[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییرات و تازه های انجمن
نویسنده پیام
admin آفلاین
بازنشـسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۷/۲/۱۷
اعتبار: 20

تشکرها : 9
( 706 تشکر در 76 ارسال )
شماره ارسال: #1
Thumbs Up تغییرات و تازه های انجمن

امکان جدیدی با نام جعبه پیام به کافه اضافه شد. این کادر که در بالای صفحه انجمن قرار دارد فقط برای اعضاء کافه قابل دیدن است و کلیه دوستان عزیز می توانند در آن به صورت زنده با هم ارتباط داشته باشند. مهمترین مزیت این امکان ، ارتباط زنده تر و طبیعی تر بین اعضاء و ایجاد صمیمیت و ارتباط سریعتر بین دوستان است و البته ممکن است مثل هر پدیده نو ای معایبی نیز داشته باشد . فعلا برای بررسی معایب و مزایای این گزینه جدید ، مدتی به صورت آزمایشی فعال خواهد بود.

برای بزرگ تر کردن این صفحه می توانید بر روی کلمه جعبه پیام در سمت راست بالای کادر و برای بستن موقت آن از دکمه (-) در بالای سمت چپ کادر استفاده کنید. برای رفرش ( نوسازی ) پیام ها هم دکمه رفرش ( علامت دو فلش مخالف در کنار هم ) در پایین سمت چپ کادر وجود دارد.

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند ( فدریکو فلینی )
۱۳۸۸/۱۰/۹ صبح ۰۹:۴۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Ario, رزا, Kassandra, سم اسپید, الیشا, Papillon, مگی گربه, dered, اکتورز, باربوسا
Classic آفلاین
صاحب کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۷
اعتبار: 47

تشکرها : 6825
( 6072 تشکر در 445 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: جعبه پیام به کافه اضافه شد

گل بود ، به سبزه نیز آراسته شد ..

توی فیلم مادر ( علی حاتمی ) ، اکبر عبدی میگه : گل بودم رفتم حموم گلاب شدم !

اینهمه کافه توی دنیا هست , اونوقت شما درست اومدین به کافه ی ما
۱۳۸۸/۱۰/۹ عصر ۰۵:۵۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, سم اسپید, الیشا, مگی گربه, دلشدگان, dered, اکتورز, باربوسا
admin آفلاین
بازنشـسته

( 706 تشکر در 76 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: تغییرات و تازه های انجمن

1- لوگوی بالای صفحه تغییر کرد !  :rolleyes: انشااله از این به بعد هر از چند گاه شاهد تغییر آن خواهیم بود. همچنین دوستان عزیزی که دستی در طراحی و کارهای اینچنینی دارند می توانند لوگوهای ساخت خود را برای قرار دادن در بالای صفحه برای ما ارسال کنند و یا نظر و پیشنهادات خود را منعکس کنند.

2- یک سیستم اعتباردهی در انجمن هست که کاربران می توانند به افرادی که دوست دارند اعتبار بدهند. این کار از طریق کنترل پنل  کاربر مورد نظر  و گزینه رتبه میسر است.

3- رنگ و زمینه انجمن در راستای همرنگی با فیلم های کلاسیک به سیاه و سفید و خاکستری تغییر یافت !

mmmm:

۱۳۸۸/۱۱/۱۵ عصر ۰۵:۵۲
تشکر شده توسط : بانو, Classic, سروان رنو, Ario, میثم, سم اسپید, john doe, رزا, Kassandra, الیشا, مگی گربه, dered, اکتورز, باربوسا
admin آفلاین
بازنشـسته

( 706 تشکر در 76 ارسال )
شماره ارسال: #4

در حال ارتقاء قسمت ارسال پیام خصوصی (PM )  بخش صندوق پیام ها هستیم. ممکن است دوستانی که از Internet Explorer استفاده می کنند هنگام ارسال پیام ،  دو کادر برای تایپ ببینند . لازم است تا زمان تکمیل تغییرات ، صرفا در کادر بالا مطلب خود را تایپ ارسال کنید چون در کادر پایین مطلبی ثبت و ارسال نخواهد شد. برای اطمینان ، همیشه قبل از ارسال پیام از دکمه پیش نمایش استفاده کنید . همچنین لازم به ذکر است که این مشکل در برنامه FireFoxوجود ندارد.

