[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تکنولوژی و سینما
نویسنده پیام
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۳۱
اعتبار: 49

تشکرها : 1957
( 4239 تشکر در 288 ارسال )
شماره ارسال: #1
تکنولوژی و سینما

به بخش "تکنولوژی و  سینما" خوش آمدید!

- چشمتان به انبوه DVD هایی است که سال ها با خون دل گردآوری نموده اید و شنیده اید که یک دیسک تا پنج سال بیشتر عمر نمی کند، چه باید کرد؟:ccco

- سیستم شما به ویروس آلوده شده و فایل های خود راپیدا نمی کنید.:eee2

- می خواهید یک تکه از فیلمی با فرمت MKV را برش بزنید و در جایی دیگر از استفاده نمایید.rrrr:

- فیلمی را می خواهید در جایی پخش نمایید اما یک صحنه ی آن باید حذف شود.zzzz:

- دنبال تهیه ی دوربینی هستید تا یک فیلم کوتاه تهیه نمایید.idont

- فیلم سه بعدی چیست؟ داستان سه بعدی کردن فیلم تایتانیک چیست؟ مگر می شود یک فیلم قدیمی را سه بعدی نمود؟:huh:

- قرار است یک دستگاه پخش فیلم تهیه نمایید، این دستگاه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟shakkk!

- یک لپ تاپ خوب برای پخش فیلم کدام است؟

- عکسی را برای آپلود آماده نموده اید اما حجم آن زیاد است و دوست دارید آدرس سایت و آرم کافه روی آن نقش ببندد. (راستی کافه چرا آرم ندارد؟)

- دنبال جایی در اینترنت هستید تا فایل های سنگین خود را در آن جا آپلود نموده و لینک آن را در اختیار دوستان قرار دهید و از دیدن شمارنده و نوشتن کپچا خوشتان نمی آید.

- چگونه فیلم VHS خود را کپچر نمایم؟

- می خواهم صدای یک فیلم VCD قدیمی را استخراج کنم، بهترین نرم افزار استخراج و ویرایش صدای فیلم کدام است؟

- و هزاران پرسش تکنیکی دیگر

- دوستانی که با نوشتن نامه پرسش هایی را می پرسیدند اکنون می توانند اینجا سوالات خود را بیان کنند.

- دوستانی که دیدگاه ها و تجربه های ویژه ی تکنیکی را کسب کرده اند، آن ها را در اختیار کافه بگذارند.

- مدیران ارجمند، تمام نکته های پراکنده در کافه را با عناوین یاد شده به این بخش منتقل نمایند.

ارادتمند: کاپیتان اسکای
۱۳۹۰/۱۱/۲۰ عصر ۰۶:۴۱
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : گرتا, اسکورپان شیردل, راتسو ریــزو, ممل آمریکایی, جیسون بورن, ژان والژان, بانو, زاپاتا, رزا, چارلز کین, الیشا, دزیره, Papillon, اتان ادواردز, زرد ابری, ولگرد کوچک, dered, واتسون, Memento
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #2
آپلود و راه کار آن!

آپلود!

برای خودش معضلیه!

سایت هایی که یا باید بیست سی ثانیه یا بیشتر علاف بشی، کپچا پُر کنی، منت بکشی، هزار جور تبلیغ کنن و منت بزارن سرت. آخرش هم یه صفحه بیاد که  File Not Found

کافه هم که تنها آپلود  عکس رو می پذیره!

راه کار چیه؟

خیلی ساده

به سایت زیر بروید.

به راحتی ثبت نام کنید (نخواستید نیازی نیست، باشه بهتره!)

یه دنیا فایل رو با هر فرمتی بفرستید و کاربرای شما بی هیچ منتی اونها رو دریافت کنن.

مدیا فایر

http://www.mediafire.com

حالشو ببرین!

