[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه )
نویسنده پیام
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2183 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #74
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه )

من و فوتبال و جام جهانی

پست رابرت عزیز در مورد جام جهانی فوتبال و نوستالژی های آن زمان، حسابی خاطرات قدیم من را زنده کرد. برایم بسیار جالب بود که چه شباهت های جالبی در نسل ما وجود داشته و چقدر انگیزه، نوآوری و علاقه به فوتبال و ثبت خاطرات آن در بین نسل مشترک است. به همین دلیل حالا که رابرت عزیز در گرمای مسابقات جام جهانی خاطرات ما را زنده کرد، بد ندیدم که من هم چندتا از نوستالژی هایم را با دوستان عزیز هم کافه ای به اشتراک بگذارم تا با هم مروری بر گذشته ها داشته باشیم.

فوتبال برای من از جام ملت های اروپای سال 1984 معنا پیدا کرد که تیم محبوبم فرانسه با درخشش میشل پلاتینی بزرگ قهرمان شد. البته از آن مسابقات خاطرات مبهمی دارم چون در آن زمان 7 ساله بودم .جام جهانی 1986 مکزیک اولین جام جهانی بود که من با دقت آن را دنبال می کردم. اما جام جهانی 1990 زمانی بود که ثبت نتایج و آمار و ارقامش برایم اهمیت پیدا کرد و زمانی که برادرم  ویژه نامه تاریخ جام جهانی را برایم خرید، انگار که دنیایی را به من داده باشند. در عرض یک ماه کل تاریخ مسابقات را از بر بودم و وظیفه خودم می دانستم که از جام جهانی 1990 نتایج و وقایع آن را ثبت کنم. هرشب برای هر بازی یک برگه درست می کردم و با بدبختی تا پایان بازی ضمن تماشا، آمار بازیکنان با شماره پیراهن، تعویض ها و اخطار و اخراج و گل ها را ثبت می کردم. برخی اسامی را هم با تلفظ های خاص! گزارشگران آن زمان درج می کردم و در آخر نیز یک پرونده پر و پیمان برای مسابقات ثبت می کردم.

شنبه هر هفته با دنیای ورزش و کیهان ورزشی اطلاعات را چک می کردم و خلاصه دنیایی برای خودم داشتم. اوج کارم هم در جام جهانی ۱۹۹۴ بود که همه اطلاعات را با استفاده از عکس های مجلات در دفترم جمع آوری کردم. و جالب اینکه بعد از اتمام مسابقات خودم کارت های فوتبالی تیم ها را بروز رسانی می کردم.

اگر چه امروزه با وجود اینترنت ، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های کاربری می توان به آسانی اطلاعات دقیق و کاملی از مسابقات را به دست آورد، اما هنوز شیرینی آن سال ها و تلاش برای ثبت دستی آمار در قحطی اطلاعات چیزی است که با هیچ لذتی نمی توان عوضش کرد.

واقعا این همه عشق و علاقه به فوتبال در میان نسل ما که با محدودیت های فراوان و عدم دسترسی آسان به منابع به روز و جامع دست و پنجه نرم می کرد، مثال زدنی است. یک عشق حقیقی و یک جنون واقعی ...یادش بخیر

نمونه هایی از دفترهای دایره المعارفی ! فوتبالی من با مطالبی جامع و کامل در خصوص فوتبال

آدامس های سین سین پرخاطره

این هم طرح های من!! با کپی از اثار استاد جواد علیزاده

و کارت های فوتبالی من!

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۴۰۱/۹/۵ عصر ۰۷:۳۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مموله, مارک واتنی, پیرمرد, رابرت, سروان رنو, tom sawyer, کنتس پابرهنه, باربوسا, Emiliano, آلبرت کمپیون, پطرکبیر, Classic, شارینگهام, مراد بیگ, منصور, کوئیک, rahgozar_bineshan
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: جام جهانی 2014 برزیل - خانم لمپرت - ۱۳۹۳/۳/۲۶, عصر ۰۱:۳۰
RE: جام جهانی 2014 برزیل - rahgozar_bineshan - ۱۳۹۳/۳/۲۷, صبح ۰۶:۵۱
RE: جام جهانی 2014 برزیل - BATMAN - ۱۳۹۳/۳/۲۸, صبح ۰۳:۵۱
RE: جام جهانی 2014 برزیل - بولیت - ۱۳۹۳/۴/۱۸, عصر ۰۶:۰۰
RE: جام جهانی 2014 برزیل - جیمز باند - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸, عصر ۰۱:۱۶
RE: جام جهانی 2014 برزیل - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۳/۱۳, عصر ۰۸:۴۸
RE: جام جهانی 2014 برزیل - سروان رنو - ۱۳۹۵/۳/۱۳, عصر ۱۰:۴۷
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - Savezva - ۱۴۰۱/۹/۵ عصر ۰۷:۳۲