[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین کامپیوتر و گجت ها ......
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #1
Thumbs Up آخرین کامپیوتر و گجت ها ......

با سلام خدمت دوستان

در بخش کامپیوتر سروان رنوی عزیز تاپیکی را استارت زدند تحت عنوان اولین کامپیوتر ها و کنسولها و دوستان عزیز نیز هرکدام ضمن معرفی کنسولهای قدیمی خاطرات خود را بصورت نوستالوژیک در اینخصوص ابراز داشتند

از آنجا که امروز این ابزار قدرتمند دیگر جزو ضروریات زندگی امروزی محسوب میشود و با سرعت زایدالوصفی در حال پیشرفت است و تمامی دوستان به نوعی هرروز با انواع و اقسام سیستمهای حوزه فناوری اطلاعات  سر و کار دارند و از طرفی دست بر قضا بروبیکر هم بجز تخصص در زمینه بازرسی از زندان و کشف گورهای دسته جمعی در این زمینه نیز بعنوان تخصص اصلی اش دستی برآتش دارد و از این راه زندگی می گذراند بر آن شدم تا با هماهنگی صاحب این کافه تاپیکی را استارت بزنم و نسبت به معرفی آخرین کامپیوتر ها و گجت ها به دوستان آنچه از دستم بر می آید را انجام دهم

در همین راستا اولین گجتی که خدمت دوستان معرفی میکنم یکی از جذاب ترین دیوایسهایی است که با ورودش به عرصه تکنولوژی انقلابی را پدید آورد و امروزه بعنوان یک تکنولوژی روز و البته لوکس در دست بسیاری از مردم خودنمایی می کند و آن چیزی نیست بجز تبلت که در فرهنگ فارسی آنرا رایانه لوحی و یا بقول دوستان رایانه مالشی نام نهاده اند

از طرفی با توجه به تنوع در مشخصات و تنوع در برند های بازار با توجه به تخصص و تجربه ای که دارم چنانچه دوستان نیاز به راهنمایی جهت تهیه تبلت داشته باشند با کمال میل آماده ام تا اطلاعاتم را دراختیار دوستان بگذارم. در حال حاضر تنوع بیش از اندازه تبلتها باعث گردیده تا حتی بسیاری از کارشناسان و حتی افرادی که با کامپیوتر آشنایی هم دارند برای خرید آن دچار تردید و سردرگمی شوند. اما در این تاپیک بنا دارم تا ضمن معرفی کامل تبلتها تاپیک را به گونه ای پیش ببیرم تا به نوعی راهنماییهای لازم را به دوستان جهت انتخاب تبلت ایده آل خود بنماید

چرا تبلت ؟

اولین سوالی که برای هر کسی پیش می آید این است که به راستی چرا امروزه اغلب (بویژه جوانان و حتی بچه ها) به دنبال خرید تبلت هستند و اینکه واقعا چه تفاوتهایی با کامپیوتر و یا لپ تاپ دارد؟ آیا می توان تبلتها را جایگزین کامپیوتر و لپ تاپ نمود؟

در پاسخ باید نظر و تجربه شخصی خودم را خدمت دوستان بگویم. بنظر من بزرگترین مزیت یک تبلت نسبت به لپ تاپ صرفا سبک بودن و قابل حمل و سهولت در دسترسی میباشد. اما اینکه اصلا مقایسه آن با یک کامپیوتر یا لپ تاپ مقایسه درستی می باشد یا خیر باید خدمت دوستان عرض کنم این موضوع بستگی دارد تا شما چه استفاده ای از لپ تاپ خود می نمایید و اینکه اصلا چه توقعی از یک کامپیوتر دارید؟

اگر نگاهی به آمارهای بین المللی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که بیش از 85 درصد از کاربران توقعاتشان از یک رایانه در حد زیر میباشد:

1. بازی و سرگرمی
  2.  وب گردی و بازکردن نامه های الکترونیکی
  3.  تماشای فیلم و گوش دادن به موزیک

هرچند معتقدم آمارهای بین المللی در اینخصوص با نحوه استفاده از گجتها در کشور ما کمی متفاوت میباشد و لی انصافا اگر نگاهی به سه مورد بالا کنید آیا شما توقعی بیش از سه مورد بالا دارید؟

بنابراین در یک جمله خدمت دوستان مطلب را خلاصه میکنم: دوستانی که بصورت تخصصی با نرم افزارهایی نظیر اتوکد و یا فتوشاپ و یا برنامه های کاربردی فنی و مهندسی سروکاردارند گزینه تبلت اصلا پاسخگوی نیازهایشان نمی باشد اما اگر انتظار شما از تبلت سه موضوع بالا باشد (که اغلب هست) باید بگم تبلت گزینه بی نظیری برای شماست

شرکت گوگل پس از آنکه از رشد 300 درصدی کاربرانی که بوسیله تبلت سایت گوگل را سرچ میکنند اقدام به یک نظرسنجی نمود که به نتایج جالب زیردست یافت :

این نظرسنجی که در آن ۱۴۰۰ کاربر تبلت از آمریکا شرکت کرده بودند نشان می دهد که ۸۴ درصد آنها از تبلت هایشان برای بازی کردن استفاده می کنند. که این آمار در برابر ۷۸ درصد استفاده برای جستجو، ۷۴ درصد برای ایمیل، ۶۱ درصد اخبار، ۵۶ درصد شبکه های اجتماعی، ۵۱ درصد برای موسیقی یا فیلم، ۴۶ درصد برای خواندن کتاب های الکترونیکی و ۴۲ درصد برای خرید آنلاین قرار دارد. بازیهای ویدئویی بالاترین امتیاز را در میان کارهایی که کاربران با تبلت ها انجام می دهند داشته است

این تحقیق نشان داد که ۳۸ درصد از کاربران بیش از دو ساعت و ۳۰ درصد دیگر از آنها یک تا دو ساعت در روز را صرف کار با تبلت هایشان می کنند. ۸۲ درصد از آنها در خانه، ۱۱ درصد در راه و ۷ درصد در محل کار از تبلت هایشان استفاده می کنند.حدود ۲۸ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که تبلت جایگزین کامپیوتر اصلیشان شده است و دیگر اینکه ۶۹ درصد از شرکت کنندگان در طول هفته و ۳۱ درصد در تعطیلات آخر هفته از تبلت هایشان استفاده می کنند.و در پایان باید گفت که ۷۷ درصد گفته اند بعد از اینکه کار با تبلت را شروع کرده اند کمتر از کامپیوتر های رومیزی و یا لپ تاپ هایشان استفاده کرده اند.
باور کنید این آمار واقعیت دارد و از اون آمارهایی نیست که در کشور ما منتشر میشود.

بنابراین دوستان عزیز مطمئن باشید در آینده ای بسیار نزدیک تبلتها جایگزین شایسته ای بجای کامپیوترها خواهد شد. من در اینخصوص هم باز به تجربه شخصی خودم مراجعه میکنم:

اردیبهشت سال گذشته (1391) که خیلی هم دور نیست برای انجام کاری به کشور چین و هنگ کنگ سفر کرده بودم. در فرودگاه اغلب مسافرینی که منتظر پروازهای خود بودند یک لپ تاپ روی پایشان بود و به لطف اینترنت رایگان فرودگاهها اغلب مشغول وب گردی بودند. اگر میخواستم شمارش کنم به جرات میتونم بگم از هر 10 نفر 8 نفر لپ تاپ و فقط 2 نفر تبلت یا آیپد داشتند. درست 16 ماه بعد یعنی شهریور امسال مجددا سفری به چین داشتم و به جرات میتونم بگم کمتر کسی را مشاهده کردم که از لپ تاپ استفاده کند. اغلب مسافرین در گوشه ای از فرودگاه نشسته یا ایستاده داشتند بوسیله تبلتها و آیپد های خودشون زمان انتظارشان را برای سوار شدن به هواپیما طی میکردند.

دوستان عزیز

1 - این تاپیک ادامه دارد و خواهشمند است جهت پراکنده نشدن بحث تا تکمیل نشدن آن از ارسال پست در این تاپیک خودداری فرمایید.

2 - برای نوشتن این مطالب از تجارب شخصی خود استفاده نموده ام و بهیچ عنوان مطالب ار جایی کپی برداری نشده است لذا هرگونه نقل از این تاپیک در سایر سایتها مشروط به ذکر منبع (سایت کافه کلاسیک) از نظر بروبیکر بلامانع میباشد.

3 چنانچه تصمیم به خرید تبلت دارید پیشنهاد میکنم پستهای این تاپیک را تا پایان مطالعه کنید و تا تکمیل شدن تاپیک دست نگهدارید.

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۲/۹/۵ عصر ۰۷:۳۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بانو, سناتور, ژان والژان, BATMAN, پرشیا, اسکارلت اُهارا, شیخ حسن جوری, زرد ابری, سرهنگ آلن فاکنر, سارا, سروان رنو, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, اسپونز, زینال بندری, Kurt Steiner
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #2
RE: آخرین کامپیوتر و گجت ها ......

تبلت مورد نیاز خود را چگونه انتخاب کنیم؟

برای اینکه ببینیم چه تبلتی و با چه مشخصاتی می تواند نیازهای ما را برآورده نماید ابتدا باید شما را با چند اصطلاح و یک مشخصه کلی در خصوص انواع تبلتها آشنا نمایم

1 - صفحه نمایش:

صفحه نمایشها در تبلتها سوای از اندازه آنها به دو دسته کلی تقسیم میشوند تبلتهای واید(که نسبت طول به عرض آنها 16 به 9 میباشد و تبلتهایی که نسبت طول به عرض آنها 4 به 3 میباشد.

شرکت اپل آیپد های خود را  4:3 می سازد و سایر کارخانجات سازنده معمولا 16:9 یا بعبارتی واید می سازند.

برای مثال ابعاد دو تبلت 8 اینچی الزاما با هم برابر نیستند. مثلا ابعاد یک آیپد 10 اینچی اپل بدلیل اینکه 4:3 میباشد 185 در 241 میلیمتر میباشد اما تبلت 10 اینچی سامسونگ بدلیل واید بودن 176 در 243 میلیمتر میباشد. البته این ابعاد رند شده اند. بعد از آنکه ابعاد تبلت خود را انتخاب نمودید باید رزولوشن تبلت خود را انتخاب نمایید. طبیعی است هر چه رزولوشن تبلت شما بالاتر باشد کیفیت تصویر بهتری را روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد.

من برای مثال رزولوشن و ابعاد تبلتهای رایج بازار را برای شما بازگو میکنم:

1. یک تبلت 7 اینچی واید معمولا دارای ابعاد 111 در 188 میباشد و رزولوشن صفحه آنها معمولا در نوع  800 در 640   (پایین) و 1024 در 600 (بالا) می باشند
  2. تبلتهای 8 اینچی در حالت غیر واید معمولا در ابعاد 160 در 210 و رزولوشن صفحه آنها در دو نوع 800 در 600 (پایین) و یا 1024 در 768 (بالا) میباشد.
  3. تبلتهای 8 اینچی در حالت واید معمولا در ابعاد 130 در 215 و رزولوشن 1280 در 800 ارائه میگردند.
  4. تبلتهای 10 اینچی در حالت غیر واید در ابعاد 185 در 240 و رزولوشن 2048 در 1536 ارائه میگردند
  5. تبلتهای 10 اینچی در حالت واید معمولا در ابعاد 175 در 245 و رزولوشن 1280 در 800 ارائه میگردند

اعداد بالا اغلب تقریبی و رند شده اند و در بخشهای بعدی که برندها و کارخانجات سازنده اشاره خواهد شد دقیقتر به این موضوع می پردازیم.

همچنین در نظر داشته باشید که شفافیت تصویر در اغلب تبلتها نیز با اشاره به نوع تبلتها نیز متفاوت میباشد. که در اینجا به سه نوع TFT  و  IPS  و Retina اشاره مینمایم.