۱۳۹۰/۱۱/۲۰ عصر ۱۰:۰۹
تشکر شده توسط : ممل آمریکایی, ژان والژان, زاپاتا, رزا, الیشا, اسکورپان شیردل, دزیره, Papillon, اتان ادواردز, زرد ابری, dered, واتسون
جیسون بورن آفلاین
تحت تعقیب
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۷/۱۵
اعتبار: 22

تشکرها : 1438
( 1644 تشکر در 83 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: تکنولوژی و سینما

با سلام خدمت کاپیتان عزیز

و با امید به اینکه  دوستان بتوانند در این تاپیک جواب سوالات زیاد ما را بدهند

با اجازه بنده سوال اول را می پرسم

چندی پیش فیلم سه روز کندور را با کیفیت 720p دانلود کردم و برای آنکه بتوانم فیلم را به صورت دوبله ببینم نسخه ای که از شبکه 4 پخش شده بود را دانلود کرده و صدای دوبله را از آن جدا کردم ولی مشکلی که وجود دارد این است که نسخه اصلی زمانش 1:57:23 است ولی نسخه دوبله 1:19:00 است حالا برای آنکه بتوانم صدای دوبله و جاهایی که سانسور شده را با نسخه اصلی  هماهنگ کنم چه کاری باید انجام دهم؟

۱۳۹۰/۱۱/۲۰ عصر ۱۱:۲۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زاپاتا, رزا, بانو, الیشا, سناتور, اتان ادواردز, زرد ابری, dered
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #4
سینک دو صدا با یکدیگر

(۱۳۹۰/۱۱/۲۰ عصر ۱۱:۲۵)جیسون بورن نوشته شده:  

برای آنکه بتوانم صدای دوبله و جاهایی که سانسور شده را با نسخه اصلی  هماهنگ کنم چه کاری باید انجام دهم؟

درود بر جیسون بزرگوار

راه های زیادی برای این کار موجود است

لازم است که بدانیم که تدوین در روزگار ما خطی نیست، بلکه غیرخطی است.

در تدوین غیرخطی شما می توانی از چندین ترک صوتی و تصویری (گاهی تا 99 ترک) بر روی هم استفاده نمایی. این یعنی این که می توانی دو یا چند لایه ی صوتی و تصویری را بر روی هم قرار دهی و آن ها را با کمک یکدیگر تدوین نمایی.

1- Adobe Audition

نرم افزار کار با صدای Adobe Audition3 یکی از برترین نرم افزارهای کار با صدا می باشد. این نرم افزار قابلیت MultiTrack دارد. برای همین به راحتی دو لایه ی صوتی را بر روی هم قرار می دهی و از آن جا که با Waveform روبرو هستی و شکل موج و کوتاهی و بلندی آن را می بینی و صدا را هم می شنوی می توانی صداها را با یکدیگر سینک نمایی و سپس خروجی بگیری.

خوبی این نرم افزار این است که در منوی فایل گزینه ای به نام Open Audio From Video دارد (در حالت Edit)که با کمک آن می توانی صدا را از فایل تصویری آن جدا و وارد برنامه نمایی.

Audition3 همچنین قابلیت سینک کردن با تصویر را هم دارد. به این منظور از گزینه ی Insert گزینه ی Video Track را فعال کن و فایل تصویری را هم در یک ترک جداگانه اضافه کن.

Audition توانایی بالا بردن کیفیت صدا و حذف نویز را نیز دارد. به این منظور از منوی Effect وارد گزینه های Restoration بشو و تغییرات لازم را انجام بده.

درباره ی بهبود صدا در Audition در اینجا توضیحات لازم را داده ام.

دو نسخه ی خوب Audition3 و نیز Adobe Audition CS5 موجود است که می توانی آن ها را نصب و استفاده نمایی.

کار با این نرم افزار ارزشمند بسیار شیرین و دلچسب است و از آن خسته نخواهی شد.

2- نرم افزارهای تدوین فیلم

Ulead Video Studio - Adobe Premiere - ...

این نرم افزارها هم به دلیل استفاده از چندین ترک به خوبی قادر به این کار می باشند.

در هر دو صورت باید مدتی با این گونه نرم افزارها سرو کله بزنی و فوت و فن آن ها را فرابگیری.

دوستان اگر راه کارهای دیگری را می دانند، این بحث را ادامه بدهند و تجربه هایشان را در اختیار دیگران قرار دهند.

