[-]
جعبه پيام
» <شارینگهام> یاد و خاطر استاد ناظریان گرامی باد https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=56&pid=4539
» <سروان رنو> دختران رادیوم , یک تراژدی تاریخی .... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=846&pid=4538
» <اکتورز> بیستم اسفند سالروز آسمانی شدن استاد خسرو شایگان بود کسی کە در نوجوانی آرزو داشتم صدایم لااقل یک ذرە شبیە بە صدای ایشان میشد ولی نشد / روحش شاد
» <رابرت> آن نواهای آسمانی در "رادیو کافه" به مناسبت آغاز ماه رمضان https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=228&pid=4537
» <BATMAN> یکی از کارگردانهای مورد علاقم شیامالانه چون هر فیلمی که دلش میخواد میسازه و نظر دیگران براش بی اهمیته
» <BATMAN> جالبه نولان و شیامالان هم سن و سالن ولی دومی خیلی جوانتره https://s8.uupload.ir/files/227296_967_1du.jpg
» <BATMAN> اسکار نولانو پیرش کرد تا بهش جایزه بهترین فیلم و کارگردانی رو بده https://s8.uupload.ir/files/ee5345_3l6g.png
» <شارینگهام> دستت درست رفیق! واقعاً که ثابت شد دل به دل راه داره، ممنون.
» <مموله> بازرس https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=509&pid=4536
» <رابرت> تن‌مون تو قبر هم باید بلرزه... در "دوبله و دوبلورها" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=56&pid=4536
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 9 رای - 4.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قهوه خانه ی کافه کلاسیک
نویسنده پیام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11424
( 18948 تشکر در 1591 ارسال )
شماره ارسال: #61
RE: آشنایی با اعضای جدید و احوال پرسی دوستان

دوستان خوبی با نام

سام اسپید ( با آواتار زیبای شاهین مالت بوگی )

فرید آنلاین ( آواتار زیبای لورل هاردی )

و مسیو وردو ( با آواتار مسیوی وردوی "llloچارلی چاپلین ) به کافه پیوسته اند.

سام اسپید که هنوز نیامده تاپیک آهنگ فیلم ها را ترکانده و کسی هم جلودارش نیست. :llerr

فرید آنلاین هم که قبلا در پرشین تولز در بخش دوبله از دوستان خوبی آن انجمن بوده و آشناست ::ok:

مسیو وردو هم که از خطه جنوب ( جنب نیروگاه اتمی ) آمده و از انتخاب شخصیتی با عنوان مسیو وردو معلومه که چقدر خوش سلیقه اس. :llol

همگی خیلی خوش آمدید.

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۸۹/۱/۲۴ عصر ۱۱:۴۶
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سم اسپید, دلشدگان, dered, لمون, باربوسا
Rick آفلاین
«ریکی»

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
اعتبار: 0

تشکرها : 4
( 99 تشکر در 19 ارسال )
شماره ارسال: #62

سلام خانم‏ها و آقایان.

عجالتاً فعلاً عرض ادب.

با احترام...

۱۳۸۹/۳/۱۱ صبح ۰۵:۱۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : دلشدگان, dered, لمون, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #63

به به جناب ریک . خوش آمدید.

آقای Rick از افراد صاحب کمال هستند و در ترجمه هم تبحر دارند.

شخصا فیلمنامه چند تا فیلم کلاسیک از جمله کازابلانکا رو ترجمه کرده اند و به نظر من در مورد برخی جملات ، نسبت به ترجمه و دوبله های موجود ، زیباتر و حرفه ای تر هم عمل کرده اند. به زودی در تاپیک ترجمه در دوبله و یا بررسی فیلم کازابلانکا با ایشون بحث های خوبی رو در این مورد شروع می کنیم.

ریکی جان اینجا رو خونه خودت بدان و هر بحثی در مورد سینمای کلاسیک که ترجیح می دی رو می تونی استارت کنی.

