[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 9 رای - 4.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قهوه خانه ی کافه کلاسیک
نویسنده پیام
Memento آفلاین
(2000)

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۱۷
اعتبار: 46

تشکرها : 4500
( 3946 تشکر در 154 ارسال )
شماره ارسال: #421
RE: قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

دوره جوانی دوره ایست که نمیتوانی آن رادرک کنی.مگر موقعی که آن را طی کرده باشی
تازه وقتی که کمی سر عقل آمدی فورا مانند جرقه ای تو را ترک خواهد کرد

زینال بندری ؛ کسی که خودش به خودش میگه شر کافه ولی ما که همچین چیزی ندیدیم.

مصداق عینی کسی که دوران شر و شور بودن را گذاشته است کنار و حالا مثل دریای بعد از طوفان، آروم آروم است. کسی که انقدر به دیدنش توی کافه خو گرفتیم که اصلا حس نمی کنیم تنها یک سال از حضورش در کافه می گذرد.

13 مرداد سالروز عضویت ایشون در کافه است...

دوران شر بودنش از پستی که موقع ثبت نام نوشته مشخصه:

زینال بندری' نوشته شده:

سلام.آقا قرار نیست کسی جوابگو باشه؟ من طبق قوانین ثبت نام کردم . اگه مشکلی هست بگید.رفع کنم. امیدوارم ملاکتون برای صلاحیت افراد نوع فعالیتشون تو سایت باشه نه پیش داوری.خواهش میکنم رسیدگی کنید.ممنون

تسلطش به سینما هم از بدو ورود به کافه مشخص بوده. جایی که به فاصله 5 روز بعد از تایید عضویت 6 تا از درخواست های در مورد نام فیلم و دوبلر رو جواب داده اند و بعد از 3 ماه از حضورشون کاربر 3 ستاره با اعتبار 10 شدند.
البته الان دیگه بیشتر در قسمت دایره المعارف دوبله می بینیمشون؛ با پست های دقیقشون در مورد فیلم های مختلف که با زحمت فراوان تدوین می کنند.

نکته همیشگی پست های ایشان ادب، تواضع و اختصارشه. پست های بدون هیچ توضیح اضافه ای.
ایشون 21 بار در تاپیک درخواست راهنمایی در مورد نام فیلم پست گذاشتن که هیچ کدوم از اون ها سوال نبوده، بلکه همه جواب های مختصر و درست بوده است. هر چند ایشان به خاطر تواضعی که دارند اصولا از کلمات شاید و احتمالا استفاده می کنند. برای اینکه ببینید چقدر پست های زینال مختصره تمپلیت پست هاشون رو می نویسم:

اول نقل قول از سوال کننده، بعد سلام بعد جمله ای به این مضمون که شاید فیلم مورد نظر شما فلان باشد. بعد هم نام انگلیسی، سال ساخت و لینک IMDB . به معنی واقعی کلمه جامع و مانع.
در این 21 پست فقط از 263 تا کلمه استفاده کرده که یعنی به عبارتی 12.5 کلمه برای هر پست که البته  گفتم سلام و شاید و اینها هم جز ثابت این 12.5 تاست.

--
از نکات دیگر شخصیتی زینال بندری عزیز هم باید به توجه شون به پست های خام کوچک تر های کافه، مثل من، اشاره کرد که با خضوع مثال زدنی همه رو لایک می کنند.(که احتمالا این اخلاق رو از پیرمرد مهربان کافه به ارث بردند.)

ایشون از جمله آن دسته از بزرگان کافه هستند که تعداد تشکر هایی که کرده اند با تعداد تشکر هایی که ازشون شده در یک مرتبه است. با این تفاوت که تعداد پست هایی که گذاشتن کمتر از 200 تا است؛ به این معنی که هر پست ارزشمندشون حدودا 14 تا لایک خورده یا به عبارتی دیگر به ازای هر پستی که گذاشتن از 14 تا پست دیگه تشکر کردن.

ضمن اینکه به یاد بیارید که اصولا به زحماتی که دوستان در تاپیک راهنمایی در مورد نام فیلم می کشند ظلم میشه، چون با وجود اینکه انرژی و تسلط زیادی می طلبه ولی اصولا فقط سوال کننده و چند نفر دیگر از این پست ها تشکر می کنند.

--

از بین پست های ایشون فقط 2 تا پست اول در زمان عضویت لایک نخورده بود که اون دو تا رو هم من تشکر کردم تا هیچ پستی از ایشون بدون تشکر باقی نماند...

الان هم وظیفه خودم دونستم که از طرف خودم و بقیه اهالی کافه یک تشکر و خسته نباشید حسابی به ایشون بگم و براشون آرزوی موفقیت و سربلندی کنم.

ببخشید دیگه؛ این اطلاعات آماری تنها چیزهایی بود که تونستم از پست های کوتاه ایشون بکاوم. به نظر آقایان فرانکنشتاین و منصور بهتر می تونند از سجایای اخلاقی ایشون بگند.

--
این پست را با جمله زینال در ضمن اعتباری که به BATMAN عزیز داده اند تمام می کنم. توجه داشته باشید که در حین دادن اعتبار مسلما کاربر 3 ستاره بوده اند:

زینال بندری' نوشته شده:به پاس زحماتتان برای کافه کلاسیک و برخورد مهربانانه با تازه واردینی مثل من

20 پست ایشان در تاپیک درخواست راهنمایی در مورد نام فیلم: (نام انگلیسی و لینک IMDB حذف شده است.)

زینال بندری' نوشته شده:

سلام. مجموعه مورد نظر شما احتمالا "فونتامارا" باشد
سلام. فیلم مورد نظرتان "پنجه گربه" است
سلام. فیلم اول "بازگشت زمان" نام دارد که باز سازی هم شد و نام فیلم دوم "نیروی مسلح" است
سلام.فیلم مورد نظر شما "دزدی به خاطر مالیات" است
سلام.شاید هم فیلم مورد نظرتان این فیلم باشد The Uninvited.2009
سلام.شاید فیلم مورد نظر هر دو عزیز "راز شهر فولاد" باشد
سلام. احتمالا فیلم مورد نظر شما "مرز ناپدید شدن" باشد. که دو نسخه دارد
سلام.فیلم مورد نظر شما "تنهایی" است
سلام شاید فیلم مورد نظر شما "نهنگی برای کشتن" باشد
سلام.احتمال میدم فیلم مورد نظر شما "اژدهای سفید" باشد
سلام به نظرم دو فیلم مورد نظرتان "دایره سرخ" و "تسخیر ناپذیران" باشد
سلام.فیلم مورد نظر شما "ارواح نا آرام" میباشد
سلام. شاید فیلم مورد اشاره شما این فیلم باشد  The Faculty 1998
سلام.به نظرم فیلم مورد اشاره شما این فیلم باشد Crying Freeman 1995
جواب سوال شما که سوال جناب "جان لاک" هم میباشد. فیلم "جدال در شهر" است
سلام. فیلم مورد نظر شما در سوال دوم "نسخه سحرامیز" است که قبلا در همین بخش به این فیلم اشاره شده.
سلام.فیلم مورد نظر شما "سرزمین الماس" ساخته "ساتیا جیت رای" است
سلام.به نظرم فیلم مورد نظر شما "بانی لیک گمشده" باشد. که چندی پیش از شبکه نمایش پخش شد و در کافه کلاسیک هم به ان پرداخته شده است
سلام.فیلم مورد نظر شما به احتمال زیاد "من و پسر" با بازی "دنی آیلو" در نقش "هری" میباشد
سلام. احتمالا فیلم مورد نظر شما در سوال دومتان "گودزیلا علیه مگالون" باشد

پی نوشت: آشنایی من با کافه از جایی شروع شد که دنبال یک فیلمی که در کودکی دیده بودم و خیلی دوست داشتم می گشتم. با وجود اینکه تلویزیون این فیلم رو زیاد پخش کرده بود ولی هیچ کدوم از دوستان اونو ندیده بودند و توی هر سایت خارجی هم پرسیدم جوابی پیدا نکردم در حدی که کم کم داشتم فکر می کردم توهم زدم.
تا اینکه یک بار در گوگل آدرس کافه رو پیدا کردم و با خوندن مطالب تاپیک درخواست راهنمایی در مورد نام فیلم فهمیدم اگه یه جای دنیا بتونم جواب این سوال رو پیدا کنم اینجاست. به محض تایید عضویت با اعمال تک ماده و بند "پ" و "ر" از طرف سروان رنو این سوال رو در اون تاپیک پرسیدم که متاسفانه کسی جواب نداد. با توجه به اینکه خیلی برام مهم بود بعد از دو-سه ماه دوباره این سوال رو پرسیدم و این دفعه زینال بندری عزیز جواب داد و این شروعی بود بر ارادت بنده به ایشون...

این پست 21 ام جناب زینال بندری در اون تاپیک است:

سلام. شاید فیلم مورد نظرتان "سیاره بی دفاع" باشد.

۱۳۹۴/۵/۱۳ صبح ۱۲:۳۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Kurt Steiner, سید رسول, زینال بندری, ژان والژان, پیرمرد, دکــس, rahgozar_bineshan, خانم لمپرت, کاپیتان اسکای, هانا اشمیت, زاپاتا, حمید هامون, برت گوردون, برو بیکر, هایدی, BATMAN, واتسون, شیخ حسن جوری, مگی گربه, Classic, کارآگاه علوی, سروان رنو, مریدا, اکتورز, سرهنگ آلن فاکنر, سی.سی. باکستر, آلبرت کمپیون, زرد ابری, اشپیلمن, مکس دی وینتر, باربوسا
زینال بندری آفلاین
شر کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۵/۱۳
اعتبار: 28

تشکرها : 3403
( 3419 تشکر در 123 ارسال )
شماره ارسال: #422

بابت لطفی که دوستمون به من داشتند متشکرم اما راه بسیار زیادی وجود داره تا من  حتی  به گرد پای دوستان و بزرگان سایت برسم.و خودم رو در حد این تعاریف  نمیدونم و فقط در این مدتی که تو سایت حضور داشتم سعی کردم من هم سهم کوچکی در این محفل داشته باشم.ممنون همگی

۱۳۹۴/۵/۱۳ صبح ۰۲:۰۸
تشکر شده توسط : ژان والژان, پیرمرد, دکــس, rahgozar_bineshan, خانم لمپرت, کاپیتان اسکای, Memento, هانا اشمیت, زاپاتا, حمید هامون, برت گوردون, برو بیکر, هایدی, BATMAN, شیخ حسن جوری, مگی گربه, کارآگاه علوی, واتسون, اکتورز, سرهنگ آلن فاکنر, آلبرت کمپیون, زرد ابری, اشپیلمن, باربوسا
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5295
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #423

(۱۳۹۴/۵/۱۳ صبح ۱۲:۳۶)هانیبال نوشته شده:  

زینال بندری ؛ کسی که خودش به خودش میگه شر کافه ولی ما که همچین چیزی ندیدیم.

