[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 4.25 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد برای بهبود کافه
نویسنده پیام
پایک بیشاپ آفلاین
سردسته این گروه خشن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۶
اعتبار: 21

تشکرها : 1157
( 840 تشکر در 66 ارسال )
شماره ارسال: #101
RE: قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

(۱۳۹۳/۵/۲ صبح ۰۱:۰۳)برو بیکر نوشته شده:  

پیشنهاد می کنم دوستان روی این موضوع فکر کنند. وجود چنین سایتی برای مخاطبین دوبله بسیار واجب می باشد و مطمئنا اهالی این عرصه را غافلگیر خواهد کرد.

با تشکر از برو بیکر عزیز. داشتن یک پایگاه داده با قابلیت گزارش گیری، ایده آل ترین شکل برای حفظ و بازیابی این اطلاعات ارزشمنده و واقعا تا به حال انجام نشده. من چند نکته و سوال به ذهنم میرسه که در ادامه اشاره میکنم:

1-      ورود اطلاعات، خصوصا اسامی خاص (نام فیلم، نام اشخاص خارجی و ایرانی، استودیو -در صورت اطلاع- و ...) حتما باید به صورت منحصر به فرد (unique) انجام بشه. مثلا باید همیشه یکی از اشکال "مهدی علی محمدی" یا "مهدی علیمحمدی" و "اصغر افضلی" یا "علی اصغر افضلی" در پایگاه داده وارد شه تا اطلاعات به صورت چند نسخه ای (duplicate entry) ذخیره نشه. برای این کار کسانی که ورود اطلاعات را انجام میدهند باید با هم هماهنگی باشند.

2-      اگر در کنار اطلاعات نوشتاری، قابلیت ذخیره سازی تصویر، ویدیو و نمونه صدا هم وجود داشته باشه کمک زیادی به کامل شدن مجموعه میکنه. (نمیدونم از نظر فنی چقدر این امکان وجود داشته باشه)

3-      آیا سیستمی که در ذهن برو بیکر عزیز هست مثل ویکی عمل میکنه؟ یعنی هر کس میتونه اطلاعات جدید رو به سیستم وارد کنه؟ اگه اینطوره راهی برای ایجاد امنیت اطلاعات وجود داره؟ مثلا این امکان وجود داره که عضو یا اعضایی مسوول بازبینی اطلاعات باشند و اطلاعات تکراری و یا اشتباه را ویرایش کنند؟

4-      در مورد اطلاعاتی که در منابع مختلف به صورت متفاوتی آورده شده اند چه راهکاری وجود داره؟

در پایان اینکه من میتونم در ورود اطلاعات همکاری کنم. البته تا جایی که بتونم!

هر کی جم خورد، بکشش!
۱۳۹۳/۵/۲ صبح ۰۸:۱۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, برو بیکر, زاپاتا, کنتس پابرهنه, اسکورپان شیردل, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, بانو, مگی گربه, سروان رنو, شیخ حسن جوری, گولاگ, پیرمرد, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی, Memento
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #102
RE: قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

(۱۳۹۳/۵/۲ صبح ۰۸:۱۹)پایک بیشاپ نوشته شده:  

با تشکر از برو بیکر عزیز. داشتن یک پایگاه داده با قابلیت گزارش گیری، ایده آل ترین شکل برای حفظ و بازیابی این اطلاعات ارزشمنده و واقعا تا به حال انجام نشده. من چند نکته و سوال به ذهنم میرسه که در ادامه اشاره میکنم:

1-      ورود اطلاعات، خصوصا اسامی خاص (نام فیلم، نام اشخاص خارجی و ایرانی، استودیو -در صورت اطلاع- و ...) حتما باید به صورت منحصر به فرد (unique) انجام بشه. مثلا باید همیشه یکی از اشکال "مهدی علی محمدی" یا "مهدی علیمحمدی" و "اصغر افضلی" یا "علی اصغر افضلی" در پایگاه داده وارد شه تا اطلاعات به صورت چند نسخه ای (duplicate entry) ذخیره نشه. برای این کار کسانی که ورود اطلاعات را انجام میدهند باید با هم هماهنگی باشند.

پایک بیشاپ عزیز

من یکی از تخصصهایم آنالیز کردن یک برنامه قبل از کد نویسی می باشد که به مراتب از نوشتن برنامه مهم تر است. متاسفانه بسیاری از برنامه نویسان علیرقم داشتن تخصص بالا بدلیل عدم یک آنالیز و ساختار درست زحمت زیادی را به مخاطبین برای رسیدن به اطلاعات مورد نیازشان تحمیل می کنند. یک سایت خوب سایتی است که مخاطب با چند کلیک ساده به اطلاعات مورد نیازش دسترسی پیدا کند. اسامی گویندگان در چنین پروژه ای از قبل در سیستم تعریف می شود و برای ورود اطلاعات دیگر نیازی به تایپ اسامی گویندگان نیست . بنابر این هرگز چنین اشتباهاتی که شما اشاره کردید در چنین نرم افزاری نمود پیدا نمی کند.

3-      آیا سیستمی که در ذهن برو بیکر عزیز هست مثل ویکی عمل میکنه؟ یعنی هر کس میتونه اطلاعات جدید رو به سیستم وارد کنه؟ اگه اینطوره راهی برای ایجاد امنیت اطلاعات وجود داره؟ مثلا این امکان وجود داره که عضو یا اعضایی مسوول بازبینی اطلاعات باشند و اطلاعات تکراری و یا اشتباه را ویرایش کنند؟

خیر سیستم برای ورود اطلاعات توسط افراد عامی بسته می باشد و ورود اطلاعات فقط باید توسط افراد خاصی صورت بپذیرد. در اینصورت درصد خطا و ورود اطلاعات تکراری به صفر می رسد. مراجعه کنندگان به سایت فقط به اطلاعات و گزارشات دسترسی خواهند داشت و فقط می توانند در خصوص هر رکورد اظهار نظر کنند.