۱۳۸۹/۳/۱۱ عصر ۰۷:۲۷
تشکر شده توسط : دلشدگان, Classic, Rick, dered, لمون, باربوسا
Rick آفلاین
«ریکی»

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸

تشکرها : 4
( 99 تشکر در 19 ارسال )
شماره ارسال: #64

لطف دارین لوئی عزیز!!! (لوئی رنالت!)

بفرمایید هندوانه! :دی

خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر میاد، بتونم مفید واقع بشم.

۱۳۸۹/۳/۱۴ صبح ۱۲:۱۱
تشکر شده توسط : سروان رنو, dered, لمون, باربوسا
FONDA آفلاین
Hank Fonda

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۳
اعتبار: 7

تشکرها : 100
( 535 تشکر در 17 ارسال )
شماره ارسال: #65

با عرض سلام به همه دوستان.  من سجادم.  و مثه همه شما عاشق  فيلم و سينماي كلاسيكم. من بيشتر تو تاپيك هاي ورزشي فعاليت ميكنم و اين تقريبا اولين باره تو همچين فرومي ثبت نام ميكنم.  به صورت اتفاقي اينجا رو ديدم و خيلي خوشم اومد. اميدوارم كه بتونم در كنار شما دوستان فعاليت خوبي داشته باشم. البته بايد ببخشيد چون ممكنه من اطلاعاتم در مقابل دوستان كارشناسي كه اينجا فعاليت دارن كمتر باشه. به هر حال سعي ميكنم استفاده كنم و اطلاعاتم رو بيشتر كنم.

۱۳۸۹/۳/۱۵ صبح ۱۰:۵۷
تشکر شده توسط : سروان رنو, Classic, dered, لمون, باربوسا
مرتضی آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱

تشکرها : 30
( 7 تشکر در 1 ارسال )
شماره ارسال: #66

با عرض سلام خدمت همه رفقای عشق فیلم. مرتضی هستم و از بد روزگار وقتی این سایت رو دیدم که وقت کافی برای شرکت توی بحثها ندارم (بماند که در مقایسه با بیشتر اعضا، اطلاعات سینماییم هم چیزی برای عرض اندام نگذاشته!). در هر حال از خوندن نوشته هاتون لذت می برم و برای همگی آرزوی موفقیت دارم.

۱۳۸۹/۳/۲۴ عصر ۰۷:۳۷
تشکر شده توسط : Classic, موسيو وردو, dered, لمون
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #67

یه مدت کم پیدا بودیم .:eee43 آخه توی این چند روز اینقدر مشغله سنگین داشتیم که اگر اون مشغله ها رو روی تریلی هجده چرخ می ذاشتی هر تایر اش به یه طرف در می رفت !  اما چون مهره های کمر ما از آلیاژ تیتانیوم با روکش وانادیوم هست ، تونستیم این بار سنگین رو تحمل کنیم و دوباره صحیح و سالم برگردیم به کافه .nnnn: 

۱۳۸۹/۵/۲۳ عصر ۱۰:۱۷
تشکر شده توسط : موسيو وردو, دلشدگان, اسکورپان شیردل, dered, لمون, باربوسا
1991 آفلاین
Willi

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۲۶
اعتبار: 1

تشکرها : 151
( 201 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #68

خب!! اینجا خبریه؟[تصویر: 3550.gif]

۱۳۸۹/۵/۲۷ عصر ۱۰:۰۲
تشکر شده توسط : dered, لمون, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #69

