[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم
نویسنده پیام
فین رود فلاگوند آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
اعتبار: 2

تشکرها : 32
( 113 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #1841
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۶/۳/۴ عصر ۰۱:۳۴)توشیرو نوشته شده:  

سلام فیلمی قدیمی که شخصیت اصلی را در دوبله دیوارگذر میگفتند و بدیهی است که در فیلم از دیوار عبور میکرد. دوستان و همراهان اگر نام و رفرنسی دارید لطف کنید.

سلام.

شاید گمشده شما یکی از این دو باشد:

the man who walked through the wall

(ein mann geht durch die wand)  محصول 1959 آلمان غربی

یا

Mr. Peek-a-Boo

(Garou-Garou, Le Passe-muraille)  محصول 1951 فرانسه

فلاگوند به پیکار برآمد
و جمله سحر و نیروی الف‏ ها را
در کلام آورد.
۱۳۹۶/۳/۵ صبح ۰۸:۴۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پرنسس آنا, اوچیها ایتاچی, آناکین اسکای واکر, BATMAN, باد وایت, باربوسا
اوچیها ایتاچی آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۷/۱۲
اعتبار: 1

تشکرها : 48
( 169 تشکر در 64 ارسال )
شماره ارسال: #1842

سلام به دوستان عزیز کافه اگه ممکنه بازم مثل همیشه در مورد یافتن اسم فیلم راهنماییم کنید سپاس

فیلم اول:یه بسر بچه ای بود که به فرزند خوندگی زن و شوهری در میاد که بعدا سرطان خون میگره و ارزوی پرواز داشته که قبل مرگش یدر و مادرش به ارزوش میرسونن .

فیلم دوم:یه فیلم وسترن که چند نفر خلافکار میرن تو یه دهکده ای که آدمای اون دهکده همشون یه فرصت دوباره دادن که خوب باشن و هیچ کدوم اسلحه نمی بندن و همشون اسطوره های تیر اندازی بودن انگار که تو اعدام زنده موندن و اگه گناهی مرتکب بشن از دره کنار دهکده پرتشون می کنن پایین.

هوکاگه شدن دلیل نمیشه که مردم تو رو قبول کنن

بلکه وقتی مردم قبولت کنن میتونی هوکاگه بشی 

" اوچیها ایتاچی"
۱۳۹۶/۳/۶ عصر ۱۱:۵۱
تشکر شده توسط : motorola30, باد وایت, باربوسا
فین رود فلاگوند آفلاین
مشتری کافه
*

( 113 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #1843

(۱۳۹۶/۳/۶ عصر ۱۱:۵۱)اوچیها ایتاچی نوشته شده:  

سلام به دوستان عزیز کافه اگه ممکنه بازم مثل همیشه در مورد یافتن اسم فیلم راهنماییم کنید سپاس

فیلم اول:یه بسر بچه ای بود که به فرزند خوندگی زن و شوهری در میاد که بعدا سرطان خون میگره و ارزوی پرواز داشته که قبل مرگش یدر و مادرش به ارزوش میرسونن .

فیلم دوم:یه فیلم وسترن که چند نفر خلافکار میرن تو یه دهکده ای که آدمای اون دهکده همشون یه فرصت دوباره دادن که خوب باشن و هیچ کدوم اسلحه نمی بندن و همشون اسطوره های تیر اندازی بودن انگار که تو اعدام زنده موندن و اگه گناهی مرتکب بشن از دره کنار دهکده پرتشون می کنن پایین.

سلام.

به گمانم فیلم دوم مدنظر شما همانی است که قبلا جناب شرلوک عزیز در پست شماره 143 معرفی کرده اند:

purgatory

(1999)

فیلم اول شاید johnny 2010
(؟)

فلاگوند به پیکار برآمد
در کلام آورد.
۱۳۹۶/۳/۸ عصر ۰۵:۳۰
تشکر شده توسط : آناکین اسکای واکر, پرنسس آنا, دون دیه‌گو دلاوگا, مراد بیگ, باد وایت, باربوسا
Dezire آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۳/۷
اعتبار: 0

تشکرها : 0
( 2 تشکر در 1 ارسال )
شماره ارسال: #1844

سلام وقتتون بخیر

من دنباله اسم ی فیلم هستم ک چند ساله پیش دیدم!داستان درباره دختری هس ک نامزده ی فرماندس و میخواد فرار کنه ولی هر بار شکست میخوره!فیلم هم با جنگ این دختر با ی افسر شروع میشه!ک همین افسر بش کمک میکنه تا اون فرماندرو بکشند!

