[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلارک گیبل - سلطان هالیوود
نویسنده پیام
Scarlett آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۳۱
اعتبار: 2

تشکرها : 126
( 263 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #1
کلارک گیبل - سلطان هالیوود

درود

دیدم جای کلارک گیبل در بین سایر اسطوره های سینمایی این بخش خالیست و این را به حق ندانستم و حالا هر چه باشد نوبت مانور قدرت دادن ِ کلارک گیبل است ! بازیگری که با ایفای نقش رت باتلر به شهرت جهانی رسید و در عین حال برای آن نقش برنده ی جایزه ی اسکار نشد ! و تنها یکبار توانست اسکار را در دستان خود بگیرد ، آن هم برای بازی در فیلم " در یک شب اتفاق افتاد " ! با این حال ، تنها بازیگری است که توانست لقب «سلطان هالیوود» را به دست آورد !

با قسمت هایی از نوشته ای درباره ی او در " نود هشتیا " شروع می کنم :

به نوشته «ویکی پدیا» ، ویلیام کلارک گیبل نخستین روز فوریه سال ۱۹۰۱ در «کادیز اوهایو» به دنیا آمد. پدر او «ویلیام هنری گیبل» یک کارگر حفار چاه نفت و مادرش «آدلین هرشلمن» ، یک مهاجر آلمانی بود.
مادر «کلارک» هنگامی که او ۶ ماهه بود، وی را در کلیسای کاتولیک رم غسل تعمید داد و هنگامی که «کلارک» تنها ۱۰ ماه سن داشت، در پی رشد شدید تومور مغزی از دنیا رفت. پس از مرگ مادر بر سر نحوه تربیت «کلارک» خردسال بین خانواده های والدینش، اختلاف نظر شدیدی به وجود آمد. هنگامی که «کلارک» پا به دوره نوجوانی گذاشت، زندگی خانوادگی اش در پی ورشکستگی پدر دچار تلاطم و سختیهای بسیار شد. در پی آن وی ترک تحصیل کرد و در کارخانه لاستیک سازی شهر محل سکونتش، آکرن، مشغول کار شد. در این سالها بود که «کلارک» نوجوان پس از دیدن نمایش «مرغ بهشت»، به بازیگری علاقه مند شد. در سن ۲۱ سالگی «کلارک» مادرخوانده مهربان خود را نیز از دست داد و پس از پرسه زدن در شهرهای مختلف و کار کردن در کارخانه ها و نیز میدانهای نفتی، سرانجام به سوی گروه های تئاتری کشیده شد. ازدواج با «لوراهوپ کروز» هم بازی، مربی و مدیر پرنفوذ کلارک پای او را به هالیوود در حال شکوفایی دهه ۱۹۲۰ کشاند. اولین فیلمهای «کلارک گیبل» صامت بود. در ابتدا مدیران استودیوهای هالیوود نظر مثبتی درباره این بازیگر سبزه رو و گستاخ نداشتند. غافل از آن که همین ویژگی ها به علاوه صدای بم و چهره مردانه «کلارک گیبل» به شدت مورد اقبال تماشاگران قرار میگیرد. «مترو گلدوین مایر» استودیوی معتبر هالیوود که «کلارک» را در استخدام داشت، به تدریج و ناباورانه متوجه تاثیرگذاری وی بر تماشاگران سینما شد. اگرچه مدیران استودیو، باز هم خطر میدان دادن به این جوان گستاخ ولی دوست داشتنی را نپذیرفتند. سال ۱۹۳۱ «گیبل» برای آزمودن بخت خویش، روانه استودیوی برادران وارنر شد. «داریل زانوک» مدیر اجرایی استودیو، پس از تست اولیه «کلارک»، در حاشیه فرم استخدامی وی نوشت: «گوشهای او بیش از حد بزرگ است و در واقع به یک میمون تنومند شباهت دارد.» tajob2 به این ترتیب برادران وارنر یکی از ارزشمندترین جواهرات هالیوود را از دست داد، زیرا گیبل نزد «متروگلدوین مایر» و مدیر جدید و آینده نگر آن «ایرونیگ» بازگشت. تنها ظرف ۲ سال «کلارک گیبل» به یکی از درخشان ترین چهره های هالیوود مبدل شد و ازدواج دومش با «گرتا گاربو» او را در حد یک ستاره سرشناس مطرح کرد .
این در حالی بود که بداخلاقی و ناسازگاری وی با تهیه کنندگان، به سوژه نشریات مبدل شد و جالب آن که محبوبیت او را نیز افزایش داد. در سالهای دهه ۱۹۳۰ حضور «کلارک گیبل» در هر فیلمی، به معنای هجوم تماشاگران مشتاق به سالن های سینما بود و رسانه های گروهی و تماشاگران به او لقب «سلطان هالیوود» را دادند، لقبی که تا آن زمان به کسی داده نشده بود. پس از آن نیز کسی یارای تصاحب این عنوان را نیافت.
سال ۱۹۳۴ «کلارک گیبل» با نقش آفرینی به یادماندنی خود در فیلم «در یک شب اتفاق افتاد» ، علاوه بر کسب اسکار بهترین بازیگر سال، قامت بازیگری اسطوره ای را یافت. براساس گزارش های مطبوعاتی و نظرسنجی های آن سالها، نقش آفرینی وی در این فیلم تاثیر چشمگیری بر نحوه لباس پوشیدن، رفتارهای اجتماعی و سبک زندگی مردان در آن سالها و حتی دهه های بعد گذاشت و شکل خاص سبیل او تا چند دهه بین مردان رایج شد.
----
