[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روایات سینمایی !
نویسنده پیام
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #41
RE: روایات سینمایی ! (برادران مارکس)

این جملات از بین صدها جمله بامزه کمدین های محبوب من یعنی برادران مارکس (بویژه بامزه ترین آنها گروچو) انتخاب شده است. البته ترجمه این جملات کار سختی است و گاهی باعث میشود طنز آن از بین برود. چون بیشتر عبارات آنها بازی با کلمات و استفاده از جناس کلامی است ؛ مثلا به این جمله از گروچو مارکس در فیلم نارگیل ها دقت کنید: Ice Water? Get some Onions - that'll make your eyes water  اگر بخواهیم ترجمه اش کنیم میشود : آب یخ؟ یه کم پیاز بخور تا از چشات آب بیاد! می بینید که ترجمه آن بی معنی است. اما در جمله اصلی ، بازی با کلمات Ice Water و eyes water برای شنونده ی انگلیسی  دان خنده دار و مضحک است. فکر می کنم این مشکل در دوبله فیلم های برادران مارکس هم به چشم بخورد. البته فقط 4 یا 5 فیلم از مجموع فیلم های برادران مارکس دوبله شده باشد مثل فروشگاه بزرگ (حسن عباسی به جای گروچو و منصور غزنوی به جای چیکو و پروین ملکوتی به جای مارگارت دومونت که متاسفانه هر سه دوبلور مرحوم شده اند)  ، شبی در اپرا ، در سیرک و یک شب در کازابلانکا.

به هر حال این جملات که از نظر مفهومی بامزه بوده اند انتخاب شده اند که نشاندهنده ذوق ادبی و طنز کلامی ایشان است:

* از  موقعی که کتابتون را برداشتم تا موقعی که اون رو زمین گذاشتم یکسر داشتم می خندیدم ... شاید یه روز دیگه وقت کنم بخونمش!

* من تلویزیون رو بسیار آموزنده می دونم ؛ هر وقت یکی روشنش میکنه میرم تو یه اتاق دیگه و کتاب میخونم!

* من هیچوقت چهره کسی رو فراموش نمی کنم ، اما در مورد شما خوشحال میشم که استثنا قائل بشم!

* به باشگاه تلگراف زدم که : "لطفا استعفای منو بپذیرید ؛ نمیخوام به باشگاهی ملحق بشم که منو به عنوان یه عضو قبول میکنه!"

* شرایط من اینها هستند و اگه شما قبولشون ندارید ... خب ، من شرایط دیگه ای هم دارم!

* او ممکنه شبیه یه احمق به نظر بیاد و مثل یه احمق هم صحبت کنه. اما یه وقت گول نخوری ؛ او واقعا یک احمقه!!

*چیکو: این هم کتابت ، میشه یه دلار

گروچو: این یه ده دلاریه ، بقیه شو بده

چیکو: خورد ندارم ، بقیه شو 9 تا کتاب ببر! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* مرد : تو آدمی یا موشی؟

گروچو: یه تیکه پنیر رو زمین بذار ، اونوقت متوجه میشی! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* اگه یه کم دیگه بهت نزدیک بشم ، میرم پشتت! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* گروچو : تو گل "یاسمن" رو دوست داری؟

زن : آره ، من عاشقشم . از کجا میدونستی؟

گروچو: نمیدونستم! بنابراین به جاش واست گل "فراموشم نکن" گرفتم! (از فیلم یک روز در مسابقه)

* چیکو : چی شده ، آقا؟

گروچو : ما داشتیم یه بحث منطقی میکردیم ، اون واسم چاقو کشید منهم با تیر زدمش!

