[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سریال های مشهور خارجی صدا سیما
نویسنده پیام
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 1000
( 1623 تشکر در 207 ارسال )
شماره ارسال: #21
RE: سریال های مشهور خارجی صدا سیما

اصولاً بازیگری یکی از شغل های پردرآمد دنیا محسوب می شود که البته ثبات شغلی چندانی هم ندارد! بسیاری از بازیگران مدتی هستند و بعدش دیگر نیستند و یا اگر هم هنوز هستند به زور خود را سرپا نگاه داشته اند. به طور مثال دهه نود میلادی دوران خوشی بود برای بازیگرانی که نقشهای برجسته ای را در سریال آمریکایی پزشک دهکده برعهده گرفته بودند اما انگار این سریال که تمام شد آنها نیز تمام شدند...

هنگامی که سریال دکتر کوئین زن درمانگر برای اولین بار از تلویزیون ملی پخش شد، پخش آن چند سالی بود که در آمریکا به پایان رسیده بود. این سریال در ایران نیز طرفداران خود را داشت و من نیز که هنوز در دوران نوجوانی به سر می بردم، وابستگی شدیدی به این اثر داشتم و هر هفته جمعه هر طور که بود باید به تماشایش می نشستم. پزشک دهکده قسمت‌های ضعیف زیاد داشت اما آنقدر به کاراکترها و فضای کلی سریال وابسته شده بودم که انگار تبدیل به بخش مهمی از زندگی من گشته بودند. اکثر بازیگران سریال را دوست داشتم و حتی امیدوارم بودم که آثار بیشتری از آنها مخصوصاً جیم نابلاک و یا جیسون لیلند آدامز تماشا کنم. درست است که بیشتر بازیگران این سریال استعدادهای عظیم هالیوودی نبودند اما اعتقاد من این بود که اگر یک بار توانسته‌اند به زیبایی با مردم ارتباط برقرار کنند، دلیلی وجود ندارد که دوباره نتوانند. همان سالها بود که با اینترنت آشنا شدم و البته حتماً باید بخشی از زمانی که در کافی نت از اینترنت استفاده می کردم را به جستجوی این سریال و بازیگرانش اختصاص می دادم! آن زمان سایت های ایرانی به گستردگی امروز نبودند و در نتیجه بعید به نظر می رسید که بشود به زبان فارسی درباره این سریال اطلاعات پیدا کرد. بنابراین جستجوهایم تماماً منعطف به سایت های انگلیسی زبان بود.

همان زمان بود که فهمیدم چند سالی از ساخت این سریال گذشته است. اینکه عکس های بازیگران نشان می دهد که از دوران سریال کمی بزرگتر شده اند. اینکه اکثر بازیگران سریال، موفقترین اثرشان پزشک دهکده است و در آثار دیگر آنها را تحویل نمی گیرند! و اینکه جو لندو کاملاً یک سفید پوست است و هیچ شباهتی به گریمش در سریال ندارد! حتی یادم می آید با دیدن چند عکس از آنها که خندان کنار هم ایستاده‌اند برای مدتی احساس بدی نسبت به آنها پیدا کردم. چرا که انتظار داشتم مانند نقش هایشان در سریال جدی باشند و حالتی رنج کشیده به صورت خود بگیرند!!!{#smilies.biggrin}

نکته جالبی که نظر مرا جلب کرده بود این بود که برخلاف بسیاری از سریال ها که بازیگرانشان پس از تمام شدن سریال دیگر چندان همدیگر را نمی بینند، بازیگران این سریال هر مدت با هم جمع می شدند و عکسهای خود را در اینترنت منتشر می کردند. همیشه نیز اظهار تمایل می کردند که سریال را ادامه دهند. حتی اگر درست به خاطر داشته باشم سالها پیش در یکی از سایت ها دیده بودم که نوید همکاری شان با یکدیگر در یک سریال جدید را داده بودند که البته هیچگاه این اتفاق نیفتاد!

هنگامی که قسمت اول سریال پزشک دهکده ساخته شد اکثراً فکر می کردند که دارند یک فیلم تلویزیونی و یا فوقش یک مینی سریال می سازند. امیدی به موفقیت آن نداشتند و احتمال بسیار کمی می دادند که روزی این فیلم تلویزیونی تبدیل به قسمت اول سریالی اینقدر طولانی شود. حتی جین سیمور سالها بعد در مصاحبه ای اعتراف کرد که دلیل پذیرش بازی در این نقش این بوده که در آن دوره شوهرش تمام پول‌هایش را از دست داده و نه میلیون بدهی برای او گذاشته بود. به همین دلیل جین سیمور حاضر بوده در هر نقشی بازی کند تا بتواند زندگی خود و فرزندانش را سروسامان دهد. او بدون اینکه بداند این نقش تبدیل به مشهورترین کاراکترش می شود به بازیگری در این سریال رضایت می دهد. طبق گزارشات او آخرین نفری بود که به سریال پیوست، درست برخلاف جو لندو که نخستین بازیگر انتخاب شده بود. به هرحال همه چیز دست به دست هم داد که ساخت سریال ادامه پیدا کند و به همین دلیل بود که بسیاری از بازیگران اصلی در قسمت دوم تغییر یافتند. بازیگران نقشهای لورن، جیک اسلیکر و رابرتی در قسمت اول متفاوت بودند، چون تنها قرارداد بازی در یک فیلم تلویزیونی را بسته بودند. خلاصه این سریال ادامه پیدا کرد و بازیگران و کاراکترهای دیگری نیز به آن اضافه شدند که همگی‌شان میلیون‌ها بیننده را در سرتاسر جهان به سمت این سریال کشاندند. حتی گفته میشود که این سریال جزو معدود آثاری بود که به طرفداران اجازه می داد تا از لوکیشن‌ دیدار کنند و با بازیگران عکس بیندازند. با این وجود فصل پایانی سریال آنقدر کلیشه ای و حتی فاقد داستانی اساسی از آب درآمد که در نهایت عمر سریال نیز به سر آمد! اما این چیزی نبود که عوامل سریال می خواستند. پیگیری آنها باعث شد که دو فیلم تلویزیونی پزشک دهکده در ادامه ساخته شود. با این وجود پس از آن، پرونده این سریال برای همیشه بسته شد و هیچ شبکه ای دیگر حاضر نبود دوباره بر روی آن سرمایه گذاری کند.