نقش «گیبل» در این فیلم هم چنین الهام بخش «فرتیس فرلنگ» طراح و کارگردان سرشناس انیمیشن ، برای خلق شخصیت کارتونی «باگزبانی» شد !! یک سال بعد «گیبل» برای حضور درفیلم «شورش در کشتی بونتی» نامزد دریافت اسکار شد، گرچه آن را به دست نیاورد. او خود این فیلم را بهترین اثر کارنامه حرفه ای اش توصیف کرد. «گیبل» برای جاودانه شدن نیاز به برداشتن یک گام دیگر و شاید مهم ترین گام زندگی اش داشت. این امکان سال ۱۹۳۹ برای او فراهم شد زمانی که «دیوید سلزنیک» بی پروا تصمیم گرفت تا شاهکار عظیم«مارگارت میچل» را به تصویر بکشد. به این ترتیب تولید «بربادرفته» با شکوه ترین فیلم تاریخ سینما آغاز شد. براساس نتایج نظرسنجی ها، «کلارک گیبل» بهترین فرد برای ایفای نقش «رت باتلر» گستاخ و جذاب بود. «مارگارت میچل» خالق «بربادرفته» نیز گیبل را خود «رت باتلر» میدانست. اما «متروگلدوین مایر» با آگاهی از حساسیت عمومی در این باره، شرایط سختی را برای قرض دادن ستاره خود به «سلزنیک» مطرح کرد. از این رو «سلزنیک» بر آن شد تا از «گری کوپر» برای ایفای نقش «رت باتلر» بهره بگیرد. «سلزنیک» بعدها در این باره گفت: «هم «گیبل» و هم «کوپر» از چهرههای شاخص زمان خود بودند. «کلارک» بسیار خوش لباس بود و هیبتی مردانه داشت و «گری» نماد یک آمریکایی واقعی بود.»
«گری کوپر» این پیشنهاد را رد کرد و در نهایت «سلزنیک» مجبور شد تا در مقابل ۵/۱ میلیون دلار و نیمی از درآمد خالص فیلم «کلارک گیبل» را از متروگلدوین مایر قرض بگیرد. چنین توافقی بر سر یک بازیگر در کل تاریخ سینما بی سابقه است. از قول «گری کوپر» درباره دلیل رد کردن پیشنهاد «سلزنیک» چنین نقل شدهاست: ««بربادرفته» بزرگ ترین شکست تاریخ هالیوود خواهد بود. خوشحالم از این که به جای من، دماغ کلارک گیبل به خاک مالیده خواهد شد.»
فیلم «بربادرفته» با تمام مشکلات و موانع پیش روی خود ساخته شد و به خلاف پیش بینی «گری کوپر» نه تنها بزرگ ترین شکست تاریخ هالیوود نبود، بلکه به پر فروش ترین و محبوب ترین فیلم تاریخ سینما مبدل شد. با این وصف نه تنها بینی «کلارک گیبل» -آن طور که «گری کوپر» انتظار داشت- به خاک مالیده نشد، بلکه شگفتی آفرید. «گیبل» دهه ۱۹۵۰ در مصاحبه ای گفت: «هر گاه تصور میشود دوره افول من فرارسیدهاست، پخش مجدد فیلم «بربادرفته» مرا به لحاظ حرفه ای دوباره زنده میکند.» سال ۱۹۴۲ و در بحبوحه جنگ جهانی دوم «کلارک گیبل»، پس از مرگ همسر محبوبش «کارول لومبارد» به نیروی هوایی ارتش آمریکا پیوست. وی به ماموریتهای متعددی برفراز اروپا -میدان اصلی جنگ جهانی دوم- و حتی بر فراز خاک آلمان اعزام شد. آدولف هیتلر پیشوا رایش سوم ، «کلارک گیبل» را بزرگ ترین بازیگر سینما میدانست و برای کسی که «سرگرد کلارک گیبل» را دستگیر کند و سالم تحویل ارتش آلمان دهد، پاداش بسیار چشمگیری تعیین کرده بود!! پس از جنگ جهانی دوم «گیبل» به هالیوود بازگشت. گرچه نقشهای او در این دوره از نظر خود وی جالب نبودند. «سلطان هالیوود» دیگر پا به سن گذاشته بود. وی طی این سالها برای پنجمین و ششمین بار نیز ازدواج کرد.۱۶ نوامبر ۱۹۶۰ «کلارک گیبل»، در پی چهارمین حمله قلبی خود در لس آنجلس درگذشت. گفته میشود نقشهای سنگین و پرتحرک او در فیلمهای آخرش، وی را از پا درآورد. «گیبل» در سالهای پایانی زندگی اش بسیار چاق شده بود. هنگام ساخت فیلم «بربادرفته»، گیبل ۸۶ کیلوگرم وزن داشت و با توجه به قد ۱۸۵ سانتی متری خود از اندام بسیار متناسبی برخوردار بود. حال آن که در سالهای پایانی وزن او به ۱۰۴ کیلوگرم رسیده بود. وی برای حضور در آخرین فیلمش -ناجورها- ۱۶ کیلوگرم از وزن بدنش را کم کرد. استفاده مفرط از قرصهای لاغری و استعمال شدید دخانیات (گیبل به مدت ۳۰ سال به طور متوسط روزانه ۳ پاکت سیگار میکشید) سلطان هالیوود را تسلیم مرگ کرد. چهار ماه پس از مرگ وی ، تنها پسرش «جان کلارک گیبل» به دنیا آمد.
+ پس از ازدواج با «کارول لومبارد»، کلارک گیبل به معنای واقعی خوشبختی را در زندگی مشترک تجربه کرد. مرگ ناگهانی «کارول لومبارد» در پی یک سانحه هوایی و در یک هواپیمای نظامی، کمر گیبل را شکست. به گفته یکی از دوستانش، کلارک هیچ گاه پس از مرگ «کارول لومبارد» احساس خوشبختی نکرد و در واقع شعله قلبش برای همیشه خاموش شد rrrr:. جسد سلطان هالیوود به وصیت وی در کنار «لومبارد» دفن شد.
پس از اعلام خبر فوت گیبل ، نیویورک تایمز نوشت: «سلطان هالیوود مرد. او همتایی نداشت و نخواهد داشت. لقب سلطان هالیوود نیز همراه او دفن شد ... » او به لحاظ تکنیکی بهترین بازیگر تاریخ سینما نبود و از ظرافت و کمال تئاتری های بریتانیایی هالیوود نیز بی بهره بود. اما «کلارک گیبل» اینک یک مقیاس سنجش است و ستارگان سینما چه در گذشته و چه در حال و چه در آینده با او مقایسه میشوند. او نماد مردانگی بود و خشونت فرهنگ آمریکایی.
+ لس آنجلس تایمز نیز نوشت: «کلارک گیبل از خصوصیات انسانی نادری برخوردار بود مردانگی و در عین حال شوخ طبعی، خوش طینت و برخوردار از درک و فهم بالا، و آسان گیری و در عین حال تکلف و ملاحظه کاری. علاوه بر اینها «کلارک گیبل» به لحاظ حرفهای فردی با اصالت و به لحاظ شخصیتی یک رنگ و صادق بود، خصوصیاتی که در عرصه سینما کمتر مشاهده میشود.»
+ بر طبق نظرسنجی ها ، از بین بازیگران کنونی هالیوود ، جورج کنونی به عنوان شبیه ترین فرد به کلارک گیبل ( از نظر قیافه (؟)) انتخاب شده است !!