دیروز گذرم به یک ویدیو کلوپ افتاد و با مشاهده پوستر بزرگ تبلیغاتی قهوه تلخ ، هوس کردم بخرم. رفتم داخل و یک دید کلی داخل کلوپ زدم. یه طرف همه اش فیلم های هندی داشت ، یه سمت مغازه کلا ایرانی بود و ضلع سوم هم هالیوودی . هر چی گشتم فیلم کلاسیک ندیدم  به جز 3 تا فیلم جدید که مال گری کوپر بود و آرم قرن 21 روشون بود ، فکر کنم مردی که والانس را کشت بود و مردی از غرب و ماجرای نیمروز ... .  اما متاسفانه همه اش CD بود و برای ما که داریم می ریم طرف Blu-Ray افت کلاس بود. [تصویر: 231.gif]خلاصه رفتیم جلو و گفتیم قهوه تلخ داری ؟

گفت: آره . کدوم بخش اش رو می خوای ؟

گفتم : بخش اول.

کرایه می خوای یا می خری.

+ می خرم.

تا 5 دقیقه دیگه آماده می شه !

+ مگه اورجینال نداری ؟  tajob2

- نه ، کپی اش نصف قیمته برای همین کسی اصلی نمی خره

اصلی اش چنده ؟

- سه تا سی دی 2500 تومن

توی دلم گفتم وای به ملتی که حاضره به جای 2500 تومن برای سی دی اصلی و با کیفیت ، 1500 تومن برای کپی اون بده که کیفیت نداره و نوعی دزدی هم محسوب میشه. خلاصه نخریدم و اومدم بیرون. [تصویر: hiker.gif]در ینگه دنیا برای یک فیلم 20 تا 30 دلار می دن و جیک شون هم در نمی آد . اینجا هنوز شرکت ها ، اکثر فیلم ها را روی VCD عرضه می کنن چون DVD هنوز جا نیوفتاده !  القصه ، جای دیگه ای تونستم اورجینال بخرم و باید سرفرصت ببینم .

۱۳۸۹/۷/۲۰ صبح ۱۲:۵۰
تشکر شده توسط : john doe, دشمن مردم, اسکورپان شیردل, 1991, بانو, Peter Pan, همشهری_میثاق, dered, لمون, دایی جان ناپلئون, واتسون, باربوسا
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #70

(۱۳۸۹/۷/۲۰ صبح ۱۲:۵۰)سروان رنو نوشته شده:  

توی دلم گفتم وای به ملتی که حاضره به جای 2500 تومن برای سی دی اصلی و با کیفیت ، 1500 تومن برای کپی اون بده که کیفیت نداره و نوعی دزدی هم محسوب میشه.

ایرانیها جماعتی هستند که به اصراف علاقه خاص دارند:

1- شما 10 مهمان دارید اما برای 17 نفر غذا درست می کنید

2- شلنگ آب خوردن را برداشته ماشین خود را می شوئید. چند سطل آب گرم و مواد شوینده و لنگ برای خشک کردن و جوی خیابان برای فاضلاب آب نیاز است که شکرخدا همه اینها در دسترس است

3- هوا سرد است بخاری گازی را تا آخر زیاد میکنید طوری که گرمتان میشود. لباسهای اضافی خود را درمی آورید تا برسید به یک زیرپیراهن. باز گرم است، پنجره را باز میکنید تا خنک شوید

4- 90 درصد ایرانیها لوستر دارند. داشتن لوستر با لامپهای بیشتر و زالام زیمبو یک افتخار است. هرچه روشنتر... قشنگتر... کمی تاریکتر باشه مهمانها صدایشان درمیآید که مگه اینجا طویله ست؟

5- خانم خانه گوشی تلفن را برمیدارد و از صبح علی الطلوع تا گرگ و میش هوا با زن همسایه آنهم فقط سر اینکه برنج دیشب خوب بود یا نه صحبت میکند

6- همه نوع وسائل در خانه دارید

7- با دبه ، نوشابه (ببخشید نوشابه رو گفتما سوء تفاهم نشه) می خورید مخصوصا اگر شب عروسی هم باشد که دیگه کار به خمره هم میکشه! ... نوشابه باید خانواده باشد. هر کدام از اعضای خانواده یک نوشابه خانواده!