با سپاس

۱۳۸۹/۶/۴ صبح ۱۱:۴۶
تشکر شده توسط : موسيو وردو, دشمن مردم, 1991, سم اسپید, رزا, Kassandra, الیشا, مگی گربه, dered, باربوسا
admin آفلاین
بازنشـسته

( 706 تشکر در 76 ارسال )
شماره ارسال: #5
Thumbs Up RE: تغییرات و تازه های انجمن

کری گرانت

مژده به  دوستان ؛

همانطور که قبلا قول دادیم ، برای رفع مشکل عکس های کافه که در سایت های آپلود عکس توسط دوستان قرار می گرفت و بعد از مدتی به دلیل قیلثر شدن آن سایت و یا به هر دلیل دیگر لینک عکس پاک می شد ( تجربه سایت های u p . i r a n b l o g . i r و u r f i l e . n e t , ... ) و باعث ناقص شدن پست های دوستان می گردید اقدام به ایجاد یک آپلود سنتر عکس اختصاصی برای کافه کلاسیک نموده ایم.

از این پس دوستان و مشتریان کافه می توانند عکس های مرتبط با موضوع های کافه را توسط لینک :

http://cafeclassic4.ir/img.php  

آپلود و بارگذاری نمایند و از لینک آن با اطمینان خاطر در پست ها و نوشته های خود استفاده نمایند بدون اینکه نگران پاک شدن آن باشند. فقط حتما دقت شود که عکس ها توسط برنامه هایی مانند فتوشاپ حتما استاندارد سازی شوند و سایز و حجم آنها مناسب کافه باشد ( حجم عکس زیر 80 کیلوبایت و اندازه زیر 600*700 چون عکس های غیر استاندارد و همچنین عکس هایی که مرتبط با موضوعات مطرح شده در کافه نباشند از آپلود سنتر پاک خواهند شد.

البته دوستان می توانند همانند قبل از عکس هایی که لینک آنها در سایت های معتبر خارجی یا داخلی قرار دارد و احتمال تغییر یا حذف لینک آنها کم است همچنان در نوشته های خود استفاده کنند و صرفا  برای آپلود تصاویر آرشیوی خود و یا تصاویری که حدس می زنند ممکن است لینک آنها قابل اطمینان نباشد از این امکان جدید استفاده کنند.

توضیح برای دوستان تازه واردی که نمی دانند چطور باید در بین نوشته ها عکس قرار دهند:

بعد از ورود به آدرس بالا ( Cafeclassic4.ir/img.php )  توسط دکمه browse عکسی مورد نظر را انتخاب کنید ( توجه کنید که سایز و حجم عکس طبق توضیحات بالا استاندارد باشد و سنگین نباشد ) , یسپس ک صفحه جدید باز می شود که دارای سه آدرس اینترنتی است. شما باید آدرس سوم را copy کرده و در آدرسی که دکمه عکس از شما می خواهد paste کنید. دکمه قرار دادن عکس در بالای صفحه ویرایش نوشته ها و به شکل یک درخت سبز رنگ می باشد.

