[-]
جعبه پيام
» <ال سیدhttp://s5.picofile.com/file/8287431792/%...F.mp4.html
» <اسکورپان شیردل> مسعود فراستی و زیرآب‌زنی دو فیلم سینمایی در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس http://www.ana.ir/news/198074
» <ال سید> روحش شاد و یادش برای همیشه جاویدان باد
» <سناتور> بانو ایران بزرگمهری راد دوبلور نامدار قدیمی امروز در گذشت
» <دیوید نودلز> ال سید زنده باد
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چی ببینم؟!
نویسنده پیام
Memento آفلاین
(2000)

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۱۷
اعتبار: 42

تشکرها : 4500
( 3671 تشکر در 53 ارسال )
شماره ارسال: #81
RE: چی ببینم؟!

.

.

.

اول می خواستم نقد این فیلم رو بنویسم... ولی دلم نیومد.

حتی توصیه می کنم اگه این فیلم رو ندیدید، ادامه این پست رو هم نخونید و برید این فیلم زیبا رو ببینید.

:دی

.

.

آگورا، محصول سال 2009 به کارگردانی آقا آمنابار!

با بازی ریچل وایس، اسکار آیزاک، مکس مینگلا (پسر مرحوم آنتونی) و همایون ارشادی

با موسیقی متن داریو ماریانلی عزیز

.

----------------------------------------

.

فیلمی درباره قدرت...

درباره فساد.

آدم هایی که عوض می شوند.

آدم هایی که خودشان عوض می شوند و آدم هایی که زمانه آن ها را عوض می کند.

قرآن هایی که سر نیزه می رود...

تغییراتی که ایجاد می شود... ولی تغییری ایجاد نمی شود...

فیلمی درباره چیزهایی که خوب آن ها را می فهمیم...

.

.

۱۳۹۴/۱۰/۱۸ عصر ۰۹:۴۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : BATMAN, اسکورپان شیردل, جروشا, حمید هامون, کنتس پابرهنه, Papillon, خانم لمپرت, Princess Anne, اسکارلت اُهارا, فورست, لو هارپر, rahgozar_bineshan, آلبرت کمپیون, واتسون, سروان رنو, نکسوس, مكانيك
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 17

تشکرها : 159
( 1458 تشکر در 21 ارسال )
شماره ارسال: #82

از فیلمهای قدیمی خواستم  مطلب بنویسم  ، اما پیش خودم گفتم اساتید این کافه تمامی فیلمهای کلاسیک رو دیدند و خودشان ماشاءالله از افراد خبره و به قول معروف این کاره هستند و دارند مراحل فیلمنامه نویسی فوق حرفه ایی را میگذرانند و با کارگردانان بزرگ هالیوود در ارتباط میباشند و کارگردانان در ساخت آثارشان به بعضی از اساتید در اینجا رجوع میکنند ، این شد که پیش خودم گفتم از همین فیلمهای جدید یادی کنم.taeed

درود  بر دوستان سینما دوست خصوصا از نوع هالیوودی ، یکی دیگر از آثار تام هنکس و کارگردان بزرگ استیون اسپسلیرگ که حتما باید دید، فیلمی است به نام  پل جاسوس‌ها  این فیلم از نظر من یک کار خوب به حساب میاد ، با دیدن فیلم انسان تصور میکنه دقیقا در فضا و مکان منطبق با جنگ سرد  قرار گرفته ، فضاسازی خوبی انجام شده در عین اینکه بازیگر اصلی یعنی تام هنکس هم به خوبی از پس نقش بر اومده.

حال و هوای فیلم در دوران جنگ سرد می گذرد.

فیلم سینمایی پل جاسوس‌ها

Bridge of Spies - 2015

اگر درست گفته باشم این چهارمین همکاری استیون اسپسلیرگ و تام هنکس است و چه زیباست این همکاری.

پل جاسوسان توسط برادران کوئن و بر اساس فیلمنامه اصلی مت چارمن نوشته شده است

عنوان این فیلم اشاره به پلی دارد که برلین غربی سابق را به برلین شرقی وصل می‌کرد و مکانی بود که آمریکا و شوروی جاسوس‌های اسیر خود را آنجا مبادله می کردند.