۱۳۹۰/۱۱/۲۱ صبح ۱۲:۰۶
تشکر شده توسط : جیسون بورن, زاپاتا, رزا, گرتا, بانو, ممل آمریکایی, الیشا, ترومن بروینک, Papillon, اتان ادواردز, زرد ابری, dered
جیسون بورن آفلاین
تحت تعقیب
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۷/۱۵
اعتبار: 22

تشکرها : 1438
( 1644 تشکر در 83 ارسال )
شماره ارسال: #5
RE: سینک دو صدا با یکدیگر

(۱۳۹۰/۱۱/۲۱ صبح ۱۲:۰۶)کاپیتان اسکای نوشته شده:  

برای آنکه بتوانم صدای دوبله و جاهایی که سانسور شده را با نسخه اصلی  هماهنگ کنم چه کاری باید انجام دهم؟

خوبی این نرم افزار این است که در منوی فایل گزینه ای به نام Open Audio From Video دارد (در حالت Edit)که با کمک آن می توانی صدا را از فایل تصویری آن جدا و وارد برنامه نمایی.

Audition همچنین قابلیت سینک کردن با تصویر را هم دارد. به این منظور از گزینه ی Insert گزینه ی Video Track را فعال کن و فایل تصویری را هم در یک ترک جداگانه اضافه کن.

برای راهنمایی خوبتان بسیار متشکرم

بنده نسخه ACS5.5 را نصب کردم ولی این دو مطلب را که در بالا توضیح داده اید را متوجه نشدم .یعنی چگونه قسمت فایل را در حالت Edit قرار دهم تا گزینه Open Audio From Video پیدا شود؟

و در مورد دوم جلوی گزینه Insert فقط دو گزینه Info Multitrack Session و ...Silence وجود دارد و Video Track دیده نمی شود.

۱۳۹۰/۱۱/۲۱ صبح ۰۸:۱۰
تشکر شده توسط : رزا, کاپیتان اسکای, الیشا, اتان ادواردز, زرد ابری, dered
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #6
استخراج صدا با Jet Audio

(۱۳۹۰/۱۱/۲۱ صبح ۰۸:۱۰)جیسون بورن نوشته شده:  

بنده نسخه ACS5.5 را نصب کردم .یعنی چگونه قسمت فایل را در حالت Edit قرار دهم تا گزینه Open Audio From Video پیدا شود؟

و در مورد دوم جلوی گزینه Insert فقط دو گزینه Info Multitrack Session و ...Silence وجود دارد و Video Track دیده نمی شود.

این دو گزینه تنها در نسخه ی Audition3 قابل مشاهده و استفاده هستند و نمی دانم چرا در CS5 حذف و یا جابجا شده اند.

برای استفاده از ترک ویدیو در Audition CS5 منوی Multitrack سپس، ، Track و Add Video Track استفاده نمایید.

هنوز نتوانسته ام شیوه ی وارد نمودن فایل صوتی از ویدیو را در CS5 پیدا نمایم. این کار در نسخه ی 3 آسان است و همان مسیری است که گفتم. برای همین یک راه ساده برای استخراج فایل صوتی پیشنهاد می کنم:

Jet Audio

این نرم افزار بامزه و قدیمی به راحتی فایل های ویدیویی را از منوی Convert  و سپس Video تبدیل می کند. نکته ی جالب این که در بخش Output Setting و سپس File Format می توانید تنها Audio فیلم مورد نظر را استخراج کنید.

پس اگر به مشکل برخوردید می توانید از Jet Audio برای استخراج صدا استفاده نمایید.

با نرم افزار ساده ای همانند Ulead Video Studio هم می توان به صورت تصویری کار سینک صدا را انجام داد. مهم آن است که کدام نرم افزار به دست شما بچسبد. Premiere، ادیوس، پیناسل، آودیشن، ... .

در کار با نرم افزارها همانند یک فوتبالیست سمج و همانند یک جهانگرد کنجکاو باشید. باور داشته باشید که همیشه راهی برای حل مشکل وجود دارد فقط پیدا نمودن آن نیاز به کنکاش و کلنجار با نرم افزارها را دارد.

پیروز باشید!

۱۳۹۰/۱۱/۲۱ صبح ۱۱:۰۵
تشکر شده توسط : گرتا, بانو, ترومن بروینک, ممل آمریکایی, الیشا, Papillon, اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered, واتسون
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #7
ماجرای شما و فیلم های دوستتان!

روز- داخلی - خانه ی دوست

به خانه ی یکی از دوستانتان رفته اید. در کامپیوترش فیلم های قشنگی دارد. فلشتان را در می آورید تا تعدادی از فیلم ها را برای خود کپی کنید. نگران ویروس هستید. چشمتان به ضد ویروس نود32  می افتد و خیالتان راحت می شود.