مصداق عینی کسی که دوران شر و شور بودن را گذاشته است کنار و حالا مثل دریای بعد از طوفان، آروم آروم است. کسی که انقدر به دیدنش توی کافه خو گرفتیم که اصلا حس نمی کنیم تنها یک سال از حضورش در کافه می گذرد.

13 مرداد سالروز عضویت ایشون در کافه است...

...

دیروز داشتم فیلمی می دیدم- البته فقط چند دقیقه اولش- دیدم نوشته صداگذاری توسط dereberiza!

دوستان می دانند که این آیدی مال جناب زینال بندری خودمان در سایتی دیگر است.

زینال متشکریم!

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۴/۵/۱۳ صبح ۰۶:۵۱
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, دکــس, کاپیتان اسکای, زینال بندری, پیرمرد, Memento, هانا اشمیت, حمید هامون, ژان والژان, برت گوردون, برو بیکر, هایدی, BATMAN, واتسون, مگی گربه, Classic, سی.سی. باکستر, آلبرت کمپیون, زرد ابری, اشپیلمن, باربوسا
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #424

سلام

امروز سیزده مرداد بود.

در چنین روزی ساعت حدود سه و ربع کم سعید عاشق لیلی می شود.

جای دارد یادی کنیم از پرویز فنی زاده ، غلامحسین نقشینه ، پروین ملکوتی ، اسماعیل داور فر، جهانگیر فروهر ، محمود لطفی ، پروین سلیمانی ، محمد علی ورشو چی ، مهری ودادیان ،خیرالله تفرشی آزاد ، سوسن مقدم ، کیومرث ملک مطیعی

همچنین احمد رسول زاده ، عزت الله مقبلی ، اصغر افضلی ، صادق ماهرو ، حسین معمار زاده .

روحشان شاد و یادشان گرامی.

یک نامه خصوصی به ایرج پزشکزاد:

http://cafeclassic4.ir/thread-597.html

۱۳۹۴/۵/۱۳ عصر ۰۹:۴۹
تشکر شده توسط : دکــس, Princess Anne, پیرمرد, هایدی, هانا اشمیت, کاپیتان اسکای, BATMAN, زینال بندری, خانم لمپرت, rahgozar_bineshan, فرانکنشتاین, ژان والژان, واتسون, شیخ حسن جوری, بولیت, ساسان, حمید هامون, مگی گربه, Classic, زاپاتا, کارآگاه علوی, اسپونز, سروان رنو, برت گوردون, ژیگا ورتوف, سرهنگ آلن فاکنر, ویگو مورتنسن, مریدا, سی.سی. باکستر, گروهبان گارسیا, آلبرت کمپیون, زرد ابری, اشپیلمن, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #425

به مناسبت آغاز زندگی مشترک برای دوست عزیز و کاربر دوست داشتنی و فعال انجمن (به خصوص در بخش قهوه خانه) که با ارسال پستهای ارزشمند لحظات شادی را برای سایرین رقم میزند

تبریک به جناب ژان والژان

امیدوارم تمامی لحظات زندگی مشترک از آغاز تا پایان برایت شادکامی به ارمغان بیاورد

پیوندتان مبارک

با تشکر از همه دوستان فعال در این بخش

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۴/۵/۱۵ عصر ۰۹:۰۱
تشکر شده توسط : Memento, زینال بندری, دکــس, پیرمرد, هانا اشمیت, هایدی, کارآگاه علوی, ویگو مورتنسن, ژان والژان, برت گوردون, Kurt Steiner, خانم لمپرت, کاپیتان اسکای, rahgozar_bineshan, حمید هامون, مگی گربه, واتسون, مریدا, Papillon, اکتورز, کنتس پابرهنه, سی.سی. باکستر, آلبرت کمپیون, زرد ابری, اشپیلمن, مکس دی وینتر, دن ویتو کورلئونه, باربوسا
Memento آفلاین
(2000)

شماره ارسال: #426

مقدمه 0) اگه وقت یا حوصله ندارید می تونید مقدمه ها رو نخونید...

مقدمه 1) خواستم به عنوان صدمین پستم یک تحلیل آماری از فعالیت بزرگواران کافه بنویسم. هدف صرفا یک خدا قوت و تشکر بود، امیدوارم این کار من رو بی ادبی ندونید.

مقدمه 2) سعی کردم کاربران فعال رو تا اونجایی که یادم بود بنویسم، اگر کسی رو فراموش کردم پیشاپیش معذرت می خوام. بخصوص دوستان فعال در بخش موسیقی و دوبله که بنده کمتر آشنایی دارم با اون ها.

مقدمه 3) خلاصه کردن فعالیت های دوستان در اعداد و ارقام ممکن نیست اما کار بیهوده ای هم نیست. کم یا زیاد بودن یک شاخص برای یک فرد می تواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد که در هر مورد سعی کردم چند موردی مثال بزنم.

مقدمه 4) اطلاعات موجود را تک تک از صفحات کاربری و پست های دوستان برداشتم. اگر دسترسی های راحت تر یا بیشتری به اطلاعات دوستان وجود داشت (اعتبار های داده شده و گرفته شده/ میزان تشکرهای هر فرد از هر فرد دیگر/ تعداد مباحثی که هرکس در آن مشارکت داشته) میشد نمودارهای بهتر و زیباتری رسم کرد.

مقدمه 5) چیزی که طی این پست بش برخوردم اینه که به شکل قابل تاملی تعداد زیادی از دوستان اهل کرمان هستند!

مقدمه 6) محور افقی در نمودارها نشان دهنده هیچ چیز خاصی نیست و برای جلوگیری از شلوغ شدن شکل اضافه شده است.

مقدمه 7) به روزرسانی اطلاعات تا ظهر امروز 15 مرداد است.

-----------------------------------------

دوستانی که در این پست از آنها یاد شده است از این قرارند. از بقیه دوستانی که به هر نحو نتوانسته ام به آن ها بپردازم باز هم عذرخواهی می کنم.

بروبیکر/بتمن/دن ویتو/بانو/کورت اشتاینر/ژان والژان/اسکورپان شیردل/مگی گربه/اکتورز/خانم لمپرت/سروان رنو/بهزاد ستوده/پیرمرد/ایرج/جان دو/زاپاتا/منصور/زرد ابری/زینال بندری/کلاسیک/سناتور/پاپیون/فورست/کاپیتان اسکای/رهگذر بی نشان/اسپونز/حمید هامون/زبل خان/رابرت میچم/فرانکنشتاین/نیومن/جیسون بورن

------------------------------------------

اولین نمودار مربوط به سن مشتریان است که البته بعضی از دوستان سنشان از دید کاربران مخفی بود.

نمودار دوم هم از اعتبار دوستان است. دو نمودار اول نیازی به توضیح ندارد.

نمودار بعدی مربوط به تعداد ساعاتی است که هر فرد در سایت سپری کرده است. البته از عوامل بسیار تعیین در این شاخص سابقه عضویت افراد است که به همین دلیل در نمودار بعد آن را هم لحاظ کرده ایم. یک عامل تاثیرگذار دیگر عادات مختلف در استفاده از اینترنت است و ممکن است میزان باز ماندن صفحات کمی اعداد را دستخوش تغییر قرار دهد. بروبیکر با 1774 و بتمن با 1432 ساعت بیشترین حضور را دارند

با تقسیم تعداد ساعات فعالیت دوستان بر تعداد تقریبی روزهایی که از ثبت نامشان گذشته است میانگین ساعات حضور روزانه در کافه بدست آمده است. با توجه به اینکه می دونیم پیرمرد، زینال بندری و کورت اشتاینر از مشتریان جدید و بسیار فعال کافه هستند این نمودار منطقی به نظر می رسد. ضمن اینکه توجه داریم که اصولا با زیادتر شدن سابقه میزان فعالیت کمتر می شود.

========================================================================

========================================================================

نمودار بعدی نرخ پست گذاشتن دوستان است. یعنی تعداد پست ها تقسیم بر تعداد روزهایی که از ثبت نام گذشته است. این عدد عینا از صفحه کاربری برداشته شده است.

نمودار بعدی حاصل تقسیم میزان ساعات سپری شده در سایت بر تعداد پست هاست یا به عبارتی مدت زمانی که دوستان بین دو پست متوالی در سایت سپری کرده اند. از دلایلی که می تواند باعث زیاد بودن این شاخص شود می توان به این موارد اشاره کرد: فعالیت های دیگر در سایت بجز پست گذاشتن مثل خواندن سایر پست ها و استفاده از سیستم پیام خصوصی ، باز ماندن صفحه سایت و صرف زمان زیاد برای هر پست

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

نمودار بعدی تعداد تشکرهایی است که هر فرد از سایر مشتریان کرده است. که ژان والژان با 10045 تشکر با اختلاف در صدر است. البته بازهم سابقه بسیار عامل مهمی است. در نمودار بعدی این عامل را هم رعایت کرده ایم. منصور با 299 و فرانکنشتاین با 221 مشکل پسندترین اعضای کافه هستند.

نمودار بعد تعداد متوسط  تشکرهای انحام شده توسط هر شخص در طول یک ساعت از حضور است. حمید هامون با یک تشکر در هر سه دقیقه دست و دل باز ترین عضو است. (به قول سر الکس در Perch خود نشسته است...)

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

نمودار بعدی تعداد کل لایک هایی است که پست های دوستان خورده است.

دن ویتو با 9684 لایک بیشترین سهم را دارد.

که باز هم تعداد پست ها مهم است که در نمودار بعدی لحاظ شده است.

نمودار میانگین لایک هایی که هر پست مشتریان خورده است که بانو محبوب ترین پست ها را با میانگین 18.5 لایک برای هر پست داشته است.

