[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 6 رای - 3.17 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خبرهای سینمای کلاسیک
نویسنده پیام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18965 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #61
RE: خبرهای سینمای کلاسیک

(۱۳۹۱/۲/۱۲ عصر ۰۴:۵۶)دزیره نوشته شده:  

خبر دزیره رو قبلا خوندم اما امروز که دوباره دقیق شدم , نکته ای هیچکاکی رو دیدم :eee2

کله ی هیچکاک توی یخچال ؟!  امان از این هیچکاک و زنش :haha::

عاشق این جور شوخی های هیچکاکی ام :ttt1

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۱/۲/۱۷ صبح ۱۲:۰۹
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مگی گربه, دزیره, ژان والژان, زاپاتا, دنی براسکو, Papillon, زبل خان, آماندا, زرد ابری
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #62

(۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۰۴:۳۱)BATMAN نوشته شده:  

کازابلانکا نسخه رنگی شده داره؟!

دوست عزیز داغ دل من رو تازه کردی .من نسخه رنگی و با دوبله ناصر طهماسب کازابلانکا روداشتم که چندین سال قبل توسط برادران نیروی انتظامی ضبط و معدوم شد.

افسوس افسوس افسوس

۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۰۷:۲۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ژان والژان, BATMAN, زرد ابری
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #63

قبلا یکی از دوستان در لینک زیر تیکه ای از کازابلانکای رنگی رو که دوبله کرده بود آپلود کرده است:

http://www.4shared.com/get/316902665/eda...http://www.4shared.com/get/316902665/eda91f89/Casablanca_

بعد از بارشدن صفحه , گزینه دانلود رو بزنید

۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۱۱:۵۶
تشکر شده توسط : BATMAN, ممل آمریکایی, Papillon, ژان والژان, شرلوك, سناتور, زبل خان, بانو, اسکارلت اُهارا, ناخدای من, زرد ابری
دانتس آفلاین
مجموعه دار کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۱۴
اعتبار: 13

تشکرها : 238
( 948 تشکر در 68 ارسال )
شماره ارسال: #64

دوستان از دیروز تا بحال خبر جدیدی در روزنامه های داخلی، خارجی و صفحه اول سایتهای هنری ظاهر شد. لطفا توجه فرمائید.

در مراسم اختتامیه جشنواره کن از لیلا حاتمی به عنوان ستاره فیلم جدایی نادر از سیمین دعوت شد تا به روی صحنه رفته و جایزه گراند پری را به کارگردان ایتالیایی فیلم واقعیت، ماتئو گارونه اهدا نماید.

دامن بلند مشکی و پیراهن سفید همراه با آن گل سرخ بزرگ، زیبایی لیلا حاتمی را چشمگیر کرد. هر چقدر جستجو کردم نتوانستم طراح لباس ایشان را پیدا نمایم. کسی از دوستان اطلاع دارد؟

وقتی شبها برای شکار به صحرا می روم، ایمان دارم که خدا را در خانه نگاه نمی دارم. (آنتونی کوئین به نقش حمزه در فیلم محمد رسول اله)
۱۳۹۱/۳/۹ عصر ۱۱:۱۶
تشکر شده توسط : Papillon, سم اسپید, ژان والژان, ممل آمریکایی, رابرت میچم, Blanche, سروان رنو, زبل خان, بانو, مگی گربه, دزیره, آماندا, ناخدای من
Papillon آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۳۱
اعتبار: 27

تشکرها : 5667
( 1331 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #65

(۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۰۷:۲۳)سناتور نوشته شده:  

(۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۰۴:۳۱)BATMAN نوشته شده:  

کازابلانکا نسخه رنگی شده داره؟!

دوست عزیز داغ دل من رو تازه کردی .من نسخه رنگی و با دوبله ناصر طهماسب کازابلانکا روداشتم که چندین سال قبل توسط برادران نیروی انتظامی ضبط و معدوم شد.

افسوس افسوس افسوس

من کازابلانکا (نسخه رنگی و دوبله) رو روی vcd  دارم و یه نسخه با کیفیت blu-ray 1080p (سیاه و سفید:lovve:) هم دارم . اگر دنبالش هستید تا تقدیم کنم .

بنگر ز صبا دامن گل چاک شده / بلبل ز جمال گل طربناک شده / در سایه گل نشین که بسیار این گل / در خاک فرو ریزد و ما خاک شده
۱۳۹۱/۳/۱۰ عصر ۰۷:۵۶
تشکر شده توسط : سروان رنو, زبل خان, ژان والژان, جو گیلیس, ناخدای من, زرد ابری, BATMAN
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #66

با تشکر از شمادوست عزیزبه خاطرلطفی که به من دارید.می خواستم ببینم سایتی هست که فیلم های قدیمی سیاه و سفید رو که دوباره رنگی شده رو برای دانلود گذاشته باشه ?

۱۳۹۱/۳/۱۰ عصر ۰۹:۲۱
تشکر شده توسط : زبل خان, ناخدای من, زرد ابری
Papillon آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۳۱
اعتبار: 27

تشکرها : 5667
( 1331 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #67

(۱۳۹۱/۳/۱۰ عصر ۰۹:۲۱)سناتور نوشته شده:  

با تشکر از شمادوست عزیزبه خاطرلطفی که به من دارید.می خواستم ببینم سایتی هست که فیلم های قدیمیسیاه و سفید رو که دوباره رنگی شده رو برای دانلودگذاشته باشه.

سایت خاصی رو سراغ ندارم ، ولی اگه در سایت های تورنت و یوزنت جستجو کنید حتما پیدا می کنید ( متاسفانه بعد از حذف شدن فایل های سایت های مگا آپلود ، فایل سونیک ، فایل سرو ، و ... ، خیلی از نسخه های با کیفیت فیلم های کلاسیک دیگه نایاب شدن ولی هنوز سایت هایی مثل تورنت و یوزنت هستند)

(۱۳۹۱/۳/۱۰ عصر ۰۹:۲۳)BATMAN نوشته شده:  --------------------

من نسخه رنگی اگه هم بخوام میتونی ردیف کنی؟!