۱۳۹۶/۳/۹ صبح ۰۹:۲۰
تشکر شده توسط : باد وایت, باربوسا
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۴
اعتبار: 12

تشکرها : 184
( 979 تشکر در 146 ارسال )
شماره ارسال: #1845

(۱۳۹۶/۳/۹ صبح ۰۹:۲۰)Dezire نوشته شده:  

سلام وقتتون بخیر

من دنباله اسم ی فیلم هستم ک چند ساله پیش دیدم!داستان درباره دختری هس ک نامزده ی فرماندس و میخواد فرار کنه ولی هر بار شکست میخوره!فیلم هم با جنگ این دختر با ی افسر شروع میشه!ک همین افسر بش کمک میکنه تا اون فرماندرو بکشند!

بانو " Dezire "

وقت شما هم بخیر

در اولین پست خود، ما را نسبت به بانوان، این فرشتگان زمینی بدبین کردید!

توضیحات فیلم را خیلی کلی عنوان نمودید، بدین صورت فقط کسانی که فیلم را دیده اند شاید بتوانند کمکی کنند. لطفا اطلاعات را به صورت " فاز 2 " بیان کنید شاید سرنخی از آن پیدا شد.

موفق باشید.

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۶/۳/۹ عصر ۰۵:۱۲
تشکر شده توسط : شارینگهام, باد وایت, باربوسا
دارت ویدر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۷/۲۴

تشکرها : 3
( 96 تشکر در 23 ارسال )
شماره ارسال: #1846

(۱۳۹۶/۳/۴ عصر ۰۱:۳۴)توشیرو نوشته شده:  

سلام فیلمی قدیمی که شخصیت اصلی را در دوبله دیوارگذر میگفتند و بدیهی است که در فیلم از دیوار عبور میکرد. دوستان و همراهان اگر نام و رفرنسی دارید لطف کنید.

سلام .

ممکنه منظورتون فیلم

4D Man

باشه .

[تصویر: fxyh_4d-man.jpg]

محصول سال 1959 .

http://www.imdb.com/title/tt0052530/

دوبله بسیار خوبی هم داشت .

دارت ویدر
۱۳۹۶/۳/۹ عصر ۱۱:۱۶
تشکر شده توسط : شارینگهام, دون دیه‌گو دلاوگا, سروان رنو, باد وایت, باربوسا
اوچیها ایتاچی آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۷/۱۲

تشکرها : 48
( 169 تشکر در 64 ارسال )
شماره ارسال: #1847

(۱۳۹۶/۳/۸ عصر ۰۵:۳۰)فین رود فلاگوند نوشته شده:  

[quote='اوچیها ایتاچی' pid='35773' dateline='1495916499']

فیلم اول شاید johnny 2010 (؟)

با تشکر از دوست عزیز فین رود فلاگوند فیلم دوم خودش بود اما فیلم اول فکر میکنم بین سالهای 2002 تا 2005 بوده

هوکاگه شدن دلیل نمیشه که مردم تو رو قبول کنن

بلکه وقتی مردم قبولت کنن میتونی هوکاگه بشی 

" اوچیها ایتاچی"
۱۳۹۶/۳/۱۰ عصر ۱۲:۳۰
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۲/۶
اعتبار: 31

تشکرها : 1223
( 2909 تشکر در 245 ارسال )
شماره ارسال: #1848

(۱۳۸۹/۹/۲۰ صبح ۱۲:۱۵)دانتس نوشته شده:  

کسی از دوستان سریال قدیمی "دارا و ندار" را که قبل از انقلاب از تلویزیون پخش شد بیاد دارد؟ آیا می توان نسخه دوبله شده آن را پیدا کرد؟

...

یه سایتی بصورت دوبله گذاشته برای فروش. یه بخش‌هایی رو هم واسه نمونه گذاشتن توی آپارات. ولی نگاه که میکنم، نشانی از اون دوبله‌ی اثیریِ قدیمی نیست و یه دوبله‌ی جِم‌مآبانه روشه. ایکاش دوبله‌ی قدیمی‌ش سینک میشد:

اگر قرار باشد سر یک سامورایی به ناگاه قطع شود، او باید بتواند یک کار دیگر را هم به انجام برساند با موفقیّت.
۱۳۹۶/۳/۱۲ عصر ۰۱:۰۱
تشکر شده توسط : سروان رنو, شارینگهام, فین رود فلاگوند, پرنسس آنا, باد وایت, باربوسا
payizan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۲/۱۴

تشکرها : 4
( 24 تشکر در 10 ارسال )
شماره ارسال: #1849

(۱۳۹۶/۲/۲۸ عصر ۱۱:۵۱)payizan نوشته شده:  

(۱۳۹۶/۲/۱۴ عصر ۰۵:۱۲)payizan نوشته شده:  

سلام. خسته نباشید تمام دوستان.