اغلب تبلتها دارای صفحه TfT میباشند. در این نوع صفحه شفافیت و کیفیت تصویر فقط در صورتی که بصورت عمودی به صفحه نگاه کنید از 100 درصد کیفیت بهره می برید و در صورتکه با زاویه به آن نگاه کنید شفافیت تصویر کمرنگ می شود. اما در نوع IPS  حتی اگر با زاویه 20 درجه هم به تبلت نگاه کنید چیزی از شفافیت آن نمی کاهد. تبلتهای IPS  نسبت به تبلتهای TFT از قیمت بالاتری برخوردار است. Retina نیز تکنولوژی ای میباشد که معمولا در انحصار اپل میباشد که در آن صفحه نمایش از شفافیت و رزولوشن فوق العاده ای برخوردار میباشد. اپل آیپد های نسل سوم خود را به این صفحه مجهز نمود.

پیشنهاد بروبیکر:  اگر میخواهید تبلت خود را در همه جا با خودتان حمل نمایید و حتی در جیب کت خود قرار دهید یک تبلت با صفحه نمایش 7 اینچی واید با رزولوشن 1024 در 600 پیشنهاد میگردد. بنظر من هرگز تبلت 7 اینچی را با رزولوشن پایین تر نخرید چون خیلی زود پشیمان میشوید. این صفحه نمایش برای دیدن فیلم و عکسهای شخصی و همچنین وب گردی به شدت پیشنهاد می شود. اما اگر به تمام این قابلیتها خواندن کتاب را هم میخواهید اضافه کنید یک تبلت 8 اینچی غیر واید بگیرید. تبلت 8 اینچی واید یه کم زیادی دراز میباشد و بنظر شخصی من خیلی جالب نیست.

۱۳۹۲/۹/۵ عصر ۰۹:۴۳
تشکر شده توسط : ژان والژان, BATMAN, بانو, سرهنگ آلن فاکنر, پرشیا, شیخ حسن جوری, زرد ابری, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, اسپونز, زینال بندری, Kurt Steiner
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #3

2 - ریز پردازنده ها و پردازنده های گرافیکی

شاید یکی از پیچیده ترین بخش در انتخاب تبلت همین موضوع باشد و از طرفی پرداختن به این بخش مستلزم استفاده از واژه های تخصصی و بحثهای سنگینی میباشد و از طرفی با توجه به اینکه مخاطبین این سایت اغلب افرادی هستند که بیشتر به حوزه هنر اشراف دارند سعی نموده ام این بخش را کمی خلاصه تر و روانتر بنویسم.

ریزپردازنده ها در واقع از تعداد بسیار زیادی ترانزیستور و در ابعاد بسیار کوچک جهت انجام امور محاسباتی و منطقی تشکیل شده اند. موبایلهای اولیه از تراشه های ساده و کوچکی استفاده می نمودند اما با هوشمند شدن گوشیهای موبایل و ورود تبلت به عرصه دنیا پردازنده های قویتری جایگزین تراشه های قبلی گردید.

کمپانی ARM   در حال حاضر قدرتمند ترین کمپانی در معماری پردازنده های موبایل و تبلت میباشد. شرکتهای معروفی مانند اپل و سامسونگ و اپل همگی از معماریهای ARM برای ساخت CPU های خود استفاده میکنند. اما پس از گسترش تبلتها و موبایلهای هوشمند و ورود بازیهای و برنامه های سنگین تبلتها نیازمند به پردازنده های قوی گرافیکی بودند. بنابراین اغلب کارخانجات سازنده مجبور شدند شتاب دهنده های گرافیکی را به مجموعه سی پی یو گجتهای خود اضافه کنند.

همچنین با اضافه شدن دوربین های قوی به گوشی های موبایل و همچنین تبلتها نقش این شتاب دهنده ها ی گرافیکی که برای رندر کردن عکسها و فیلمها وجودشان محرز بود بیش از پیش خودنمایی کرد و در کنار سی پی یو مجموعه ای را بوجود آورد بنام جی پی یو.

در حال حاضر چهار نوع شتاب دهنده در معماری انواع گوشیهای موبایل و تبلتها استفاده میگردد. که عبارتند از Tegra - Mali - Adreno- PowerVR

اکنون بازیهای بسیار زیبای Hd  و فیلمهای با کیفیت HD 1080p و دوربینهایی که با کیفیت عالی فیلمبرداری دیجیتالی از سوژه های مورد نظر شما میکنند همگی باعث گردیده تا شرکتهای سازنده از پردازشگرهای دو هسته ای و چهار هسته ای در تبلتهای خود بهره ببرند.

پیشنهاد بروبیکر: خیلی سخت نگیرید. یک تبلت دو هسته ای با سرعت 1.2GHz خیلی کارها از دستش بر می آید. قرار نیست در یک تبلت چهار هسته ای وقتی مشغول دیدن فیلم کازبلانکا هستید سروان رنو سریعتر بدود و یا سریعتر تیراندازی کند !!!!!. اگر عشق بازیهای سنگین رایانه ای را دارید حتما تبلت چهار هسته ای بگیرید. اما اغلب بازیهای جذاب بدون هرگونه مشکلی روی تبلتهای دو هسته ای هم اجرا میشوند. برای دیدن فیلم و وب گردی هم حتی تبلت تک هسته ای هم برای شما خودنمایی میکند. شخصا در شرایط مساوی بین یک برند تبلت اگر قرار باشد فرضا 100 هزار تومان برای یک تبلت چهار هسته ای نسبت به تبلت دو هسته ای اضافه تر هزینه کنم. ترجیح میدهم این هزینه را برای صفحه نمایش IPS  نسبت به TFT پرداخت نمایم تا دو هسته اضافی.

3 - جنس و رنگ بدنه

جنس اغلب تبلتها یا پلاستیکی میباشد یا آلومینیومی. به شدت پیشنهاد میکنم یکی از مواردی که خیلی به آن اهمیت بدهید همین موضوع باشد. کامپیوتر شما معمولا در منزل روی میز کارتان میباشد و کمتر در معرض آسیب میباشد اما تبلت بدلیل سبک بودن و قابل حمل بودن همه جا همراهتان هست. یک تبلت با بدنه آلومینیومی در واقع باعث میگردد تا طول عمر نگهداری تبلت نزد شما افزایش پیدا کند. هر چند بیش از 60 درصد از تبلتهای بازار دارای بدنه پلاستیکی می باشند اما شما وقتی یک تبلت با بدنه آلومینیومی در دست دارید احساس امنیت بیشتری می کنید.

یکی از صدها دلیل محبوبیت اپل در بین طرفدارانش همین موضوع میباشد. تبلتها اغلب در رنگهای مشکی و سفید و نوک مدادی تولید میگردند. و البته رنگهای شادی نظیر زرد و قرمز و بنفش هم بعضی از شرکتهای سازنده برای جذب مخاطبان خود نیز تولید میکنند این موضوع کاملا سلیقه ای است و فاکتور مهمی برای خرید محسوب نمی گردد.

پیشنهاد بروبیکر: یه تبلت با بدنه آلومینیومی و رنگ مشکی بنظر من یه چیز دیگه است. از خرید تبلت با رنگهای تیره غاقل نشوید.

۱۳۹۲/۹/۶ صبح ۱۲:۳۲
تشکر شده توسط : ژان والژان, BATMAN, بانو, سرهنگ آلن فاکنر, پرشیا, زرد ابری, شیخ حسن جوری, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, اسپونز, زینال بندری, Kathy Day
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #4

4 - حافظه ها

تبلتها مانند کامپیوترها و موبایلها دارای دو نوع حافظه میباشند :

1 - حافظه موقت  RAM

2 - حافظه دائمی و داخلی SD

همانطور که میدانید رم حافظه موقتی است که موقع فراخوانی اطلاعات داده ها روی آن قرار میگیرند. در حال حاضر انواع تبلتهای متداول در بازار یا دارای حافظه 512 مگابایت و یا 1024 و یا نهایتا 2048 مگابایت میباشند. اگر میخواهید برای همیشه با معظلی بنام کمبود رم در تبلت خود مواجه نشوید 1024 برای هر منظوری کافی میباشد.

اغلب تبلتهای اولیه دارای رم 512 بوده اند.

اما تبلتها دارای مموری داخلی برای ذخیره اطلاعات یا عکسها و فیلمها ی شما نیز میباشند. هرچه میزان این حافظه بالاتر باشد قیمت تبلت نیز افزایش می یابد. تبلتها دارای مموریهای 4 - 8 -16 - 32 -64 و 128 گیگا بایت میباشند اما از بروبیکر به شما نصیحت که اگر تبلتی که میخرید دارای خشاب میکرو اس دس رم میباشد مموری 8 یا حداکثر براس شما کافیست. اما اگر تبلت انتخابی شما فاقد چنین خشابی میباشد به کمتر از 64 گیگابایت رضا یت ندهید. وجود خشاب میکرو اس دی باعث میگردد که شما اطلاعات اضافی خود را روی میکرواس دی رم ها ذخیره نمایید.

پیشنهاد بروبیکر : یک تبلت با رم 1024 (یک گیگابایت) و حافظه داخلی 8 یا 16 گیگابایت که حتما دارای خشاب میکرو اس دی باشد.

5 - اینترنت و بلوتوث

تبلتها به دو روش به اینترنت متصل میگردند.

1 - از طریق وای فای  WiFi

2 - از طریق سیم کارت

موقع خرید تبلت دقت کنید حتما دارای وای فای باشد. البته اغلب تبلتهایی که اخیرا ساخته میشوند دارای این قابلیت هستند. اما متاسفانه برخی از آنها فاقد چنین گزینه ای هستند.

اما سیم کارت گزینه ای میباشد که بیش از پنجاه درصد ار تبلتهایی که در بازار هستند قابلیت نصب آنرا ندارند. چنانچه تبلت شما قابلیت نصب سیم کارت را داشته باشد شما میتوانید از طریق سیم کارت بوسیله 2G یا 3G  به اینترنت متصل شوید. هنگام خرید دقت کنید که حتما عبارت 3G روی تبلت نوشته شده باشد. زیرا ممکن است تبلت قابلیت نصب سیم کارت را داشته باشد اما از نسل سوم سیمکارتها پشتیبانی نکند.

در حال حاضر در کشور ما سیم کارتهای همراه اول و ایرانسل جزو سیم کارتهای نسل دوم (2G)  و سیم کارتهای رایتل جزو سیمکارتهای نسل سوم میباشند.

ضمنا نصب سیم کارت به روی تبلت به این معناست که تبلت شما قابلیت مکالمه و ارسال و دریافت اس ام اس را نیز دارد و به نوعی اگر تبلت شما خیلی بزرگ نباشد میتواند نقش گوشی موبایل را نیز برای شما بازی کند. در مجموع میتوانید با گرفتن یک هندزفری از تبلت خود بعنوان گوشی موبایل هم استفاده نمایید اما بروبیکر چنین توصیه ای به شما نمی کند.

ضمنا برخی از تبلتها امکان نصب دو سیم کارت را نیز برای شما مهیا نموده اند. همچنین برخی از تبلتها برای تبادل اطلاعات و ازتباط با سایر دیوایسها دارای قابلیت بلوتوٍث هستند و برخی دیگر این قابلیت را ندارند. هنگام خرید اگر وجود بلوتوث برایتان مهم میباشد حتما این موضوع را در نظر بگیرید.

پیشنهاد بروبیکر: تبلت بدون وای فای را هرگز نخرید. سیم کارت خور بودن یک تبلت از ضروریات نمی باشد زیرا استفاده از اینترنت با وای فای بسیار لذت بخش تر از 3G میباشد. سیم کارت در تبلت باعث میگردد شما در هر شرایطی بتوانید از اینترنت استفاده کنید. ضمنا بلوتوث هم از قابلیتهایی میباشد که خیلی کار راه اندازه.