البته اگه بلوری رنگی هم گیر آوردی حتما میخوام!

نسخه رنگی + دوبله کازابلانکا رو روی vcd دارم  و همون طور که گفتم نسخه بلو - ری کازابلانکا رو بصورت سیاه و سفید و به زبان اصلی دارم .

بنگر ز صبا دامن گل چاک شده / بلبل ز جمال گل طربناک شده / در سایه گل نشین که بسیار این گل / در خاک فرو ریزد و ما خاک شده
۱۳۹۱/۳/۱۰ عصر ۱۰:۱۲
تشکر شده توسط : BATMAN, زبل خان, ناخدای من, زرد ابری, ژنرال
ناخدای من آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۲/۲۳
اعتبار: 0

تشکرها : 21
( 68 تشکر در 8 ارسال )
شماره ارسال: #68
[split] بازیگر فیلم «بربادرفته» در ۹۴ سالگی درگذشت + عکس

بازیگر فیلم «بربادرفته» در ۹۴ سالگی درگذشت + عکس

سینما - آن راترفورد بازیگر نقش خواهر کوچک اسکارلت اوهارا در فیلم «بربادرفته» از دنیا رفت. به گزارش خبرآنلاین، آن راترفورد دوشنبه غروب در خانه خود در بورلی هیلز به خاطر عوارض ناشی از بیماری قلبی درگذشت. او 94 ساله بود. او در نوجوانی در «بربادرفته» (1939) نقش خواهر کوچک اسکارلت اوهارا (با بازی ویویان لی) را بازی کرد. راترفورد یکی از آخرین بازیگران در قید حیات این فیلم محبوب به کارگردانی ویکتور فلمینگ بود. اولیویا دو هاویلند که در «بربادرفته» نقش ملانی همیلتن را بازی کرد، اول ژوئیه 96 ساله می‌شود. راترفورد در دهه‌های 1930 و 1940 در سری فیلم‌های پرطرفدار «اندی هاردی» نقش پالی بندیکت دوست همیشه وفادار میکی رونی را بازی کرد. او سال 1938 در فیلم «سرود کریسمس» که هنوز در ایام تعطیلات از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا پخش می‌شود، نقش روح کریسمس گذشته را بازی کرد. راترفورد سال 1947 در فیلم «زندگی مخفی والتر میتی» روبروی دنی کی مقابل دوربین رفت و یکسال بعد در «ماجراهای دون ژوان» با بازی ارول فلین نقش‌آفرینی کرد. او در دوران کاری خود در بیش از 60 فیلم بازی کرد که بیشتر آن‌ها مربوط به دوران قراردادش با استودیو مترو گلدوین مه‌یر در دهه 1930 و اوایل دهه 1940 بود. راترفورد قرار بود سال 1997 در «تایتانیک» نقش شخصیت رز را بازی کند، اما این نقش در نهایت به گلوریا استیوارت رسید و یک نامزدی اسکار برای او به همراه داشت. آن راترفورد با نام مری سیسیلیا رامونه در دوم نوامبر 1917 در ونکوور به دنیا آمد. پدرش جان راترفورد ستاره اپرا و مادرش یک بازیگر بود. خانواده راترفورد وقتی آن کوچک بود به سان فرانسیسکو و بعد لس آنجلس نقل مکان کرد و آن اولین بار سال 1925 در یک نمایش روی صحنه رفت. او در نوجوانی در رادیو مشغول کار شد. راترفورد سال 1935 با بازی در چهار فیلم فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد و یکسال بعد در فیلم «The Lonely Trail» با جان وین همبازی شد. او در 17 سالگی با مترو گلدوین مه‌یر قرارداد امضا کرد و در 13 فیلم «اندی هاردی» در کنار رونی نقش‌آفرینی کرد. از دیگر فیلم‌های مهم او می‌توان به «قلب‌های انسانی» (1938)، «غرور و تعصب» (1940)، «همسران ارکستر» (1942)، «جنایت در تماشاخانه» (1946) و «آن‌ها تنها اربابان خود را می‌کشند» (1972) اشاره کرد. راترفورد آخرین بار سال 1976 در فیلم «سگی که هالیوود را نجات داد» بازی کرد. درباره حضور راترفورد در فیلم «بربادرفته» گفته می‌شود دیوید اُ سلزنیک تهیه‌کننده معروف او را برای بازی در «بربادرفته» انتخاب کرد، اما راترفورد ابتدا نتوانست نقش کارین را بپذیرد، چرا که تحت قرارداد مترو گلدوین مه‌یر بود. لوییس بی. مه‌یر رئیس استودیو با این توجیه که این نقش اصلا اهمیت ندارد، قصد داشت از طرف راترفورد آن را رد کند. راترفورد سال 2010 در یک مصاحبه گفت به رمان مارگارت میچل خیلی علاقه داشت و برای به دست آوردن نقش کارین آن قدر گریه کرد که مه‌یر بالاخره راضی شد او در «بربادرفته» بازی کند. راترفورد در 1989 همراه 9 بازمانده دیگر این فیلم در آتلانتا در جشن 50 سالگی فیلم شرکت کرد. هالیوود ریپورتر / 12 ژوئن / ترجمه: علی افتخاری

فایل های ضمیمه بند انگشتی

«غنچه های گل سرخ را کنون که میتوانی برچین، زمان سالخورده درگذر است و همین گلی که امروز لبخند میزند، فردا خواهد مرد.»
۱۳۹۱/۳/۲۴ صبح ۱۱:۳۸
تشکر شده توسط : شرلوك, زبل خان, ژان والژان, Papillon, اتان ادواردز, BATMAN, فورست, dered, مري جين, ReZ@ F, ژنرال
ناخدای من آفلاین
مشتری کافه
*

( 68 تشکر در 8 ارسال )
شماره ارسال: #69
Heart بازیگر «بربادرفته» ۹۶ ساله شد + عکس

بازیگر «بربادرفته» ۹۶ ساله شد + عکس 

سینما - اول ژوئیه مصادف با نود و ششمین سالروز تولد اولیویا دهاویلند بازیگر نقش ملانی در فیلم کلاسیک «بربادرفته» است.

