[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دایره المعارف بازیگران، کارگردانان، نویسندگان و...
نویسنده پیام
نیومن آفلاین
مامور مکینتاش

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۲۶
اعتبار: 25

تشکرها : 1187
( 1465 تشکر در 42 ارسال )
شماره ارسال: #62
RE: دایره المعارف بازیگران، کارگردانان، نویسندگان و...

داستین هافمن                                                                                             

متولد  8  اوت 1937 در لس آنجلس.پدرش طراح مبلمان بود. تحصیلات موسیقی را در سنتا مونیکا سیتی کالج رها کرد و به

گروه پسا دینا پلی هاس پیوست. بازیگری را از 19 سالگی شروع کرد.هافمن با امید به کسب موفقیت در تئاتر به نیویورک رفت

اما سال ها تلاش اش توام بود با شغل های پیش پا افتاده ای چون دربانی و مستخدمی آسایشگاه روانی بسیاری از شب ها در

آشپزخانه جین هاکمن خوابید در این بین ایفاگر نقش های کوچکی در تلویزیون و گروه های تئاتری  تابستانی بود. در 1965

سرانجام توانست در تئاترهای خارج از برادوی به شهرت برسد. سال بعد به خاط نقش آفرینی اش در اجرای صحنه ای سفر

پنجمین سوار سرنوشت جایزه "ابی" بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

اواخر 166 بازی اش در اجرای صحنه ای فارس اه (EH?) ستایش منتقدان را در پی داشت .پس از مشاهده این اجرای صحنه

ای ؛مایک نیکولز اصرار کرد تا نقش مرد اول فارغ التحصیل (1967) را باید هافمن نسبتا گمنام ایفا کند.

موفقیت چشمگیر فارغ التحصیل هافمن را به موقعیت ستاره رساند.هافمن پس از حضور در اجرای صحنه ای جیمی شاین در

برادوی ,با  کابوی نیمه شب(1969) به سینما بازگشت و در نقش راتسو ریزو ترحم انگیز بازی به یاد ماندنی ارایه کرد.

به خاطر سه فیلم فارغ التحصیل-کابوی نیمه شب و لنی نامزد اسکار شد. و به خاطر کرامر علیه کرامر (1979-رابرت بنتن)نخستین اسکارش را به حق دریافت  و رین من (1988 بری لوینسن) دومین اسکار را نصیبش کرد

داستین هافمن خود را نسبت به حرفه اش  بسیار متعهد می داند و از این رو تهیه کنندگان او را بازیگری سخت گیر می دانند.با این وجود همه او را دوست دارند.

فیلمها:

ببر تصمیم می گیرد(1967)-فارغ التحصیل (1967)-میلیون های مدیگان(1968)-کابوی نیمه شب (

1969)-جان و مری(1969)-بزرگمرد کوچک (1970)هری کلر من کیست و چرا این چیزهای وحشتناک

را در مورد من می گوید (1971- یولو گرازبارد)-سگ های پوشالی (1972- پکین پا)-آلفردو آلفردو (

1972- پی ترو جرمی)-پاپیون (1973)-لنی (1974)-تمام مردان رییس جمهور (1976)-دونده ماراتن

(1976)-دوران اثبات شرافت (1978)-آگاتا (1979)-کرامر علیه کرامر(1979)-توتسی (1982- پولاک)-

مرگ دستفروش (1986)-ایشتار(1987)-رین من (1988)-کسب و کار خانوادگی (1989-لومت)-دیک

تریسی (1990)-بیلی باتگیت(1991)-هوک (1991-اسپیلبرگ)-قهرمان(1992)-شیوع(1995)-

بوفالوی آمریکایی(1996)-خواب گردها(1996)-سگی به نام وگ (1997)-شهر دیوانه(1997-کوستا

گاوراس)-کره (1998-بری لوینسن)و.....

۱۳۹۰/۱۰/۱۲ صبح ۰۹:۰۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زاپاتا, الیشا, اسکورپان شیردل, Papillon, راتسو ریــزو, بانو, ژان والژان, حمید هامون, ناتالی وود, دزیره, مگی گربه, کاترین جویس, دلشدگان, فورست, dered, آماندا, زینال بندری, هایدی, واتسون, BATMAN
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: همه سلاطین سینما - seyed - ۱۳۹۰/۲/۱۷, صبح ۰۷:۳۶
RE: همه سلاطین سینما - seyed - ۱۳۹۰/۲/۱۷, صبح ۱۰:۴۰
RE: همه سلاطین سینما - همشهری_میثاق - ۱۳۹۰/۲/۱۷, صبح ۱۱:۰۱
RE: همه سلاطین سینما - seyed - ۱۳۹۰/۲/۱۷, عصر ۱۲:۴۷
RE: همه سلاطین سینما - seyed - ۱۳۹۰/۲/۱۷, عصر ۰۲:۱۰
RE: همه سلاطین سینما - seyed - ۱۳۹۰/۲/۱۸, عصر ۰۸:۲۳
RE: همه سلاطین سینما - FONDA - ۱۳۹۰/۲/۱۸, عصر ۱۰:۱۰
RE: دایره المعارف بازیگران - منصور - ۱۳۹۰/۲/۱۹, عصر ۱۲:۴۳
RE: دایره المعارف بازیگران - FONDA - ۱۳۹۰/۲/۱۹, عصر ۱۰:۰۸
RE: دایره المعارف بازیگران - FONDA - ۱۳۹۰/۲/۲۰, عصر ۰۱:۰۵
RE: دایره المعارف بازیگران - seyed - ۱۳۹۰/۲/۲۰, عصر ۰۲:۲۴
RE: دایره المعارف بازیگران - FONDA - ۱۳۹۰/۲/۲۰, عصر ۰۶:۱۶
RE: دایره المعارف بازیگران - seyed - ۱۳۹۰/۲/۲۰, عصر ۱۰:۵۶
RE: دایره المعارف بازیگران، کارگردانان، نویسندگان و... - نیومن - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ صبح ۰۹:۰۲