تعدادی از بازیگران سریال نتوانستند ادامه دهند و از این شغل فاصله گرفتند. عده ای به بازی در نقش‌های بسیار کوتاه و میهمان ادامه دادند. حتی جین سیمور و جو لندو اگرچه پس از سریال پزشک دهکده بیکار نماندند، اما مسیری که طی کردند به روشنی عقب گرد به دورانی بود که هنوز در این سریال محبوب بازی نکرده بودند! سرنوشت عجیبی هم نیست. همیشه تعداد کاراکترها در فیلم ها و سریال ها به مراتب کمتر از تعداد علاقه مندان به هنر است و همین مسیر را برای کم کاری بسیاری از هنرمندان تلویزیون و سینما هموار می کند. تا به حال زیاد پیش آمده بازیگرانی که روزی در دوران اوج خود بودند، اظهار علاقه کنند تا دوباره در نقش محبوب قدیمی خودشان ظاهر شوند، اما شور و اشتیاقی که بازیگران سریال پزشک دهکده در این ربع قرن، برای بازگرداندن این سریال از خودشان نشان داده‌اند، نظیرش دیده نشده است. آنها بارها در مصاحبه های مختلف اظهار داشته اند که علاقه‌مند هستند، دوباره در این نقش ها بازی کنند.

در سال ۲۰۱۴ عده کثیری از بازیگران این سریال از جمله جین سیمور، جو لاندو، ویلیام شاکلی, برندن داگلاس, جیسون لیلند آدامز و غیره دور جمع شدند و در یک اثر کمدی سه دقیقه ای با عنوان Dr Quinn, Morphine Woman در همان نقش های پیشین‌شان به ایفای نقش پرداختند. دکتر کوئین در این فیلم کوتاه، افراد را به مورفین معتاد می کند!!!

در سال ۲۰۲۱ ویلیام شاکلی، جین سیمور و جیسون لیلند آدامز به بهانه تولد شصت سالگی جو لندو به او پیوستند و سال قبلش نیز بسیاری از بازیگران سریال از طریق زوم با یکدیگر ملاقات کرده و یادآوری دوران شیرین گذشته شان در این سریال را کردند.

جو لندو در سریال ۲۰۲۲ باز هم اعلام آمادگی کرد تا دوباره در نقش بایرون سالی ظاهر شود و حتی گفت اگر اجازه ساخت سریال داده شود حاضرند که مانند سریال های نوین، وجهه خشن تر و تلختری به آن بدهند. همه می دانیم که این بازیگر همان کسی است که در فصل پنجم سریال پزشک دهکده تصمیم به ترک آن گرفت، شاید چون آنزمان فکر می کرد که فرصتهای بهتری در انتظار اوست!

چند ماه پیش نیز جین سیمور ایده ای را عرضه کرده است مبنی بر اینکه سریال پزشک دهکده را می توان در دنیای امروز بازسازی کرد اما شبکه های تلویزیونی آنرا رد کرده‌اند! چقدر احتمال دارد که پزشک دهکده ادامه پیدا کند؟ به نظر من احتمالش نزدیک به صفر است. من بازیگران و کاراکترهایشان را دوست دارم اما مگر می شود سریالی پر از پیرمرد و پیرزن ساخت! به هر حال انگار عوامل این سریال قدیمی، هنوز نمی توانند باور کنند که دهه نود دیگر گذشته است و خودشان نیز همینطور!

من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۴۰۳/۱/۶ عصر ۱۲:۲۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, مراد بیگ, سروان رنو, کنتس پابرهنه, دون دیه‌گو دلاوگا, رابرت, Emiliano, Classic, ترنچ موزر, کوئیک
mr.anderson آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۱/۶/۷
اعتبار: 5

تشکرها : 66
( 116 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #22
RE: سریال های مشهور خارجی صدا سیما

سلام. یک سریال ژاپنی یا چینی (شاید هم محصول مشترک) بود که در نیمه اول سال 1382 پخش می شد با عنوان "فرزندخاک" یا "فرزند زمین" درست خاطرم نیست.

درباره مردی با اصالت ژاپنی بود که در چین کمونیست دهه 60 و70 میلادی زندگی می کرد و خانواده اش در زمان جنگ جهانی دوم که ژاپن بخشی از چین و منچوری را اشغال کرده بود به چین آمده و پس از شکست ژاپن خانواده اش را از دست داده بود و سعی می کرد خانواده اش را پیدا کند.

مطلبی ازش اگر کسی داشته باشه ممنون می شوم.

۱۴۰۳/۱/۷ عصر ۰۱:۵۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ترنچ موزر, مارک واتنی, کوئیک
ارسال پاسخ