به گزارش خبرآنلاین، اولیویا دهاولیند (متولد 1916) بازیگری بریتانیایی-آمریکایی است که در تئاتر و سینما بسیار شهرت دارد.

او دو بار در سال‌های 1946 و 1949 برنده جایزه اسکار شد و همراه خواهر کوچکترش جون فونتین آخرین بازماندگان ستاره‌های هالیوود دهه 1930 هستند.

این بازیگر و خواهرش در توکیو ژاپن متولد شدند. پدرشان وکیل بود و مادرشان بازیگر تئاتر. مادر اولیویا با نام مستعار لیلیان فونتین در دنیای تئاتر مشهور بود و خواهر کوچکتر اولیویا نام فامیلی خود را از مادرش وام گرفته است.

اولیویا دهاویلند اولین بار سال 1933 در نمایش «آلیس در سرزمین عجایب» روی صحنه رفت. و اولین نقش مهمش بازی در «رویای نیمه شب تابستان» بود. این نمایش در سال 1935 تبدیل به فیلمی سینمایی شد که اولین حضور دهاویلند بر پرده سینما بود.

او با بازی در مقابل جیمز کاگنی و ارول فلین در دهه 1930 به شهرت رسید دهاویلند در مجموع هشت بار با فلین همبازی بود.

دهاویلند با بازی در «بربادرفته» (1939) به شهرت رسید. جالب اینجاست که ابتدا جون فونتین برای بازی در این فیلم نزد جرج کیوکر، کارگردان فیلم رفته بود، اما کیوکر با بازی فونتین در نقش اصلی قبول نکرد و به او نقش ملانی را پیشنهاد داد، اما فونتین کلا از بازی در فیلم انصراف داد. در عوض کیوکر با دهاویلند به توافق رسید تا نقش ملانی را بازی کند و دهاویلند برای این نقش نامزد جایزه اسکار بازیگر زن نقش مکمل شد.

فونتین با بازی در فیلم‌های «ربه‌کا» و «مظنون» آلفرد هیچکاک و «نامه زن ناشناس» ماکس افولس معروف است، او برای فیلم «مظنون» در سال 1942 برنده جایزه اسکار شد، رقیب فونتین در آن سال خواهرش بود که با فیلم «Hold Back the Dawn» نامزد اسکار بود.

دهاویلند سال 1946 برای بازی در «To Each His Own» برنده جایزه اسکار شد. سال 1948 بازی او در «حفره مار» بسیار تقدیر شد و یک نامزدی دیگر اسکار برایش به ارمغان آورد. این فیلم اولین حضور دهاویلند در نقش شخصیتی با مشکل روانی بود. او سال 1949 برای فیلم «وارثه» برنده دومین جایزه اسکار خود شد.

این بازیگر در دهه 1960 در فیلم‌های معدودی نقش‌آفرینی‌های خیره‌کننده‌ای داشت؛ او در «بانو در قفس» (1964) نقش بیوه‌ای را بازی می‌کرد که در آسانسوری گرفتار می‌شود و در «هیس...هیس، شارلوت عزیز» ساخته رابرت آلدریچ در مقابل بت دیویس بازی کرد.

دهاویلند اولین زنی است که رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم کن (1965) شد. او در دهه 1970 و 1980 نیز به بازیگری ادامه داد و بیشتر در تلویزیون فعال بود و سال 1986 برای بازی در سریال کوتاه «آناستازیا: راز آنا» برنده جایزه گلدن گلوب و نامزد جایزه امی شد.

او تنها بازیگر نقش‌های اصلی «بربادرفته» است که همچنان در قید حیات است. کلارک گیبل (رت باتلر)، ویویان لی (اسکارلت اوهارا) و لسلی هوارد (اشلی) دیگر بازیگران اصلی این فیلم معروف از دنیا رفته‌اند.

«غنچه های گل سرخ را کنون که میتوانی برچین، زمان سالخورده درگذر است و همین گلی که امروز لبخند میزند، فردا خواهد مرد.»
۱۳۹۱/۴/۱۲ صبح ۰۶:۵۹
تشکر شده توسط : مگی گربه, کاپیتان اسکای, ژان والژان, سروان رنو, BATMAN, زرد ابری, ژنرال
ناخدای من آفلاین
مشتری کافه
*

( 68 تشکر در 8 ارسال )
شماره ارسال: #70
[split] بازیگر برنده اسکار در ۹۵ سالگی درگذشت
بازیگر برنده اسکار در ۹۵ سالگی درگذشت + عکس 

سینما - ارنست بورگناین بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون که برای فیلم «مارتی» برنده اسکار شد، از دنیا رفت.

به گزارش خبرآنلاین، بورگناین که مسن‌ترین بازیگر زنده برنده اسکار بود، یکشنبه بر اثر از کار افتادن کلیه در مرکز پزشکی سیدرز-ساینای در لس آنجلس درگذشت. او 95 ساله بود.

ارنست بورگناین در شش دهه فعالیت بازیگری در بیش از 200 فیلم سینمایی، مجموعه تلویزیونی و فیلم تلویزیونی نقش‌آفرینی کرد و بیش از همه برای بازی در نقش‌ شخصیت‌های خشن و شرور مانند نظامی تنومندی که در فیلم «از اینجا تا ابدیت» فرانک سیناترا را کتک می‌زند و یکی از آدم‌بدهای مزاحم اسپنسر تریسی در فیلم «روز بد در بلک راک»، شهرت داشت.

او سال 1955 برای بازی در فیلم «مارتی» ساخته دلبرت مان به نقش یک قصاب سی و چند ساله اهل بروکلین که گرفتار غم فراق شده، جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را برد و برای این فیلم برنده جوایز گلدن گلوب و بفتا هم شد. بورگناین برای «مارتی» پنج هزار دلار گرفت و یک‌بار گفت: «بدون پول هم حاضر بودم در آن فیلم بازی کنم.»

