[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 7 رای - 3.86 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار
نویسنده پیام
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9996 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #61
RE: نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار

(۱۳۹۰/۱۰/۲۴ عصر ۰۲:۵۳)اسکورپان شیردل نوشته شده:  

معصومه آل محمدی یا می می:

"می می که نام اصلی اش  معصومه آل محمدی  است 36 سال دارد (در سال 1352) یکبار ازدواج کرده که ثمره ی این ازدواج سه فرزند ، فیروزه 13 ساله ، صدف 4 ساله و طلا دو ساله است. یک سال قبل از همسرش جدا شد. کار اصلی معصومه آل محمدی یا می می سریال آدم و حوا دوبلوری است. صداهای او را از بیشتر فیلم های تلویزیونی ، منجمله روزهای زندگی ، دنیای یک زن و پزشک محله می شنویم.

می می در سریال افسونگر به جای تاباتا کودک 5 ساله نیز بازی می کند.در فیلم های سینمایی نیز به جای بسیاری از بازیگران صحبت کرده است.

سریال آدم و حوا اولین کار بازیگری وی به حساب می آید."

در واقع با توجه به متن فوق ایشان زهرا آقا رضا نیستند. خانم زهرا آقا رضا متولد 1325 هستند و در زمان نوشته شدن این مقاله ایشان 27 سال داشتند. ضمنا می می نام کاراکتر ایشان در سریال آدم و حوا بوده است.

اكبر مناني هم در بيوگرافي نيم بندي ! در كتاب مستطاب سرگذشت دوبله ي ايران ، درباره معصومه آل محمدي چنين آورده است : ايشان از سال 1344 وارد دوبلاژ شد.سابقه بازيگري در تئاتر و فيلم هاي كوتاه را نيز در كارنامه هنري اش دارد و هم اكنون در خارج از كشور بسر ميبرند.

ظاهرا با توجه به تاريخ گزارش روزنامه اطلاعات ، ايشان تا سال 57 فعال بوده و احتمالا پس از آن از ايران خارج شده است. متاسفانه با توجه به كمبود اطلاعات درباره تاريخ دوبله و دست اندركارانش بايد به همين حداقل ها بسنده كرد. و با تشكر از پيگيري اسكورپان عزيز كه ياد صداي ماندگار و تيپ سازي را - حداقل در سينماي فارسي -  زنده كردند.

۱۳۹۰/۱۰/۲۴ عصر ۱۱:۴۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, Papillon, پدرام, علی بی غم, زبل خان, مگی گربه, رزا, لمون, باربوسا
الیور آفلاین
مشتری کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۲۳
اعتبار: 32

تشکرها : 484
( 1912 تشکر در 61 ارسال )
شماره ارسال: #62

(۱۳۹۰/۱۰/۲۴ عصر ۱۱:۴۳)زاپاتا نوشته شده:  

(۱۳۹۰/۱۰/۲۴ عصر ۰۲:۵۳)اسکورپان شیردل نوشته شده:  

معصومه آل محمدی یا می می:

"می می که نام اصلی اش  معصومه آل محمدی  است 36 سال دارد (در سال 1352) یکبار ازدواج کرده که ثمره ی این ازدواج سه فرزند ، فیروزه 13 ساله ، صدف 4 ساله و طلا دو ساله است. یک سال قبل از همسرش جدا شد. کار اصلی معصومه آل محمدی یا می می سریال آدم و حوا دوبلوری است. صداهای او را از بیشتر فیلم های تلویزیونی ، منجمله روزهای زندگی ، دنیای یک زن و پزشک محله می شنویم.

می می در سریال افسونگر به جای تاباتا کودک 5 ساله نیز بازی می کند.در فیلم های سینمایی نیز به جای بسیاری از بازیگران صحبت کرده است.

سریال آدم و حوا اولین کار بازیگری وی به حساب می آید."

در واقع با توجه به متن فوق ایشان زهرا آقا رضا نیستند. خانم زهرا آقا رضا متولد 1325 هستند و در زمان نوشته شدن این مقاله ایشان 27 سال داشتند. ضمنا می می نام کاراکتر ایشان در سریال آدم و حوا بوده است.

اكبر مناني هم در بيوگرافي نيم بندي ! در كتاب مستطاب سرگذشت دوبله ي ايران ، درباره معصومه آل محمدي چنين آورده است : ايشان از سال 1344 وارد دوبلاژ شد.سابقه بازيگري در تئاتر و فيلم هاي كوتاه را نيز در كارنامه هنري اش دارد و هم اكنون در خارج از كشور بسر ميبرند.

