[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 4.25 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد برای بهبود کافه
نویسنده پیام
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 47

تشکرها : 3518
( 2849 تشکر در 120 ارسال )
شماره ارسال: #181
RE: دوست داریم انجمن اینگونه باشد ( قوانین نگارش )

برو بیکر عزیز

اگر بر رعایت فاصله ی زمانی اصرار دارم به این دلیل است که بارها شاهد آن بوده ام که به دلیل عدم رعایت فاصله ی زمانی_اتفاقا در یک تاپیک_ پست های با ارزش دوستان گرانقدر از دید سایر کاربران خارج شده است.چه بسا با ارسال یک پست جدید مثلا در قسمت یک عکس یک خاطره صفحه به کلی عوض میشود و پست کاربر قبلی که هنوز دیده نشده از دید خارج میشود.

برای من قابل درک نیست که رعایت یک فاصله ی زمانی 12 ساعته و حداقل 6 ساعته اینقدر طاقت فرسا باشد.اتفاقا باید این نکته را هر چند وقت یک بار گوشزد کرد تا کاربران تازه وارد هم از این قانون نانوشته مطلع شوند.

در نظر داشته باشید من کاربر فعالی نیستم و هر از چند گاهی پست ارسال میکنم.پس تاکید بر این موضوع صرفا به خاطر دیده شدن پست های خودم نیست.

پس به احترام دوستان از جمله بانو,خانم لمپرت,جناب زاپاتا,حمید هامون و ...که بارها شاهد تذکرشون در این مورد بودم امیدوارم همه این قانون نانوشته رو رعایت کنند.

ارادتمندتان:کنتس پابرهنه

کمین بگیر جهانت را ، سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۰۸:۲۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : هانا اشمیت, BATMAN, برو بیکر, حمید هامون, پیرمرد, Memento, Kurt Steiner, خانم لمپرت, اسپونز, برت گوردون, مگی گربه, سروان رنو, واتسون, فورست, زرد ابری
Memento آفلاین
(2000)

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۱۷
اعتبار: 46

تشکرها : 4500
( 3946 تشکر در 154 ارسال )
شماره ارسال: #182

(۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۰۶:۴۷)برو بیکر نوشته شده:  

1 - آواتار اعضا : 

2 - آپلود عکس

3 - رعایت فاصله زمانی

با تشکر و سپاس از جناب بروبیکر به خاطر یادآوری این نکات دقیق.

من فقط جسارتا چند خطی درباره این نکات بگم.

درباره اندازه آواتار باید بگم که بنده هم قبلا با این مسئله برخورد کرده بودم ولی به نظر من باید برعکس به ماجرا نگاه کرد. درست است که حداکثر عرض عکس 201 پیکسل است ولی نوار سمت راست پست ها خود به شکل پیش فرض 185 پیکسل عرض دارد. در نتیجه عکس های کوچک تر از این اندازه هیچ کدام خللی در نظم ایجاد نمی کند ولی عکس های بزرگتر باعث گشادتر شدن این نوار و یک به هم ریختگی می شود. (که البته برای شخص بنده خیلی حساسیت برانگیز نیست.)

با توجه به اینکه تعداد کاربرانی که عرض عکسشان زیاد است بسیار کمتر از سایر دوستان است به نظر بهتر است راهکار را معکوس کنیم.

برو بیکر، کورت اشتاینر، اسکورپان شیردل، فرانکنشتاین، زرد ابری، نوبادی و ...

ولی به هر حال تعداد این دوستان بسیار کمتر از کسانی است که آواتار کوچکی دارند. دقت کنید که اکثر مدیران سایت نیز آواتار کوچک دارند.

ضمن اینکه بعضی دوستان (از جمله خود بنده)در برخی ارسال ها عرض عکس های آپلودی را دقیقا به اندازه عرض صفحه گرفته اند و با بزرگ کردن آواتارشان این عکس ها از سمت چپ بی نظمی ایجاد خواهند کرد...

درباره لازم نبودن رعایت فاصله زمانی در یک تاپیک هم دوباره بنده کاملا برعکس فکر می کنم. به نظر بنده حقیر، گذاشتن دو  پست با فاصله زمانی کم در یک تاپیک (بجز همان موارد راهنمایی در مورد نام فیلم) باعث دور از دید شدن پست قبل می شود. یکی از دلایل این است که ممکن است برخی از دوستان پست بالایی را نگاه نکنند، یکی دیگر همان طور که کنتس گرامی گفتند این است که ممکن است پست به صفحه بعد منتقل شود ولی چیزی که به نظر بنده از همه مهم تر است، نام شخص دوم است که پای آخرین ارسال درج می شود. تصور کنید که فردا یکی از کاربران قدیمی کافه ببیند که شخص معلوم الحالی مثل هانیبال در این تاپیک پست گذاشته است. به احتمال زیاد هیچ رغبتی به باز کردن این تاپیک نخواهد داشت که تازه بعد از آن بیاید و پست موشکافانه شما را ببیند.

اتفاقا همان طور که چند وقت پیش گفتم به نظر من رعایت فاصله زمانی در تالار ها اهمیت کمتری دارد. هم به این دلیل که تالار ها خیلی محیط گسترده ای است و به دلیل پست های زیاد این مراعات ممکن است کمی دردسر ساز شود.

هم اینکه خوشبختانه در صفحه نمایش ارسال های امروز، موارد جدید بر حسب تاپیک دسته بندی می شوند و نه بر حسب تالار. به نظر استفاده از این صفحه برای اطلاع از پست های جدید خیلی منطقی تر از گشتن به دنبال تغییر در صفحه اول است. البته مسلما وجود نام شخص قبل در صفحه اول نوعی احترام به شخص نگارنده پست قبل است ولی به نظر بنده حقیر اگر قرار باشد بین رعایت فاصله زمانی در تاپیک ها و در تالارها یکی را انتخاب کنیم مورد اول مناسب تر خواهد بود.

باز هم خواهشمندم این جسارت بنده را به پای بی ادبی نگذارید...

ارادتمند همه دوستان

۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۰۹:۵۸
تشکر شده توسط : پیرمرد, Kurt Steiner, کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, حمید هامون, دکــس, زینال بندری, اسپونز, برت گوردون, rahgozar_bineshan, BATMAN, تایتوس پولو, سروان رنو, واتسون, فرانکنشتاین, زرد ابری
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #183

(۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۰۶:۴۷)برو بیکر نوشته شده:  

اگر عکس شما بزرگتر از 1000 پیکسل باشد پست شما بزرگتر از سایز مانیتورهای استاندارد خواهد شد. بطوریکه حتی گزینه های نقل قول و تشکر از صفحه مانیتور خارج می شود و کاربران برای خواندن پست شما مجبور هستند وقتی به آخر خط می رسند اسکرول کنند تا ادامه خط را بخوانند.

البته این مشکلی است که در بسیاری از عکسها وجود دارد و بنده تا آنجا که از دستم بربیاید و ببینم عکس ها را اصلاح میکنم. برای اصلاح آن هم به جای آنکه خود عکس را کوچک کنم ، نمایش آن را کوچک تر میکنم به این صورت که از امکانات خود کافه استفاده میکنم و با استفاده از گزینه Insert/Edit Image پیکسل عکس را به مثلا 700 کاهش میدهم. به این صورت تمام عکسها به اندازه یکسان درمی آیند بدون اینکه کیفیت اصلیشان تغییر کند:

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۴/۵/۲۹ صبح ۰۳:۱۰
تشکر شده توسط : BATMAN, مگی گربه, خانم لمپرت, Memento, زینال بندری, پیرمرد, حمید هامون, برو بیکر, واتسون, Kathy Day, اسپونز, زرد ابری
تایتوس پولو آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۳/۲۷
اعتبار: 2

تشکرها : 28
( 212 تشکر در 14 ارسال )
شماره ارسال: #184

(۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۰۹:۵۸)هانیبال نوشته شده:  

درباره اندازه آواتار باید بگم که بنده هم قبلا با این مسئله برخورد کرده بودم ولی به نظر من باید برعکس به ماجرا نگاه کرد. درست است که حداکثر عرض عکس 201 پیکسل است ولی نوار سمت راست پست ها خود به شکل پیش فرض 185 پیکسل عرض دارد. در نتیجه عکس های کوچک تر از این اندازه هیچ کدام خللی در نظم ایجاد نمی کند ولی عکس های بزرگتر باعث گشادتر شدن این نوار و یک به هم ریختگی می شود. (که البته برای شخص بنده خیلی حساسیت برانگیز نیست.)