2-      اگر در کنار اطلاعات نوشتاری، قابلیت ذخیره سازی تصویر، ویدیو و نمونه صدا هم وجود داشته باشه کمک زیادی به کامل شدن مجموعه میکنه. (نمیدونم از نظر فنی چقدر این امکان وجود داشته باشه)

قابلیت ذخیره سازی تصویر هم حتما باید داشته باشد. حتی بنظر من هر صفحه باید آنقدر زیبا طراحی شود که تصویر گویندگان و حتی هنر پیشه ها بصورت ریز در کنار اسامی قرار بگیرد. کار وقت گیری خواهد شد اما نتیجه آن بسیار مسرت بخش می شود.

4-      در مورد اطلاعاتی که در منابع مختلف به صورت متفاوتی آورده شده اند چه راهکاری وجود داره؟

در پایان اینکه من میتونم در ورود اطلاعات همکاری کنم. البته تا جایی که بتونم!

اگر چنین پروژه ای توسط گردانندگان و اعضا این سایت محقق گردد قطعا منبع ورود اطلاعات صرفا پستهای همین سایت می باشد و اضافه کردن هرگونه اطلاعاتی به آن توسط کارشناسان همین سایت انجام می پذیرد.

در خصوص اعلام آمادگی جهت همکاری سپاسگزارم. باید منتظر اظهار نظر مدیران و سایر اعضا سایت بود و اینکه اساسا اراده ای جهت انجام چنین پروژهای وجود داشته باشد. این عزم بدلیل آنکه یک ایده نو می باشد و نظیرش در حوزه وب وجود ندارد در بنده وجود دارد و بسیار علاقمندم چنین پروژه ای به مرحله اجرا برسد اما نظر دوستان هم بسیار مهم می باشد زیرا معتقدم این سایت باید بعنوان زیر مجموعه ای از سایت کافه کلاسیک باشد و اطلاعاتش را از پستهای این سایت تغذیه نماید.

در مجموع باید عرض کنم بحث موازی کاری در میان نیست. این پروژه اطلاعات مربوط به دوبله را در این سایت به نظم در می آورد و دسترسی به آنرا برای مخاطبین آسانتر می کند و گزارشهای بسیار جالب و جذابی را می تواند به مخاطبین ارائه نماید. چیزی که در یک فروم با توجه به ساختارش غیر ممکن است.

۱۳۹۳/۵/۲ عصر ۰۵:۰۴
تشکر شده توسط : پایک بیشاپ, زاپاتا, اسکورپان شیردل, پرشیا, گولاگ, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, بانو, مگی گربه, سروان رنو, شیخ حسن جوری, خانم لمپرت, Classic, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11450
( 18983 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #103
RE: پیشنهادهای کاربران جهت بهبود کافه

پست پیشنهاد بروبیکر عزیز به اینجا منتقل گردید.

mmmm:

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۳/۵/۳ عصر ۱۱:۳۸
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : گولاگ, برو بیکر, BATMAN, پیرمرد, نایب تیمور خان
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5299
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #104

پیشنهاد بسیار جالب و مفیدی است!

بنده بدین وسیله آمادگی خودم را برای همکاری با این پروژه- تا جایی که در توانم باشد- اعلام می کنم!

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۳/۵/۴ صبح ۰۸:۰۹
تشکر شده توسط : پایک بیشاپ, گولاگ, برو بیکر, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, شیخ حسن جوری, خانم لمپرت, نایب تیمور خان
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳

تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #105

درود بر بروبیکر

من یک دبیر می باشم و بقول شما شاید یک عضو مصرف کننده در سایت اما بسیار علاقمند به مطالبی هستم که دوستان در این سایت می نویسند و اگر من کمتر می نویسم بخاطر آنست که دانش خود را در مقابل دانش اساتید در اینجا ناچیز می بینم. اما در همینجا عرض می کنم اگر مشکل ورود اطلاعات است بعنوان عضوی که از دانش دوستان سود برده است آمادگی خود را جهت هرگونه کمک در این زمینه اعلام می کنم.

این طرح و ابتکاری که مطرح گردید  بنظر من یک انتخاب یا یک ایده نیست بلکه یک اجبار است. مطمئنا در آینده اگر چنین کاری از سوی اعضای این سایت انجام نشود از سوی افراد دیگری انجام می شود. امروزه در اینترنت هرگونه اطلاعاتی که بخواهید می یابید. آنهم به بهترین وجه نگارش و آسانترین روش دسترسی. اما در خصوص دوبله فقدان یک بانک اطلاعاتی جامع کاملا مشهود است. من نیز با این موضوع موافقم که اطلاعات دایره المعارف دوبله بصورت پستهای یک فروم هیچوقت نمی تواند کارآیی یک بانک اطلاعاتی جامع را داشته باشد. البته بهتر بود بروبیکر محترم توضیحات کاملتر و جامعتری را می دادند. از طرفی اگر جسارت نباشد احساس می کنم شکاف عظیمی بین برخی از اعضا وجود دارد. زیرا بزرگترین مسئله برای راه اندازی چنین پروژه ای برنامه نویسی آن می باشد که بروبیکر عزیز قبول زحمت کرده اند اما اساتید اصلی دوبله در این سایت که نامهایشان در اغلب پستهای دایره المعارف می درخشد و امثال بنده را از دانش خود مستفیض نمودند تا کنون هیچ واکنشی نسبت به این طرح نشان نداده اند. با اینحال بنده تا قبل از بازگشایی مدارس اوقات فراغت زیادی دارم و هر زمان که بانیان این پروژه امر بفرمایند حداقل روزی دو ساعت آمادگی ورود اطلاعات را دارم.