ظاهرا با توجه به تاريخ گزارش روزنامه اطلاعات ، ايشان تا سال 57 فعال بوده و احتمالا پس از آن از ايران خارج شده است. متاسفانه با توجه به كمبود اطلاعات درباره تاريخ دوبله و دست اندركارانش بايد به همين حداقل ها بسنده كرد. و با تشكر از پيگيري اسكورپان عزيز كه ياد صداي ماندگار و تيپ سازي را - حداقل در سينماي فارسي -  زنده كردند.

معصومه آل‌محمدی در میان همکارانش به نام می می شهرت داشت، در دهه 50 در نقش‌های سوم و چهارم و اغلب در فیلم‌های فارسی گویندگی می‌کرد. بعد از انقلاب هم مدتی در دوبله فعال بود و اوایل دهه 60 به خارج از کشور(انگلستان) رفت و در آنجا مدتی در زمینه بازیگری تئاتر فعالیت داشت. یکی از ازدواج‌های او با یکی از گویندگان شناخته شده بود که البته دوامی نداشت.

عکس از مجله جوانان امروز، فروردین 1358

فروردین سال 1358 و دو ماه بعد از انقلاب، می می به دفتر مجله جوانان امروز رفته و نسبت به وضعیت خود گلایه‌هایی را مطرح می‌کند، گلایه‌هایی که بیانگر شرایط گویندگان( و به نوعی هنرمندان) در آن دوران است:

«...حدود یک سال است که من و سایر همکارانم بیکار شده‌ایم. در مورد بقیه و اینکه چگونه زندگی خود را می‌گذرانند کاری ندارم ولی شخصا به خاطر آنکه شغلم را از دست داده‌ام با مشکلات فراوان مالی روبرو شده‌ام. من جز گویندگی در کار فیلم و سینما، شغل دیگری ندارم و کار دیگری هم بلد نیستم.

گروه دوبلورها از حدود یکسال پیش با اعلام همبستگی کار را تعطیل کردند و صاحبان استودیوها و فیلم ها هم موقع را مناسب دیده و از دادن بدهی‌های گذشته خودداری کردند، در نتیجه این عده از حدود پانزده ماه پیش تاکنون هیچگونه پولی دریافت نکرده و از این طریق درآمدی نداشتند. آقای بازرگان و آقای قطب زاده که در رابطه با کار این گروه قرار دارید آیا فکر نکردید این افراد که هر کدام بین ده تا بیست سال سابقه کار دارند و به دلیل نظام غلط اجتماعی در گذشته به شکل روزمزد کار کرده‌اند از کجا می‌بایست هزینه زندگی روزمره، کرایه خانه و ... را تامین کنند.

وقتی حقوق گروهی از کارمندان دولت دو یا سه ماه عقب می‌افتاد هزاران جا منعکس می‌شد اما گروه دوبله که نه حقوق ماهیانه دارند و نه پاداش و نه عیدی، نه اضافه کار، نه بازنشستگی و نه... در این مدت با این گرانی از کجا امرار معاش کرده‌اند؟

در طی یک سال گذشته تا آنجا که اطلاع دارم اکثر افراد دوبله از راه قرض گرفتن و فروختن لوازم و وسائل شخصی و خانگی امرار معاش کرده‌اند ولی تا کی می‌توان قرض کرد و از راه فروش لوازم خانه گذران داشت... بچه‌های خانواده‌های این گروه نیز مانند سایر قشرهای اجتماع احتیاج به غذا و تحصیل دارند و شکم آن‌ها را نمی‌توان با کلمات سیر کرد و نیز نمی‌توان صاحبخانه را با حرف‌های انقلابی به آرامش دعوت نمود» {هفته‌نامه جوانان امروز، شماره 637، 27 فروردین 1358}

۱۳۹۰/۱۰/۲۵ صبح ۱۲:۵۹
تشکر شده توسط : پاشنه طلا, پدرام, دزیره, soheil, اسکورپان شیردل, الیشا, پایک بیشاپ, واترلو, رابرت میچم, سم اسپید, بانو, محمد, دانتس, ژان والژان, Papillon, راسل کرو, سناتور, سناتور, مگی گربه, حمید هامون, rahgozar_bineshan, علی بی غم, دلشدگان, زبل خان, Classic, رزا, زاپاتا, لمون, هایدی, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #63

