[-]
جعبه پيام
» <رابرت> بررسی جالب مشابهت فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" با انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 9 رای - 3.78 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آدری هپبورن - فرشته معصوم
نویسنده پیام
دانتس آفلاین
مجموعه دار کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۱۴
اعتبار: 13

تشکرها : 238
( 948 تشکر در 68 ارسال )
شماره ارسال: #11
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم

چندی پیش تمبر کمیاب آدری هپبورن به قیمت نجومی فروخته شد. این شیت ده تایی در یک حراجی با مقاصد خیریه در برلین به قیمت بیش از 600 هزار دلار چوب حراج خورد. دو سوم این مبلغ در اختیار "خیریه کودکان آدری هپبورن" و یاقیمانده آن به سازمان "یونیسف" اهدا گردید.

این تمبر که در سال 2001 در آلمان با تیراژ 14 میلیون نسخه چاپ شد، هپبورن را در نقش زیبایش در فیلم صبحانه در تیفانی نشان می دهد. پس از چاپ تمبرها با شون فرر، پسر 50 ساله هپبورن و مدیر موسسه کودکان آدری هپبورن، جهت پرداخت حق کپی رایت تماس گرفته می شود اما وی بدلیل تغییراتی که در عکس اصلی داده شده بود، از پست آلمان شکایت کرد.  عکس روی تمبر تصویر خندانی از هپبورن با کلاه لبه بلند را نشان می دهد که چوب سیگار سیاه بلندی بر لب دارد. اما شون فرر ادعا کرد که در عکس اصلی مادرش یک عینک آفتابی را بدندان گرفته است. وی پیشنهاد کرد که یا از عکس اصلی و یا از عکس دیگری از مادرش برای چاپ تمبر استفاده شود. با شدت گرفتن اعتراض و مطرح شدن آن در دادگاه توسط وکلا، پست آلمان تمام تمبرها بجز دو شیت را نابود کرد، یکی برای آرشیو خودش و دیگری برای موزه پست. یک شیت نیز بعنوان یادبود به شون فرر هدیه می شود.

اما در سال 2004 یک شیت از تمبر مذکور بدست مسئول حراجی آندرس شلگل میرسد، چهار شیت دیگر نیزطی سالهای 2004 تا 2009 به قیمت 62500 تا 173000 دلار در حراجی ها معامله شدند.  اصل بودن این تمبرها توسط کارشناسان تائید شده است. شلگل پس از دیدن این شیت تمبر اعلام داشت که از دیدن آنها بسیار متعجب شده است چون اصلا قرار نبود از آنها استفاده شود.

با پیشنهاد آندرس شلگل، شون فرر تصمیم میگیرد که شیت تمبر متعلق بخودش را برای مقاصد خیر خواهانه بفروش برساند و طی قراردادی با پست آلمان از آنها تضمین گزفت که تا سال 2040 حق فروش دو نسخه باقیمانده را ندارند. همین موضوع باعث افزایش قیمت این تمبر در حراجی گردید.

شون فرر در یک مصاحبه اظهار کرد که خانواده اش از اینکه از مادرش بنام یک "بشردوست هنرمند نه یک هنرمند بشر دوست یاد" می شود، خرسند است. هپبورن به مدت 5 سال از سال 1988 تا کمی قبل از مرگش در سال 1993 بدلیل سرطان روده بزرگ سفیر یونیسف بود.

یکی از منابع:

http://www.ndtv.com/article/world/rare-a...oned-60334

در طول 30 سال جمع آوری تمبر، اسکناس و سکه خودم شیت های تمبر هنرپیشه گانی مانند کاترین هپبورن، مرلین مونرو و یا شخصیت های مشهوری مانند پرنسس دیانا و شخصیت های کارتونی مانند گوفی  را با قیمت گران از کشورهای دیگر تهیه کردم، تمام این شیت ها را با کیفیت بالا در اختیار دارم. اینگونه تمبرها توسط شرکتهای خصوصی با تیراژ کم چاپ می شوند. تصور بکنید اگر روزی یکی از این تمبرها نایاب شوند ......

مجموعه دار کافه

وقتی شبها برای شکار به صحرا می روم، ایمان دارم که خدا را در خانه نگاه نمی دارم. (آنتونی کوئین به نقش حمزه در فیلم محمد رسول اله)
۱۳۹۰/۱۰/۱۱ صبح ۱۲:۲۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ژان والژان, مگی گربه, پاشنه طلا, دزیره, الیشا, Papillon, زاپاتا, حمید هامون, بانو, Classic, سناتور, دن ویتو کورلئونه, ناتالی وود, اتان ادواردز, سم اسپید, رزا, اسکورپان شیردل, Kassandra, Jacques Clouseau, سلمامتین, واشیزو, سوفیا, ریچارد, مکس دی وینتر
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
آدری هپبورن - فرشته معصوم - بانو - ۱۳۸۸/۸/۲۱, عصر ۰۸:۳۲
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - Negar - ۱۳۸۹/۱/۱۰, صبح ۱۲:۰۲
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - Savezva - ۱۳۸۸/۸/۲۶, عصر ۰۳:۳۴
آدری هپبورن - فرشته معصوم - بانو - ۱۳۸۹/۱/۲۲, عصر ۰۹:۵۷
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - میثم - ۱۳۸۹/۱/۲۳, صبح ۱۰:۱۹
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - Classic - ۱۳۸۹/۷/۵, صبح ۱۲:۰۳
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - محمد - ۱۳۸۹/۸/۱۹, عصر ۰۷:۰۵
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - دانتس - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ صبح ۱۲:۲۸
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - دانتس - ۱۳۹۰/۱۰/۱۴, صبح ۰۱:۵۱
RE: آدری هپبورن - فرشته معصوم - دانتس - ۱۳۹۰/۱۰/۱۴, عصر ۱۱:۳۰