[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 3.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
و این تمدنی است بر باد رفته ( بررسی سینماها و تآترهای ایران )
نویسنده پیام
KESSLER آفلاین
Schlächter von Brüssel

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۱/۱۷
اعتبار: 9

تشکرها : 138
( 425 تشکر در 49 ارسال )
شماره ارسال: #10
RE: و این تمدنی است بر باد رفته ( بررسی سینماهای ایران )

خانم ها ... ، آقایان ... ، شب تون بخیر

من با نظر آقای Doe که گفتن کیفیت تصویر و صدا در سینماهای ایران باید ارتقاء پیدا کنه کاملا موافقم

اجازه بدید اضافه کنم در سینماهای ایران کیفیت خیلی چیزای دیگه هم باید بالا بره !!!!

نظافت درون وبیرون سالن نمایش

سرویس های بهداشتی !!! (اگه یادآوریش ناراحتتون نمیکنه)

تهویه مطبوع مناسب برای چهار فصل و متناسب با گنجایش سالن

نصب سیستم های اطفاء حریق پیشرفته امروزی یا حداقل ارتقاء امکانات دیروزی !!!

شیوه عرضه مواد خوراکی و نوشیدنی و نظارت بر کیفیت آن

بلیط فروشی و رزرواسیون

و همچنین از کیفیت صندلی ها هم غافل نشیم !!!

در سالن هایی که هیچ بوئی از نوسازی یا حداقل بهسازی به مشامشون نرسیده

وضعیت خیلی بدی حاکمه !!!

ای کاش میشد چندتا از این صندلی های عتیقه رو من برای گشتاپو بخرم ببرم برلین !!!

آی  جون میدن برای شکنجه دادن پارتیزان ها و بازجوئی از نیروهای مقاومت !!!

استثنا و در محیطی چنین امن (کافه کلاسیک) اعتراف میکنم که ...

اگه خودم ساعتی رو روی این صندلی ها بگذرونم امکان داره به همه جنایات جنگیم اعتراف کنم !!!  

هرچه از این وضع کمتر بگوئیم بهتر است .... دیگه وای بحال شهرستان های مظلوم !!!

سوالی هم از آقای Doe دارم که پیشنهاد دادن :

هر تهیه کننده ای که فیلمش درجه کیفی الف یا ب بگیرد نسبت به ارزش کیفی فیلمش بتواند تعدادی فیلم خارجی وارد کند و در سینماها نمایش دهد.

تهیه کننده ایرانی اگه فیلمش اینطور و اونطور بود و اینجور و اونجور نبود بیاد چندتا فیلم خارجی جایزه بگیره . خوب گیرم که قبول .

اما آیا راه حل درستیه ؟ آیا درمانه ؟ یا تسکین ؟

بچه خود شما اگه هنری نداشته باشه و فنی بلد نباشه . تا چند وقت میتونی بهش پول تو جیبی بدی ؟

پول تو جیبش میزاری یا روی پای خود ایستادن و استقلال و عزت نفس داشتن رو یادش میدی ؟ 

بیائید از خودمون بپرسیم :

آیا تهیه کننده اروپائی اگه فیلمش واجد شرایط بود ، بهش حق پخش فیلم های هالیوودی جایزه میدن ؟

آیا تهیه کننده هالیوودی اگه فیلمش واجد شرایط بود ، بهش حق پخش فیلم های کره مریخ رو جایزه میدن ؟

در همین چند قدمی خودمون در سینمای بالیوود هم از چنین روشی استفاده نمیشه .

خودشون میسازن ، خودشون تولید میکنن و پخش میکنن . سالن های نمایش هم بلیط میفروشن و نمایش شون رو میدن .

چطوره که تو بالیوود با اون فیلم ها و اون کارگردانها و اون مضامین سطحی ، در صنعت فیلم سازی شون خون در گردشه و پول جابجا میشه و تماشاچی به نسبت راضیه ، بازار اطرافشون رو هم تحت پوشش گرفتن ؟

اما ما با این چنین سابقه ای که بعد از انقلاب کسب کردیم و درجشنواره های متعددی درخشیدیم ، فیلم فارسی ها رو دور ریختیم ، برهنگی و ابتذال رو ممنوع کردیم . معنا گرا شدیم و شخصیت و شرافتمون رو به گیشه نفروختیم . 