روايتي كوتاه از ناصر ملك مطيعي و فردين

از كتاب " ناصر و فردين " نوشته رضا كيانيان درباره دوبله

كيانيان : با دوبلورها هيچ وقت مشكل نداشتيد ؟

ملك مطيعي :نه ، منوچهر زماني ، ايرج ناظريان ، چنگيز جليلوند ، منوچهر اسماعيلي ، پرويز بهرام هم جاي من حرف زدند *. ولي خب جليلوند اين اواخر بيشتر حرف زد.خودم هم دوبلور بودم ودر فيلمهاي ديگر ، نقشهاي كوتاه و به اصطلاح مردي مي گفتم . يعني ديالوگهاي كوتاه مثل شام حاضره . اين نقش مردي بود و آنموقع برايش سيصد تومان مي دادند.مثلا در استوديو ايستاده بوديم، مدير دوبلاژ مي آمد و مي گفت ناصر مردي داريم حرف مي زني ؟من مي رفتم و به ازاي دوتا مردي ششصد تومن مي دادند.فيلمهاي " غفلت " و  " افسونگر " با صدا بود و سر صحنه حرف زديم.هنرپيشه هاي تئاتر كه آمدند در سينما خوب بودند ولي هميشه اين در خاطر من بوده سينما طبيعي تر از تئاتر است.

كيانيان : هر دوبلوري بجاي شما صحبت مي كرد مشكلي نداشتيد ؟

ملك مطيعي : نه اصلا تماس هم نمي گرفتم.البته گاه دوبلورها صحنه هاي پشت گردني كه گير مي آوردند هرچه دلشان مي خواست مي گفتند و من سعي مي كردم پشت گردن ندهم، ولي بيك ايمانوردي مخصوصا سرش را پايين مي انداخت كه دوبلور پشت سرش حرف بزند ! دوبلورها كلا خوشحال مي شدند جاي ما حرف بزنند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

كيانيان : حالا مي خواهم سئوالي در مورد دوبله بپرسم  .شما ارتباطتان با جليلوند چطور بود؟اصراري داشتيدكه دوبلور شما جليلوند باشد يا هركس ديگري هم بود مشكلي نداشتيد؟

فردين : اسماعيلي يا دوستدار هم بجاي من صحبت كردند ولي مثل جليلوند نشدند

كيانيان : دانستن اين موضوع براي من بعنوان يك بازيگر خيلي جذاب است .شما بعنوان بازيگر يك عقبه اي داريد كه صداي ايرج براي آن لازم است. هرچقدر هم صداي شما خوب باشدمردم ايرج يا جليلوند را مي خواهند در حالي كه صداي شما هم خوب است.خلاصه آن كه شما فردين بازيگر هستيد ولي به صداي ايرج و جليلوند احتياج داريد . يعني شما سه نفري يك نفريد. اين چه حسي به بازيگر مي دهد؟ آن موقع ها دوست داشتيد رها شويد و يك نفر باشيد؟

فردين : مشكل مي شود به اين سئوال جواب داد ولي اين حالت بدون هيچ پيش بيني اي بوجود آمد.جليلوند جاي همه صحبت مي كرد جاي من هم صحبت كرد كه البته عالي بود.مسئله خيلي مهم نبود.

* دوبلورهاي ديگري هم مثل حسين عرفاني و مرحوم خسروشايگان بجاي ايشان صحبت كرده اند

۱۳۹۰/۱۰/۲۶ صبح ۱۱:۳۰
تشکر شده توسط : الیشا, نیومن, پدرام, الیور, بانو, محمد, پایک بیشاپ, مگی گربه, ژان والژان, Classic, علی بی غم, دلشدگان, زبل خان, رزا, لمون, هایدی, ژنرال, باربوسا
محمد آفلاین
مشتری کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۰/۱۲
اعتبار: 25

تشکرها : 990
( 5835 تشکر در 185 ارسال )
شماره ارسال: #64

در پی جستجوهایی که در اینترنت داشتم به سایتی برخوردم که متعلق به پیام ناظریان فرزند مرحوم ایرج ناظریان (اسطوره بی بدیل دوبلاژ ایران) بود.وی در کشور سوئد در حرفه موسیقی مشغول به فعالیت است.

تا آنجایی که اطلاع داشتم ایرج ناظریان فرزند دختر داشته است ولی با دیدن این سایت مشخص شد که وی فرزند پسر هم داشته است.

آدرس سایت : http://panazproduction.com

ایرج ناظریان به همراه پسرش _ پیام ( احتمالا عکس مربوط به اوایل دهه 50 می باشد)

برای دیدن عکس های بیشتر از ایرج ناظریان که بیشتر مربوط به بازیگری اش در صحنه تئاتر است، به

این قسمت مراجعه کنید :

http://panazproduction.com/iraj-nazerian

۱۳۹۰/۱۱/۲۲ صبح ۱۲:۱۴
تشکر شده توسط : دانتس, مگی گربه, ژان والژان, اسکورپان شیردل, زاپاتا, همشهری_میثاق, واترلو, دزیره, ایرج, vic_metall, سناتور, Classic, rahgozar_bineshan, علی بی غم, مریم, Papillon, دلشدگان, زبل خان, رزا, لمون, هایدی, شارینگهام, جیمز باند, باربوسا
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #65