[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۳/۵/۵ صبح ۰۱:۲۴
تشکر شده توسط : BATMAN, rahgozar_bineshan, برو بیکر, مگی گربه, زبل خان, شیخ حسن جوری, خانم لمپرت, پیرمرد, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #106

درود بر دوستان عزیز

ممنون و سپاس از دوستانی که اعلام آمادگی نمودند اما تا شورای نگهبان کافه اعلام موافقت ننمایند نمی توان کاری از پیش برد. از طرفی بانیان اصلی در تالار دوبله که با اتکا بر علم خود این اطلاعات را جمع آوری نموده اند هنوز هیچگونه اعلام نظری ننموده اند.  تعلل در انجام چنین پروژه ای یعنی اینکه ما حاضریم اطلاعاتی را که در این سایت جمع آوری نموده ایم را در اختیار دیگران قرار دهیم اما خودمان چنین بانکی را راه اندازی نکنیم !!!!

پیامهایی که در چند روز اخیر دریافت داشتم اغلب دلالت برمبهم بودن بعضی از مسائل داشت. سروان رنوی محترم و ایران کلاسیک گرامی هم خواستار توضیحات بیشتری بودند.

مقدمه:

اغلب انجمنهای معتبر معمولا در کنار فروم خود یک پرتال نیز دارند. ما در اینجا 2 راهکار داریم. راهکار اول اینکه پرتال سایت که در واقع این پروژه قرار است در آنجا راه اندازی شود با همان نام cafeclassic4.ir راه اندازی شود و انجمن تحت عنوان forum.cafeclassic4.ir فعالیت نماید.

راهکار دوم اینکه یک domain دیگری ثبت شود با نامی که اغلب دوستان روی آن توافق داشته باشند. شخصا نامهای زیادی مد نظرم می باشد که خوشبختانه اغلب آنها قبلا توسط هیچ گروه یا شرکتی انتخاب یا رزرو نشده است.

می ماند نحوه ارتباط این دو سایت با یکدیگر که برای آنهم راهکارهای فراوانی وجود دارد که هر مخاطبی بمحض ورود به یکی از این دو سایت کاملا پی به واحد بودن تشکیلات آن ببرد ( اگر نیاز باشد این راهکارها را نیز ارائه می دهم)

اما مسئله بعدی محتویات این سایت می باشد و اینکه اساسا در این سایت چه اطلاعاتی قرار است وارد شود و مخاطبینی که وارد سایت می شوند از این اطلاعات چگونه می توانند بهره ببرند.

در طرح اولیه من پوسته اولیه سایت دارای چهار منو ی اصلی می باشد

1 - مقالات تخصصی دوبله

برخی از پستهایی که در این سایت توسط دوستان نوشته شده است پس از ویراستاری می توان آنها را به مرور با نام خودشان به این بخش انتقال داد

2 - بیوگرافی گویندگان

بیوگرافی گویندگان را ( نه بصورتی که در حال حاضر در وب موجود است ) می توان با برقراری ارتباط با خودشان بصورت خیلی کامل به مرور وارد این سایت نمود.

3- دایره المعارف اسامی گویندگان فیلمها

اصلی ترین بخش سایت همین قسمت است . بمحض انتخاب این منو توسط مخاطبین شش منوی فرعی باز می شود:

• 3-1 اسامی گویندگان فیلمهای سینمایی خارجی
  • 3-2 اسامی گویندگان فیلمهای سینمایی ایرانی
  • 3-3 اسامی گویندگان انیمیشن
  • 3-4 اسامی گویندگان سریالهای ایرانی
  • 3-5 اسامی گویندگان سریالهای خارجی
  • 3-6 اسامی گویندگان مستند و سایر

به محض انتخاب هر منو جدولی بصورت ردیفی از لیست فیلمهای مرتبط که اطلاعات آنها تا آن لحظه وارد بانک اطلاعاتی شده است نمایش داده می شود. هر ردیف جدول می تواند شامل نام فیلم - مدیر دوبلاژ - سال تولید و یا ...... باشد. این ردیف بصورت حروف الفبا سورت شده است. به محض کلیک روی هر ردیف صفحه ای باز می شود که اوج هنرمایی این سایت خواهد بود. در بالای این جدول محلی برای جستجوی نام فیلم تعبیه می شود. نوع جستجو نیز جستجوی آنلاین می باشد. یعنی مخاطبین با تایپ هر کلمه از فیلم جدول زیر آنرا کوچک و کوچکتر می کنند. یعنی اگر کاربری بدنبال اسامی گویندگان فیلم برباد رفته هستند با تایپ حرف ب ردیفهای جدول فقط اسامی فیلمهایی که حرف ب داخلشان باشند را نمایش می دهند. سپس حرف ر تایپ می شود. ردیفهای جدول حالا نام فیلمهایی که کلمه بر داخلشان باشد را نمایش می دهند و الی آخر ..