ارنست بورگناین برای فیلم «مارتی» برنده اسکار شد

ارنست بورگناین با نام اصلی ارمز افرون بورگنینو 24 ژوئن 1917 در هامدن در ایالت کانتیکت به دنیا آمد. او در دوران جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی خدمت کرد و پس از جنگ وارد حرفه بازیگری شد.

بورگناین سال 1949 با حضور در نقش یک نگهبان کشیک در نمایش «هاروی» در برادوی پا به حرفه نمایش گذاشت و دو سال بعد با بازی در فیلم The Whistle at Eaton Falls  وارد دنیای سینما شد. او پس از نقش‌آفرینی در دو فیلم «از اینجا تا ابدیت» به کارگردانی فرد زینه‌مان و «روز بد در بلک راک» ساخته جان استرجس در فیلم «مارتی» بازی کرد.

از دیگر فیلم‌های سینمایی مهم بورگناین می‌توان به «جوبال» «جانی گیتار»، «دوازده مرد خبیث»، «گروه خشن»، «وایکینگ‌ها»، «ایستگاه قطبی زبرا»، «باراباس»، «پرواز ققنوس»، «فرار از نیویورک» و «ماجرای پوزیدون» اشاره کرد.

او سال 1973 در مصاحبه با نیویورک تایمز درباره روش‌های بازیگری خود گفت: «کاری به استانسیلاوسکی ندارم، من تاریخ زندگی آدم‌هایی را که نقش‌شان را بازی می‌کنم، دنبال نمی‌کنم. با دلم کار می‌کنم و فکرم و طبعا احساسات نتیجه کار است.»

بورگناین در فیلم «از اینجا تا ابدیت» در نقش منفی ظاهر شد

بورگناین در همان گفت‌وگو ادامه داد: «اگر هیچ از چیزهایی که در ذهن دارم جواب ندهد، به پولی که در می‌آورم فکر می‌کنم.»

او همچنین برای بازی در نقش یک افسر نیروی دریایی در سریال تلویزیونی «نیروی دریایی مک‌هیل» شهرت داشت که از 1962 تا 1966 پخش می‌شد. بورگناین سال 1963 برای بازی در این سریال نامزد دریافت جایزه امی شد.

او در 1980 برای اپیزود «در جبهه غرب خیری نیست» در سریال «Hallmark Hall of Fame» و سال 2009 برای ایفای یک نقش مهمان در اپیزود آخر سریال «ای.‌آر» نیز نامزد دریافت جایزه امی شد و سال 1999 هم برای صداپیشگی در مجموعه «همه سگ‌ها به بهشت می‌روند: مجموعه‌های تلویزیونی» بخت دریافت جایزه امی روزانه را داشت.

بورگناین در کنار ویلیام هولدن، وارن اوتس و بن جانسن در صحنه‌ای از فیلم «گروه خشن»

انجمن بازیگران آمریکا SAG سال 2011 با اعطاء جایزه یک عمر دستاورد از بورگناین تقدیر کرد و کن هوارد رئیس انجمن بازیگران درباره او گفت: «ارنست بورگناین چه در نقش ضدقهرمانان خشن، مردان عادی دلسوز، رهبران پیچیده یا قهرمانان درمانده، یک انرژی بی‌حد و مرز از خود به نشان می‌گذارد.»

بورگناین سال 1966 در یک مصاحبه گفت: «اسکار از من یک ستاره ساخت که به خاطر آن سپاسگزارم، اما احساس می‌کنم اگر اسکار نبرده بودم، این همه در زندگی شخصی‌ام گند نمی‌زدم.»

او پنج بار ازدواج کرد، از جمله در 1964 با ایتل مرمن خواننده که این ازدواج تنها یک ماه دوام داشت. بورگناین از سال 1973 با تووا ترائسنائس پنجمین همسر خود زندگی می‌کرد. او سه فرزند، یک فرزندخوانده و شش نوه دارد.

اسوشیتدپرس / 8 ژوئیه / ترجمه: علی افتخاری

۱۳۹۱/۴/۱۹ صبح ۰۷:۳۶
تشکر شده توسط : دزیره, کاپیتان اسکای, سناتور, dered
زبل خان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱/۱۳
اعتبار: 23

تشکرها : 2395
( 4043 تشکر در 195 ارسال )
شماره ارسال: #71

«ارنست بورگناین» بازیگر برنده اسکار هالیوود که در فیلم‌های مطرح زیادی چون «مارتی» و «این گروه خشمگین» ایفای نقش کرده است، در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

به گزارش فارس، «ارنست بورگناین» بازیگر 95 ساله هالیوود که در سال 1955 با بازی در فیلم «مارتی» ساخته موفق «دلبرت مان» برنده جایزه اسکار شد و به شهرت رسید، روز گذشته براثر نارسایی کلیه درگذشت.

«ارنست بورگناین» 24 ژانویه سال 1917 میلادی در خانواده‌ای ایتالیایی تبار متولد شد.

او که پس از جدایی پدر و مادرش به همراه مادرش زندگی می‌کرد، در سال 1935 به نیروی دریایی آمریکا ملحق شد و در جنگ جهانی دوم حضور یافت.

پس از پایان جنگ به تشویق مادرش به تئاتر روی آورد و در تئاتر‌های زیادی ایفای نقش کرد و سرانجام در سال 1951 همراه همسر اولش به لس‌آنجلس رفت و اولین تجربه بازی خود در هالیوود را با فیلم «دسته جنایتکاران» (چهره‌ بیادماندنی) ساخته «رابرت پاریش» آغاز کرد.

البته اولین حضور مهم و تاثیر گذار او در سال 1953 در فیلم «از اینجا تا ابدیت» ساخته «فرد زینه‌مان» بود.

او دو سال بعد نیز در فیلم «مارتی» ساخته «دلبرت مان» بازی کرد و برای این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شود.

از دیگر فیلم‌های این بازیگر هالیوودی می‌توان به «سه مرد شجاع»، «بهترین چیز در زندگی آزادیه»، «وایکینگ‌ها»، «باراباس»، «پرواز بر فراز فونیکس»، «این گروه خشن» و «دوازده مرد خبیث» اشاره کرد.