(نه من حوصله نوشتن موارد بیشتر را دارم نه شما خواندن آنها را... پس به این 7 مورد به عنوان نمونه اکتفا می کنیم)... حال ببینیم آنسوی آبها چه خبر است

1- 10 مهمان دارند اما برای 8 نفر غذا می خرند (غذائی که 8 نفر را سیر کند 10 نفر را هم)

2- ماشین خود را به کارواش میدهند تابا آب غیر آشامیدنی با هزینه مربوطه شسته شود

3- هوا سرد است. بخاری گازی (نگفتم وسایل گرمایشی آنچنانی، تا قابل مقایسه باشد) را کمی زیاد میکند. باز هوا سرد است. لباس اضافی می پوشد. باز سرد است ... پتوئی روی مبل می اندازد و زیر آن به تماشای تلویزیون می پردازد.

4- یک لامپ کم مصرف (آنهم نه وسط سقف بلکه روی دیوار) کل فضای اتاق را روشن میکند. نوری ملایم و بدون آزار . این شیوه در مجلل ترین هتلهایشان هم رعایت میشود

5- خانم خانه در چند ثانیه صحبت واجب خود را با زن همسایه و از طریق تلفن تمام می کند

6- وسایلی مانند لباسشوئی و امثالهم در خانه وجود ندارد. کسی قصد شستن لباس را دارد آنرا به اتوشوئی نزدیک خانه می دهد. لباسشوئی برق زیادی مصرف میکند، اتو برق زیادی مصرف میکند ... و در ثانی لباسها آنگونه که باید نمیشود.

7- با گلس (که چند سی سی بیشتر جا نمیگیرد) نوشابه میخورند آنهم هر چند ده دقیقه یک یا چند جرعه

می بینید که ایرانی جماعت باید روی یک منبع انرژی و در حالت کلی تر روی یک معدن نعمت چنبره بزند تا بتواند ناخنکی از آن (که واقعا برایش مفید فایده است) بردارد. ما را اینگونه عادت داده اند.ماها در ارزان خریدن و گران فروختن تخصص داریم (چیزی که در اصطلاح به آن چانه زدن میگوییم). بعضی ها پا را فراتر میگذارند و میگویند : مفت باشه ، کوفت باشه... ضرب المثل داریم : ریگ مفت گنجشک مفت بردار و بزن (اگر گنجشکها صاحب داشتند حق نداری بزنی چون بعدا طرف میاد پولشو میخواد)... 1000 تا فیلم میخریم. بهترین فیلمهای تاریخ سینما با کیفیت عالی. کلا 150 هزار تومان. همه: رایتی.تازه غر هم میزنیم که عجب کلاهی سرمون رفت! غافل ازینکه هرکدام 150 هزار تومان می ارزد... در شکستن قفل دی وی دی و اصولا قفل هرچیزی تخصص داریم. داشتن نرم افزار قفل شکن اون ور آب جرم اما اینجا یک افتخار است. کل نرم افزارهای دنیا را در یک پکیج جمع میکنیم و کلا به قیمت 10 هزار تومان می فروشیم (درحالیکه ارزش واقعی چنین مجموعه ای 10 میلیون تومان است) ... و و و .... و یک دهن کجی قشنگ به پیمان کپی رایت برن و قرارداد WIPO. اصولا ایران بخاطر احترام به همین شیوه ها عضو پیمان جهانی کپی رایت نشده است تا مردمش راحت باشند که اصولا رایت کنند، چاپ کنند،قفل بشکنند... پلیسش هم راحت باشد که دیگر دنبال کسی ندود. همه راحت. خوبه دیگه کجاش بده!