به این عکس نگاه کنید حالت ترس و نوعی اضطراب در چهره تام هنکس دیده میشه ، این افسران همان کاری را انجام می دهند که سروان رنو انجام میدهد ، البته قصد گرفتن پول زور هم داشته اند اما خبر رسیده منصرف شدند.

داستان در یک فضای سرد و تاریک اتفاق می افتد واقعا حس عجیبی را به تماشاگر الغا میکند ، در این فیلم تام هنکس به نقش
یک وکیل باتجربه به نام  جیمز بی. دونووال  ایفای نقش میکند و باید گفت انصافا از پس نقش به خوبی برمی آید .
خوبی فیلم در این است که نمی شود اتفاقات آینده را در فیلم پیش بینی کرد یعنی نمیتوانید بگوئید یک داستان خطی است.

یکی از بهترین صحنه های فیلم جایی است که عده ایی جوان جلوی تام هنکس را در روز روشن در خیابانی خلوت گرفته و از او میخواهند که پالتوی خود را به آنها بدهد ، خودم به شخصه دوست داشتم در این صحنه یک برخورد ببینم از نوع اکشن ، اما کارگردان به سرعت از این صحنه رد شده است البته نباید شخصیت تام هنکس را با تام کروز مقایسه کنیم و این دو نفر را به جای یکدیگر بگذاریم.

اگر در مورد فیلم بیشتر توضیح داده شود قضیه لوث میشود.

در ضمن از این فیلمهای جاسوس بازی هست که سروان رنو خودمون هم دوست داره. shrmmm!

خلاصه اگر تا الان فیلم رو ندیدید حتما بروید و ببینید.

با سپاس جو برادلی

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۵/۲/۷ عصر ۱۲:۳۳
تشکر شده توسط : کوین, سروان رنو, نکسوس, BATMAN, نیومن, حمید هامون, واتسون, آقاحسینی, Sonny Corleone, مراد بیگ, جیمز باند, مكانيك
Memento آفلاین
(2000)

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۱۷
اعتبار: 42

تشکرها : 4500
( 3671 تشکر در 53 ارسال )
شماره ارسال: #83

.

این فیلم رو زیرنویس گذار محترمش بم معرفی کرده بود.

زیرنویس رو هم تقدیم کرده اند به اصغر فرهادی.

.

.

«بچه گانه» یک فیلم رومانیایی است که 2 سال بعد از «جدایی نادر از سیمین» جایزه خرس طلایی برلین را برنده شده است.

فضای فیلم هم بسیار متاثر از جدایی است. داستان فرزند یک خانواده اشرافی، که ناخواسته با یک کودک فقیر تصادف می کند و او را می کشد.

البته محوریت فیلم، صداقت و قضاوت نیست... بلکه بیشتر حول رابطه مادری کنترلگر با تک فرزندش می چرخد.

.

فیلم برداری اثر هم نامرسوم است. حرکات شدید دوربین همراه با زوم های عجیب که بیشتر شبیه فیلم عروسی است تا فیلم سینمایی...

که البته این مدل فیلم برداری باعث می شود با هیچ یک از شخصیت ها همذات پنداری نداشته باشید و به نوعی رفتار آن ها را قضاوت کنید!

.

خلاصه اگه خیلی طرفدار اصغر فرهادی هستید و نمی تونید تا فیلم بعدیش صبر کنید می تونید یک ته بندی بکنید با این فیلم! :دی

یک فیلم فرانسوی اصغر فرهادیایی خیلی خوب هم چند وقت پیش دیدم. اگه دوربین «بچه گانه» اذیت تون می کنه این یکی رو توصیه می کنم.

.

.

.

۱۳۹۵/۲/۲۱ عصر ۱۱:۱۲
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, سروان رنو, جروشا, BATMAN, اسکورپان شیردل, آقاحسینی, زینال بندری, دهقان فداکار, حمید هامون, Princess Anne, مراد بیگ, دزیره, مكانيك
مراد بیگ آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 4

تشکرها : 671
( 346 تشکر در 47 ارسال )
شماره ارسال: #84

با عرض ادب خدمت سروران گرامی،امیدوارم خودتون و عزیزانتون سالم و تندرست باشید

يکي از تاثیر گزارترین فیلمهایی که پانزده سال پیش اون هم مقارن با روزهایی که به دلیل از دست دادن عزیزی ،حال و روز مساعدی نداشتم دیدم و خیلی کمکم کرد تا بتونم شرایط اون زمانو درک و تحمل کنم:

فیلمی تلوزیونی که در عین سادگی  اگر دائرة المعارف زندگی بنامیمش اغراق نکردیم.