شب - داخلی - خانه

پای کامپیوتر نشسته اید و ماتم گرفته اید. آن چه در فلش هست تعدادی فایل های تحت داس است و دیگر هیچ! یک ویروس نامرد همه ی فایل های شما را تبدیل به فایل اجرایی نموده است. ضد ویروستان نفس نمی کشد، انگار نه انگار!

بیشتر دل نگران فایل های پایان نامه اتان هستید که حالا دیگر نیست. ناگهان جرقه ای به ذهنتان می زند! نکند فایل های من پنهان شده باشند.

از منوی Tools گزینه ی Folder Options را می زنید. از زبانه ی View تیک Show Hidden Files را می زنید... نفستان را در سینه حبس می کنید. نه....! خبری نیست.

چاره ای نیست. باید فلش را فرمت نمایید تا بیش از این دردسرساز نشود.

دست نگه دارید.

دوباره به مسیر قبلی باز گردید:

Tools- folder Options> view

این بار تیک این گزینه را هم بردارید

Hide Protected Operating System Files (recommended

ناگهان چشمتان به جمال فایل های پنهان شده اتان روشن می شود.

این ویروس قدیمی که به روز رسانی شده است پوشه های شما را به شکل فایل های (Protected Operating System) در می آورد و سیستم با داشتن این تیک این گونه فایل ها را جهت جلوگیری از تخریب احتمالی به دست کاربر پنهان می کند.

خوب نفس عمیقی بکشید. عرق سر و صورتتان را خشک کنید.shrmmm!

اول از همه یک ضد ویروس خوب و به روز

چی خوبه؟

آیا ضد ویروس خود را خریده اید؟

اگر نخریده اید به سراغ ضد ویروس های رایگان (Free) بروید و بهتر از همه Avira

Avira Free یکی از بهترین ضد ویروس هایی است که امروز می شناسم.

... به روزترین نسخه ی آن را از خود سایت آویرا دانلود نمایید. راستش از نرم افزارهای آلمانی خوشم می آید، مثل ماشین های آلمانی است.

آدرس آویرا بخش نرم افزار رایگان:

http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

این نرم افزار را هر روز به رایگان و بدون نیاز به کلید یا هر چیز دیگر دانلود نمایید و خیالتان از هر بابت راحت باشد.

هیچ ضد ویروسی بهترین نیست، همیشه ویروس های جدیدی هستند که تا به شرکت های ضد ویروس برسند و شناسایی شوند و آپدیت های ضد آن برای دانلود آماده شود کار خود را می کنند. برخی از ویروس ها مانند ویروس بالا تنها بر روی فلش ها و هارددرایوهای اکسترنال عمل می کنند. پس با دیدن سالم بودن سیستم دوستتان خیلی دلتان را خوش نکنید. خوبی کار این است که ویروس های امروزی خطرناک نیستند :eee2و اگر کمی حرفه ای تر باشید می توانید با دست آن ها را ناکار کنید. به شرط آن که به جای My Computer از محیط CMD شبیه Dos و یا نرم افزارهای قوی و جالبی همانند Winnc ،درایوها و پوشه های خود را چک نمایید.

با آخرین آپدیت آویرا این ویروس نابود خواهد شد اما پوشه های شما همچنان پنهان خواهند ماند. پوشه های جدیدی با همان نام ها در درایو دیگر ایجاد نمایید و فایل های درون پوشه ها را در آن کپی نمایید. مواظب فایل هایی که نمی شناسید باشید.

نیم روز آدینه ی همگی خوش!

۱۳۹۰/۱۱/۲۱ عصر ۰۴:۰۶
تشکر شده توسط : ترومن بروینک, سروان رنو, اسکورپان شیردل, Papillon, الیشا, چارلز کین, گرتا, Classic, ممل آمریکایی, بانو, اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered, واتسون
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #8

با سلام خدمت کاپیتان عزیز

و با امید به اینکه  دوستان بتوانند در این تاپیک جواب سوالات زیاد ما را بدهند

با اجازه بنده سوال اول را می پرسم

چندی پیش فیلم سه روز کندور را با کیفیت 720p دانلود کردم و برای آنکه بتوانم فیلم را به صورت دوبله ببینم نسخه ای که از شبکه 4 پخش شده بود را دانلود کرده و صدای دوبله را از آن جدا کردم ولی مشکلی که وجود دارد این است که نسخه اصلی زمانش 1:57:23 است ولی نسخه دوبله 1:19:00 است حالا برای آنکه بتوانم صدای دوبله و جاهایی که سانسور شده را با نسخه اصلی  هماهنگ کنم چه کاری باید انجام دهم؟

دوست عزیز اگر تایم زمانی فیلم شما با تصویر یکی نیست میتونید یک مقدار صدای اصلی فیلم رو ضبط کنید و به فیلم بچسبونید.