همه اینها نشانه هائی از "بی قیدی" است. در شیمی خوانده اید که "همه چیز تمایل دارد به حداقل انرژی و حداکثر بی نظمی برسد" و ما ایرانیها این قانون را به ای نحوکان رو سفید کرده ایم. حداقل انرژی یعنی اینکه اگر هنوز در تنمان نیروئی مانده باید تا شب نشده آنرا خالی کنیم به فردا نکشد ... حداکثر بی نظمی هم که خود بهتر میدانید: صف در ایران یعنی هرکس زورش زیاد بود ، هرکس آشنا داشت ، هرکس پول داشت، هرکس زبان داشت و الی ماشا الله.... حداکثر بی نظمی یعنی کارمند را ول کن تا مثل کش تنبان در وقت اداری سر از بازار و خانه درآورد... حداکثر بی نظمی یعنی یک عکس هوائی از خیابانها و اتوبانهای ایران بگیر تا بفهمی منی که ماشینم بهتر است از توی اتول رشتی سوار خیلی بهترم، از پیاده رو هم که شده از شما سبقت می گیرم حتی اگر کار به زاویه 90 درجه ! هم بکشد از شما رد خواهم شد... ای تو، از من زدی جلو؟! پدرتو درمیارم: ایهاالناس بکشید کنار من با پیکانم با اون مرسدس کاردارم، شده اتوبان رو روی سرش خراب میکنم ، نزائیده اونی که از اصغر لائی لائی بکشه!

۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۱۲:۳۲
تشکر شده توسط : دشمن مردم, پدرام, 1991, اسکورپان شیردل, واترلو, محمد, بانو, سروان رنو, Classic, سم اسپید, dered, لمون, دایی جان ناپلئون, هایدی, tom sawyer, باربوسا
دشمن مردم آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۰
اعتبار: 13

تشکرها : 1232
( 761 تشکر در 47 ارسال )
شماره ارسال: #71

منصور جان و سروان عزیز به نکته های دقیقی اشاره کردند اما دوستان گلم  اگر هم از تمام منابع طبیعی بهره مند باشیم و این منابع هم هیچوقت به اتمام نرسد باید فرهنگ استفاده از آنها را داشته باشیم.یاد دارم دوستی به یکی از کشورهای کفار  رفت فقط چند خط از خاطرات ایشان را برای شما نقل می کنم.منتظر تاکسی شدم .تاکسی آمد و من سوار شدم در حین راه دستمال خود را به بیرون پرت کردم راننده وایستاد و به من گفت چه کار کردی من با حالتی از ابهام به او نگاه کردم و گفتم مگه چه شده کسی را زیر گرفتیم گفت نه دستمالت را بیرون پرت کردی اگر دستمالت را بر نداری هم تو را جریمه می کنند و هم مرا گفتم تو را دیگر چرا؟گفت به خاطر اینکه به تو گوشزد نکردم.حقیقتا کدام یک از ما با دیدن کسی که فیلم به اصطلاح قاچاق یا کپی شده خریده به او می گویم نخر یا کسی که فیلم کپی شده به دست خلق الله می دهد می گوییم نده .نمی دانم فرهنگ را چطور باید به خورد این مردم داد با زور که نمی شود برای من اتفاق افتاده که یکبار می خواستم از زیر پل عبور کنم دیدم هیبتی با یک باتوم وایستاده و هر کسی که از زیر پل رد می شه رو میزنه شما اگر جای من بودید چه می کردید

دیدید متاسفانه ما باید اول خودمان فرهنگ را درست متوجه بشیم بعد به دیگران گوشزد کنیم

دیگر مردم کشور من گرسنه نیستند
آنها روزی چند وعده گول می خورند
۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۱:۱۱
تشکر شده توسط : dered, لمون, Memento, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39

تشکرها : 2215
( 5890 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #72

(۱۳۸۹/۷/۲۰ صبح ۱۲:۵۰)سروان رنو نوشته شده:  

دیروز گذرم به یک ویدیو کلوپ افتاد و با مشاهده پوستر بزرگ تبلیغاتی قهوه تلخ ، هوس کردم بخرم.

