[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 3.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
و این تمدنی است بر باد رفته ( بررسی سینماها و تآترهای ایران )
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #17
RE: یک فیلم.... یک سینما..... یک خاطره (سینما آزادی چگونه سوخت؟)

اکتورز عزیز

ضمن تشکر از توجه و راهنمایی شما

تاپیکهایی را اشاره نمودید را کامل خواندم.

تاپیکهای قرارهای دیدن فیلم در سینما و خاطرات فیلم دیدن خارج از موضوع مورد بحث من بوده اما در خصوص تاپیک زیبای واین تمدنی است بر باد رفته حق با شماست و این تاپیک پتانسیل آن را داشت که ضمیمه تاپیک مورد نظر شود.

اما در خصوص سینما آزادی باید خدمتتون عرض کنم این سینما برای پایتخت نشینها مهد خاطرات زیادیست که البته مطمئنم بیش از نود درصد از افرادی که خاطرات زیبایی از این سینما دارند شاید امروز ارتباط آنچنانی با فضای مجازی نداشته باشند که اگر داشتند خاطرات آنها خود کتابی میشد بسیار خواندنی. و هدف من بیشتر جمع آوری مطالبی در خصوص این سینمای خاص بود.

امروزه همانطور که میدانید به لطف اینترنت و ماهواره و DVD و .....  تعداد سینما رو ها نسبت به نسل قدیم به شدت کاهش یافته و حتی بسیاری از مردم پس از ساخت حتی یک فیلم خوب وطنی ترجیح میدهند صبر کنند تا پس بیرون آمدن نسخه DVD آنرا در منزل تماشا کنند. اما در دهه پنجاه و شصت اینطور نبود.

وقتی قبل از نمایش فیلم اصلی آنوس فیلم بعدی سینما پخش میشد شما برای دیدن آن فیلم گزینه ای بجز سینما برای دیدن آن وجود نداشت. من خودم خاطرم هست که آنوس فیلم کاپری کورن یک را در همین سینما دیدم و مشتاقانه منتظر بودم تا پوستر سر در سینما نوید نمایش این فیلم را بدهد.

و یادش بخیر وقتی پس مدتها فیلمی را که در سینما دیده بودیم در تلوزیون اکران میشد با چه غروری به اطرافیانمون میگفتیم این فیلم رو دیدیم. ....... اونروزها تنها گزینه ما بجز سینما تلوزیون خودمون بود که بعضی از فیلمها رو پس از گذشت یک یا دوسال از اکران آن در سینما به معرض نمایش میگذاشت.

به این موضوع مساجد محل را هم اضافه کنید که با یک آپارات 16 میلیمتری در تمام محلات مشغول نمایش فیلمهای نبرد الجزایر و محمد رسول الله و مدرسه ضد جاسوسی بودند.

دورانی داشتیم ما ........

۱۳۹۲/۸/۲۷ عصر ۰۱:۱۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : اکتورز, seyed, Papillon, ژان والژان, رابرت میچم, BATMAN, پرشیا, سرهنگ آلن فاکنر, زبل خان, شیخ حسن جوری, کارآگاه علوی, اشپیلمن
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: یک فیلم.... یک سینما..... یک خاطره (سینما آزادی چگونه سوخت؟) - برو بیکر - ۱۳۹۲/۸/۲۷ عصر ۰۱:۱۳