[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
اسکارلت اُهارا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۵/۱۵
اعتبار: 30

تشکرها : 1867
( 609 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #611
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

دوستان قبلا درباره ی کارتون دوشت داشتنی الفی اتکینز مطالب جالبی نوشتند. در این پست با توجه به نزدیک شدن مهر ماه به یکی از قسمت های این کارتون می پردازم.

الفی اتکینز یک کاتون خاطره انگیز و نوستالژیک برای بچه های دهه ی شصت است.
این کارتون ماجراهای زندگی روزمره پسری شش ساله و خیال پرداز را به شکلی بسیار زیبا و دیدنی به تصویر می کشید.

بلور بافتنی و شلوار وصله دارش و همچنین کله ی کم مو و گوشتالو و صورت با نمک و بچه گانه ی او باعث می شد که هیچ وقت قیافه ی بامزه و دوست داشتنی را فراموش نکنیم.
الفی یک دوست خیالی داشت و به همراه او ماجراهایی تخیلی که گاهی پر از هیولاها و چیزهای ترسناک بود را برای خود خلق می کرد.

پدرِ خونسرد الفی بیشتر اوقات پیپی در دهان داشت و مشغول خواندن روزنامه یا تماشای تلوزیون بود.

همه ی این ها را گفتم برای این که یکی از قسمت های این کارتون رو یادآوری کنم.

"روز اول مدرسه"

الفی می خواست به مدرسه بره. شبِ قبل از روزِ اول مدرسه از ترس خوابش نمی برد و کلی فکر و خیال در مورد مدرسه به کله اش می زد. چند بار از پنجره بیرون رو نگاه کرد. فقط ماه روشن بود و تاریکی دوباره اونو می ترسوند و به تخیلات ترسناکش دامن می زد. 
چیزهای تازه و ناشناخته ای که قرار بود باهاشون روبرو بشه اونو می ترسوند. به ویژه به معلمی فکر کرد که فردا سر کلاس او خواهد آمد. با خودش فکر کرد اون چه جور آدمی خواد بود! کلی قیافه ی ترسناک و سخت گیر جلوی چشمش اومد و اونقدر با این افکار توی ذهنش بازی کرد که خسته شد و خوابش برد.

فردا روز اول مدرسه بود و الفی به مدرسه رفت.
معلم اون با تصورات ترسناکش خیلی فرق داشت و الفی خیلی خوشحال بود که با هیچ یک از شخصیت های ترسناکی که او در ذهنش ساخته بود، شباهتی نداره.
تازه یه خاطره ی جالب هم براشون تعریف کرد.
به بچه ها گفت که اون هم دیشب از هیجان روز اول مدرسه خوابش نمی برده و در مورد تک تک بچه هایی که قرار بوده باهاشون روبرو بشه کلی فکر و خیال کرده. 
الفی از این که او و معلمش احساساتی همانند رو تجربه کرده بودند خوشحال و راضی به نظر می رسید و این موضوع باعث شد که نفس راحتی بکشه به افکار دیشب خودش بخنده.

پی نوشت: با این که من بچه ی شجاعی بودم اما یادمه که روز اول مدرسه حسابی نگران بودم. 

از خاطراتی که یادم میاد اینه که یه کیف کرمی کوچک داشتم که یک قفل داشت. کیفم رو به پشتم انداخته بودم. همش حواسم به این بود که عکس برگردونی که به کیفم چسبونده بودم کنده نشه.ashk

کسانی که آرزوی موفقیت دارند باید سوالات مقدماتی دقیقی بپرسند" ارسطو"
۱۳۹۳/۶/۲۸ صبح ۱۲:۲۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : BATMAN, ژان والژان, هانا اشمیت, Papillon, سناتور, حمید هامون, سرهنگ آلن فاکنر, نایب تیمور خان, برو بیکر, زرد ابری, مگی گربه, Kurt Steiner, زینال بندری, پسرخاله, زاپاتا, رضا خوشنویس, هایدی, Memento, واتسون, کاپیتان باگواش, مارادونا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
برنامه بچه های دیروز - هری لایم - ۱۳۹۰/۴/۱۷, عصر ۰۶:۴۶
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی - اسکارلت اُهارا - ۱۳۹۳/۶/۲۸ صبح ۱۲:۲۰
داگ فادر - دون دیه‌گو دلاوگا - ۱۳۹۹/۷/۲, صبح ۰۱:۰۴
شجاع وشیرین - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۱, عصر ۰۹:۱۸
RE:پرسی پارکبان - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۳, عصر ۰۸:۰۸
کارتون قدیمی میکروبی - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۴, عصر ۰۸:۱۲
RE:مسافرکوچولو - مموله - ۱۳۹۹/۵/۲۱, عصر ۰۲:۴۰
RE: موش کوهستان - مموله - ۱۳۹۹/۹/۲۵, عصر ۰۹:۱۶
ای کی یو - مموله - ۱۴۰۰/۳/۱۱, عصر ۱۱:۱۲
سه بچه خرس عروسکی - رابرت - ۱۴۰۰/۶/۲۲, عصر ۰۹:۱۵
RE: [split] اینترنت گردی ... - بهزاد ستوده - ۱۳۹۰/۳/۲۷, عصر ۰۶:۱۷
RE: [split] اینترنت گردی ... - سناتور - ۱۳۹۰/۳/۲۷, عصر ۰۹:۵۹