گفتیم قهوه تلخ داری ؟ اصلی اش چنده ؟ - سه تا سی دی 2500 تومن

(۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۱:۱۱)دشمن مردم نوشته شده:  

منصور جان و سروان عزیز به نکته های دقیقی اشاره کردند اما دوستان گلم  اگر هم از تمام منابع طبیعی بهره مند باشیم و این منابع هم هیچوقت به اتمام نرسد باید فرهنگ استفاده از آنها را داشته باشیم.دیدید متاسفانه ما باید اول خودمان فرهنگ را درست متوجه بشیم بعد به دیگران گوشزد کنیم

خوشا به حال انان كه قهوه تلخ اوريجينال خريدند و جايزه برنده شدند  ما كه تابحال حتي يك چوب كربيت بي قابل هم برنده نشده ايم  اما...اما اين كه مي گوييد همگان بايد اوريجينال بخرند  خته به مشماش گذاشتن است واقاً بعضاً قدرت خريد اصل ندارند كرايه مي كنند  عطاي جايزه رابه بقايش مي بخشند يكي از علل عمده رونق فيلم كپي درايران در باب قيلم هاي خارجي مسئله  س ا ن س و ر (لعنه ا... عليهم اجمعين) است

در باب فيلم هاي وطني براورد هزينه است  اگر امروز با عيل و دو تا بچه برين سينما   ده هزار تومن بليط  6 هزار تومن تننقلات  براي توي سينما  يه چند هزار تومن براي كرايه ماشين يا بنزين  سرجمع بالاي بيست نومن بايد بسلفيد كه صرف نمي كند با 400 تومن ناقابل مي تونيد يه فيلم مشابه بگيرين منزل دور هم تماشا  اون فيلم سالن سينما را هم يكي دو ماه ديگه ببنيد يا  اگه اشنا داريد پرده اي بگيريد منزل  دور هم تماشا

اين است اقتصاد نوين خانوده قرن 21 ايراني

اين است تفكر اقتصادي امروز

هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۱:۳۹
تشکر شده توسط : زرد ابری, dered, فورست, لمون, باربوسا
1991 آفلاین
Willi

( 201 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #73

- کیفیت اچ‌دی .. 500تمن

- اوریجینال .. کیفیت اچ‌دی .. 10000تمن

کدوم و می‌خرید؟ دیگه سوسول‌بازی(این می‌خواستم بنویسم گفتم بی‌احترامیه به بزرگان .. شما نخونید!) نباید درآورد!! یارو تهیه کننده به فکر بابا ننه‌ی ما نی که صب تا شب سگ‌دو می‌زنن تو این هوای کربُناتیک برا دوزار سه‌نار سه‌شی که بیارن تو خونه. آره! یکی حقوق ماهیانش 2میلیونه می‌تونه بخره. دیگه اگه نره بخره باید با دوتا تریلی بوکسل‌ش کرد. یکی اینجوریا نیس .. کلی سگ‌دو که بزنه خرج شب و وام‌هاش و بتونه در بیاره.

اون راننده تاکسیه هم اگه پلیس جریمه‌اش نمی‌کرد نمی‌ایستاد که اون دستمال رو برداره. این و می‌شه از دلیل آوردنش برای واستادنش فهمید.

بنظرم باید زور بالا سر ملت باشه. یکی می‌گفت چند قرن پیش که این غربیا دست چپ و راستشونم تشخیص نمی‌دادن برا اینکه نظم رو درون خودشون نهادینه کنن آجاناشون با ترَکه به جون ملت می‌افتادن اگه تو پیاده‌رو حرکت نمی‌کردن. دیگه راست و دروغش پای گوینده، که اوشون باشه!