۱۳۹۱/۴/۱۹ عصر ۰۶:۱۱
تشکر شده توسط : بانو, سناتور, دانتس, اسکارلت اُهارا, مگی گربه, ژان والژان, اسپونز, ناخدای من, زرد ابری, ژنرال
سی.سی. باکستر آفلاین
مواظب خانم کیوبلیک

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۲۲

تشکرها : 1380
( 349 تشکر در 28 ارسال )
شماره ارسال: #72

در نظرسنجی جدید مجله معتبر سینمایی «سایت اند ساند» فیلم «سرگیجه» ساخته آلفرد هیچکاک بهترین فیلم تاریخ سینما نام گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، نظرسنجی بهترین فیلم تاریخ سینمای نشریه «سایت اند ساند» هر 10 سال یک بار انجام می‌شود و 50 سال بود «همشهری کین» بر صدر این فهرست قرار می‌گرفت، اما امسال «سرگیجه» آلفرد هیچکاک بالاخره موفق شد صدرنشینی را از فیلم جاوادانه اورسن ولز برباید.
این بار در نظرسنجی مجله معتبر بریتانیایی 846 منتقد، استاد دانشگاه و نویسنده سینمایی حضور داشتند و فیلم تریلر تعلیق‌آمیز سال 1958 هیچکاک با بازی جیمز استیوارت و کیم نوواک را به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینما انتخاب کردند.
«همشهری کین» اورسن ولز تنها با 34 رای کمتر در رتبه دوم ایستاد. در نظرسنجی قبلی که سال 2002 انجام شد «سرگیجه» با پنج رای کمتر دوم شده بود.

هیچکاک «سرگیجه» را شخصی‌ترین فیلم کارنامه‌اش خوانده بود. فیلمی که یکی از مضامین موردعلاقه هیچکاک یعنی عشق به مثابه یک وسواس را بررسی می‌کرد. عشقی که زن و مرد را ویران می‌کند.
فیلم ماجرای اسکاتی فرگوسن (استیوارت) پلیسی است که در جریان یک تعقیب و گریز به دلیل سرگیجه نمی‌تواند ماموریتش را درست انجام دهد و درنتیجه بازنشسته می‌شود. رفیقی قدیمی از او می‌خواهد مراقب همسرش مادلن «نوواک» باشد که اخیرا رفتارش عجیب و غریب شده است. اسکاتی وارد ماجرایی پررمز و راز می‌شود.

شهرت «سرگیجه» در حرکت دوربینی بود که هیچکاک برای القای حس سرگیجه ابداع کرده بود: زوم و عقب کشیدن همزمان دوربین فیلمبرداری، این کار عمق صحنه را مخدوش می‌کرد و بعدا به ترفند «دالی زوم» معروف شد.
«سرگیجه» هم مثل «همشهری کین» (1941) در زمان اکران نقدهای نامهربانانه‌ای دریافت کرد اما با گذر زمان بر محبوبیت و ارزش آن افزوده شد.
غافلگیری‌ها
فهرست 10 فیلم برتر موسسه فیلم بریتانیا (ناشر «سایت اند ساند» و مسئول نظرسنجی) چند غافلگیری دارد، 10 فیلم اول فهرست بهترین‌ها تقریبا همان 10 فیلم برتر سال 2002 هستند و فقط جایشان عوش شده است، از طرفی از اکران جدیدترین فیلم این فهرست بیش از 40 سال می‌گذرد.
«داستان توکیو» ساخته یاسوجیرو اوزو با دو پله صعود در رتبه سوم ایستاده است در حالیکه «قاعده بازی» ژان رنوار با یک پله افت، چهارم شده است.
دو فیلم جدید فهرست «مردی با دوربین فیلمبرداری» ساخته ژیگا ورتوف در سال 1929 در رتبه هشتم و «مصائب ژاندارک» ساخته کارل تئودور درایر در سال 1927 در رتبه نهم هستند.
جدیدترین فیلم فهرست «2001: یک ادیسه فضایی» استنلی کوبریک است که محصول 1968 است و ششم شده است. بالاترین رتبه یک فیلم بریتانیایی در فهرست رتبه سی و هفتم برای «مرد سوم» کارول رید با بازی اورسن ولز است.
درمجموع در این نظرسنجی 2045 فیلم (برخی از فیلم‌ها با یک رای) حضور داشتند. در این نظرسنجی شرکت‌کنندکان می‌توانستند هر برداشتی از واژه «بهترین» فیلم تاریخ سینما داشته باشند؛ بهترین از نظر زیبایی‌شناسی، بهترین در تاریخ سینما یا بهترین از نظر شخصی.
نیک جیمز، سردبیر مجله «سایت اند ساند» گفت: «نتیجه این نظرسنجی تغییر در فرهنگ نقد فیلم را نشان می‌دهد. سینمادوستان جدید دیگر چندان در قید و بند فیلم‌هایی مثل «همشهری کین» نیستند که سعی دارند هنر برتر باشند و از سینما به عنوان سلاحی برای تاثیرگذاری بیانیه‌های خود استفاده می‌کنند، آنها بیشتر شیفته فیلم‌هایی هستند که از نظر شخصی بر آنها تاثیر می‌گذارند.»

او ادامه داد: «سرگیجه فیلم غایی منتقدان است چراکه این فیلم رویاگون داستان افرادی است که نمی‌دانند که هستند اما سعی می‌کنند خود و دیگری را باز سازند تا ایده‌آل سینمایی نیمه‌گمشده خود را بیابند.»
جدا از نظرسنجی منتقدان، نشریه از 358 کارگردان سینما نیز نظرسنجی کرده بود و آنها «داستان توکیو» اوزو را به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینما انتخاب کردند. در این فهرست نیز «همشهری کین» با «2001: یک ادیسه فضایی» بطور مشترک دوم بودند. «سرگیجه» در این فهرست هفتم است.

کارگردان‌هایی چون مارتین اسکورسیزی، کوئنتین تارانتینو، فرانسیس فورد کوپولا، وودی آلن و مایک لی در این نظرسنجی شرکت کردند.