" من به آمار زمین مشکوکم ، اگر این سطح پر از آدمهاست ، پس چرا این همه دل ها تنهاست !؟ "
سهراب سپهری
۱۳۸۹/۴/۳ عصر ۰۱:۴۲
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : موسيو وردو, دشمن مردم, Classic, سروان رنو, میثم, دلشدگان, Savezva, Kassandra, ژان والژان, سم اسپید, اهو, الیشا, لیزاکلبرت
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18966 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: کلارک گیبل - سلطان هالیوود

(۱۳۸۹/۴/۳ عصر ۰۱:۴۲)Scarlett نوشته شده:  

... از قول «گری کوپر» درباره دلیل رد کردن پیشنهاد «سلزنیک» چنین نقل شدهاست: ««بربادرفته» بزرگ ترین شکست تاریخ هالیوود خواهد بود. خوشحالم از این که به جای من، دماغ کلارک گیبل به خاک مالیده خواهد شد.»فیلم «بربادرفته» با تمام مشکلات و موانع پیش روی خود ساخته شد و به خلاف پیش بینی «گری کوپر» نه تنها بزرگ ترین شکست تاریخ هالیوود نبود، بلکه به پر فروش ترین و محبوب ترین فیلم تاریخ سینما مبدل شد.. ..

فکر کنم گری کوپر تا آخر عمر تو دلش خودشو نفرین می کرده :!z564b

البته خدا خواست که کلارگ گیبل نقش رت باتلر رو بازی کنه وگرنه معلوم نبود با گری کوپر چطور فیلمی از کار در بیاد. البته گری کوپر چند سال بعد یه فیلم در مایه های همین بربادرفته با اینگرید برگمن بازی کرده که اسمش Saratoga trunk ( سام وود ) هست که نقشی باتلر وار داره و برگمن هم اسکارلتی بازی می کنه !