عزیزم من زمین و زمان رو به هم دوختم تا این فیلم کوتاه رو پیدا کنم ولی نشد که نشد. تنها امیدم موند همین کافه، لطفا و خواهش من رو ازین سردرگمی پیدا کنید.

چند سال قبل شاید ۱۰ سال یا بیشتر یک انیمیشن کوتاه صامت و سیاه و سفید، رنگی نبود، خیلی تک رنگ بود، شاید طیف سفید تا سیاه داشت.. از تلویزیون پخش شد که یادم نمیاد سینما یک بود، سینما ۴ یا سینما ماورا یا...

کاراکتر داشت از رد پا یا سایه ی خودش فرار میکرد، اول آروم راه میرفتی، بعد تند، بعدش میدوید ولی هر جا میرفتی خوب اون هم باهاش میومد، تا خسته شد و حالا اون داشت دنبال سایه یا رد پای خودش به عقب برمیگشت، ولی باز نمیشد بهش برسه، تا رسید به آیینه و تصویر خودش رو دید، گویا از خودش فرار میکرد و حالا خودش رو پیدا کرد. تو تحلیلش همون صدای ملایم گوینده بود که تحلیل های فیلم ها با صدای. ملایم ایشون پخش میشد، که میگفت، فیلم...... روایت کیست که از خویشتن خویش می‌گریزد، ولی در انتها گویا با خویشتن خویش ملاقات می کند....

خواهش و تقاضا، کلی گشتم، نبود، کمک، SOS, هلپ می!

کیست که مرا یاری کند؟

سلام اساتید، رد میشدم، گفتم چنتا سرفه بکنم!

۱۳۹۶/۳/۱۲ عصر ۰۷:۵۰
Kamiya Kaiser آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۷/۹

تشکرها : 89
( 239 تشکر در 10 ارسال )
شماره ارسال: #1850
RE: [split] کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

(۱۳۹۵/۶/۱۵ صبح ۰۹:۱۷)Kamiya Kaiser نوشته شده:  

سلام [تصویر: hi.gif]

دوستان گرامی، دنبال اسم یه کارتون قدیمی بودم،[تصویر: Connie_runner.gif] که یه قسمت خیلی کوتاه از اون رو حدود 25 سال پیش تو یه مؤسسه دیدم. کارتون روی نوار ویدیو (VHS) و به زبان اصلی بود.

اتفاقی که به صورت کمی مبهم یادمه توش افتاد این بود که یه رییس تبهکار بود که یه دکمه ای چیزی فشار داد و یه ربات که دارای سر مخروطی شکل بود جلوش حاضر شد و بعد بهش دستور و مأموریت داد که بره کسی رو براش بگیره و بیاره.

اون ربات هم با قسمت مخروطی سرش شروع به حفاری زمین کرد و در زمین فرو رفت تا اینکه گویا بتونه از زیر زمین به مقصدش برسه.

فکر میکنم یه نفر هم وجود داشت که توسط اون رییسه بیهوش شده و به صورت یخ زده در اومده بود.[تصویر: unknown.gif]

متأسفانه چیز بیشتری از این کارتون یادم نمیاد ولی حس میکنم که یه کارتون سریالی بوده که یه طرف ماجرا فردی مثل بتمن، سوپرمن یا حتی لاکپشتهای نینجا بوده باشه

سلام دوستان

در مورد کارتون مجهول فوق، اخیراً دوباره یه جستجویی کردم و به نظرم میرسه که این کارتون مربوط به شرکت DC Comics و در حوالی سال 1990 باید باشه.

در بین شخصیتهای مورد استفاده توسط شرکت DC Comics در بین سری کارتونهای لیگ عدالت (Justice League) بررسی کردم و مورد خیلی مشابهی با اون رباتی که تصویرش تا حدودی در ذهنم هست پیدا نکردم تا اینکه از یه طریق دیگه به شخصیتی به نام Mister Atom رسیدم که به نظرم شاید همون رباتی باشه که دنبالشم. منتها هنوز نتونستم اون کارتون رو پیدا کنم.

فعلاً به این نتیجه رسیدم که شاید یکی از قسمتهای کارتون Batman: The Brave and the Bold باشه

از دوستان کسی هست که بتونه تو این زمینه کمکی بکنه؟

سپاس [تصویر: give_rose.gif]

۱۳۹۶/۳/۱۳ عصر ۰۷:۱۳
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۴
اعتبار: 12

تشکرها : 184
( 979 تشکر در 146 ارسال )
شماره ارسال: #1851

سلام دوستان

در مورد کارتون مجهول فوق، اخیراً دوباره یه جستجویی کردم و به نظرم میرسه که این کارتون مربوط به شرکت DC Comics و در حوالی سال 1990 باید باشه.

