[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه جادوی صدا
نویسنده پیام
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #21
Lightbulb مسابقه جادوی صدا 2

سری جدید "مسابقه جادوی صدا" 

شبها ساعت  شبکه 3

با حضور شهلا ناظریان در جایگاه داوران مسابقه

آگهی تبلیغاتی جادوی صدا

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۶/۴/۶ عصر ۱۱:۲۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سروان رنو, شارینگهام, ماهی گیر, ال سید, زینال بندری, پرنسس آنا, مراد بیگ, اسکارلت اُهارا, rahgozar_bineshan, Classic, جیمز باند, باربوسا, مموله
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #22
RE: مسابقه جادوی صدا

درود بر دوستان.

باز هم مسابقه جادوی صدا و صداهایی که همه شبیه هم هستند.

نمی دونم من خیلی سخت گیرانه نگاه می کنم یا واقعیت همینه. همه صداهای مردان بلا استثنا یه جور . همه صداها کلفت بدون اینکه انعطافی داشته باشند و همه هم تقریبا ته صداشون میخوان جلیلوند باشند.

نمی دونم چرا یه صدا پیدا نمیشه مثل جواد بازیاران یا شهروز ملک آرایی یا جواد پزشکیان اصغر افضلی.

کاشکی تهیه کنندگان برنامه از این استادان که استادان تیپ گویی هستند هم دعوت می کرد و فقط به رل اول گو ها اکتفا نمی کرد.

مشکل میشه گفت تمام این کسانی که به مسابقه اومدن این هست که تقریبا بیشترشون رشته هنر رو نمیدونند .

در صورتی که اکثر قریب به اتفاق دوبلورها که الان شدن برای ما اسطوره زمان شروع کارشون تئاتر کار کردن تا تونستن حس بگیرن.

به قول معروف راه دوبله از تئاتر میگذره.

۱۳۹۶/۴/۸ عصر ۰۷:۲۸
تشکر شده توسط : ال سید, پرنسس آنا, soheil, BATMAN, rahgozar_bineshan, جیمز باند, باربوسا, مموله
ال سید آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۵/۸
اعتبار: 15

تشکرها : 1612
( 860 تشکر در 173 ارسال )
شماره ارسال: #23

(۱۳۹۶/۴/۸ عصر ۰۷:۲۸)سناتور نوشته شده:  

درود بر دوستان.

باز هم مسابقه جادوی صدا و صداهایی که همه شبیه هم هستند.

نمی دونم من خیلی سخت گیرانه نگاه می کنم یا واقعیت همینه. همه صداهای مردان بلا استثنا یه جور . همه صداها کلفت بدون اینکه انعطافی داشته باشند و همه هم تقریبا ته صداشون میخوان جلیلوند باشند.

نمی دونم چرا یه صدا پیدا نمیشه مثل جواد بازیاران یا شهروز ملک آرایی یا جواد پزشکیان اصغر افضلی.

کاشکی تهیه کنندگان برنامه از این استادان که استادان تیپ گویی هستند هم دعوت می کرد و فقط به رل اول گو ها اکتفا نمی کرد.

مشکل میشه گفت تمام این کسانی که به مسابقه اومدن این هست که تقریبا بیشترشون رشته هنر رو نمیدونند .

در صورتی که اکثر قریب به اتفاق دوبلورها که الان شدن برای ما اسطوره زمان شروع کارشون تئاتر کار کردن تا تونستن حس بگیرن.

به قول معروف راه دوبله از تئاتر میگذره.

سلام

بله حق با شماست بیشتر این شرکت کننده ها معمولا اطلاعات و مطالعات کمی نسبت به دوبله دارند و فقط از روی حرف اطرافیان که صدای خوبی دارند وارد این حرفه میشوند در واقع صدای زیبا یا به اصطلاح صدای خوانندگی ملاک نیست بلکه صدای قابل انعطاف ملاک اصلیه که من حتی در صدای نفر اول سری قبلی ندیدم ولی صدای آن یکی قابلیت انعطاف رو داشت

۱۳۹۶/۴/۹ صبح ۱۲:۵۲
تشکر شده توسط : پرنسس آنا, سناتور, BATMAN, rahgozar_bineshan, جیمز باند, باربوسا, مموله
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9997 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #24

متاسفانه ره آورد این مسابقه فقط اضافه شدن تعدادی علاقمند دوبله به شبکه های زیرزمینی است.من با پیج یکی از این گروهها که جهت جذب گوینده اعلام نیاز گرده بودند ارتباط برقرار کردم و گفتم که علاقمند به دوبله هستم.بدون اینکه صدای بنده را بشنوند شماره حسابی اعلام کردند که جهت خرید میکروفن دوبله وجهی را واریز کنم ،بعد از آن تیکه ای فیلم را برایم ارسال کنند که درمنزل صداگذاری کنم و سرپرست گروه که یکی از بازندگان مسابقه جادوی صداست آن را بازبینی و اعلام نظر فرمایند!!