و با داشتن سرمایه های انسانی مثل کیارستمی و حاتمی کیا و مجیدی و نادری و بیضایی و مهرجویی و کیمیایی و حاتمی و الوند و و  و ....

حالا بازم با ضرب و زور دوپینگ (حق پخش آثار دیگران)

بیاییم به حیات و به معاش مون ادامه بدیم ؟؟؟؟؟؟؟  

واقعا حیف شیر نیست بیاد بشینه کنار کفتار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و ازون بدتر بشه مردار خوار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علت اینکه ما حتی از هندی ها و هنگ کنگی ها و کره ای ها هم عقب افتاده ایم و وضع صنعت سینمای ملی مون اینقدر اسفناکه :

سوء مدیریته  ،  بلکه فقد مدیریته  ، یتیم بودن و بی صاحب بودن این صنعته ، متولی مشخصی نداره ، برنامه مشخصی براش تعریف نشده  چه میان مدت چه دراز مدت ، اهدافی براش تعیین نشده که بخواد بهش برسه چه اهداف کمی باشن چه کیفی . آآآآآآآه ..... فقط میگویم افسوس .

کسی که نمیتونه فکرشو متحول کنه  ، زندگیش هم متحول نخواهد شد .

ما اگه همین سینما مون رو با اندیشه متحول کنیم و برگردیم به ریشه های خودمون هم از هند و آسیا جلوتریم هم از اروپا. ما به تحول و انقلابی در اندیشه مدیریتی مون نیاز دارم تا درمان بشیم . تکیه بر امکانات دیگران ، مسکنی موقتیه . و این استخوان کماکان در زخم باقی خواهد ماند .

بگذارید در پرده سخن بگویم .....

روزی روزگاری از دل همین سینمای ما چه تولیداتی که بیرون نمی آمد ؟!

که اگر امروز بودن و ما قدر همون سینمای ملی مون رو کمی دانسته بودیم ، روی آن سرمایه گزاری لازم رو انجام داده بودیم ، بالا سرش و به پاش ایستاده بودیم و خودمون با دست خودی تیشه به ریشه اش نزده بودیم ....

حالا با همون تولیدات و بدون دوپینگ هم ، روی پای خودمون ایستاده بودیم

هم سربلند بودیم

هم مغرور

و هم شرافتمند ...

دوستان بیائید در این لحظات خطیر یاد آن عزیزان از دست رفته مون رو گرامی بداریم و به احترام شون یک دقیقه سکوت کنیم و در سکوت غمبارمون اشک هامون رو تقدیم شون کنیم . روحشون شاد اونهایی که از بینمون رفتن و دیگه بر نمی گردن :

هامون عزیزمون -  باشو غریبه کوچکمون - مادر مادر گلمون که بعد از مرگش حتی خونه اش رو هم خراب کردیم -   ناخدا خورشید شرافتمندمون - اجاره نشین های دوست داشتنی مون - کلاه قرمزی خوش زبون مون - آخرین بازمانده یگانه امید مبارزان فلسطین -  پرده آخر سرب –  کشتی آنجلیکا - نوبت عاشقی زشت و زیباساز دهنیدونده 53 نفر زنگ هاکانی مانگاروز واقعه و   و    و    و    و    و

و تنها در پایان است که من حق رو به آقای Doe میدم که گفته است :

و این تمدنی است بر باد رفته

همین و دیگر هیچ ...

فقط یه چیز میتونه منو زنده نگهداره اونم صدای گرم ناصر طهماسبه و.
فقط یه چیز میتونه منو بترسونه اونم سرما و یخبندان روسیه است
لودویگ کسلر
۱۳۹۰/۱۱/۲۹ صبح ۰۱:۴۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ژان والژان, نیومن, مایکل اسکافیلد, ojahed007, Classic, علی بی غم, Papillon, زبل خان, مگی گربه, اکتورز, شیخ حسن جوری, کارآگاه علوی, اشپیلمن
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: و این تمدنی است بر باد رفته ( بررسی سینماهای ایران ) - KESSLER - ۱۳۹۰/۱۱/۲۹ صبح ۰۱:۴۴