متن نظرسنجی بطور کامل در شماره سپتامبر مجله «سایت اند ساند» منتشر می‌شود.
نظرسنجی منتقدان و نویسندگان سینمایی

رتبه
نام فیلم
کارگردان
سال ساخت
1
سرگیجه
آلفرد هیچکاک
1958
2
همشهری کین
اورسن ولز
1941
3
داستان توکیو
یاسوجیرو اوزو
1953
4
قاعده بازی
ژان رنوار
1939
5
طلوع
اف. مورنائو
1927
6
2001: یک ادیسه فضایی
استنلی کوبریک
1968
7
جویندگان
جان فورد
1956
8
مردی با دوربین فیلمبرداری
ژیگا ورتوف
1929
9
مصائب ژاندارک
کارل تئودور درایر
1927
10
هشت و نیم
فدریکو فلینی
1963
نظرسنجی کارگردان‌های سینما

رتبه
نام فیلم
کارگردان
سال ساخت
1
داستان توکیو
یاسوجیرو اوزو
1953
2
2001: یک ادیسه فضایی
استنلی کوبریک
1968
2
همشهری کین
اورسن ولز
1941
4
هشت و نیم
فدریکو فلینی
1963
5
راننده تاکسی
مارتین اسکورسیزی
1980
6
اینک آخرالزمان
فرانسیس فورد کوپولا
1979
7
پدرخوانده
فرانسیس فورد کوپولا
1972
7
سرگیجه
آلفرد هیچکاک
1958
9
آینه
آندره تارکوفسکی
1974
10
دزد دوچرخه
ویتوریو دسیکا
1948
نظر دوستان عزیز چی هست؟
کمی عجیب نیست؟

هستم گرچه که نیستم!
۱۳۹۱/۵/۱۲ عصر ۱۰:۲۴
تشکر شده توسط : شرلوك, Papillon, جو گیلیس, اسپونز, سروان رنو, بانو, چارلز کین, ژان والژان, دزیره, مگی گربه, ناخدای من, زرد ابری, ژنرال
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #73

نه ! چرا عجیب باشه ؟ نظر کارگردان هاست دیگه .

سالهای قبل هم تقریبا همین فیلم ها بودن. کلا نتایج انتخاب کارگردان ها با منتقدان و مردم عادی تفاوت داره. اونا معمولا به جنبه های تکنیکی کار بیشتر توجه دارن یا روح کلی اثر و پیام اون. خب سرگیجه یکی از پیچیده ترین و تکنیکی ترین کارهای هیچکاکه و برای همین کارگردان ها بهش توجه ویژه ای دارن. گرچه از نظر منِ مخاطب عادی , از نظر جذابیت در حد  بدنام , روانی , سایه یک شک و طناب نیست البته.

۱۳۹۱/۵/۱۲ عصر ۱۱:۳۸
تشکر شده توسط : اسپونز, بانو, سی.سی. باکستر, Papillon, ژان والژان, سناتور, ناخدای من, زرد ابری, ژنرال
دانتس آفلاین
مجموعه دار کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۱۴

تشکرها : 238
( 948 تشکر در 68 ارسال )
شماره ارسال: #74

چند ساعت پیش در صفحه اول !Yahoo این خبر ظاهر شد: "کارگردان فیلم تاپ گان بر اثر پرش از پل درگذشت." به برگردان خبر به فارسی توجه کنید.

به گفته مقامات، تونی اسکات کارگردان هالیوودی فیلمهای تاپ گان، روزهای طوفانی، بیورلی هیلز روز یکشنبه پس از پرش از پل لوس آنجلس در گذشت. ستوان جو بالی از پزشکی قانونی لوس آنجلس اعلام کرد که مرگ اسکات 68 ساله خودکشی تشخیص داده شده است.

بنا به اظهار ستوان تیم نوردکوئیست در ساعت 12:35 ظهر افرادی با شماره 911 تماس گرفته و گزارش کردند که شخصی خود را از پل وینسنت توماس که سن پدرو را به جزیره ترمینال در بندر لوس آنجلس متصل می کند، پرتاب کرده است. شاهدان عینی گفتند که وی قبل از پرش هیچگونه مکثی نکرد. تیم غواصی با همکاری پلیس لوس آنجلس چند ساعت بعد جسد وی را از آبهای تیره بیرون کشیدند. جسد اسکات ابتدا به بارانداز ویلمینگتون و سپس به پزشکی قانونی منتقل شد.

به گفته سخنگوی اداره آتش نشانی، برایان هامفری در طول تحقیقات یک باند از ضلع شرقی پل بدلیل ترافیک بسته شد. همچنین کشتیهای باری با حداقل سرعت از ضلع شرقی کانال حرکت می کردند. لوس آنجلس تایمز اعلام کرد که یک یادادشت در ماشین مشکی تویوتا پریوس اسکات که کنار پل پارک شده بود، پیدا شده است. همچنین یاداشت دیگری در خصوص خوددکشی وی در دفتر کارش پیدا شد.

تونی که در انگلیس بدنیا آمده و در بیورلی هیلز زندگی می کرد، برادر کوچکتر ریدلی اسکات بود. دو برادر با تشکیل شرکتی پروژه های زیادی را در دست تهیه داشتند که مهمترین آن فیلمی بنام قتل لینکلن بود. تونی سه بار ازدواج کرد ، همسر سوم او هنرپیشه ای بنام دونا اسکات بود که در چندین فیلم وی نقش بازی کرد. او از دو ازدواج اول خود بچه ای نداشت ولی از ازدواج سوم صاحب فرزند دوقلوی پسر به نامهای فرانک و ماکس شد.

پل 1847 متری  وینسنت توماس که در سال 1963 ساخته شد، در بالاترین نقطه 57 متر از سطح آب فاصله دارد. افراد زیادی با پرش از این پل به زندگی خود خاتمه داده اند.