متاسفانه این مسابقه یک سوءاستفاده واضح از علاقه ی دوستداران دوبله برای برنامه پرکردن است . و الا گوینده ی درجه دو مانند سعیدشیخ زاده که با گشاده دستی تلویزیون مدیردوبلاژ شده و استادمظفری مثلا بناچار باید برای معیشتش زیردست او گویندگی کند اصلا و ابدا صلاحیت داوری در چنین مسابقه ای را ندارد.

دوبله ای که جان ندارد اینگونه لگدکوب می شود

من ميمونم وخلوت پيش از تو و حضور حرفهاي ناتمام،سخته اين برزخ (هزاردستان )
۱۳۹۶/۴/۱۴ عصر ۱۰:۰۹
تشکر شده توسط : ال سید, سناتور, پرنسس آنا, rahgozar_bineshan, منصور, Classic, جیمز باند, سروان رنو, باربوسا, مموله
ال سید آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۵/۸
اعتبار: 15

تشکرها : 1612
( 860 تشکر در 173 ارسال )
شماره ارسال: #25

(۱۳۹۶/۴/۱۴ عصر ۱۰:۰۹)زاپاتا نوشته شده:  

متاسفانه ره آورد این مسابقه فقط اضافه شدن تعدادی علاقمند دوبله به شبکه های زیرزمینی است.من با پیج یکی از این گروهها که جهت جذب گوینده اعلام نیاز گرده بودند ارتباط برقرار کردم و گفتم که علاقمند به دوبله هستم.بدون اینکه صدای بنده را بشنوند شماره حسابی اعلام کردند که جهت خرید میکروفن دوبله وجهی را واریز کنم و سرپرست گروه که یکی از بازندگان مسابقه جادوی صداست بازبینی و اعلام نظر فرمایند!!

متاسفانه این مسابقه یک سوءاستفاده واضح از علاقه ی دوستداران دوبله برای برنامه پرکردن است . و الا گوینده ی درجه دو مانند سعیدشیخ زاده که با گشاده دستی تلویزیون مدیردوبلاژ شده و استادمظفری مثلا بناچار باید برای معیشتش زیردست او گویندگی کند اصلا و ابدا صلاحیت داوری در چنین مسابقه ای را ندارد.

دوبله ای که جان ندارد اینگونه لگدکوب می شود

سلام زاپاتای عزیز

بنده هم در ابتدا نظر شما رو درباره ی سعید شیخ زاده داشتم ولی بعدا به این نتیجه رسیدم که حضور یک نفر از نسل جدید دوبله بد فکری هم نیست

ولی امثال شیخ زاده کاری با انیمیشن کردن که اونو به مرز مسخرگی رسوندن انیمیشن پیش اونا یعنی تیپ گویی صدارو عوض کردن تبدیل آثار درجه 3 به 6

هنوز که هنوز وقتی انیمیشن شیرشاه رو نگاه میکنم لذت میبرم هیچ ترسی از این ندارم که یکی برگرده و بهم بگه تو که بچه نیستی

مسابقه جادوی صدا به هیچ وجه راهی برای ورود به دوبله نیست فقط و فقط برای کسب درآمد و بینندست و باید اینو بگم که برای گوینده های کشورمون که تن به مشارکت در این برنامه میدهند افسوس میخورم

۱۳۹۶/۴/۱۴ عصر ۱۰:۲۰
تشکر شده توسط : پرنسس آنا, rahgozar_bineshan, شارینگهام, منصور, جیمز باند, باربوسا, مموله
آمادئوس آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۷
اعتبار: 31

تشکرها : 627
( 1316 تشکر در 67 ارسال )
شماره ارسال: #26

دو نکته در مورد این مسابقه به نظرم رسید که بگویم.