با توجه به اینکه تعداد کاربرانی که عرض عکسشان زیاد است بسیار کمتر از سایر دوستان است به نظر بهتر است راهکار را معکوس کنیم.

برو بیکر، کورت اشتاینر، اسکورپان شیردل، فرانکنشتاین، زرد ابری، نوبادی و ...

ولی به هر حال تعداد این دوستان بسیار کمتر از کسانی است که آواتار کوچکی دارند. دقت کنید که اکثر مدیران سایت نیز آواتار کوچک دارند.

آقا دم شما گرم. دقیقا دست گذاشتی روی مشکل. ::ok:

این بی نظمی حاصل از بزرگ گرفتن آواتار دوستان بشدت روی زیبایی تاپیک ( و ایضا اعصاب کاربر) تاثیر میذاره و حس بی نظمی بدی رو القا میکنه و حتی در مواردی باعث میشه اون عزیز در لیست چشم پوشی قرار بگیره تا فلان تاپیک محبوب شکل قشنگش رو از دست نده!

یادتون باشه عرض آواتار اولیه ی خودم هم 201 پیکسلی بود و وقتی پست میزدم از وضعیتی که آواتارم درست میکرد خجالت میکشیدم!:ccco

۱۳۹۴/۵/۲۹ صبح ۰۷:۴۹
تشکر شده توسط : Memento, زینال بندری, پیرمرد, حمید هامون, BATMAN
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9997 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #185

نکته مهمی است که مدتها قصد بیان آن را دارم ، اما بعنوان یک عضو کوچک کافه فکر کردم شاید برخی از دوستان معزز و فهیمم از حرفهای بنده خدای نکرده برداشت دیگری نمایند و من هم در خجلت بمانم وبه همین خاطر تا کنون از بیانش خودداری می کردم . اما امروز احساس کردم این مهم را باید عرض کنم و قبل از آن حضور تمامی بزرگواران کافه و مدیران این محل دوست داشتنی عذر می خواهم:

کافه کلاسیک نیاز به تعریف و تمجید ندارد و بهترین تعریف از آن،  مطالب مفید و قابل توجهی است که دوستان ارسال می کنند و وزانت آن را باعث می شوند. زمانی که بنده بر حسب اتفاق و به لطف جادوی موتور جستجوگر به کافه رسیدم  و به داخل آن نفوذ کردم دنیایی پر از عشق و علاقه به هنر بویژه دوبله را شاهد بودم. منی که سالها از عشاق سینه چاک دوبله بودم و در سالهای نوجوانی و جوانی دلسوخته این هنر بوده و بدنبال نشانه ای از آن ولو کوچک در هر جا می گشتم این محل را ناب ناب دیدم و بقول استاد ناصر طهماسب اعلای اعلاء...

بزرگانی در کافه بوده اند که دیگر نیستند و بزرگانی آمده اند که همتا ندارند . بنده هم تا بخود آمدم دیدم 4 سال است در کافه و پشت یک میز چوب گردوی اعلاء نشستم و از این محیط دل انگیز لذت می برم . منوی جناب کلاسیک و سروان هم که بسیار مطبوع و دل انگیز است . اما این ماندن بنده و بسیاری از دوستان رمز ماندگاری داشته و آنهم حمایت به حق قدما از تازه واردان بوده که بسیار در انسجام دوستی ها موثر بوده است . اما این رمز ارزان بدست نیامده است .

زیاد به حاشیه نمی روم و به اصل مطلب می پردازم، اگر برخی از دوستان مهربانم در کافه کمی در اعطای رتبه ،اصول قدیمی و اساسی کافه را مدنظر قراردهند مطمئنا به بقا و حفظ کلاس این محیط دوست داشتنی کمک بزرگی خواهند کرد. مدتی است اعطاء اعتبار، آن صورت گذشته را ندارد و راحت تر بگویم برای رسیدن به آن زحمت زیادی قرار نیست کشیده شود.وقتی که کاربر محترمی که قطعا هنر دوست هم هستند طی دو ماه چند ارسال کم اهمیت و سوالی داشته اما ناگهان چند امتیاز کسب می کند ،اگر هم قصد ارسال مطالب خوب و بکر را داشته خیلی تلاشش را نمی کند  و ما با اعطاء رتبه بدون محک زدن واقعی اندیشه هایش او را از حرکت به جلو بازداشته ایم.

شاید این امتیازات برای دلگرمی کاربر تازه وارد ثمر بخش باشد - کمااینکه این نظریه را بنده در گذشته داشتم - اما چون برایش زحمتی صورت نگرفته ،طبعا ارزش رتبه برای او و دیگران کم رنگ تر می شود. دادان امتیاز در برابر امتیاز هم آفت دیگری است که در جای خود نیاز به توجه دارد. بنده سه سال قبل به دوستی به حق امتیازی هدیه کرده ام که استحقاقش را داشته است اما ایشان هیچگاه بنده را محق به دریافت آن ندانسته و من هم گلایه ای نداشته ام و تازه به استانداردهای مورد نظر ایشان هم احترام گذاشته و همیشه به ایشان و مطلبش با دیده مثبت نگریسته ام.

بنابراین از دوستان بزرگوار و فهیمم تمنا دارم در اعطاء رتبه ،استانداردهای نانوشته کافه را رعایت کنند و خدای نکرده باعث نگردیم با تعاریف بی دلیل ،از نوشته های خوب دوستان تازه وارد محروم شویم و از همه مهمتر یک کافه خوب و تخصصی را از دست دهیم. من در این جا به صراحت و با کمال میل اعلام می کنم هریک از دوستان کافه که قبلا به بنده اعتماد کرده و مرا قابل دانسته ، اگر امروز تصور می کند که زاپاتا لایق دریافت این اعتبار نیست آن را حذف نماید و مطمئن باشد مجددا سعی می کنم با تلاش بیشتر و نوشته های مطلوب تر آن را بازستانم ...

۱۳۹۴/۵/۲۹ عصر ۰۵:۳۲
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, Memento, پیرمرد, برت گوردون, Classic, زینال بندری, حمید هامون, دکــس, BATMAN, جیسون بورن, خانم لمپرت, واتسون, Kathy Day, مگی گربه, سروان رنو, Princess Anne, Kurt Steiner, اسپونز, پرشیا, فورست, زرد ابری, هایدی
Classic آفلاین
صاحب کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۷

تشکرها : 6825
( 6072 تشکر در 445 ارسال )
شماره ارسال: #186

(۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۰۹:۵۸)هانیبال نوشته شده:  

درباره سایز  آواتار ,

نوار سمت راست پست ها خود به شکل پیش فرض 185 پیکسل عرض دارد. در نتیجه عکس های کوچک تر از این اندازه هیچ کدام خللی در نظم ایجاد نمی کند ولی عکس های بزرگتر باعث گشادتر شدن این نوار و یک به هم ریختگی می شود. (که البته برای شخص بنده خیلی حساسیت برانگیز نیست.)با توجه به اینکه تعداد کاربرانی که عرض عکسشان زیاد است بسیار کمتر از سایر دوستان است به نظر بهتر است راهکار را معکوس کنیم.

با سپاس از پیشنهاد بروبیکر و دقت هانیبال گرامی ؛

از این پس اندازه عکس آواتار برای کاربران تازه وارد به 185*200 تغییر یافت. ( عرض 185 )

دوستان قدیم هم می توانند با کاهش عرضِ تصویر آواتار خود , ما را در این کار یاری رسانند.