اما با انتخاب نام فیلم چه صفحه ای باید بار شود؟ صفحه پیشنهادی بروبیکر به شرح زیر است:

نام فیلم  و سپس نام اصلی فیلم سپس پوستر رسمی فیلم و آنگاه سال ساخت و نام کارگردان

سپس نام مدیر دوبلاژ همراه با عکس مدیر دوبلاژ آنگاه جدولی به نمایش می آید که باید خیلی حرفه ای طراحی شود. این جدول شامل نام هنرپیشه و نام نقش او همراه با نام گوینده آن باشد. در هر ردیف نیز آیکن عکس کوچکی از هنرپیشه و گوینده او در ردیف جدول درج می گردد. (شخصا کار دوستانی که زمانی حوصله داشتند و پستهای خود را در دایره المعارف با عکس ارسال می کردند را بیشتر می پسندیدم)

در پایان نیز یک پلیر کوچک تعبیه می شود و بخشی از دیالوگ فیلم برای کسانیکه تمایل دارند پخش می گردد. در پایین صفحه هم می توان نظر کاربران را نیز تعبیه نمود تا مخاطبین چنانچه نظری داشتند آنرا درج نمایند. برای این صفحه همچنان می توان اطلاعات دیگری را نیز اَد کرد.

4 - گزارشات

گزارشات بسیاری می توان در اینجا ارائه نمود برای مثال:

• 4-1 گزارش تمام فیلمهای یک گوینده خاص
  • 4-2 گزارش تمام فیلمهای یک هنرپیشه خاص
  • 4-3 گزارش تمام فیلمهای یک مدیر دوبلاژ
  • 4-4 گزارش تمام نقشهای یک گوینده خاص
  • 4-5 گزارش از فیلمهایی که چند بار دوبله شده اند
  • 4-6 گزارش از فیلمهایی که دوبله آنها در دسترس نیست

و دهها گزارش جذاب دیگر که به لطف SQL قابل طراحی و اجراست.

دوستان عزیز و گرامی

چون بانک اطلاعاتی مورد نظر من توسط SQLserver پشتیبانی می شود هر گونه انعطافی را می توان روی چنین برنامه ای اعمال کرد. این خلاصه ای از ذهنیات من هست. البته ریزه کاریهای فراوانی در فکر دارم که نقل کردنش این پست را طولانی میکرد.

روش ورود اطلاعات:

ابتدا باید کارگروهی در کافه انتخاب شوند. وظیفه این کارگروه در مرحله اول کمک به آنالیز برنامه و تست نمودن آن و گذشتن از مرحله آزمایشی آن خواهد بود. بهتر است یک تاپیک اختصاصی و در صورت امکان خصوصی (قابل مشاهده فقط توسط اعضا فعال) جهت تبادل نظر و رد و بدل اطلاعات و گزارش کار ایجاد گردد و در انجا دوستان در جریان روند کار قرار بگیرند.

سپس افرادیکه امادگی ورود اطلاعات را دارند را توجیه و پستهای کافه را تقسیم بندی می کنیم. اگر اعضای فعال هرکدام زحمت ورود اطلاعات 30 الی 50 فیلم را بعهده بگیرند می توان طی کمتر از یکماه اطلاعات اولیه وارد بانک اطلاعاتی شود. پس از آن بانک اطلاعاتی هر هفته می تواند از روی پستهای ارسالی کافه به روز شود.

باکسی هم در بالای سایت قرار می گیرد که در ان گزارشی از آخرین بروز رسانی به مخاطبین داده میشود. برای مثال:

آخرین بروز رسانی سایت در تاریخ XXXXXXX می باشد که طی آن اطلاعات فرضا سه فیلم سینمایی خارجی و 5 فیلم سینمایی ایرانی و ....... به بانک اطلاعاتی اضافه گردید.

این گزارش برای مخاطبینی که سایت را پیگیری می کنند حائز اهمیت می باشد. در حال حاضر مشکل اصلی در خصوص اطلاعاتی است که در پستها وجود ندارد ( برای مثال نام اصلی فیلم یا برش بخشی از دیالوگ فیلم و یا عمسهای هنرپیشه های فیلم و ....) این موضوع روند کار را کمی طولانی میکند که اگر قرار بود فقط اطلاعات موجود منتقل شود کار خیلی سریعتر پیش می رفت.

نیازی نیست که حتما پس از تکمیل اطلاعات سایت در معرض نمایش قرار بگیرد. بمحض آنکه اطلاعات ورودی به حد قابل توجهی برسد می توان آنرا در دسترس قرار داد و بخشهایی مانند بیوگرافی و مقالات را فعلا غیر فعال نمود (comming soon) را برای همین موقع گذاشتند.

مواردیکه مورد اختلاف اساتید کافه می باشد:

اگر در خصوص نام گوینده ای اتفاق نظر وجود ندارد می توان در مقابل آن نام گوینده را ذکر نمود و ادامه داد به روایتی ..... سپس نام گوینده دیگر. اگر چنانچه سایت مورد توجه قرار بگیرد مطمئنا از روشهایی که مد نظرم هست می توان اطلاعات دقیق تری از مخاطبین سایت گرفت. تواضع و خضوع باید سر لوحه کار باشد و از هرگونه اطلاعاتی استقبال کرد. مطمئنا اگر سایت مورد استقبال قرار گیرد بسیاری از خبرگان و حتی خود گویندگان در این راستا به ما کمک خواهند نمود.

منابع درآمد زایی سایت :

در وهله اول صرفا تبلیغات می تواند پاسخگوی بخشی از هزینه های سایت باشد. اگر آمار بازدید کنندگان سایت بالا برود خودبخود شرکتهای تبلیغاتی جهت سفارش تبلیغات با مدیر اجرایی سایت تماس خواهند گرفت. در مراحل بعدی نیز طرحهایی مد نظرم هست که الآن به صلاح نیست مطرح شود.