فیلم سه شنبه ها با موری(Tuesdays with Morrie)محصول سال 1999 آمریکا به کارگردانی میک جکسون با بازی زیبای جک لمون در نقش موری و هانک آزاریا در نقش میچ آلبوم که ارتباط استاد و شاگردی دارند ،فیلمنامه ی این فیلم داستانی واقعی بر اساس کتابی با همین نام از میچ آلبوم میباشدکه در واقع بیانگر خاطرات او از استاد فقید و درون گرایش موری است که در روزهای آخر زندگی به بیماری لاعلاجی مبتلا شده بود.

صدای گیرای استاد مرحوم منوچهر نوذری در نقش استاد موری تاثیر بسزایی در فضای بی نظیر فیلم ایجاد نموده. همچنین بهرام زند  نقش میچ و سرکار خانم زهرا شکوفنده  نقش جنین را دوبله کردند.

http://myiranfilm.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%...%B3%DB%8C/

مراد بیگ:من ادعائی ندارم،خاله لیلا:ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست
۱۳۹۵/۳/۱۳ عصر ۰۵:۲۴
تشکر شده توسط : اسکارلت اُهارا, BATMAN, سروان رنو, بانو الیزا, دزیره, مكانيك
Sonny Corleone آفلاین
تازه وارد
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۳/۷
اعتبار: 0

تشکرها : 16
( 10 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #85

(۱۳۸۹/۷/۱۱ عصر ۱۱:۴۶)1991 نوشته شده:  

دوستان ارجُمند ِ گرامی‌مسلک ِ نیکوسیرت؛ سلامی به گرمای عسلویه!!

چی ببینم؟!!

این سوالی‌ـه که وقتی 8تا دی‌وی‌دی از بهترین فیلم‌های دنیا جلوم پخش‌و‌پلائه، مدام در حال نوسان بین این‌طرف مغزم با اون‌طرف‌ش‌ـه.[تصویر: ugly_irre.gif]

چرا حاشیه[تصویر: 306.gif]؟!! لطفاً این 4 فیلم رو برای دیدن اولویت بندی کنید بی‌زحمت![تصویر: 298.gif]

Straw Dogs (1971) | Sam PeckinpehDustin Hoffman

Midnight Cowboy (1969)  | John Schlesinger | Dustin Hoffman

The Good, the Bad and the Ugly (1966) | Sergio Leone 

Eli Wallach |  Clint Eastwood |  Lee Van Cleef

Alien (1979) | Ridley Scott | Tom Skerritt 

سلام مرد خسته

اینن مشکلو من با 200 تا فیلم دارم راه حل نداره جز اینکه بشینی از اول همشونو ببینی

ولی بنظرم به ترتیب اینارو ببین

-3

-1

-2

-4

|  

"دون کورلئونه : مردی که وقت صرف خانواده اش نکنه یه مرد واقعی نیست ."
۱۳۹۵/۳/۱۸ عصر ۰۳:۲۳
تشکر شده توسط : مكانيك
Sonny Corleone آفلاین
تازه وارد
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۳/۷

تشکرها : 16
( 10 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #86

(۱۳۹۵/۲/۷ عصر ۱۲:۳۳)Joe Bradley نوشته شده:  

از فیلمهای قدیمی خواستم  مطلب بنویسم  ، اما پیش خودم گفتم اساتید این کافه تمامی فیلمهای کلاسیک رو دیدند و خودشان ماشاءالله از افراد خبره و به قول معروف این کاره هستند و دارند مراحل فیلمنامه نویسی فوق حرفه ایی را میگذرانند و با کارگردانان بزرگ هالیوود در ارتباط میباشند و کارگردانان در ساخت آثارشان به بعضی از اساتید در اینجا رجوع میکنند ، این شد که پیش خودم گفتم از همین فیلمهای جدید یادی کنم.taeed

درود  بر دوستان سینما دوست خصوصا از نوع هالیوودی ، یکی دیگر از آثار تام هنکس و کارگردان بزرگ استیون اسپسلیرگ که حتما باید دید، فیلمی است به نام  پل جاسوس‌ها  این فیلم از نظر من یک کار خوب به حساب میاد ، با دیدن فیلم انسان تصور میکنه دقیقا در فضا و مکان منطبق با جنگ سرد  قرار گرفته ، فضاسازی خوبی انجام شده در عین اینکه بازیگر اصلی یعنی تام هنکس هم به خوبی از پس نقش بر اومده.