اینهمه کافه توی دنیا هست , اونوقت شما درست اومدین به کافه ی ما
۱۳۹۴/۵/۲۹ عصر ۰۶:۲۷
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Memento, برو بیکر, زینال بندری, حمید هامون, پیرمرد, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, هانا اشمیت, BATMAN, گروهبان گارسیا, واتسون, شیخ حسن جوری, مگی گربه, سروان رنو, زرد ابری
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳

تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #187

با سلام

همه ما دوست داریم همیشه انجمن اینگونه باشد.

امروز تصمیم گرفتن تا از قابلیت اعطای اعتبار به کاربرانی که تا کنون در حقشان کوتاهی نمودم ، استفاده نمایم. از وقتی جناب سروان از جیب مبارکشان دو ستاره به حقیر بخشیدند در اولین گام به بزرگانی چون منصور و بروبیکر و زاپاتا که انصافا با پستهایشان کافه را پر بار نموده اند اعتباری ناقابل بخشیدم و با خود گفتم در فرصتی مناسب به سراغ سایر دوستانم بروم.

در فکر بودم که هنگام اعطای اعتبار از چه کلماتی استفاده کنم که زیبنده آنان باشد. لذا با اجازه دوستان به پروفایل برخی از دوستان سَرَک کشیدم تا ببینم سایر دوستانم از چه جملاتی استفاده نموده اند. به جملات زیبا و جالبی برخوردم. از آنجایی که این جملات خصوصی نیستند و قابل رویت برای همه می باشد و از آنجا که شاید برخی از این جملات از دید دوستان پنهان مانده باشد تصمیم گرفتم برگزیده ای از این جملات را خدمت دوستان یادآوری نمایم تا میهمانان کافه چنانچه این پست را دیدند بدانند که چه صفا و صمیمیتی در بین اعضای این کافه وجود دارد. انصافا دوست داریم انجمن اینگونه باشد:

پیرمرد هنگام اعطای اعتبار به سروان رنو نوشته است:

پیرمرد (26) - آخرین ویرایش ۱۸-۱۱-۱۳۹۳، ۱۰:۱۴ عصر 

مثبت (+1): به توصیه روانشناسان سیاستم را از تنبیه به تشویق تغییر دادم باشد که در تو مرید سر به هوا و جوان بی منزل و مأوی کارگر افتد! گرچه "گوش اگر گوش تو و ناله اگر نالۀ ماست/آنچه البتّه به جایی نرسد، فریاد است"

کورلئونه محترم هنگام اعطای اعتبار به سروان رنو از عبارت جالب فوق لیسانس اینگرید برگمن شناسی بهره برده است:

دن ویتو کورلئونه (45) - آخرین ویرایش ۲۶-۱۱-۱۳۸۹، ۰۱:۱۴ صبح 

مثبت (+1): برای لویی عزیز ... رئیس هنرمند ، بافرهنگ و با ظرفیت کلانتری کافه ... به او که نه تنها در اینگرید برگمن شناسی فوق لیسانس دارد بلکه سعدی و خیلی از بزرگان را هم خوب می شناسد ...

ایشان هنگام اعطای اعتبار به بانو نوشته اند:

دن ویتو کورلئونه (45) - آخرین ویرایش ۳-۱۱-۱۳۸۹، ۱۲:۳۶ عصر 

مثبت (+1): هنر را عده ای درک و عده ای حس می کنند اما اندکند کسانی که درک و حس هنر را یکجا دارند همچون بانوی عزیز ... با آرزوی حضور هر چه بیشتر ایشان ...

و برای ایران کلاسیک نوشتند:

دن ویتو کورلئونه (45) - آخرین ویرایش ۲۲-۱-۱۳۹۰، ۰۷:۴۴ صبح 

مثبت (+1): مفهوم زیبای (( فانوس خیال )) در نوشته ها و نگاه خوبشان به سینما تفسیر می شود و هر دیدگاه و نظر پر مهر ایشان بر اعتبار کافه و اطلاعات کافه نشینان می افزاید . به سهم خودم سپاسگزارم ...

کنتس پابرهنه هنگام اعطای اعتبار به بانو نوشته است :

کنتس پابرهنه (20) - آخرین ویرایش ۱۰-۱۱-۱۳۹۳، ۰۱:۰۰ صبح 

مثبت (+1): اعتبار فقط بهانه ایست برای قدردانی از نوشته های دل انگیز و پر بارتان وگرنه حضور بزرگانی چون شما خود اعتبار این کافه ست بانوی گرانقدر.

فورست هنگام اعطای اعتبار به بانو نوشته است :

فورست (11) - آخرین ویرایش ۲۰-۱۲-۱۳۹۱، ۰۳:۰۸ صبح 

مثبت (+1): علاقه من به كافه واشتياق عضوشدن درآن،با جستار"زندان"بوجود آمد…با"زندان"من به زندان كافه افتادم وتا شما اينجا باشيد فورست هميشه كافه نشين خواهد بود…سبزي نام و خنده آواتارت نشانه زندگيست.((سبز باشي بانو جان))

اسکورپان شیردل برای اعطای اعتبار به بروبیکر از ابتکار جالب شعر استفاده کردند:

اسکورپان شیردل (41) - آخرین ویرایش ۱۴-۱۱-۱۳۹۳، ۰۶:۴۴ صبح 

مثبت (+1): آن نویسنده پست های شیک ، آن گشاینده کلی تاپیک ، آن دهنده پیشنهادهای پر دردسر، آن که کرده کافه را بسی بهتر ، آن مغز متفکر ، مولانا جناب بروبیکر :-)

و جالب اینکه بروبیکر نیز در مقابله با مثل با اسکورپان مرا بیاد پیکار شاعرانه شعرا در قدیم انداخت:

برو بیکر (38) - آخرین ویرایش امروز، ۰۱:۴۷ عصر 

مثبت (+1): آنچه ما را می کند از زندگی سیر، دل است - عمر ما را می کند تند و سریع پیر، دل است * گشتم و دیدم درون کافه ای دنج و قشنگ - ناظری را که بود نام و نشان شیر دل است ....

سروان رنو هنگام اعطای اعتبار به بروبیکر نوشت :

سروان رنو (49) - آخرین ویرایش ۱۹-۱-۱۳۹۳، ۱۱:۳۵ عصر 

مثبت (+1): اوایل قرار بود " بروبیکر" رو بفرستیم پیش جناب " ژان والژان " مسئول کوره های آدم سوزی کافه چون خیلی اعتراض داشت. اما اینقدر مطلب خوب نوشت و نوشت تا به نبوغ اش ایمان آوردیم. اینک او از کاربران خوش قلم و خوش ذوق کافه است و شایسته این رتبه و امتیاز .

ژیگا ورتوف هنگام اعطای اعتبار به منصور از جمله پرمعنای پارانومای فضیلتی ناب بهره می برد:

ژیگا ورتوف (13) - آخرین ویرایش ۲۹-۵-۱۳۹۴، ۰۹:۳۷ صبح 

مثبت (+1): برای ترسیم پانورامای فضیلتی ناب روبروی ما

و حمید هامون نیز در وصف منصور می نویسد:

حمید هامون (38) - آخرین ویرایش ۲۵-۶-۱۳۹۰، ۱۲:۳۵ عصر 

مثبت (+1): دایره المعارف کافه و برای من یاد آور دکتر کاووسی محبوبشان.موفق باشند

بروبیکر در وصف ایرج می نویسد:

برو بیکر (38) - آخرین ویرایش ۲۰-۵-۱۳۹۴، ۰۴:۰۶ عصر 

مثبت (+1): سی امین اعتبار تقدیم به مرد خستگی ناپذیر کافه که بوی فردین و بهروز و ناصر را می دهد.