منبع:

http://movies.yahoo.com/news/top-gun-dir...http://movies.yahoo.com/news/top-gun-director-dies-jumping-off-bridge-0415

۱۳۹۱/۵/۳۰ عصر ۱۲:۳۳
تشکر شده توسط : سی.سی. باکستر, بانو, ژان والژان, دزیره, مگی گربه, ناخدای من, ژنرال
سی.سی. باکستر آفلاین
مواظب خانم کیوبلیک

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۲۲

تشکرها : 1380
( 349 تشکر در 28 ارسال )
شماره ارسال: #75

رفیق شفیق جک لمون دوست داشتنی هم به او پیوست

منبع: هالیوودریپورتر / 17 اوت / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

بیف الیوت بازیگر فیلم‌های بیلی وایلدر، ساموئل فولر و سریال «بالاتر از خطر» درگذشت

بیف الیوت، بازیگر فیلم‌های بیلی وایلدر، ساموئل فولر، نیکلاس ری و جک لمون در 89 سالگی

درگذشت.

به گزارش خبرآنلاین، شهرت الیوت برای بازی در نقش مایک همر، یک کارآگاه خصوصی پوست کلفت بود. او این نقش را سال 1953در اولین حضور سینمایی‌اش در فیلم«من، هیئت منصفه» بازی کرد.

الیوت 15 اوت در خانه‌اش در استودیو سیتی در سن 89 سالگی درگذشت. او که مشتزنی آماتور اهل لین در ماساچوست بود و در جنگ جهانی دوم نیز حضور داشت پیش از ورود به هالیوود در نیویورک در تلویزیون فعالیت می‌کرد.

زندگی حرفه‌ای الیوت را شخصیت مایک همر شکل داد، فیلم «من، هیئت منصفه» براساس رمان سال 1947 نوشته میکی اسپیلن  ساخته شده بود. فیلم را هری اسکس در فرمت سه‌بعدی ساخته بود. به جز الیوت، بازیگرانی چون راف میکر، استیسی کیچ، دارن مگاوین، رابرت بری و آرماند آسانته در این نقش فرو رفتند.

بیف الیوت در نقش مایک همر

بیف الیوت، برادر کوچکتر گزارشگر ورزشی معروف رادیو سی‌بی‌اس یعنی وین الیوت بود، او در دهه 1960 در چندین فیلم جنگی حضور پیدا کرد؛ از جمله «بین بهشت و جهنم» (1956)، «دشمن در زیر» (1957)، «تپه پورک چاپ» (1959)  او حتی در اپیزودی از مجموعه «سفر ستاره‌ای» با نام «شیطان سیاه‌پوش» بازی کرد.

جک لمون و بیف الیوت

بیف الیوت رفیق صمیمی جک لمون بازیگر معروف هالیوود و فیلم‌های بیلی وایلدر بود. این دو در چندین فیلم با هم همکاری کردند، از جمله در «کاچ» ساخته سال 1971 به کارگردانی جک لمون، «صفحه اول» (1974) ساخته بیلی وایلدر، «این است زندگی!» (1986) ساخته بلیک ادواردز. او همچنین با جفری هانتر در «داستان حقیقی عیسی مسیح» ساخته نیکلاس ری و «Brainstorm» ساخته ویلیام کونارد همبازی بود.

از دیگر فیلم‌های الیوت می‌توان به «صبح به خیر خانم داو»، «خانم بامبو» ساخته ساموئل فولر، «حمام خون» و سریال‌های «چشم هاوایی»، «مسیر 66»، «آلفرد هیچکاک ارائه می‌کند»، «بونانزا»، «برنامه دیک وان دیک»، «بالاتر از خطر» و «مرد ستاره‌ای» اشاره کرد.

هستم گرچه که نیستم!
۱۳۹۱/۵/۳۰ عصر ۰۱:۰۷
تشکر شده توسط : ناخدا خورشيد, بانو, دانتس, شرلوك, ژان والژان, دزیره, اسپونز, BATMAN, مگی گربه, ناخدای من, زرد ابری, ژنرال
نوستالژیکا آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۹/۲۰
اعتبار: 2

تشکرها : 40
( 106 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #76

من با سروان رنو در مورد ترجیح طناب، سایه یک شک و بدنام بر سرگیجه  از لحاظ سلیقه مخاطب عام ـ از جمله خودم ـ موافق نیستم. سرگیجه همان طور که متخصصان و منتقدان سینمایی را به طرف خود جذب می کند توانایی جذب مخاطب عام را نیز دارد. کیفیت خوب فیلم،باز ی های عالی سه بازیگر اصلی فیلم، داستان خوب و تقریبا باورکردنی فیلم ـ به جز صحنه اتفاقی دیدن مادلن در خیابان توسط اسکاتی ـ و نماهای زیبا از شهر فیلم را به یک اثر جذاب، زیبا  و در عین حال عمیق ـ برخلاف شمال از شمال غربی ـ تبدیل می کند. فکر می کنم در فهرست مورد نظر شما تنها روانی از لحاظ چفت و بست داشتن داستان و بازی های خوب، قابل مقایسه با آن باشد . ضمن آن که یادتان باشد روانی تنها به خاطر چند صحنه آن ـ قتل جانت لی، قتل کاراگاه فیلم و صحنه پایانی در ذهن ما مانده است. البته من پنجره عقبی را که زیاد از آن تعریف می کنند ندیده ام ولی جدا از مقایسه، سرگیجه (vertigo) یک فیلم کامل بود از هر لحاظ.

۱۳۹۱/۵/۳۰ عصر ۰۹:۲۹
تشکر شده توسط : جو گیلیس, ژان والژان, سی.سی. باکستر, ناخدای من, ژنرال
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #77

بر باد رفته بیشتر بخاطر بازی

اولیویا دهاولیند

دوست دارم _ کاراکتر ملانی آروم و دوست داشتنی و مهربان و باوقار درست خلاف اسکارلت که دختری پر جنب و جوش و ناآرام بود!

الان اگه دوباره بخوام این فیلمو تماشا کنم بهترین بهانه همین ملانی هست!