برای جلوگیری از هرگونه سرقتی اجازه چاپ صفحات با روشهایی خاص از کاربران سلب می گردد. به روی پرتال یک باکس قرار میگیرد و 10 ارسال آخر کاربران سایت کافه کلاسیک بصورت رول آپ جهت اطلاع مخاطبین این سایت نمایش داده می شود. همچنین یک بنر جهت لینک دادن مخاطبین از این سایت به کافه و بلعکس باید پیش بینی شود.

کلام آخر:

در هر صورت دوستان این گوی و این میدان. حرف دیگری ندارم. اگر اراده ای جهت اینکار وجود دارد من آمادگی خودم را اعلام نمودم. اگر هم تمایلی به راه اندازی چنین سایتی نیست باز طبق معمول اصراری ندارم. اما بقول سرهنگ درست فرمودند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این اتفاق بزودی در حوزه وب رخ خواهد داد و اتفاقا منبع اصلی آنها نیز پستهای همین کافه خواهد بود. پس چه بهتر که بانیان و اعضای همین سایت در این زمینه پیشقدم شوند.

از نظر من پستهایی که در بخش دایره المعارف دوبله در این سایت توسط دوستانی چون ایرج - سم اسپید - رابرت میچم - سهیل - محمد - جان دو - بهزاد ستوده - جیسون بورن - زاپاتا - منصور و ...........  نگاشته شده است در واقع تابلوهای زیبای نقاشی هستند که در گنجه های یک کمد در حال خاک خوردن هستند. این سایت مانند یک گالری آنها را مانند یک تابلو قاب میگیرد و در معرض نمایش می گذارد.

امیدوارم تا حدودی ابهامات دوستان برطرف شده باشد و همچنین پاسخ پیامهای سروان رنوی محترم و ایران کلاسیک گرامی را در این پست داده باشم. شخصا بسیار خوشبین هستم مشروط بر آنکه دوستان همدلی بیشتری برای تحقق چنین آرمانی داشته باشند. قطعا در چنین شرایطی این سایت می تواند بزرگترین مرجع رسمی در این زمینه شود. کابرد و کارایی چنین سایتی چندین برابر بیشتر از یک کتاب می باشد. زیرا هیچ کتابی نمی تواند اطلاعاتش را به این سادگی در اختیار خواننده اش قرار دهد.

ارادتمند دوستان

بروبیکر

۱۳۹۳/۵/۵ عصر ۰۶:۱۶
تشکر شده توسط : سناتور, پرشیا, بانو, اسپونز, مگی گربه, BATMAN, خانم لمپرت, rahgozar_bineshan, Classic, گولاگ, جیسون بورن, سرهنگ آلن فاکنر, زبل خان, حمید هامون, شیخ حسن جوری, پیرمرد, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی
جیسون بورن آفلاین
تحت تعقیب
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۷/۱۵
اعتبار: 22

تشکرها : 1438
( 1644 تشکر در 83 ارسال )
شماره ارسال: #107

بنده هم آمادگی کامل خود را با جناب بروبیکر در به ثمر رساندن این پروژه عظیم اعلام می دارم.

منتها یکی از مسائلی که قبل از به راه انداختن این بانک اطلاعاتی دوبله، به نظر من می رسد،تعریف کردن بعضی از حداقل ها توسط اعضای خبره تالار دوبله هست. مثلا:

1- آیا اطلاعات دوبله تمام فیلم ها، سریال ها، انیمیشن ها و... که در طول این چند دهه دوبله شده‌اند، باید در این بانک ثبت شوند؟ یا باید یکسری حداقل ها رعایت و از ثبت کارهای کم ارزش و بی ارزش جلوگیری شود؟

2- آیا باید مشخصات گویندگان زیرزمینی و خارج از انجمن رو هم در آنجا ثبت کنیم؟ یا ملاک هایی رو برای تعیین کردن یک دوبلور تعریف کرده و مشخصات هر دوبلوری رو در آنجا وارد نکنیم؟

۱۳۹۳/۵/۸ صبح ۰۷:۱۱
تشکر شده توسط : برو بیکر, پایک بیشاپ, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, اسپونز, خانم لمپرت, شیخ حسن جوری, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5299
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #108

به نظر من باید هرچه سریعتر این پروژه سنگین رو شروع کرد اگه منتظر بشینیم تا همه بیان موافقت خودشون رو اعلام کنن هیچ وقت پروزه کلید نمی خوره!

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۳/۵/۸ عصر ۱۱:۱۳
تشکر شده توسط : پایک بیشاپ, برو بیکر, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, اسپونز, خانم لمپرت, شیخ حسن جوری, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 15

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #109

سلام به همه

یک موردی که میخواستم جهت بهبود در روال کافه پیشنهاد بدم این بود که در صفحه اصلی سایت یک قسمت جهت جستجو در سایت

فعال کنید تا افراد با جستجو در آن بتوانند سریع تر به مطالبی که یک شخص ارسال کرده برسند و یا با جستجو نام کاربری سریع تر به

ارسالهای آن شخص دسترسی داشته باشند .البته در حال حاضر جستجو در سایت امکان پذیر هست اما زیاد دقیق نیست و آنطور که

باید در دسترس نیست.

بهتر است این جستجوی پیشرفته در زیر جعبه پیام باشد.

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۳/۵/۹ صبح ۰۹:۳۷
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #110

اگر مدیران محترم این روش رو هم انجامبدن خیلی خوبه.

یعنی هر تالار که دارای چندین مجموعه و تاپیک هست رو به صورت زیر مجموعه تالار در پایین عنوان همون تالار دیده بشه.