* لسپاری : اونا به سمت من سیب پرت کردند

گروچو: خب ، الان فصل هندوانه گذشته! (از فیلم شبی در اپرا)

* چیکو : اون چطوری با سه دلار تو نیویورک زندگی میکنه؟

گروچو : مثل یه شاهزاده . البته غذا نمیتونه بخوره ، ولی مثل یه شاهزاده زندگی میکنه! (از فیلم شبی در اپرا)

* گروچو : میدونی من فکر میکنم تو زیباترین زن در تمام دنیا هستی

زن : واقعا؟

گروچو : نه ، ولی دروغ مصلحت آمیز ضرری نداره! (از فیلم یک شب در کازابلانکا)

*راننده تاکسی : هی آقا ، 18.75 {دلار کرایه اش شد}

گروچو : 1875؟ فکرشو می کردم . صندلی مدل 1940 خیلی راحتتره! (از فیلم در سیرک)

منبع : سایت برادران مارکس

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۰/۱۱/۱۷ عصر ۰۷:۰۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آوینا, کاپیتان اسکای, ترومن بروینک, ژان والژان, اسکارلت اُهارا, گرتا, Papillon, پایک بیشاپ, حمید هامون, دن ویتو کورلئونه, الیشا, چارلز کین, مگی گربه, Classic, راتسو ریــزو, دلشدگان, دزیره, سروان رنو, رزا, کلاه سبز, dered, اکتورز, واتسون
گرتا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۲۷
اعتبار: 23

تشکرها : 831
( 846 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #42
RE: روایات سینمایی !

سه روایت از جون کرافورد:

"من به دلار اعتقاد دارم، همه درآمدم را خرج می کنم!"

"اگر جایگاه و مرتبه ای به دست آوردید، به آن افتخار کنید و آن را مخفی نکنید. من دوست دارم مردم مرا بشناسند. وقتی می شنوم کسی می گوید: "اونجا رو نگاه کن، اون جون کرافورده!" برمی گردم و می گویم  : "سلام، حالتون چطوره؟!""

"من هرگز از خانه بیرون نمی روم مگر اینکه شبیه جون کرافوردی باشم که مردم به عنوان ستاره سینما می شناسندش!"

چه پر شتاب فرو می ریزند شن های زمان، مگر آن هنگام که در سختی باشیم! (گوژپشت نتردام/1923)
۱۳۹۰/۱۱/۱۸ صبح ۰۷:۰۵
تشکر شده توسط : حمید هامون, زاپاتا, دن ویتو کورلئونه, الیشا, کاپیتان اسکای, دزیره, میثم, آوینا, اسکورپان شیردل, ژان والژان, اسکارلت اُهارا, Papillon, ترومن بروینک, مگی گربه, رزا, کلاه سبز, dered
آوینا آفلاین
ته تغاری کافه !
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۱۱/۴
اعتبار: 4

تشکرها : 875
( 346 تشکر در 23 ارسال )
شماره ارسال: #43

اینگرید برگمن از نگاه دیگران :

- او زن زنان است.

منظورم این است که او دقیقا همان چیزی است که یک زن باید باشد.

از آن دسته زنانی است که مردان از او وحشتی ندارند، چون خیلی گرم و مهربان است.

یک کیفیت واقعی دارد. این خیلی بد است که ملکه کشوری نیست. (گلدی هاون که در اواخر دوران بازیگری برگمن با او همبازی شد.)

- اگر بازیگری مثل اینگرید برگمن آنطور به شما نگاه کند که انگار شایستگی‌اش را دارید، دیگر لازم نیست خیلی بازی کنید. (همفری بوگارت، درباره نقش موفقش بعنوان عاشق برگمن در فیلم کازابلانکا)

- همان دقیقه اولی که بهش نگاه کردم فهمیدم چیز خاصی دارد.

او یک کیفیت فوق‌العاده از خلوص و نبوغ و شخصیت یک ستاره واقعی را داشت که خیلی نایاب بود. (دیوید اُ.سلزنیک، کسی که برگمن را در سوئد کشف و در هالیوود به یک ستاره تبدیلش کرد.)