نمودار آخر هم که چیز زیاد مهمی نیست، درصد پست های  لایک نخورده هر فرد است.

به شکل عجیبی حدود یک سوم از پست های صاحب کافه بدون لایک است...

البته الان چندتا از دوستان گفتند این پست های لایک نخورده قسمتی اش به باگ سایت برمی گرده...

باگ سایت این گونه است که اگر کسی لایکش را از پای پست شما بردارد از تعداد پست های لایک خورده شما نیز کم می شود!

زینال بندری هم که با 100% لایک خوردن پست ها روی محور طول چسبیده است...

---------------------

پی نوشت: به قول زاپاتا، این پستی بود برای همدلی بیشتر اعضای کافه...

فایل اکسل اطلاعات به پیوست است.

فایل های ضمیمه
.xlsx  کافه.xlsx (اندازه: 66.92 KB / دانلودها: 16)
۱۳۹۴/۵/۱۶ صبح ۱۲:۰۶
تشکر شده توسط : کارآگاه علوی, Kurt Steiner, خانم لمپرت, ژان والژان, زینال بندری, ویگو مورتنسن, فرانکنشتاین, پیرمرد, BATMAN, کاپیتان اسکای, rahgozar_bineshan, زاپاتا, هایدی, بولیت, برت گوردون, دکــس, هانا اشمیت, سارا, سارا, مگی گربه, برو بیکر, زبل خان, اسکورپان شیردل, شیخ حسن جوری, واتسون, Classic, مریدا, جیسون بورن, پدرام, سروان رنو, Papillon, سرهنگ آلن فاکنر, Princess Anne, حمید هامون, بانو, اکتورز, سی.سی. باکستر, گروهبان گارسیا, آلبرت کمپیون, زرد ابری, اشپیلمن, جروشا, مکس دی وینتر, دن ویتو کورلئونه, باربوسا
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9996 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #427

واقعیتش این 4 سالی که بنده در کافه حضور دارم ،هیچگاه تا به این حد جو کافه را دوستانه و حتی فراتر از آن عاشقانه ندیده ام ،عشق به هنرهای مختلف و دوستی های پایدار اعضاء.

دوستان عزیز و با دانشی که در حیطه های مورد علاقه خود به حداقل ها اکتفاء نکرده و حداکثر توان و دانایی اشان را تقدیم کافه می کنند.

مانند کارهای زیبای جناب اشتاینر که با ذوق بی حد و حصرشان به دوران کودکی ما نقب می زنند و با تامل و تانی تاپیک کارتونهای ماندگار را به بخشی واقعا قابل اعتنا بدل کرده است . یا دوست گرامی زینال بندری که با دقت فراوان صداهای جدید دوبله را در دایره المعارف دوبله می شناساند و بنده از این اطلاعات ذیقیمت استفاده فراوان برده ام .

سرکارخانم لمپرت گرامی که به قلم شیوایشان همیشه غبطه خورده ام. سرهنگ دکس دوست داشتنی که از عشاق دوبله است با ادب و متانت خاص همیشه بنده را مورد لطف خودش قرارداده است . خانم هایدی که با عطر نوشته هایش ما را به دورانی تکرار نشدنی می برد. هامون عزیز مرد آرام و رمانتیک کافه ،چقدر این انسان دوست داشتنی است.رهگذر بی نشان که اتفاقا با نشان و گرانمایه است.پیرمرد عاشق نوستالوژی کافه که جای خود دارد و همیشه بیادگذشتگان کافه است.

پرنسس آن گرامی و همشهری فهیمم که از دوستداران دوبله هم هستند و همیشه به بنده لطف داشته اند. هانیبال عزیز که علی رغم آواتار رعب آورش! از دوست داشتنی ترین دوستان کافه است که جایش بسیار خالی بود،ادب و تواضع ایشان قابل تقدیر است.از بتمن مرد دوست داشتنی و مهربان و همیشه بیدار کافه ،دوستان بسیار تعریف کرده اند،گاهی پیامهایش اینقدر بجا و به هنگام است که لذت فراوان می برم . درست در اوج لحظات تنهایی که پیامش را باز می کنم و می بینم چقدر دوستانه احوال یک دوست را می پرسد مدیون لطفش می شوم .

جیسون بورن این دوست فهیم و آرام و بی ادعای کافه که لطفش را در روزهای دلتنگی ام که با پستهایش از بنده دلجویی و حمایت می کرد را هرگز فراموش نمی کنم .پدرام عزیز که شاید بسیاری از دوستان ندانند که چه گوهر گرانبهایی است این مرد. علاوه بر شخصیت دوست داشتنی اش ،گمنام ترین صداهای قدیمی دوبله را می شناسد و با اینکه چندسالی از بنده کوچکتر هست اما دانشش در دوبله و تاریخ سینمای ایران ستودنی است و گاهی نکته هایی را به بنده یادآوری می کند که مدتی را در تحیر بسر می برم. خانم مریم که از فهیمترین دوستان کافه هستند و بی ادعا هرآنچه را که درباره بزرگان دوبله می دانند در اختیار کافه گذاشته اند ،اگرچه کم می نویسند اما این چیزی از ارزشهای ایشان نمی کاهد.حضور کوتاه اما مستمر ایشان در کافه همیشه مغتنم است. 

گولاک عزیز هم از آن گوهرهای دوبله شناس هست که کم می نویسد ولی هرآنچه که تاکنون نگاشته ماندگاراست.اسکورپان عزیز اگر چه سخت پسند هستند ،اما از آن یگانه های کافه هستند که زحماتش در بخشهای مختلف کافه زیبا و ماندگار است.بروبیکر را زمانی مرد ایده پردازکافه نامیدم که خوشبختانه همچنان در نوردیدن راهها و مطالب جدید کوشا و فعال است.حوصله اش مثال زدنی و غبطه برانگیز است. 

آمادئوس مرد نازنین و مترجم قابلی که دوستان خواسته و ناخواسته حتما حاصل کارهای ایشان را دیده اند. عزیزی که بزرگان دوبله به ترجمه هایش اعتماد فراوان دارند و ایشان همیشه گزینه اول آنهاست . سهیل گرامی نیز اگر چه خیلی با دوستان نمی جوشد اما دانشش آنقدر در دوبله فراوان است که از او بسیار آموخته ام وهمچنین بهروزنازنین با آن همه اطلاعات بکر و دست اول درباره صداهای ماندگار.

دن ویتو کورلئونه باآن هیبت مردانه و طبع لطیف موسیقیایی اش ترجیح می دهد همچنان در اتاق پشتی کافه به دل مشغولی هایش بپردازد،همچنان متین ،قاطع و دوست داشتنی.خانم هانااشمیت از عقلای کافه هستند . بانویی فرهیخته که به بخشهای مختلف سر می زنند و گاهی هم  نوشته های زیبایشان زینت بخش کافه است.

ژان والژان عزیز هم که شهردار محبوب کافه است و بسیار دوست داشتنی و یار غار همه دوستان .

مگی گربه دوست داشتنی و فهیم کافه که دانسته هایش ،جزء داشته های کافه و از ذخایر ناب آن هستند.زرد ابری این جوان رعنا و خاطره باز و مودب کافه که همیشه دوستدارش هستم .جناب پاپیون که بی ادعا و ناب ناب هستند.در آخر از کلاسیک و سروان رنوی عزیز بخاطر گردآوردن این همه آدمهای دوست داشتنی سپاسگزارم.

اگر دوستانی از قلم افتاده اند سهوی است و بدانند بسیار برای بنده عزیزند. ستاره های ناقابل بنده، تقدیم به شما دوستان عزیز که بنده و نوشته هایم را طی این چندسال تحمل کردید و باعث شدید که بسیار از شما بیاموزم و جرات کنم با سیاه مشق هایم مهمانتان باشم.

پیروز باشید...

۱۳۹۴/۵/۱۷ عصر ۱۱:۱۵
تشکر شده توسط : هانا اشمیت, هایدی, Memento, دکــس, برو بیکر, زینال بندری, مگی گربه, کاپیتان اسکای, واتسون, مریدا, جیسون بورن, پدرام, Classic, فرانکنشتاین, حمید هامون, خانم لمپرت, منصور, اسکورپان شیردل, Kurt Steiner, سروان رنو, ژان والژان, پیرمرد, برت گوردون, آمادئوس, Papillon, ژیگا ورتوف, Princess Anne, اسپونز, اکتورز, BATMAN, rahgozar_bineshan, بانو, کنتس پابرهنه, سی.سی. باکستر, آلبرت کمپیون, زرد ابری, اشپیلمن, مکس دی وینتر, باربوسا
بانو آفلاین
مدیر داخلی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۳۱
اعتبار: 63

تشکرها : 7909
( 3540 تشکر در 125 ارسال )
شماره ارسال: #428
قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

سلام خدمت دوستان و بزرگواران که با پرسش احوالم سبب شرمندگی من بیش از پیش شدند.

در فاصلۀ میان دو دوره غیبت قبلی هم عرض کردم که متاسفانه درگیر پایان نامه و مقاله های مرتبط آن هستم و این ماجرا آنقدر زمان و توان از من گرفته که برای هیچ فعالیتی انگار قدرت برنامه ریزی ندارم. این شد که تصمیم گرفتم مدتی مشغله های دیگرم را تعطیل کنم تا با آسودگی و فراغ بال، ابتدا آن اولویت جمع شده و سپس بپردازم به علاقه ی واقعی ام که همواره پژوهش بوده است و نگارش.

در این میان اتفاقاتی افتاد، یکی آن نوشته های متاسفانه تلخ روزهای آخر حضورم در کافه بود که چون ختم به غیبتم شد، اینگونه تعبیر گشت که این نبودن، ناشی از مشاجره بوده نه عاملی منطقی به نام محدودیت زمانی ام. دوستان بزرگوارم، رفتنم از کافه تنها و تنها یک دلیل داشته و همچنان دارد آن هم تقسیم روزم به دو قسمت است، محل کارم تا عصر، دانشگاه یا منزل برای نگارش مشق تا آخر شب... خدای نکرده نه رنجشی بوده نه کدورتی که باعث شود دور شوم از محیط. این روند اگر خدا بخواهد در پایان شهریور به انتهای خود رسیده و دفاع خواهم کرد و اگر بگذارند نفسی خواهم کشید!