۱۳۹۲/۹/۶ عصر ۰۷:۱۲
تشکر شده توسط : بانو, ژان والژان, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, پرشیا, زرد ابری, شیخ حسن جوری, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, اسپونز, زینال بندری, Kurt Steiner
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #5

6 - سیستم عامل:

رایانه های لوحی رایج دارای سه نوع سیستم عامل هستند:

1. آیپد های اپل با سیستم عامل ios
  2. تبلت های مجهز به سیستم عامل اندروید
  3. سورفیس های ماکروسافت با سیستم عامل ویندوز 8

آیپد های اپل دارای سیستم عامل اختصاصی خود میباشند. علیرقم اینکه کار کردن با یک آیپد بسیار لذت بخش است اما اپل همیشه کاربران خود را بسیار محدود و وابسته به خود میکند. تمام آیپدهای اپل فاقد خشاب رم میباشند و البته غیر قابل اتصال به رایانه های معمولی. شما برای استفاده از اپلیکیشنهای رایج حتما باید به استور اپل مراجعه کنید و در ایران نیز بدلیل تحریم های اعمال شده از بسیاری ار قابلیتهای این گجت نمی توانید استفاده کنید.

در مجموع کار با سیستم عامل آیپد نسبت به اندروید یه کم مشکل میباشد اما مطمئن باشید اگر بتوانید از قابلیتهای آن استفاده کنید دیگر حاضر نیستید حتی لحظه ای از آیپد خود دل بکنید. البته در کشور ما با آنلاک کردن آیپدها (جلبریک) متخصصان توانسته اند تا حدی از قید یکسری از محدودیتها خلاص شوند اما ........

تبلت های اندرویدی در حال تسخیر کردن بازار میباشند. تمام تبلتهای سازندگان بزرگی مثل سامسونگ - سونی - ال جی و ..... مجهز به سیستم عامل اندروید میباشند. سیستم عامل اندروید ضمن سادگی و روان بودن کاربران خود را محدود نمی کند و با ارائه هزاران بازی و اپلیکیشن لذت زاید الوصفی را به کاربران خود منتقل می نماید.

سورفیسهای ماکروسافت هم که دیگر نیازی به توضیح ندارند. همان ویندوزی که شما سالهاست با آن سر و کار دارید را حالا میتوانید روی یک سورفیس ماکروسافت داشته باشید. اما قیمت بالا و تاحدودی سنگین بودن این نوع رایانه لوحی باعث گردیده فعلا خریداران تبلت زیاد سراغ آن نروند.

پیشنهاد بروبیکر: واقعیتش یه کم سخته من شخصا هم از آیپد اپل استفاده میکنم و هم یه تبلت اندرویدی دارم. اگر تا حالا تبلت نداشتید یه تبلت اندرویدی بگیرید و خیرش و ببینید. اما اگر یه کم زیادی پول دارید و کیفیت و زیبایی براتون مهمه یه آیپد بگیرید اما از الان گفته باشم کار کردن با یه تبلت اندرویدی خیلی راحتره و برنامه هاش هم مفت و مجانی همه جا گیر میاد.

7 - دوربین - لوازم جانبی و سایر موارد:

به روی اغلب تبلتها  یک دوربین در کنار یا بالای صفحه ال سی دی آن جهت چت یا گفتگوی اینترنتی قرار دارد. این دوربین معمولا با کیفیت VGA به روی تبلتها نصب میشود. اما برخی از تبلتها دارای دوربین دوم میباشند که در پشت تبلت جهت عکسبرداری و فیلمبرداری قرار گرفته است. اگر دوربین دوم برایتان اهمیت دارد به این موضوع حتما دقا داشته باشید. هر چند بروبیکر معتقد است کیفیت عکاسی توسط تبلتها خیلی ایده آل نیستند اما باز هم به نوعی بودنش از نبودنش بهتر است.

همچنین اغلب تبلتهای اندرویدی با داشتن یک پورت مینی یو اس بی ارتباط شما را با سایر دیوایسها تضمین میکند اما وجود پورت یو اس بی (بزرگ) روی تبلتهای اندکی تعبیه شده است این موضوع باعث میگردد که مثلا شما فلش مموری خود را بدون استفاده از رابط otg مستقیما به تبلت خود وصل کنید. پورت HDMI هم از ضروریات نمی باشد اما بعضی از تبلتها دارند و بعضیها ندارند. بوسیله این پورت شما میتوانید خروجی تصویر تبلت خود را روی تلوزیون ببینید. این آیتم برای افراد (اغلب دبیران و اساتید) مهم میباشد زیرا شاید هنگام تدریس بخواهند اطلاعات تبلت خود را از طریق دیتا پروژکتور برای دیگران به نمایش بگذارند.

انتخاب یک کیف مستحکم نقش مهمی را در نگهداری تبلت ایفا می کند. اگر تبلت و آیپد بروبیکر فاقد یک کیف استاندارد بود تا حا لا چندین بار مجبور به خرید مجدد تبلت شده بود. برخی از تبلتها دارای کیفهای استاندارد و فابریک رایگان درون بسته بندی خود هستند. همچنین قلم خازنی هم از تجهیزات جانبی هستند که در مواردی خاص کاربرد مهمی دارد.

حسگر ژیروسکوپ هم از آیتمهایی هست که دیگر همه تبلتها به آن مجهز هستند. اما شتاب سنج و GPS از آیتمهایی هستند که ممکن است تبلت انتخابی شما آنرا نداشته باشد.

۱۳۹۲/۹/۶ عصر ۰۹:۲۱
تشکر شده توسط : بانو, ژان والژان, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, پرشیا, زرد ابری, شیخ حسن جوری, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, اسپونز, زینال بندری, Kurt Steiner
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #6

بخش پایانی:

چقدر پول دارید؟ چه تبلتی می توانید بخرید؟

با اطلاعاتی که در پستهای بالا خدمت کاربران محترم دادم سعی کردم سوای استفاده از اصطلاحات فنی و تخصصی با زبان ساده ای شما را با مشخصات تبلتها آشنا کنم. اما الان موقع تصمیم گیری شما برای خرید تبلت است.

امروزه به لطف تحریمها و ارتباط خوب و دوستانه دولتمردان ما با کشور دوست وخیلی همسایه چین انواع و اقسام تبلتهای رنگارنگ در ویترین فروشگاههای موبایل خودنمایی میکنند. اینکه تبلتهای چینی خوب هستند یا نه خود یک بحق مفصلی را میطلبد اما باید عرض کنم امروز در بازار تبلت غیر چینی نداریم. برندهایی که ادعای کانادایی بودن یا ژاپنی بودن میکنند صرفا یک ادعای محض میباشد. جهت اطلاع دوستان حتی آیپد و گوشیهای آیفون ساخت اپل هم در چین تولید میشوند اما تحت نظارت سازنده اصلی اما این موضوع باعث نمی گردد که بخواهیم بگوییم محصولات چینی اصلا بدرد نمی خورند.

محصولات چینی خود دارای درجه بندی خاصی از لحاظ کیفیت هستند. اگر قبل از خرید به سابقه آن برند و تحقیقات کافی از طریق اینترنت در خصوص شرکت وارد کننده انجام دهید مطمئنا در انتخاب خود اشتباه نخواهید کرد.

فراموش نکنید که تبلت نسبت به گوشی موبایل یا حتی لپ تاپ و کامپیوتر بیشتر در معرض آسیب می باشد پس حتما آنرا با گارانتی و حتی ترجیحا بیمه خریداری کنید. از خرید تبلت بدون گارانتی جدا خودداری کنید.

تبلت های برند مانند اپل - سونی - سامسونگ - نکسوس و .....  از لحاظ قیمتی نسبت به تبلتهای چینی قیمت فوق العاده بالایی دارند. در بین تبلتهای چینی هم فقط چند برند محدود هستند که ارزش خریدن دارند و بقیه برندها بنظر من در حد یک اسباب بازی هستند.

شخصا بخاطر شرایط شغلی خود طی دو سال گذشته بیش از 6 بار به کشور چین سفر کردم و بسیاری از کارخانجات سازنده تبلت را در چین از نزدیک دیده ام. کارخانجات سازنده تبلت در چین در شهری بنام شن ژن قرار دارند. این شهر طی بیست سال از یک دهکده ماهیگیری با 4 هزار جمعیت تبدیل به یک شهری به بیست میلیون جمعیت تبدیل گشت. چینی ها این شهر زیبا را در رقابت با هنگ کنگ در کنار خلیجی که در طرف مقابل هنگ کنگ قرار دارد ساختند. در شبها از شهر شن ژن چراغهای آسمانخراشهای هنگ کنگ دیده میشود.

در زیر بروبیکر تبلتهای زیر را با توجه به بودجه و کارایی به شما پیشنهاد میدهد. شخصا با خیلی از تبلتها کار کردم. نقاط ضعف و قوتشان را می دانم و تجربه شخصی خودم را در اختیار دوستان قرار میدهم. اگر کاربران عزیز هم تجربه ای از گجت خود دارند خرسند میشوم که تجربشون را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. لازم به ذکر است معیار قیمتها در این تاپیک با توجه به قیمت پایه دلار سه هزارتومان و به تاریخ آذر ماه سال 1392 (زمان نگارش این تاپیک ) می باشد و در آینده ممکن است با توجه به شرایط اقتصادی کشور ما دچار تغییراتی شوند.

1 - با 200 هزار تومان چه تبلتی میتوان خرید؟

بودجه بسیار ناچیزی است. با این بودجه شما یک تبلت برند نمی توانید بخرید. صرفا دو سه نمونه تبلت چینی گمنام که اغلب فاقد گارانتی هم میباشند میتوانید بخرید. با این بودجه فقط تبلت 7 اینچی میتوانید بخرید که قابلیت نصب سیم کارت را هم ندارند. از بین تبلتهای Wintouch و coby یا حتی دیموی خودمون تبلت coby  مدل 7035 را پیشنهاد میکنم. رزولوشن این تبلت 800 در 480 میباشد. کیفت تصویری خوبی ندارد و دارای حداقل حافظه یعنی 512 و مموری 4 گیگابایت میباشد. در مجموع این پیشنهاد را در صورتی جدی بگیرید که قادر به افزایش بودجه نیستید. وین تاچ و دیمو اصلا پیشنهاد نمی شود.

2 - با 300 هزار تومان چه تبلتی میتوان خرید؟

گزینه های شما حالا بیشتر می شود اما هنوز نمی توانید یک تبلت برند بخرید. همچنان تبلتهای چینی با این بودجه در مقابل شما رژه می روند. مارشال - اسمارت تاچ - جی اس پد - آینول - آی لایف و چند برند چینی دیگر که من اسمشون را تا حالا نشنیدم.

در این بین آینول و جی اس پد دارای سوابق بهتری هستند. مارشال را بدلیل کیفیت پایین صفحه نمایش پیشنهاد نمی کنم. اسمارت تاچ هم با مشتریانش صادق نیست ریرا علیرقم اینکه این تبلت در چین مونتاژ میشود اما تاکید دارد که ما کانادایی هستیم. اما آینول و جی اس پد در بین تبلتهای چینی داستان دیگری دارند. با این بودجه شما میتوانید جی اس پد مدل ایکس هفت را بخرید اما این مدل در حال حاضر در مغازه ها موجود نیست و شرکت تولید کننده تولید آنرا منوقف کرده است. بنابراین فقط آینول تنها پیشنهاد من میباشد. آینول مدل 710B با قیمتی حدود 290 هزار تومن. پردازنده این تبلت دو هسته ای و دارای یک گیگابایت رم و مموری 8 گیگابایت میباشد.(یعنی دو برابر Coby. تنها نقطه ضعف آن رزولوشن صفحه نمایش آن میباشد که 800 در 480 میباشد و برای دیدن فیلمهای اچ دی 1080 مناسب نمی باشد. ضمنا این تبلت دارای گارانتی یکساله میباشد.

3 - با 400 هزار تومان چه تبلتی میتوان خرید؟

متاسفم. شما هنوز قادر به خرید یک تبلت برند نیستید (بجز یکی از مدلهای ایسوس )اما گزینه بهترین تبلتهای چینی در مقابل شماست.