دوست عزیز با تشکر از شما به خاطر دادن آدرس فرزند مرحوم ناظریان.حقیقتا من دیشب کنجکاو شدم و به ایشون گفتم که آرامگاه پدرشون کجا هست و ایشون هم فکر کنم همین تازگیها و شاید هم همین امروز عکسی رو از ارامگاه پدرشون گرفتند و فرستادند یک چیزی تو عکس هست که تاریخ تولد ایرج ناظریان1939 قید شده که فکر کنم بشه 1317 در صورتی که ماهمه فکر میکردیم ایشون متولد 1314 هستنددر ضمن در همین آدرسی که شما از ایشون دادید چند تا عکس از مرحوم ناظریان گذاشتند که دیشب نبود و فکر کنم اونها رو هم امروزگذاشتند.من از ایشون دعوت کردم که بیان تو سایت ما عضو بشن و فعالیت کنند خدا کنه جواب مثبت بدن

به هر حال دوستانی که علاقه مندهستند می تونند تصاویری از زنده یاد ناظریان رو اوجا ببینند.

فایل های ضمیمه بند انگشتی

۱۳۹۰/۱۱/۲۴ عصر ۰۸:۵۸
تشکر شده توسط : علی بی غم, ایرج, ژان والژان, محمد, Papillon, واترلو, بهزاد ستوده, دلشدگان, مگی گربه, رزا, لمون, هایدی, جیمز باند
ایرج آفلاین
مشتری کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۳۱
اعتبار: 35

تشکرها : 963
( 7216 تشکر در 230 ارسال )
شماره ارسال: #66

با تشكر از محمد عزيز و senatore گرامي

تا جايي كه اطلاع دارم و همه منابع هم به آن اشاره كردند ايرج ناظريان فقيد متولد سال 1314 بودند.

ولي بر روي آرامگاه ايشان سال 1939 نوشته شده كه يعني ايرج ناظريان متولد 1318 مي باشند.

احتمال داره سال تولد كه در روي آرامگاه قيد شده اشتباه باشه و به نظر مياد همان سال 1314 صحيح تر باشد. 

۱۳۹۰/۱۱/۲۵ صبح ۰۲:۰۲
تشکر شده توسط : ژان والژان, سناتور, محمد, Papillon, زبل خان, رزا, لمون, زاپاتا, هایدی, باربوسا
زبل خان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱/۱۳
اعتبار: 23

تشکرها : 2395
( 4043 تشکر در 195 ارسال )
شماره ارسال: #67

امروز عصری شبکه اول سیما فیلم سینمائی"شانس زتدگی" رو پخش کرد که تعداد زیادی از هنرمندان خوب و پیشکسوت کشورمون هم توی اون بازی می کردند که از جمله زنده یادان ،جهانگیر فروهر،منوچهر حامدی،مهدی فتحی،اکبر دودکار......که نقش اول این فیلم بر عهده چنگیز وثوقی بود..و نکته خیلی جالب بازی یکی از دوبلورهای قدیمی و عزیز کشورمون آقای مهدی آرین نژاد بودند که توی این فیلم نقش منفی داشتن و در اواخر فیلم بر اثر منفجر شدن ماشین کشته میشن..

dsc02440 [1600x1200].jpg
dsc02441 [1600x1200].jpg

dsc02439 [1600x1200].jpg
۱۳۹۰/۱۲/۵ عصر ۰۵:۴۴
تشکر شده توسط : پایک بیشاپ, ژان والژان, زاپاتا, حمید هامون, مگی گربه, رزا, لمون, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #68

بصورت اتفاقي كتاب فيلمشناخت ايران نوشته محقق سختكوش عباس بهارلو را تورق مي كردم كه عكسي توجهم را جلب كرد. شايد با وقايع نگاري اين عكس بتوان حداقل اطلاعاتي را درباره  شادروان محمود نوربخش كه يكي از بهترين مكمل گوهاي تاريخ دوبله بوده است را  بدست آورد. متاسفانه بعلت نبودن تاريخ مكتوب درباره دوبلاژ بايستي از حداقل سرنخ ها برخي چيزها را تخمين زد!

اين عكس - كه در كتاب نيز داراي كيفيت پاييني است - مربوط به فيلم داماد ميليونر ساخته سالار عشقي و محصول سال 1338 مي باشد. در عكس ، نيم رخ مرحوم محمود نوربخش پيداست و با كمال تاسف شايد اين تصوير نارسا تنها عكسي است كه از اين دوبلور برجسته وجود دارد. باز خدا را شكر مي كنيم كه همين هم موجود است . بعنوان مثال  از مرحوم حسن عباسي حتي يك تصوير وجود ندارد و يا ما تاكنون نديده ايم .

اما كندوكاو تاريخي ما !