و هانیبال نیز هنگام اعطای اعتبار به زاپاتا می نویسد:

هانیبال (22) - آخرین ویرایش ۱۳-۵-۱۳۹۴، ۱۲:۴۹ عصر 

مثبت (+1): خدمت سوته دل عاشق گذشته ها به پاس دل دریایی و لبخند زیبایتان...

خانم لمپرت در وصف سارا می نویسد:

خانم لمپرت (39) - آخرین ویرایش ۱۰-۵-۱۳۹۴، ۱۰:۱۴ صبح 

مثبت (+1): باید زودتر از اینها برای فعالیتهای ارزشمندتان اعتبارناقابلم راتقدیم می کردم.غنیمتی ناچیز تقدیم به شما برای سینمای جنگ

و رهگذر بی نشان نیز هنگام اعطای اعتبار به اکتورز می نویسد:

rahgozar_bineshan (22) - آخرین ویرایش ۲۴-۱۰-۱۳۹۲، ۰۷:۵۵ صبح 

مثبت (+1): يادش به خير! يه زموني ما هم شيفت شبي بوديم...!! شاد باشي!

و سی.سی.باکستر هم در وصف BATMAN می نویسد:

سی.سی. باکستر (13) - آخرین ویرایش ۲۱-۹-۱۳۹۱، ۰۷:۲۲ عصر 

مثبت (+1): تقدیم به BATMAN گرامی که همانند شخصیت محبوبش، در پشت آن اسم دهشتناک، ذهن و قلبی سرشار از احساس دارد... بتمن عزیز و مهربان بلندای آسمان جایگاه تو باد

بروبیکر در وصف زبل خان نوشته است:

برو بیکر (38) - آخرین ویرایش ۲-۱۱-۱۳۹۲، ۰۷:۱۰ عصر 

مثبت (+1): برای اینکه هم اینجاست - هم اُنجاست - هم همه جاست و لطف ویژه ای هم به بروبیکر دارد

و مگی گربه برای زرد ابری نوشته است:

مگی گربه (42) - آخرین ویرایش ۲-۵-۱۳۹۱، ۰۳:۲۹ عصر 

مثبت (+1): تقدیم به زرد ابری مهربان، فعال و پر شور و با دنیایی سرشار از خاطرات جذاب دوران کودکی.

و پرشیا نیز برای کورت اشتاینر می نویسد:

پرشیا (25) - آخرین ویرایش ۹-۱۰-۱۳۹۳، ۱۱:۲۲ عصر 

مثبت (+1): برای کاپیتان خوش ذوق و متین کافه که ما را به دوران خوش کودکی بازمی گردانند

و زینال بندری نیز هنگام اعطای اعتبار به کاربری که هرگز او را آنلاین ندیده است می نویسد:

زینال بندری (25) - آخرین ویرایش ۱۸-۵-۱۳۹۴، ۰۷:۱۹ عصر 

مثبت (+1): تقدیم به یکی از بزرگان سایت که مطالبشان الگوی اکثر کاربران کافه کلاسیک است. موفق باشید

هایدی نیز در وصف هانا اشمیت می نویسد:

هایدی (16) - آخرین ویرایش ۲۴-۵-۱۳۹۴، ۰۲:۰۵ عصر 

مثبت (+1): تقدیم به هانا اشمیت عزیز و دوست داشتنی فیلسوف کافه با طبع شعری بالا و همچنین علاقه های مشترک ...

اسکارلت اوهارا نیز هنگام اعطای اعتبار به کاپیتان اسکای می نویسد:

اسکارلت اُهارا (25) - آخرین ویرایش ۵-۷-۱۳۹۰، ۰۲:۱۷ عصر 

مثبت (+1): جسور و تیز پرواز. او شوق پرواز دارد. افق های بی کران تقدیم تو باد.

و نهایتا ژان والژن نیز در وصف شیخ الشیوخ گزیده گوی کافه می نویسد:

ژان والژان (39) - آخرین ویرایش ۱-۱-۱۳۹۴، ۰۵:۵۵ صبح 

مثبت (+1): تقديم به شيخ خوش قلب كافه ، اميدوارم همانند شيخ صنعان ، خرقه رهن خانه خمار نداشته باشند

...... و صدها اعتبار و صدها جمله زیبا که دوستان گاه به طنز و گاه با ادبیاتی زیبا ،  در وصف یکدیگر ارسال نمودند و امیدوارم این رفاقتهای مجازی همیشه پایدار و مستحکم باشد و رنگ کدورت بخود نگیرد.

پ.ن: بنده چون خاطره خوشی از پستهایی که به نام دوستان اشاره می شود ندارم ، چنانچه هریک از عزیزانی که نامشان در پست بالا قید گردیده رضایت ندارند به بنده پیام خصوصی بدهند و یا به مدیران اعلام نمایند تا بلافاصله نامشان حذف گردد.

[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۴/۶/۱ صبح ۰۱:۱۳
تشکر شده توسط : هانا اشمیت, زینال بندری, Memento, دکــس, rahgozar_bineshan, واتسون, پیرمرد, هایدی, شیخ حسن جوری, Princess Anne, Kurt Steiner, حمید هامون, برو بیکر, فرانکنشتاین, اسپونز, BATMAN, مگی گربه, گروهبان گارسیا, برت گوردون, کارآگاه علوی, ویگو مورتنسن, پرشیا, ژیگا ورتوف, ژیگا ورتوف, زاپاتا, فورست, زبل خان, اکتورز, ژان والژان, زرد ابری, کاپیتان اسکای
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #188

پریروز و دیشب بروبیکر عزیز به من پیام دادند که دیگر در کافه نخواهند بود.

دیروز فرانکنشتاین گرامی پیام گذاشته بودند که در کافه نخواهند بود.

پس پریروز دوست قدیمی من (رامین_جلیلوند) بخاطر اینکه جواب اس ام اسش را نداده ام امتیاز خود را از منصور کم کردند (اس ام اسی که بجای احوالپرسی آنهم بعد از سالها ، در هردوبار ، فقط میگفت فلان فیلم را بدست من برسان. در واقع فکر فیلم بود تا دوستش)

پسین پریروز کاربری تازه وارد نرسیده شروع کرد به کشیدن نمودار و ارائه جدول . آنهم اندر فواید امتیاز و تشکر . تنها کسی که از این پست تشکر نکرد من بودم. چرا؟ چون میدانستم برخلاف ظاهر زیبا و شکیل این مقاله ، بعدها امتیاز و تشکر چه اهمیتی که بین کاربران پیدا نمیکند.

پس پسیین پریروز فلان بن بهمان ها با چنین عباراتی وارد کافه کلاسیک شدند :

- ارادت به  هیچکاک و نازی های آلمانی هم دارم....

- با اینحال ورود خودمو خوش آمد میگم و از ....  تشکر میکنم و همیشه در کلانتری کافه آمده خدمتم

- از روی عکس می شناسید من رو؟ اسمم رو عوض کردم بخاطر مسائل امنیتی، فامیل هم هستیم؟ نمیدونم؟ پیوندهای زیادی داریم (متولد "کازابلانکا" ، مهاجرت از اسپانیا به "فرانسه" ، ژان"رنو"...

- در ضمن کله ی همفریت بوگارت بیچاره را از بالا و پائین همچون خیار قاچ کرده اید که این گناه عظیم در نزد سروان ( که علاقه ی عمیقی به این جناب دارد) شدیدا نابخشونی است

- یاد دوستیه مان در کازابلانکا اقتادم....اون زمان ....  لطف بزرگی کرد.....برای همین الزا توانست به امریکا بره.....میگن الان خوش و خرم داره زندگیشو میکنه....این بار هم ... اجازه حضور میدن به ما و بانو آدری هپبورن؟؟؟؟؟

- پروفسور ...  هستم مدیر سابق هاگوارتز. با سابقه عضویت در گروههای مرگخواران و محفل ققنوس. و حضور در نبرد خونین و سرنوشت ساز هاگوارتز. تقاضای تایید عضویت دارم

- به به بازم اين آقاي مهربون اومد ! بپرم بغلش ببينم استخوني چيزي داره ؟ اي داد بيداد !!! اين آقاهه كه لوك نيست ! يك جناب سروان فرانسويه !بونژور موسيو ... ميشه اين موجود نازنين دست و پاچلفتي را هم پذيرش نماييد

- و ....