از جی اس پد شروع میکنم. مدل X7HD بهترین گزینه مقابل شماست. با قیمتی حدود 360 هزار تومان. با پردازنده   Allwiner مدل A20 و سرعت 1.2 Ghz  نقطه قوت این تبلت رزولوشن صفحه میباشد که با رزولوشن 1024 در 600 امکان تماشای فیلمهای 1080 و همچنین تصاویری با کیفیت بالا را به شما میدهد. همچنین این تبلت از معدود تبلتهای هم رده خود میباشد که دارای پورت HDMI هم میباشد. ضمنا یک میف طرح چرم و یک قلم خازنی و یک هندزفری بیتس بصورت رایگان درون جعبه این تبلت قرار دارد. به این گزینه ها گارانتی یکساله و بیمه سرقت و شکستگی هم اضافه کنید. به نظر من گزینه ایده آلی محسوب میشه. عدم نصب سیم کارت جزو نقطه ضعف این تبلت محسوب میشود. ضمنا این تبلت دارای رم یک گیگابایت میباشد.برای دیدن سایر مشخصات این تبلت میتوانید به سایت شرکت پشتیبان http://WWW.ERAMGOSTAR.COM  مراجعه نمایید.

ایسر مدل A71 با قیمتی حدود 390 هزار تومان. این تبلت دارای رزولوشن 1024 در 600 میباشد. تنها نقطه ضعف آن بجز عدم نصب سیم کارت نسبت به جی اس پد رم 512 مگابایتی می باشد. این تبلت فقط با رنگ مشکی ارائه شده. با این بودجه از خرید این تبلت احتمالا پشیمان نخواهید شد.

..... و اما ایسوس مدل Memo pad Me172V در واقع یک شاهکار میباشد. هرچند ضعیف ترین مدل ایسوس همین مدل میباشد اما هر چه باشد یک برند میباشد آنهم با مموری 16 گیگابایت. نقطه ضعف این تبلت مانند سایر مدلهایی که نام بردم بجز عدم نصب سیم کارت تک دوربین بودن این تبلت میباشد و مانند جی اس پد و ایسر دارای دوربین پشت نمی باشد. ضمنا مانند ایسر فاقد پورت HDMI میباشد. قیمت این تبلت حدود 410 هزار تومان میباشد.

هر سه تبلت بالا که نام بردم 7 اینچ واید میباشند اما با این بودجه دو نوع تبلت 8 اینچی 4:3 نیز می توانم معرفی کنم. هر دو تبلت سایزشان مانند آیپد مینی میباشند:

تبلت Arnova 8C این تبلت با قیمتی حدود 390 هزار تومان و رم یک گیگابایتی و مموری 8 گیگ به بازار ارائه میشود. نقطه ضعف بزرگ این تبلت رزولوشن صفحه نمایش آن میباشد که 800 در 600 میباشد که با توجه به ابعاد آن تصاویر شفافی را در آن نخواهید دید.

تبلت جی اس پد مدل X8 با قیمتی حدود 440 هزار تومان. اغلب مشخصات این تبلت شبیه به آیپد مینی میباشد. رزولوشن صفحه 1024 در 768 و داشتن پورت HDMI از نقاط قوت این تبلت میباشد. اما بارزترین مشخصه این تبلت زیبایی در طراحی و از همه مهمتر بدنه آلومینیومی این تبلت میباشد. خاطرم هست که سال گذشته همین موقع این تبلت با قیمت 770 هزار تومان در یازار به فروش می رفت. گارانتی و بیمه نیز از نقاط قوت این تبلت محسوب می شود. این تبلت فقط در یک رنگ (نوک مدادی) عرضه میگردد.

تبلتهای 7 اینچی دارای تنوع بیشتری نسبت به تبلتهای 8 اینچی هستند. اگر به دنبال تبلت 8 اینچی هستید با این بودجه انتخاب دیگری ندارید.

این تا پیک ادامه دارد .....

۱۳۹۲/۹/۷ عصر ۰۸:۵۸
تشکر شده توسط : BATMAN, پرشیا, بانو, rahgozar_bineshan, شیخ حسن جوری, زرد ابری, ژان والژان, سرهنگ آلن فاکنر, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, زینال بندری, Kathy Day
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #7

4 - با 500 هزار تومان چه تبلتی میتوان خرید؟

با این بودجه تبلتهای زیادی مقابل شما قرار می گیرد. من سعی میکنم بهترینها را به شما معرفی کنم.

از آرکوس شروع میکنم مدل گیم پد با قیمتی حدود 490 هزار تومان. یک تبلت 7 اینچی با رزولوشن  1024 در 600 و پردازنده دو هسته ای . حافظه رم یک گیگابایتی و مموری 8 گیگابایتی مناسب برای اجرای اغلب اپلیکیشن های متداول در بازار. شرکت بانیان الکترونیک که نمایندگی محصولات پاناسونیک را در ایران دارد این تبلت را یکسال گارانتی میکند اما فاقد بیمه می باشد. اگر این تبلت سیم کارت خور بود می تونست در این رده بهترین انتخاب باشد. ضعف دیگر این تبلت عدم دوربین عقبی میباشد. بعبارتی این تبلت علیرقم سخت افزار خوب فقط یک دوربین آنهم جهت چت کردن دارد.

اما اگر در این رده یک تبلت کامل میخواهید آخرین مدل جی اس پد را که تقریبا یکهفته است در بازار توزیع شده است را معرفی میکنم. مدل X7HDS پلاس. بنظر من یک تبلت برای تمام فصول. دو هسته ای دارای دو دوربین. رزولوشن 1024 در 600 و رم 1 گیگابایتی و مموری 8 گیگابایتی و از همه مهمتر قابلیت نصب دو سیم کارت که هر سه اپراتور رایج در کشور ما را ساپورت میکند (3G و 2G) همچنین دارا بودن قابلیتهای مکالمه و ارسال و دریافت پیامک. بدنه آلومینیومی همراه با یکعدد کیف نفیس و یکعدد قلم خازنی بصورت رایگان با گارانتی یکساله شرکت ارم گستر و بیمه طلایی سرقت و شکستگی کلی و جزئی با قیمتی معادل 480 هزار تومان. بنظر من لحظه ای شک نکنید.

اما عجله نکنید اگر با همین بودجه به دنبال یک تبلت 8 اینچی هستید انرژی سیستم i8 را پیشنهاد می کنم. دو هسته ای با رزولوشن صفحه 1024 در 768 رم یک گیگ و مموری 8 گیگابایتی. دارای دو دوربین . تنها نقطه ضعفش بنظر من عدم پشتیبانی از سیم کارت می باشد.

اگر بتوانید 40 هزار تومان افزایش بودجه بدهید قادر خواهید بود یک تبلت برند بخرید. asus مدل memo pad 173X  یک تبلت چهار هسته ای با رزولوشن صفحه 1280 در 800 و این یعنی طبیعی ترین تصاویر را می توانید در یک صفحه 7 اینچی ببینید. ضمنا نوع صفحه IPS میباشد. بعبارتی این اولین تبلت چهار هسته ای IPS می باشد که در این تاپیک معرفی می گزدد. تنها نقطه ضعفش عدم پشتیبانی از سیم کارت می باشد. ضمنا دارای دو دوربین می باشد. قیمت این تبلت 540 هزارتومان می باشد.

شما باز هم گزینه های دیگری را خواهید داشت اما من سعی کردم تبلتهایی که دارای سابقه بهتری هستند را به شما معرفی کنم.

5 - با 600 هزار تومان چه تبلتی می توان خرید؟

با asus شروع میکنم. همان مدلی که لحضاتی پیش به شما معرفی کردم. اگر 590 هزار تومان هزینه کنید میتوانید همان مدل را اما با مموری 16 گیگابایت خریداری نمایید. هیوندای مدل T7 را هم میتوانید جزو گزینه هایتان قرار بدهید اما خیلی آنرا توصیه نمی کنم. اما در برندهای چینی یک برند خیلی خود نمایی میکند. هوآوی یک برندی است که در آینده خیلی حرف برای گفتن خواهد داشت. مدل مدیا پد 7 با قیمتی معادل 590 هزار تومان. رزولوشن صفحه 1024 در 600 و قابلیت نصب سیم کارت و مکالمه از برتریهای این مدل میباشد. اما نقطه ضعفش ضعیف بودن پردازنده آن میباشد. این مدل دارای پردازنده تک هسته ای A8 میباشد. با رم یک و مموری 8 گیگیابایتی.

لطفا اصلا عجله نکنید. شما با این بودجه حالا تبلتهای مطرح تری را می توانید بخرید. حالا نوبت به غول کره جنوبی می رسد. بله سامسونگ. شما با 600 هزار تومان میتوانید گالکسی تب 3 هشت گیگابایتی را خریداری کنید. تبلت 7 اینچی با پردازنده  دو هسته ای با رزولوشن 1027 در 600 اما با عرض تاسف باید خدمتتون عرض کنم که قابلیت نصب سیم کارت ندارد. اما هرچه باشد سامسونگه دیگه.

اگر 30 هزار تومان افزایش بودجه بدهید میتونم لنوو را پیشنهاد کنم. مدل A3000با مموری 16 گیگابایت و پردازنده چهار هسته ای. حالا سیم کارت خودتان را میتوانید در این تبلت قرار بدهید و ضمن استفاده از اینترنت مکالمه هم بفرمایید. اما خیلی lenovo را پیشنهاد نمی کنم. زیرا با همین مشخصات میتوانید GS-PAD مدل X7HDS Plus  را که قبلا معرفی کردم را بخرید و 150 هزار تومان صرفه جویی کنید (البته با مموری 8 گیگابایتی و با دو سیم کارت همزمان)

6 - با 700 هزار تومان چه تبلتی میتوان خرید؟

با Asus مدل فن پد 8 گیگا بایتی شروع میکنیم. شما با این تبلت همه چیز خواهید داشت. 7 اینچ با رزولوشن 1280 در 800 و صفحه IPS و قابلیت نصب سیم کارت و از همه مهمتر پردازنده اینتل. من شخصا هیچ نقطه ضعفی از این تبلت نمی توانم بگیرم.

اگر دنبال تبلت 10 اینچی هستید حالا با این بودجه آرکوس 97 را پیشنهاد میکنم. هم سایز آیپد. با رزولوشن 2048 در 1539 و پردازنده دو هسته ای و صفحه IPS. با رم یک و مموری 8 گیگابایتی. اما عدم پشتیبانی از سیم کارت جزو نقاط ضعف این تبلت میباشد.

اما نکسوس 7 در بین تمام این مدلها یه چیز دیگه است. نکسوس 7 با مموری 32 گیگ چیزی نیست که بتوان براحتی از کنار آن عبور کرد.

۱۳۹۲/۹/۱۰ صبح ۰۱:۱۸
تشکر شده توسط : BATMAN, پرشیا, شیخ حسن جوری, بانو, ژان والژان, سرهنگ آلن فاکنر, rahgozar_bineshan, زبل خان, کارآگاه علوی, اسپونز, زرد ابری
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #8

7 - با بودجه نا محدود چه تبلتی می توان خرید؟

اگر شما از قشر مرفه جامعه هستید و یا اگر مرفه نیستید اما برای یک تبلت خوب مهم نیست چه میران هزینه کنید اولین محصول اپل را به شما معرفی میکنم. اگر تصمیم به خرید آیپد گرفته اید بنظر من سراغ آیپد مینی نروید. پایین ترین کانفیگ یک آیپد مینی قیمتی معادل یک میلیون دارد. سایز آیپد مینی 7.9 اینچ میباشد با رزولوشن صفحه 1024 ذر 768 این در حالیست که با کمی افزایش بودجه می توانید یک آیپد4 بخرید با رزولوشن صفحه بهتر و البته سایز 9.7 اینچ. تفاوتهای محصولات اپل را با تبلتهای اندرویدی در پستهای قبلی خدمت دوستان گفتم. برای انتخاب آیپد بجای یک تبلت اندرویدی باید خیلی دقت کنید. آیپد دارای سیستم عامل محدودی میباشد و کاربران خود را صد در صد به خود وابسته می نماید. جدای از کیفیت بالای سخت افزاری محصولات اپل آیپد از سیستم عامل متفاوتی نسبت به تبلتها برخوردار می باشد .