با سپاس

۱۳۸۹/۸/۷ صبح ۱۲:۲۱
تشکر شده توسط : سم اسپید, محمد, john doe, اسکورپان شیردل, پدرام, ایرج, دشمن مردم, بهزاد ستوده, رزا, منصور, بانو, seyed, Classic, رائول والش, بهروز, سروان رنو, 1991, Savezva, دلشدگان, رامین_جلیلوند, Kassandra, کاپیتان اسکای, چارلز کین, ترومن بروینک, الیشا, مگی گربه, dered, مکس دی وینتر, اکتورز, باربوسا
admin آفلاین
بازنشـسته

( 706 تشکر در 76 ارسال )
شماره ارسال: #6

امکان ویرایش پست های قدیمی به مدت چند روز برای همه دوستان باز شده است تا دوستانی که مایلند عکس های پست های قدیمی خود را بهسازی کنند این امکان را داشته باشند. برخی از پست های قدیمی ، به دلیل پاک شدن لینک عکس ناقص گردیده که اینک امکان بازنشانی لینک عکس ها میسر گردیده است.

۱۳۸۹/۸/۱۵ عصر ۱۱:۲۵
تشکر شده توسط : سم اسپید, اسکورپان شیردل, دشمن مردم, بانو, رامین_جلیلوند, Kassandra, رزا, الیشا, مگی گربه, dered, باربوسا
admin آفلاین
بازنشـسته

( 706 تشکر در 76 ارسال )
شماره ارسال: #7

تاپیک عکس های سینمایی و عکسهای کمیاب با هم ادغام شد و تاپیک جدید با نام یک عکس .. یک خاطره .. به بخش سینمای کلاسیک جهان منتقل شده است. لطفا هنگام قرار دادن عکس های زیبا ( و کمتر دیده شده ) , برداشت شخصی کوتاه خود را هم حتما بنویسید.

تاپیک کتاب های سینمایی با تاپیک مجلات سینمایی یکی شد .

تاپیک های متفرقه که به به برخی فیلم ها به صورت تکی می پرداخت ( نقد فیلم درباره ایو  و ... ) به تاپیک آخرین فیلمی که دیدم منتقل شدند.

۱۳۹۰/۴/۲۰ عصر ۱۰:۱۷
تشکر شده توسط : ژان والژان, دن ویتو کورلئونه, john doe, بانو, ترومن بروینک, اسکورپان شیردل, j.j.Gittes, الیشا, dered, باربوسا
admin آفلاین
بازنشـسته

( 706 تشکر در 76 ارسال )
شماره ارسال: #8

کلیه تاپیک های دایره المعارف و راهنمای فیلم ها , ژانر ها و بازیگران , به دلیل ماهیت خاص خود و اینکه امکان گفتگو معمولا در آنها میسر نیست و صرفا توسط یکی دو نفر از دوستان زحمتکش به روز می شوند به یک زیر مجموعه مستقل منتقل شدند تا هم منظم تر شوند و هم امکان دسترسی به  آنها برای مراجعین به کافه آسان تر گردد.  همچنین کلیه پست هایی که به صورت خلاصه گویی و اطلاع رسانی یک طرفه ( غیر دیالوگی ) در مورد یک فیلم یا بازیگر نوشته شده اند به این بخش منتقل خواهند شد . پست هایی که زمینه بحث با دیگران در آنها محیاست در سایر بخش ها پیگیری خواهد شد.

۱۳۹۰/۴/۲۹ عصر ۰۱:۱۵
تشکر شده توسط : ترومن بروینک, الیشا, مگی گربه, dered, باربوسا
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۳۱
اعتبار: 49

تشکرها : 1957
( 4239 تشکر در 288 ارسال )
شماره ارسال: #9
تغییر لگوی کافه

دوستان و رفقا

مدتی پیش از ادمین بزرگوار درخواست نمودم که لگو را که بسیار ناکارآمد است و جنبه های هنری در آن رعایت نشده، تغییر دهند و خودم هم چند نمونه پیشنهادی گذاشتم.

از طراح لگوی کنونی بسیار سپاس گزاریم mmmm:اما زمان آن رسیده که این لگو تغییر کند.

راستش این ایده را  هم سروان به ذهن من درافکند با گذاشتن لگوی کافه سینما که خوب نبود ولی در مقایسه با تابلوی در کافه ی ما، لبخند مونالیزا بود.

شوربختانه من هنرمند نیستم، اگرچه در جنبه های فنی کارکرده ام.