پ.ن: دستت درد نکنه اسکارلت ، معلومه مثل خود اسکارلت اوهارا پرشور و پرتلاشی mmmm:

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۸۹/۴/۵ صبح ۰۱:۲۸
تشکر شده توسط : Scarlett, میثم, دلشدگان, Kassandra, الیشا, لیزاکلبرت, کلانتر چانس
رامین_جلیلوند آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۳۰
اعتبار: 27

تشکرها : 1178
( 2597 تشکر در 321 ارسال )
شماره ارسال: #3

در فيلم برباد رفته برعکس نقش اسکارلت دست اندرکاران فيلم مشکل زيادی برای انتخاب نقش رت باتلر نداشتند.
سه گزينه کلارک گيبل- گری کوپر - ارول فلين در پيش رو بوده است که تا آنجايی که مطالعات من اجازه می دهد هيچ کدام نقش را رد نکردند بلکه نظر سنجی هايی مختلف و عمومی و خصوصی زيادی انجام می گيرد و سرانجام کلارک گيبل رت باتلر می شود.

در ادامه بحث کلارک گيبل و برباد رفته بدنيست بدانيم که در شب افتتاح شدن اولين اکران فيلم ، مسئولين آن زمان که بسيار نژاد پرست بوده اند از دعوت کردن هتی مک دنيال بازيگر نقش مامی سرباز می زنند که کلارک گيبل با فهميدن اين موضوع به قول معروف ، مسئولين را جر می دهد و از رفتن به افتتاحيه خودداری می کند و بالاخره به واسطه خود مامی! مسئله حل می شود و گيبل به مهمانی می رود و مامی نمی رود!
اين نشان دهنده روح بزرگ  و مردانه اين مرد بزرگ هاليوود می باشد.

کتاب زندگی نامه اش را دارم که واقعا سخنان زيبا و عميق و مردانه ای زده است.

بد نيست بدانيم که سلطان دندان نداشته است و از دندان های مصنوعی استفاده می کرده است. عاشق شکار و ماهی گیری و موتور سيکلت و ماشين های شکاری بوده است.

همانطوری که بانو اسکارلت گفتند کارول لومبارد عشق زندگی سلطان بود. اين دو زمانی حتی تصميم داشته اند که زندگی پرهياهوی هاليوود را ترک کنند و به مزرعه داری در گوشه ای بپردازند. يکديگر را مامان و پاپا صدا می کردند و زمانی که خبر مرگ ناگهانی لومبارد را به گيبل می رسانند گيبل فقط با خودش تکرار می کند چرا مامان ؟!‌ چرا مامان؟!

تئوری که شايد رنگ خرافات داشته باشد ولی خود من کمی بهش عقيده دارم اين است که سالهای قبل از لومبارد ،  گيبل در حين مستی پشت فرمان عابر بيگناهی را می کشد و براثر نفوذ مترو گلدون ماير از مجازات فرار می کند ولی گويند خون بيگناه سرانجام روزی گريبان گير می شود و گريبان گير گيبل هم می شود و عشق اش را از دست می دهد.
همانطوری که گفتند حرکات بدنی سنگين در فيلم ناجورها که بسياری اش برای تحت تاثير قرار دادن مرلين مونرو انجام گرفت سرانجام قلب گيبل بزرگ که قبل از آن هم سکته های قلبی داشت ( مشروب خوار و سيگاری قهار) را از پا انداخت.

بعد از گذشت اين همه سالها هنوز هم کلارک گيبل با قياس های امروزی هم  يک مرد به تمام معنی زيبا صورت و صيرت می باشد. درودهای فراوان بر يگانه سلطان هاليوود.

۱۳۸۹/۴/۵ صبح ۰۴:۵۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : موسيو وردو, Scarlett, میثم, دلشدگان, سروان رنو, Classic, Kassandra, سم اسپید, الیشا, L.B.Jefferies, کلانتر چانس
Scarlett آفلاین
دوست قدیمی

( 263 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #4

ممنونم سروان رنو mmmm:.

من قبل از اینکه زندگینامه ی کلارک گیبل رو بخونم هم یکی از طرفداران پر و پا قرصش بودم ولی بعد از اینکه متوجه شدم که او چه شخصیت بزرگی داره ، تازه فهمیدم که چرا بهش میگفتند «سلطان هالیوود» !! واقعا قصه ی عشق او و همسرش کارول لمبارد تکان دهنده و غم انگیزه rrrr: . مخصوصا اینش که کلارک گیبل در اواخر عمر نه چندان بلندش درست مثل کاراکتر رت باتلر در اواخر فیلم و کتاب ِ بر باد رفته از نظر روحی از بین رفته بوده rrrr: . همونطوری که در جمله های پایانی ِ کتاب اسکارلت بعد از دیدن رت در خلوت کده اش با خودش میگه که چقدر اون فرو ریخته و شکست خورده شده . واقعا شباهتی که بین کاراکتر رت باتلر و گلارک گیبل بوده از نظر من شگفت انگیزه !

