[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 7 رای - 3.86 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار
نویسنده پیام
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #101
RE: نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار

(۱۳۹۲/۹/۵ عصر ۱۰:۰۷)سناتور نوشته شده:  

دوستان اگر یک تکه از صدای مرحوم عباس سلطانی رو بگذارید ممنون میشم. چندتا از دوستان صدای ایشون رو تشخیص ندادند.

در پاسخ به شما دوست گرامی و همچنین ادای دین به روح مرحوم عباس سلطانی کلیپ کوتاهی از تعدادی از کارهای ایشان را آماده کردم. امید که سریعا دوستان علاقمند دانلود فرمایند چون: در سایت آپارات (محل آپلود) پیش ازین نیز کلیپ ترکیب دو دوبله فیلم ده فرمان را قرار داده بودم که آنرا حذف کرده اند و در توجیه نکاشته اند: کلیپ حاوی صحنه های فلان بوده است! تنها صحنه مورد نظر عریان بودن برده (شعیب) بود و باعث تاسف از افراطی گریها و گاه خودشیرینی های چنین سایتهائی... در کلیپ حاضر هم من دقت نکردم و بخشی از يک فيلم قرار داده شد که دو بازیگر در وان حمام هستند و احتمال حذف شدن از آپارات وجود دارد!

http://www.aparat.com/v/R0Jwn

عباس سلطانی از گویندگان بسیار توانمند نقشهای دوم بود که بعضا در نقشهای اصلی هم وارد میشد. صدایی مقتدر که حزنی زیبا داشت و عمدتا با صدای مرحوم فرشید فرزان اشتباه گرفته میشود. چنانکه سالها به اشتباه صدای وی را در دوبله دوم خوب بد زشت فرشید فرزان نوشتند حال آنکه عباس سلطانی بجای لی وان کلیف (بد) صحبت کرده است... من به تعدادی از کارهای ایشان اشاره میکنم

این گروه خشن (دسته وحشی) ساخته سام پکین پا بجای بن جانسون در نقش تکتور

موبی دیک(نهنگ سفید) ساخته جيمز رابرتسون بجای چند نفر از جمله جيمز رابرتسون

برباد رفته ساخته ویکتور فلمينگ+دیگران (دوبله دوم) در چندین نقش از جمله ويکتور جوری (ويلکرسون)

قهرمانان تلمارک ساخته ی آنتونی مان (دوبله اول)  بجای اريک پورتر

پدرخوانده 1 ساخته فرانسیس فورد کاپولا (دوبله دوم) بجای ریچارد کونته در نقش دون بارزینی و همينطور بجای سال

اعتراف ساخته کوستا گاوراس بجای گابریل فرتزی

بدرود عشق من ساخته ی ديک ريچاردز و بجای جان آیرلند

مردی از لارامی ساخته انتونی مان بجای الکس نيکول

ده مرد رشيد ساخته گلديک (دوبله اول) بجای نيک دنيس

نوری برفراز لبه دنیا ساخته مارک پلينگتون (دوبله دوم) بجای رناتو سالواتوری

سگ (گلوله ای برای امپراطور) ساخته آنتونیو ايساسی بجای ساميول

پرواز فونيکس ساخته رابرت آلدريچ (دوبله دوم) بجای رونالد فراستر

گاوبازها ساخته ملکوک سنت کلر بجای مکس واگنر

قتل توسط مرگ ساخته رابرت مور بجای پيتر فالک

چادر قرمز ساخته کاتلازوف ( دوبله دوم) بجای ماريو آدروف

مرد قانون ساخته ی مایکل ویتر بجای آلبرت

و فيلمهای دیگر که فقط نام می بریم :

پنج ورق سرنوشت / موش و گربه / پاپيون / حريف / يک جدال / گرگهای دريا / مرد قانون (دوبله اول) / اسلحه بزرگ (دوبله اول) / شفت / ارباب دنیا / اسکی باز سراشيب / راکی 2 / مردی با نقاب سرخ / علامت زورو / شجاعان / اهل کنتاکی / راه غرب / سراسر شب / ...