یکی اینکه جوانانی که قبلاً کار دوبله انجام داده بودند و به زعم استادان ( نه اساتید) زیرزمینی بودند، زیاد مورد توجه قرار نگرفتند. دلیلش را نمیدانم، اما فراموش نکرده ایم که دو تن از همین استادان در گذشته ای نه چندان دور پرورش دهندۀ گویندگان غیرتلویزیونی ( یا به تعبیر خودشان زیرزمینی) بودند، و از قضا به خاطر همین کار از سندیکای دوبلوران موقتاً اخراج شدند.

دیگر اینکه، همان طور که اشاره شد، صداهای خاص و متفاوتی نشنیدیم و من شخصاً فقط از یک صدا خوشم آمد که صاحبش (آقای سروش سامع، اگر اشتباه نکنم) حذف شد و بهانۀ تماشای قسمت های آتی برنامه را از من گرفت.

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل ( سعدی)
۱۳۹۶/۴/۱۶ عصر ۰۲:۳۷
تشکر شده توسط : ال سید, منصور, پرنسس آنا, rahgozar_bineshan, اسپونز, Classic, جیمز باند, سروان رنو, BATMAN, باربوسا, مموله
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #27

من سری جدید جادوی صدا را تا امشب ندیده بودم. چون ساعت پخش آن معمولا یا بیرونم یا خوابم یا هزار علت دیگر. امشب یکی از دوستان پیام داد که نگاه کن ... و دیدم.

و دیدم و کاش نمی دیدم. متاسف شدم برای شرکت کنندگان ، برای داوران ( گویندگان) ، برای شخص مجری ، برای بینندگان و برای تهیه کنندگان این برنامه .

چرا؟

چون این برنامه را یک برنامه صد درصد تبلیغی برای ستاره و مربع و آپ و جیب مخابرات و جیب صدا و سیما دیدم که همه گروه هائی که برشمردم را ملعبه دست خود میکند تا یک کالا به اسم ستاره مربع را به خورد بیننده دهد و ده ها بار به بهانه ارسال نظرات بینندگان آنرا تکرار میکند... و نظرخواهی از بیننده نادان هم صرفا به بهانه آشنا کردن بیننده احمق با ستاره و مربع هاست وگرنه کافی بود یک شماره تلفن یا ایمیل اعلام کنند و بگویند کد مربوطه را به آن اس ام اس یا پیام کنید  و یکبار هم میگفتند نه برای هر شرکت کننده سه بار. به همین سادگی ... کم بود برنامه دورهمی و خندوانه و ماه عسل و ایکس و ایگرگ برای تبلیغ این ستاره ها و مربع ها که حالا نوبت به جماعت خاک بر سر دوبلور رسیده که به اسم یک مسابقه با محوریت دوبله خود را چنین محقر یک رسانه عریض و طویل گدا صفت میکنند که هرینه ساخت هربرنامه را از جیب شرکتها و موسساتی که برای آنها تبلیغ میکند (درست مثل یک زالو)  می مکد. کسی هم نیست حساب و کتاب این رسانه را مورد بررسی و بازرسی قرار دهد تا ببینیم کل حقوق های نجومی کل کارمندان دولت بیشتر است یا درآمد یکسال صدا و سیما که معلوم نیست این روزها خرج چه و که و کجا میشود که حتی برای چند میلیون ، از خیر کسی چون طهماسب و عروسکش هم با خساست میگذرد که عمرش را در پای چنین رسانه ای گذاشته است ، و حتی پروژه موسی (نوشته ی فرج سلحشور) را پشت گوش می اندازد که مبادا خرجی بابت آن از کیسه مبارک گردد.. نتیجه این درآمدهای سیل آسا کجاست؟ ما کریم که نمی بنیم؟ یا صدا و سیما کبک است که سرش را زیر امواج لوده اش پنهان میکند و فکر میکند کسی نمیفهمد؟

جدای از این مقولات برنامه جادوی صدا آنقدر بی در و پیکر است که با حضور دوستان خوب من در تهیه این برنامه ( مانند حسین مطمئن زاده که کلیپ های آنرا برای دوبله انتخاب میکند) امشب جلیلوند فرمودند : اکنون بخش هائی از برباد رفته را می بینیم و شرکت کننده عزیز آقای ضمیر بجای کلارک گیبل صحبت خواهد کرد که من سالها قبل بجای وی در این فیلم صحبت کردم... و بعد کلارک گیبل ( با همان شمایل رت باتلر بربادرفته ) ظاهر میشود و بیننده عامی که صدبار برباد رفته رادیده از خود می پرسد خدایا این صحنه را چرا من در برباد رفته ندیده ام یا بیاد ندارم؟!!