مثلا یک تالار هست به عنوان کافه ریک برای اینکه شما دنبال یک چیز بگردید بایدابتدا وارد کافه ریک بشید و بعد دونبال اون بگردید ولی اگر بالای همون تالار کافه ریک کل تاپیک های اونبه صورتزیر مجموعه نمایش داده بشه خیلی بهتر هست.

۱۳۹۳/۵/۹ عصر ۱۲:۵۷
تشکر شده توسط : اسپونز, پیرمرد
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9998 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #111

بروبیکر گرامی

طرح خلاقانه شما واقعا قابل تامل است . بنده هرچه صبر کردم تا دوستان عزیزی که از قدمای دوبله شناسی در فضای مجازی هستند نظری ابراز کنند متاسفانه مطلبی دیده نشد .بهرحال بنده در این حیطه اطلاعاتی اندک و بضاعتی ناچیز دارم که شاید بدرد شما بخورد.امیدوارم این کار قابل تحسین و سترگ شما به مرحله عمل درآید و دوستان مطلع کافه هم از همکاری مضایقه نکنند.

۱۳۹۳/۵/۱۰ عصر ۰۵:۲۹
تشکر شده توسط : برو بیکر, rahgozar_bineshan, اسپونز, سرهنگ آلن فاکنر, خانم لمپرت, شیخ حسن جوری, هانا اشمیت, نایب تیمور خان, پیرمرد, کارآگاه علوی
اسپونز آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۱
اعتبار: 21

تشکرها : 1525
( 1343 تشکر در 85 ارسال )
شماره ارسال: #112

بروبیکر عزیز پیشنهاد بسیار جالبی مطرح نموده اند. بالشخصه مدتها قصد داشتم برای صفحه راهنمای دائره المعارف دوبله نام هر فیلم را به صفحه مربوطه لینک کنم  و برای مدیران کافه ارسال کنم ولی متاسفانه ضیق وقت و تنبلی مانع این عمل شد. ولی پیشنهاد ایشان علاوه بر این مورد کاربردهای بسیاری دارد که در صورت عملی شدن، سایت به منبع بی نظیری در زمینه دوبله تبدیل خواهد شد.

با استقبال از این پیشنهاد اعلام می دارم که حاضرم تا در حد توان با اجرای این پروژه همکاری کنم.

در ضمن، اطلاعات مختصری در رابطه با دوبله انیمیشن دارم که در صورت لزوم می توانم در اختیار سایر دوستان قرار دهم.

موفق و پیروز باشید

میگم، کجا داریم میریم؟
۱۳۹۳/۵/۱۱ عصر ۱۰:۲۴
تشکر شده توسط : برو بیکر, سرهنگ آلن فاکنر, خانم لمپرت, شیخ حسن جوری, پیرمرد, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #113

با سلام

بابت پیشنهاد جامع و کامل بروبیکر گرامی درباره افتتاح بخش دوبله جدید و مجزا و طبقه بندی شده مدتها بود میخواستم اعلام آمادگی کنم که از حقیر هم چنانچه به عنوان ویراستار یا ناظم مطالب کمکی بر میآید افتخار حضور در این طرح بزرگ را داشته باشم...اما...

میگویند چراغی که به منزل رواست به مسجد حرامست...

اکثر تالارهای خودکافه دارای لینک از بین رفته عکسها،فیلمها،ترانه های ارسالی اند که علاوه بر نازیبایی، بیهوده بر بارحجمی صفحه نیز می افزایند .مثلا مطالب تکراری در بخش ترانه ها بسیار دیده میشود بعلاوه آنقدر صفحات زیاد شده که کسی حوصله تورق آن را ندارد. موتور جستجوی کافه را هم که کلا بی خیال شویم...

به نظر من باید هر تالار را به جستارهای زیرمجموعه اش طبقه بندی کرد.اسپم ها و پستهایی که لینکهای خراب دارند حذف نمود و ازهمه مهمتر درابتدای هرجستار یک پست اضافه نمود که فهرست وار ارسالات بعدیش را نام ببرد تا مثلا مطابق فهرست من بدانم فلان ترانه در فلان صفحه بوده و مجدد آنرا ارسال نکنم، یا عوامل دوبله فلان فیلم در فلان صفحه آورده شده است...  کاربسیار سخت و وقت گیری است ولی به زحمت آن می ارزد. من خودم برای تهیه این فهرستها پیشقدم میشوم درصورتیکه مسئولان و کاربران حمایت لازم را به عمل آورند. گفتم حمایت؟ آری حمایت و همت عالی ...انشاالله

از طرفی متاسفانه متاسفانه متاسفانه بعلت کثرت پستهای نامربوط و بعضا اسپم   بیشتر تالارهای کافه دچار مشکل و بی نظمی ونازیبایی شده اند. من بارها در پیامهای خصوصی این مطلب را بعرض رئسا رساندم و مدتی شاهد حذف اسپم و برخورد با کسانیکه صرفا کامنتهای شخصی زیر مطالب میدهند بودم اما بتدریج اوضاع به وضع اسفبار قبل برگشت. به مطلب زیر دقت بفرمایید:

چند روز قبل در سایتی سینمایی داشتم نقد فیلم گمنامی را میخواندم ولی نویسنده آنچنان با مهارت به فیلم پرداخته بود که مطلبش را که بسیار مفصل و حدود یک صفحه اینترنتی بود با دقت خواندم. عالی بود. سپس بی اختیار نظرم به جواب زیر پست ایشان جلب شدبخوانید:

"من هم این فیلمو دیدم خیلی پرهیجان بود اونقد که موقه خوردن چایی نصفشو خالی کردم رو شلوارم و حسابی سوختم واس همین هیچوقت این فیلمو یادم نمیره"

این کامنت بسیار مفید و آموزنده! مرا به یاد یکی از کامنت نویسان حرفه ای کافه کلاسیک خودمان انداخت وقتی نظرم به عکس و اسم کاربر معطوف شد درکمال تعجب دیدم همان حضرت ایشان است. درست مثل ویروسی که در شبکه پخش میشود! ... وامصیبتا...

