[-]
جعبه پيام
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باند , جیمزباند - مامور ما 007
نویسنده پیام
رامین_جلیلوند آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۳۰
اعتبار: 27

تشکرها : 1178
( 2597 تشکر در 321 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: باند , جیمزباند - مامور ما 007

و اما در دنباله با اجازه دوستان از چند کلیپ تلویزیون بی ارزش ساخته امریکا می گذریم و به قولی فست فوروارد می کنیم به صفحه نقره ای سینمای هالیوود.

تهیه کنندگان آلبرت بروکلی و هری سالتزمن در نظر داشتند که صاعقه (تاندربال-مامور ما دو صفر هفت در نمایش در ایران) را از سری نوشته های یان فلیمینگ را به پرده سینما بیاورند که با توجه به هزینه بسیار زیاد فیلم برداری زیر آب و غیره از خیر صاعقه گذشتند و به دکتر نو رو آوردند.

جالب توجه است که نسخه های کتابی جیمز باند به عناصر س ک س و مشروب خوارگی  دو صفر هفت تاکید زیادی دارد که در فیلم ها این عناصر رقیق شده اند عنصر دیگری که کتاب ها به آن تاکید دارند استفاده باند از هوش و مغزش می باشد در حالی که در فیلم ها مخصوصا فیلم های اولیه به قدرت بدنی و تسلط باند به  فنون رزمی بیشتر تاکید می شود.

مهمترین نکته برای تهیه کنندگان انتخاب هنرپیشه مناسب برای جیمز باند بوده است.

لیستی که حقیقتا برای من وحشتناک و احمقانه بوده است شامل: دیوید نیون(پسر خاله یا عمه خود یان فلیمینگ)-جیمز میسون- کاری گرانت! رکس هریسون می باشد که خوشبختانه همگی رد شدند . کاری گرانت - و دیوید نیون حاضر به امضای قرارداد برای اجرای ها بعدی نبوده اند این دو و باقی هم مخصوصا به علت کهولت سن رد شدند. الحمدالله!

البته راجر مور هم کاندید بوده است که تهیه کنندگان ایشان را به دلیل بچه خوشگل بودن رد می کنند!!! و هم چنین تا آنجایی که حافظه من اجازه می دهد جرمی برت ( شرلوک هلمز) هم جز کاندیدها بوده اند و یک سوپر مانکن انگلیسی که الان اصلا اسمش یادم نمی آید که جزییات قیافه باند را داشته ولی اصلا بازیگری بلد نبوده است.

من خودم شخصا بعد از خواندن کتاب ها شدیدا به دو هنرپیشه معاصر برای بازی نقش جیمز باند علاقه داشتم.
1-Clive Owen بازیگر هویت برن
2-Jason Isaacs بازیگر میهن پرست در کنار میل گیبسون

شماره یک فیزیک بدنی جیمز باند را کاملا دارد ولی بی رحمی در چشم هایش ندارد و برعکس شماره دو فیزیک بدنی را ندارد ولی دقیقا معادلی است که یان فلیمینگ در کتاب هایش نوشته است موی سیاه و چشم های خاکستری کاملا بی رحم.

بهرحال نقش به شان کانری غول پیکر می رسد که با گستاخی و قلدری تمام تهیه کنندگان را قانع  می کند که نقش برای خودش می باشد.

از قراری شان کانری از لحاظ شخصیتی و هیبتی کاملا به مامور دو صفر نزدیک بوده است. حتما دوستان می دانند که شان کانری آقای بدن سازی اسکاتلند بوده است و زمانی دوست پسر لانا ترنر بوده است و معشوقه لانا ترنر Johnny Stompanato که از مافیای آمریکا بوده است شدیدا به غیرتش بر می خورد و سرصحنه زمانی دیگر و مکانی دیگر به سراغ شان کانری می رود و کتک مفصلی از مامور ما دو صفر هفت می خورد!!!
برای اطلاعات بیشتر به فیلم محرمانه لوس آنجلس و صحته لانا ترنر مراجعه کنید.

خود یان فلیمینگ از انتخاب شان کانری سیه چرده و با لهجه روستایی اسکاتلندی راضی نبوده است و به قولی در ذهن خودش جیمز باند را اشراف زاده انگلیسی تصور کرده بوده بود! ولى در پایان فیلم گلد فینگر به شان کانری می گوید : من حاضرم نقش را بر اساس صورت و هیبت و شخصیت تو بازنویسی کنم.

بهر حال شان کانری اسکاتلندی با کلاه گیس تحت تعلیمات ویژه کارگردان دکتر نو ترنس یانگ غذا خوردن سیگار کشیدن و لهجه انگلیسی را فرا می گیرد بهترین خیاط ها برایش کت و شلوار می دوزند بدلی برای جنگ های تن به تن جز صحنه پرت کردن راننده قلابی با فن جودو استفاده نمی کند و با موسیقی متن جان بری خدا  بیامرز دو صفر هفت به پرده سینما می آید. سری فیلم های جیمز باند تاکنون 12 میلیارد سود خالص داشته اند.
در ایران ما هم زنده یاد منوچهر نوذری برای اولین بار به فارسی می گوید باند..جیمزباند!

۱۳۹۰/۶/۲ عصر ۱۱:۲۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Classic, دن ویتو کورلئونه, اسکورپان شیردل, دزیره, john doe, کاپیتان هادوک, میثم, بانو, پایک بیشاپ, سروان رنو, کاپیتان اسکای, الیشا, رزا, دلشدگان, ریچارد, dered, ojahed007, زینال بندری, جیمز باند, زرد ابری, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: باند , جیمزباند - مامور ما 007 - رامین_جلیلوند - ۱۳۹۰/۶/۲ عصر ۱۱:۲۹
جیمز باند... مامور 007 - جیمز باند - ۱۳۹۶/۳/۲, عصر ۰۸:۳۴
RE: جیمز باند... مامور 007 - جیمز باند - ۱۳۹۶/۳/۲, عصر ۰۸:۴۹
RE: جیمز باند... مامور 007 - سناتور - ۱۳۹۶/۳/۲, عصر ۰۸:۵۶
RE: جیمز باند... مامور 007 - BATMAN - ۱۳۹۶/۳/۳, صبح ۰۴:۴۳
RE: جیمز باند... مامور 007 - جیمز باند - ۱۳۹۶/۳/۳, عصر ۰۲:۳۵
RE: جیمز باند... مامور 007 - پروفسور - ۱۳۹۹/۳/۸, عصر ۰۷:۳۶
RE: جیمز باند... مامور 007 - سناتور - ۱۳۹۹/۶/۹, عصر ۱۰:۳۲