یکی هم گفت فرهنگ سازی و اینا! امر به معروف و نهی از منکر[اولش می‌ترسیدم این و بنویسم .. می‌ترسیدم برچسب‌های عجیب غریب نثارم کنید ولی دیگه باید گفت!!]  همینجا کارسازه. وقتی اکثریت مردم به اینکه خریدن کپی گناه‌ـه اعتقاد پیدا کنن و از طرفی این رو امر به معروف و نهی از منکر کنن دیگه می‌شه مث فیلم س ک س ی .. کسی جرئت نمی‌کنه تو ملع عام بیاد بفروشه یا بخره. می‌فهمه یا مسخره می‌شه یا خود مردم حسابش و می‌رسن. اینجوریاس دیگه!! همین!

۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۲:۱۷
تشکر شده توسط : dered, فورست, لمون, باربوسا
رائول والش آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۰/۲۱
اعتبار: 13

تشکرها : 270
( 509 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #74

البته در بلاد فرنگ هم بيشتر فيلم را كرايه مي كنند تا بخرند. كرايه هم قيمت چنداني ندارد. يعني آن قيمت هاي بالا را فقط براي خريد بايد در نظر گرفت. البته با توجه به سرعت بالاي اينترنت مراكز فروشي هم وجود دارد كه فيلم را به صورت divx و با قيمت حدود 1 دلار براي مشتري ارسال مي كند كه هم قانوني است و هم ارزان.

فقط مشكل اينه كه اونجا ديگه نمي شه آرشيو كرايتريون 1000 توماني جمع كرد.cccc:

۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۳:۴۲
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #75

من سری اول قهوه تلخ رو به صورت سی دی خریدم. سری دوم رو به صورت دی وی دی تهیه کردم و وقتی برای خرید دی وی دی سری سوم به کلوب رفتم فروشنده گفت که به دلیل عدم استقبال از دی وی دی در شهرستان ها سری سوم فقط به صورت سی دی پخش شده!! فروشنده صحبت جالبی داشت در مورد علت عدم استقبال از دی وی دی. او میگفت مردم قیمت دی وی دی را گران میدانند! و میگویند وقتی ما برای سه تا {سی دی} داریم 2500 تومان پول میدیم چه دلیلی داره برای یک دونه {دی وی دی} همون پول رو بدیم!! اون سه تاست تعدادش بیشتره و ارزونتر!  

غرض از گفتن این موضوع اینه که همه چیز به فرهنگ مردم و سطح تفکر اونا بستگی داره نه به سطح درآمدشون. یه فرد حاضره در روز 2500 تومان پول یک "بسته" سیگار رو به راحتی پرداخت کنه، اما حاضر نیست همین مبلغ رو در ماه برای یک "بستۀ فرهنگی" (فیلم و کتاب و بلیت سینما) به قول خودش "حروم کنه"!!

واقعیت اینه که اکثریت جامعه ما ارزشی برای محصولات فرهنگی قائل نیستند و به همین دلیل دوست دارند این محصولات را به ثمن بخس تهیه کنند، در حالیکه هر روز مدل ماشینهایشان بالاتر میرود و اثاث البیتشان هم نو تر میشود! من شخصاً دور و بر خودم کسی رو نمی شناسم که اهل کتاب خوندن و فیلم دیدن (فیلم به معنای فیلمهای باارزش نه فیلمهای هندی و فیلمفارسی های مدرن و مثلا کمدی که جدیدا ساختشان تبدیل به یک اپیدمی شده است) باشد.

نتیجه اینکه : علت اصلی ارزان بودن محصولات هنری و عدم رعایت کاپی رایت و مواردی از این دست در جامعه، فقر فرهنگی است نه فقر مادّی

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۴:۴۶
تشکر شده توسط : سروان رنو, رائول والش, dered, لمون, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39

تشکرها : 2215
( 5890 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #76

(۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۳:۴۲)رائول والش نوشته شده:  

البته در بلاد فرنگ هم بيشتر فيلم را كرايه مي كنند تا بخرند. كرايه هم قيمت چنداني ندارد. يعني آن قيمت هاي بالا را فقط براي خريد بايد در نظر گرفت. البته با توجه به سرعت بالاي اينترنت مراكز فروشي هم وجود دارد كه فيلم را به صورت divx و با قيمت حدود 1 دلار براي مشتري ارسال مي كند كه هم قانوني است و هم ارزان.