از مربع مدیریت خواستارم آنتی ویروس کافه را همواره محکم و آپدیت نگاهدارند. با اسپم نویسان هر که میخواهند باشد پیر یا جوان، علامه یا علاف، دوست یا دشمن برخورد کنید تابیش از این شاهد گریز یا گوشه گیری مغزها نباشیم.

ممنون از بذل توجهتان

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۳/۶/۱۴ صبح ۱۱:۴۵
تشکر شده توسط : سروان رنو, کنتس پابرهنه, اکتورز, BATMAN, برو بیکر, اسکورپان شیردل, کاپیتان اسکای, زاپاتا, Classic, هانا اشمیت, Kathy Day, اسپونز, مگی گربه, نایب تیمور خان
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11450
( 18983 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #114

درود بر خانم لمپرت بسیار عزیز ؛

گویا اسپم نویسان در غیاب ما میدان را خالی دیده اند و عرض اندام نموده اند.

بسی خیال باطل !

اینجانب آمادگی کامل خود را جهت حذف این ویروس ها اعلام داشته تقاضا دارد که لینک پست های مورد نظر را در اسرع وقت برای من پیام بزنید تا برخورد نمایم. [تصویر: cowboypistol.gif]

سروان رنو

موصل - پشت وانت نظامی

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۳/۶/۱۴ عصر ۰۱:۳۹
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, کنتس پابرهنه, اکتورز, برو بیکر, BATMAN, اسکورپان شیردل, کاپیتان اسکای, Classic, هانا اشمیت, ژان والژان, مگی گربه, آلبرت کمپیون
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #115

سرکار خانم لمپرت و سایر دوستان!

اگر به مواردی از این دست برخورد کردید حتما دکمه گزارش را فشار دهید تا بنده و جناب سروان رسیدگی کنیم. من خودم آنتی اسپمر شدید هستم و مواردی از این دست رو حتما برخورد میکنم . ولی خب ... گاهی هم از دستمان در می رود. بنابراین به کمک شما احتیاج میشه.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۳/۶/۱۴ عصر ۱۰:۴۶
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, برو بیکر, خانم لمپرت, BATMAN, Classic, هانا اشمیت, سروان رنو, مگی گربه
Kurt Steiner آفلاین
Commanding The 12th Parachute Detachment
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۱/۲۹
اعتبار: 48

تشکرها : 1330
( 7863 تشکر در 407 ارسال )
شماره ارسال: #116

به نام خدا

.

سلام به همه دوستان و عزیزان

.

من نیز علی رغم میل باطنی و به ناچار این مطلب را بعنوان یک پیشنهاد و یک راه حل اجمالی جهت بررسی موضوع پستهای تکراری، در این تاپیک عنوان میکنم که امیدوارم مفید واقع گردد .

بخاطر دارم که بانوی محترم کافه در یکی از پستها، حداقل انتظار از کاربران جدید را مرور هر چند اجمالی نوشته های پیشین انجمن دانسته بودند . اما به هرحال ساختار و  چیدمان کافه کار را تاحدودی دشوار نموده است و شاید کاربرانی نادانسته وقت و تلاش خود را صرف موضوعی میکنند که چه بسا کاربر دیگری به تفضیل در پستهای پیشین از آن یاد نموده است .

در این مورد تذکر دادن چه بصورت درج پست و چه بصورت پبغام شخصی چندان کارساز نیست و بنده تجربه خوبی در این باب ندارم زیرا که کاربران با ذوق و عشق مطالبی را مینویسند و انتظار توجه دوستان را دارند نه کور کردن ذوق و اشتیاقشان

اما پاک کردن موضوع هم شاید راه حل درستی نباشد و اینجاست که نقش ناظرین انجمن پر رنگ می گردد که خود میبایست به مطالب پستهای پیشین تا حدودی اشراف داشته باشند و در درجات بعد نیاز به همکاری کاربران قدیمی و جدید برای اعلام موضوع می باشد .

بعنوان یک پیشنهاد :

پستهایی که تکراری هستند - حداقل در نوشته های جدید - توسط ناظرین یا کاربران ، مشخص و به مسوولین اعلام شوند .

بپاس زحمت دوستی که این مطلب را نوشته است از آنجا که بیش از خود پست صمیمیت و دوستی در انجمن ملاک واقع شود؛ تا مدتی مشخص، بجهت تجدید خاطره و یاد آوری در همان محل خود در تاپیک محفوظ مانده و سپس در کنار پست مشابه اش قرار گیرد- محل پست پیشین هم میتواند توسط دوستان به مسوولین اعلام شود -

در بازدیدها و اصلاحات ماهیانهی انجمن - چک لیست - این نوع پستها مجدداً مقایسه و پستی که مطلب کمتری دارد حذف و یا مطالب آن با درج نام هر دو کاربر ادغام شوند .

مواردی که کاربری موضوعی را هر چند تکراری اما با مطالب بیشتر و شرح و تقضیل نوشته است از این قاعده مستثنا می گردد .