و یک سوال ساده :

ذات انسان اینست که وقتی غریبانه وارد یک محفل میشود سرش پائین باشد و مظلوم. مودب باشد. انسان وقتی وارد جای غریبی میشود بدون شک از محیط اطلاعات چندانی ندارد. افراد را بخوبی نمیشناسد. از علایق آنها بی خبر است. حتی جسارت نمیکند بجای شما به کسی بگوید تو... یک نفر به من بگوید این فرمایشات که بخشی از آنها را به رنگ آبی نوشتم و برای اولین بار از دهان یک تقاضامند عضویت در کافه خارج میشود صحبتهای یک غریبه نا آشناست یا آی دی های چندم افرادی که با آی دیهای مشهورشان مودبند اما سعی میکنند آی دیهای در پیتی آنها به این شکل آغاز شود تا کسی ظن نبرد این همان فرد مودبی است که سالهاست میشناسیم؟!

من از کسی چون رنو گله مندم. ادعای کاراگاه بازی اش گوش فلک را کر میکند اما در مناقشه اخیر ترجیح میدهد پنهان باشد و دیگران (آنهم کاربرانی بسیار خوب مانند لمپرت ، بروبیکر ، فرانکنشتاین ، زاپاتا و بهروز ) به جان هم بیفتند و آنها رنجیده خاطر شوند تا مباد اندکی از گوشه قبای خودش آلوده شود. همین ها کافه را آباد کرده و میکنند. کلاسیک عزیز فراموش کرده ای در پرشن تولز من بودم و شما . سایتی نداشتی آنزمان. چه کسانی کافه را آباد کردند و آب به آسیابش ریختند؟ ... همین ها کافه را آباد کردند. با یک گل بوستان و گلستانی بوجود نخواهد آمد. وقتی گلها زیاد میشود ، وقتی تنوع به میدان می آید ، با محیطی مواجه خواهیم شد که عطرش  دل هر غریبه ای را میبرد. وقتی دو نفر بر سر موضوعی اختلاف نظر دارند پیش از آنکه کار به قهر و کینه و رفتن بکشد این وظیفه شماست که وارد گود شوید و بی طرف ماجرا را برای دیگران و خود آنها عبرت کنید. وقتی دو کاربر عادی وارد مشاجره میشوند وظیفه مدیر داخلی است که وساطت کند اما وقتی خود مدیر با دیگری درگیر بحث میشود باید شخصا عمل کنید و اگر نکنید همین مدیر هم احساس تنهائی خواهد کرد.

من بارها انزجار خود را از آی دی های دوم و سوم اعلام کردم. با شخصت کاربری دوم میتوانید از کاربری اصلی خود دفاع کنید و تا میتوانید آب به کوزه خود بریزید و اعتبار کسب کنید. هم به لحاظ کیفی هم کمی. تا میتوانید کافه را آباد کنید.یا یک کاربری انیشتین باشید و با دیگری در نقش یک روستائی ساده دل یا یک لات و لمپن . نغییر جنسیت دهید و خلق الله را با پیامهای خصوصی سرکار بگذارید. از نظرات دیگران به شکل شخصی در مورد خود آگاه شوید و ... اما پشت همه این مزایای کذایی گندابی هست که انسان از آن بی خبر است. احترام واقعی دیگران را از دست خواهید داد (حتی بدون آنکه کسی قصه را بفهمد). قواعد الهی اینگونه است. کسی که نقش بازی میکند نقشش به حرام ار خود صورتگر چین باشد. اینجا محفل فیلم شناسان است. واقعا تا کی میشود برای کسانی که فیلم شناس هستند فیلم بازی کرد. بولله من که میتوانم همچون مرحوم نوذری یا مرحوم آژیر تا ده نقش را همزمان بازی کنم جرات ساختن یک آی دی دوم را ندارم چون انسان اقلا پیش وجدانش سرافکنده است. عده ای مدتها قبل بخاطر مسائلی از کافه رفتند. به هر روی نمیخواستند با کاربری قبلی وارد شوند و ترجیح دادند در هیئت شخصیتی جدید حضور داشته باشند. کار این عده از دوستان به هیچ عنوان قابل نکوهش نیست. این حق برای آنها محفوظ است و دوست هم ندارند کسی بداند ایکس قدیمی همان ایگرگ جدید است. اما اینکه کسی باشد و در نقشی دیگر هم بازی کند زشت ترین کار ممکن است. چنین رفتاری حس اعتماد ، حس صمیمیت و یکرنگی را از بین خواهد برد.

بروبیکر میگوید به من تهمت ساخت نامهای کاربری زده شده است... من ندیدم جائی در مقابل چشمان همه نامی از او در اینخصوص برده شده باشد. اما گاهی آدرس دهی از نام بردن هم میتواند بدتر باشد. از آنسو گفته میشود مدارکی هست که نشان میدهد چنان است و چنین. اگر مدارک قابل استناد است باید به رویت عموم برسد و اگر قابل استناد نیست حتی به شکل خصوصی هم نباید برای کسی فرستاد. آبروی دیگران چیزی نیست که با حدس و گمان بتوان آنرا به بازی گرفت.

در آنسو فرانکنشتاین را می بینیم که دل نازکتر از هر کسی است. یک روز به من گفت به حرفهای دیگران اهمیت ندهید. اما امروز می بینیم که خود او به حرف دیگران اهمیت میدهد! همه هنرمندان اینگونه اند. آنها نمیتوانند نسبت به صحبتهای دیگران یا نوع نگاهشان بی تفاوت باشند. کاری که زاپاتای عزیز در آخرین پستش کرد باید خیلی زودتر از اینها میکرد. به همین شکل. و نه بشکل خصوصی. عذرخواهی از یک نفر شخصیت انسان را بالاتر میبرد. اینکه در یک پست یک نفر را به باد انتقاد بگیریم و در انتهای آن از جمع عذرخواهی کنیم چه سودی دارد؟ گاهی باید از یک نفر معذرت خواست حتی اگر جمع از ما برنجد.

به هرترتیب من به سهم خود (و به نیابت از همه کاربران کافه) از دو کاربر خوب و توانمند کافه یعنی بروبیکر و فرانکنشتاین میخواهم دلتنگی را کنار بگذارند و این جمع صمیمی را بخاطر چند کلمه حرف و صحبت ترک نکنند. حتی دوست ندارم بروند و بعدها با نامهای کاربری دیگری وارد شوند. کاری که تعدادی از دوستان قدیمی کردند و من هنوز در حسرت آن نامهای سابقم.

میدانم که شخص دیگری حدسیات خود را در قالب مدرک بدست لمپرت عزیز رسانده. اگر قرار باشد دنبال مقصر بگردیم مقصر کسی است که از فرط بیکاری می نشیند و امتیاز و تشکر را میشمارد و فرضیه را با نظریه و تئوری تاخت میزند. خود در حاشیه می نشیند و تا دیگران اینگونه سنگ روی یخ شوند. خود لمپرت شخصیت بزرگ منشی دارد و صحبتهایش همواره وزین و قابل استناد است . ضمن آنکه دلی به غایت مهربان و رئوف هم دارد.