حال و هوای فیلم در دوران جنگ سرد می گذرد.

فیلم سینمایی پل جاسوس‌ها

Bridge of Spies - 2015

اگر درست گفته باشم این چهارمین همکاری استیون اسپسلیرگ و تام هنکس است و چه زیباست این همکاری.

پل جاسوسان توسط برادران کوئن و بر اساس فیلمنامه اصلی مت چارمن نوشته شده است

عنوان این فیلم اشاره به پلی دارد که برلین غربی سابق را به برلین شرقی وصل می‌کرد و مکانی بود که آمریکا و شوروی جاسوس‌های اسیر خود را آنجا مبادله می کردند.

به این عکس نگاه کنید حالت ترس و نوعی اضطراب در چهره تام هنکس دیده میشه ، این افسران همان کاری را انجام می دهند که سروان رنو انجام میدهد ، البته قصد گرفتن پول زور هم داشته اند اما خبر رسیده منصرف شدند.

داستان در یک فضای سرد و تاریک اتفاق می افتد واقعا حس عجیبی را به تماشاگر الغا میکند ، در این فیلم تام هنکس به نقش
یک وکیل باتجربه به نام  جیمز بی. دونووال  ایفای نقش میکند و باید گفت انصافا از پس نقش به خوبی برمی آید .
خوبی فیلم در این است که نمی شود اتفاقات آینده را در فیلم پیش بینی کرد یعنی نمیتوانید بگوئید یک داستان خطی است.

یکی از بهترین صحنه های فیلم جایی است که عده ایی جوان جلوی تام هنکس را در روز روشن در خیابانی خلوت گرفته و از او میخواهند که پالتوی خود را به آنها بدهد ، خودم به شخصه دوست داشتم در این صحنه یک برخورد ببینم از نوع اکشن ، اما کارگردان به سرعت از این صحنه رد شده است البته نباید شخصیت تام هنکس را با تام کروز مقایسه کنیم و این دو نفر را به جای یکدیگر بگذاریم.

اگر در مورد فیلم بیشتر توضیح داده شود قضیه لوث میشود.

در ضمن از این فیلمهای جاسوس بازی هست که سروان رنو خودمون هم دوست داره. shrmmm!

خلاصه اگر تا الان فیلم رو ندیدید حتما بروید و ببینید.

با سپاس جو برادلی

رفتم دانلودش کنم

"دون کورلئونه : مردی که وقت صرف خانواده اش نکنه یه مرد واقعی نیست ."
۱۳۹۵/۳/۱۸ عصر ۰۳:۵۵
تشکر شده توسط : مكانيك, جیمز باند
جیمز باند آفلاین
در حال ماموریت!!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۰
اعتبار: 14

تشکرها : 1010
( 1554 تشکر در 104 ارسال )
شماره ارسال: #87

سلام

یه موضوع دیگه ای میخوام مطرح کنم...

چرا ببینیم؟!! و چی نبینیم!!!

چند روزی بود این دست اوندست میکردم که بنویسم یا ننویسم. اولش مطمئن نبودم فکر کردم پیش خودم دارم زود قضاوت میکنم. در مورد چی؟

برنامه نمایش آشپزی از شبکه نمایش!

والا ابتدا فکر کردم اسم این برنامه غلط اندازه! بعد سعی کردم وقتمو تنظیم کنم اقلا یک دقیقه از این برنامه را ببینم. با کمال تعجب دیدم بله! شیک و مجلسی دارن آموزش آشپزی میدن! اونم نه در شبکه 1 الی 5، نه در شبکه سلامت، بلکه در کانال تخصصی فیلم و سریال!!!

یکی بهم بگه چرا؟؟ واقعا چرا؟؟ چه ربطی داره؟؟

قبل از این فاجعه در جمعی گفتم متاسفانه مدیر شبکه نسیم نمیدونه چگونه کنداکتور برنامه هاشو پر کنه و یا مشاور نداره یا مشاورهایش در حد خودش هستند یا مشاوره بهش دادن گوش نکرده. مثلا در این شبکه نسیم باید برای نشاط بیننده برنامه داشته باشه. نمایش لحظه هایی از ورزش مثلا موج سواری چه دردی دوا میکنه؟؟ یا قسمتهایی از فیلم بی مصرفهای 3؟؟!!