در بین شخصیتهای مورد استفاده توسط شرکت DC Comics در بین سری کارتونهای لیگ عدالت (Justice League) بررسی کردم و مورد خیلی مشابهی با اون رباتی که تصویرش تا حدودی در ذهنم هست پیدا نکردم تا اینکه از یه طریق دیگه به شخصیتی به نام Mister Atom رسیدم که به نظرم شاید همون رباتی باشه که دنبالشم. منتها هنوز نتونستم اون کارتون رو پیدا کنم.

فعلاً به این نتیجه رسیدم که شاید یکی از قسمتهای کارتون Batman: The Brave and the Bold باشه

از دوستان کسی هست که بتونه تو این زمینه کمکی بکنه؟

سپاس [تصویر: give_rose.gif]

[/quote]

دوست عزیزم

شخصیت " Mister Atom " قدمتی به عمر جنگ جهانی دوم دارد. این شخصیت اولین بار در سال 1947 در قسمت 78 " ماجراهای کاپیتان مارول " که یک کتاب کمیک قدیمی بود ظاهر شد. و از سال 1972 تا به حال افتخار خدمت رسانی داشته است! برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

https://en.wikipedia.org/wiki/Mister_Atom

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۶/۳/۱۴ صبح ۱۰:۰۸
تشکر شده توسط : Kamiya Kaiser, پرنسس آنا, بوچ کسیدی, باد وایت, باربوسا
Kamiya Kaiser آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۷/۹

تشکرها : 89
( 239 تشکر در 10 ارسال )
شماره ارسال: #1852

(۱۳۹۶/۳/۱۴ صبح ۱۰:۰۸)آناکین اسکای واکر نوشته شده:  

دوست عزیزم 

شخصیت " Mister Atom " قدمتی به عمر جنگ جهانی دوم دارد. این شخصیت اولین بار در سال 1947 در قسمت 78 " ماجراهای کاپیتان مارول " که یک کتاب کمیک قدیمی بود ظاهر شد. و از سال 1972 تا به حال افتخار خدمت رسانی داشته است! برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

https://en.wikipedia.org/wiki/Mister_Atom

سلام ممنون از پاسختون.

بله لینک ویکیپدیا رو دیده بودم. ولی دنبال لیست تمام کارتونهایی بودم که این شخصیت توش حاضر شده (خصوصاً مربوط به سال 90 میلادی به قبل)

صحنه کوتاهی از حضور Mister Atom در کارتون Batman: The Brave and the Bold که مربوط به قسمت The Malicious Mr. Mind میشه رو در لینک زیر دیدم اما اون صحنه ای که در پست بالا تعریف کردم و در ذهنم هست نبود:

https://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=cUhakh4_hCY

الان یه لینک خیلی خوب پیدا کردم که لیست تمام کارتونهایی که این شخصیت توش وجود داره رو آورده:

https://comicvine.gamespot.com/mr-atom/4...https://comicvine.gamespot.com/mr-atom/4005-24665/is

امیدوارم بشه این کارتونها رو از جایی دانلود کرد

سپاس

۱۳۹۶/۳/۱۴ صبح ۱۱:۲۰
تشکر شده توسط : پرنسس آنا, ال سید, آناکین اسکای واکر, باد وایت, باربوسا
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4014
( 1969 تشکر در 274 ارسال )
شماره ارسال: #1853

سلام بر یاران کافه:heart:

چندی است که مرا دراین انجمن که به نوعی به پاتوق من تبدیل شده است،ندیده اید و شاید از خود پرسیده اید:

کاپیتان شارینگهام را چه شده است؟

آیا کف گیر خاطراتش به ته دیگ خورده است؟

یا این که دچار آلزایمر خفیف شده است؟

پاسخ من این است:

مرا هیچ نشده است!khhnddh

بلکه بنده در این مدت در حال ریکاوری بودم. بدین معنا که درمواقع تجدید خاطرات فیلمیک! بلافاصله دست به قلم برده، نکات مربوط به آن فیلم ها را در دفترچه ی یادداشت جیبی خود می نگاشتم.به گونه ای که برای خودم قابل یادآوری باشد تا در فرصتی مناسب، نکات بیشتر و بهتری از آن فیلم ها را به خاطر بیاورم.