کار کردن با سیستم عامل اندروید بسیار آسانتر و روانتر نسبت به سیستم عامل ios میباشد. در خرید آیپد دقت کنید که بستگی به نیاز خودتان حتما آنرا با مموری بالا خریداری نمایید. زیرا آیپدها مانند تبلتها فاقد خشاب مموری میباشد. برای مثال آیپد4 در مدلهای 16 و 32 و 64 و 128 گیگابایتی عرضه میگردند. بعبارتی یک آیپد4 شانزده گیگابایتی که قابلیت نصب سیم کارت را هم داشته باشد قیمتی معادل یک میلیون و هشتصد هزار تومان را دارد. همین مدل با مموری 128 گیگابایت تقریبا یک میلیون تومان افزایش قیمت دارد. 

ظرفیت مموریهای آیپد به ازای هر پله افزایش تقریبا 250 هزار تومان افزایش قیمت پیدا می کند.

اما اگر دنبال یک تبلت اندرویدی خوب میگردید و بودجه آن برایتان مهم نمی باشد سونی مدل اکسپریای  اس با 32 گیگ مموری را پیشنهاد میکنم. یک میلیون و دویست هزار تومان هزینه خواهید کرد اما لذت استفاده از تکنولوژی را با آن تجربه خواهید کرد.

اگر بودجه خود را قادرید 200 هزار تومان افزایش دهید سامسونگ مدل گالکسی تب 3 را پیشنهاد میکنم. 10.1 اینچ و مموری 16 گیگابایتی. البته همانطور که گفتم در خصوص تبلتهای اندرویدی زیاد نگران مموری نباشید زیرا وجود خشاب میکرو اس دی شما را از قید محدودیت در مموری آزاد کرده است.

خوب دوستان عزیز:

ماراتن معرفی تبلتها را در اینجا به پایان می رسانم. در این تاپیک ضمن معرفی تبلتها سعی کردم یک راهنمای جامع و کامل جهت خرید هر نوع تبلت را برای دوستان در این فروم به یادگار بگذارم . اگر دوستان هرگونه ابهام و یا تردیدی برای خرید دارند آماده ام تا به پستهاشون پاسخ بد هم.

برای خرید تبلت زیاد سخت نگیرید. فقط دقت کنید. لازم نیست بودجه زیادی را برای این گجت نوظهور هزینه کنید. طی هفته گذشته بنا به پیشنهاد من برخی از دوستان و آشنایان من با هزینه ای معادل 470 هزار تومان یک تبلت جی اس پد HDS Plus خریداری کردند که میتونم بگم قابلیتهایی معادل یک تبلت با قیمت خیلی بالاتر را دارد. فکر نکنید اگر یک میلیون تومان هزینه کنید قابلیتهای تبلتتون افزایش پیدا میکند.

ضمنا پس از خرید تبلت هیچگونه هزینه ای برای نصب نرم افزار پرداخت نکنید. بعدا متوجه خواهید شد که بدست آوردن برنامه های اندروید خیلی آسانتر از این حرفهاست.

در مجموع هرگونه کم و کسری در تاپیک فوق را دوستان برمن ببخشند. چون فروم هنری بود و احساس کردم ممکن است  برخی از کاربران با اصطلاحات حوزه فن آوری اطلاعات آشنایی نداشته باشند سعی کردم به ساده ترین زبان ممکن دوستان را با این گجت آشنا نمایم.

موفق و پیروز و پایدار باشید

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۲/۹/۱۲ عصر ۰۸:۵۸
تشکر شده توسط : پرشیا, ژان والژان, سرهنگ آلن فاکنر, rahgozar_bineshan, بانو, BATMAN, شیخ حسن جوری, زبل خان, اسپونز, زرد ابری
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5295
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #9

حال كه سلسه پستهاي مزبوط به تبلت تمام شد بر خودم لازم مي دونم شديدا از جناب بروبيكر سپاسگزاري كنم!

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۲/۹/۱۳ عصر ۱۲:۰۶
تشکر شده توسط : برو بیکر, پرشیا, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, شیخ حسن جوری, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, زرد ابری
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳

تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #10

درود بر بروبیکر متخصص

جای دارد یک خسته نباشید جانانه به شما بگویم. از روزی که این معقوله اینجا استارت خورد از آنجا که خودتان در خواست داشتید برای حفظ ترتیب پستها در بین تاپیک پستی ایجاد نشود مرتب سر میزدم تا وقتی تمام شد سوالات خودم را مطرح کنم.

اول اینکه آیا براستی تبلت می تواند تمام خواسته هایی که از یک لپ تاپ داریم را انجام دهد؟

دوم اینکه چرا هیچ اشاره ای به موضوع باطری تبلتها نکردید؟

و سوم اینکه واقعا بعنوان کسیکه تجربه زیادی در این موضوع دارید آیا به تبلتهای چینی میتوان اعتماد کرد؟

و در نهایت از بین تمام این برندهایی که در پستهای آخر معرفی کردید اگر من بخواهم صرفا برای دیدن فیلم یک تبلت جمع و جور بخرم 7 اینچ بهتره یا 8 اینچ. البته با اینتر نت هم کار میکنم اما اصلا اهل بازی نیستم. ضمنا آیا با تبلت کانالهای تلوزیون را هم میشود بصورت زنده دید؟

باز هم بخاطر زحمتی که کشیدید تشکر میکنم.

[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۲/۹/۱۵ صبح ۰۱:۲۶
تشکر شده توسط : برو بیکر, شیخ حسن جوری, زبل خان, BATMAN, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, زرد ابری
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #11

درود مضاعف سرهنگ

در خصوص سوال اول باید عرض کنم اگر بخواهیم خیلی سخت گیری کنیم هرگز تبلت نخواهد توانست جای لپ تاپ را تسخیر کند همانطور که بسیاری از کارشناسان بویژه آنان که با ویندوز و مایکروسافت انس گرفته اند چنین عقیده ای دارند. اما شخصا معتقدم بیش از نود درصد از کاربران در ایران از قابلیتهایی استفاده میکنند که براحتی میتوانند با یک تبلت اندرویدی انجام دهند.

اما در مورد سوال دوم صحیح میفرمایید. من در خصوص باطری زیاد توضیح ندادم زیرا اصلا تجربه های خوبی در خصوص باطری تبلتها ندارم. یه جورایی اگر بگم باطری تبلتها (بویژه تبلتهای چینی) مثل هندونه در بسته میمونه شاید بیهوده نگفته باشم(چون واقعا تجربه فراوانی در اینخصوص دارم) اما فقط همینقدر گفته باشم که اصلا به تبلیغات تبلتها در خصوص میزان کارکرد باطری (مثلا 8 ساعت نمایش فیلم و یا .....) اعتماد نکنید. مصرف و عمر باطریهای تبلت بسته به نوع استفاده شما از تبلت و همینطور تنظیم شدت نور صفحه توسط کاربر متفاوت میباشد.

اما سوال سوم شما را هم در طول پستها پاسخ داده ام. در بین تبلتهای چینی هم جنس درجه یک و دو و سه وجود دارد. اما شخصا باید عرض کنم با توجه به بودجه ای که برای یک تبلت چینی هزینه میکنید خرید برخی از برند های چینی توجیه دارد. اگر هدفتان برای خرید تبلت دیدن فیلم باشد باید عرض کنم نمایش فیلم در تبلتهای 7 و 8 اینچی تفاوتی ندارد. چون صفحه نمایش اغلب تبلتهای 8 اینچی 4:3 میباشد عملا بالا و پایین صفحه را بصورت سیاه خواهید دید. اما در تبلتهای 7 اینچی بدلیل واید بودن از تمام نقاط صفحه برای نمایش فیلم استفاده میکند.

در پایان هم در خصوص سوال آخرتان هم باید عرض کنم بله. شما بوسیله تبلت و با نصب اپلیکیشنهای مخصوص و به لطف اینترنت می توانید به تمام شبکه های تلوزیونی دسترسی داشته باشید.

امیدوارم پاسخ سوالهایتان را گرفته باشید

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۲/۹/۱۵ عصر ۰۹:۱۲
تشکر شده توسط : پرشیا, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, شیخ حسن جوری, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, زرد ابری
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #12
RE: روش ساخت قلم خازنی مخصوص موبایل و تبلت

فصل زمستان است و برخی از دوستان معمولا برای گرم نگه داشتن دستان خود از دستکش استفاده میکنند (بگذزیم که برخی از خانمها در فصل تابستان هم از دستکش استفاده میکنند) استفاده از دستکش برای دوستداران تکنولوژی که از گجتهای لمسی استفاده میکنند و این گجتها تاثیر به سزایی در زندگی روزمره شان گذاشته است مشکلاتی را پدید می آورد.

همانطور که مستحضر هستید صفحه نمایش گوشیهای موبایل و تبلتهای لمسی از نوع حرارتی می باشد و لمس آن و عملکرد آن با هیچ جسم خارجی دیگر بجز انگشتان دست امکانپذیر نمی باشد. لذا شخصا بسیار شاهد بوده ام که موبایل خانمی در حال زنگ خوردن بوده و صاحب گوشی سراسیمه برای پاسخگویی در حال درآوردن دستکش خود می باشد (هر چند برخی از گوشیهای هوشمند برای پاسخگویی به کلید مکانیکی نیز مجهز هستند) از طرفی بسیاری از کسانیکه به امر طراحی رایانه ای علاقمند هستند میدانند که استفاده از انگشت برای لمس صفحه دقت طراحی را پایین می آورد. 

اینجاست که سازندگان قلمی را ساخته اند با اسم قلم خازنی . در نوک این قلم از جنسی استفاده شده است که با اتصال آن به صفحه موبایل یا تبلت حرارت و حالت رسانایی نوک انگشتان شما برای صفحه نمایش شبیه سازی میشود لذا ارتباط کاربر با گجت برقرار می گردد. انواع این قلمها در بازار از 20 هزار تومان تا 100 هزار تومان موجود میباشد اما بروبیکر به شما پیشنهاد میکند که میتوانید بدون هرگونه هزینه ای چنین قلمی را خودتان بسازید. می پرسید چگونه؟ خیلی ساده است:

ابتدا یک تکه کاغذ آلومینیومی نازک تهیه کنید (البته نیاز به تهیه ندارید می توانید از اغلب کاغذهای دور شکلات که خاصیت کاغذ های آلومینیومی دارد استفاده کنید. برای تشخیص آن کافیست دقت کنید که پشت کاغذ نقره ای باشد) سپس مقدار کنی پنبه را بردارید و آنرا بصورت یک گلوله کوچک فشرده کنید (از ابر هم میتوانید استفاده کنید).

حالا آن گلوله ابری را به نوک یک مداد متصل کنید. کاغذ آلومینیومی را بصورت دو نوار باریک ببرید و روی گلوله ابری را بوسیله این دو نوار بصورت بعلاوه بپوشانید و با چسب به مداد متصل کنید.

حالا میتوانید دور تا دور مداد را با کاغذ آلومینیومی نوار پیچ کنید. وسیله ای که در دست دارید تنها جسمی است که میتواند صفحه موبایل شما را بدون لمس با انگشت وادار به اطاعت از فرمان شما بکند. به همین سادگی.

قطعا اگر به طراحی علاقمند هستید سعی کنید نوک این قلم باریکتر باشد اما دقت کنید که خیلی باریک نشود. بروبیکر هیچگونه مسولیتی را در قبال صدمه صفحه نمایش شما در اثر استفاده از قلمهای خیلی باریک بعهده نمی گیرد.