اما دلیل حضور ناگهانی ام برای امشب... سال گذشته فرصتی بیشتر داشتم و روی مباحثی تحت عنوان موسیقی پاپ متعهد زمانی صرف کردم ومطالبی نصفه و نیمه جمع شد که بدون سابقه ی مکتوب قبلی بودند چه در جهان مجازی و چه در کتابهای چاپ شدۀ قبل... اما از آنجاکه مطالبم را همیشه با نام مستعار بانو، نوشته بودم و می نویسم، آنچه نباید رخ می داد، داد و نوشته ها متاسفانه به یغما رفتند و در برخی مقالات استفاده شده و به نام شخص و اشخاصی دیگر برباد رفتند. یکی از دوستان بزرگوار آهنگساز که در جریان فعالیتهایم (و حتی اهداف بعدی ام) بودند و می دانستند به دلیل کارهای دانشگاه در شرایط فعلی قادر به انجام هیچ کاری و یا ادامۀ پژوهش سابق نیستم، تلاش کردند بنده را وادار به نوشتن دوباره سازند. گفتم زمان ندارم گفتند دست روی دست بگذاری همین نوشته های محدودت هم برباد رفته اند، و پیشنهاد دادند از زیر این نام مستعار خارج شو و خودت باش، با نام خودت که فعالیت کنی تا جمع آوری تمام آنچه در ذهنت است، به ثباتی نسبی خواهی رسید و صحبتهای دیگری که مرا مجاب کردند بعد از تقریبا 13 سال نوشتن با نام مستعار بانو، امشب نام خودم را البته با احتیاط و ترسِ از آینده - به واقع ترس ازآنچه نمی دانم نامش را چه باید بگذارم- در قسمت امضای پروفایلم وارد کنم....

امشب دلیل حضور بنده ویرایش پروفایل و آوردن نام خودم در امضا بود...

امید که بتوانم به زودی کارهای دانشگاه را به سرانجام برسانم و باز مثل گذشته در خدمت کافه و اعضای گرانقدر و مهربان آن باشم که برایم بی اندازه عزیزند. نوشته های اعضا را بسیار دوست دارم بخوانم که در خلال این یکسالۀ اخیر چه همه عقب مانده ام از حضور و قلمهای توانایتان.

دوستتان دارم و برای تمامی تلاشتان در جهت گردآوری منابعی ارزشمند برای آثار فرهنگی و هنری، زیر سقفی به نام کافه کلاسیک احترام قایلم.

با مهر و درود

بانو

مریم هروی
۱۳۹۴/۵/۲۳ صبح ۱۲:۱۹
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, هایدی, Memento, حمید هامون, Princess Anne, پیرمرد, اسکورپان شیردل, اکتورز, هانا اشمیت, Papillon, برو بیکر, ژان والژان, برت گوردون, کاپیتان اسکای, BATMAN, مگی گربه, ژیگا ورتوف, سروان رنو, rahgozar_bineshan, کنتس پابرهنه, واتسون, زینال بندری, Classic, ایرج, سی.سی. باکستر, آلبرت کمپیون, اشپیلمن, مکس دی وینتر, دن ویتو کورلئونه, فورست, شارینگهام, رییس کیکوچیو, باربوسا
نوبادی آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۱۲/۴
اعتبار: 7

تشکرها : 22
( 284 تشکر در 31 ارسال )
شماره ارسال: #429

با عرض سلام خدمت جمیع اکابر کافه.

از آنجا که به علت مشغله فراوان نمی توانم مانند دوستان در خدمت باشم و هرازگاهی اگر عقل رو به زوال یاری دهد در بخش راهنمایی فیلم دست و پایی میزنم و همین جا از جمیع دوستان معذرت خواسته اما غرض از این پست مطلبی بوده که جناب هانیبال عزیز بیان فرموده و طلب مغفرت ایشان من باب تخطئه فیلم سگهای پوشالی...

هرکسی از یک فیلم خوشش می آید و اصل لذت بردن از فیلم هم همین است و موردی ندارد که شما از این فیلم ایراد بگیری که کار پسندیده ای هم هست به جهت وجود مضامین غیراخلاقی! آن.

اما در مورد صحنه اول که سیلی خوردن بدبخت(هنری نایلز) است شخصیت این کاراکتر ناتوان ذهنی است و قدرت دفاع ندارد و کسی که سیلی می زند برادرش است. دقیقا به علت همین عدم درک و ناتوانی است که بجای دفاع از دخترک (صحنه دوم)او را خفه می کند.(می توان او را شبیه به شخصیت لنی در داستان موشها و آدمهای اشتاین بک دانست).اتفاقا به نظر من این صحنه به بهترین نحو ساخته شده.ابتدا پاهای آویزان دخترک نمایش داده می شود و بعد چهره بی جان او یعنی همانطور که خودتان گفته اید مرگ غیرمنتظره.

در پایان بازهم از شما جهت ارائه لطف و دوستیتان تشکر می کنم و امیدوارم که دوستی شما از نوع دوستی دکتر لکتر نباشد.

بیخیال .... اینجا محله چینی هاست.
۱۳۹۴/۵/۲۴ عصر ۰۶:۲۷
تشکر شده توسط : Memento, زینال بندری, حمید هامون, اسپونز, پیرمرد, ژان والژان, rahgozar_bineshan, ژیگا ورتوف, سارتانا, آلبرت کمپیون, اشپیلمن, مکس دی وینتر, باربوسا
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳

تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #430

با سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوار

این روزها ، روزهای خوب کافه است. کاربران جدید و تازه نفسی به جمع کافه پیوسته اند که با عشق فراوان در حال فعالیت هستند. بانو دوباره به کافه بازگشته اند. وقتی نمایش ارسال های امروز را کلیک می کنیم حداقل 10 پست در انتظار خواندمان هستند. بحث و جدل از کافه رخت بر بسته است و .....

کاربران جدید با دقت نظر پستها را می خوانند. گاهی وقتها وقتی زیر یک پست قدیمی که مربوط به چهار سال پیش است می بینم یک کاربر جدید آنرا لایک زده است ، خوشحال می شوم. وقتی می بینم کاربرانی مانند هایدی و واتسون محترم تمام پستهای دایره المعارف دوبله را لایک زده اند به خود می بالم و از اینکه زحمات کسانی مانند سم اسپید و محمد و رابرت میچم و ایرج و ... پس از سالها در دایره المعارف دوبله ارج نهاده می شود خوشحال می شوم.

وقتی می بینم قمارباز کافه جناب برت گوردون محترم حاصل جستجو در اینترنت خود را با ارسال لینک در جعبه پیام با دیگران به اشتراک می گذارند و یک پست کافه را برای ارجاء کاربران اشغال نمی کنند دلشاد می شوم. وقتی هایدی محترم به دلیل آنکه سهوا پستی را بدون رعایت فاصله زمانی در یک تالار ارسال می کنند و سپس به مدیران کافه اصرار می کنند که پستشان را حذف کنند مسرور می گردم. وقتی کاربران جدید در جستار گمشدگان و مفقودین از کاربرانی یاد می کنند که هرگز در زمان حضورشان در اینجا نبوده اند مشعوف می گردم.  ......... و چه خوب باشد اگر همیشه فضای کافه اینگونه باشد.

چندی پیش هانیبال محترم پستی را ارسال نمودند که در آن به مفصلا به کمک نمودار ، آمار و گزارشهایی را از کاربران کافه ارائه نموده بودند. بخاطر دارم سال گذشته وقتی حقیر چنین تصمیمی داشتم فضای کافه متشنج شد. امروز باز همچنان خوشحالم از اینکه می بینم وقتی چنین پستی ارسال می شود با استقبال کاربران مواجهه می شود.

ارائه چنین آمارهایی مزایای بسیاری دارد، اول آنکه افرادیکه تازه به عضویت کافه درآمده اند با مطالعه آن با کاربران قدیمی کافه آشنا می شوند. دوم آنکه وقتی چنین آمارهایی توسط سایر کاربران ارائه میگردد ، باعث میگردد انگیزه کاربران فعال مضاعف گردد. سابقا در کلاسهای درسی وقتی بین دانش آموزان کارنامه توزیع میگردید ، جدای از نتیجه امتحانات همیشه دانش آموزان می خواستند بدانند چه کسانی شاگرد اول و دوم و سوم شده اند.

امروز به لطف رایانه هنگام برگزاری آزمونهای فراگیر هنگام توزیع کارنامه اطلاعات بسیار خوبی به دانش آموزان داده می شود اطلاعاتی نظیر رتبه یک درس در کلاس ، در مدرسه و حتی در منطقه. این اطلاعات انگیزه های فراوانی را بین دانش آموزان ایجاد می کند.

هانیبال محترم برای استخراج این آمارها قطعا متحمل زحمات فراوانی گردیدند. در تکمیل زحمات ایشان امروز به ذهنم رسید تا چنین گزارش هایی را بجز در حوزه کاربران در حوزه پست های کافه نیز استخراج نمائیم. از آنجا که ساده گویی یکی از ارکان این سایت می باشد من با اجازه هانیبال محترم و بزرگان کافه آمارها و گزارشات ایشان را به انضمام گزارشات تکمیلی در خصوص پستهای کافه را به شکل زیر و بروز شده خدمت دوستان ارائه می دهم.