چرا؟

چون آن کلیپ اصلا مربوط به برباد رفته نبود. صحنه ای از فیلم دسته فرشتگان بود که سالها قبل با مدیریت دوبلاژ جلال مقامی و گویندگی چنگیز جلیلوند بجای کلارک گیبل دوبله شده بود...

آیا یک نفر نبود که به جلیلوند بگوید این فیلم برباد رفته نیست و یا اینکه این اشتباه او را با اصلاح ، مجددا ضبط کنند؟!

وقتی میگویم این برنامه یک برنامه لوده است که نه به شعور کسی اهمیت میدهد و نه قرار است اهمیت دهد در همین نکات میتوانید رد آنها را بگیرید. هرکس پولش را گرفته و این وسط فقط بینندگان و شرکت کنندگان مچل آنتن و امواج شده اند تا مثلا لذت ببرند و عده ای که رنگ و لعاب صورتشان بر رنگ صدایشان می چربد از یک نردبان پوسیده به اسم دوبله بالا روند و از خدا و ملت التماس دعا داشته باشند.

دسته فرشتگان ( که قرار بود در تاریخ سینما برباد رفته دیگری شود که نشد اما در برنامه جادوی صدا شد! )

۱۳۹۶/۴/۲۳ عصر ۱۱:۳۰
تشکر شده توسط : ال سید, آمادئوس, Classic, rahgozar_bineshan, پرنسس آنا, اسپونز, سناتور, جیمز باند, سروان رنو, بانو الیزا, باربوسا, مموله
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #28

خب ظاهرا گردانندگان جادوی صدای 2 ( فک و فامیل آقای حسین خانی . چون از تهیه کننده بگیرید تا عکاس و طراح و گرافیست و غیره ، دختر و خواهر و پسرعمو و پسردائی و برادران حسین خانی هستند) صحبتهای قبلی ما را شنیدند و تبلیغات ستاره و مربع را کمتر کردند که بسی جای شکر و تشکر دارد ... اما نکته خاصی در خصوص این مسابقه و مسابقات مشابهی که احتمالا بعدها تولید خواهد شد به نظرم میرسد که آنهم باید مورد توجه قرار گیرد... قبل از هر چیزی خاطره ای بگویم

دوره سربازی ، مدت کوتاهی در یک کلانتری بودم. بعنوان افسر نگهبان. برای گشت از خیابانی میگذشتیم. یک آب میوه فروش با صدائی بسیار خاص آب میوه تعارف کرد. با شنیدن آن صدا درجا خشکم زد و مثل مجسمه ایستادم. صدایی بسیار زمخت و بقول عوام کلفت بود. شاید چندین برابر بم تر از صدای اسماعیلی در هزاردستان بجای شعبان... برگشتم و گفتم ببخشید چی فرمودید؟ با همان صدا و درحالتی عادی گفت : بفرمائید آب میوه. قابل شما رو نداره... گفتم ببخشید شما قبلا چیکاره بودید؟ گفت چه عرض کنم؟ از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان من زمان شاه یک جاهل بودم که کلی نوچه داشتم ، آخر و عاقبت ما رو ببینید شدیم آب میوه گیر و آب میوه فروش .... با دقت به لحن فوق العاده این مرد گوش میدادم. اصلا سعی نمیکرد صدایش را بم کند. صدا به خودی خود بم بود. بم در حد تیم ملی.... گفتم ببخشید شما صدای شعبان استخوانی رو در هزاردستان شنیدید؟ با تعجب گفت بله ، چطور مگه؟ گفتم صدای شما از صدای شعبان خیلی سرتره. خندید... و بعد این خنده تبدیل شد به قهقهه. قهقهه ای که توانست تمام لیوان های آب میوه روی بارش را به ارتعاش درآورد و من ... مبهوت این همه شکوه و جلال.... گفتم اگر من کارگردان آن سریال بودم شما را جای شعبان میگذاشتم تا جای او صحبت کنید ( بگذریم که اصلا نمیدانست مدیر دوبلاژ و دوبله چیست) ... و بازهم خندید... و من از او جدا شدم و در راه بازگشت این سوال در ذهنم بود که :

اینهمه انتخابگر بازیگر داریم برای سینما که راه می افتند در دانشگاه ها و خیابانها و مدارس دنبال چهره زیبا و آنتیک میگردند تا مردم بخاطر دیدنشان پول بدهند اما چرا هرگز کسی راه نمی افتد در خیابانها و کوچه ها تا دنبال صدایی خاص برای دوبله بگردد؟ صداهای خیلی بم ، صداهای خیلی نازک ، صداهای خیلی زیبا ، صداهای خش دار یا سوت دار یا غیره و ذالک