جسارت کرده و نمونه هایی ناهنرمندانه، تنها به جهت طرح موضوع را ارایه می نمایم به امید آن که دوستان هنرمندم سر ذوق بیایند و لگوی مناسب و کارامدی را ارایه دهند.

اگر هم حس می کنید با دادن تغییراتی می شود این لگوها را ارزشمند نمود، پیشنهاد بدهید.

دوست دارم همگی در ساخت یک لگوی ژرف و ارزشمند دست به دست هم بدهیم و آبروی کافه را بخریم

ناسلامتی این تابلو درب کافه است!

همه ما رو با این تابلو می شناسند.

خداییش با این تابلو، حسابی تابلو شده ایم. پس همگی، آستین ها را بالا بزنید و دست به کار شوید.

کاش ده ها لگو را خودتان با دست ها و اندیشه های هنرمندتان بسازید و رفقا بهترین را انتخاب کنند و روی سردر کافه نصب کنند. ها والا...

خانم ها، آقایون محترم! چراغ اول رو ما روشن کردیم. نفر بعدی کیه؟

ارادتمند: کاپیتان اسکای
۱۳۹۰/۶/۳۰ صبح ۱۱:۵۱
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, بانو, حمید هامون, الیشا, john doe, اسکارلت اُهارا, ژان والژان, رزا, Classic, میثم, چارلز کین, مگی گربه, dered, اکتورز, سروان رنو, باربوسا
اسکارلت اُهارا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۵/۱۵
اعتبار: 30

تشکرها : 1867
( 609 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #10
RE: تغییر لگوی کافه

(۱۳۹۰/۶/۳۰ صبح ۱۱:۵۱)کاپیتان اسکای نوشته شده:  

شوربختانه من هنرمند نیستم، اگرچه در جنبه های فنی کارکرده ام.

جسارت کرده و نمونه هایی ناهنرمندانه، تنها به جهت طرح موضوع را ارایه می نمایم به امید آن که دوستان هنرمندم سر ذوق بیایند و لگوی مناسب و کارامدی را ارایه دهند.

اگر هم حس می کنید با دادن تغییراتی می شود این لگوها را ارزشمند نمود، پیشنهاد بدهید.

کاش ده ها لگو را خودتان با دست ها و اندیشه های هنرمندتان بسازید و رفقا بهترین را انتخاب کنند و روی سردر کافه نصب کنند. ها والا...

کاپیتان عزیز شکسته نفسی می فرمایید.

هردوی لوگو ها بسیار عالی و هنرمندانه طراحی شده اند و بسیار زیبا هستند. برای من انتخاب یکی ازاین دو ممکن نیست، چون هر دو عالی اند.mmmm:

فقط جای یک کلاغ خالیست. از همون پرنده هایی که در "فیلم پرندگان آلفرد هیچکاک"  آخرش نفهمیدیم: از کجا اومدند؟!! برای چی اومدند؟!! و عاقبتشون چی شد؟!! کاش مثل مک گافین فیلم "بدنام" پاسخ این سوال هم روشن می شد!!!

من کاربر آزمایشی ام و نمی تونم به کسی اعتبار بدم. اما از همین جا به شما که بسیار باسلیقه و هنرمند و نکته بین هستید، درود می فرستم. مطمئنم سایر اعضای کافه هم از وجود چنین عضو فرهیخته ای در کافه خرسندند.

کسانی که آرزوی موفقیت دارند باید سوالات مقدماتی دقیقی بپرسند" ارسطو"
۱۳۹۰/۶/۳۱ صبح ۱۲:۲۶
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, ژان والژان, میثم, الیشا, dered, باربوسا
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #11
RE: تغییر لگوی کافه، تشکر به جای پاسخ!!!

(۱۳۹۰/۶/۳۱ صبح ۱۲:۲۶)اسکارلت اهارا نوشته شده:  

من کاربر آزمایشی ام و نمی تونم به کسی اعتبار بدم. اما از همین جا به شما... درود می فرستم.