قابل ذکر است که ظاهرا گزارشاتی که خود سایت از برخی موارد ارائه میدهد اشتباه می باشد. اما بد نیست دوستان این آمارها را مطالعه نمایند:

گزارشات ارسالات سایت:

الف - بیشترین بازدید از موضوعات:

1. دایره المعارف دوبله با                                 899850 بازدید
  2. کارتونهای ماندگار و خاطره انگیز کودکی با       725585 بازدید
  3. یک عکس ... یک خاطره (آرشیو شماره یک) با 641338 بازدید

ب - بیشترین پاسخ ها در موضوعات:

1. دایره المعارف دوبله با                                  1531 پاسخ
  2. در خواست راهنمایی در مورد نام فیلم با          1068 پاسخ
  3. یک عکس ... یک خاطره (آرشیو شماره یک) با    984 پاسخ

ج - بیشترین موضوع در تالارها:

1. سینمای کلاسیک جهان با  40 موضوع
  2. بازیگران و فیلمسازان با      30 موضوع
  3. هنر دوبله و زیر نویس با      28 موضوع

گزارشات اعضا سایت

الف - بالاترین اعتبار

1. منصور  با                                          65 اعتبار
  2. بانو      با                                            61 اعتبار
  3. سروان رنو و زاپاتا و سم اسپید مشترکا با   49 اعتبار

ب - بالاترین ارسال موضوع

1. سروان رنو با  39 موضوع
  2. بروبیکر با         34 موضوع
  3. کلاسیک با      31 موضوع

ج - بالاترین ارسال پست

1. سروان رنو  با        1387 ارسال
  2. دن ویتو کورلئونه با    1029 ارسال
  3. بهزاد ستوده  با        901 ارسال

د- میانگین تعداد تشکر به ازای هر پست (تعداد تشکرها تقسیم بر تعداد پستها)

1. بروبیکر  با      17/24 تشکر به ازای هر پست
  2. خانم لمپرت با  17/14 تشکر به ازای هر پست
  3. بانو با             16/28 تشکر به ازای هر پست

ه - بالاترین تعداد تشکر دریافت شده

1. دن ویتو کورلئونه با 9764 تشکر
  2. سروان رنو با            9169 تشکر
  3. زاپاتا با                   8046 تشکر

و- بیشترین مدت حضور در کافه

1. بروبیکر  با          2 ماه و 2 هفته و 1 روز حضور
  2. سم اسپید با       2 ماه و 3 روز حضور
  3. BATMAN با         2 ماه حضور

در پایان بعنوان یک سرهنگ بازنشسته که به کار تدریس عشق می ورزد جای دارد به نوبه خود از تمام عزیزانی که اطلاعات و دانش سرشار خود را با امثال بنده به اشتراک می گذارند تشکر نمایم. همچنین جای دارد از صاحب کافه ایران کلاسیک محترم و همچنین سروان رنو که بانی ایجاد چنین فضایی گردیده اند و قطعا متحمل هزینه نیز می شوند به نوبه خود و به نیابت از تمام اعضا (اگر سایر کاربران اجازه دهند) تشکر ویژه و قدردانی نمایم و بدانند که کاربران فهیم این سایت به ارزش کار آنان واقف می باشند ( حتی اگر آنها را برای مدتی به کوره های آدم سوزی ژان والژان بسپارند).

[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۴/۵/۲۶ صبح ۰۱:۱۶
تشکر شده توسط : Papillon, ژان والژان, زینال بندری, مگی گربه, پیرمرد, کاپیتان اسکای, اکتورز, rahgozar_bineshan, Memento, واتسون, هایدی, دکــس, Classic, حمید هامون, هانا اشمیت, برو بیکر, برت گوردون, جیسون بورن, BATMAN, کارآگاه علوی, منصور, شیخ حسن جوری, اسکارلت اُهارا, بانو, ایرج, ژیگا ورتوف, سی.سی. باکستر, گروهبان گارسیا, سروان رنو, اشپیلمن, مکس دی وینتر, باربوسا
Memento آفلاین
(2000)

شماره ارسال: #431

امروز 29 مرداد تولد یکی از مشتریان فعال و دوست داشتنی کافه است.

بدین وسیله بنده از طرف اهالی محترم کافه به ایشون تبریک میگم.

ایشون متولد 1900 هستند. به عبارتی خوش شانس بوده ایم که با این عضو کافه متولد یک قرن هستیم.

امیدواریم حداقل یک قرن دیگر هم از برکات وجود ایشان بهرمند باشیم.

در ادامه با هم می بینیم فیلم لو رفته از تولد همسر ایشان را...

http://s6.picofile.com/file/8207307868/1...http://s6.picofile.com/file/8207307868/102_Year_Old_Granny_Blows_Out_Her_Teet

۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۱۱:۲۹
تشکر شده توسط : rahgozar_bineshan, BATMAN, برت گوردون, دکــس, زینال بندری, هانا اشمیت, ژیگا ورتوف, پیرمرد, Princess Anne, حمید هامون, سی.سی. باکستر, آمادئوس, سروان رنو, واتسون, Kathy Day, اکتورز, جیسون بورن, آلبرت کمپیون, اشپیلمن, ژان والژان, مکس دی وینتر, شارینگهام, باربوسا
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5295
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #432

من هم زادروز پیرمرد زنده دل کافه رو تبریک و تسلیت! عرض می کنم...پیرمرد دوست داشتنی که با اینکه فقط یک سال از عضویتش در جمع مشتریان کافه میگذره به اندازه 100 سال تو دل همه کافه ایها جا باز کرده...کسی که مثل یک پدربزرگ مهربان حواسش به همه اعضای کافه هست و سراغ اعضای قدیمی رو میگیره و نگران حال دوستان غایب میشه....از قدیم گفتن آدم که پیر میشه اخلاقش مثل بچه ها میشه حساس و نازک دل! و این دقیقا در مورد پیرمرد کافه ما صدق می کنه به حدی که دل دیدن مجادله کلامی دوتا دوست تو کافه رو نداره و بغضش می ترکه!

دوستت داریم پیرمرد عزیز....پاینده باشی و برقرار!

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۴/۵/۲۸ عصر ۱۱:۳۹
تشکر شده توسط : BATMAN, دکــس, Kurt Steiner, Memento, زینال بندری, هانا اشمیت, ژیگا ورتوف, پیرمرد, حمید هامون, سی.سی. باکستر, واتسون, Kathy Day, کاپیتان اسکای, اکتورز, اشپیلمن, ژان والژان, مکس دی وینتر, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #433

حکایت فرود آمدن کاپیتان اسکای در یک صبح آدینه بر باند کافه و نصیحت سروان و پیوستن اسکارلت اوهارای خائن به او و حمله گازنبری متفقین به رایش و پاسخ دندان شکن سروان رنو و باقی قضایا

( انتقال بحث از جعبه پیام به قهوه خانه )

...

<اسکارلت اُهارا> دستشون درد نكنه. واقعا كه پيشوا قلب رئوفی دارند! همين كارها را می كنند كه شما شيفته ی ايشان شده ايد. پيشوا در دلبری های اين گونه حرف ندارد.

<سروان رنو> جناب ژان والژان پیگیر اجرای سریع این طرح خداپسندانه هستند و غیبت ایشان از این جهت است و لاغیر..
<سروان رنو> چون از اینکه اسرا در صف های طولانی کوره ها زیر آفتاب معطل شوند نگران بودند و دستور فرمودند برای راحتی آنها ظرفیت کوره ها به دو برابر افزایش یابد.
<سروان رنو> با توجه به اینکه ظرفیت فعلی کوره ها جوابگوی خیل عظیم متفقین اسیرشده نیست پیشوا "طرح تکریم اسراء" را دستور داده اند...
<سروان رنو> طوطیان هند همه شکرشکن گردند همی ... چون که پیشوای جهان وارد شود اندر سخن
<اسکارلت اُهارا> مدتی است كه جناب ژان والژان نيز در اسارت قوای ما هستند. بدون ايشان ديگر نيازی به دی-دِی هم نيست. كار دشمن را يكسره خواهيم ساخت.
<سروان رنو> اشلی و اسکارلت و کاپیتان و بمبک همه / نزد ما لقمه شوند و جمله گردندی خزان
<سروان رنو> دی-دِی و پی-دِی همه خواب و خیال ست کاپیتان / نزد ما اینها همه افسانه است و بی نشان
<اسکارلت اُهارا> واو خيلی خيلی ممنونم كاپيتان. پيش به سوی آفريدن يك D-Day ديگر ........
<سروان رنو> البته حساب پیشوا ( مد ظله العالی ) از ما جداست. فراموش نکنید که قلب من سخت ترین نقطه بدنم است.
<سروان رنو> علت اش اینست که پیشوا مهربان ترین و عاشق ترین انسان است. و همانطور که می دانید قلب بسیار رئوفی دارند.
<کاپیتان اسکای> این داغ تا همیشه بر دل پیشوا و سروان خواهد ماند و لقب شیردل ترین زن تاریخ برای شما نیز
<کاپیتان اسکای> بانو، از دست دادن شما برای هیتلر برابر با از دست دادن لشکر ششم زرهی آلمان است. باید که فراموش نکند.
<اسکارلت اُهارا> اي بابا. اين پيشوا چرا هنوز ما را فراموش نكرده اند؟ اين طرف جنگ داراي هنر متعالي ست و ما هرگز حاضر به بازگشت به دوران جهالت نيستيم.
<کاپیتان اسکای> اگر به عشق باشد دو برابر این جمعیت هم در زمین کم است و اگر به امید هزار برابر
<کاپیتان اسکای> یک روز D-Day دیگر را برای سروان رقم خواهیم زد.
<سروان رنو> جمعیت کره زمین دو برابر حد مجاز است کاپیتان. دانشمندان رایش اعلام کرده اند که باید به نصف کاهش یابد. راه حلی جز جنگ نیست. با زبان نصیحت و اختیار که کم نمی شوند.
<کاپیتان اسکای> هر چه باشد شور و شادی بود باد/ زود بادا مرگ شیطان زود باد/ زندگی باید که تا جاری شود/ پیشوای مرگتان نابود باد
<اسکارلت اُهارا> سلام و درود به جناب سروان رنو و كاپيتان عزيز
<سروان رنو> به گمانم متفقین در این صبح آدینه شبیخون زده اند ! همگی با هم حمله کرده اند. اسکارلت اوهارا خوبی ؟ پیشوا از دوری شما بسیار بی تاب هستند !
<کاپیتان اسکای> هنر خاموشی جنگ است نی جنگ/ هنر دوریست از آسیب و نیرنگ/ هنر بخشیدن لبخند بر لب/ هنر پر کردن گوش است از آهنگ
<کاپیتان اسکای> سلام به بانو اسکارلت، ... سرنگون باد هنری که جنگ آفرین است.
<اسکارلت اُهارا> ذوق طرفين جنگ را حسابي شكوفا كرده است.
<اسکارلت اُهارا> سلام و درود به همه. واقعا كه "جنگ زیباترین هنر بشر است."
<سروان رنو> عیش ما در جنگ و بی تابی بـُـوَد / کافه را تدبیر ما کافی بـُـوَد / کوره ها باید که سوزان باشد و / پیشوا از درد و داغ مردمان راضی بـُـود.
<کاپیتان اسکای> توبه کن سروان به کافه بازگرد/ هشت گشته آسمان از دود و گرد/ کوره هایت را دمی خاموش کن/ دور کن ازجان مردم داغ و درد
<سروان رنو> کاپیتان ! به لطف تدابیر پیشوا آتشی برافروخته ایم که آب های اقیانوس ها هم توان خاموشی آن را ندارد. جنگ زیباترین هنر بشر است.
<کاپیتان اسکای> به لطف فتنه برانگیزی های شما، موتور اسپیت فایر خاموش نمی شود. (سوریه، روسیه، یمن، اوکراین، فرانسه، عراق....) برادر تایم آوت
<سروان رنو> السلام علی شوفر الطیاره. صبح شما هم به خوبی و خوشی .