- اینگرید بیچاره به پنج تا زبان حرف می‌زند، ولی نمی‌تواند با هیچ کدامشان بازی کند (سر جان گیلگاد) 

۱۳۹۰/۱۱/۱۸ عصر ۰۱:۱۹
تشکر شده توسط : ژان والژان, کاپیتان اسکای, اسکارلت اُهارا, Papillon, سناتور, الیشا, حمید هامون, ترومن بروینک, دلشدگان, رزا, کلاه سبز, dered
آوینا آفلاین
ته تغاری کافه !
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۱۱/۴
اعتبار: 4

تشکرها : 875
( 346 تشکر در 23 ارسال )
شماره ارسال: #44

اینگرید برگمن:

- سرطان کسی را می‌کشد که سرنوشتش را قبول ندارد، کسی که بلد نیست با آن زندگی کند و فقط زمان کمی را که باقی مانده نابود می‌کند.

- بازیگری بهترین داروی جهان است. اگر احساس خوبی درباره‌اش نداشته باشید، به این خاطر که دائم به فکر چیزی مشغول می‌شوید که مال شما نیست، از بین می‌روید. ما بازیگران آدمهای خوشبختی هستیم.

- داشتن یک خانه، همسر و بچه باید برای زندگی هر زنی کافی باشد. این همان چیزی است که ما با آن معنی پیدا میکنیم، مگر نه؟ اما هنوز هم معتقدم هر روز زندگی، یک روز ازدست رفته است. همان طور که فقط نیمی از من زنده است. نیم دیگر در یک کیف، فشرده و خفه شده است.

___________________________________________________________________________​

- من فیملهای زیادی کار کرده‌ام که خیلی هم مهمتر بوده‌اند، اما تنها آدمی که همیشه می‌خواهند درباره‌اش صحبت کنم، بوگارت (در کازابلانکا) است.

- مهم نیست که تو واقعا گریه کنی. مهم این است که تماشاگران فکر کنند تو داری گریه می‌کنی.

- خودت باش. جهان، اصل را ستایش می‌کند.

- در پاریس وقتی کازابلانکا به نمایش درآمد، آنها زیاد از آن استقبال نکردند. دیدگاه سیاسی‌اش را دوست نداشتند. فیلم به سرعت جمع‌آوری شد و هیچ وقت هم به تلویزیون فروخته نشد. چند وقت پیش، آن را مثل یک فیلم جدید در ۵ سینمای پاریس به نمایش درآوردند. نمایش افتتاحیه‌اش راجشن گرفتند و مردم دیوانه‌اش شدند.

- من خجالتی‌ترین آدمی هستم که تا بحال وجود داشته، اما شیری درونم دارم که هیچوقت خفه نمی‌شود.

- زمان کوتاه شده است؛ اما هر روزی که من با این سرطان می‌جنگم و زنده می‌مانم، برایم یک پیروزی است.

- از پیری نمی‌ترسم، چون همه ما پیر می‌شویم. اگر من تنها آدم بودم، می‌ترسیدم. اما همه در یک کشتی هستیم و تمام دوستانم با من می‌آیند. همه ما به سمت پیری حرکت می‌کنیم. اینکه چند سال باقی مانده نمی‌دانیم. فقط باید قبولش کنیم.

- از کارهای که کرده‌ام پشیمان نیستم. فقط از کارهایی پشیمانم که انجام نداده‌ام.

- تا ۴۵ سالگی می‌توانم نقش زنان عاشق را داشته‌باشم. بعد از ۵۵ سالگی می‌توانم نقش مادربزرگ‌ها را داشته باشم. اما این ده سال میانی برای یک بازیگر زن خیلی سخت است.

- یادم می‌آید که (در هالیوود) یک روز کنار استخر نشسته بودم و ناگهان اشک‌هایم روی صورتم جاری شد. چرا من آن قدر ناراحت بودم؟ من موفق شده بودم. امنیت داشتم. اما این کافی نبود. من از درون منفجر شده بودم. (بعد از اینها بود که با روبرتو روسلینی بلند شد و از هالیوود رفت تازندگی دیگری را تجربه کند.)

- (به دخترش ایزابلا روسلینی درباره بازیگری) آنرا ساده بگیر. صورتت را همینطور معمولی نگه دار، موسیقی و داستان پرش می‌کنند.