راستی جناب رامین جلیلوند شما کتاب زندگینامه اش رو از کتاب فروشی ها تهیه کردید یا از طریق نت ؟

عکس هایی از «سلطان هالیوود» در کنار ِ عشق ِ اول و آخر زندگی اش کارول لمبارد  :

و

فایل های ضمیمه بند انگشتی

.bmp  untitled.bmp (اندازه: 386.26 KB / دانلودها: 1658)

" من به آمار زمین مشکوکم ، اگر این سطح پر از آدمهاست ، پس چرا این همه دل ها تنهاست !؟ "
سهراب سپهری
۱۳۸۹/۴/۵ صبح ۱۱:۲۰
تشکر شده توسط : میثم, دلشدگان, سروان رنو, Classic, بهزاد ستوده, Kassandra, سم اسپید, الیشا, الیزا دولیتل
رامین_جلیلوند آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #5

دوست گرامی خانم اسکارلت کتاب را سالهای دانشجويی در خارج از ايران تهيه کردم.

۱۳۸۹/۴/۵ عصر ۱۲:۳۲
تشکر شده توسط : Scarlett, میثم, دلشدگان, الیشا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #6

(۱۳۸۹/۴/۵ صبح ۰۴:۵۵)رامین_جلیلوند نوشته شده:  

حرکات بدنی سنگين در فيلم ناجورها که بسياری اش برای تحت تاثير قرار دادن مرلين مونرو انجام گرفت سرانجام قلب گيبل بزرگ که قبل از آن هم سکته های قلبی داشت ( مشروب خوار و سيگاری قهار) را از پا انداخت.

مرلین مونرو نزدیک بود سر فیلم بعضی ها داغشو دوست دارن هم باعث سکته بیلی وایلدر (ص) بشه ! از بس بی نظم بود. به خاطر همین کارها و نقش غیر مستقیمش در قتل افراد اینچنینی ،  آخرش عذاب وجدان گرفت و خودکشی کرد :!z564b

۱۳۸۹/۴/۸ عصر ۰۷:۲۰
تشکر شده توسط : Scarlett, Kassandra, الیشا
رامین_جلیلوند آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #7

(۱۳۸۹/۴/۸ عصر ۰۷:۲۰)سروان رنو نوشته شده:  

(۱۳۸۹/۴/۵ صبح ۰۴:۵۵)رامین_جلیلوند نوشته شده:  

حرکات بدنی سنگين در فيلم ناجورها که بسياری اش برای تحت تاثير قرار دادن مرلين مونرو انجام گرفت سرانجام قلب گيبل بزرگ که قبل از آن هم سکته های قلبی داشت ( مشروب خوار و سيگاری قهار) را از پا انداخت.

مرلین مونرو نزدیک بود سر فیلم بعضی ها داغشو دوست دارن هم باعث سکته بیلی وایلدر (ص) بشه ! از بس بی نظم بود. به خاطر همین کارها و نقش غیر مستقیمش در قتل افراد اینچنینی ،  آخرش عذاب وجدان گرفت و خودکشی کرد :!z564b

شايد هم کِــنِدی کشتش!؟

۱۳۸۹/۴/۸ عصر ۰۷:۵۱
تشکر شده توسط : لیزاکلبرت
موسيو وردو آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱/۲۲
اعتبار: 7

تشکرها : 1102
( 336 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #8

خوب گفتي رامين جليلوند عزيز.

دوستان كتاب عشق آقاي رييس جمهور رو حتما خوندند. اگه نخونديد درنگ نكنيد و تهيه اش كنيد. كتاب پشت پرده روابط مونرو با كندي را رو كرده. اين كتاب سر و صداي زيادي زمان خودش به راه انداخت. بسيار زيبا و جذاب.

غيبت صغري
۱۳۸۹/۴/۸ عصر ۱۱:۰۱
تشکر شده توسط : رامین_جلیلوند, Scarlett, سروان رنو, Kassandra, سم اسپید, الیشا
رامین_جلیلوند آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #9

با سپاس های فراوان از موسيو وردوی گرامی.

کندی ها بسيار انسان های کثيف و بدون اصولی بوده اند.
من با مطالعه هایی که انجام داده ام به اين نتيجه رسيده ام که قاتلين مرلين مونرو کندی ها می باشند. اين ها جد پدری شان هم در زمان تحريم الکل در امريکا جنايت های فراوانی انجام دادند.
بازهم بر می گرديم به تئوری من که خون بيگناه گريبان گير قاتل می شود حتی بعد از نسل ها.....برای همين است که نسل و نژادشان به آتش کشيده می شود.
از کندی ها و مرلين مونرو بگذريم بدنيست دوستان بدانند که کلارک گيبل در فيلم  در یک شب اتفاق افتاد که عکس هايش در بالا می باشد زير پيراهن نپوشيده بود. گويند که آمار خريد زير پيراهن مردانه بعد از اکران اين فيلم به صفر می رسد!!!!!!!!