با این روش توانسته ام نزدیک به 30 فیلم را آماده ی ارائه در این انجمن کنم.:!z564b

ولی از آن جایی که بنده انسان ملاحظه کاری هستم :cheshmak: و مشغول کردن با این حجم فیلم قدیمی،  ممکن است هارد دیسک دوستان ، دچار  هنگ شدید شود و هم چنین گنجاندن به یکباره ی 30 فیلم در این بخش  ، احتمال انفجار در کافه را به بالاترین حد می رساند، و ممکن است به همین بهانه ، سروان رنو ، مرا بازداشت کند و تحویل قاضی شارینگهام  دهد، zzzz: تصمیم گرفته ام  درخواست های راهنمایی فیلم هایم را در چند قسمت به خدمت شما عزیزان تقدیم کنم.

پیشاپیش نکته ای مهم را به حضور شما دوستان عرض کنم:

بنده به غیر از استمداد برای یافتن رد ونشانی فیلم های مذکور، می خواهم که دریچه ای باز  شود برای خاطرات نوستالوژیک.

به قول معروف:" وصف العیش، نصف العیش":rolleyes:

PART  1

از قدیمی ترین ها شروع می کنم:

1_ نام فیلم:huh: : خارجی _ محصول یکی از کشورهای اروپایی ، احتمالا" انگلیسidont _ موضوع: تاریخی با مایه ی طنز _پخش از شبکه یک سیما دراوایل دهه شصت

جوانی ( دوبلور : مرحوم منصور غزنوی )به عنوان وارث اصلی یک خانواده، پا به قصر نیاکان خود می گذارد.در این املاک، خویشاوندانش هم ساکن هستند که البته  در صدد سر به نیست کردن اویند.البته قبل از آن می خواهند از محل اختفای گنج خانوادگی آن قصر سر در بیاورند.

یکی از آن ها، دخترعمویی است که با اغوا کردن جوان ، قصد کشتن وی را دارد.راستی، کی بوده که گفته عقد دخترعمو و پسرعمو را در آسمان ها بسته اند؟taeed

البته جوانک داستان ما که تا حدودی مشنگ تشریف دارد،یک جا سوتی می دهد و قبل از ورود دختر به اتاقش، دکمه ی یقه ی پیراهنش را باز می کند که البته بعد از نگاه خیره ی دختره، با دستپاچگی آن را می بندد!khande

در صحنه ای دیگر هم دخترعموجان! قصد نوازش موهای جوانک را دارد که به یکباره تبری را که درپشتش مخفی کرده را بر سر او فرود می آورد که با جا خالی کردن جوانک، ناکام می ماند.

در جایی هم که جوانک نقشه ی گنج را یافته است، باز هم دختره این بار با طپانچه او را مجبور می کند که کاغذها را در آتش بیندازد که یک دفعه می فهمند چه اشتباهی کرده اند و فوت فوت کنان آتش کاغذ را خاموش می کنند که برایشان ثمری ندارد و کاغذ گنج دیگر سوخته است.cccc:

در پایان فیلم می بینیم که پلیس ،خویشاوندان نابکار، من جمله دخترعموجان را با درشکه ی مخصوص زندانیان می برد و جوانک خوش شانس  ما که حالا در این قصر تنهاست، با آسودگی خاطر به جستجوی گنج می پردازد، البته با یک کلنگ!taeed

2_نام فیلم :huh:: خارجی _ محصول یکی از کشورهای آمریکای لاتین _ موضوع : حادثه ای با طعم  مواد مخدر! پخش از شبکه یک سیما دراوایل دهه شصت

دو پسر بچه با هم دیگر کار می کنند .مسافرکشی با قایق پارویی.

یکی از پسرها که اسمش بابوشکا ( دوبلور: ناهید امیریان) و کوچکتر از دیگری است،راوی داستان هم می باشد.

آن دو که باهم حسابی رفیقند،از کار و کاسبی خود خیلی راضیند.به طوری که یک علامت مخصوص برای پیروزی و موفقیت خود ابداع کرده اند :انگشت نشانه ی خود را  به شکل عدد7 به هم نشان می دهند!::ok:

القصه، روزی یک مرد با ظاهری مرتب و کیف به دست را سوار قایق می کنند تا به مقصدش برسانند.در میانه ی راه که قایق از وسط یک تالاب می گذرد، یک مار گزنده را می بینند که چنبره ای خوفناک زده...تا بچه ها فریاد می زنند: مااااار! مرد دست به اسلحه می برد و باشلیک یک گلوله دخل مار بینوا ! را می آورد. اینجاست که بچه ها ماست هایشان را کیسه می کنند و می فهمند که با بد کسی طرف شده اند. بنابراین با احتیاط پارو می زنند.مرده هم که متوجه ترس آن ها شده، با عتاب می گوید: "چیه؟ از این به بعد هرچی من میگم ،باید انجام بدید.فهمیدین؟"

ولی از شانس بچه ها هلکوپتری درحال گشت از بالای سر آن ها می گذرد و بچه ها فریاد می زنند: "کمک! "

مرد هم که هراسان شده،اسلحه به دست بلند می شود که ناگهان تعادلش به هم می خورد و به آب می افتد. بعد که به قایق سوار می شود، پسربچه ی بزرگتر پارو را به طرفش می گیرد و دادمی زند:"جلو نیا!"

