[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 8 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خاطرات فیلم دیدن ... ( از ویدیو تا ... ماهواره )
نویسنده پیام
فورست آفلاین
سرباز کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
اعتبار: 21

تشکرها : 1637
( 1251 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #39
RE: خاطرات فیلم دیدن ... ( از ویدیو تا ... ماهواره )

من خاطرات زياد قديمي ندارم ، اما خيلي خوب يادم مياد كه اون دوران كه نوارهاي vhs قاچاق بودن ، خيلي مسائل با الان تفاوت داشت .

پانزده سال قبل وقتي توي يك سكانس زن و مرد با هم تنها مي شدن ، پدرم كنترل رو دست مي گرفت و هرآن امكان داشت كه ويدئو رو خاموش كنه . اما الان خيلي راحت خانواده ها سريالهاي Gem و Pmc رو دور هم مي بينن !

پانزده سال قبل فيلم ديدن حرمت داشت ، همه دور هم مي نشستيم فيلم مي ديديم ؛ بعضي وقتها حتي با مهمونامون فيلم نگاه مي كرديم . البته اون وقتا فيلمها بيشتر با اخلاقيات و عرف جامعه سازگاري داشتن ، پوششها مناسبتر بود و خشونتها تحمل پذيرتر بودند … يادمه كه فيلماي كلاسيك ايراني وقتي به قسمت كاباره و رقصش مي رسيد ، ردش مي كردن ؛ آخه رقاص پاهاش معلوم بود !!!

نميدونم كه چقدر موافق هستين ، اما مرور زمان باعث شده كه خيلي ضد ارزشــها ، ارزش بشن ! و به نظرم اين موضوع خودش رو توي سينما هم نشون بده . (كافي ست كه فيلمهاي كلاسيك رو با جديد مقايسه كنيد و كمترين نشانه آن برهنگي است كه اكنون بسيار راحتتر نشان داده مي شود و تفاوت فاحشي با گذشته دارد )

بگذريم •••••

چند تا خاطره كه تا عمر دارم فراموش نمي كنم : 

كلاس دوم ابتدايي بودم كه يه كامپيوتر پنتيوم دو داشتيم ( گرافيكش ١٦ بود و هاردش ٢٠گيگ ) . داداشم يه فيلم آورده بود كه نيگا كنيم . كلبه وحشت ( ! )  فيلم مزخرفي بود ، اما باعث شد كه من تا ٤ سال نتونم شبها به زير زمين و حياط برم … تا حالا هيچ فيلمي من رو به اندازه اون نترسونده !

يه فيلم ديگه كه خاطره جالبي دارم ، تايتانيك بود ! خيلي خوب اون شب رو يادمه ، مشكل از همون جا كه جك مي خواد نقاشي رز رو بكشه شروع شد . توي صحنه اي كه رز لباسش رو درآورد ، پدرم اون دكمه هست كه يه مربع مشكي روشه رو زد ، صفحه آبي شد ! بيچاره بابام هول كرده بود ؛ با مهارت كامل روي همون صفحه آبي ردش كرد . همين كه تصوير اومد يه چيزايي رو ديديم كه تا اون موقع برامون تعريف نشده بودن ! دقيقا اونجايي كه دوربين داره به جاي چشماي جك ، روي بدن رز حركت مي كنه ! بابام تلويزيون رو خاموش كرد !!!! تصميم گرفت كه نبايد ما فيلم رو ببينيم . واسه من و خواهر برادرم عقده شد هي از ما اصرار و پدر انكار . چند روز گذشت كه معجزه رخ داد . دايي اومد خونه ما و بابام رو راضي كرد كه اون ميدونه كجاهاش مبتذله و قبلش رد ميكنه ، و اينطوري جريان خاتمه پيدا خواهد كرد !

خلاصه نشستيم و از اول ديديم ، دايي طبق گفته ش عمل كرد و سانسور خيلي خوبي رو در صحنه مذكور انجام داد ! دردسر اونجا بود كه رز و جك توي ماشين داخل كشتي ___ بودن ؛ چشمتون روز بد نبينه ، دايي هواسش نبود ، و دير عمل كرد . ما چيزاي بدي ديديم ! اون شب بابام و داييم باهم جرّو بحث زيادي كردن ، پدرم مي گفت كه داييم باعث انحراف بچه هاش شده . نوار رو از تو ويديو در آورد و همونجا جلوي چشم همه ، شكوندش . از همون شب ، فيلمهايي كه قرار بود ببينيم گلچين مي شدن ، اونا از سيستم مميزي پدر عبور كرده و بعد از اينكه خودش تنها فيلم رو ديد ومورد تاييدش واقع شد ، پروانه اكران صادر مي كرد …

پ.ن : در آپلود كردنش دچار مشكل زيادي شدم كه اشكالاتي رو بوجود اورد !

Life Is Beautiful
۱۳۹۱/۱۲/۲ صبح ۰۳:۵۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : BATMAN, دزیره, پدرام, Classic, راتسو ریــزو, سی.سی. باکستر, پرشیا, دلشدگان, Achilles, ادی فلسون, ژان والژان, نوستالژیکا, کنتس پابرهنه, آماندا, oceanic, مکس دی وینتر, برو بیکر, Memento, واتسون, هایدی, خانم لمپرت, ریچارد, ال سید
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: خاطرات فیلم دیدن ... ( از ویدیو تا ... ماهواره ) - فورست - ۱۳۹۱/۱۲/۲ صبح ۰۳:۵۴