______________________________________________________________________________

- تنها راه جوان ماندن این است که به پیمودن همان راهی که دارد شما را می‌برد ادامه دهید. این کار حسابی برای من جواب داد. بعد وقتی یکی از کارهایت تمام شد، استراحت کن و از آن لذت ببر.

۱۳۹۰/۱۱/۱۸ عصر ۰۶:۴۶
تشکر شده توسط : ژان والژان, Papillon, سناتور, مگی گربه, الیشا, Classic, حمید هامون, Blanche, دنی براسکو, رزا, کلاه سبز, dered, واتسون
گرتا آفلاین
دوست قدیمی

( 846 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #45

فرد آستر:

"امروزه کار بچه ها خیلی سخت است. آنها مجبورند رفتار خوب را یاد بگیرند، بدون اینکه آن را ببینند!"

"هر چی درجه شما بالاتر برود، اجازه دارید اشتباهات بیشتری را مرتکب شوید. وقتی به بالاترین نقطه برسید، اگر به اندازه کافی اشتباه کنید همه فکر می کنند این سبک شماست!"

"هرگز نخواستم با رقص چیزی رو ثابت کنم و هیچ وقت به عنوان وسیله ای برای بیان خودم از رقص استفاده نکردم. فقط می رقصم، همین! پاهام رو توی هوا تکون میدم، نه بیشتر!"

چه پر شتاب فرو می ریزند شن های زمان، مگر آن هنگام که در سختی باشیم! (گوژپشت نتردام/1923)
۱۳۹۰/۱۱/۲۳ عصر ۱۰:۲۶
تشکر شده توسط : ژان والژان, دزیره, میثم, حمید هامون, Papillon, راتسو ریــزو, اسکارلت اُهارا, مگی گربه, دلشدگان, رزا, dered, واتسون
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۲۶
اعتبار: 25

تشکرها : 1187
( 1465 تشکر در 42 ارسال )
شماره ارسال: #46

دوستان واقعی آدم وقتی معلوم می شوند که پول توی دست و بالت

نباشد

فوریه 1965/ ریچارد برتن

وقتی درگیر یک رسوایی شدی آن وقت می توانی دوستان واقعی ات را

بشناسی

فوریه 1965/الیزابت تیلر

من یک لیبرال دموکراتم و از همه مهم تر یک یاغی
۱۳۹۰/۱۱/۲۵ عصر ۱۲:۲۷
تشکر شده توسط : Papillon, حمید هامون, ژان والژان, گرتا, زاپاتا, دزیره, کاترین جویس, مگی گربه, دنی براسکو, الیشا, رزا, dered
گرتا آفلاین
دوست قدیمی

( 846 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #47

جینجر راجرز:

"تنها راهی که در این دنیا آدم از چیزی لذت ببرد این است که آن چیز را قبل از همه به دست بیاورد!"

کلودت کلبر:

"سالها طول کشید تا بفهمم آدم هیچ وقت داخل وانی از کره نمی افتد، مگر اینکه به سمتش شیرجه برود!"

"مردها با افزایش سن زرنگ تر نمی شوند، فقط موهای سرشان می ریزد!"

۱۳۹۰/۱۱/۳۰ عصر ۰۴:۲۷
تشکر شده توسط : آيدا, حمید هامون, راتسو ریــزو, زاپاتا, Papillon, ژان والژان, ترومن بروینک, دزیره, مگی گربه, اسکارلت اُهارا, الیشا, رزا, dered
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

شماره ارسال: #48

خودپسندی زنان بزرگترین علت بد بختی ایشان و زوال خانواده هاست . هیچ چیز به اندازۀ خودپسندی زنها بنای خانواده ها را ویران نکرده است .

چارلی چاپلین

هرگز نمى خواهم به واسطه محدوديت هايم، محدود شوم .

باربارا استراسيند

من یک لیبرال دموکراتم و از همه مهم تر یک یاغی
۱۳۹۰/۱۲/۱۳ عصر ۰۱:۱۰
تشکر شده توسط : گرتا, حمید هامون, مایکل اسکافیلد, Papillon, دزیره, ژان والژان, الیشا, اسکارلت اُهارا, مگی گربه, رزا, dered, سارا
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

شماره ارسال: #49

بسط و ادامه دوران کودکی؛ دورانی که همه می خواهند آزادتر باشند؛ همه می خواهند قدرتمند

باشند؛همه می خواهندجذاب باشند؛ یا به دنبال دوستی ودرک متقابلند.