مرده که دیگر خلع سلاح شده، می گوید:"نترسید ، کاری باهاتون ندارم."

قسمتی از داستان را یادم رفته،فقط یادم می آید که :

مرده برای تحویل محموله اش که ظاهرا" ساعت مچی است و در واقع مواد مخدر است، به جزیره ای آمده برای  ردوبدل کردن جنس،اما طرف مقابل نامردی می کنند ونه تنها پولی به او نمی دهند، بلکه پیراهنش را هم در می آورند و به درختی می بندند و رهایش می کنند.

در جایی دیگر ، داخل شهر پسر ها به پیرزنی که خود را سالستینا معرفی می کند، بر می خورند که از آن ها برای حمل وسایلش کمک می خواهد.ولی این یک دامی بوده تا آن طفلکی ها را به قاچاقچیان مواد مخدر تحویل دهد.زیرا بچه ها از یک باند بزرگ مواد مخدر آگاه شده اند که اسم رمز آن کرم دریایی :eee2بوده است.

خلاصه ی کلام،سرتان را درد نمی آورم!:eee43

بچه ها با زرنگی از دست قاچاقچیان می گریزند و به پلسی خبر می دهند .پلیس نیز همه ی اعضای باند (جیمز باند عزیز،منظورم شما نیستید!:cheshmak: ) را دستگیر می کند و به بچه ها هم مدال شجاعت اهدا می کند.

تنها نکته ای که مرا ناراحت کرد، این بود که به بابوشکا یک مدال می دهند، ولی به دوستش دوتا.

یک بی عدالتی بی دلیل!asabiخوب دوستان، التماس دعادارم.

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۳۹۶/۳/۱۵ عصر ۰۷:۰۶
تشکر شده توسط : آناکین اسکای واکر, BATMAN, ال سید, بوچ کسیدی, جیمز باند, دون دیه‌گو دلاوگا, باد وایت, باربوسا
جیمز باند آفلاین
در حال ماموریت!!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۰
اعتبار: 18

تشکرها : 1390
( 2178 تشکر در 233 ارسال )
شماره ارسال: #1854

سلام کاپیتان عزیز

فیلم اول و دوم را کاملا یادم میاد... مخصوصا صحنه سوختن در آتش نقشه: نقشه بعنوان کاغذ کادو به دور یک بسته کوچک بود و آنها پس از باز کردن کاغذ آن را در شومینه می اندازند و وقتی محتوای بسته را میخوانند متوجه میشوند که نقشه در پشت همان کاغذ بسته بندی بوده.... اما نام فیلم را فراموش کردم!! شرمنده

فیلم دوم مربوط به کشور مجارستان باید باشه... به نام دانوب آبی یا دانوب بزرگ آبی... یه همچین چیزی...

حافظه ام چلانده گردید!!

ارادتمند شما، جیمز باند
۱۳۹۶/۳/۱۶ صبح ۱۰:۴۵
تشکر شده توسط : ال سید, شارینگهام, پرنسس آنا, باد وایت, باربوسا
فین رود فلاگوند آفلاین
مشتری کافه
*

( 113 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #1855

(۱۳۹۶/۳/۱۵ عصر ۰۷:۰۶)شارینگهام نوشته شده:  

سلام بر یاران کافه:heart:

چندی است که مرا دراین انجمن که به نوعی به پاتوق من تبدیل شده است،ندیده اید و شاید از خود پرسیده اید:

کاپیتان شارینگهام را چه شده است؟

آیا کف گیر خاطراتش به ته دیگ خورده است؟

یا این که دچار آلزایمر خفیف شده است؟

پاسخ من این است:

مرا هیچ نشده است!khhnddh

PART  1

از قدیمی ترین ها شروع می کنم:

1_ نام فیلم:huh: : خارجی _ محصول یکی از کشورهای اروپایی ، احتمالا" انگلیسidont _ موضوع: تاریخی با مایه ی طنز _پخش از شبکه یک سیما دراوایل دهه شصت

جوانی ( دوبلور : مرحوم منصور غزنوی )به عنوان وارث اصلی یک خانواده، پا به قصر نیاکان خود می گذارد.در این املاک، خویشاوندانش هم ساکن هستند که البته  در صدد سر به نیست کردن اویند.البته قبل از آن می خواهند از محل اختفای گنج خانوادگی آن قصر سر در بیاورند.