موفق و پیروز پایدار باشید

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۲/۹/۲۵ عصر ۰۵:۱۶
تشکر شده توسط : BATMAN, اسپونز, پرشیا, شیخ حسن جوری, زبل خان, سرهنگ آلن فاکنر, بانو, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, Kurt Steiner, زرد ابری, Kathy Day
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #13

اینروزها دیگه کسی نیست که حداقل با یکی از گجتهای حوزه فناوری اطلاعات سروکار نداشته باشد. این گجتها بدلیل سبک بودن و قابل حمل بودن از باطریهای لیتیومی قابل شارژ استفاده می نمایند. لپ تاب ها و گوشی های موبایل دارای چنین باطریهایی هستند. طول عمر باطری شما بستگی به نوع استفاده شما دارد. تمام صحبتهایی که  فروشندگان موبایل در خصوص شارژ اول گوشی به شما می گویند صحت ندارد. تنها مسئله ای که باعث کاهش طول عمر باطریها می شوند شارژ ناقص یا استفاده از موبایل در حین شارژ می باشد.( این موضوع درخصوص لپ تاب ها کمی متفاوت است - لپ تاب ها وقتی شارژشان فول میشود اما هنوز به برق هستند انرژی خود را از آداپتور میگیرند و باطری از مدار خارج می شود ) استفاده از موبایل در حین شارژ درست مانند این می ماند که از شما موقع صرف غذا کاری خواسته شود. اما یکی از معضلات دارندگان گوشی موبایل محلی است که در زمان شارژ گوشی را آنجا قرار میدهید.

با یک ابتکار ساده می توانید گوشی خود را در حین شارژ از هرگونه آسیبی بدور نگه دارید. ضمنا هزینه هم ندارد:

۱۳۹۳/۳/۱۷ صبح ۱۰:۵۶
تشکر شده توسط : rahgozar_bineshan, پرشیا, حمید هامون, Classic, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, بانو, شیخ حسن جوری, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, اسپونز, زینال بندری, Kurt Steiner, زرد ابری
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #14

مبین نت - توهین به شعور ایرانیان !!!!!

لطفا سرِ حوصله بخوانید. شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد:

یادش بخیر یه زمانی وقتی برق می رفت زندگی همه مردم تحت الشعاع رفتنش قرار می گرفت غافل از اینکه نیاکان ما بدون برق زندگی میکردند. از وقتی مترو در تهران راه اندازی شده مردم باز ماشینی تر شدند. تصور کنید اگر یکروز مترو کار نکنه این جمعیتی که در زیر زمین در حال جابجا یی هستند می ریزند در خیابانها و باز زندگی تحت الشعاع عدم کارکرد مترو قرار می گیره غافل از اینکه نیاکان که چه عرض کنم پدرانمان زندگیشونو بدون مترو سپری کردن.

بازم یادش بخیر یه زمانی تو محله قدیمیمون فقط دو تا خونه بودند که تلفن داشتند. سالی یکی دوبار اونم چه اتفاق ضرروری ای باید می افتاد تا همسایمون میومد در خونمون و با اخم و تَخم می گفت : تلفن دارید. (حق داشت بخدا) سال 1361 بعد از هفت سال انتظار بالاخره تلفن خونه ما هم وصل شد. اما حالا تصور زندگی بدون مکالمات تلفنی تقریبا غیر ممکنه. غافل از اینکه پدر بزرگان ما در روستاهای زیبایشان زندگیشونو بدون این ابزار مخابراتی سپری کردند و چه خوب هم سپری کردند. تنها ابزار مخابراتیشون فریادهای .....آ های ........... بود که گهگاهی در سکوت روستا از دوردستها از باغی به باغ دیگر رد و بدل میگردید و شده بود چیزی شبیه GPS الآن ما برای یافتن یکدیگر.

تکنولوژی پیشرفت کرد. پیشرفت کرد و پیشرفت کرد تا به اینترنت رسید. خالا دیگه برق و تلفن و مترو ..... قدیمی شده. حالا دیگه بخش اعظم عمر ما پای کامپیوتر و اسمارت فونهای پیشرفته سپری میشه. دیگه نوروز که فرا میرسه از اون کارت تبریکهای قشنگی که تو مدرسه داشتیم و پشتش مینوشتیم این عید سعید باستانی را به شما و خانواده تان تبریک عرض می نمایم خبری نیست.

یه پیامک ساده شده ابزاری برای یاد کردن از همدیگه. حالا دیگه اگر یکروز اینتر نت نداشته باشیم انگار زندگی در جریان نیست. حالا شاید این وسط بعضیها هم از اینترنت بعنوان یک ابزار سرگرم کننده استفاده میکنند اما بنده نوعی تمام کارهایم به این تکنولوژی نوظهور غربی وابسته است. کسب و درآمدم و تمام روزمره گی زندگیم. به همه اینها رزرو میزِ تهِ کافه رو هم اضافه کنید که فقط از طریق اینترنت میسر می شود.

با این مقدمه طولانی حالا میرم سرِ اصل مطلب. حکایت ما و این اینترنت شده حکایت فیلمفارسیهای قدیمی. همون فیلمهایی که یه نفر می اومد برای نابود کردن قهرمان فیلم با بفرما بفرما آلوده مواد مخدرش میکرد و بعد که طرف کاملا وابسته شد شروع میکردن به مکیدین خونش و جیبش و خالی میکردن و تلافی مواد مفت روزهای اول رو سرش در میاوردن.

حکایت منو مبین نت هم از همینجا شروع شد. بروبیکر مدتهای مدیدی بود که به همون اینترنت های معمولی که شرکتهایی نظیر پارس آنلاین و شاتل ارائه میکردن راضی بود و گذران تبادل اطلاعات میکرد که یکروز یکی از این دوستان ناباب منو تو تله انداخت که چه نشستی؟ برو یه اینترنت وایر لس پرسرعت مبین نت بگیر و از هفت دولت آزاد شو. من که خودم کلی ادعا تو این زمینه داشتم شروع کردم به تحقیقات. خوب پیشنهادهای مبین نت وسوسه انگیز بود. چه بسته های خوبی . چه سرعتی. فقط تنها عیبش هزینه اولیه مودمش بود که نماینده فروش می گفت آقا این هزینه رو فقط یه بار میدی. بعد از یکسال که اشتراکت تموم میشه برای تمدید همین طرح پول مودم رو اگر کم کنی چیز زیادی نباید پرداخت کنی. منم حساب کردم دیدم عجب آدمهای منصفی. خوب راست میگه اگر پول مودم رو در نظر نگیری هزینه اشتراک اینترنتش خیلی مقرون به صرفه است.

تازه همیشه و همه جا هم اینترنت همراهته. بگذریم یکسالی من بودم و مبین نتم. چه حالی باهاش میکردم.  شبها هم که دمشون گرم از ساعت 2 شب تا 7 صبح الی ماشاالله فیلم دانلود کن. کی به کیه مفت و مجانی. اما این یکسال بسرعت برق و باد گذشت.

یه روز که لب تابمو روشن کردم که طبق معمول ببینم دنیا دست کیه دیدم با زدن اولین آدرس اینترنتی پیغامی روی صفحه مانیتورم ظاهر شد که بی شباهت به دست رئیس مخابرات نبود که چهار انگشت خودشو جمع کرده باشه و کوچکترین انگشت دستشو به سمت بالا نشانه رفته بود و به نیت حواله به من نشون میداد  ::ok: .khande

منه از همه جا بیخبر گفتم خوب پول و همچین جاهایی باید خرج کرد دیگه. با زدن شماره شناسه خود و رمز ورودی جهت تمدید اشتراک خود رفتم همونجایی که روسای محترم پس از یکسال انتظارمو میکشیدند.

باز هم طرحهای جور و واجور. اما هرچی گشتم تا طرح قبلی خودمو که بواسطه آن پایم لیز خورده بود و سر از مبین نت در آورده بودم نبود که نبود. عصبانی و خشمگین شماره همیشه بیدار مبین نت رو گرفتم :  به مبین نت خوش آمدید شما نفر شصت و هشتم در صف انتظار هستید!!!!!!! بعد از 28 دقیقه نوبت به بنده رسید و وقتی علت را جویا شدم اپراتور خیلی راحت پاسخ داد که اون طرح مال کسانی است که برای بار اول مشترک ما میشوند. شما برای تمدید اشتراک خود فقط می توانید از طرحهایی که الآن موجود است اشتراک خود را تمدید کنید.!!!!!!!  :!z564b

این یعنی چی بنظر شما؟؟؟  طرحها را یکبار دیگه مطالعه کردم دیدم اوه اوه چه رقمهایی؟؟ چه قیمتهایی ؟؟؟ آخه این طرحها با اینهمه حجم به چه درد من میخوره. من چجوری ماهی 6 گیگ حجم دانلود کنم؟

بگذریم گوشی رو مجددا برداشتم و تماس گرفتم ....  شما نفر سی و نهم در صف انتظار هستید. با خودم گفتم خدا خیرشون بده سرعتشون رفت بالاتر. به اپراتور گفتم من هیچکدوم از این طرحها بدردم نمی خوره. من همون طرح اولیه خودم رو میخوام. از من اصرار و از آنها انکار. گفتم پس حالا که نمی تونید نیاز بنده را تامین کنید لطف کنید مودم را عودت بدهم و پولش را به بنده پس دهید ( همانطور که میدانید مودمهای وایر لس مبین نت فقط جهت استفاده از مبین نت کارآیی دارد. در غیر اینصورت حتی بعنوان آجر برای ساخت دیوار هم بدرد نمی خورد) اپراتور فرمودند مودم فقط در صورتی مرجوع می گردد که یا اشکال فنی داشته باشد یا در محدوده منزل شما سیگنال وجود نداشته باشد.

من نمی دونم اینکار شرکت مخابرات بعنوان بانی و متولی اینترنت در کشور مشمول کدامیک از جرائم عمومی می شود؟ کلاهبرداری؟ اغفال ؟ خالی کردن جیب مردم؟  ببخشید خر فرض کردن ملت؟

اما ماجرا به همینجا ختم بخیر نگردید. منکه عزم خود را جزم کرده بودم که حقم را از مبین نت بگیرم اجالتا یک طرح موقت یکماهه با چهار گیگ حجم خریداری نمودم تا کارم  راه بیوفتد تا سر فرصت به مقامات عاجز شوم. مضافا اینکه به سازندگان تاتر زیبای شهر قصه هم یه دهن کجی کنم و بگم کی گفته خر که مکرر نمیشه . میشه خوبم میشه . هنوز دوهفته نگذشته بود که رفتم یک گزارش از حجم دانلود خودم طی دو هفته گذشته بگیرم تا ببینم کجای دایره هستم که دیدم من سه گیگ از چهار گیگ خود را طی دو هفته مصرف نموده ام.

کلی این در و اون در زدم تا کاشف بعمل آمد شرکت محترم و فهیم مبین نت بعنوان حافظ حقوق مجازی ایرانیان در یک عمل یکطرفه و صد البته خود جوش ساعات شبانه دانلود را از دو شب به سه شب کاهش داده است. یعنی تو روز روشن با گردن کلفتی تمام یک ساعت از زمان دانلود رایگان کم می کنند. احتمالا با خودشون هم فکر نمی کنند شاید یه بدبخت بیچاره ای به نیت همین دانلود رایگان شبانه اومده مشترک مبین شده .

باز هم بگذریم اما ماجرا باز هم به همینجا ختم بخیر نشد. یک روز که آخرین گزارشهای دانلود خودم را دقیق یادداشت کردم پس از دو روز که اتقاقا استفاده زیادی از اینترنت نکرده بودم مجددا گزارشی از میزان مصرف خودم گرفتم. با کمال تعجب دیدم طی دو روز چیزی حدود 560 مگابایت از حجم دانلودم کم شده. هیستوری خودم را مجددا یه مرور کردم و به نتایج بسیار بدی رسیدم. در بدترین شرایط صفحات وبی را که مرور کرده بودم باید حداکثر 200 الی 300 مگابایت از حجم ترافیکم کم می شد اما در کمال ناباوری می دیدم که 560 مگابایت کم شده.!!!!! نمی دونستم به کجا عارض بشم. چطوری ثابت کنم.