اين فيلم درسال 1338 ساخته شده است . كارگردان آن يكي از نازل سازان دهه 30 و اوايل دهه 40 بود كه فيلمهايش غالبا در قطع 16 ميليمتري و در كوتاهترين زمان ممكن ساخته و اكران مي شدند. مي گويند سالار عشقي دوربينش را در كاباره هاي تهران مي كاشته و چند رقص و آواز از خوانندگان و رقاصه هاي معروف ثبت و ضبط مي كرده و جا و بيجا در لابلاي نماها قرار مي داده است . مهوش خواننده و رقاصه معروف دهه 30 يكي از پاي ثابت هاي اين روند بنجل سازي عشقي بوده است .

درتيتراژ فيلم نام محمود نوربخش بعنوان سرپرست گويندگان و بازيگر نقش مكمل ثبت شده است . بنابراين محمود نوربخش مي بايست حداقل سه - چهارسال قبل از اين فيلم كارگويندگي را آغاز كرده باشد كه در اين جا به مقام سرپرستي دوبله رسيده است . يعني در حدود سالهاي 1334 - 35 و به روايتي معاصر كساني چون احمد رسو لزاده ، عطا الله كاملي ، عزت ا... مقبلي و... بوده است . احتمالا علت دعوت نوربخش توسط سالار عشقي - كه شم تجاري خوبي داشته -  شهرت صداي او و فعاليتهايش در دوبله بوده است . بنابر اين شواهد محمود نوربخش حدودا بايد متولد بين سالهاي 1309 تا 1311 بوده باشد - همانند همكاران هم عصرش - و در هنگام مرگ در سال 1355چهل و اندي سال سن داشته است .

متاسفانه اكبر مناني در كتاب خود ، او را از گويندگان دهه 40 و 50 بشمار آورده كه با اين توصيفات قطعا اطلاعات آن اشتباه است . در ويژه نامه هاي ماهنامه فيلم هم فقط تاريخ فوت ايشان ذكر شده است و به زمان  شروع كار او در دوبله و سالروز تولدش هيچ اشاره اي نشده است.

و اي كاش تاريخ دوبله داراي منابعي موجه ، مكتوب و كارآمد بود و هرگز نيازي به رمزگشايي و اين قبيل جستجوها نداشت!

۱۳۹۰/۱۲/۱۸ عصر ۰۵:۵۵
تشکر شده توسط : گرتا, سناتور, ژان والژان, Papillon, پاشنه طلا, حمید هامون, بانو, پدرام, دلشدگان, مگی گربه, Classic, رزا, dered, لمون, هایدی, ژنرال, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #69

(۱۳۹۰/۱۲/۱۸ عصر ۰۵:۵۵)زاپاتا نوشته شده:  

اين عكس - كه در كتاب نيز داراي كيفيت پاييني است - مربوط به فيلم داماد ميليونر ساخته سالار عشقي و محصول سال 1338 مي باشد. در عكس ، نيم رخ مرحوم محمود نوربخش پيداست و با كمال تاسف شايد اين تصوير نارسا تنها عكسي است كه از اين دوبلور برجسته وجود دارد. باز خدا را شكر مي كنيم كه همين هم موجود است

در كتاب تاريخ سينماي ايران نوشته جمال اميد عكسي از پشت صحنه دوبله فيلم بيوه هاي خندان ساخته نظام فاطمي ( محصول 1340) چاپ شده كه در ذيل عكس از راست به چپ نام  شادروانان عبدا... بوتيمار ، دكتراسماعيل كوشان و نظام فاطمي ذكر شده است اما نفر چهارم را مشخص نكرده كه به احتمال قوي ايشان مرحوم محمود نوربخش است .

۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۲:۵۲
تشکر شده توسط : ژان والژان, سناتور, بانو, پاشنه طلا, حمید هامون, دلشدگان, مگی گربه, رزا, dered, لمون, هایدی, باربوسا
پایک بیشاپ آفلاین
سردسته این گروه خشن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۶
اعتبار: 21

تشکرها : 1157
( 840 تشکر در 66 ارسال )
شماره ارسال: #70

(۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۵:۰۶)سناتور نوشته شده:  

این دو تا عکس از مرحوم علی عباسی هست که دوستان می گفتند عکسی از ایشون پیدا نکردن.

البته یکیشون رو قبلا اینجادیده بودم .