اینطور صحبتم را کامل کنم که صدا و سیما بقول خودش از 7 هزار نفر آزمون میگیرد تا در نهایت به چند نفر برسد که مثلا متبحرند. دقت کرده باشید داد همه بچه های اینجا و بینندگان این حقیقت است که " صداها همه مثل هم است" و این یک واقعیت است. چرا؟ چون دنبال صدای خاص نیستیم. دنبال مهارتیم. بنظر شما ده نفر که صدای همه آنها عادی و عامیانه و شبیه بهم است اما بسیار ماهر هستند بدرد دوبله میخورد یا یک نفر مثل آنی که من دیدم و هیچ تجربه ای هم در دوبله ندارد؟ او را میتوان آموزش داد و یک صدای ناب از آن ساخت که پرده سینماها را بلرزاند اما واقعا این چند نفر با صداهایی معمولی که با صدای من و شما توفیر ندارد کجای دوبلاژ ایران را میخواهند فتح کنند و جا پای کدام صدای ماندگار پیشین بگذارند که به عمر ما هم قطع بدهد؟

بنابراین به شخصه پیشنهاد میکنم انجمن گویندگان بجای اینکه ریش و قیچی را دست صدا و سیما بدهد ، یک آگهی با این مضمون چاپ کند که :

قابل توجه اشخاصی با هر سن و سابقه ( از کودک 8 ساله تا پیر 80 ساله ، زن یا مرد ، باسواد یا بیسواد ، در هر شغل و حرفه ای) که صاحب صداهایی متفاوت و خاص هستند ... از کسانی که حس میکنند صدای آنها با دیگران فرق دارد یا کسانی که در بین بستگان و دوستان کسی را میشناسند که دارای صدایی خاص است آنرا به این شماره تلفن به ما معرفی کند تا پس از بررسی نسبت به آموزش و استخدام آنها در حرفه دوبله اقدامات لازم بعمل آید.

در واقع بجای اینکه دنبال استعداد باشیم باید دنبال صداها باشیم. استعدادها را میتوان با آموزش پرورش داد اما صداها را نمیتوان با صدها ساعت آموزش به صدائی خاص تبدیل کرد. صدای معمولی صدائی معمولی است. درحال حاضر استعدادهای خیلی خوبی در نسل جدید دوبله دیده ایم اما صداها همه معمولی هستند و گاه تشخیص صداها که متعلق به چه کسی است سخت است . استخدام شوندگان جدید دوبله هم اوضاعی مشابه دارند. بنابراین کسی از شنیدن مهارت صدای فلان دختر خانم 19 ساله در مقایسه با صدای بهمان خانم 20 ساله لذت نمیبرد اما از شنیدن صدائی متفاوت ( هرچند ناپخته) از جای خود در مقابل تلویزیون جابجا میشویم و این نکته اصلی ذات دوبله است که فعلا هم بانیان و دست اندرکاران و هم مردم از آن غافلند

۱۳۹۶/۵/۶ عصر ۱۱:۰۳
تشکر شده توسط : BATMAN, سروان رنو, دون دیه‌گو دلاوگا, آمادئوس, rahgozar_bineshan, Classic, جیمز باند, پرنسس آنا, اسپونز, سناتور, بانو الیزا, باربوسا
جیمز باند آفلاین
در حال ماموریت!!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۰
اعتبار: 18

تشکرها : 1390
( 2178 تشکر در 233 ارسال )
شماره ارسال: #29

واقعا...

من بشدت با منصور عزیز موافقم. قبلا هم گفته ام... شاید در جایی در این مملکت صدایی باشد همچون صداهایی که از دست داده ایم یا در حال ازدست دادن آنها میباشیم. چه زن چه مرد...