از کلاسیک میخواهم اینقدر در سکوت و انزوا نباشد. گاهی مداخله ، گاهی صحبتهای خودمانی ، گاهی سبب آشتی شدن ، گاهی نصیحت ، گاهی قطره ای محبت میتواند دلی را از رنجش برون آورد. همه کاربران در حکم شاخه های درخت سایت شما هستند. آنها بدون توقع، وقت و ذهن خود را در اینجا به اشتراک گذاشته اند. سرمایه های آنها همینهاست که بی هیچ چشمداشتی سایتی را میسازند که افتخار مدیریتش شخص شما باشید. اینکه گاهی کنار اینها ، با اینها و برای اینها باشید توقع زیادی است؟

و سروان رنو ی عزیز ، وظیفه شماست که آی دیهای دوم و سوم را شناسائی کنید و به شکل خصوصی اخطار دهید و آنرا حذف کنید. شناسائی آی دیهای جعلی کار سختی نیست. قرار بگذارید در فلان تاریخ و فلان روز و فلان دقیقه همه باشند. آی پی ها را یادداشت کنید. بدون شک یک کاربر با نامهای مختلف نمیتواند از آی پی های مکانی مختلفی در یک لحظه استفاده کند (مگر اینکه به دوست و رفیقش رمز و نام دهد که با آی پی او وارد شود که مقایسه آی پی فعلی آنها با آی پی که در آن لحظه وصل میشوند میتواند کار را یکسره کند).برای من بهانه ف یلتر شکن و بهانه های فنی نیاورید چون میدانم کاری نشدنی نیست. اگر چنین کاری نمیکنید یا علاقه ای به اینگونه کاراگاه بازیها ندارید که امروز بلای جان کافه شده ابتدای امر باید در خود شما و آی پی های متعدد خود شما و یا عده ای که با دستان خود به این شیوه بدانها میدان داده اید شک کرد. ما ترجیح میدهیم ده نفر با صداقت و زلالی دل و آنی که هستند در کافه باشند تا اینکه 100 نفر با رنگ و ریا را در اطراف خود ببینیم که نه قابل اعتمادند نه درد دل. اگر برای آبادانی سایت ترجیح میدهید سیاهی لشکر درست کنید و از این ایده حمایت میکنید باید منتظر چنین اتفاقات ناگوار هم باشید. و اگر برای شما رفتن دوستان ناگوار نیست پس واقعا چه جیزی در صدر اولویتهای شماست؟

۱۳۹۴/۶/۱۰ صبح ۰۸:۰۸
تشکر شده توسط : دکــس, هایدی, rahgozar_bineshan, زاپاتا, Memento, ژیگا ورتوف, فورست, پدرام, سروان رنو, زبل خان, اکتورز, سرهنگ آلن فاکنر, برت گوردون, زرد ابری, واتسون, پیرمرد, BATMAN, جیسون بورن
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #189

منصور خان سلام

حقیقت این است که این فرضیات ابتدا توسط چندین کاربر در پیامهای خصوصی به بنده ابلاغ و مصرانه خواستار رسیدگی بودند. من گزارششان را به مقامات بالاتر ارجاع کردم ولی این مسئله مهم چیزی نبود که در زمانی کوتاه قابل حل وفصل باشد آنهم با مشغله های ناظم و ناظر که به هرحال بشرند و با گرفتاری های روزمره نمی توانند تمام وقت مفید خود را صرف تحقیق نمایند. لذا جهت کمک و همکاری و رسیدگی سریعتر به درخواست مهم کاربران از جناب هانیبال که از نخبگان این مملکت و اساتید محترم دانشگاهی و خبره در محاسبات هستند کمک گرفتم. داده ها را به ایشان منتقل کردم و ایشان بر اساس آنها تحقیق آماری نمودند و همانگونه که ملاحظه فرمودید درپایان گزارش ما جناب بروبیکر را با احتمال قریب به یقین بلاتقصیر دانستیم. فقط می ماند مدرک آخر که قاطعانه دو نفر را در جریان این تحقیق محکوم می نماید که بنده خواستار برخورد قانونی با ایشان بوده و هستم.

یاحق

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۴/۶/۱۰ صبح ۰۸:۳۴
تشکر شده توسط : سروان رنو, Memento, ژیگا ورتوف, کنتس پابرهنه, حمید هامون, زاپاتا, ویگو مورتنسن, ژان والژان, برت گوردون, زرد ابری, واتسون, پیرمرد, BATMAN
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18965 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #190

پست جناب منصور دلسوزانه و درست است اما ...

همانطور که بارها گفته ایم , اولویت ما در اینجا محیط دوستانه و آرامش است. هر کاربری که بخواهد جنجال به پا کند ( حتی اگر خود آلفرد هیچکاک  باشد) باید معدوم گردد.nnnn:

ما در پشت صحنه تا جاییکه بتوانیم این غائله ها را می خوابانیم  که این تلاش ها چون پشت صحنه است از چشم دیگران پنهان می ماند  اما هر گاه این زخم ها سر باز کرد و عمومی شد مسلما برخورد می کنیم.

تا حد خاصی هم می توان با مدارا و نصیحت جلو رفت و وقت گذاشت. چون همه ما مشغله و کار و زندگی داریم و شاید بیشتر از روزی یکساعت فرصت کافه گردی نداشته باشیم پس وقت باارزش خود را صرف حواشی و این کارهای بچه گانه نخواهیم کرد.

در پایان ؛ این ریزش و رویش ها طبیعی است و در طی این سالها بارها رخ داده است پس چیز نگران کننده ای نیست و حتی شاید باعث دوری کافه از رخوت و یکنواختی می شود. حتی برخی از دوستان قدیمی و دلخور , با آی دی جدید در حال فعالیت هستند و از این بابت مشکلی نیست. ::ok:

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۶/۱۰ صبح ۰۸:۴۶
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, Memento, ژیگا ورتوف, کنتس پابرهنه, حمید هامون, زبل خان, ژان والژان, زرد ابری, واتسون, پیرمرد, BATMAN, کاپیتان اسکای
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9997 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #191

به قول بزرگترها ، دوستان کافه یک صلوات بفرستند و قضیه را ختم به خیر کنند.بروبیکر عزیز که دست خودش نیست یکشبه بگذارد و برود! همانطور که فرانکی نخواهد رفت . خانم لمپرت هم که چیزی را به دل نگرفته اند و هرچه بوده تمام شده است.منصور عزیز هم آن چه که از او انتظار می رفت در یکی دو پست بالاتر بیان کرد و نشان داد که اگر بخواهد می تواند ریش سفیدی کند و موفق هم شود. جناب سروان هم که قول داده اند مخلان را منهدم کنند ،ببینیم و تعریف کنیم!راستی کلاسیک عزیز در چنین مواقعی جایشان بسیار خالی است!یاد بانو بخیر که در تنشها با آرامشی مثال زدنی سعی در خواباندن غبارها داشت . کافه بسیار به چنین مرام و مسلکهایی نیاز دارد...:llerr

صلوات...

۱۳۹۴/۶/۱۰ صبح ۰۹:۵۷
تشکر شده توسط : Memento, زینال بندری, خانم لمپرت, هایدی, دکــس, فورست, پدرام, rahgozar_bineshan, حمید هامون, سروان رنو, ویگو مورتنسن, زبل خان, سرهنگ آلن فاکنر, ژان والژان, برت گوردون, Princess Anne, زرد ابری, واتسون, پیرمرد, BATMAN
ایرج آفلاین
مشتری کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۳۱
اعتبار: 35

تشکرها : 963
( 7216 تشکر در 230 ارسال )
شماره ارسال: #192
RE: پیشنهادهای کاربران جهت بهبود کافه

چند وقتی است که در تاپیک دایره المعارف دوبله پشت سرهم و بدون توجه به زمان ارسال مطلب توسط کاربر قبلی پست تازه ارسال می شود و

این مساله نه تنها هیچگونه جذابیتی ندارد بلکه این قسمت را تبدیل به کسل کننده ترین تاپیک ها کرده است.

از روز جمعه به مدت چهار روز این قسمت به روز نشده بود تا اینکه بنده دیشب گویندگان فیلمی را نوشتم و هنوز از مدت 12 ساعت که جزو قوانین

کافه است نگذشته بود که دو دوست تازه واردمان بدون رعایت کردن قوانین دو پست بعد از بنده ارسال کردند.