من الان خودم چند تا فیلم دوبله قدیمی رو صداهاشون رو جدا کردم و با نرم افزار mkvtoolinx که نرم افزار کم حجمی هست فیلم با کیفیت mkv رو به همراه صدای دوبله فیلم به هم می چسبونم واقعا هم دیدن فیلم قدیمی با این کیفیت لذت داره.

براي چسبوندن صداي دوبله به فيلم mkv نرم افزار mkvmerge GUI رو از لينک زير دان کنید که در کمتر از5 دقيقه  فيلم رو به صداي دوبله فيلم مي چسبونيد
فقط بايد تايم صدا و فيلم يک اندازه باشه.من خودم الان همين کار رو انجام ميدم.
شما ابتدا از سر برگ input گزينه add رو بزنيد وفيلم رو لود کنيد دوباره add رو بزنيد و صداي فيلم رو بگذاريد
 اون وقت مي بينيد که هر دو فيلم وزبان به شما نشون داده ميشه ،
سپس در قسمت general track option مي تونيد از گزينه option در قسمت language قسمتpersian رو انتخاب کنيد
و در آخر هم start muxing رو بزنيد و فايل رو در جايي ذخيره کنيد .
فايل خروجي از لحاظ کيفيت دقيقا با فيلم اصلي شما يکي هست و به هيچ عنوان کيفيت افت نمي کنه
حتي شما مي تونيد با اين برنامه زيرنويس هم به فيلم اضافه کنيد يا پاک کنيد.

لينک پايين هم آدرس محل دانلود

http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix

۱۳۹۰/۱۱/۲۱ عصر ۱۱:۲۸
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, گرتا, جیسون بورن, Papillon, اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered, واتسون
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #9
آشنایی با خانواده ی MEGUI

(۱۳۹۰/۱۱/۲۱ عصر ۱۱:۲۸)senatore نوشته شده:  

من الان خودم چند تا فیلم دوبله قدیمی رو صداهاشون رو جدا کردم و با نرم افزار mkvtoolinx که نرم افزار کم حجمی هست فیلم با کیفیت mkv رو به همراه صدای دوبله فیلم به هم می چسبونم واقعا هم دیدن فیلم قدیمی با این کیفیت لذت داره.

دوست گرامی با سپاس از شما

باید بگویم بهترین انتخاب را داشته اید. این نرم افزار از خانواده ی MEGUI می باشد که بهترین نرم افزار مبتنی بر استاندارد  MPEG-4 است.

MPEG-4 و زیر مجموعه ی آن MKV که در رقابت با Xvid و زیر مجموعه ی آن Divx (بخوانید دیوِکس) تولید شد و کیفیت بالا و حجم بسیار پایینی نسبت به رقیب خود دارد.

- آخرین نسخه ی MEGUI را برای تبدیل نمودن فیلم ها به فرمت Mpeg-4 و MKV از اینجا دانلود نمایید.

http://www.mediafire.com/?zmf1oydjzjy

اصل فایل حجم بسیار کمی دارد اما اگر آن را آپدیت نمایید سقف دانلود شما به بیش از صد مگ خواهد رسید. (برای حجم آپدیت به خاطر داشته باشید.)

- امکانات مورد نیاز و جانبی و راهنمایی های لازم را از اینجا دریافت کنید:

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=96032

آموزش کامل تصویری را به زبان فارسی از اینجا دریافت نمایید:

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=526905

نکته اینجاست که نمی توان با این نرم افزار ویرایش غیرخطی داشت و به عنوان مثال صدا و تصویر را بر هم منطبق نمود اما برای چسباندن صدا به تصویر و گرفتن خروجی با کیفیت بالا و حجم کم عالی است.