<کاپیتان اسکای> درود بر سروان؛ دشمن شماره یک بشریت! بامداد آدینه‌اتان خوش و شاد. 

شروع - از پایین به بالا

کنفرانس متفقین

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۶/۶ صبح ۱۱:۰۸
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, حمید هامون, Papillon, کاپیتان اسکای, BATMAN, اسکارلت اُهارا, سرهنگ آلن فاکنر, rahgozar_bineshan, واتسون, سی.سی. باکستر, آلبرت کمپیون, اشپیلمن, ژان والژان, جروشا, مکس دی وینتر, باربوسا
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #434

حکایت خواجگان سفره خانه بغلی

سلام عزیزان سر فرصت به قهوه خانه ماشاالله پر رونقمان آمدم  تا دمی بیاسایم و ان شاالله اگر عمری باقی بود حکایتی شیرین و عبرت آموز با رخصت از نقال، روایت کنم.

پیش از عضویت در کافه در یک سایت ادبی عضو بودم و البته هستم. درآنجا هم مثل دیگر فعالان طی طریق کردم تا به درجه ماندگاری رسیدم و شدم معتمد برای ناظم جوان و نازنینی که حال که می داند بنده در کافه معظم کلاسیک به مقام خدمتگزار اعضا مفتخر شده ام، هرازگاهی به درد دل و همفکری می نشیند. البته او از مهمانان هر روزه کافه ما نیز هست و اخیرا در سایت مزبور با نظری به قهوه خانه ما یک سفره خانه باز کرده است! باری، چند شب پیش من و ایشان تا پاسی از شب در سفره خانه گپ و گفت می نمودیم تا اینکه رسید بدانجا که گلایه آغاز کند بنده خدا دل پری هم داشت...

گفت که تازگی جمعی خواجه به اینجا هجوم آورده اند و کاربران ما را از دست این خواجگان امانی نیست. گفتم  باباجان سلاطین برای امنیت حرم خواجگان را استخدام می کردند شما امان می طلبی؟! گفت: این خواجه در ظاهر نه آن خواجه است بل شمایل خواجه ای اصیل  دارد ولی در باطن اعوذ بالله تخم جن!

خنده ام را فرو خوردم و منتظر توضیح شدم، گفت:

-اخیرا تعداد اکانتهای چندین سیلابی، سه و چهار قسمتی و طولانی در سایت رو به فزون گذاشته؛ خواجه نظام الملک طوسی ، خواجه نصیرالدین طوسی، خواجه عبدالله انصاری، خواجه شمس الدین حافظ و حتی این اواخر آغا محمد خان قاجار!!!...

گفتم: خوب چه اشکالی دارد سایت فرهنگی است و این علاقه به آواتارهای قطاری حتی مفرح است .

سری تکان داد و گفت: اما این علاقه نیست این مکر است. می دانی چرا؟ چون کسی می خواهد با لشکر خواجگانش ، اعتبارش را در سایت بالا ببرد. گفتم چطور؟!

گفت : زمانه به جایی رسیده که  کسب "تشکر" برای کاربران از نان شب هم واجب تر است. اینان آنقدر معتاد تشکر هستند که دایم اکانت می سازند حتی با آی پی های مختلف تا مثلا قابل ردیابی نباشند. بعد این اکانت ها می روند و ظرف چند دقیقه سیل تشکراتشان را به ارسالات وی می ریزانند و البت برای رد گم کردن چند تشکر هم درجاهای متفرقه به عمل می آورند! ...

گفتم نه بابا! حالا چرا خواجه؟ چرا اسامی طولانی؟ گفت: ساده نباش حالا دیگر تعداد تشکر تنها مهم نیست ستون تشکر هم مهم است... گفتم : یا بوالعجب! تشکر ستونی هم داریم؟!

گفت : خیر ستون تشکر یعنی تشکرات درچند ردیف امتداد یابند. بدیهی است که هرچه نام کاربران متشکر طولانی تر باشد بر سطور لایکها افزوده گشته و متعاقبا ارتفاع این ستون نیز زیاد می شود و خوب اکثریت عقلشان به چشمشان است.

من زیاد سر از این قسمت قضیه در نیاوردم، با این حال خود را از تک و تا نیانداخته و پرسیدم تو چطور به این کشفیات رسیدی؟!

گفت: کافی بود فعالیت و مدت زمان اقامت کاربران مشکوک طویل الاواتار ! را در ذره بین قرار دهم و تشکراتشان را پای ارسالات کاربر زبل ببینم و همینطور تعداد تشکر افزوده شده کاربر مورد نظر را در یک بازه زمانی نسبت به دیگر همترازانش در سایت (و خیلی چیزهای دیگر) عین آب خوردن! تازه از تمامی این مدارک و مستندات عکس هم گرفته ام تا درصورت لزوم رونمایی کنم...

گفتم : بابا ای والله کلی برای خودت کارگاه شده ای. خندید و گفت : ناسلامتی ویراستاری کارگاه نه کار آگاه، دو قسمتی است! گفتم: من تسلیمم. گفت آنکه باید خود را تسلیم کند تو نیستی کاربری است که خود را خیلی باهوش می پندارد . از سر فرصت و دسترسی به خطوط متعدد اکانت های فیک آنچنانی می سازد و گاه آنقدر بیکار است که اکانتهای فیکش را هم فعال نگه می دارد و از جانب ایشان ارسالاتی هرچند آبدوغ خیاری نموده تا آنها را مقبول بقیه کاربران مهربان و ساده دل نماید و سپس با همان اکانت فیک در چت روم سایت هم از خودش تقدیر می کند!

گفتم : بابا بی خیال چه اشکالی دارد بگذارید دلش به این چیزها خوش باشد واین دلخوشی ها سبب شود ارسالات خوبش ادامه یابد و کاربران استفاده بکنند.

گفت اگر فقط همین بود دندان بر جگرم می گذاشتم اما، او را توان داشتن رقیبان نیست مثل نامادری جادوگر سفید برفی! اگر در آینه جادوییش کسی را فراتر ببیند چپ و راست سیب است که به سمتش پرتاب می کند! رقیب که سهله اگر کاربری ناشی جسارتی به او یا ارسالاتش یا خواجگان یا ارسالات خواجگانش نماید، مخفیانه با فوج این خواجگان وحشتناک بر پنل کاربر بدبخت هوار میشود و او را به "غلط کردم" وا می دارد.

از روی تاسف سر تکان دادم : آه مظلوم دامنش را خواهد گرفت...باید اقدامی کنید شاید بهتر است ابتدا به او تذکر بدهید که بداند حواس شما جمع است و ازآنجا که ارسالات خودش مفیدند اکانتهای جعلیش را حذف کنید و تشکرهای آنها را از پای ارسالاتش بردارید.

گفت : او یحتمل دچار عقده های پنهان است. دلمان برایش می سوزد صاحبخانه گفته تو دکتری شاید علاج کار بدانی بی آنکه نه سیخ بسوزد و نه کباب... گفتم والله من نه روان پزشکم نه کبابی...

گفت ناسلامتی مدیر که هستی اگر در کافه کلاسیک چنین اتفاقی بیفتد چه می کنید؟...

گفتم حاشا و کلا، هرگز مباد در کافه کلاسیک  چنین شود  وانگهی ما یک داروغه خوش تیپ و دوست داشتنی داریم بنام سروان رنو که علاوه بر ماموریتهای حساس خارجی شاهین وار به اوضاع داخلی کافه و مسایل انضباطی نظارت دارد و می توانم از ایشان نحوه بریدن سر با پنبه را پرسیده و به شما منتقل کنم ولی فعلا اقدام ارجح این است که اکانتهای مشکوک را ارتقا ندهید تا قادر به سوءاستفاده بیشتر از امکانات سایت نباشند. آنگاه سروان ما که فاتحانه از جنگهای خارجه برگشت، چاره جویی می کنیم.

گفت شما که ماشا الله کلی گروه بان تا سرهنگ ، در کافه دارید الحمدلله حسابی امنیتتان برقرار است تازه مداخلان انضباطی محترم دیگر از شیخ  و میرزا بگیر تا نایب، آسپیران ،مفتش، کار آگاه و ...همه جمعند. گفتم اما در این مقوله  آخر "سروان رنوی " ما اصل است و همتا ندارد و شایسته است وقتی باب مذاکره را باز کردم ایشان را سردار رنو خطاب کنی...

او هم پذیرفت و قول داد تا پیش ازشورا و مشورت با سردار رنوی ما کاربر متقلب را مجازات ننماید و رازش را برملا نکند. ناظم فکور و عزیز را با خواجگان سفره خانه اش وانهادم و به قهوه خانه دنج خودمان روی آوردم و سر به سجده شکر... خدای را سپاس که ما درکافه کلاسیک ازین دست خواجگان نداریم ... و هرگز مباد در کافه کلاسیک چنان شود ... خیالم راحت چرا؟! چون بقول نقی خان معمولی: "مگه می شه ؟! مگه داریم؟! "...