۱۳۸۹/۴/۹ صبح ۰۲:۰۱
تشکر شده توسط : موسيو وردو, Scarlett, Classic, سروان رنو, دلشدگان, Kassandra, سم اسپید, الیشا
Scarlett آفلاین
دوست قدیمی

( 263 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #10

(۱۳۸۹/۴/۹ صبح ۰۲:۰۱)رامین_جلیلوند نوشته شده:  از کندی ها و مرلين مونرو بگذريم بدنيست دوستان بدانند که کلارک گيبل در فيلم  در یک شب اتفاق افتاد که عکس هايش در بالا می باشد زير پيراهن نپوشيده بود. گويند که آمار خريد زير پيراهن مردانه بعد از اکران اين فيلم به صفر می رسد!!!!!!!!

بله کاملا درسته برای همین من این عکس ها روگذاشتم تا پی به محبوبیت کلارک گیبل در زمان خودش ببرید . بعد از فیلم در یک شب اتفاق افتاد ، عده ی زیادی مدل سبیلشون رو به شکل مدل سبیل او دراوردند و دیگه زیر پیراهنی هم نپوشیدند !! خلاصه مثل اینکه ملت جوگیر تر از ایرانی جماعت هم پیدا شده :!z564b !

و در جایی خوندم که کلارک بعد از جنگ جهانی دوم هم می خواسته که به طور جدی به هالیوود برگرده ولی وقتی مطلع شده که دوره دوره ی ستارگان دیگه ای مثل هامفری بوگارت و ... هست دیگه محترمانه کنار کشیده و فقط در چند فیلم شرکت کرده . همه که مثل بعضی بازیکن های تیم ملی نیستند که تا لحظه ی آخر ول کن ماجرا نشوند :!z564b !!

و در رابطه با سرکار خانم ماریلن مونرو ! من شنیده ام همونطور که کِــنِدی رو کشتند ، او را هم کشتند !!

سهراب سپهری
۱۳۸۹/۴/۹ صبح ۰۷:۳۴
تشکر شده توسط : رامین_جلیلوند, موسيو وردو, Classic, سروان رنو, بهزاد ستوده, Kassandra, سم اسپید, الیشا
Classic آفلاین
صاحب کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۷
اعتبار: 47

تشکرها : 6825
( 6072 تشکر در 445 ارسال )
شماره ارسال: #11

خب پس با توجه به موارد فوق ، راز 50 ساله قتل جان اف کندی ( رئیس جمهور آمریکا ) هم تا حدودی حل شد ! کندی ها به خاطر جلوگیری از رسوایی رابطه یکی از برادران کندی با مرلین مونرو ، سر مرلین مونرو را زیر آب کرده اند و در پاسخ به این اقدام احتمالا یکی از طرفداران دو آتشه مرلین مونرو ، کندی را ترور کرده تا انتقام خون مونرو رو گرفته باشد .

پی نوشت: البته این چیزی را عوض نمی کند و خانم مونرو هنوز به خاطر سکته کلارگ گیبل در مظان اتهام قرار دارد ، در ضمن اینکه پرونده کشته شدن کارول لمبارد هم هنوز مفتوح است !

اینهمه کافه توی دنیا هست , اونوقت شما درست اومدین به کافه ی ما
۱۳۸۹/۴/۹ عصر ۰۳:۲۸
تشکر شده توسط : موسيو وردو, Scarlett, رامین_جلیلوند, دلشدگان, سروان رنو, بهزاد ستوده, Kassandra, الیشا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #12

(۱۳۸۹/۴/۹ صبح ۰۷:۳۴)Scarlett نوشته شده:  

و در جایی خوندم که کلارک بعد از جنگ جهانی دوم هم می خواسته که به طور جدی به هالیوود برگرده ولی وقتی مطلع شده که دوره دوره ی ستارگان دیگه ای مثل هامفری بوگارت و ... هست دیگه محترمانه کنار کشیده و فقط در چند فیلم شرکت کرده ... !!

خیلی غم انگیزه.  آدم در اوج محبوبیت برای کشورش بره جنگ اما وقتی که برگرده ببینه کسانی که نرفتن جنگ الان جاش رو گرفتن . narahat مطمئنا اگر کلارک گیبل آدم بزرگ منشی نبود شروع می کرد به بد گفتن از بازیگران جدید و ...

