[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 4.2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصاویر به روایت موسیقی!
نویسنده پیام
ادی فلسون آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۶/۹
اعتبار: 2

تشکرها : 83
( 188 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #30
Music RE: تصاویر به روایت موسیقی!

حوالی سال 64 بود ، زمانی که نیم ساعت خالی انتهای نوارهای ویدیو را اصطلاحا با : شو : پر می کردند ، ترکیبی از موزیک ویدیوهای ایرانی و هندی .... اتفاقا الان که فکرش را میکنم میبینم یک جورایی این قضیه هیجان هم داشت ! اینکه ته اش چی داره خودش کنجکاوی برانگیز بود !

گاهی آهنگ خارجی هم توی اون نوارها پیدا میشد ، بیشتر موزیک ویدیوها و قطعاتی از اجراهای مشهوری که بتدریج جزو نواهای محبوبم شد را همانجا اولین بار دیدم ، کارهایی از ایگلز و آلفاویل و فیل کالنیز و پت شاپ بویز و پینک فلوید و غیره... موزیک ویدیویی از شبح اپرا با اجرای سارا برایتمن و مایکل کرافورد هم یکی از آنها بود ، ترانه ای که همان سالها آنقدر تماشایش کردم که همان قسمت نوار ویدیو خش دار شد ! بعدها ترجمه فارسی نمایشنامه - کتاب ، شبح اپرا هم بدستم رسید و تازه داستان پشت آن ترانه را فهمیدم ، چند سال پیش دقیقا همان اجرای ته نوار بتاماکس را در یوتیوب پیدا کردم و خاطرات همه نوجوانی ام را با همین قطعه چند دقیقه ای دوباره زنده کردم ، احساس وصف ناپذیری که شرح اش روی کاغذ سخت است...

لینک دانلود موزیک ویدیو شبح اپرا - سارا برایتمن و مایکل کرافورد - 1984 - حجم 18 مگابایت

http://www.mediafire.com/download/qoka63...antom1.flv

سال 2011 در سالن رویال آلبرت هال لندن بیست و پنجمین سال اجرای مداوم نمایش موزیکال شبح اپرا جشن گرفته شد ، با یک اجرای رویایی و بینظیر ، تلفیق شگفت انگیزی از رنگ و نور و رقص و آواز و موسیقی زنده، که داستان مرد آواز خوان مرموز عاشق و مخفی در سرداب های سالن اپرا را تعریف میکرد . یکی دو سال پیش که این موزیکال را تماشا کردم بیشتر به شوق دیدار رامین کریملو بود ، خواننده ایرانی بزرگ شده کانادا که جوان ترین خواننده بازیگر نقش شبح تا به امروز هست ، نقشی که احتمالا نام کریملو را برای همیشه در تاریخ ثبت خواهد کرد .

نمایش فوق العاده بود ، عالی و بی نقص و تماشای چند باره آن برای من لذت بخش و شوق انگیز بود ، حتی اگر به موسیقی و آواز و اپرا و نمایش های موزیکال هم علاقمند نباشیم باز تماشای چنین اجرایی خالی از لطف نیست ، شنیدن صدای قدرتمند و رسا و خوش طنین رامین کریملو حس و حال فوق العاده ای داشت.

لینک دانلود اجرای رامین کریملو و سییرا بوگس در رویال آلبرت هال - 2011 - حجم 39 مگابایت - 1280*720

http://www.mediafire.com/download/a4eqq9...rimloo.mkv

در انتهای برنامه اندرو لوید وبر خالق اثر روی صحنه حاضر شد و گروه اجرا کننده را معرفی کرد ، و با دعوت از بازیگران قدیمی سالهای دور همین نمایش حضار را سر ذوق آورد ، ولی غافلگیری اصلی زمانی بود که مایکل کرافورد و سارا برایتمن را هم فراخواند ، من اصلا انتظار دیدن خواننده های محبوبم را نداشتم ، لحظه عجیبی بود درست مثل آدمهای توی آن سالن ذوق کرده بودم !

کرافورد آرام روی سن آمد و از هیجان تشویق حضار لبهایش میلرزید و چشمانش پر از اشک شده بود ، برایتمن هم بعد از او آمد ، سرحال تر و قبراق تر از همراه قدیمی اش و لوید وبر هم کلی برایش کلاس گذاشت و همسر سابقش را فرشته موسیقی اش خواند... غافلگیری بعدی اجرای سارا برایتمن بود و همنوایی با او در نقش شبح را چهار تن از مشهور ترین اجرا کنندگان سابق همین نمایش با همراهی رامین کریملو در انتها انجام دادند ، افرادی مثل پیتر جوباک ، آنتونی وارلو و کالم ویلکینسون....

سارا برایتمن موقع اجرا لحظاتی صدای نفس کشیدنش شنیده شد ، بهر حال او سارای سی سال پیش نیست ، اما اصلا مهم نبود ، آنقدر این اجرا نوستالزیک و شیرین بود که سر کامرون مکینتاش تهیه کننده نمایش مثل بچه های کودکستانی از شادی ذوق میکرد و سر از پا نمیشناخت.....

لینک دانلود اجرای سار برایتمن در رویال آلبرت هال - 2011 - حجم 60 مگابایت - 1280*720

http://www.mediafire.com/download/7nio8r...icheal.mkv

پی نوشت : بخش قرار دادن لینک بنظر غیر فعال میرسید ! نمیدونم ویدیوها قابل دانلود هست یا نه و نمیدونم کسی نوستالزی مشترکی در رابطه با نوشته بالا با من داره یا نه... بهر حال گرفتاری زندگی کسالتبار و مکانیکی این روزها تا الان اجازه حضور مداوم در کافه دلنشین و دوست داشتنی رو بهم نداده ، پس همین امشب و بیخوابی و مرور کافه بعد از مدت ها رو غنیمت میشمرم...

بدرود

مردم را می توان با سحر و جادو برانگیخت و نه با منطق "" ژان رنوار 1894 -1979""

۱۳۹۳/۱۱/۲۷ صبح ۰۲:۳۲
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پیر چنگی, اسکورپان شیردل, خانم لمپرت, پرشیا, هانا اشمیت, BATMAN, سروان رنو, زرد ابری, ژان والژان, حمید هامون, دن ویتو کورلئونه, جولیانو جما, Memento, ایـده آلـیـسـت, جروشا, مکس دی وینتر, آدری لاووا, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - Achilles - ۱۳۹۱/۱۱/۱, صبح ۰۹:۲۵
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - کاوه - ۱۳۹۱/۱۱/۸, عصر ۰۸:۳۷
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - Achilles - ۱۳۹۱/۹/۱۵, عصر ۰۷:۴۰
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - رزا - ۱۳۹۱/۹/۱۶, صبح ۰۳:۴۶
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - Achilles - ۱۳۹۱/۹/۱۹, صبح ۰۹:۵۲
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - پرشیا - ۱۳۹۱/۱۱/۷, عصر ۰۸:۱۳
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - پرشیا - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶, صبح ۰۳:۰۹
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - Achilles - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶, صبح ۰۸:۱۵
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - Achilles - ۱۳۹۱/۱۱/۲۰, صبح ۰۱:۵۴
RE: تصاویر به روایت موسیقی! - پرشیا - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱, عصر ۰۹:۰۰