مه 1976/ مارلون براندو

فیلم و سینما برای سرگرمی ست.

جان وین

۱۳۹۰/۱۲/۱۵ صبح ۰۹:۴۲
تشکر شده توسط : گرتا, دزیره, ژان والژان, حمید هامون, الیشا, اسکارلت اُهارا, مگی گربه, رزا, dered
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

شماره ارسال: #50

شکست

شکست اجتناب ناپذیر است؛ موفقیت گریز پا

دسامبر 1984/ استیون اسپیلبرگ

حتی با داشتن خلاق ترین آدم های دنیا هم ؛ شانس موفقیت یک فیلم یک به ده است.

اوت 1970/ پیتر اوتول

هیچکس برای ابد آن بالا نمی ماند؛ هیچکس !

نوامبر 1979/ چارلز برانسون

سینما یک تلاش شخصی ست و اگر شکست  خوردی ؛ باید به دلایل قابل قبولی باشد –این تنها راه رشد کردن است.

ژوئن 1980/ داستین هافمن

خیلی به شکست هایم افتخار می کنم ؛ به اندازه موفقیت هایم.

مارس 1991/ فرانسیس فورد کاپولا

۱۳۹۰/۱۲/۲۲ صبح ۱۰:۴۶
تشکر شده توسط : چارلز کین, اسکارلت اُهارا, الیشا, ژان والژان, Papillon, حمید هامون, مگی گربه, رزا, dered
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

شماره ارسال: #51

دستمزد

اگر داستین هافمن باشی و دستمزدت 5 میلیون به اضافه درصدی از فروش. عجله ای برای فیلم

بعدی نداری. دستمزد من خیلی کم تر است . ولی استاندارهای زندگی ام شبیه داستین است .

برای همین هم باید یک عالم فیلم بازی کنم

1985/ مایکل کین

من پولی را که می خواهم می گویم.آن ها هم می دهند. به همین سادگی

1984/هریسون فورد.

درسته سالی 50000 دلار از سود پل رودخانه کوای می گیرم.به نظر خیلی می آید. ولی اگر خردش

کنی:10 درصد به کارگزارم.20 درصد برایمالیات.50 درصد چیزی که می مونه را همسر سابقم بر می

داره. چیزهایی را که فراموش کرده ام را هم اضافه کنید-آنوقت از این سود 10 درصدی فقط 5800

دلار بهم می رسه.

سپتامبر 1978/ ویلیام هولدن

۱۳۹۱/۱/۶ صبح ۰۶:۵۶
تشکر شده توسط : حمید هامون, دزیره, اتان ادواردز, ژان والژان, زاپاتا, سناتور, Papillon, راتسو ریــزو, مگی گربه, رزا, dered, خانم لمپرت
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

شماره ارسال: #52

آثار کلاسیک

اگر فیلمم باعث شود که یک نفر دیگر هم احساس بدبختی کند 

احساس خواهم کرد که وظیفه ام را انجام داده ام.

آوریل 1979/ وودی آلن (درباره فیلم منهتن)

فکر می کنم برتولوچی هم نمی دانست که آخرین تانگو در پاریس راجع

به چیست. و من هم نمی دانستم: این طرف و آن طرف می رفت و به

همه می گفت که فیلم درباره رنج های شخصی خودش است.

مه 1976/مارلون براندو

اورسن ولز همشهری کین را بهترین فیلمش می داند.آلفرد هیچکاک به

فیلم سایه یک شک رای می دهد و کارول رید فیلم مرد سوم را انتخاب

میکند-و من در همه آنها حضور دارم.