بانوی گرامی اسکارلت!

در زمانی که مردم (یکیش همین بروبچ کافه ی خودمون)  به یک Like یا تشکر خالی بسنده می کنند، محبت شما که هنوز آزمایشی هم هستید موجب امتنان و سپاس ویژه است.

دوست داشتم که بروبچ تلاشی به خرج دهند و سردر کافه را به صورت آبرومندی درآوریم که گویا نتیجه نگرفتم.

از شما سپاس گزارم و برایتان آرزوی به روزی (بهروزی) و  پیروزی دارم.

درود بر شما!

از این که اولین اعتبار خود را نیز گرفته اید، خوشحالم!

۱۳۹۰/۷/۱ عصر ۱۱:۴۰
تشکر شده توسط : اسکارلت اُهارا, الیشا, Classic, ژان والژان, dered, باربوسا
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #12
جایگزینی لگو

به خوبی و خوشی سران کافه دست به اصلاحات زده اند و پیش از هر چیز سردر کافه،

دست مریزاد!

یکی دو تا پیشنهاد دارم و دوستان یا خودشان لگو بسازید و یا پیشنهاد بدهید تا همین را ویرایش نمایم.

لایه به لایه آن را بررسی نماییم:

عنوان بندی

.

دوستان همراه:

.

کارگردان و فیلم بردار و خط تدوین

.

بازیگران در میانه ی صحنه

.

و جمع بندی کار

(لگوی شماره ی 1)

از آنجا که تصویر پر و شلوغ را می پسندم، این را پیشنهاد می دهم.می توانید نظر خود را درباره ی هر لایه بیان کنید.

این هم ساده تر آن:

(لگوی شماره ی 2)

.

(لگوی شماره ی 3)

من هنرمند نیستم، شما هنرمندان بزرگوار همراه باشید و با پیشنهاد خود درباره ی رنگ، نور، ترازبندی، در ویرایش آن سهیم باشید.

۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۰۱:۳۶
تشکر شده توسط : زاپاتا, گرتا, اسکارلت اُهارا, Papillon, ژان والژان, چارلز کین, بانو, پایک بیشاپ, رزا, الیشا, سروان رنو, هری لایم, مگی گربه, دزیره, dered, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18965 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #13

راستی کاپیتان جان چطور عکس های عادی رو به صورت مجزا میشه قیچی کرد و به عنوان لایه در فتوشاپ آورد. من کلی گنجینه عکس دارم اما نمی تونم مثل مثلا عکس آدری هیپبورن و اینگرید و بوگی قیچی کنم و اینطوری بیارم ترکیب کنم. منظورم قیچی کردن اندام تنها و صرفا هیکل خود بازیگر هست . همینطوری که شما گذاشتید. ( با ابزار جادویی و قیچی جادویی فتوشاپ هم که مشکله )

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۰:۲۱
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, dered, باربوسا
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #14
برش در فتوشاپ

(۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۰:۲۱)سروان رنو نوشته شده:  

راستی کاپیتان جان چطور عکس های عادی رو به صورت مجزا میشه قیچی کرد و به عنوان لایه در فتوشاپ آورد. ( با ابزار جادویی و قیچی جادویی فتوشاپ هم که مشکله )

پیش از هر چیزی قفل عکس رو باز کن

روی پالت LAYERS دوبار روی قفل کلیک کن

بعد روی رنگ کار کن و تا می تونی کنتراست بین رنگ ها را زیاد کن. تصویر ضایع نشه!

Image- Adjustments- Brightnes/Contrast

اگه دور و بر فرد، یه رنگ یکدست هست با مجیک وند انتخاب و با DEL حذفش کن.

با ابزار lasso به شکل مغناطیسی اگه رنگ ها خیلی تفاوت داشتند و در غیر این صورت polygonal

روی تصویر زوم کن با CTRL و = و بعد به شکل دقیق دورش رو بکش تا خط چین درست بشه و  با کلیک راست روی آن از Layer Via Copy استفاده کن و یک لایه ی جدید ایجاد کن!