سوال اینجاست دوستان گرامی اگر میخواستند گویندگان فیلمی را معرفی کنند چرا در این چهار روز معرفی نکردند؟ دوستان منتظر ارسال بنده بودند

تا سریعا دو پست بزنند؟

این قضیه که اگر پست جدیدی در تاپیکی زده شود و از مدت ارسال پست قبلی هم زمانی نگذشته باشد اشکالی ندارد و مطالب بالایی هم دیده

می شود چندان منطقی به نظر نمیاد. کما اینکه در سالهای قبل اگر نوشته ای در هر تاپیکی زده میشد دوستان دیگر رعایت کرده و صبر می کردند

تا آن مطلب دیده شود و بعد از مدت زمان مناسبی نوشته جدید را ارسال می کردند.

متاسفانه این مشکلاتی که الان در دایره المعارف دوبله حاکم است ذوق و شوقی برای نوشتن باقی نمی گذارد. اگر این روال در این قسمت ادامه

داشته باشد و دوستان جدید الورود رعایت نکنند بنده نیز مانند دوست گرامی زینال بندری که مدتی است کمتر می نویسند و دوستان قدیمی عزیز

محمد و رابرت میچم که مدتهاست در این تاپیک نمی نویسند انگیزه ای برای ادامه فعالیت در این بخش ندارم.

۱۳۹۴/۶/۲۴ عصر ۰۱:۱۰
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, زینال بندری, دکــس, Memento, حمید هامون, خانم لمپرت, مگی گربه, سی.سی. باکستر, هایدی, پیرمرد
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #193

(۱۳۹۴/۶/۲۴ عصر ۰۱:۱۰)ایرج نوشته شده:  

... این قسمت را تبدیل به کسل کننده ترین تاپیک ها کرده است.

موافقم. ::ok:

به نظر من بهتر است تمرکز دوبله دوستان , به سوی بخش هایی غیر از "دایره المعارف" برود. در این صورت بخش دوبله پویاتر شده و تفاوت سواد آشکارتر می شود.

امکان کپی کردن اطلاعات دوبلورها , یا گذاشتن آنونس , برای اکثر کاربران وجود دارد اما بحث های مفید و اورجینال خیر . چون در این گونه بحث ها است که تفاوت کاربران از نظر معلومات و فهم و سواد هویدا می شود.

۱۳۹۴/۶/۲۴ عصر ۰۲:۰۵
تشکر شده توسط : Memento, حمید هامون, کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, واتسون, سی.سی. باکستر, آلبرت کمپیون, پیرمرد
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4014
( 1969 تشکر در 274 ارسال )
شماره ارسال: #194

سلام و عرض خسته نباشید

پیشنهاد می کنم که زیرمجموعه های هر کدام از شاخه های کافه را به صورت ریز یا کمرنگ ، در جلو یا زیر آن قید کنید.

مثلاً وقتی کسی قصد راهنمایی برای یک فیلم گمشده را دارد، با یک نگاه کلی، زیر مجموعه ی مورد نظر خود را می یابد.

این یکی از مشکلات چند روز اخیر خودم هم هست.

هر بار که می خواهم به موضوعی بپردازم، سردرگم می شوم که در کدام قسمت پست بگذارم.

=========================================

کاربر گرامی درود بر شما. بتدریج که صفحات کافه را بیشتر تورق بفرمایید مانند بقیه کاربران ، جا و مکان مناسب برای هر ارسال دستتان خواهد آمد ولی تا آن زمان بنده به عنوان ویراستار پاسخگوی فرمایشاتتان خواهم بود.

ارادتمند- خانم لمپرت

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۳۹۴/۶/۲۵ عصر ۰۳:۳۰
تشکر شده توسط : Memento, سی.سی. باکستر, حمید هامون
جیسون بورن آفلاین
تحت تعقیب
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۷/۱۵
اعتبار: 22

تشکرها : 1438
( 1644 تشکر در 83 ارسال )
شماره ارسال: #195

(۱۳۹۴/۶/۲۴ عصر ۰۱:۱۰)ایرج نوشته شده:  

چند وقتی است که در تاپیک دایره المعارف دوبله پشت سرهم و بدون توجه به زمان ارسال مطلب توسط کاربر قبلی پست تازه ارسال می شود.....

از چهار سال پیش که عضو کافه بوده‌ام تا به امروز،تا به حال چندین بار مسئله وجود یک ناظر برای نظارت بر بخش دوبله مطرح بوده است. بهتر است یکی از عزیزان با تجربه و فعال در این بخش به عنوان ناظر توسط دیگر کاربران انتخاب شود، تا شاهد اینگونه بی نظمی ها نباشیم. به عنوان مثال وقتی در تالار هنر دوبله بزرگوارانی چون منصور،جان دو،رابرت میچم،زاپاتا،بهزاد ستوده و... دوبله فیلمی را مفصلا معرفی،نقد و بررسی کرده‌اند ، دیگر چه نیازی است که فهرست گویندگان این فیلم به طور ناقص در بخش دایره المعارف دوبله توسط تازه‌واردان ثبت شود؟!

۱۳۹۴/۶/۲۵ عصر ۱۱:۵۳
تشکر شده توسط : سی.سی. باکستر, حمید هامون, Classic, اسپونز, واتسون, هایدی
آمادئوس آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۷
اعتبار: 31

تشکرها : 627
( 1316 تشکر در 67 ارسال )
شماره ارسال: #196

از آنجا که موضوع این مبحث «پیشنهاد» است، سعی می کنم انتقادهایم را به صورت پیشنهاد بنویسم.

از این مجمع هنری-فرهنگی انتظار دارم که پلیس نداشته نباشد و به شیوۀ پلیسی اداره نشود. پیشنهاد می کنم افراد را نرنجانیم و به دنیای باقی نفرستیم و مُهرِ « رحمت الله علیه» پای نامشان نگذاریم، خواه خوب باشند خواه بد، خواه فهیم و باسواد خواه بی سواد و کج سلیقه، خواه قدیمی و باسابقه خواه تازه وارد و نوظهور.

این قهر و آشتی ها، این رماندن ها و رمیدن ها، این یارگیری ها و جانبداری ها برای محیطی مجازی که در آن نه منفعت مادی هست و نه سود معنوی، نه نعمت دنیوی و نه خیر اخروی، تا حدی مبالغه آمیز و کودکانه است.

تمام لطف کافه به بودنِ همگان و تجمع دوستان و دشمنان است. بدون آدمها، بیغوله ای خلوت و خالی و بی صفاست.

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل ( سعدی)
۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۱:۳۰
تشکر شده توسط : Memento, هایدی, Classic, خانم لمپرت, واتسون, پیرمرد, rahgozar_bineshan, Schindler
Classic آفلاین
صاحب کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۷

تشکرها : 6825
( 6072 تشکر در 445 ارسال )
شماره ارسال: #197

(۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۱:۳۰)آمادئوس نوشته شده:  

از این مجمع هنری-فرهنگی انتظار دارم که پلیس نداشته نباشد و به شیوۀ پلیسی اداره نشود.

ضمن سپاس از کاربر آمادئوس , این کار مانند اینست که در جریان خون , گلبول سفید نداشته باشیم و میکروب و سلول های بدن را به حال خود رها کنیم. نتیجه چه خواهد بود ؟ بهترین کار الهام گرفتن از طبیعت است. رها کردن انجمن به حال خود ,  آن را مانند صدها انجمن موجود در اینترنت بی خاصیت و غیرسازنده می سازد ؛ شاید بحث های شدید و جالبی در بگیرد و باعث سرگرمی  شود اما کارکرد نهایی آنگونه بحث ها فقط تلف شدن وقت و FUN خواهد بود؛ نه بر دوستی ها می افزاید و نه بر دانش کاربران.