دسامبر 1977/ جوزف کاتن

وقتی فیلمنامه آخرین تانگو در پاریس را خواندم به نظر نکته نگران

کننده ای نداشت.20 سالم بود. نمی خواستم ستاره سینما بشوم

هیچ علاقه ای هم نداشتم که یک بازیگر زن جنجالی باشم-فقط می

خواستم وارد سینما بشوم.بعدها فهمیدم که واقعا آلت دست

برتولوچی و براندو شده ام.

نوامبر 1980/ ماریا اشنایدر

باور کنید درباره فیلم کلئو پاترا چیز زیادی به یاد ندارم. چیزهای زیاد

دیگری در جریان بود.

1987/  الیزابت تیلر

(در جریان این فیلم خانم تیلر با ریچارد برتن بیشتر آشنا شد که این آشنایی در 1964 به ازدواج منجر شد)

۱۳۹۱/۱/۲۲ صبح ۱۰:۱۳
تشکر شده توسط : اتان ادواردز, Papillon, ژان والژان, اسکارلت اُهارا, دنی براسکو, دزیره, مگی گربه, رزا, حمید هامون, dered, خانم لمپرت
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

شماره ارسال: #53

لبخند

بدون لبخند هیچ وقت لباس آدم کامل نیست.

1986/ باد کورت

در مکانی مناسب؛ در زمانی مناسب؛ حرف مناسبی زدم و یک لبخند دلچسب تحویل گرفتم.

ژوئیه 1983/ادی مورفی

بهترین قیافهام موقع لبخند زدن است و خدا راشکر-لبخند چاق نمی کند.

سپتامبر 1986/جک نیکلسن

۱۳۹۱/۲/۲۸ صبح ۱۱:۲۸
تشکر شده توسط : Papillon, ژان والژان, سروان رنو, رزا, حمید هامون, مگی گربه, dered, خانم لمپرت
جو گیلیس آفلاین
فیلمنامه نویس

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۴/۱۷
اعتبار: 24

تشکرها : 726
( 1279 تشکر در 68 ارسال )
شماره ارسال: #54

کسی رمانی می نویسد ، کسی سمفونی می سازد، اینها پایه های ساخت یک فیلم هستند.

استنلی کوبریک 1999

--------------------------------------------

بی معنی بودن زندگی فرد است که او را مجبور به ساخت ایده های خود می کند، یا می شود آنرا نوشت یا می شود از آن فیلم گرفت.

استنلی کوبریک 1988

-------------------------------------------

من بزرگم... این فیلم ها هستند که کوچک می شوند
۱۳۹۱/۴/۲۰ عصر ۰۵:۵۵
تشکر شده توسط : دزیره, Papillon, نیومن, ژان والژان, رزا, اسکارلت اُهارا, حمید هامون, بانو, مگی گربه, dered, خانم لمپرت
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

شماره ارسال: #55

آینده

دارم یک فیلم دیگر با ردفورد بازی می کنم. من نقش مینی ماوس را دارم و او میکی

ماوس است.

1988 پل نیومن

دلم نمی خواهد عاقبت کارم ٬ یک پیرمرد 70 ساله خودپرست باشد.

1987/دیوید پوتنام

به زندگی پس از مرگ اعتقاد ندارم٬ هر چند که دارم از ترس خودم را خراب می کنم

ژوئیه1972/وودی آلن

۱۳۹۱/۵/۱۹ صبح ۱۰:۳۰
تشکر شده توسط : اسپونز, Papillon, شرلوك, ژان والژان, رزا, حمید هامون, بانو, مگی گربه, dered, خانم لمپرت
دن ویتو کورلئونه آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۱۰
اعتبار: 53

تشکرها : 1834
( 10943 تشکر در 271 ارسال )
شماره ارسال: #56

مصاحبه اون یارو خیلی احمقانه بود .  در حالیکه سعی میکرد با نمک باشد ، به من گفت :  (( احمقانه ترین سوالی که تا به حال از شما پرسیده اند چه بوده ؟ )) برای لحظه ای فکر کردم و گفتم : (( همین ! ))

جیمز کان

من با این حرفی که می زنید کاملا مخالفم . ولی حاضرم جانم را بدهم تا شما حق داشته باشید این حرف را بزنید ... ولتر
۱۳۹۱/۷/۲۸ عصر ۰۴:۲۵
تشکر شده توسط : Achilles, رزا, ژان والژان, اسکارلت اُهارا, حمید هامون, بانو, Classic, سروان رنو, Papillon, dered, سارا
دن ویتو کورلئونه آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #57

برای جدی بودن ، کمدی تنها راهی است که می شناسم !