مشکل هم نیست، اصل کار اینه که به اندازه ی کافی زوم کنی تا راحت انتخاب کنی. از فتوشاپ نترس، از نسخه ی Cs3 به بعد کار خیلی راحت شده!

یادش بخیر قدیم ها Picture It بود کار مایکروسافت، برش با اون خیلی راحت بود. نسخه های جدیدش دیگه نیامد.

اگه دوست داشتید یه بخش آموزشی درست کنیدتا با هم قدم به قدم پیش بریم و دوستان کار کنند و ایرادهایشان را بپرسند.

۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۰:۲۹
تشکر شده توسط : اسکارلت اُهارا, سروان رنو, Papillon, مگی گربه, اسکورپان شیردل, دزیره, رزا, Classic, dered, واتسون, باربوسا
هری لایم آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۱۸
اعتبار: 35

تشکرها : 278
( 4292 تشکر در 113 ارسال )
شماره ارسال: #15

با تشکر از کاپیتان اسکای عزیز

چند نکته درمورد لوگو به ذهنم رسید :

1-     با توجه به وجود واژه کلاسیک ، رنگ پس زمینه اگر گرم باشد ( یا گرمای آن بیشتر باشد) بهتر است مثلا کنَفی – کِرِم کاراملی - سدری - زرد کهربایی - آجری - گوجه ای کم رنگ

2-     نوار فیلم پشت بیشتر شبیه نردبان شده و مفهوم نوار سلولوئید یا نگاتیو فیلم را به زیبایی منتقل نمی کند .

3-     چون لوگو محدود است و عناصر آن مجالی برای تنوع و گوناگونی ندارند  بهتر است برخی را رنگی و برخی را سیاه و سفید درنظر نگیریم .

4-     استفاده از کاراکتر های سینمایی پرشمار از زیبایی لوگو می کاهد . تصویر سمت چپ ( پشت صحنه کازابلانکا) خوب است . اما حضور هپبورن یا استوارت یا هیچکاک از نوع رنگی چندان حق مطلب را ادا نمی کند . اگر غیر از تصویر گوشۀ چپ بخواهیم عکس دیگری را در لوگو بگنجانیم که مفهوم کلاسیک بودن را بیشتر با خود یدک بکشد ,  گیبل و یکی از ستارگان صامت مثلا چاپلین یا لوید ارجح هستند . موقعی که از کاراکتر های معدودی در لوگو استفاده کنیم ( مثلا 3 نفر که با دقت انتخاب شده اند ) هر کدام از آنها سمبل خواهند بود و خاصیت هولوگرافیک را درمورد مفهوم کلاسیک بودن با خود دارند . اما موقعی که تعداد کاراکترها زیاد شد ,  آنوقت جا برای تاویل باز می شود و مخاطب ناخوداگاه و شاید هم خوداگاه با توجه به سلیقۀ خودش دنبال افراد غایب می گردد. صرفا به عنوان یک مثال عرض می کنم . موقعی که ما در لوگو عکس آدری هپبرن و الیزابت تیلور را می گنجانیم که هردو مربوط به دهه 50 و 60 هستند مخاطبی که به سینمای کلاسیک اشراف نسبی دارد در برخورد با لوگو به احتمال جای خالی مرلین مونرو یا سوفیا لورن و ... را ممکن است حس کند . در یک کلام به نظرم ایجاز از ارکان طراحی لوگو است .

5-     تصویر لوگوی قبلی که بصورت محو در لوگوی فعلی گنجانده شده به نظر من زاید و شلوغ کننده است .

