[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 9 رای - 3.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جوایز اسکار ، کره طلایی ، منتقدان و ...
نویسنده پیام
دانتس آفلاین
مجموعه دار کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۱۴
اعتبار: 13

تشکرها : 238
( 948 تشکر در 68 ارسال )
شماره ارسال: #38
RE: جوایز اسکار ، کره طلایی ، منتقدان و ...

خانه سینما را تعطیل کردند اما اصغر فرهادی توانست با برنده شدن جایزه گلدن گلاب بخاطر فیلم جدایی نادر از سیمین وکاندید شدن جایزه اسکار سینمای ایران را بدنیا بهتر بشناساند. دوستان کافه قبول دارند که هرکس موضوعات را از دید خودش نگاه می کند.

سرگرمی من این است که تمبرهای ایرانی را با خارجی مبادله می کنم، کاری بسیار سخت، وقت گیر و هزینه بر.دوستان خارجی ام می گویند که معاوضه کردن با من بسیار سخت است چون فقط اقلام با کیفیت را قبول میکنم.  تمبر، اسکناس و سکه هایی از بعضی کشورهای جهان دارم که بسیاری از افراد حتی اسم آن کشورها را هم نشنیده اند.

به عنوان کسی که بیش از دوربع قرن در این عرصه در سطح جهانی فعالیت دارم، نامه ای دربرگیرنده متن زیر را همراه با عکسهای ضمیمه برای شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ارسال کردم و پیشنهاد چاپ تمبر به این مناسبت دادم. رونوشت آن نیز برای معاونت سینمایی وزارت ارشاد، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی فرستاده شد. گرچه قطعا توجهی به این پیشنهاد نخواهد شد.

"...... در همه کشورها رویدادهای مهمی که به گونه ای بر فرهنگ، اقتصاد، صنعت ونظایر آن کشور موثر باشند، به شیوه های مختلف مورد حمایت و توجه دولت قرار می گیرند. نوع این رویداد فرقی نمی کند. می تواند اختراع یک وسیله صنعتی، کشف درمان یک بیماری، کسب مدال مسابقات ورزشی باشد یا بروز جنگ و بلایای طبیعی. جهت ثبت این رویداد در تاریخ و یادآوری آیندگان، هر سال بخاطر آن مراسم بزرگداشتی برگزار می گردد. ممکن است بخاطر آن موفقیت علمی اسکناس چاپ شود مانند چاپ تصویر ماهواره امید در پشت آخرین سری  اسکناس 500 تومانی در ایران. در این راستا یکی از راههای مرسوم چاپ تمبر به آن مناسبت می باشد چرا که با الصاق تمبر بر روی مرسولات پستی  و ارسال آنها به سایر کشورها می توان وقوع آن رویداد را به اطلاع مردم جهان رساند و از این راه اعتبار کسب کرد.

چندی پیش یک فیلم ایرانی با نام جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی توانست ضمن برنده شدن جایزه گلدن گلاب خود را کاندیدای دریافت جایزه اسکار در دو زمینه نیز نماید. در تاریخ سینمای ایران این اولین بار است که یک فیلم ایرانی تا این اندازه مورد توجه منتقدان و فیلمسازان جهان قرار می گیرد. پیشنهاد می گردد جهت گرامیداشت این رویداد که افتخاری برای کشور ایران می باشد، تمبری یادبود (ترجیحا شیت یادگاری) شایسته این موضوع طراحی و چاپ گردد......

. ...... انتشار تمبر به چنین مناسبتی، حتی ضرب سکه های یادبود طلا و نقره، در کشورهای دیگر رایج می باشد. نمونه آن، فیلم سه گانه ارباب حلقه ها می باشد که پیتر جکسون قسمت اول آن را در سال 2001 ساخت. بخش عمده ای از فیلم در جزایر شمالی و جنوبی کشور زیبای نیوزیلند فیلمبرداری شد. پس از آن تا سالها بعد این کشور و نیز کشورهای همجوار ده ها تمبر یادبود به مناسبت آن چاپ کردند و یا برای بزرگداشت این رویداد سکه های یادبودی از جنس نقره و طلا ضرب و روانه بازار شد. این یادبودها در ابتدا توسط پست آن کشورها در اختیار علاقه مندان قرار می گرفت و بعدها بین متقاضیان معامله می شد. به این نمونه ها توجه نمائید......"

قسمت اول: یاران حلقه - سال 2001 چاپ نیوزیلند

قسمت دوم: دو برج – سال 2002 چاپ نیوزیلند

قسمت سوم: بازگشت پادشاه – سال 2003 چاپ استرالیا

(توضیح برای دوستان کافه: این شیت زیبا را سالها پیش تهیه کردم، شاید باور نکنید ولی اندازه آن بزرگتر ازA4 و کوچکتر ازA3 است. بزرگترین شیت تمبری است که دارا می باشم.)

سال 2003 کشور نیوزیلند

(توضیح برای دوستان کافه: سکه نقره خالص با در صد خلوص %99.99 با رنگهای ثابت، بسیار گران  و نایاب،  تهیه آن سالها طول کشید. در پشت تمام این سکه ها تصویر ملکه انگلیس حک شده است.)

سال 2005 کشور فیجی

(توضیح برای دوستان کافه: تصاویر شخصیت های فیلم، آراگون، فرودو و گاندولف در مقابل سارامون، سائورون و گولوم.  در پشت تمام این سکه ها تصویر ملکه انگلیس حک شده است.)

مجموعه دار کافه

وقتی شبها برای شکار به صحرا می روم، ایمان دارم که خدا را در خانه نگاه نمی دارم. (آنتونی کوئین به نقش حمزه در فیلم محمد رسول اله)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷ صبح ۱۲:۴۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ترومن بروینک, ژان والژان, اسکورپان شیردل, نیومن, دزیره, آوینا, حمید هامون, رزا, لمون, Memento
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: جوایز اسکار ، کره طلایی ، منتقدان و ... - دانتس - ۱۳۹۰/۱۱/۱۷ صبح ۱۲:۴۴
بانشی های اینیشرین 2022 - مراد بیگ - ۱۴۰۲/۶/۱۱, صبح ۰۸:۵۱
RE: بانشی های اینیشرین 2022 - Dude - ۱۴۰۲/۶/۱۴, عصر ۱۱:۱۴