چند روز بعد حین رانندگی متوجه شدم درجه باک بنزین ماشینم تقریبا رسیده به زیر صفر. با سلام و صلوات بالاخره خودمو به یه پمپ بنزین رسوندم. باک بنزین ماشین من اونطور که تویه دفترچه راهنماش نوشته 74 لیتر گنجایش داره. وقتی نوبت سوختگیری من رسید از منصدی پمپ درخواست کردم کارتشو داخل دستگاه قرار بده و 60 لیتر ناقابل بنزین زدم و از آنجا که برای من یکی از سخت کارها سوختگیری ماشین می باشد و در این امر خیلی تنبل هم هستم تصمیم گرفتم با فرض خالی بودن کامل باک 14 لیتر باقیمانده باک را از بنزین پر کنم. از متصدی خواستم کارت را مجددا داخل دستگاه قرار دهد. و مجددا سوختگیری را ادامه دادم. وقتی عدد پمپ کم کم به 14 نزدیک می شد سرعت سوختگیری را کاهش دادم تا اینکه ناگهان یک پدیده عجیب رخ داد. 14 - 15 - 16 یه جورایی فکر کردم نکنه باک بنزین سوراخ شده 21 - 22 و نهایتا 26 و قطع کن نازل پایان سوختگیری را اعلام کرد.

هاج و واج مونده بودم. اول فکر کردم دارم اشتباه می کنم و حتی دست به دامان ماشین حساب شدم. هرجوری حساب کردم دیدم نخیر اشتباه نکردم. 86 لیتر بنزین درون باک 74 لیتری قرار گرفته. دردسرتون ندم. کارم حتی به استعلام از شرکت آسان موتور بعنوان وارد کننده خودرویم کشید اما تمام تلاشهای من حاکی از آن داشت که قوانین فیزیکی که در دوران دبیرستان خوندیم همش کشک بوده. بعدها به این نتیجه رسیدم در مملکتی که میتونن 86 لیتر بنزین را در یک محفظه 74 لیتری جا بدن حتما مبین نت هم می تواند 300 مگابایت مصرفی بنده را 560 مگابایت حساب کنه.

خلاصه اینکه بعد از اتمام یکماه دیگه سراغ مبین نت نرفتم و به اینترنت شاتل کوچ کردم و حالا منتظرم تا چهارشنبه سوزی فرا برسه تا حداقل از مودم مبین نت بتونم یه استفاده دیگه کنم. در مجموع معتقدم مبین نت از روشهای زیر مشغول بریدن گوش ملت میباشد:

1 - با تماسها مشترکین جهت رفع اشکال یا تمدید اشتراک و نگه داشتن آنها پشت خط روزانه مبلغ قابل ملاحظه ای نصیب شرکت مخابرات میگردد

2 - با کاهش یکجانبه دانلود رایگان شبانه از ساعت 2 به 3 هرشب مبلغ قابل ملاحظه ای از کاربران خود دریافت می دارد.

3 - با شیره مالیدن بر سر کاربران در هنگام ثبت نام و طرح های جذاب آنها را آلوده و وابسته به خود می کنند اما پس از اتمام اشتراک با طرحهایی نا کارآمد مشترکین خود را مجبور به خرید حجم ترافیک بالا می نماید و این حجم در نهایت بدلیل عدم استفاده در پایان زمان اشتراک سوخت می گردد و به دوره بعدی نیز منتقل نمی گردد.

4 - با میزان مصرف کاذب روزانه حجم زیادی از مصرف استفاده نشده را از ترافیک کاربران کم می نماید و کاربران پر مصرف را وادار می کند با خرید حجم اضافه مبلغ مضاعفی را پرداخت نمایند.

و در این وا نفسها که من دیدم زورم به این تشکیلات نمی رسه دیدم حداقل کاری که میتونم انجام بدم اینه که تجربیات خود را در اختیار سایر دوستان قرار دهم تا مصداق واقعی این قطعه از شعر ایرج میرزا گردم که گفت :  من گرفتم تو نگیر ( البته دوستان فکر نکنند که خدایی نکرده من تمام شعرهای ایرج میرزا را خوانده ام)shrmmm!

۱۳۹۳/۳/۲۷ عصر ۰۶:۴۷
تشکر شده توسط : سناتور, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, پرشیا, بانو, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, پیرمرد, اسپونز, rahgozar_bineshan, زرد ابری, شیخ حسن جوری
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #15

درود بر دوستان

بی شک امروز موتورهای جستجوگر گوگل بیش از هر زمان دیگر در حال چرخیدن در فضای مجازی می باشد و ما کاربران عادت کرده ایم تا برای رسیدن به پاسخ سوالاتمان با تایپ چند کلمه ناچیز در باکس های گوگل در مقابل انبوهی از اطلاعات قرار بگیریم. قطعا همه ما در طول مدتی که در اینترنت مشغول سیر کردن هستیم بارها و بارها از گوگل برای یافتن اطلاعات بیشتر کمک میگیریم. اما آیا می دانستید گوگل برای دسترسی آسان کاربرانش به یکسری اطلاعات عمومی روشهای دیگری بجز سرچ کردن را در اختیار ما قرار داده است.

شاید برخی از دوستان با این فرامین آشنایی داشته باشند اما احتمالا برخی از دوستان نیز شاید برای اولین بار است که این فرامین را می خوانند. با اینحال امروز تصمیم گرفتم برخی از این دستورها را به اطلاع دوستان برسانم. امیدوارم برای دوستانی که نمیدانستند جالب باشد. قطعا دانستن این دستورها در وقت کاربران صرفه جویی می نماید ، بسیاری فکر می کنند گوگل صرفا امکان دسترسی آسان کاربران اینترنت را به میلیونها صفحه وب فراهم می آورد اما دستورهای زیر از ویژگیهای جالب گوگل می باشد که برخی حتی به آن نام ترفندهای گوگل داده اند که بشدت با این واژه مخالف می باشم.

1 - دستور timer

برای زمانیکه به یک تایمر فوری نیاز دارید کافیست در باکس گوگل دستور timer را تایپ نمائید. این تایمر بصورت پیشفرض از پنج دقیقه شروع میکند تا بصورت معکوس به صفر ثانیه برسد. مضافا اینکه شما می توانید بصورت دستی این زمان را تغییر دهید. زمان وقتی به صفر می رسد کامپیوتر با صدای بیپهای متقاطع  اعلام پایان زمان را به مخاطب اعلام می نماید. در کنار آیکون اسپیکر با کلیک کردن به روی مربع این تایمر را می توانید بصورت فول اسکرین در اختیار داشته باشید.

2 - دستور time

گاهی برای مسافرت به خارج از کشور بسیار مهم است که بدانید اختلاف ساعت آن شهر یا کشور با کشور ما چقدر می باشد. شما بدون مراجعه به هرگونه سایتی می توانید به ساعت رسمی کشور مورد نظر خود دسترسی پیدا نمائید . کافیست برای مثال جهت دانستن زمان رسمی در  کشور ایران دستور زیر را تایپ کنید :

what time is in  iran

با توجه با اینکه گوگل موقعیت زمانی شما را از محل اتصال به اینترنت تشخیص می دهد حتی می توانید با دستور زیر از گوگل بپرسید فرضا ساعت 10 صبح به وقت کشور هندوستان چه ساعتی می باشد:

convert 10AM to India

3 - دستور weather

برای دسترسی سریع به وضعیت آب و هوایی یک شهر کافیست از دستور زیر استفاده نمائید:

weather karaj Iran

این دستور آب و هوای شهر کرج از کشور ایران را تا 7 روز آینده به اطلاع شما می رساند. البته اگر دستور weather را به تنهایی تایپ نمائید گوگل بصورت خودکار وضعیت آب و هوای شهری که شما از آنجا به اینترنت وصل شده باشید را نمایش می دهد. همچنین شما با تایپ عبارت weather next week  می توانید وضعیت هوای هفته آینده را نیز مشاهده فرمائید.

4 - دستور IP

برای اینکه آدرس آی پی خود را بدانید کافیست تایپ کنید my ip گوگل بلافاصله آدرس آی پی شما را نمایش می دهد. البته با توجه به اینکه نوع سرویس اینترنتی که اغلب دوستان از شرکتهای ارائه کننده دریافت نموده اند این آدرس گاها در حال تغییر است مگر آنکه شما از شرکت ارائه دهنده تقاضای آی پی استاتیک نمائید. در اینصورت در ازای پرداخت مبلغ بیشتر یک آی پی ثابت به شما تعلق خواهد گرفت.

5 - دستور pacman

یاد سیستم عامل dos و بازی pacman بخیر. برای یاد کردن از اونروزها نیازی به دانلود کردن بازی نیست. دستور pacman را تایپ کنید تا بیاد روزهای گذشته بیافتید و یکی از بازیهای قدیمی روی کامپیوتر شما اجرا گردد و بصورت آنلاین مدتی را تفریح کنید.

6 - دستور طلوع و غروب خورشید

برای اطلاع یافتن از ساعت طلوع یا غروب خورشید در شهر مورد نظرتان کافیست در گوگل درستور زیر را تایپ کنید. این دستور هم مانند دستور weather چنانچه بدون نام شهر تایپ گردد گوگل بصورت خودکار ساعت طلوع یا غروب شهری که در آن اقامت دارید را اعلام می کند:

sunrise karaj

sunset karaj

7 - دستور map

برای دسترسی سریع مسافت و نقشه مسافرت از شهری به شهر دیگر کافیست از دستور زیر استفاده نمائید تا گوگل اطلاعات کافی و کامل را در خصوص آن به شما ارائه نماید. برای مثال برای مسافرت از کرج به همدان کافیست دستور زیر تایپ کنید تا گوگل به شما ضمن ارائه بهترین مسیر به شما اعلام نماید یک مسافرت 3 ساعت و 28 دقیقه ای برای طی مسافت 347 کیلومتر را در پیش خواهید داشت.

map karaj to hamedan

8 - دستور calculator

برای در اختیار داشتن یک ماشین حساب فوری کافیست این دستور را تایپ کنید. مضافا اینکه اگر خیلی عجله دارید می توانید مستقیما عملیات ریاضی را در باکس گوگل تایپ فرمائید. برای مثال کافیست مستقیما تایپ کنید 93+43 خواهید دید گوگل بلافاصله پاسخ را به شما اعلام می کند.

9 - جستجوی دقیق و ویژه

بسیاری از سایتها برای جستجوی یک کلمه خاص درون سایت لینک ویژه ای قرار می دهند اما اگر بخواهید نتیجه دلخواهی از جستجوی خود در یک سایت خاص را داشته باشید کافیست از دستور زیر استفاده کنید. برای مثال اگر میخواهید درباره جلال مقامی اطلاعاتی را در سایت کافه کلاسیک بدست آورید کافیست دستور زیر را در گوگل تایپ نمائید:

جلال مقامی site:cafeclassic4.ir

البته دستورهای فراوان دیگری نیز وجود دارد که بنده دستورهایی که کاربرد بیشتری را دارند در اینجا لیست نمودم.

۱۳۹۴/۱/۸ عصر ۰۷:۱۲
تشکر شده توسط : Classic, فرانکنشتاین, BATMAN, اسپونز, rahgozar_bineshan, سرهنگ آلن فاکنر, Kurt Steiner, زرد ابری, شیخ حسن جوری, Kathy Day, پرشیا, پیرمرد, سروان رنو, کارآگاه علوی
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #16

با سلام

امروز در جعبه پیام متوجه یکی از پیامدهای زندگی دیجیتالی گردیدم. موضوع از دست دادن اطلاعات که برای سرهنگ دکس اتفاق افتاد موضوعیست که در سالهای گذشته گریبانگیر بسیاری از کسانیکه ابزارهای دیجیتالی را وارد زندگی خود نموده اند ، شده است. البته با توجه به ابزارهای پیشرفته امروزی دیگر کمتر شاهد چنین معضلی هستیم اما با توجه به حوزه کاری خود تصمیم گرفتم تجربیات خود را در اختیار دوستان قرار دهم.