6-     با توجه به اینکه خط نستعلیق بکار رفته ، یادآور پدیده های سنتی و ادبیات و به ویژه اشعار خیام و سعدی و ... است و لوگوی کافه خواه ناخواه در درجه اول القا کننده مفهوم سینمای کلاسیک هالیوودی است ، این دو در تضادند و پیشنهاد می کنم با فونت دیگری اسم سایت درج شود . مثلا اگر لوگوی یک سفره خانه سنتی یا چلوکبابی با استفاده از خط نستعلیق طراحی شود کاملا چشم نواز و مناسب خواهد بود .

فایل های ضمیمه بند انگشتی

۱۳۹۰/۱۰/۱۰ عصر ۱۱:۴۰
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, مگی گربه, الیشا, ژان والژان, Papillon, گرتا, دزیره, بانو, رزا, Classic, اسکارلت اُهارا, dered, اکتورز, باربوسا
دزیره آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۴
اعتبار: 33

تشکرها : 3112
( 2462 تشکر در 98 ارسال )
شماره ارسال: #16

ضمن تشکر از کاپیتان اسکای گرامی و مدیران عزیز کافه به خاطر اصلاحات جدید.

در مورد رنگ پس زمینه لوگو ، من هم با نظر جناب هری لایم کاملا موافقم که اگر یک رنگ گرمتر انتخاب شود بهتر است. لااقل عنوان کافه کلاسیک نوشته شده ،رنگ دیگری داشته باشد تا واضح تر و جذاب تر باشد.

] استعداد بزرگ بدون اراده بزرگ وجود ندارد . بالزاک
۱۳۹۰/۱۰/۱۱ صبح ۰۹:۳۲
تشکر شده توسط : Papillon, الیشا, گرتا, مگی گربه, کاپیتان اسکای, بانو, رزا, اسکارلت اُهارا, ژان والژان, dered, باربوسا
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #17

درود و سپاس!

نقد و نظرات شما به بهبود کار کمک خواهد نمود.

(لگوی شماره ی 6)

با نگاهی به دیدگاه های دوستان بزرگوارم هری و دزیره، به گمانم لگوی شش مناسب باشد. اگر نیاز به تغییراتی هست نظر بدهید.

.

رنگ پس زمینه اگر گرم باشد

در پس زمینه ی گرم، کاراکترها و سایر چیزها گم شده یا کم رنگ می شوند. با کار در یک طیف گرادیان و استفاده از رنگ های تیره مشکل حل شد.

نوار فیلم پشت بیشتر شبیه نردبان شده

این درست است و باید حذف شود.

بهتر است برخی را رنگی و برخی را سیاه و سفید درنظر نگیریم .  

نکته ی خوبی است اگر به جای سیاه و سفید، طیفی از خاکستری باشد.

استفاده از کاراکتر های سینمایی پرشمار از زیبایی لوگو می کاهد . به نظرم ایجاز از ارکان طراحی لوگو است .    

درباره ی شخصیت ها شما آنان را تعیین نمایید، شما پیشنهاد بدهید و تصویرهای مورد نیاز را آپلود نمایید فول شات تا شات وسترن، گمان می کنم بیشتر از نیم تنه را باید داشته باشیم.

پیشنهاد می کنم با فونت دیگری اسم سایت درج شود

زیباست، خیلی، ترکیب نستعلیق با قالب و مفهوم آن، البته مرسوم نیست اما هیچ فونتی این اثرگذاری را ندارد. برای همین آن را در هم شکسته و فشرده نمودم تا قالب نویی با مفهوم کلاسیک به خود بگیرد.

از ضمیمه (اولی از سمت چپ) آن را با اندازه ی واقعی دریافت نمایید.

اگر پیشنهاد دیگری دارید، بفرمایید.

فایل های ضمیمه بند انگشتی

۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۲:۰۰
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, الیشا, بانو, رزا, اسکارلت اُهارا, Classic, Papillon, ممل آمریکایی, john doe, ژان والژان, dered, باربوسا
اسکارلت اُهارا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۵/۱۵
اعتبار: 30

تشکرها : 1867
( 609 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #18
لوگوی 2012:

آفرین بر کاپیتان اسکای گرامی با این همه ایده و سلیقه!