سناتور عزیز :) کسی که عکسی ازش پیدا نشده حسن عباسی گوینده مورچه، بازرس و گروچو مارکس است. عکسی که در شماره 145 ماهنامه فیلم چاپ شده مربوط به علی عباسی که ظاهرا تهیه کننده سینما و تلویزیون بوده.

http://www.sourehcinema.com/People/Peopl...http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?id=13

هر کی جم خورد، بکشش!
۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۶:۳۳
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, ژان والژان, سناتور, دلشدگان, رزا, dered, لمون, باربوسا
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #71

(۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۶:۳۳)پایک بیشاپ نوشته شده:  

(۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۵:۰۶)سناتور نوشته شده:  

این دو تا عکس از مرحوم علی عباسی هست که دوستان می گفتند عکسی از ایشون پیدا نکردن.

البته یکیشون رو قبلا اینجادیده بودم .

سناتور عزیز :) کسی که عکسی ازش پیدا نشده حسن عباسی گوینده مورچه، بازرس و گروچو مارکس است. عکسی که در شماره 145 ماهنامه فیلم چاپ شده مربوط به علی عباسی که ظاهرا تهیه کننده سینما و تلویزیون بوده.

http://www.sourehcinema.com/People/Peopl...http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?id=13

حقیقت من خودم هم یک مقدار شک داشتم چون من هم همیشه  حسن عباسی شنیده بودم.

۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۹:۳۵
تشکر شده توسط : زاپاتا, رزا, dered, لمون, Memento, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39

تشکرها : 2215
( 5890 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #72

(۱۳۹۰/۱۱/۲۴ عصر ۰۸:۵۸)سناتور نوشته شده:  

دوست عزیز با تشکر از شما به خاطر دادن آدرس فرزند مرحوم ناظریان.حقیقتا من دیشب کنجکاو شدم و به ایشون گفتم که آرامگاه پدرشون کجا هست و ایشون هم فکر کنم همین تازگیها و شاید هم همین امروز عکسی رو از ارامگاه پدرشون گرفتند و فرستادند یک چیزی تو عکس هست که تاریخ تولد ایرج ناظریان1939 قید شده که فکر کنم بشه 1317 در صورتی که ماهمه فکر میکردیم ایشون متولد 1314 هستنددر ضمن در همین آدرسی که شما از ایشون دادید چند تا عکس از مرحوم ناظریان گذاشتند که دیشب نبود و فکر کنم اونها رو هم امروزگذاشتند.من از ایشون دعوت کردم که بیان تو سایت ما عضو بشن و فعالیت کنند خدا کنه جواب مثبت بدن

به هر حال دوستانی که علاقه مندهستند می تونند تصاویری از زنده یاد ناظریان رو اوجا ببینند.

قبلاً از ایشون دعوت کردم همینطور منصور هم دعوتشون کرده و به من که جواب مثبت دادو خیلی خوشحال شد . گذاشتیم به عهده خودش هر وقت دوست داشت وارد کافه بشود

هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۹۰/۱۲/۲۰ صبح ۱۰:۵۸
تشکر شده توسط : گرتا, نیومن, ژان والژان, سناتور, Papillon, رزا, dered, لمون, شارینگهام, جیمز باند, Memento, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

شماره ارسال: #73

(۱۳۹۰/۱۱/۲۵ صبح ۰۲:۰۲)ايرج نوشته شده:  

با تشكر از محمد عزيز و senatore گرامي

تا جايي كه اطلاع دارم و همه منابع هم به آن اشاره كردند ايرج ناظريان فقيد متولد سال 1314 بودند.

ولي بر روي آرامگاه ايشان سال 1939 نوشته شده كه يعني ايرج ناظريان متولد 1318 مي باشند.

احتمال داره سال تولد كه در روي آرامگاه قيد شده اشتباه باشه و به نظر مياد همان سال 1314 صحيح تر باشد. 

از نظر من هر دو تاریخ صحیح است

زنده یاد ایرج ناظریان هم ناگزیر دو تا شناسنامه داشته شناسنامه شاهی(سجل شیر و خورشید) و شناسنامه جمهوری اسلامی و بدلایلی تاریخ تولد ایشان توی شناسنامه دوم سه یا چهار سال جوان تر شده

اصل با شناسنامه مقدم هست که همون 1314 باشه ولی هر دو سندیت دارد و درست است مثل همفری بوگارت که دوتا تاریخ تولد دارد

۱۳۹۰/۱۲/۲۲ عصر ۰۷:۳۶
تشکر شده توسط : Papillon, ژان والژان, مگی گربه, پدرام, رزا, لمون, شارینگهام, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #74

گشتي در سايت بهشت زهرا مي زدم و نام چند دوبلور درگذشته را جستجو كردم كه سالها قبل از بوجود آمدن قطعه هنرمندان در قطعه هاي ديگر دفن شده اند، اميدوارم دوستاني كه در مركز هستند در وقت مناسب سري به به مزار آنها زده و فاتحه اي نثار روح انها نمايند.