اطلاعات به روی هارد دیسک ( چه اکسترنال و چه اینترنال) و یا فلش مموریها  و اس دی رمها هرگز از بین نمی روند (مگر آنکه آنرا مفقود کنید و یا بصورت فیزیکی معیوب گردد - مانند آتش سوزی و یا شکستگی ناشی از ضربه). در هاردیسکها معیوب شدن هد بسیار شایع می باشد ، اما فراموش نکنید که اطلاعات به روی هد ذخیره نمی شود بلکه هد صرفا وظیفه نوشتن و یا خواندن اطلاعات را دارد بنابراین باید خیلی خوش شانس باشید اگر مشکل هارد دیسک شما فقط معیوب شدن هد باشد.

شرکتهای زیادی هستند که  حتی اگر نتوانند هارد دیسک شما را تعمیر کنند حداقل اطلاعات آنرا برای شما بازیابی می کنند. اطلاعات ذخیره شده به روی ابزارهای ذخیره سازی تا زمانیکه ظرفیت ابزار شما پر نشده باشد، حتی در صورت فورمت کردن و Shift + Delete نیز قابل بازیافت هستند. زیرا در کامپیوتر پاک کردن یک فایل به منزله حذف آن نیست. پاک کردن یک فایل فقط دسترسی شما را در جدول آدرسدهی از بین می برد ، وگرنه فایل شما در همان نقطه ایکه ذخیره شده است وجود خواهد داشت ، مگر آنکه اطلاعات جدیدی به روی هارد خود ذخیره کنید. در چنین شرایطی دسترسی به اطلاعات حذف شده با اختلال مواجه خواهد شد.

بازیابی اطلاعات از روی هاردیسکی که معیوب شده است برای کارشناسان این امر، نیازمند صبر و حوصله و دقت می باشد. اما برای اینکه دچار چنین مشکلی نشوید راهکارهای مختلفی را می توان پیشنهاد داد. یکی از راهکارها که همه به آن اذعان دارند گرفتن بکاپ به روی هارد اکسترنال می باشد، اما بیاد داشته باشید هاردهای اکسترنال نسبت به هاردهای اینترنال بیشتر در معرض آسیب قرار دارند.

استفاده از هارد اکسترنال برای نگهداری اطلاعات و دسترسی به آنها در مواقع ضروری مشکلی ایجاد نمی کند ، اما اینکه بخواهید این هارد را هر روز با خود حمل کنید و مرتبا برای خواندن اطلاعات از آن استفاده کنید باید خدمتتان عرض کنم ریسک بالایی می کنید. زیرا هاردیسکها در کنار دیسکخوانهای نوری جزو قطعات مکانیکی کامپیوتر شما محسوب میگردد و درصد آسیب پذیری آن نسبت به سایر قطعات کامپیوتر شما بالاتر است.

ذخیره اطلاعات به روی دیسکهای نوری نیز دردسرهای خاص خود را دارد. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات و خش پذیری آنها نیز باعث می گردد تا دیسکهای نوری نیز گزینه مناسبی نباشد. اما یک پیشنهاد خوب می توانم برایتان ارائه دهم که با توجه به تجربه شخصی خود می تواند راه حل مناسبی باشد.

امروزه با توجه به عرضه بالای فلش مموریهای پرتابل قیمت آنها بشدت کاهش پیدا نموده است. مضافا اینکه ذخیره اطلاعات در فلش مموریها روی المانهای دیجیتالی صورت می پذیرد و در آنها خبری از دیسک گردان و هد نمی باشد. لذا نه تنها ضریب ایمنی آنها بالاست بلکه سرعت دسترسی به اطلاعات نیز بالا می باشد. ( فراموش نکنید شما وقتی اطلاعاتی را از روی هارد دیسک فرامی خوانید ، دیسکها شروع به چرخش می کنند و وقتی سرعت دیسک به حد استاندارد می رسد با حرکت هد اطلاعات به روی خروجی مورد نظر - معمولا مانیتور - به نمایش در می آید).

جهت اطلاع دوستان یک فلش مموریِ  8 گیگا بایتیِ غیرِ برند (معمولا از نوع چینی) بصورت عمده قیمتی معادل 8 الی 9 هزار تومان دارد. ( این قیمت در آینده باز هم کاهش می یابد) در واقع شما با پرداخت 80 هزار تومان میتوانید 10 فلش مموری 8 گیگابایتی تهیه کنید و 80 گیگا بایت از اطلاعات خود را روی آنها انتقال دهید. بنده تمام فیلمهای مورد علاقه خود را (بویژه آنهایی را که از روی سایت ایران فیلم دانلود نموده ام) به روی تقریبا 50 فلش مموری مورد اعتماد نگهداری نموده ام و در جای مخصوصی نگهداری می کنم و مانند کتابهای یک کتابخانه به آنها دسترسی دارم. هم سرعت دسترسی به انها بسیار بالا می باشد و هم آنکه هروقت بخواهم می توانم انها را پاک کنم و یا اطلاعات دیگری را جایگزینشان نمایم. امنیت اطلاعات نیز بسیار بالا می باشد. (در واقع فقط در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات خود را از دست میدهم)

البته این پیشنهاد شاید تا یکسال پیش که قیمت فلش مموریها بالا بود فاقد توجیه اقتصادی بود اما اینروزها قیمت فلش مموریها بشدت کاهش یافته است و می تواند روش مناسبی باشد. در واقع شما به روی یک فلش مموری 8 گیگابایتی می توانید تقریبا اطلاعات 2 عدد دی - وی - دی را ذخیره  کنید. حال اگر قیمت دو عدد دی - وی - دی خام را نیز از قیمت تمام شده فلش مموری کسر کنید متوجه می شوید که شما با هزینه اندکی یک مدیای قابل اطمینانی را جایگزین دی - وی - دی نموده اید. با این تفاوت که سرعت دسترسی و استفاده از فلش مموری قابل مقایسه با دی وی دی نمی باشد، ضمن آنکه خش بر نمی دارد و در هرجا و با هر گجتی (حتی در گوشی موبایل و گیرنده های ماهواره) نیز قابل استفاده هستند و هر زمان هم که بخواهید می توانید اطلاعات قبلی آنها را حذف و اطلاعات جدیدتری را جایگزین نمائید.

البته برای نگهداری اطلاعات هرکس سلیقه و روش شخصی خود را دارد. من نیز با توجه به نوع اطلاعاتی که ذخیره نموده ام از هاردهای اکسترنال استفاده می کنم اما تمام فایلهای صوتی و تصویری خود را به روی فلش مموریها نگهداری می کنم و تعدد آنها نه تنها کار بنده را سخت نمی کند بلکه سرعت دسترسی بنده را با توجه به نوع استفاده بالاتر نیز برده است . بنده در این پست صرفا تجربه شخصی خود را خدمت دوستان عرض نمودم.

(برای مثال بنده تمام فسمتهای سریال Zorro را که سال گذشته از شبکه تماشا پخش گردید با همان کیفیت به روی یک فلش مموری 8 گیگابایتی ضبط و نگهداری نمودم. و یا فیلمهای مورد علاقه ام را از سایت ایران فیلم را با کیفیت قابل قبول 720 دانلود نموده ام و به روی هر فلش مموری - بسته به مدت زمان و ظرفیت فیلم - از پنج تا هفت فیلم را ذخیره نموده ام و هر زمان که بخواهم فلش را مستقیما به تلویزیون متصل می کنم و فیلم مورد علاقه خود را با کیفیت خوب مشاهده می کنم).

۱۳۹۴/۵/۳ عصر ۰۹:۱۵
تشکر شده توسط : پیرمرد, ژان والژان, دکــس, Kurt Steiner, زینال بندری, سرهنگ آلن فاکنر, اسکورپان شیردل, rahgozar_bineshan, سناتور, برت گوردون, BATMAN, واتسون, سروان رنو, ژیگا ورتوف, کارآگاه علوی, Classic
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5295
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #17

این معضل رو بنده هم کم و بیش دارم. من حدود 700-800 تا فیلم دارم (خب بضاعتم در همین حد بوده دیگه چرا می خندین) که همه شون روی هارد رایانه ام دارم و یک نسخه هم روی سخت دیسک همراه(همان هارد اکسترنال خودمون).دیسک رایانه رومیزیم 4 ترا و هارد همراهم 1 ترا هستند. مساله اینجاست که هارد کامپیوترم تا خرخره پر شده  و دیگه جا نداره! از طرفی جرات هم ندارم که به هارد اکسترنال اکتفا کنم و فیلمها رو از روی هارد کامپیوترم پاک کنم! راه حلی که به ذهنم رسید اینه که همین روزها یک هارد 3 ترا بخرم ببندم روی رایانه کامپیوترم و تمام فیلمها رو منتقل کنم روی این هارد دوم! حالا شاید یک 100-150 تا فیلم خیلی محبوب رو روی هارد داخلی اولم هم  کپی کنم محض احتیاط مضاعف! سپس در آینده ای نه چندان نزدیک که  اوضاع بهتر بشه یک هارد همراه 2 ترا بخرم و یک نسخه از فیلمها رو روی این هاردم هم ذخیره کنم  به عنوان نسخه پشتیبان و کلا از این هارد فقط به عنوان  بایگانی فیلمها استفاده  کنم و  هارد 1 ترای فعلی هم باشه برای امور روزمره!!!...

محاوره ای نوشتن هم سخته ها...

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۴/۵/۵ صبح ۰۹:۳۹
تشکر شده توسط : پیرمرد, زینال بندری, دکــس, واتسون, Memento, برو بیکر, BATMAN, ژیگا ورتوف, سرهنگ آلن فاکنر, کارآگاه علوی
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱۷
اعتبار: 21

تشکرها : 474
( 1183 تشکر در 58 ارسال )
شماره ارسال: #18

(۱۳۹۴/۵/۳ عصر ۰۹:۱۵)برو بیکر نوشته شده:  

با سلام

امروز در جعبه پیام متوجه یکی از پیامدهای زندگی دیجیتالی گردیدم. موضوع از دست دادن اطلاعات که برای سرهنگ دکس اتفاق افتاد موضوعیست که در سالهای گذشته گریبانگیر بسیاری از کسانیکه ابزارهای دیجیتالی را وارد زندگی خود نموده اند ، شده است. البته با توجه به ابزارهای پیشرفته امروزی دیگر کمتر شاهد چنین معضلی هستیم اما با توجه به حوزه کاری خود تصمیم گرفتم تجربیات خود را در اختیار دوستان قرار دهم.....

تجربه های بروبیکر عزیز فقط می تواند برای آرشیوهای محدود کاربرد داشته باشد.هم اکنون با آمدن بلوری که حجم‎هایی تا نزدیک 50 گیگ فضا را اشغال می‎کند و فرمتی دیگر که زمزمه آمدنش شنیده می‎شود با حجمی بیشتر از بلوری‎ها ، فلاش هرگز نمی‎تواند پاسخ‎گو باشد.من با مشکل نگهداری و از خطر نابودی دور نگه داشتن فیلم هایم به دو راه پناه برده ام .یکی شیر کردن فیلم‎ها با دوستان است . به این ترتیب همیشه یکی دو نسخه بک آپ برای آن ها موجود است.دیگری رایت فیلم های کم حجم روی دیسک بلوری که حداقل هر دیسک 25 گیگ 15 فیلم را روی خود ذخیره می کند.همین دیسک ها وسیله دستگاه پخش بلوری قابل اجراست .حتمن دوستان می دانند دیسک های بلوری از دی وی دی ماندگارتر و مقاومترند.

۱۳۹۴/۵/۸ عصر ۰۴:۲۰
تشکر شده توسط : پیرمرد, زینال بندری, دکــس, سرهنگ آلن فاکنر, rahgozar_bineshan, سروان رنو, آلبرت کمپیون
ارسال پاسخ