در کل حل مواردی از این دست با کمک تمام اعضا انجام میشود نه با بی تفاوتی و یا تشویق به رویه غلط

پیشنهاد دوم بنده هم اگرچه اندکی تلخ است؛ اما اگر دوستان مایل باشند میتوانم به جهت بهبود فضای کافه بعنوان یادگار در پست بعد مطرح نمایم که امیدوارم دوستان آنرا تنها از روی دلسوزی بدانند.

.

با تشکر از بذل توجهتان

.

kurt steiner

دنیا فریبنده و دل انگیز است اما دوامی ندارد .
۱۳۹۳/۶/۱۴ عصر ۱۱:۳۰
تشکر شده توسط : BATMAN, هانا اشمیت, سروان رنو, شیخ حسن جوری, واتسون
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #117

با سلام. لطفا شرایط ارسال پست رو ویرایش کنید.مثلا وقتی یک پست زده میشه برای زدن پست بعدی باید نزدیک 4دقیقه صبر کرد.

اگر این تایم بشه زیر 1دقیقه خیلی خوب میشه.

۱۳۹۳/۶/۱۶ عصر ۰۷:۳۰
تشکر شده توسط : Kathy Day, زرد ابری, پیرمرد, واتسون
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۳۱
اعتبار: 49

تشکرها : 1957
( 4239 تشکر در 288 ارسال )
شماره ارسال: #118
فعال کردن بخش نظر دهی

دوستان و همراهان گرامی

مدیران ارجمند سینمایی ترین پایگاه اینترنتی دنیا به زبان شیرین پارسی

سپاس و درود

"این کافه به دست زنده نیست، به دل، زنده است."

همین پایگاه با آن آبی بدرنگش که مثل چهار تا خط عهد داس و ان سی می ماند (یک ستاره ی زنگ زده ی حلبی که پشتش قلبی از طلاست) با نفس دوستان و گرمای قلب دوستدارانش می تپد، می‌ارزد به هزار تا وب سایتی که هزارجور رنگ و افکت و ... دارد اما بد نیست کم کم مدیران ارشد به فکر به روز کردن آن باشند.

دو نکته ی مهم که سبب پویایی کافه است یکی فعال سازی بخش نظر دهی است. این که کاربران بتوانند نظراتشان را در کنار پسند بنویسند و دیگری توانایی پخش فیلم با دریافت کد پخش ویدیو از وب سایت هایی همانند آپارت است.

تغییر این شکلک‌ها که انگار وُولوولک دارند :eee2به اسمایل های سینمایی نیز از دیگر نکته‌هاست.

سپاس و درود و مانند همیشه:

ارادتمند: کاپیتان اسکای
۱۳۹۳/۶/۱۷ عصر ۱۲:۴۶
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, سروان رنو, شیخ حسن جوری, ژان والژان, هانا اشمیت, اسپونز, Classic, rahgozar_bineshan, پیرمرد, مگی گربه
اکتورز آفلاین
مشتری همیشگی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۴/۲۱
اعتبار: 38

تشکرها : 2361
( 3930 تشکر در 189 ارسال )
شماره ارسال: #119

دوستان اگربخاطر داشته باشید پارسال یک چیزهایی به صفحهء اصلی کافه اضافه شد که ازآن چندان استقبالی نشد ( لینک یک سایت دیگر و جعبه ای برای نمایش ارسالهای جدید ) .

اما پیشنهاد بنده این است که در همان مکان ( دور و اطراف جعبهء پیام ) کادرکوچکی قرار داده شود که مستقیم به آپلودسنتر کافه وصل شود .

یعنی اینکه با فشردن دکمه ( کلیک روی گزینهء آپلود عکس ) همان مسیر آپلود پدیدار شود و بعداز اتمام لود شدن تنها یک لینک و آن هم کد تصویر برای درج در تالار (فروم) تحویل داده شود.

نه فضای آنچانی میگیرد و هم مستقیم تر است ، ضمن اینکه مال خودمان است.

اضافه کردن و قرار داشتن این مورد در زیر لوگوی کافه ( همان حوالی جعبهء پیام ) این امکان را میدهد که در هنگام نوشتن پست جدید خیلی آسانتر از یک صفحهء دیگر به آن دسترسی داشته باشی. ( چون لوگو و جعبهء پیام هنگام نوشتن پاسخ جدید قابل روئیت هستند ).

البته ازاین هم بهتر همان که در خود صفحهء ارسال جدید قرار بگیرد. ( مثلآ بالای کادر ضمیمه ها ) .

[تصویر: 1410397870_3053_50ffc37ec2.jpg]

امیدوارم مدیران عزیز توجه کنند ( این ضمیمه ها رو هم بردارید اون رو جاش بزارید خوب میشه ).

فایل های ضمیمه بند انگشتی

در این درگە کە گە گە کــُــە کــَــە و کــَــە کــُــە شود ناگە / ز امروزت مشو غرە کە از فردا نەای آگە
۱۳۹۳/۶/۲۰ صبح ۰۴:۵۴
تشکر شده توسط : ژان والژان, هانا اشمیت, برو بیکر, BATMAN, کاپیتان اسکای, اسپونز, مگی گربه, شیخ حسن جوری
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #120

با سلام. در صورت امکان شرایط پست زدن رو در یک تاپیک تغییر بدین. مثلا اگر بخواهیم دو تا پست رو در یک تاپیک در یک روز بزنیم هر دو تا پست با هم ادغام میشن و باید تا روز بعد صبر کنیم و بعد پست جدید بزنیم.

۱۳۹۳/۶/۲۵ عصر ۰۷:۱۹
تشکر شده توسط : پیرمرد, کاپیتان اسکای, BATMAN, زرد ابری
ارسال پاسخ