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۱/۶/۱ عصر ۰۹:۱۶
تشکر شده توسط : اسکارلت اُهارا, جو گیلیس, شرلوك, بانو, سروان رنو, مگی گربه, ناخدای من, زرد ابری, ژنرال
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #78

(۱۳۹۱/۶/۱ عصر ۰۹:۱۶)BATMAN نوشته شده:  

بر باد رفته بیشتر بخاطر بازی اولیویا دهاولیند  دوست دارم _ کاراکتر ملانی آروم و دوست داشتنی و مهربان و باوقار درست خلاف اسکارلت که دختری پر جنب و جوش و ناآرام بود!  الان اگه دوباره بخوام این فیلمو تماشا کنم بهترین بهانه همین ملانی هست!

برعکس . من از بس کاراکترش مثبت و خوب بود ازش بدم می اومد.:dodgy: اسکارلت هم اونقدرها جذاب نبود برا من . در عوض من از یکی از خواهرهای اسکارلت خوشم می آد. اگر هم دوباره ببینم به خاطر  اونه . :D ( نمی دونم اسمش چی بود . یه چیزی تو مایه های سوسن , سوزان  , سوسانو idont   همین چیزا  :haha::  ) .

.

پس نوشت : الان جستجو کردم. ظاهرا اسم طرف سوئلن بوده :cheshmak:. اما عکسی ازش نیافتم rrrr:

۱۳۹۱/۶/۲۳ عصر ۱۰:۴۰
تشکر شده توسط : شرلوك, بانو, کنتس پابرهنه, مگی گربه, BATMAN, ناخدای من, زرد ابری, ژنرال
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #79

از  اونجایی که به دنیای رنگ علاقه دارم این خبر میزارم!

اولین فیلم رنگی تاریخ سینما که در سال 1902 ساخته شده، پیدا شد.

به گزارش خبرآنلاین، این حلقه فیلم را موزه ملی رسانه در برادفورد پیدا کرد، فیلم در جعبه‌ای حدود 110 سال در گوشه‌ای از موزه افتاده بود.

پیشتر اولین فیلم رنگی کشف‌شده تاریخ سینما فیلمی بود که با ترفند کینماکالر در سال 1909 ساخته شده بود، اما فیلم تازه‌کشف‌شده را ادوارد ریموند ترتر پیشگام صنعت سینما در لندن ساخته است. ترفند رنگ‌آمیزی او پیشرفته‌تر است و در تاریخ 22 مارس 1899 آن را به ثبت رساند.

دلیل ناشناخته ماندن این فیلم این است که ترنر پس از تکمیل ترفند رنگ‌آمیزی برای گرفتن فیلمی که در آن کار خود را امتحان کند به برایتن رفت و سال 1902 مشغول ساختن فیلم کوتاه رنگی خود شد، اما بر اثر حمله قلبی در 29 سالگی درگذشت و کسی از فیلم خبردار نشد.

حالا موزه ملی رسانه فیلم را پیدا و ترمیم کرده و قرار است آن را به نمایش بگذارد. در این فیلم کوتاه سه کودک پشت یک میز با گل‌های آفتاب‌گردانی که در دست دارند با هم بازی می‌کنند. سه کودک حاضر در فیلم فرزندان ترنر هستند.

منبع عکس: موسسه فیلم بریتانیا

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۱/۶/۲۵ صبح ۰۵:۴۴
تشکر شده توسط : شرلوك, ناخدای من, دانتس, بانو, سروان رنو, سی.سی. باکستر, زرد ابری, ژنرال
ناخدای من آفلاین
مشتری کافه
*

( 68 تشکر در 8 ارسال )
شماره ارسال: #80
راز هتل مخوف فیلم هیچکاک فاش می‌شود

راز هتل مخوف فیلم هیچکاک فاش می‌شود

تلویزیون - سریال داستانی «متل بیتس» به راز هتل ارزان‌قیمت مخوف فیلم «روانی» ساخته آلفرد هیچکاک می‌پردازد.

به گزارش خبرآنلاین، کارلتن کیوس، یکی از نویسندگان سریال «لاست» در سریال جدیدش با عنوان «متل بیتس» داستانی را روایت می‌کند که پیش از وقوع ماجراهای فیلم دلهره‌آور سال 1960 آلفرد هیچکاک یعنی «روانی» رخ داده است.

سریال از شبکه کابلی «A&E» روی آنتن می‌رود. کارلتن کیوس متن سریال را به همراه کری ارین نوشته که پیشتر سریال «نورهای جمعه شب» را نوشته بود. سریال به رابطه نورمن بیتس و مادرش نورما می‌پردازد و ماجراهایی را روایت می‌کند که به شکل‌گیری یک قاتل زنجیره‌ای منجر می‌شود.

کیوس درمورد سریال گفته است: «از اینکه سریال «متل بیتس» را ساختیم بسیار خوشحال هستیم. به نظرم رویکرد ما به داستان بیتس هم غافلگیرکننده باشد و هم با انتظارات بیننده بازی کند.»

در این سریال ورا فارمیگا، بازیگر نامزد اسکار، نقش نورما لوئیس بیتس را بازی می‌کند که در توصیف شخصیت او با چنین صفاتی روبرو می‌شویم: پیچیده و جذاب. او زنی باهوش و چندوجهی است که قادر است مدام بیننده را شگفت‌زده کند.

آلفرد هیچکاک سال 1960 تریلر تاثیرگذار «روانی» با بازی آنتونی پرکینز در نقش نورمن بیتس و جنت لی را بر اساس رمان کوتاهی به همین نام نوشته روبرت بولچ ساخت (رمان سال 1959 منتشر شد). فیلم داستان زنی است که پس از اقامت در یک هتل ارزان‌قیمت متوجه رفتار عجیب صاحب هتل می‌شود و احتمال می‌دهد او یک قاتل زنجیره‌ای است و قصد کشتن او را دارد.

سریال در 10 قسمت یک ساعته تولید می‌شود. فعلا تاریخ پخش سریال و نام دیگر بازیگران مجموعه اعلام نشده است.

هالیوودریپورتر / 13 سپتامبر / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

۱۳۹۱/۶/۲۵ صبح ۰۹:۰۰
تشکر شده توسط : شرلوك, بانو, BATMAN, دزیره, ژان والژان, ولگرد کوچک, زبل خان, مگی گربه, dered, ژنرال
ارسال پاسخ