۱۳۹۰/۱۱/۲۲ صبح ۰۱:۴۴
تشکر شده توسط : ژان والژان, اسکورپان شیردل, سناتور, ترومن بروینک, ممل آمریکایی, Papillon, اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered, واتسون
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #10

من الان تنها مشکلی که دارم این هست که بعضی فیلمها که ازلحاظ تایم مثلا 5 ثانیه اختلاف دارند رو چطور درست کنم.یعنی من برای این کار مثلا 5ثانیه از صدای اصلی فیلم رو ضبط می کنم و بعد با نرم افزار های joiner اون تکه رو به اولصدای استخراج شده دوبله می چسبونم تا تایم صدای دوبله فیلم درست بشه.فقط مشکلم این هست که نمی دونم چرا نرم افزاری مثل jet audio وقتی دکمه رکورد رو می زنم هیچ صدایی از محیط ویندوز رو ضبط نمیکنه با هر کدوم از گزینه های ضبطش هم کار میکنم صدایی از محیط ویندوز بهم نمیده ووقتی هم با برنامه ای مثل mp3cutter &joiner اون چند ثانیه صدای ضبط شده رو به صدای اصلی می چسبونم نتیجه کار یک فایل کم حجم میده .منظورم این هست که مثلا 5 ثانیه صدای ضبطشده رو با 2 ساعت صدای فیلم به هم می چسبونم اما خروجی رو بهم همون 5 ثانیه صدای ضبط شده میده.

نرم افزاری رو می تونید معرفی کنید که من بتونم با اون صدای فیلم درحال پخش رو ضبط کنم و بعد اون ها رو به هم بچسبونم .

۱۳۹۰/۱۱/۲۲ صبح ۰۹:۲۲
تشکر شده توسط : اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered
Papillon آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۳۱
اعتبار: 27

تشکرها : 5667
( 1331 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #11

(۱۳۹۰/۱۱/۲۲ صبح ۰۹:۲۲)senatore نوشته شده:  

نرم افزاری رو می تونید معرفی کنید که من بتونم با اون صدای فیلم درحال پخش رو ضبط کنم و بعد اون ها رو به هم بچسبونم .

برای ضبط صدای در حال پخش یک فیلم با کیفیت خوب (wav) میتونید از برنامه km player استفاده کنید بدین ترتیب که : اول فیلم رو با این برنامه اجرا کنید و بعد کلیک راست در محیط برنامه و گزینه (1. capture   و بعد 2 . audio : capture ) سپس  جایی رو که می خواهید صدا در اونجا قرار بگیره ( مسیر ضبط ) و بعد تیک گزینه  auto capture on play start  رو هم بزنید . و در آخر start  رو بزنید . با پخش فیلم ، صدا در جایی که مشخص کردید ضبط می شه . و برای چسباندن صدا های جدا شده به هم از نرم افزار Corel VideoStudio Pro X3 استفاده کنید که خیلی کار باهاش ساده است

بنگر ز صبا دامن گل چاک شده / بلبل ز جمال گل طربناک شده / در سایه گل نشین که بسیار این گل / در خاک فرو ریزد و ما خاک شده
۱۳۹۰/۱۱/۲۳ صبح ۰۹:۰۰
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, زاپاتا, گرتا, دانتس, سناتور, ممل آمریکایی, مایکل اسکافیلد, اتان ادواردز, رزا, dered, خانم لمپرت, واتسون
Esa آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۶/۲۵
اعتبار: 2

تشکرها : 165
( 95 تشکر در 16 ارسال )
شماره ارسال: #12

با سلام

با توجه به فرموده های دوستان عزیز اولین نکته که باید در این گونه مسائل در SYNC مد نظر قرار بدین Frame Rate بر ثانیه است که از اونجایی که فیلم های خارجی و نسخه اصلی اکثراً به صورت NTSC و 29.97 یا 30fps هستن یا 24fps و در ایران فیلم ها با کیفیت رنگ PAL و با 25fps دوبله و پخش میشن در نتیجه به هنگام Sync زدن باید این مسئله مد نظر بگیرد که تصویر از صدا و یا صدا از تصویر عقب و جلو نیافتد. البته این اولین مسئله هست و باند سازی و محیط سازی و ... کاملاٌ فرق می کنه

در مورد نرم افزار هم من Adobe Audition رو توصیه می کنم

شان پن:
"من این خوشبختی را داشته‌ام در خانواده‌ای به دنیا بیایم كه به من بگویند این شانس را دارم بدون سانسور حرفم را بزنم."
۱۳۹۰/۱۱/۲۸ عصر ۰۹:۲۹
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, Papillon, اتان ادواردز, رزا, dered
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #13

من می خواستم ببینم با چه نرم افزاری روی فیلم های mkv صدا گذاری کنم.چون یک سری فیلم mkv گرفتم و صدای دوبله اونها رو هم دارم اما تایم صدا با فیلم یکی نیست.حالا دوستان می تونند نرم افزاری رو معرفی کنند که اولا صدا رو بتونم بر روی این فیلم ها دقیقا سینک کنم و دیگه اینکه خروجی هم دقیقا همون خروجی فایل اصلی به من بده.