((پیتر یوستینف))

من با این حرفی که می زنید کاملا مخالفم . ولی حاضرم جانم را بدهم تا شما حق داشته باشید این حرف را بزنید ... ولتر
۱۳۹۱/۸/۱۱ صبح ۰۹:۳۱
تشکر شده توسط : اسکارلت اُهارا, حمید هامون, ژان والژان, بانو, سروان رنو, Papillon, رزا, مگی گربه, dered
دن ویتو کورلئونه آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #58

من مارلون براندوی نسل خودم بودم ...

بتی دیویس

۱۳۹۱/۸/۱۶ صبح ۱۲:۴۰
تشکر شده توسط : ژان والژان, بانو, حمید هامون, ناخدا خورشيد, Papillon, رزا, مگی گربه, dered
دن ویتو کورلئونه آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #59

از فیلمنامه خواندن متنفرم . اصلا جالب نیست . عکس ندارد !

بئاتریس دال

۱۳۹۱/۸/۲۳ عصر ۰۷:۱۴
تشکر شده توسط : Classic, ناخدا خورشيد, حمید هامون, Papillon, ژان والژان, بانو, رزا, دزیره, مگی گربه, dered, فورست
جو گیلیس آفلاین
فیلمنامه نویس

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۴/۱۷
اعتبار: 24

تشکرها : 726
( 1279 تشکر در 68 ارسال )
شماره ارسال: #60
http://cafeclassic4.ir/imgup/3042/1354360199_3042_9b7ecb75b4.jpg
كارگردان‌هايي مثل بيلي وايلدر اعتقاد نداشتند كه «مديوم سينما» يك رسانه است؛ يعني سينما را مكان و محلي براي پند و اندرز و فلسفه‌بافي و حرف‌هاي «گل‌درشت» نمي‌دانستند. وايلدر معتقد بود: چه فيلم‌نامه‌نويس‌ها و چه كارگردان‌ها بايد يك چيز را خوب بفهمند، يا دست‌كم خود او در دورة طولانيِ فيلم‌سازي‌اش خوب فهميده بود كه تماشاگر دشمن آن‌ها است؛ زيرا تماشاگر پول داده، بليت خريده، دست زن و فرزندانش را گرفته و به سينما آورده و به‌خودش گفته: «همة اين راه را آمده‌ام، اين همه خرج كرده‌ام، حالا مرا سرگرم كنيد. نشانم بدهيد كه قدرت اين كار را داريد، من و همراهانم را با ماجراهاي فيلم درگير كنيد.» از نظر وايلدر: بديهي است كه تماشاگر در آغاز فيلم نسبت به آن‌چه كه مي‌بيند مقاومت مي‌كند، بنابراين بايد با او مبارزه كرد، قلقلكش داد، به او ضربه زد و مقاومتش را درهم شكست. گاهي حس مي‌كنيم كه گلويش را گرفته‌ايم، در اين صورت ديگر نبايد او را رها كنيم. نگذاريم از دست‌مان بگريزد، به ضربه زدن ادامه بدهيم، گريه‌اش بيندازيم يا او را بخندانيم؛ اما به‌خصوص او را بايد خلع‌سلاح و بي‌دفاع كرد.» و اين همه جزيي از كارهايي است كه وايلدر و همكارانش در بسیاری از فیلم‌هایش انجام داده‌اند.

من بزرگم... این فیلم ها هستند که کوچک می شوند
۱۳۹۱/۹/۱۱ عصر ۱۲:۱۱
تشکر شده توسط : حمید هامون, رزا, دزیره, مگی گربه, بانو, کلاه سبز, dered, اکتورز
ارسال پاسخ