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۴/۶/۷ صبح ۰۷:۰۵
تشکر شده توسط : دکــس, منصور, هایدی, rahgozar_bineshan, واتسون, زینال بندری, Memento, حمید هامون, هانا اشمیت, اسکورپان شیردل, سی.سی. باکستر, زاپاتا, برو بیکر, BATMAN, برت گوردون, Classic, اکتورز, کنتس پابرهنه, ژیگا ورتوف, آلبرت کمپیون, اشپیلمن, آرماند دووال, ژان والژان, مگی گربه, مکس دی وینتر, لو هارپر, جروشا, پیرمرد
فرانکنشتاین آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۹/۱۱
اعتبار: 26

تشکرها : 265
( 2637 تشکر در 114 ارسال )
شماره ارسال: #435
سلام دوستان, 
ابان پارسال در کافه ثبت نام کردم , کمتر از یکسال قبل . در اولین ارسالم در قسمت تقاضای ورود به معرفي خود  و محل كارم پرداختم . در دومین ارسال , در راستای کمک به کافه کلاسیک  بهمانگونه که در  بند اول قانون اساسی کافه از ان بعنوان یکی از اهداف کافه کلاسیک ذکر شده http://cafeclassic5.ir/thread-108-post-891.html#pid891, اقدام به همکاری در زمینه بهسازی و تهیه نسخه های نایاب دوبله فارسی برای هموطنانم کردم.البته این کار را سه سالی میشه که شروع کردم . برای اثبات حرف خود عکسهایی از اتاق ارشیو شخصی خود در کافه گذاشتم , زیرا در تاپیکهای مختلف دیدم چه برسر کسانی امده بود که یا فقط اسامی داده بودند. {#smilies.biggrin}ارشيو فيلمم که ازحيث عنوان فيلم كلاسيك با بيشتر از ١٨٠٠٠  DVD- Bluray عنوان و صد در صد اوریجینال , حتي بزرگتر از Netflix بود , باعث شك دوستان شد و از طرفي دیگر كمپاني پارامونت پيكجرز بخاطر استخدام هر بي سر و پايي مورد بي مهري قرار گرفت ،  چند ارسال بخاطر جو دوستانه کافه , بحق توسط مدیران ویرایش شد , البته دوستان بياد دارند . 
در این تاپیک بهينه سازي فيلمهاي كلاسيك  فيلمهايي رو كه اين اواخر ترميم شده بود را به اطلاع دوستان رساندم بدون اغراق بيستر از ٧٠٠ فيلم بسیار نایاب را که الان دست بدست میچرخد با كمك شخص من توسط افراد و سايتها و حتي يك ارگان دولتي حامي اصلي سايت ايران فيلم انجام دادم . من حتي هيچ تگي را به فيلم اضافه نكردم كه به فيلم لطمه نرسه .
هامون عزيز امتيازي برايم گذاشتند , ضمن تشكر به ايشان گفتم شق القمر نکردم این كمترين چيزيست كه ميتوانمً انجام دهم,  فيلمهايي قفسه من هزاران سال هم انجا بماند كاري صورت نميدهند مگر ما حركتي بكنينم .
 دوستان خداشاهد است بارها شده فيلمهايي رو فرستادم ولي خبري از صوت سينك شده نشده .هیچ اشكالي ندارد ,  خودم هم بارها گفتم زحمت ميكشيد اقلا روي نسخه بهتر انجام دهيد. خجالت ميكشم اين قسمت را بگويم خدا مرا نيخشد اگر قصد منت گذاري داشته باشم اين چند نمونه را ميگويم چون دوستان خيلي خوب هستند و مطمان هستم دلگير نميشوند تنها قصدم را در پايان بيان خواهم كرد 
منصور از من سري كامل زورو با قسمتهاي ناياب فصل سومً را خواست ،ایشان دنبال نسخه سیاه و سفید با بالاترین کیفیت ISO DVD9را  خواستند بدون کمپرس ۱۲ دیسک ۹ گیگی , چیزی حدود ۱۰۰  گیگ !!! نسخه های دیگر در نت زیاده فقط فصل اول رنگي را داشتم , همان زوروي كذايي ماجراي عكس !!!{#smilies.biggrin} بدون اينكه بهشون بگم سفارش دادم شايد گرانترين فيلمي باشد كه تابحال خريدم ولي به روح رفتگان قسم  لذت بخشترين خريد زندگيم بوده , با پرداخت این مبلغ صاحب دوستی بسیار عزیز با درک و دانش سینمایی بسیار بالا شدم . رسيدها رو ملاحظه كنيد! 
زينال دوست عزيزم كه قبل از امدنم با او در مووي فا دوست شدم 
هزار بار به من گفته نخري ها اگر داري بفرست حتي سفارشهايي براي دوستش داشته انهم تهيه كردم !

همین فیلم بوفالوی سفید هم از تهیه شده های من است 
جيسون بورن عزيز كه بنده را ان اوايل ادمي با ادبيات لمپني خواندن!! {#smilies.biggrin}تعداد درخواستشان خیلی كم بوده ولي هزار تا هم ميخواستند جوابشان مثبت بود 
سينمانيا را كه نگو و نپرس ! متخصص فيلمهاي اشغال و كمياب !! :cccoبا كيفيتي عالي در زمان خودش با چند صد تا فيلم درخشان كه هنوز هم انكود و در سايتها با نامهاي ديگران اپلود ميشه
دو نمونه کار ایران فیلم

تنها جواب پیام یک کاربر را انهم بخاطر اینکه مرا مسخره و خودشان در ارسالی گفتند لازم نیست . در یکسال قبل مبلغ ۲۷۰۰ دلار امریکا که بیشتر از درامد یک فرد معمولی است . تنها هزینه سفارشات دوستانی چه در داخل کافه و چه خارج از کافه بوده .بسیاری از مواقع این فیلمها را دوست هم نداشتم و تا الان هم نگاه نکردم. 
حالا سوال من اينه كه من كه اينهمه با عشق به دوستان و سينماي دوبله و تلاش در بهتر كردن و نگهداري صداهاي ماندگار تلاش كردم ، مني كه تنها انكودر فيلم نبودم ، انكود كردن فيلمهاي از قبل ريپ شده و انكود شده در اينترنت ٤٥ تا يكساعت بیشتر وقت نيبره در حالي كه ريپ بلوري گاهي ٨ ساعت هم طول ميكشه !!  جرا باید توسط كساني مورد بازخواست و نامهرباني قرار گيرم كه حتي نميخواهند يك صداي دوبله به اشتراك بگذارند !! اين دوره و زمونه به قول رضا مارمولك  مجاني فحش هم به ادم نميدهند چه برسه فيلم !!
از من پرسیده شده چرا در تاپیک بعضیها داغشو دوست دارند جواب ندادید . نخواهم داد دلیلش داشتن یا نداشتن صوت نیست.
بسيار ساده است كاربري كه در يك ارسال , سوالي درباره تهيه ان ميكند و خواستار اطلاع رساني شده بناگاه  خود جواب سوال خود را میدهد  !!! خوب برادر از اول نميپرسيدي و بجاي مسابقه هفته ان تكه ها را در كافه اپلود كن هزينه اي كه نميكني هيچ , اطمينان دارم كاربرها دعات هم ميكنند . ارسال من تنها  يك اطلاع رساني بود . اگر خلاف ان را فكر ميكنيد  بايد بپرسم چرا ؟؟؟ مگر فقط چند سال قبل  نبود كه تنها بك سايت بنام ايران كلاسيك شروع به اين كار کرد ؟ مگر نميگفتيد كاربري بنام واترلو تنها شخصي است كه دسترسي به فيلمها و صوتهای ناب داره ؟ مگه دوبله اول چند فيلم ناياب يهو پيدا نشد؟ ميپرسم از شما اينا از كجا امد؟؟هفته گذشته , صوت ده فیلم کمیاب دیگر اضافه شد. هزاران فيلم كلاسيك در اين چند سال بهسازي شد, همه را واترلو داد يا شما اعضاي محترم كافه ؟؟  صد دفعه جستار درست کردید که هزینه خرید صوت دوبله درست کنید . کجا بودید شماها ? همش باد هوا شد !! در همين كافه ادعا كرديد دوبله سانست بلوار كامل نيست و وجود ندارد  درست نميگويم ؟؟  ايران يكي از غني ترين ارشيوهاي سينماي منطقه رو داره با دوبله بينظير. اكثر فيلمها هم دوبله و در سرتاسر ايران پخش شده ،در خيلي از سينماها .  ابنارو همه شما ميدانيد پس مشكل اطلاع رساني نيست .  احتمالا مشكل من هستم از ان روز اول هم مشخص بود پس وارد شدن به این بازی اشتباه محض است چون نیت چیز دیگریست . 
شنيدين كه ميگن با همه همانطور رفتار كن كه با تو ميكنند ? اين طريقه زندگي من نيست . اصول زندگي من ساده است . زندگي من ، مجموعه ای است از تصميمها و عكس العملهايي كه بر بايه يكسري اصول و قواعديست كه بر اساس تربيت خانوادگي و تجربيات و باورهايم شكل گرفته كه نشان دهنده شخصيت اجتماعي من است . اگر بخواهم با هر كسي مثل خودش برخورد كنم ديگر خودم نيستم و هر روز باید رنگ عوض كنم 
مردم حق دارند هر جور ميخواهند درباره من فكر و قضاوت كنند ، بگذاريد اين كار به انها مربوط باشد .  بر این باورم که چيزهايي كه ديگران راجب من فكر ميكنند اصلا بمن مربوط نيست .
اينكارها رو كرده و ميكنم و بهيچ عنوان منتظر اجازه و تاييد شخصي نيستم . 
منتظر تاييد و چراغ سبز گرفتن مساوي است با از دست دادن وقت و انرژي . زندگي كردن يعني خودتان خود را تاييد كنيد نه ديگران . 
بايد قبول كنيد در زندگي اگر ميخواهيد به ارزوهايتان برسيد خطرهاي خودش رو دارد.
مردم شما را قضاوت خواهند كرد ,درباره شما صحبت خواهند كرد .نصبتهايي بشما ميزنند , همينه كه هست ، كاريش هم نميشه كرد. واقعيت اينه كه گاهي مردم شما رو دوست نخواهند داشت ,چون شما رو نميشناسند. اين غير قابل جلوگيريه . براي همين بايد با خود كنار اومد . ولي هرگز اجازه نديد همچين ادمهايي بشما ديكته كنند . مهمترين چيز اينه كه بدونيد چي هستيد و چي نيستيد و حد شما كجاست . 
ميدونم كه نميتوانم باعث خوشحالي همه بشم ، ادمهايي هميشه هستند كه هر كاري هم بكني باز منفي هستند وًمنفي بافها هرگز ارضا نميشوند. به تاريخ نگاه كنيد ، بروس لي , گاندي ,باب مارلي, حتي پيامبران الهي !! كي همه از انها خوششان امده , من که دیگه هیچ .
در واقع هيچ دشمني وجود ندارد انها ادمهايي هستند كه شما را نميشناسند. حتي اگر با زحمت با انها كنار امديد باز هم مورد لطف نيستيد. به انرژي و وفت صرف شده هم نمي ارزد . 
تا یادم نرفته, كمپانيهاي بزرگ هيچوقت بي سر و پا و بي سواد استخدام نميكنند  دومدرك از

