین نت بگیرم اجالتا یک طرح موقت یکماهه با چهار گیگ حجم خریداری نمودم تا کارم  راه بیوفتد تا سر فرصت به مقامات عاجز شوم. مضافا اینکه به سازندگان تاتر زیبای شهر قصه هم یه دهن کجی کنم و بگم کی گفته خر که مکرر نمیشه . میشه خوبم میشه . هنوز دوهفته نگذشته بود که رفتم یک گزارش از حجم دانلود خودم طی دو هفته گذشته بگیرم تا ببینم کجای دایره هستم که دیدم من سه گیگ از چهار گیگ خود را طی دو هفته مصرف نموده ام.

کلی این در و اون در زدم تا کاشف بعمل آمد شرکت محترم و فهیم مبین نت بعنوان حافظ حقوق مجازی ایرانیان در یک عمل یکطرفه و صد البته خود جوش ساعات شبانه دانلود را از دو شب به سه شب کاهش داده است. یعنی تو روز روشن با گردن کلفتی تمام یک ساعت از زمان دانلود رایگان کم می کنند. احتمالا با خودشون هم فکر نمی کنند شاید یه بدبخت بیچاره ای به نیت همین دانلود رایگان شبانه اومده مشترک مبین شده .

باز هم بگذریم اما ماجرا باز هم به همینجا ختم بخیر نشد. یک روز که آخرین گزارشهای دانلود خودم را دقیق یادداشت کردم پس از دو روز که اتقاقا استفاده زیادی از اینترنت نکرده بودم مجددا گزارشی از میزان مصرف خودم گرفتم. با کمال تعجب دیدم طی دو روز چیزی حدود 560 مگابایت از حجم دانلودم کم شده. هیستوری خودم را مجددا یه مرور کردم و به نتایج بسیار بدی رسیدم. در بدترین شرایط صفحات وبی را که مرور کرده بودم باید حداکثر 200 الی 300 مگابایت از حجم ترافیکم کم می شد اما در کمال ناباوری می دیدم که 560 مگابایت کم شده.!!!!! نمی دونستم به کجا عارض بشم. چطوری ثابت کنم.

چند روز بعد حین رانندگی متوجه شدم درجه باک بنزین ماشینم تقریبا رسیده به زیر صفر. با سلام و صلوات بالاخره خودمو به یه پمپ بنزین رسوندم. باک بنزین ماشین من اونطور که تویه دفترچه راهنماش نوشته 74 لیتر گنجایش داره. وقتی نوبت سوختگیری من رسید از منصدی پمپ درخواست کردم کارتشو داخل دستگاه قرار بده و 60 لیتر ناقابل بنزین زدم و از آنجا که برای من یکی از سخت کارها سوختگیری ماشین می باشد و در این امر خیلی تنبل هم هستم تصمیم گرفتم با فرض خالی بودن کامل باک 14 لیتر باقیمانده باک را از بنزین پر کنم. از متصدی خواستم کارت را مجددا داخل دستگاه قرار دهد. و مجددا سوختگیری را ادامه دادم. وقتی عدد پمپ کم کم به 14 نزدیک می شد سرعت سوختگیری را کاهش دادم تا اینکه ناگهان یک پدیده عجیب رخ داد. 14 - 15 - 16 یه جورایی فکر کردم نکنه باک بنزین سوراخ شده 21 - 22 و نهایتا 26 و قطع کن نازل پایان سوختگیری را اعلام کرد.

هاج و واج مونده بودم. اول فکر کردم دارم اشتباه می کنم و حتی دست به دامان ماشین حساب شدم. هرجوری حساب کردم دیدم نخیر اشتباه نکردم. 86 لیتر بنزین درون باک 74 لیتری قرار گرفته. دردسرتون ندم. کارم حتی به استعلام از شرکت آسان موتور بعنوان وارد کننده خودرویم کشید اما تمام تلاشهای من حاکی از آن داشت که قوانین فیزیکی که در دوران دبیرستان خوندیم همش کشک بوده. بعدها به این نتیجه رسیدم در مملکتی که میتونن 86 لیتر بنزین را در یک محفظه 74 لیتری جا بدن حتما مبین نت هم می تواند 300 مگابایت مصرفی بنده را 560 مگابایت حساب کنه.

خلاصه اینکه بعد از اتمام یکماه دیگه سراغ مبین نت نرفتم و به اینترنت شاتل کوچ کردم و حالا منتظرم تا چهارشنبه سوزی فرا برسه تا حداقل از مودم مبین نت بتونم یه استفاده دیگه کنم. در مجموع معتقدم مبین نت از روشهای زیر مشغول بریدن گوش ملت میباشد:

1 - با تماسها مشترکین جهت رفع اشکال یا تمدید اشتراک و نگه داشتن آنها پشت خط روزانه مبلغ قابل ملاحظه ای نصیب شرکت مخابرات میگردد

2 - با کاهش یکجانبه دانلود رایگان شبانه از ساعت 2 به 3 هرشب مبلغ قابل ملاحظه ای از کاربران خود دریافت می دارد.

3 - با شیره مالیدن بر سر کاربران در هنگام ثبت نام و طرح های جذاب آنها را آلوده و وابسته به خود می کنند اما پس از اتمام اشتراک با طرحهایی نا کارآمد مشترکین خود را مجبور به خرید حجم ترافیک بالا می نماید و این حجم در نهایت بدلیل عدم استفاده در پایان زمان اشتراک سوخت می گردد و به دوره بعدی نیز منتقل نمی گردد.

4 - با میزان مصرف کاذب روزانه حجم زیادی از مصرف استفاده نشده را از ترافیک کاربران کم می نماید و کاربران پر مصرف را وادار می کند با خرید حجم اضافه مبلغ مضاعفی را پرداخت نمایند.

و در این وا نفسها که من دیدم زورم به این تشکیلات نمی رسه دیدم حداقل کاری که میتونم انجام بدم اینه که تجربیات خود را در اختیار سایر دوستان قرار دهم تا مصداق واقعی این قطعه از شعر ایرج میرزا گردم که گفت :  من گرفتم تو نگیر ( البته دوستان فکر نکنند که خدایی نکرده من تمام شعرهای ایرج میرزا را خوانده ام)shrmmm!

۱۳۹۳/۳/۲۷ عصر ۰۶:۴۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سناتور, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, پرشیا, بانو, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, پیرمرد, اسپونز, rahgozar_bineshan, زرد ابری, شیخ حسن جوری
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: آخرین کامپیوتر و گجت ها ...... - برو بیکر - ۱۳۹۳/۳/۲۷ عصر ۰۶:۴۷