۱۳۸۹/۴/۱۰ عصر ۰۵:۲۴
تشکر شده توسط : بهزاد ستوده, Classic, Scarlett, هیچکس, Kassandra, الیشا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39

تشکرها : 2215
( 5890 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #13

(۱۳۸۹/۴/۹ عصر ۰۳:۲۸)IranClassic نوشته شده:  

پی نوشت: البته این چیزی را عوض نمی کند و خانم مونرو هنوز به خاطر سکته کلارگ گیبل در مظان اتهام قرار دارد ، در ضمن اینکه پرونده کشته شدن کارول لمبارد هم هنوز مفتوح است !

پرونده قتل ناتالي وود هم هنوز مفتوح است

آيا واقعاً خودش در آب غرق شد يا غرقش كردند

همينطور كشته شدن فروغ فرخ زاد

همينطور پروين اعتصامي (زمان پروين حصبه بيماري لاعلاج نبود درمان داشت ) بعيد است در يك خانواده متمول كسي از بيماري حصبه تلف بشود

هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۹/۴/۱۰ عصر ۰۸:۱۲
تشکر شده توسط : Classic, Kassandra, الیشا
دشمن مردم آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۰
اعتبار: 13

تشکرها : 1232
( 761 تشکر در 47 ارسال )
شماره ارسال: #14

سلام دوستان عزیز

این قتلهای زنجیره ای هم مسئله ای شده باید از کارگاه گجت در این زمینه استفاده کنیم تا  به بطن ماجرا  پی ببریم{#smilies.biggrin}

بربادرفته جزء اولین فیلمهایی بود که به صورت تمام رنگی با تکنیک عالی تکنی کالر تهیه شد و جالب اینکه فیلم رنگی آنقدر در آن زمان پرخرج بود که تا 15 سال بعد آن هم اکثر فیلم های مهم هم سیاه و سفید ساخته می شدند.

شاید بتوان قسمت پایانی فیلم را برداشتی عالی از احساسات تلقی کرد زمانی که  اسکارلت متوجه عشق خود به باتلر میشه و البته اینبار اوضاع برعکس میشه و ظاهرا این باتلره که دیگه تمایلی به اسکارلت نداره و دیالوگ معروفش  که در قسمت پایانی  فیلم بر باد رفته :

Rhett Butler : Frankly…My dear…I don’t give a damn

نکته شایان ذکر در این فیلم این است که  وقتی گیبل احساس کرد که کیوکر بیش از اندازه به هنرپیشگان زن فیلم ویویان لی و دوهاویلند میدان می‌دهد مسئله را با سلزنیک در میان گذارشت و سلزنیک هم کیوکر را اخراج کرد و با مشورت گیبل فلمینگ انتخاب شد . لی و دوهاویلند طبعا از این تعویض نا خشنود بودند و حتی پس از اخراج کیوکر پیوسته بطور پنهانی با او ملاقات میکردند و درباره صحنه‌های آینده فیلم و نحوه اجرای نقش خودشان مشورت می‌کردند .

این فیلم را می توان   از نخستین آثار تمام رنگی سینما در زمینه داستانگوئی /بازیگری و چیدن صحنه‌های باشکوه مثال زدنی دانست

دیگر مردم کشور من گرسنه نیستند
آنها روزی چند وعده گول می خورند
۱۳۸۹/۴/۱۱ صبح ۰۷:۰۸
تشکر شده توسط : موسيو وردو, Classic, Scarlett, سروان رنو, Kassandra, سم اسپید, اهو, الیشا, مگی گربه
هیچکس آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۴/۲۲
اعتبار: 0

تشکرها : 5
( 67 تشکر در 2 ارسال )
شماره ارسال: #15

سلام دوستان

مرگ مشکوک لومبارد ضربه ی سنگینی برای گیبل بود . بعد از اون اتفاق گیبل بشدت افسرده و نا امید شده بود و حتی یکبار هم قصد داشت خودشو بکشه (موقع موتور سواری) البته از این حادثه جون سالم بدر برد.

ماجرای آشنایی این دو ستاره ی هالیوود هم خیلی جالب و شنیدنی . در سال 1976 هم فیلمی با عنوان لومبارد و گیبل از زندگی این دو ساخته شد. فکر میکنم فیلم جالبی باشه اگه کسی تونست تهیه اش کنه خیلی خوشحال می شم به منم بده.

" هنر دروغی است که حقیقت را نشان می دهد" (پابلو پیکاسو)
۱۳۸۹/۴/۲۷ صبح ۱۰:۴۲
تشکر شده توسط : سروان رنو, Scarlett, Classic, دلشدگان, دشمن مردم, Kassandra, سم اسپید, الیشا, لیزاکلبرت
هیچکس آفلاین
دوست قدیمی

( 67 تشکر در 2 ارسال )
شماره ارسال: #16

بازم سلام

یه سوال ؟{#smilies.huh}

توی زندگی نامه گیبل نوشتن که برای بار دوم با گرتا گاربو ازدواج کرده در حالی که توی ویکی پدیا نوشته گاربو هرگز ازدواج نکرده بود.

