[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 7 رای - 3.43 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محبوب ترين فیلم های عمر
نویسنده پیام
ادی فلسون آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۶/۹
اعتبار: 2

تشکرها : 83
( 188 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #56
RE: محبوب ترين فیلم های عمر

سلام

به گمانم در باب انتخاب " محبوب ترین فیلم های عمر " من همیشه از یک فرمول شخصی ساده استفاده کردم ، بدین ترتیب که تعداد دفعات تماشای یک فیلم را ملاک اصلی برای سنجش میزان دوست داشتن اش قرار داده ام !! به همین راحتی ......حالا ممکن است فیلم مورد نظر یکی از شاهکارهای 4 ستاره تاریخ سینما باشد یا یک فیلم رده ب راجر کورمن ای و یا حتی یک فیلم کاراته ای بزن و بکش !!

در این میان همیشه استثنائاتی نیز وجود داشته ، مثل فیلمهایی که در یک موقعیت زمانی و مکانی خاص تماشا کرده ام و آنقدر این دیدار اولیه خاطره اش شیرین بوده که در گذر سالها متوجه شده ام آن فیلمها هم به سیاهه محبوب ترین هایم راه پیدا کرده اند ، مثل فیلم ماجراهای رابین هود ( مایکل کورتیز - 1938 ) چون اولین فیلمی بود که در زندگی ام بر پرده سینما تماشا کردم ، آنهم در یک سینمای تابستانه و روباز ( سینما بهمنشیر آبادان ) در کودکی ، امروز که سی و اندی سال از آن شب به خصوص میگذرد ، ارول فلین کماکان قهرمان دوست داشتنی  و ماجراهای رابین هود از فیلم های محبوب ام هستند.

نمونه دیگر این یادگارها آرواره ها اثر مشهور اسپیلبرگ است که این فیلم را هم در سینما رکس آبادان ( سینمای بی نظیری که در 28 مرداد 57 به همراه هفتصد تماشاگر فیلم گوزنها در آتش جهل سوخت و خاکستر شد ) تماشا کردم ، یادم هست در اولین حضور کوسه بر پرده و بهت روی شایدر کل سینما یکمرتبه از ترس جیغ کشیدند !! و من هم که طفلی بیش نبودم زدم زیر گریه !! ... تریلر مشهور عمو استیون را بهمراه موسیقی بی نظیر جان ویلیامز بعدها بارها و بارها تماشا کردم ، و راستش اینکه " آرواره ها " در لیست انتخابی هیچ آدم مشهوری تا به امروز دیده نشده ، اصلا برایم مهم نبوده و نیست.

تعداد دفعات تماشای پدر خوانده کاپولا را اصلا نمیتوانم محاسبه کنم ، همانطور که فیلمداستان پدر خوانده ( ترجمه مرحوم علیرضا وزل شمیرانی ) را هنوز گهگداری با ولع میخوانم ، انگار نه انگار که صد بار قبلا خواندمش ، پدر خوانده آنقدر محکم و کوبنده و جذاب هست که هیچ زمان از محبوبیت اش کاسته نشود ، گمانم صد سال دیگر که روبات های هوشمند نسل انسان را منقرض کنند !! کماکان شاهکار کاپولا/پوزو آنقدر تماشایی باشد که به فیلم محبوب آن آهن قراضه ها هم تبدیل شود !!!

فیلمهایی که به شکلی خستگی ناپذیر ، سالیان سال است از تماشای چندین و چند باره شان سیر نمیشوم ، لیست بلند بالایی را تشکیل میدهند.

پدر خوانده 2 ، بیلیارد باز ، کازابلانکا ، ادیسه فضایی کوبریک ، سامورایی ، از نفس افتاده ، قصه های عامه پسند ، آنی هال ، این گروه خشن ، مضنونین همیشگی ، نابودگر 2 ، راننده تاکسی ، گاو خشمگین ، مرحوم ، مخمصه ، بوچ کسیدی و ساندنس کید ، نیش ، پنجره عقبی ، بدنام ، شاهین مالت ، خواب بزرگ ، داشتن و نداشتن ، ریوبراوو ، شین ، هفت دلاور ، رفقای خوب ، تریلوری سالار حلقه ها ، کوایدان ،تعطیلات رمی.... نه..انگار بی فایده است ، هجوم قر و قاطی ده ها عنوان فیلم محبوب به مغز خسته و خواب آلوده ام دارد کار را خراب میکند !! باید در یک نوشته دیگر و در روز روشن و با ذهنی هشیار آثار محبوب تر از بقیه را در یک لیست کوتاه گزینش کنم و علت دوست داشتن شان را هم بنویسم...

امکان ارسال اولین نوشته ام ، در جمع دوستان فرهیخته و عاشق سینما در کافه کلاسیک افتخار بزرگی بود.

بدرود

مردم را می توان با سحر و جادو برانگیخت و نه با منطق "" ژان رنوار 1894 -1979""

۱۳۹۱/۶/۲ صبح ۰۱:۵۰
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : شرلوك, بانو, دزیره, ناخدا خورشيد, Classic, جو گیلیس, حمید هامون, Papillon, دلشدگان, اسکارلت اُهارا, رزا, dered, ژان والژان, BATMAN, اکتورز, Memento, rahgozar_bineshan, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
محبوب ترين فیلم های عمر - میثم - ۱۳۹۰/۳/۹, عصر ۰۴:۳۷
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - میثم - ۱۳۹۰/۳/۱۰, عصر ۰۶:۱۹
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - FONDA - ۱۳۹۰/۳/۱۰, عصر ۱۰:۱۱
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - california - ۱۳۹۰/۳/۱۱, صبح ۰۲:۲۳
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - میثم - ۱۳۹۰/۳/۱۱, صبح ۰۹:۲۷
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - Classic - ۱۳۹۰/۳/۱۱, عصر ۰۲:۲۶
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - میثم - ۱۳۹۰/۳/۱۱, عصر ۰۴:۲۱
به رسم انتخاب 10 فیلم - MunChy - ۱۳۹۰/۳/۱۱, عصر ۰۵:۰۰
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - میثم - ۱۳۹۰/۳/۱۲, عصر ۰۴:۱۹
RE: فهرست بهترین فیلم های عمر - california - ۱۳۹۰/۳/۱۶, صبح ۰۶:۰۶