۱۳۹۰/۱۲/۱۹ صبح ۱۱:۵۸
تشکر شده توسط : Esa, اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered
Esa آفلاین
دوست قدیمی

( 95 تشکر در 16 ارسال )
شماره ارسال: #14

سلام. ازون جایی که فرمت MKV فرمتی برای نمایش هست و اکثر نرم افزار های تدوین و صداگزاری چنین فرمتی رو پشتیبانی نمی کنند، توصیه من به شما تبدیل این فرمت به MPEG2 یا MPEG4/AVC هست تا بعد با نرم افزار صداگذاری مثل Audition می تونین sync بزنین. در ضمن حتماً این نکته رو مد نظر بگیرین که صدای نسخه دوبله شده با چه Frame rate هست. این نکته برای Sync شدن صدا ضروریه که فیلم MKV شما 25fps یا 30fps هست و فایل صدای نسخه دوبله هم باید همونطور باشه چون صدا یا کم میاد و یا زیاد.

شان پن:
"من این خوشبختی را داشته‌ام در خانواده‌ای به دنیا بیایم كه به من بگویند این شانس را دارم بدون سانسور حرفم را بزنم."
۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۱:۵۳
تشکر شده توسط : پاشنه طلا, سناتور, اتان ادواردز, رزا, dered
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #15

از کجا بفهمم فریم ریت دقیق فیلمم چند هست .همین طور من صدای فیلم رو از روی دی وی دی استخراج کردم و اون رو تبدیل به mp3 کردم .و چطور فریم ریت صدای استخراجی رو با فیلم دانلودی یکی کنم.

۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۵:۰۱
تشکر شده توسط : اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered
شرلوك آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۳۰
اعتبار: 21

تشکرها : 677
( 933 تشکر در 117 ارسال )
شماره ارسال: #16

(۱۳۹۰/۱۲/۱۹ عصر ۰۵:۰۱)سناتور نوشته شده:  

از کجا بفهمم فریم ریت دقیق فیلمم چند هست .همین طور من صدای فیلم رو از روی دی وی دی استخراج کردم و اون رو تبدیل به mp3 کردم .و چطور فریم ریت صدای استخراجی رو با فیلم دانلودی یکی کنم.

جناب سناتور عزیز شما می تونید روی فیلم مورد نظر right click کنید و properties  را انتخاب کنید. در قسمت بالای صفحه باز شده در گزینه general  و summary هست که اطلاعات مورد نظر شما در قسمت summary بصورت کامل دیده می شه. (اینها که گفتم در windows xp)

در مورد صدا و تصویر اگر تنها زمان دو تا یکی باشه شما به frame rate برای video  و bit rate برای audio توجه نکن فقط با نرم افزار قدرتمند virtual dub اونها رو به هم وصل کن. (کار با نرم افزار خیلی ساده است سورسشم مجانیه می تونی دانلود کنی.)

۱۳۹۰/۱۲/۲۰ عصر ۰۱:۱۳
تشکر شده توسط : گرتا, سناتور, Esa, حمید هامون, اتان ادواردز, رزا, dered, خانم لمپرت
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #17

دوست عزیز چون فیلم من تایمش با زیرنویس یکی نیست نمی تونم با virtualdubو یا mkv merg اون رو به هم بچسبونم ضمنا برنامه virtual dub توانایی خوندن فایل mkv رو نداره.

من مشکلم این هست که تایم و زمانفیلم با هم یکی نیست.میگن با پریمیر میشه این کار رو کرد ولی پریمیر هم خیلی سنگینه و هم خیلی سخته.نرم افزاردیگه ای نیست.