چنددقیقه پیش داشتم یکی از فیلمهای جان وین را میدیدم (مک لینتاک) اتفاقا جاهایی از این فیلم صدای دوبله نداریم (حالا به هر دلیلی) چرا صداهایی مانند ستارگان سابق دوبله را پرورش ندیم؟ چرا کشف نکنیم؟

صدا شناسان و متخصصین هنجره چرا همکاری نکنند تا صدای مناسبی پرورش ندیم از دوران جوانی؟؟

در سکانسی از این فیلم، ایرج دوستدار، فهیمه راستکار، رفعت هاشمپور و در جایی دیگر جلال مقامی و محمود نوربخش صحبت میکنند... کو دیگر این صداها؟؟

ارادتمند شما، جیمز باند
۱۳۹۶/۵/۷ عصر ۰۵:۵۲
تشکر شده توسط : پرنسس آنا, شارینگهام, سروان رنو, اسپونز, منصور, باربوسا, مارک واتنی, rahgozar_bineshan
باربوسا آفلاین
مشتری خاص کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
اعتبار: 16

تشکرها : 15163
( 241 تشکر در 59 ارسال )
شماره ارسال: #30
RE: دوبله و دوبلورها

(۱۳۹۵/۲/۶ عصر ۱۰:۲۴)زاپاتا نوشته شده:  

امشب در برنامه جادوی صدا تاریخ فوت زنده یاد خسروشایگان 1387 عنوان شد. جنابان کارشناسان اگر زحمت کشیده بودند و یک نگاهی به اینترنت می انداختند مشاهده می کردند که تاریخ صحیح فوت ایشان 20 اسفند 85 است!

البته در این برنامه تاریخ های فوت اکثرا اشتباه بود!تاریخ فوت زنده یاد منوچهر نوذری هم با دوسال اختلاف (مثل خسرو شایگان) 1386 ذکر شده بود!!!

در یک کشتی هیچ گاه برای دو ناخدا جا نیست
۱۴۰۰/۸/۲۹ عصر ۰۴:۲۰
تشکر شده توسط : مارک واتنی
باربوسا آفلاین
مشتری خاص کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
اعتبار: 16

تشکرها : 15163
( 241 تشکر در 59 ارسال )
شماره ارسال: #31

(۱۳۹۵/۳/۱۱ صبح ۱۲:۴۳)سروان رنو نوشته شده:  

(۱۳۹۵/۳/۱۰ صبح ۰۷:۱۷)جیمز باند نوشته شده:  

.. یکی از این آیتمها مربوط میشه به فیزیولوژی حنجره. (سرکار خانم لمپرت میتوانند کمک کنند.) شخصا خیلی متاسف هستم که صداهایی نظیر ژاله کاظمی، تاجی احمدی، ایرج ناظریان، حسین معمارزاد، مهدی آژیر و ... را نداریم. مثل این میمونه که بگیم دیگه کسی عین یا شبیه همفری بوگارت نداریم ...

درست است. :rolleyes:

این روزها در دوبله صداهای تازه و بعضا خوبی وارد شده اند اما تــُـن صدای بیشتر آنها شبیه به هم است . صدای خاص مانند آن بزرگان تقریبا نداریم. البته این مشکل فقط در عرصه دوبله نیست بلکه درباره بازیگری هم وجود دارد. ما هم اکنون کلی بازیگر جوان برای نقش های 20 تا 40 ساله داریم اما بازیگر زن مسن و توانا نایاب است. اگر دقت کنید می بینید که این روزها در همه فیلم ها برای نقش زن  50 تا 60 ساله فقط همشهری ما خانم گوهر خیراندیش بازی می کند و ماشااله هر فیلمی که می بینی او در آن حتما هست ! زمانی نادره زنده بود و همه این نقش ها را به او می دادند اما امروز دیگر چه کسی را به جز خانم خیراندیش داریم که سرپا باشد ؟

دوبله هم همینطور است. آن صداها خاص بودند و تک . یک کار مهم هنگام  جذب استعدادها و علاقمندان دوبله  باید پیدا کردن آن تـُـن صداهای کمیاب باشد , شاید سخت باشد و دست اندرکاران این هنر بگویند یافت می نشود جسته ایم ما ؛ ولی ما می گوییم : آن که یافت می نشود آنم آرزوست

..

البته جناب سروان عزیز این بازیگران 20 تا 40 سال باید سنشان بالا برود تا بتوانند نقش مسن بازی کنند.به ویژه در سینما.سینما که مثل تئاتر یا برخی سریال های کمدی جای گریم های عجیب و سنگین مثل گریم بابااتی نیست که بتوان گفت با گریم می توان هر بازیگری را برای هر نقشی آماده کرد.نگران نباشید این دوستان بازیگر بعد از سی سال تمام نقش های مسن بازی خواهند نمود.

در یک کشتی هیچ گاه برای دو ناخدا جا نیست
۱۴۰۰/۸/۲۹ عصر ۰۵:۱۱
تشکر شده توسط : مارک واتنی, سروان رنو, مموله, rahgozar_bineshan
ارسال پاسخ