[-]
جعبه پيام
» <حسن شمس> نوستالژی در ایران معاصر از فیلم‌های ناصر ملک ‌مطیعی تا دوران طلایی امام حتما این چکیده را سرچ نمایید
» <کنتس پابرهنه> ممنونم سروان رنوی عزیز... دلم برای کافه و شما و مهربونیاتون تنگ شده بود
» <سروان رنو> لطفا لینک پروفایل شون رو با پیام خصوصی بفرستین تا پیداش کنیم کنتس پابرهنه.
» <کنتس پابرهنه> دوستان من از جناب نکسوس سوال دارم... کسی میدونه چه جوری باید پیداشون کنم؟
» <اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ> درگذشت استاد صادق عبداللهی نویسنده پیشکسوت رادیو تسلیت
» <کاپیتان اسکای> اسطقس معرب واژه یونانی Stoixeion به معنای عنصر، عناصر چهارگانه : آب ، خاک ، باد و آتش . 2 - استخوان بندی هر چیز. ج . اسطقسات .-فرهنگ فارسی معین
» <کاپیتان اسکای> درود والامقام، سروان ارجمند، سکانس هایی که در دوران قدیم نگاه مرا به زندگی عوض کردند.
» <سروان رنو> به به ! ... به قول مرحوم شفیع , عجب سکانس های اوسّـو قُرص داری انتخاب کردی کاپیتان ...[تصویر: m0619.gif]
» <کاپیتان اسکای> سکانسی از فیلم بانوی زیبای من (My fair lady) کارگردان: جرج کیوکر https://www.aparat.com/v/jzAZN
» <سگارو> فراموش کردم بگم در فرهنگ عامیانه مرحوم جمالزاده این عبارت در لحن عوام بصورت "اس و قس" نوشته شده. در فرهنگ مرحوم شفیع رو نمی دونم!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چی ببینم؟!
نویسنده پیام
زرد ابری آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۲/۳۰
اعتبار: 52

تشکرها : 7206
( 6484 تشکر در 216 ارسال )
شماره ارسال: #101
RE: چی ببینم؟!

با درود:heart:

چند تا از فیلمهای ایرانی که بهشون علاقه دارم را در همین بخش معرفی مینمایم.از دیدن آنها لذت خواهید برد.mabyetaeed

چرا خدایی را نپرستم که مرا آفریده است و بازگشت همه به سوی اوست؟ (آیه 22 ، سوره یس)
۱۳۹۶/۹/۱۵ عصر ۰۶:۵۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : لو هارپر, آدری لاووا, ال سید, BATMAN, پرنسس آنا
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 9

تشکرها : 191
( 396 تشکر در 89 ارسال )
شماره ارسال: #102

معمولا وقتی هالیوود از رمانی خوشش بیاید و بخواهد یک اقتباس سینمایی سود آور بسازد فیلمنامه ای از آن تهیه می کند و بعد بر پایه آن فیلمی را جلوی دوربین می برد با ریتمی شتاب زده که تنها اسمش را از روی آن رمان وام گرفته است ! در خوش بینانه ترین حالت نیز تنها تم اصلی داستان باقی مانده و کل فیلم تبدیل شده به درگیریهای فیزیکی و کاراکترهایی که اگر چه انسان هستند، أما به ابرقهرمان بیشتر شباهت دارند.

کاراکتر جیسون بورن اگر چه قبل از ساخته شدن فیلمهای پر زرق و برقش کاراکتر گمنامی نبود اما نمی توان منکر این هم شد که خیلی ها جیسون بورن را با مت دیمون در فیلم هویت بورن شناختند. اقتباسی که اگر چه فروش خوبی داشت و نقدهای مثبتی نیز دریافت کرد اما مملو از شیرین کاری های هالیوودی بود.