۱۳۹۰/۱۲/۲۰ عصر ۰۳:۳۸
تشکر شده توسط : Esa, شرلوك, اتان ادواردز, زرد ابری, رزا, dered
Esa آفلاین
دوست قدیمی

( 95 تشکر در 16 ارسال )
شماره ارسال: #18

(۱۳۹۰/۱۲/۲۰ عصر ۰۳:۳۸)سناتور نوشته شده:  

دوست عزیز چون فیلم من تایمش با زیرنویس یکی نیست نمی تونم با virtualdubو یا mkv merg اون رو به هم بچسبونم ضمنا برنامه virtual dub توانایی خوندن فایل mkv رو نداره.

من مشکلم این هست که تایم و زمانفیلم با هم یکی نیست.میگن با پریمیر میشه این کار رو کرد ولی پریمیر هم خیلی سنگینه و هم خیلی سخته.نرم افزاردیگه ای نیست.

عرض منم دقیقاً همین بود که شما اگر بخواین چنین کاری کنین باید به یک نرم افزار قدرمند و حرفه ای مسلط باشین تا کارتون دقیقاً سینک در بیاد وگرنه میتونین از نرم افزارهای ساده مبدل (Converter) استفاده کنین که قابلیت اضافه کردن صوت رو هم دارن. این کار رو می تونین با نرم افزار مبدل Xilisoft Video Converter Ultimate 7 یا نسخه بالاتر انجام بدین. ابتدا فایل رو Add کنید و روی فایل داخل نرم افزار کلیک راست کنید. گزینه Effects رو انتخاب و در پنجره باز شده به قسمت Audio برین و چک فایل اصلی رو بردارین و فایل mp3 که از DVD استخراج کردین جایگزین کنین-گوشه سمت راست در بالای کادر یک + وجود داره- با این کار شما می تونین فایل ویدیویی که می خواین به هر فرمتی تبدیل کنین. اما امکان سینک شدن این صدا و فیلم بسیار کمه. همانطور که عرض کردم برای کار حرفه ای باید نرم افزار حرفه ای مورد استفاده قرار بگیره. به غیر از نرم افزارهای صوتی از نرم افزار های تدوین چون Eduisو Premiere میتونین استفاده کنین.

شان پن:
۱۳۹۰/۱۲/۲۰ عصر ۰۴:۰۲
تشکر شده توسط : شرلوك, اتان ادواردز, رزا, dered
شرلوك آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۳۰
اعتبار: 21

تشکرها : 677
( 933 تشکر در 117 ارسال )
شماره ارسال: #19

(۱۳۹۰/۱۲/۲۰ عصر ۰۳:۳۸)سناتور نوشته شده:  

جناب سناتور من از این فرمت mkv دل خوشی ندارم واقعا کار کردن باش سخته. فقط در مورد virtual dub اینو بگم که اگر نرم افزارشو دانلود کردید یک پوشه توش هست که اسم plugins روشه. اگر زمانی برای فرمت mkv خواستید از این نرم افزار استفاده کنید کافیه plugin مربوط به این فرمت رو دانلود کنید بزارید تو این پوشه و از اون زمان به بعد virtual dub خودش فرمت mkv رو می شناسه.

ولی در هر صورت کار کردن با mkv سخته. تو این زمینه یکی می گفت  AVI Trimmer + MKV 2.0 نرم افزار خوبیه و سرعتشم بد نیست. من باش کار نکردم اگه تست کردید خبرشو به ما هم بدین.

۱۳۹۰/۱۲/۲۰ عصر ۰۴:۳۸
تشکر شده توسط : سناتور, Esa, california, اتان ادواردز, رزا, dered, خانم لمپرت
ژان والژان آفلاین
مسئول اردوگاه آشويتس كافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۲۳
اعتبار: 41

تشکرها : 10488
( 762 تشکر در 50 ارسال )
شماره ارسال: #20

سلام به دوستان

با توجه به محدوديت هاي جديد ايجاد شده  در فضاي مجازي ميتوانيد فايل هاي خودتون رو در اين سايت آپلود كنيد البته فعلا خوب كار ميكنه.با كليك كردن روي گزينه ثبت نام مراحل رو طي فرمائيد ثبت نام 3 دقيقه بيشتر طول نميكشه.http://www.picofile.com/

خداوند برتر از آنست كه در ذهن ما گنجد
۱۳۹۱/۱/۳ عصر ۰۶:۳۱
تشکر شده توسط : california, Papillon, دانتس, حمید هامون, سروان رنو, اتان ادواردز, راتسو ریــزو, زرد ابری, رزا, پیرمرد
ارسال پاسخ