فکر کنم جناب هیچکاک از قهوه داخل فنجون خورده باشند! کمی از اون رو در نعلبکی ریختند!

حالا که سیاهشون کردید، فکر کردن که ما نمی شناسیمشون!!!

می دونید چرا می گم کار ایشونه؟

چون اون خانم هفت تیر بدست که مراقب آقای مقابلش هست که تکون نخوره!

خودش هم نمی تونه حرکت کنه، چون باید مراقب آقاهه باشه!

اینگرید و بوگارت هم دارند خداحافظی می کنند و حواسشون این طرف نیست!

اون آقای دیگه هم که خودش قهوه داره!

پس می مونه جناب هیچکاک!!!

فکر اینجاشو نکرده بود که ما با خانم مارپل ارتباط  تلپاتی داریم!

این طرح هم بسیار زیباست! واقعا که دست مریزاد!

به خاطر وقتی که گذاشتید و زحمتی که کشیدید!

رنگ زمینه خیلی خوبه، فونت های به کار رفته هم مناسبند. اما من فکر می کنم تکرار نام کافه کلاسیک روی عکس هیچکاک، اگر داخل همون تخته برداشت ( اسم فنی اش رو نمی دونم) باشه، بهتره.

باز هم سپاس

کسانی که آرزوی موفقیت دارند باید سوالات مقدماتی دقیقی بپرسند" ارسطو"
۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۷:۰۸
تشکر شده توسط : الیشا, کاپیتان اسکای, اسکورپان شیردل, Papillon, ژان والژان, dered, باربوسا
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #19
مسابقه ی لوگو

(۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۷:۰۸)اسکارلت اهارا نوشته شده:  

فکر کنم جناب هیچکاک از قهوه داخل فنجون خورده باشند! کمی از اون رو در نعلبکی ریختند!

سپاس و درود

اگر نظر دوستانی همانند هری بزرگوار و دزیره ی ارجمند نبود به این خوبی در نمی آمد. علاقمند بودم که نظر دیگر دوستان را هم بدانم و کاری بنا به ذوق و سلیقه ی همگی از آب در آید.

اگه لوگو تایید شد و روی سردر کافه نشست، چه خوبه که مسابقه ای هم برای ساختن یک داستان دراماتیک برای شخصیت های سایه برگزار بشه. به بهترین داستان هم جایزه ای داده بشه.

اون مُهر روی کت هیچکاک هم برای شکستن سیاهی یک دست و طولانی قامت استاد است.

باید در وصف هیچکاک همیشه استاد گفت

" این که تو داری قیامت است نه قامت"

۱۳۹۰/۱۰/۱۱ عصر ۰۸:۰۴
تشکر شده توسط : Papillon, اسکارلت اُهارا, ممل آمریکایی, dered, باربوسا
Papillon آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۳۱
اعتبار: 27

تشکرها : 5667
( 1331 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #20

با سلام و تشکر از کاپیتان عزیر و دیگر دوستان به خاطر طراحی لگو و زحماتی که برای کافه می کشند. یک نکته می خواستم بگم این که در  طراحی لگو ، آدرس کافه رو اگه امکانش باشه به صورت «cafeclassic.ir» درج کنند. هم زیباست و هم ساده .به نظرم بهتره که عدد (3) رو حذف کنیم که اگه خدای نکرده این آدرس هم قیلثر شد مجبور نباشیم دوباره لگو رو ویرایش کنیم. و مزیت دیگری هم داره این که  برادران مرکز قیلثرینگ مخابرات هم به فکر قیلثر شدن cafeclassic3.ir نمی افتند:haha::

بنگر ز صبا دامن گل چاک شده / بلبل ز جمال گل طربناک شده / در سایه گل نشین که بسیار این گل / در خاک فرو ریزد و ما خاک شده
۱۳۹۰/۱۰/۱۲ عصر ۱۲:۱۷
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, dered, اکتورز, باربوسا
ارسال پاسخ