شخصا انتظار داشتم این کانال نسیم از سریالهای کمدی و طنز قدیمی استفاده کنه حتی از چاپلین پخش کنه! چه ایرادی داره؟ از هارولد لوید یا باستر کیتن یا هر کس دیگه ای اصلا.

خوب بیهوده است... چون ظاهرا سلیقه شخصی مدیر چنان است و چنین نیست.

اما کانال نمایش که با تمامی سانسورهای گریه آورش گاهی از آن نسیمی واقعی به چشم ما میخورد. حالا نسیم بوی آشپزخانه گرفته!!

آیا واقعا فید بک میگیرند این به اصطلاح مدیران؟؟؟ حال تهوع گرفتیم از این سریالهای کره ای! کو گوش شنوا!!!!

یه آشپزی کم داشتیم که مزین فرمودند!

پ ن: کانال جم سریال آیرونساید را در جدول پخش داره! قدیمی ها در جریان هستند. سگش میرزه به جومونگها.

نظر شخصی من بود...

ارادتمند شما، جیمز باند
۱۳۹۵/۴/۳۱ عصر ۰۶:۳۷
تشکر شده توسط : Classic, سروان رنو, مراد بیگ, بانو الیزا, BATMAN, مكانيك
مكانيك آفلاین
تازه وارد
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۹/۴

تشکرها : 329
( 12 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #88

با سلام خدمت همگي

چرا كسي از فيلمهاي خودمون كه فكر كنم ديدن بعضيهاش از فيلمهاي خارجي بهتر هستن معرفي نميكنه ؟

افكار ما روياهاي ما را مي سازند
۱۳۹۵/۹/۱۸ صبح ۰۷:۱۹
نسیم بیگ آفلاین
مهمان خانه خانم هبیشوم هستم
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۱۱/۹
اعتبار: 3

تشکرها : 40
( 256 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #89

(۱۳۹۵/۹/۱۸ صبح ۰۷:۱۹)مكانيك نوشته شده:  

با سلام خدمت همگي

چرا كسي از فيلمهاي خودمون كه فكر كنم ديدن بعضيهاش از فيلمهاي خارجي بهتر هستن معرفي نميكنه ؟

من همچین چیزایی سراغ ندارم

من جنگلی شدم مراد
۱۳۹۵/۹/۲۳ عصر ۱۱:۲۵
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Gavino, rahgozar_bineshan
Jackie آفلاین
تازه وارد
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۲

تشکرها : 0
( 4 تشکر در 2 ارسال )
شماره ارسال: #90

(۱۳۹۵/۹/۲۳ عصر ۱۱:۲۵)نسیم بیگ نوشته شده:  

(۱۳۹۵/۹/۱۸ صبح ۰۷:۱۹)مكانيك نوشته شده:  

با سلام خدمت همگي

من همچین چیزایی سراغ ندارم

شاید سینما ایران به پای سینما هالیوود یاخارج نرسه اما این اواخر پیشرفت های خوبی داشته و حرفی برای گفتن پیدا کرد

فیلم هایی مثل:جدایی نادر از سیمین،بادیگار،درباره الی،۱۳ واقعا تحسین برانگیزند

این نیز بگذرد...
۱۳۹۵/۱۰/۴ عصر ۰۵:۵۹
آناکین اسکای واکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۴

تشکرها : 26
( 193 تشکر در 53 ارسال )
شماره ارسال: #91

باران - شب و نسخه ایرانی پطروس فداکار !

مفهوم و سبکی در سینما وجود داره به نام " سینما وریته ". برخی این سبک رو شاخه ای از سینمای مستند می دونند و برخی دیگه شاخه ای از سینمای سیاسی . هر چه هست این سبک در خط داستانی مستند گونه خودش در جستجوی حقیقت ماجرایی بر میاد و به همه طرفین و عوامل دخیل در داستان اجازه صحبت میده و به گونه ای هوشمندانه از زیر بار قضاوت درباره حادثه شانه خالی می کنه و قضاوت نهایی رو به بیننده واگذار میکنه .