فقط مشكل اينه كه ديگه نمي شه آرشيو كرايتريون 1000 توماني جمع كرد.cccc:

رائول جان آرشيو كرايتون 1000 توماني كه هيچ كمتر ش را هم سراغ دارم   ازكي مي خواهي لابد از خود رائول والش ازهمه سراغ دارم همه جا پيدا مي شه غصه نخور

هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۴:۵۱
تشکر شده توسط : رائول والش, زرد ابری, dered, لمون, باربوسا
1991 آفلاین
Willi

( 201 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #77

(۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۴:۴۶)اسکورپان نوشته شده:  

نتیجه اینکه : علت اصلی ارزان بودن محصولات هنری و عدم رعایت کاپی رایت و مواردی از این دست در جامعه، فقر فرهنگی است نه فقر مادّی

آره؛ اینم هست. حرف حساب جواب نداره!

ضاعقه‌ی مردم کلی تغییر کرده. اون روز مادر رو آورده بودم خونه .. برا اهل‌بیت گزاشته بودم .. سی‌دی اول تموم نشده بود همه خواب بودن. دیگه کسی با دیالوگ‌های وزین حال نمی‌کنه در سطح عام. مردم اون‌قدر که برای یه کلیپ پُکیدن سر یه آدم غش‌ضعفه می‌رن برا غلامرضای مادر دلشون غنج نمی‌ره.

مردم خودشون و می‌کشن برا یه ریزه خشونت، یه خورده خنده با چاشنی عشق "خرکی".

۱۳۸۹/۷/۲۰ عصر ۰۵:۱۶
تشکر شده توسط : رائول والش, dered, فورست, لمون, باربوسا
دزد دوچرخه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۵

تشکرها : 2
( 8 تشکر در 3 ارسال )
شماره ارسال: #78

با عرض ادب فراوان بنده آرش کوچیک همه

عاشق سینما و ادبیات داستانی هستم اما بیشتر فیلم می بینم تا کتاب بخونم ، دانشجوی معماری هستم و بازم می گم نوکر همه هستم

۱۳۸۹/۷/۲۸ عصر ۰۸:۴۵
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #79

به دزد دوچرخه ،

62 ساله که دوچرخه این دو تا بدبخت رو دزدیدی و هنوز تحویل ندادی ،

اونوقت توقع داری برای پایان نامه ای با موضوع  اخلاق و سینما ! کمک ات کنیم ؟

اول برو دوچرخه رو بیار تا بعدا ببینیم چیکار می تونیم بکنیم.

۱۳۸۹/۷/۲۹ صبح ۰۱:۳۰
تشکر شده توسط : سم اسپید, دلشدگان, بهزاد ستوده, Classic, dered, فورست, لمون, اکتورز, دایی جان ناپلئون, باربوسا
دن ویتو کورلئونه آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۱۰
اعتبار: 53

تشکرها : 1834
( 10943 تشکر در 271 ارسال )
شماره ارسال: #80

سلام بر دوستان ...

افتخار دارم که پس از این همراه باشم با شما در این تالار ارزشمند  ...

با این امید که در جمع صمیمی خودتون جایی هم برای من در نظر بگیرین ...

در پناه حق ...

من با این حرفی که می زنید کاملا مخالفم . ولی حاضرم جانم را بدهم تا شما حق داشته باشید این حرف را بزنید ... ولتر
۱۳۸۹/۸/۲۴ صبح ۱۲:۴۴
تشکر شده توسط : سروان رنو, dered, لمون, دایی جان ناپلئون, باربوسا
ارسال پاسخ