حالا ایییییی یعنی چه؟

فایل های ضمیمه بند انگشتی

.bmp  untitledjk.bmp (اندازه: 255.51 KB / دانلودها: 767)

۱۳۸۹/۴/۲۸ صبح ۱۱:۳۹
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #17

(۱۳۸۹/۴/۲۸ صبح ۱۱:۳۹)هیچکس نوشته شده:  

یه سوال ؟

توی زندگی نامه گیبل نوشتن که برای بار دوم با گرتا گاربو ازدواج کرده در حالی که توی ویکی پدیا نوشته گاربو هرگز ازدواج نکرده بود.

این حرف رو احتمالا خواستگاران ناکام گاربو در آوردن  . طبق اسنادی که ما داریم این خانم تا آخر عمر ازدواج نکرده بود.

حتی توی IMDB و ویکی هم نوشته که این دو تا از هم خوششون نمی اومده. شاید نشریات زرد عمدا اینو نوشتن. شما دقیقا کجا این مطلب رو دیدی ؟ کتاب و شماره صفحه رو اعلام کنید .shakkk!

۱۳۸۹/۴/۲۸ عصر ۱۲:۴۱
تشکر شده توسط : Scarlett, Kassandra, الیشا
هیچکس آفلاین
دوست قدیمی

( 67 تشکر در 2 ارسال )
شماره ارسال: #18

توی تمام منابع فارسی که در اینترنت موجوده اینطور نوشته (مثلا ویکی پدیا)

حتی خانم اسکارلت هم که در ابتدای موضوع مختصری از زندگینامه گیبل رو آوردن اینطور نوشتن البته مطمئنا ایشون هم از یکی از منابع مذکور نقل قول کردن

بعدشم کی گفته اینا از همدیگه خوششون نمیومده خیلیم خوششون میومده هفته ای  چند بارم گیبل میرفته دنبال گاربو تا با هم برن ددر

باور نمیکنین ؟ ایناها اینم عکسش

{#smilies.tongue}:!z564b

فایل های ضمیمه
.bmp  untitledjk.bmp (اندازه: 255.51 KB / دانلودها: 777)

۱۳۸۹/۴/۳۰ صبح ۱۰:۲۵
Scarlett آفلاین
دوست قدیمی

( 263 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #19

درود

شما احتمالا منظورت به این قسمت از پست ِ منه : " ازدواج دومش با «گرتا گاربو» او را در حد یک ستاره سرشناس مطرح کرد . " البته من خودم هم اینو از جایی که داشتم با کمک گرفتن ازش این مینی بیوگرافی رو مرتب میکردم برداشتم . اما بعدا که بازم راجبه کلارک گیبل مطالعه کردم متوجه شدم که همونطور که دوست ِ گرامی سروان رنو میگن این دو بازیگر با هم میونه ی خوبی در خارج از سینما نداشتن . اون عکسی رو هم که شما گذاشتی به نظرم مربوط میشه به یه فیلم و یه قرار دوستانه ی خارج از فیلم نیست :D !

من این جملات رو که برگفته از " وبلاگ ِ مخصوص ِ عشاق ِ سینما " هستند رو در اینجا قرار میدم :

ـ کلارک گیبل روابط خوبی با گرتا گاربو نداشت . گاربو ، گیبل را یک بازیگر خشک می دانست ، در حالی که گیبل عقیده داشت گاربو یک بازیگر افاده ای است !!

سهراب سپهری
۱۳۸۹/۴/۳۱ عصر ۰۵:۰۱
تشکر شده توسط : سروان رنو, Classic, دشمن مردم, Kassandra, سم اسپید, الیشا
هیچکس آفلاین
دوست قدیمی

( 67 تشکر در 2 ارسال )
شماره ارسال: #20

عزیزم من فکر می کنم از لحنم مشخص بود که اون نوشته درباره عکسه جدی نیست . ولی خوب اگر شما جدیش گرفتید باید بگم که لازم نیست تاریخ رو جستجو کنید این فقط یه شوخی بود.

من که قبلا اشاره کردم اطلاعات زیادی درباره رابطه این دو ندارم ( با سوالی که پرسیده بودم )

در ثانی کسی شما رو متهم به نوشتن مطالب کذب نکرده من فقط یه سوال برام پیش اومده بود و جناب سروان هم پرسیدن از کجا این سوال رو می پرسم منم گفتم همه منابع فارسی که زندگی نامه گیبل رو نوشتن اینجوری گفتن مثل ویکی پدیا و شما هم احتمالا از یکی از این منابع نقل قول کردین.

حالا فکر نمی کنم دلیلی وجود داشته باشه که عزیزان اینطوری جبهه گیری کنن

منم سعی می کنم از منابع انگلیسی یه جستجویی بکنم و ته و توی این رابطه رو روشن تر کنم تا لا اقل از این بحث ها بتونیم به حقیقت برسیم.

از توجه دوستان متشکرم

۱۳۸۹/۵/۱ صبح ۱۱:۳۰
تشکر شده توسط : موسيو وردو, الیشا
ارسال پاسخ