California State University Northridge

Master of Arts M. A. Art, Studio Art Option with Video/Digital Art Concentration

B. A. degrees in Business Management

که معادل لیسانس و فوق لیسانس ایرانه  اتفاقا مربوط بكارم هست دارم البته مثل سريال چهارخونه اينترنتي از فرانسه نخريدم چند سال هم سابقه كار درCruz Roja Españolaصلیب سرخ  مادريد را بعنوان مترجم داشتم , در سه سالی  كه جناب اكبر قاسمي سفير ايران در اسپانیا بودند که اطمینان دارم بنده را بخوبی بیاد دارند.. اوايل دهه نود انگار.   به چهار زبان تسلط کامل دارم نه تنها صحبت بلکه خواندن و نوشتن  , البته مدرك  تحصیلی و  پول و ستاره و حتی رتبه کافه به هيچ وجه محكي براي ارزش انسانيت نيست و اجازه اینو به ادم نمیده که دیگران را تحقیر کند. .براي تخمين ارزش واقعي يك كاربر بايد ديد به چه چيزي علاقه دارد و به چه چيزي عشق ميورزد . يك هفته اي بدليل مشكلات شخصي غايب  بودم چندين پوستر نصفهً كاره داشتم كه تموم كردم اينا رو اپلود ميكنم بندرت شده پوستري كه دو سه روز طول كشيده كه درست كنم را در يك ارسال فرستاده باشم . هيچگاه تعداد تشكر مهم نبوده فقط خواستمً ردپايي در كافه گذاشته باشم . جند فيلم كه اين اواخر ترميمش تمام شده را هم ميزارم و از همگي در همين جا خداحافظي ميكنم . تجربه بسیار زیبایی بود اشنایی با شما عزیزان با تشکر از پیر مرد کافه که باعث شدن بعد از سی سال از دوران مدرسه دوباره شعر بخوانم. اميدوارم كه خاطره خوبي در ذهن دوستان از من باقي مونده باشه . نميتونم بگم دلخور نشدم چون حتما دروغ خواهد بود ولي اطمينان ميدم سريعا از يادم بره  هميشه شاد باشيد  mmmm: :llerr

۱۳۹۴/۶/۹ صبح ۰۴:۰۶
تشکر شده توسط : جیسون بورن, دکــس, هایدی, پدرام, بهروز, زینال بندری, Memento, حمید هامون, اشپیلمن, Padideh, اکتورز, ژان والژان, پیرمرد, Ario, خانم لمپرت, BATMAN, سروان رنو
بهروز آفلاین
مشتري كافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۳۱
اعتبار: 17

تشکرها : 1621
( 2110 تشکر در 143 ارسال )
شماره ارسال: #436

فرانکنشتاین محترم

چرا شما باید خداحافظی کنید؟ در این چند وقتی که در کافه هستید من حتی یک رفتار بد از شما ندیدم.

من شما رو دوست دارم.هنگامی که در بیمارستان بودید برایتان دعا کردم.

شما عزیز هستید.

اما روی صحبتم با آن کسی است که شما را ناراحت کرده است.این کاربر محترم اولین کسی بود که از حربه قهر و آشتی برای به کرسی نشاندن حرفهایش اقدام کرد.شاید بیش از 3 بار به این کار مبادرت ورزید.هر بار هم برگشت البته خوش آمد.الان شما هر حرفی بزنید باز هم ایشان این کار را خواهند کرد چرا ؟ جون به علت بزرگواری دوستان کافه - امر به ایشان مشتبه شده که نبود ایشان خللی در کافه ایجاد خواهد کرد.نخیر دوست محترم همه ما فقط براساس دوستی و یکدلی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و خاطراتمون کنار هم قرار گرفته ایم.خارج از اعتبار و....... اعتبار زیاد که نشانه سرآمد بودن نیست شاید کاربری با یک اعتبار ، بالاتر از کسی باشد که مثلا   49 و یا هزار تا اعتبار دارد.فقط با شما هم که نبوده با چند تا کاربر هم مشکل داشته است.

کاربر محترم- کافه کلاسیکی ها از حرفهای نیش دار منزجر هستند.دل دوستانمون را با این کارها نشکونید.

از دوستان کافه عذر می خواهم که صریح حرف زدم.

از مدیریت کافه درخواست دارم بعد از چند روز اگر صلاح دانستند پست من را حذف کنند.

ارادتمند همه ی کافه کلاسیکی ها - بهروز

۱۳۹۴/۶/۹ صبح ۰۹:۴۳
تشکر شده توسط : دکــس, ژیگا ورتوف
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #437

(۱۳۹۴/۶/۹ صبح ۰۹:۴۳)بهروز نوشته شده:  

فرانکنشتاین محترم

چرا شما باید خداحافظی کنید؟ در این چند وقتی که در کافه هستید من حتی یک رفتار بد از شما ندیدم.

من شما رو دوست دارم.هنگامی که در بیمارستان بودید برایتان دعا کردم.

شما عزیز هستید.

اما روی صحبتم با آن کسی است که شما را ناراحت کرده است.این کاربر محترم اولین کسی بود که از حربه قهر و آشتی برای به کرسی نشاندن حرفهایش اقدام کرد.شاید بیش از 3 بار به این کار مبادرت ورزید.هر بار هم برگشت البته خوش آمد.الان شما هر حرفی بزنید باز هم ایشان این کار را خواهند کرد چرا ؟ جون به علت بزرگواری دوستان کافه - امر به ایشان مشتبه شده که نبود ایشان خللی در کافه ایجاد خواهد کرد.نخیر دوست محترم همه ما فقط براساس دوستی و یکدلی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و خاطراتمون کنار هم قرار گرفته ایم.خارج از اعتبار و....... اعتبار زیاد که نشانه سرآمد بودن نیست شاید کاربری با یک اعتبار ، بالاتر از کسی باشد که مثلا   49 و یا هزار تا اعتبار دارد.فقط با شما هم که نبوده با چند تا کاربر هم مشکل داشته است.

کاربر محترم- کافه کلاسیکی ها از حرفهای نیش دار منزجر هستند.دل دوستانمون را با این کارها نشکونید.

از دوستان کافه عذر می خواهم که صریح حرف زدم.

از مدیریت کافه درخواست دارم بعد از چند روز اگر صلاح دانستند پست من را حذف کنند.

ارادتمند همه ی کافه کلاسیکی ها - بهروز

جناب بهروز عزیز

تا بحال چندین بار از زبان نیشدار و خارج از ادب شما فیض برده ام و اهمیتی هم به حرفهای شما نداده ام . مشکل شما می دانم کجاست اما چون از دریدگی و پرده دری بیزارم حرمت شما را نگه می دارم و احساس می کنم پاسخ شما سکوت است .شما یکبار با همین زبان لمپن لوهارپر را رنجاندید و این امر بر شما چیره شده بود که به صرف 4 تا پست در دایره المعارف دوبله حاکم بی چون و چرای این تاپیک هستید . شما که اصلا در مباحث کافه شرکت نمی کنید و بارها در زمان آنلاین بودنتان دیده ام که فقط به بخش دایره المعارف بسنده کرده اید فکر نمی کنید تند میروید . شما کجای کافه ایستاده ای برادر. امتیازات بنده از آن شما . چرا امتیاز برایت اینقدر مهم است که از اینگونه جاده ادب و انصاف خارج شده ای ؟

اگر از جایی و کسی دلگیر هستید چرا بر سر دیگران آوار میشوید. لطفا تزویر و ریای خود را به دیگران نسبت ندهید. از وجود کاربری که خروج از ادب و متانت را بعنوان صراحت می شناسد متاسفم . کافه کسانی چون شما و بنده را بسیار برخود دیده و نیازی به قهر و آشتی بنده و دفاع جانانه شما ندارد. راستی تا فراموش نکرده ام بعنوان برادر بزرگتر توصیه می کنم هیچگاه برای نیل به مقصود خود از از دیگران خرج نکنید . دوستان کافه بلند نظرتر از این هستند که بخاطر باندبازی های مذموم اسیر بازی های بی نتیجه شما شوند.امیدوارم توانسته باشم گوشه تاریک ذهنتان را بسوی روشنی سوق دهم.ضمنا از اینکه امتیاز اعطایی خودتان را از پروفایل بنده حذف کردید سپاسگزارم . اما با کمال افتخار امتیازی را که قبلا به شما داده ام حفظ می کنم.

زاپاتا

۱۳۹۴/۶/۹ عصر ۱۲:۴۲
تشکر شده توسط : شارینگهام, باربوسا
بهروز آفلاین
مشتري كافه

شماره ارسال: #438

جناب زاپاتا

شما استاد مغلطه هستید و با جملات هم خوب بازی می کنید.

در مظلوم نمایی هم استاد هستید.

به جزشما از کسی ناراحت نیستم.مخلص تمام دوستان هم هستم.

۱۳۹۴/۶/۹ عصر ۱۲:۵۰
تشکر شده توسط : باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #439

(۱۳۹۴/۶/۹ عصر ۱۲:۵۰)بهروز نوشته شده:  

جناب زاپاتا

شما استاد مغلطه هستید و با جملات هم خوب بازی می کنید.

در مظلوم نمایی هم استاد هستید.

به جزشما از کسی ناراحت نیستم.مخلص تمام دوستان هم هستم.

قضاوت را به دوستان کافه وابگذارید دوست عزیز. بنده سردوگرم چشیده روزگارم . من را وارد این بازی های سردرگم نکنید جناب آقای بهروز نازنین . عرض کردم که علت ناراحتی شما را می دانم اما از بیانش معذورم.

پیروز باشید

۱۳۹۴/۶/۹ عصر ۱۲:۵۶
تشکر شده توسط : گولاگ, شارینگهام, باربوسا
بهروز آفلاین
مشتري كافه

شماره ارسال: #440

باز هم و باز هم و باز هم مظلوم نمایی

همانطور که عرض کردید قضاوت با دوستان کافه.

۱۳۹۴/۶/۹ عصر ۰۱:۰۷
تشکر شده توسط : باربوسا
ارسال پاسخ