و همينطور بجای شخصیت دکتر کلدر من در سریال ارتش سری

۱۳۹۲/۹/۹ صبح ۱۱:۳۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : برو بیکر, پدرام, پرشیا, خانم لمپرت, بولیت, بانو, سناتور, اسپونز, اسکورپان شیردل, سارا, اتان ادواردز, مگی گربه, پایک بیشاپ, جیسون بورن, ژان والژان, BATMAN, soheil, Papillon, Classic, سروان رنو, هایدی, باربوسا
مستر گالوم آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۳/۲۸
اعتبار: 4

تشکرها : 36
( 167 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #102

اگه اشتباه نکنم از آخرین کارهای این مرحوم هم نقش گویی در یکی از کارهای محمدرضا ورزی بود. البته ماشاء الله این آقای ورزی اینقدر درباره انقلاب اسلامی ایران فیلم و سریال ساخته که آدم قاطی می کنه و در اکثر اونها استاد طهماسب جای دکتر مصدق صحبت می کرد. ولی در یکی از اون نسخه ها(به احتمال زیاد تله فیلم سقوط بود که بود که در سکانسی از آن فیلم به صحنه عزل دکتر مصدق می پرداخت) که مرحوم سلطان رحمتی جای دکتر مصدق صحبت می کرد. فک کنم همون تله فیلمی بود که کیکاووس یاکیده خوانندگی تیتراژ اون رو بر عهده داشت. گویا اسم گوینده ها رو هم آخر تیتراژ می نوشتن(ورزی ارادت زیادی به دوبله داره)من به شخصه صدای این مرحوم رو دیگه در فیلم و سریالی نشنیدم.

حالا که بحث کارهای ورزی شد، در مصاحبه ای از "شکرخدا گودرزی" (بازیگر نقش امام خمینی در سریال معمای شاه) شنیدم که نقش امام خمینی در این سریال دوبله میشه ولی هنوز دوبلورش مشخص نیست. البته ایشون از جواد پزشکیان و بیژن علیمحمدی به عنوان کاندیداهای دوبله این نقش صحبت کردن. به نظر شما این دو نفر مناسب دوبله این نقش(با حساسیتی که روش هست) هستن؟ قبلاً ایرج رضایی در قالب راوی(در سریال صنوبر) به عنوان شخصیت امام خمینی صحبت کرده بود و مخاطب هم خیلی خوب با این صدا ارتباط برقرار کرده بود(البته چون سریال صنوبر جنبه روایتگری داشت صدای استاد رضایی قابل قبوله ولی در سریال معمای شاه که شاید به ابعاد بیشتری از زندگی امام خمینی و شاید خطبه ها و سخنرانی های انقلابی ایشان هم بپردازه شاید استاد رضایی مناسب نباشه)  در فرزند صبح ساخته بهروز افخمی هم صحبت از نقش گویی ناصر طهماسب به جای امام خمینی بود. بیژن علیمحمدی تیپ ساز خوبیه(هرچند به نظر من هر تیپی بسازه صداش زنگ و دافعه خاصی داره و کلاً صداش در هر حالتی خیلی تابلوئه). اما نمیدونم می تونه از پس صدای امام بر بیاد یا نه(صدای محمدرضا شاه پهلوی رو خیلی خوب تقلید کرد). اما جواد پزشکیان به نظرم اصلاً مناسب این نقش نیستن.

اگر من بودم شاید استاد منوچهر اسماعیلی رو انتخاب می کردم. البته اگه به جلال مقامی هم میشه فک کرد. اگه مدیر دوبلاژی بخواد ابتکار داشته باشه و از یه صدای کمتر شنیده شده استفاده کنه می تونه یه تستی هم از علی اکبر گودرزی طائمه بگیره.