حال ممکن است به مانند بدن ؛ کاربری خوب که زمانی مورد احترام بوده از مدار تعادل خارج شود و ضررش بیش از نفعش گردد درست مانند سلول های سالم که ممکن است ناگاه سرطانی شوند. در اینگونه مواقع , منافع جمعی حکم می کند که آن عامل مخل و خراب کننده حذف گردد. مسلما این کار بکدفعه انجام نمی شود. همانطور که تقریبا همه کاربرانی که حذف می شوند حداقل سه بار شامل تذکر شده اند و فقط در صورتیکه به رویه مضر خود ادامه داده اند به ناچار حذف شده اند.

وظیفه اصلی مدیران حفظ امنیت و آرامش کافه است به طوری که سایر کاربران , بدون حاشیه به تبادل نظر و بحث بپردازند بی آنکه وقت باارزش خود را صرف بحث های غیرهنری نمایند. مدیران به دلیل دسترسی به اطلاعاتِ پشت پرده , از خیلی مسائل آگاه تر هستند و ممکن است شما به عنوان کاربر , فقط ده درصد از نوک کوه یخ را بیرونِ آب ببینید اما مطمئن باشید آنها در پشت صحنه بعد از کلی تلاش و صحبت و پیام اقدام به حذف کاربر می کنند. این روشِ کلی کافه است که طی این همه سال به خوبی جواب داده است و حاصل آن همین محیط تقریبا مناسب بوده است.

با احترام

کلاسیک

اینهمه کافه توی دنیا هست , اونوقت شما درست اومدین به کافه ی ما
۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۲:۰۴
تشکر شده توسط : حمید هامون, کنتس پابرهنه, زینال بندری, اسکورپان شیردل, خانم لمپرت, سروان رنو, سی.سی. باکستر, واتسون
آمادئوس آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #198
[split] پیشنهادهای کاربران جهت بهبود کافه

جناب کلاسیک،

ابتدا قصد داشتم چیزی ننویسم و به حکمِ « صلاح مملکت خویش خسروان دانند» دم فرو بندم و کافه را -که یقیناً ملک طلق شماست- به سرانگشتان تدبیر خودتان واگذار کنم. اما برای آنکه شبهه ای باقی نماند حرف دلم را می زنم، همانطور که در مطلب اول زدم.

فرمودید آن افراد - که من با ایشان سابقۀ دوستی ندارم، چه در کافه و چه خارج از آن- خطا کرده اند، دست به فعالیت های مخرب زده است و غیره و گفتید که منِ کاربر تنها نوک کوه یخ را دیده ام. خب، باید به اطلاعتان برسانم من حتی نوک کوه یخ را هم ندیدم. چیزی ندیدم و امیدوارم شما انتظار نداشته باشید صرفاً به این دلیل که اخراج شده اند نظر سوئی به این افراد پیدا کنم. شاید خطاکار باشند، ولی این امر به من ثابت نشده است. خیلی از آنهایی که به کافه می آیند، علت آمدنشان خواندن مطالب نغز و سودمند افرادی است که حضور ندارند و یا دلسرد شده اند و فاصله گرفته اند. درهر صورت، برای تماشای در و دیوار کافه به اینجا نمی آیند. در مورد گروه دلسردان چه می گویید؟ ایا ممکن نیست به دلیل رویۀ احیاناً نظامی شما باشد؟

شما وظیفه داشته اید و دارید که پاسخگوی وجدان عمومی باشید. اگر کسی را بدون محاکمه به مسلخ می فرستید، لااقل دلایل آن را به دیگران بگویید.

هدف من دفاع از شخص نیست. هدف من دفاع از حرمت نوشته هایی است که خوانده ایم و از آنها آموخته ایم.

من فکر می کنم نگاه مسئولان کافه به کاربران ( کاربر فلانی...) نگاهی تحقیر آمیز است. مثال:

در بالای این صفحه قسمتی وجود دارد به نام فهرست کابران. وقتی روی آن کلیک می کنیم این پیام را می بینیم:

شما اجازه ورود به این صفحه را ندارید و این خطا ممکن است بنا بر فقط یکی از دلایل زیر باشد:

1. حساب کاربری شما در انجمن مسدود شده است.
  2. شما مجاز به دسترسی به این صفحه نیستید. مدیریت تالار دسترسی شما به این قسمت را محدود کرده است. در صورت تکرار این عمل ممکن است حساب کاربری شما در سایت مسدود گردد.
  3. حساب کاربری شما منتظر تائید مدیریت است و یا منتظر فعال نمودن آن توسط شما از طریق ایمیل میباشد. (ارسال مجدد کد فعال سازی به ایمیل.)

آیا کابر می خواهد چیزی بدزدد که در صورت تکرار عمل حساب کاربری اش مسدود می شود؟ گزینه ای دیده و روی آن کلیک کرده است.

جناب کلاسیک، من آنچه شرط بلاغ بود گفتم.

والسلام

پاسخ مدیر:

متاسفانه برخی دوستان خوب و بی حاشیه کافه , به دلیل عدم آگاهی دچار سوء تفاهم شده اند چون از تخلفات برخی کاربران در پشت صحنه اطلاعی ندارند و فقظ ظاهر و آن ده درصد کوه یخ بیرونِ آب را می بینند. علت اخراج دو سه کاربر خاطی در پروفایل آنها و همچنین در سایر بخش های کافه ( اتاق مدیر - فراموشخانه ) کاملا توضیح داده شده است. گرچه سعی کردند با هیاهو و گل آلود کردن آب واقعیت را پنهان کنند. کاربر مذکور از ماهها قبل در تدارک ایجاد یک سایت مستقل بود و اینجا را یک سکو برای یافتن دوست و جلب اعتماد نموده بود . همچنین با ایجاد آی دی های زیاد سعی در ایجاد باند و افزایش لایک ها می کرد. 

گزینه "لیست کاربران" به دلیل ارسال پیام های تفرقه افکنانه به کاربران لیست (در حجم انبوه)  از سوی کاربر "بروبیکر و بقیه آی دی هایی fake ایشان"  بسته شده است . پیام  خطای داده شده هنگام کلیک بر روی آن گزینه ربطی به مسدود شدن ندارد بلکه فقط بدین معنی است که گزینه مذکور قابل دسترسی نیست. جا دارد کاربران گرامی هنگام برخورد با چنین مشکلاتی به جای پیش داوری , طی یک پیام ساده دلیل را از مدیران جویا شوند تا نه خود و نه دیگران دچار نگرانی نشوند.

با سپاس .

۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۳:۴۱
تشکر شده توسط : هایدی, Memento, Schindler, rahgozar_bineshan
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #199

(۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۳:۵۶)آمادئوس نوشته شده:  

جناب سروان،

اینجا پادگان نیست، لطفاً مطلب مرا برگردانید!

اتفاقا اینجا کاملا پادگان است و بر اساس اصول مترقی رایش اداره می شود nnnn:

پیشنهاد شما در معرض دید مدیران در بخش بایگانی قرار دارد و برای آنها قابل مطالعه خواهد بود .

۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۳:۵۹
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, واتسون, زرد ابری, پیرمرد, آلبرت کمپیون
آمادئوس آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #200

(۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۳:۵۹)سروان رنو نوشته شده:  

اتفاقا اینجا کاملا پادگان است و بر اساس اصول مترقی رایش اداره می شود nnnn:

پیشنهاد شما در معرض دید مدیران در بخش بایگانی قرار دارد و برای آنها قابل مطالعه خواهد بود .

از صراحت و صداقت شما سپاسگزارم و خوشحالم که این اعتراف را از زبان خودتان می شنوم.

متشکرم که متن را نگه داشته اید، آن را برای جناب کلاسیک نوشتم. امیدوارم که بخوانند.

۱۳۹۴/۶/۲۷ عصر ۰۴:۰۳
تشکر شده توسط : سروان رنو, خانم لمپرت, سی.سی. باکستر, واتسون, پیرمرد, rahgozar_bineshan, Schindler
ارسال پاسخ