یکی از آن ها، دخترعمویی است که با اغوا کردن جوان ، قصد کشتن وی را دارد.راستی، کی بوده که گفته عقد دخترعمو و پسرعمو را در آسمان ها بسته اند؟taeed

البته جوانک داستان ما که تا حدودی مشنگ تشریف دارد،یک جا سوتی می دهد و قبل از ورود دختر به اتاقش، دکمه ی یقه ی پیراهنش را باز می کند که البته بعد از نگاه خیره ی دختره، با دستپاچگی آن را می بندد!khande

در صحنه ای دیگر هم دخترعموجان! قصد نوازش موهای جوانک را دارد که به یکباره تبری را که درپشتش مخفی کرده را بر سر او فرود می آورد که با جا خالی کردن جوانک، ناکام می ماند.

در جایی هم که جوانک نقشه ی گنج را یافته است، باز هم دختره این بار با طپانچه او را مجبور می کند که کاغذها را در آتش بیندازد که یک دفعه می فهمند چه اشتباهی کرده اند و فوت فوت کنان آتش کاغذ را خاموش می کنند که برایشان ثمری ندارد و کاغذ گنج دیگر سوخته است.cccc:

در پایان فیلم می بینیم که پلیس ،خویشاوندان نابکار، من جمله دخترعموجان را با درشکه ی مخصوص زندانیان می برد و جوانک خوش شانس  ما که حالا در این قصر تنهاست، با آسودگی خاطر به جستجوی گنج می پردازد، البته با یک کلنگ!taeed

سلام

به احتمال قریب به یقین فیلم اول مد نظرتان این فیلم است:

the house in nightmare park

(1973)

فیلم یادم بود بخصوص نام فامیل قهرمان فیلم (twelvetrees)

فلاگوند به پیکار برآمد
در کلام آورد.
۱۳۹۶/۳/۱۶ عصر ۱۰:۱۴
تشکر شده توسط : شارینگهام, آناکین اسکای واکر, پرنسس آنا, باد وایت, باربوسا
شارینگهام آفلاین
*

شماره ارسال: #1856

(۱۳۹۶/۳/۱۶ صبح ۱۰:۴۵)جیمز باند نوشته شده:  

فیلم دوم مربوط به کشور مجارستان باید باشه... به نام دانوب آبی یا دانوب بزرگ آبی... یه همچین چیزی...

حافظه ام چلانده گردید!!

همچنین دوست دیگر ما "فین رود فلاگوند"لطف کرده و پیام داده است:

به احتمال قریب به یقین فیلم اول مد نظرتان این فیلم است:

the house in nightmare park

(1973)

فیلم یادم بود بخصوص نام فامیل قهرمان فیلم (twelvetrees)

سلام بر شما یاران همیشه در صحنهkhhnddh

وقت شما بخیر

متاسفانه فیلم های  موردنظرمن  با این مشخصات همخوانی نداشت.

ولی مسئله ای نیست، امید نیمی از پیروزی است.:cheshmak:

در هر صورت از همدلی شما ممنونم.::ok:

۱۳۹۶/۳/۱۷ صبح ۰۲:۴۰
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #1857

(۱۳۹۶/۳/۱۷ صبح ۰۲:۴۰)شارینگهام نوشته شده:  

متاسفانه فیلم های  موردنظرمن  با این مشخصات همخوانی نداشت.

ولی مسئله ای نیست، امید نیمی از پیروزی است.

در هر صورت از همدلی شما ممنونم.

شارینگهام عزیز

نام فیلم دوم مورد نظر شما فیلم دلتای دانوب (ماجراهای دلتای دانوب) است

بابوشکای این فیلم در ایران در دهه 60 خیلی مشهور بود.

در آن سالها فیلمهایی مثل دلتای دانوب یا کشتی پلاتیپوس و یا سریال جزیره گریز روی ما بچه های کم سن و سال بسیار تاثیرگذار بود. بیاد دارم که پس از یکی از سری فیلمهای شرکت دیزنی بنام روح مرداب سای پرس که جوانی در مرداب گم میشد و به دام یک مرد با موهای بلند می افتاد ( که بعدها معلوم میشود 16 سال است در آن مرداب زندگی میکند) خیلی ترسیدم.ابتدای فیلم صورت مرد به هیچ عنوان معلوم نبود و از او یک روح واقعی میساخت.