نظر شما چیه؟

صدا....صدا....صدا......تنها صداست که می ماند... وقتی مجذوبت می کنه دیگه هرگز رهات نمی کنه!
۱۳۹۲/۹/۱۰ صبح ۱۱:۲۱
تشکر شده توسط : باربوسا
پایک بیشاپ آفلاین
سردسته این گروه خشن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۶
اعتبار: 21

تشکرها : 1157
( 840 تشکر در 66 ارسال )
شماره ارسال: #103

(۱۳۹۲/۹/۹ صبح ۱۱:۳۳)منصور نوشته شده:  

عباس سلطانی از گویندگان بسیار توانمند نقشهای دوم بود که بعضا در نقشهای اصلی هم وارد میشد. صدایی مقتدر که حزنی زیبا داشت و عمدتا با صدای مرحوم فرشید فرزان اشتباه گرفته میشود. چنانکه سالها به اشتباه صدای وی را در دوبله دوم خوب بد زشت فرشید فرزان نوشتند حال آنکه عباس سلطانی بجای لی وان کلیف (بد) صحبت کرده است... من به تعدادی از کارهای ایشان اشاره میکنم

این گروه خشن (دسته وحشی) ساخته سام پکین پا بجای بن جانسون در نقش تکتور

...

با تشکر از منصور عزیز اضافه میکنم:

فرار بزرگ ساخته جان استرجس بجای  گوردون جکسون در نقش مک دانلد

هر کی جم خورد، بکشش!
۱۳۹۲/۹/۱۱ صبح ۰۳:۱۷
تشکر شده توسط : جیسون بورن, بانو, سناتور, منصور, مگی گربه, سی.سی. باکستر, حمید هامون, BATMAN, Papillon, سروان رنو
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #104

بخشی از یک آنونس فیلم را تقدیم دوستان میکنم که مطمئنم برای همه علاقمندان دوبله جالب خواهد بود... در آنونس مردی در قفس ساخته نصرت الله وحدت و در انتهای این آنونس ، گوینده (ابوالحسن تهامی نژاد) در کنار کارگردان نشسته است و به گویش خود درخصوص فیلم با همراهی وحدت می پردازد

http://www.aparat.com/v/7dtPf

و اینهم عکس دو نفر از برجسته ترین گویندگان ایران که فکر نمیکنم کسی تاکنون تصویری ازینها در نت منتشر کرده باشد و یا تصویری از آنها در ذهن داشته باشد

مرحوم محمود نوربخش   و   فتح الله منوچهری

عکسها مربوط به حضور ایندو در یک فیلم ایرانی پیش از انقلاب است

۱۳۹۲/۱۲/۶ صبح ۱۲:۴۲
تشکر شده توسط : ژان والژان, جیسون بورن, اسکورپان شیردل, soheil, پایک بیشاپ, کلاه سبز, واترلو, بانو, سی.سی. باکستر, سناتور, مگی گربه, Papillon, آمادئوس, terme, راسل کرو, Classic, سروان رنو, BATMAN, اتان ادواردز, دکــس, هایدی, جیمز باند, rahgozar_bineshan, vic_metall, ال سید, باربوسا
هایدی آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۹/۲۰
اعتبار: 23

تشکرها : 7045
( 795 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #105
Video RE: نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار

ویدئو تبریک عید نوروز توسط جمعی از دوبلورها "البته مربوط به نوروز 1394 است اما دیدنش در این چند روزی که تا آغاز سال 1395 مانده، خالی از لطف نیست"

پیشاپیش سال جدید همه دوستان نازنینم مبارک... بهترین ها را برایتان آرزومندم.

http://s7.picofile.com/file/8243305892/d...i.html

۱۳۹۴/۱۲/۲۴ عصر ۰۴:۰۷
تشکر شده توسط : آمادئوس, جروشا, زینال بندری, ویگو مورتنسن, BATMAN, Memento, ایـده آلـیـسـت, حمید هامون, سروان رنو, هانا اشمیت, rahgozar_bineshan, دزیره, باربوسا
ارسال پاسخ