اما سالها قبل از ظهور جیسون بورن ابرقهرمانی هالیوودی ها سریالی تلویزیونی از روی رمان هویت بورن ساخته شده بود، آن اقتباس اگر چه گمنام تر اما وفادار تر به اصل داستان است. ریچارد چمبرلین بازیگر کهنه کار آمریکایی جیسون بورن را بازی می کرد. او نمی توانست چندین نفر را یکجا بزند ! اما به خوبی می توانست جیسون بورنی از جنس واقعیت باشد.

نسخه 1988 یک فیلم تمام اکشن نیست و با سرعت برق حرکت نمی کند اما از تعلیق بهترین استفاده را می نماید. در واقع فیلمی اسرارآمیز است که بیننده را غرق در سوالات بی انتهایی می کند و تعلیق بیننده را تا پایان با خود همراه می سازد. اگر سالها پیش این فیلم از تلویزیون پخش می شد اکنون نوستالژی بزرگ من بود اما حالا که نیست باز هم اقتباس ارزشمندی برای من است.

این سریال دو قسمتی را پیشنهاد می کنم برای انان که دلشان شیرین کاری های سینمایی نمی خواهد. فکر نکنید قبلا نسخه سینمایی را دیده اید و الان با تماشای این یک داستان تکراری می بینید. با وجود اینکه هر دو اقتباسی از یک اثر هستند اما در دو دنیای کاملا متفاوت سیر می کنند !

با مقایسه این دو فیلم می توان دریافت که ساختار سینمایی چه دنیاهای متفاوتی می‌تواند خلق کند و دنیای رویاهای من آن نسخه قدیمی است.

جیسون بورن من مت دیمون نیست، ریچارد چمبرلین است.

نسخه کامل سریال هویت بورن در سایت یوتیوب عرضه شده است.

فایل های ضمیمه بند انگشتی

تا زمانی که صاحب خونه ای نباشم توش زندگی نمی کنم!
۱۳۹۶/۹/۲۴ صبح ۰۶:۰۸
تشکر شده توسط : لو هارپر, پرنسس آنا, آدری لاووا, بانو الیزا, مراد بیگ
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۵/۱۱
اعتبار: 6

تشکرها : 337
( 302 تشکر در 69 ارسال )
شماره ارسال: #103

شب بر همه دوستان خوش

قابل توجه دوستانی که علاقمند به فیلمهای ژاپنی مخصوصا به سبک و سیاق سامورایی کمیک ( مانگا) و جنگ های طولانی مدت با شمشیر و فنون رزمی ژاپنی هستند پیشنهاد میکنم فیلم "2017 شمشیر جاودانه یا Blade of the immortal" رو تماشا کنند این فیلم آخرین فیلم کارگردان "تاکشی میکه" کارگردان فیلمهای مطرح و دیدنی"سیزده آدمکش 2010" و "هاراگیری یا مرگ سامورایی2011"  است. دیدن هر کدام از این فیلمها جذابیت خاص خودشو داره .

"2010   Thirteen Assassins" فیلمی حماسی و دیدنی شبیه به داستان هفت سامورایی ولی اینبار 13 سامورایی به منظور کشتن فرمانده فاسد قیام میکنند

"2011 Hara-Kiri: Death of a Samuraiداستان بسیار تاثیر گذار و غم انگیزیست. مرد جوانی که بخاطرنجات همسر و فرزندش از گرسنگی بناچار اقدام به خودکشی میکند. 

"شمشیر جاودانه یا Blade of the immortal" برگرفته از مانگای ژاپنی به همین نامه که در سال 2017 اکران شد. داستان فیلم در باره یک سامورایی است که بعد از کشته شدن خواهرش روحش جاودانه میشود و از  یک دختر جوان که بدنبال انتقام گرفتن از قاتلان پدرش است محافظت میکند.

توکو :وقتی باید تیراندازی کنی بکن حرف نزن
۱۳۹۶/۱۰/۵ صبح ۱۲:۵۶
تشکر شده توسط : بانو الیزا, شارینگهام, آدری لاووا, پرنسس آنا
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

( 302 تشکر در 69 ارسال )
شماره ارسال: #104

درود بر شما

دیدن فیلم زیبا و خوش ساخت  "Detective Dee  2010- کاراگاه دی " را به دوستانی که ندیده اند توصیه میکنم.مخصوص آندسته از دوستانی که به فیلمهای چینی خصوصا  معمایی و جنایی  علاقمندند .