همه ما نمونه فیلم هایی از این دست رو دیدیم ولی قصد دارم یکی از معدود فیلم های ایرانی رو در این سبک که اتفاقا خیلی خوش ساخت هم هست معرفی کنم .

در سال 1347 " کامران شیردل " به روایت حادثه ای می پردازه که در یک شب بارانی در یکی از روستاهای گرگان اتفاق می افته . شبی که به علت بارش باران ریل راه آهن آسیب دیده و قطار هم در حال نزدیک شدن به بخش صدمه دیده هست پسری روستا زاده که متوجه این مطلب شده با به یاد آوردن داستان " دهقان فداکار " باعث نجات قطار میشه . کمی بعد ولی مامورین راه آهن منکر داستان پسر میشن و فیلم در صدد کشف حقیقت بر میاد .

نکته جالب در مورد فیلم اینه که به مدت 6 سال در توقیف بود و در سال 1353 در سومین جشنواره بین المللی فیلم تهران برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه شد ولی دوباره توقیف شد و تا بعد از سال 1357 اجازه نمایش پیدا نکرد .

فیلم " آن شب که باران آمد " رو به دوستداران این سبک از سینما تقدیم می کنم .

https://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=eg1QdSdYpwc

امیدوارم از دیدنش لذت ببرید .

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ صبح ۰۱:۲۷
تشکر شده توسط : مراد بیگ, سروان رنو, ال سید, اسکورپان شیردل, خانم لمپرت
آناکین اسکای واکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۴

تشکرها : 26
( 193 تشکر در 53 ارسال )
شماره ارسال: #92

مدتیه که به دلیل مطلب دنباله دارم در مورد سینمای " دفاع مقدس " نوشته های من کاملا رنگ و بوی جنگ به خودش گرفته . فیلم و کتابی رو هم که الان قصد دارم معرفی کنم در همین زمینه هست .

داشتن " بدل " برای بسیاری از سیاستمداران از گذشته مرسوم بوده و مطلب جدیدی نیست، ولی اینکه بدل یکی از منفورترین افراد در سال های معاصر باشی و فرصت این رو پیدا کنی که از سر به نیست شدن جون سالم به در ببری و داستان روزهایی که نقش یک بدل رو بازی می کردی روایت کنی، کاملا موضوع جذابیه. این جذابیت زمانی بیشتر میشه که اون فرد بدل " عدی حسین " پسر ارشد " صدام حسین " باشه.

یک درجه دار پایین رده ارتش عراق به نام " لطیف یحیی " به دلیل شباهت زیادی که به " عدی حسین " داره از سوی ارتش برای ایفای نقش بدل پسر صدام انتخاب می شه ولی از قبول اینکار سرباز میزنه ولی ...

سرگذشت " لطیف یحیی " در ابتدا به صورت کتابی به نام " من پسر صدام بودم " به      انگلیسی " I Was Saddam's Son " به صورت " اتوبیوگرافی " به چاپ می رسه. فیلمی مستند از روی این کتاب به نام " حرامزاده بدشانس " به انگلیسی " Unlucky Bastard " ساخته می شه ولی به دلیل اینکه نام " من پسر صدام بودم " توجه بیشتری رو جلب می کرده، نام فیلم هم به " I was Saddam's Son " تغییر می کنه.

کتاب به زبان فارسی هم ترجمه شده و اونقدر جذاب هست که فکر می کنید داستان " هزار و یک شب " رو می خونید .

فیلم " من پسر صدام بودم " رو تقدیم شما دوستان می کنم :

http://www.imdb.com/title/tt2255386/?ref_=adv_li_tt

در سال 2011 هم فیلمی در مورد همین شخص ولی نه در ژانر بیوگرافی به نام " بدل شیطان " به انگلیسی " The Devil's Double " ساخته شد که البته نسخه کم کیفیت تری از زندگی " لطیف یحیی " هست .

http://www.imdb.com/title/tt1270262/?ref_=nv_sr_4

توجه داشته باشید که فیلم دوم حاوی صحنه هایی هست که از حاصل جمع دو عدد 17 +1 بدست میاد.

خوندن این کتاب و سپس تماشای فیلم اول رو به دوستان توصیه می کنم.

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۲/۲ صبح ۱۱:۵۱
تشکر شده توسط : ال سید, خانم لمپرت, سروان رنو, اسکورپان شیردل
ارسال پاسخ