----------------------------------------------------------

آذر دانشي ( بانام كامل آذردخت دانشي كرماني) / نام پدر : ابراهيم/ تاريخ دفن : 1368/01/20

قطعه : 111 /رديف : 64/ شماره 53

-----------------------------------------------------------

عزت الله مقبلي / نام پدر : اسدالله / تاريخ دفن :1367/10/22/ قطعه 12/رديف18/شماره 5

-----------------------------------------------------------

در سال 1359 دو نفر بنام مشترك حسن عباسي فوت كرده اند كه احتمالا يكي از آنها دوبلور معروف است( كه البته بهتر است سري به هردو زد)

1- تاريخ دفن : 1359/02/28 قطعه 23/رديف 38/شماره 25

2- تاريخ دفن : 1359/07/07 قطعه 89/ رديف 134/ شماره 26

البته نامهاي ديگري مانند محمدباقرتوكلي و محمود نوربخش راهم جستجو كردم كه با تاريخهاي موجود در منابع تفاوت دارد . مثلا يكنفر محمود نوربخش درگذشته بسال 1353 وجود دارد كه با تاريخ 1355 ذكر شده در كتابها متفاوت است.يا محمد باقر توكلي در گذشته به سال 1360بوده كه در اين سايت 1361 وجود دارد و مشخص نيست كه ايشان است يا خير. البته با توجه به عدم محدوديت در دفن اموات در ان سالها شايد در آرامگاههاي ديگر بخاك سپرده شده باشند.

۱۳۹۱/۱/۲۳ صبح ۰۶:۳۶
تشکر شده توسط : soheil, اسکارلت اُهارا, Papillon, سناتور, ژان والژان, مگی گربه, ایرج, رزا, دلشدگان, dered, لمون, هایدی, شارینگهام, باربوسا
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #75

(۱۳۹۱/۱/۲۳ صبح ۰۶:۳۶)زاپاتا نوشته شده:  

البته نامهاي ديگري مانند محمدباقرتوكلي و محمود نوربخش راهم جستجو كردم كه با تاريخهاي موجود در منابع تفاوت دارد . مثلا يكنفر محمود نوربخش درگذشته بسال 1353 وجود دارد كه با تاريخ 1355 ذكر شده در كتابها متفاوت است.يا محمد باقر توكلي در گذشته به سال 1360بوده كه در اين سايت 1361 وجود دارد و مشخص نيست كه ايشان است يا خير. البته با توجه به عدم محدوديت در دفن اموات در ان سالها شايد در آرامگاههاي ديگر بخاك سپرده شده باشند.

با تشکر از شما به خاطر این جستجوی با ارزش در مورد محمد باقر توکلی .اگر ایشون همون دوبلور پیرمردهای توی فیلم های کارتون باشند تا پایان نیمه اول صدای دوبله ایشون رو تو کارتون های دهه60 دیده یشه مثل کارتون حنادختری درمزرعه.

۱۳۹۱/۱/۲۳ عصر ۰۹:۴۲
تشکر شده توسط : زاپاتا, رزا, dered, لمون, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #76

متاسفانه با توجه به اينكه تاريخ دوبله مدون و براساس مستندات كافي نيست خيلي نمي توان به اطلاعات موجود اتكا كرد. شايد تاريخ فوت مرحو م توكلي سال 61 هم بوده باشد كه ما فقط بر اساس خاطرات جسته و گريخته گويندگان اين اطلاعات را دريافته ايم و با توجه به مكتوب نبودن اطلاعات در صحت و سقم برخي از بيوگرافي ها مي توان ترديد كرد. اينكه يكي از قديميترين سنديكاها يك بيوگرافي كامل از اعضايش نداشته باشد حسرتي بزرگ برايمان باقي مي گذارد.

صداي پيرمرد كارتون حنا و همچنين بلفي و لي لي بيت ، نقشهاي فرعي سفرهاي كومان و برخي از پيرمردهاي كارتونهاي  ديگر دهه 60و اوايل دهه 70 متعلق به مرحوم عزت الله گودرزي است كه متاسفانه اين گوينده فقيد و بيشتر كارتون گوي  تاريخ دوبله با اينكه تا اوايل دهه 80 هم فعال بوده ، مهجور مانده است

ضمنا در جستجوهايم نشاني از محل آرامگاه مرحوم مهدي آژير پيدا كردم

مهدي آژير/ فرزند علي محمد/تاريخ خاكسپاري : 66/12/16  - قطعه 102/رديف72/شماره14

باتشكر از سناتور عزيز

۱۳۹۱/۱/۲۴ صبح ۰۶:۱۱
تشکر شده توسط : ژان والژان, Papillon, راسل کرو, سناتور, دانتس, مگی گربه, بهزاد ستوده, رزا, دلشدگان, لمون, هایدی, شارینگهام, باربوسا
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #77

