[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چارلی چاپلین - اسطوره سینما
نویسنده پیام
چاپلین آفلاین
سامسون
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۹/۸
اعتبار: 0

تشکرها : 32
( 77 تشکر در 8 ارسال )
شماره ارسال: #15
RE: چارلی چاپلین - اسطوره سینما

خوب همه چارلی رو میشناسن و احتمالا فیلم روشنایی های شهر رو دیدن ولی من سعی میکنم این فیلم رو که شاهکار استاد هست رو جوری معرفی کنن که نکات جدیدی رو در بر داشته باشد.

City Lights

فیلمی که معرفی میکنم فیلمی است کمدی رمانسکه به عقیده ی خیلی ها (و سایت AFI) بهترین فیلم کمدی رمانس تاریخ است

این فیلم در زمانی ساخته شد که بیشتر فیلم ها از سکوت در آمده و سینما را فیلم های ناطق پر کرده بود و کارگردانان روی آورده بودند به ساختن

فیلم های غیر صامت اما چارلی چاپین با ساخت این فیلم دوباره قدرت فیلم صانت را به رخ همگان کشید.

من واقعا دیگه نمیدونم چی بگم فقط هنر استاد رو ببینید.

نکات جالب

1 چارلی در سکانسی که میخواهد گل بخرد مجبور شد این سکانس را 342  بار فیلم برداری کرد تا سکانس قابل قبولی را عرضه کند.

2. اورسن ولز کارگردان و بازیگر فیلم همشهری کین فیلم روشنایی های شهر
را بهترین فیلم تاریخ و فیم مورد علاقه خود نامیده است.

3. در اولین روز از اکران فیلم آلبرت انیشتن به طور اختصاصی به نزد چارلی چاپلین رفت تا فیلم را با چارلی ببیند.

4. چارلی چند بار قصد بر اخراج بازیگر زن این فیلم داشته که با سفارش دیگران از این کار منصرف شده.

5. از نظر مدت ساخت این فیلم طولانی ترین فیلم صامت استاد هست

نام : روشنایی های شهر

کارگردان : چارلی چاپلین

بازیگر : چارلی پاپلین ، ویریجینا چریل

سال: 1931

ؤانر: کمدی ، رمانس، دراما ، شورانگیز

نوع فیلم : سیاه و سفید و صامت و مونو

زمان:87 دقیقه

دیالوگ های بیاد ماندنی

بی نوا : میتونی الان ببینی؟
دختر کور: بله میتونم الان ببینم

بی نوا : مواظب رانندگیت باش
میلیونر : من رانندگی میکنم؟

بی نوا : فردا پرندگان آواز خواهند خواند

بهترین صحنه ی فیلم

در صحنه ی آخر فیلم چارلی معشوق خود را میبیند درحای که معشوق بینا شده چارلی را نمیشناسد.

چارلی به او نگاهی سرشار ار مهر و عشق میکند . دختر که متوجه نگاه چارلی میشود گمان میکند که وی

در حسرت پول منتظرانه نگاه میکند . از آن رو سکه برداشته و به طرف چارلی حرکت میدهد .

چارلی با دیدن این صحنه از حالت خود بیرون آمده و قصد رفتن میکند . دختر دوباره چارلی را صدا زده و این

بار گلی به او تعارف میکند چارلی می ایستد . دختر گل را در دست چارلی میگذارد . دختر با لمس دست

چارلی او را میشناسد و می گوید :

شما؟

چارلی سری تکان داده و .........

چارلی: میتونی الان ببینی؟

دختر: بله الان میتونم ببینم.

و سپس فیلم با این تصویر به پایان میرسد
.
.
.

و اینک لبخند معروف دلقک

هر چی باشه فردا هم روز خداست
اسکارت اوهارا
۱۳۹۰/۹/۱۳ عصر ۰۱:۱۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : چارلز کین, گرتا, بانو, الیشا, زبل خان, پاشنه طلا, ژان والژان, ممل آمریکایی, حمید هامون, دزیره, رزا, Papillon, اسکارلت اُهارا, مگی گربه, آوینا, جو گیلیس, فورست, مکس دی وینتر, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: چارلی چاپلین اسطوره سینما - Classic - ۱۳۸۹/۴/۲۰, صبح ۱۱:۵۶
RE: چارلی چاپلین - اسطوره سینما - 1991 - ۱۳۸۹/۵/۲۸, صبح ۱۰:۵۷
RE: چارلی چاپلین - اسطوره سینما - چاپلین - ۱۳۹۰/۹/۱۳ عصر ۰۱:۱۵
شالی، شولی، شُلار! - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۱/۲/۲۸, صبح ۰۵:۵۹
RE: چارلی چاپلین - اسطوره سینما - Classic - ۱۴۰۱/۲/۱۴, عصر ۱۲:۱۴