روح مرداب سای پرس

۱۳۹۶/۳/۱۷ صبح ۱۱:۰۳
تشکر شده توسط : شارینگهام, پرنسس آنا, جیمز باند, فین رود فلاگوند, دون دیه‌گو دلاوگا, باد وایت, باربوسا
شارینگهام آفلاین
*

شماره ارسال: #1858

سلام منصور عزیز !

زنده باد

شما با این راهنمایی، یک فیلم دیگر  هم که نامش جز فهرست شیندلر!

یعنی  فیلم‌های گمشده ی من بود، را پیدا کردید:

روح مرداب سای پرس

واقعاً که دست خوش دارید.::ok:

فقط  اگر مقدور است، نام لاتین  یا سال ساخت  فیلم های دلتای دانوب و  روح مرداب سای پرس را هم ذکر بفرمایید.

باتشکر :ttt1

۱۳۹۶/۳/۱۷ صبح ۱۱:۴۲
تشکر شده توسط : پرنسس آنا, جیمز باند, باد وایت, باربوسا
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #1859

(۱۳۹۶/۳/۱۷ صبح ۱۱:۴۲)شارینگهام نوشته شده:  

فقط  اگر مقدور است، نام لاتین  یا سال ساخت  فیلم های دلتای دانوب و  روح مرداب سای پرس را هم ذکر بفرمایید.

اسم اصلی دلتای دانوب هست ماجراهای بابوشکا. بابوشکا هم در زبان رومانیائی به معنی صخره است اما در اینجا نام همان شخصیت اصلی فیلم

avenyurile lui babusca

محصول 1973 رومانی

این مشخصات فیلم :

http://www.imdb.com/title/tt0069748

اینهم خود فیلم که میتوانید ببینید:

https://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=iBdspdKPi-s

و اما فیلم دوم یعنی روح مرداب سایپرس ، عنون اصلی آن هست:

the Ghost of Cyppress Swamp

محصول 1977 آمریکا به کارگردانی وینسنت مک اِوِتی از محصولات شرکت والت دیزنی

اینهم مشخصات این فیلم:

http://www.imdb.com/title/tt0561279

اصل این فیلم را میتوان دانلود کرد اما نسخه دوبله قدیمی اگر یافت شود چیز دیگری است که ظاهرا فقط در آرشیو سیما موجود است و من جای دیگری آنرا ندیدم.

این فیلم را من هم از یاد برده بودم اما سالها قبل در همین تاپیک دوست گرامی واترلو که جایش بسیار خالیست آنرا با سوال من بیاد آورد. یاد دوستان قدیمی کافه کلاسیک بخیر که جز خوبی و دانش از آنها ندیدیم و جز نیکی از آنها بیاد نداریم

۱۳۹۶/۳/۱۷ عصر ۱۱:۲۵
تشکر شده توسط : شارینگهام, آناکین اسکای واکر, ال سید, فین رود فلاگوند, دون دیه‌گو دلاوگا, دارت ویدر, باد وایت, باربوسا
سگارو آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۷/۲۱
اعتبار: 6

تشکرها : 25
( 238 تشکر در 30 ارسال )
شماره ارسال: #1860

با تشکر از منصور عزیز که دو تا از خاک خورده ترین خاطرات فیلمی دهه شصت (بخصوص روح مرداب سای پرس) رو برامون زنده کردن. گمونم فیلم کوبایی معلم هم همزمان با این فیلمها توی اون سالها پخش میشد.

اگه اشتباه نکنم دوبلور صدای پسر مرحوم آرشاک بود و صدای مرد جنگلی رو جناب اسماعیلی (با لحنی شبیه فاگین) میگفتن. یه قسمتی هم که خوب یادم مونده، اون جا بود که مرد پسره رو مجبور می کرد هی حرف بزنه و در حالی که غذا میخورد ،پشت سر هم بهش می گفت : حرف بزن، حرف بزن!  آخرش پسره عصبانی میشه و میگه : صبح تا حالا دارم حرف می زنم ،گلوم خشک شد!

فقط یادم نمیاد آخر فیلم مرده با یه پلنگ سیاه میجنگه و میمره یا فقط زخمی میشه!...  یه جایی هم مار یکیشون رو میزنه! پسره رو یا مرده رو ؟!!

۱۳۹۶/۳/۱۸ صبح ۰۸:۴۲
تشکر شده توسط : ال سید, آناکین اسکای واکر, شارینگهام, باد وایت, باربوسا
ارسال پاسخ