با تشکر از زاپاتای عزیز .می خواستم ببینم نمونه صدایی از مرحوم محمد باقر توکلی یا عکسی از ایشون موجود هست.؟

۱۳۹۱/۱/۲۴ عصر ۰۸:۵۲
تشکر شده توسط : رزا, لمون, باربوسا
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #78

(۱۳۹۱/۱/۲۴ عصر ۰۸:۵۲)سناتور نوشته شده:  

با تشکر از زاپاتای عزیز .می خواستم ببینم نمونه صدایی از مرحوم محمد باقر توکلی یا عکسی از ایشون موجود هست.؟

همانطور كه دوستان كافه هم قبلا نوشته اند مرحوم محمدباقرتوكلي در دو فيلم از آثار قبل از انقلاب عباس كيارستمي بازي كرده است كه يكي از آنها از فيلمهاي نيمه بلند كانون پرورش فكري و ديگري   فيلم  گزارش از آثار سينمايي ايشان به تهيه كنندگي بهمن فرمان آرا و محصول 1356 مي باشد كه با توجه به ذكر نام زنده ياد توكلي  در ديواركوب فيلم ، قاعدتا مي بايست در اين فيلم نقش كليدي داشته باشند . البته در جايي هم عكسي از ايشان حين دوبله فيلم ديده ام كه اگر پيدايش كردم حتما خواهم گذاشت. در ضمن دوسه فروشگاه اينترنتي هم اين فيلم را در معرض فروش گذاشته اند كه البته با توجه به سوابق بعضا تاريك برخي از آنها احتمال دارد پس از خريد با يكي از اكشنهاي زيرنويس دار مواجه شويد! البته با توجه به قيمت 2000 توماني اين فيلم ، ارزش ريسك دارد!

۱۳۹۱/۱/۲۵ صبح ۰۸:۱۰
تشکر شده توسط : Papillon, سناتور, ژان والژان, بهزاد ستوده, مگی گربه, رزا, لمون, ژنرال, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

شماره ارسال: #79

(۱۳۹۱/۱/۲۳ عصر ۰۹:۴۲)سناتور نوشته شده:  

(۱۳۹۱/۱/۲۳ صبح ۰۶:۳۶)زاپاتا نوشته شده:  

با تشکر از شما به خاطر این جستجوی با ارزش در مورد محمد باقر توکلی .اگر ایشون همون دوبلور پیرمردهای توی فیلم های کارتون باشند تا پایان نیمه اول صدای دوبله ایشون رو تو کارتون های دهه60 دیده یشه مثل کارتون حنادختری درمزرعه.

مرحوم محمدباقر توکلی در فیلم گوزنها (مسعود کیمیایی)بجای مرحوم نعمت گرجی حرف زده

۱۳۹۱/۱/۲۶ صبح ۱۱:۵۷
تشکر شده توسط : Papillon, زاپاتا, سناتور, مگی گربه, رزا, لمون, ژنرال, باربوسا
بانو آفلاین
مدیر داخلی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۳۱
اعتبار: 63

تشکرها : 7909
( 3540 تشکر در 125 ارسال )
شماره ارسال: #80

(۱۳۹۱/۳/۴ عصر ۰۴:۱۹)دانتس نوشته شده:  

پس از آزادسازی خرمشهر گوینده ای که همیشه اخبار پیروزی عملیات را در رادیو و تلویزیون اعلام میکرد، با صدایی که از هیجان می لرزید همراه با مارش نظامی گفت:

شنوندگان عزیز توجه فرمائید، شنوندگان عزیز توجه فرمائید، خونین شهر، شهر خون آزاد شد.

به این قسمت گوش کنید.

http://www.4shared.com/mp3/DuZh194h/___.html

چند بار تلویزیون چهره ایشان را نشان داد. گوینده این متن چه کسی بود؟ کسی از دوستان عکسی از ایشان دارد؟

این عکس را چند سال قبل روز سوم خرداد -که مرتبا در همۀ شبکه ها ماجرای فتح خرمشهر روایت می شد- با تلفن همراه از صفحۀ تلویزیون برداشتم... به خاطر کیفیت پایین عکس عذرخواهی می کنم.

همانطور که دوستان اشاره کردند آقای محمود کریمی گویندۀ آن خبر مشهور بودند....

مریم هروی
۱۳۹۱/۳/۲۳ عصر ۰۴:۱۴
تشکر شده توسط : راتسو ریــزو, مگی گربه, دانتس, ژان والژان, چارلز کین, اسکارلت اُهارا, Papillon, سروان رنو, پایک بیشاپ, زبل خان, rahgozar_bineshan, پدرام, دزیره, اسپونز, Classic, رزا, زاپاتا, لمون, شارینگهام, ژنرال, باربوسا
ارسال پاسخ