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ عصر ۱۱:۵۹
تشکر شده توسط : لو هارپر, rahgozar_bineshan, آدری لاووا, پرنسس آنا
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

( 302 تشکر در 69 ارسال )
شماره ارسال: #105

درود بر دوستان

فیلم  ( Welcome to Collinwood 2002) فیلمی است در ژانر کمدی در باره افرادی که هرکدام به گونه ای به مشکل مالی برخورده اند و با طرح نقشه ای تصمیم به سرقت از خانه چند پیرزن میگیرند.

۱۳۹۶/۱۱/۱ عصر ۱۱:۴۳
تشکر شده توسط : بانو الیزا, پرنسس آنا, BATMAN, سروان رنو
کنتس پابرهنه آنلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 33

تشکرها : 2369
( 2060 تشکر در 49 ارسال )
شماره ارسال: #106

اگر مثل من به تاریخ فرانسه علاقه مند باشید دیدن سریال reign (سلطنت) حتما برایتان لذت بخش خواهد بود. این سریال روایتگر داستان زندگی ماری استوارت ملکه اسکاتلند است که همراه دوستانش به فرانسه فرستاده میشود تا به منظور ایجاد اتحاد میان اسکاتلند و فرانسه با شاهزاده فرانسیس پسر کاترین دومدیسی ازدواج کند . reign ریتم تندی دارد و با جذابیت، از ابتدا تا انتهای سرگذشت ماری استوارت را نشان می دهد. با اینکه ژانر سریال تاریخی ست اما به خاطر کارگردانی، بازی بازیگران و آهنگهایش مدرن جلوه می کند.

یکی از جذابیتهای سریال حضور مگان فالوز همان بازیگر دوست داشتنی نقش آنشرلی در سریال نوستالژیک و زیبای رویای سبز است که در اینجا به زیبایی نقش ملکه فرانسه، کاترین دومدیسی را ایفا می کند.

از دیگر قسمتهای جالب سریال پرداختن به زندگی الیزابت اول ملکه انگلستان و رقابت بین او و دختر عمویش ماری استوارت برای بدست آوردن تاج و تخت انگلستان است.

به هر تقدیر شکلک در نیاوردم ... فقط میخواستم شکل خودم باشم
۱۳۹۷/۴/۲۳ عصر ۱۱:۲۶
تشکر شده توسط : مراد بیگ, دون دیه‌گو دلاوگا, لوک مک گرگور, سروان رنو, شارینگهام, آدری لاووا, Classic, جناب سرگرد, پرنسس آنا
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

( 302 تشکر در 69 ارسال )
شماره ارسال: #107

وقت دوستان خوش

توصیه میکنم که فیلم جنایی پلیسی"A murder of crows یا  کشتار کلاغها 1998" که سالها پیش از تلویزیون پخش شد  اگر ندیدید تماشا کنید جذاب و به نظر خودم متفاوت با سایر فیلمهای جنایی هست.

داستان  درباره قاتلیه که خودش قربانی یک حادثه شده به همین سبب به کشتار وکیلها میپردازه تا ثابت کنه که وکیل ها از جنایتکارها گناهکارترند و در این میان یک وکیل درستکار با بازی (کوبا گودینگ) رو هم با ترفندی به دام میندازه و ادامه ماجرا .... .

دیدنی بود مخصوصا با دوبله جذاب و حرفه ای که داشت و مخصوصا اونجایی که تو کتابخونه وکیله مجبوره پیش همکارش اعتراف کنه میگه "من اون کتاب رو ننوشتم!"

۱۳۹۷/۵/۵ عصر ۰۹:۴۷
تشکر شده توسط : مراد بیگ, پرنسس آنا, آدری لاووا
ارسال پاسخ