[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه سریال هایی ببینیم؟معرفی سریال های خارجی ای که کاربران دیده اند
نویسنده پیام
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 1000
( 1623 تشکر در 207 ارسال )
شماره ارسال: #13
RE: چه سریال هایی ببینیم؟معرفی سریال های خارجی ای که کاربران دیده اند

بار اول با سریال در برابر آینده بود که با بازیگری به نام کایل چندلر آشنا شدم. این در حالی بود که وی قبل از آن نیز در فیلمها و سریال ها بازی کرده بود. این سریال زیبا که جزو سریال های پربیننده دهه نود میلادی محسوب می شد، به مرد جوانی بسیار خوش قلب و دلسوز به نام گری هابسن می پرداخت که با اطلاعاتی که از طریق روزنامه فردا به دست می آورد سعی می کرد با کمک به دیگران زندگی بهتری را برای آنها رقم بزند. خودش البته از این موضوع چندان راضی نبود. چرا که این روزنامه و مسئولیتی که در پس آن آمده بود زندگی طبیعی و حتی آرامش را نیز از وی سلب کرده بود. اما وجدانش به وی اجازه نمی داد که به این راحتی از دردهای مردم بگذرد. سریال جنبه های احساسی و در عین حال کمدی داشت.به نوعی می شد حدس زد که چرا این نقش به کایل چندلر تعلق گرفته است. از حالت های این بازیگر این است که معمولا در حین راه رفتن گردن و دست هایش را به جلو می اندازد و به نوعی حالت یک انسان متواضع وخونگرم را تداعی می کند. اما چیزی که نظر من را به خود جلب کرده بود این بود که احساس می کردم چهره و مخصوصا چشم هایش حالتی آب زیرکاه نیز دارد! البته زمانی که لبخند بر لب دارد این مسئله بیشتر خود را نشان می دهد. چند سالی گذشت و اما یک روز با تماشای فیلم Sleep,Baby,Sleep ۱۹۹۵ به یقین رسیدم که بیراه هم تصور نمی کنم! یکسال قبل از آنکه کایل چندلر بتواند نقش اصلی سریال در برابر آینده را به دست آورد، وی در این فیلم تلویزیونی در نقش جوانی ظاهرا دلربا اما شیاد بازی کرده بود که بدجور با روح و روان یک زن جوان بازی می کند. او در این نقش کاملا باور پذیر جلوه می کرد. عکس زیر کایل چندلر را در قالب این کاراکتر شیاد نشان می دهد.

بعد از سریال در برابر آینده کایل چندلر بارها سعی کرد خود را در تلویزیون و سینما به اثبات برساند اما معمولا به در بسته می خورد. چند سریالی که در آنها بازی کرد خیلی زود کنسل شدند تا اینکه وی توانست نقش اصلی سریال چراغهای جمعه شب را به دست آورد. این سریال با وجود اینکه نقدهای مثبتی به دست آورد اما نتوانست بیننده های زیادی را جذب کند و در نتیجه در شرف کنسل شدن بود. اما اینبار بخت با کایل چندلر بود و سریال توانست به مدت چند سال به حیات خود ادامه دهد. او در نقش یک مرد خانواده و البته مربی فوتبال آمریکایی ظاهر شده بود و همین نقش جایزه امی را برای او به ارمغان آورد. من هیچوقت این سریال را تماشا نکردم. چرا که اولا اهل آثار ورزشی نیستم و دوماً میانه خوبی با نوع فیلمبرداری دوربین روی دست ندارم. پس از این سریال طبق گفته خودش پیشنهادهای متعدد تلویزیونی را دریافت کرد اما همه آنها را رد کرد. از جمله آنها می توان به نقش جان ریس در سریال Person of interest اشاره کرد که در ایران با نام مظنون شناخته می شود. نقشی که جیم کاویزل عهده دار آن شد که معتقدم گزینه بهتری بود. ضمن اینکه خودم سریال مظنون را هم دوست ندارم و هیچگاه پیگرش نشدم. کایل چندلر در آن دوره تصمیم گرفته بود که کمی از تلویزیون فاصله بگیرد و بختش را در سینما بیازماید. او توانست نقشهای کوچکی در فیلمهای مطرح به دست آورد. به عنوان مثال نقش پلیسی که در فیلم گرگ وال استریت لئوناردو دیکاپریو را به چنگ انداخت. سرانجام او دوباره تصمیم گرفت به تلویزیون برگردد و اینجاست که بعد از گذشت سالها یک نقش آب زیرکاه دیگر در کارنامه اش رقم خورد! سریالی که امروز می خواهم درباره آن بنویسم سریال Bloodline است که در ایران با نام دودمان شناخته می شود. این سریال که متعلق به نتفلکس است در سال ۲۰۱۵ شروع شد و تا سال ۲۰۱۷ در سه فصل ادامه پیدا کرد.

راستش با مطالعاتی که انجام دادم چنین برداشت کردم که نقش کایل چندلر در این سریال چندان مثبت نیست و رازهای پنهانی را با خود دارد. حضور کایل چندلر در سریال و مطالبی که کم و بیش درباره کاراکترش خوانده بودم، مرا مجاب کرد تا به تماشای این سریال بنشینم. سریالی که سالها بود اثری به زیبایی آنرا ندیده بودم. با تماشایش به این نتیجه رسیدم که او در این سریال یک آب زیرکاه خوش ذات است! قبل از رسیدن به ادامه مطلب باید خدمتتان عرض کنم که برای توضیح بهتر مجبورم بخش های مهمی از سریال را شرح دهم.

داستان سریال به خانواده بزرگسال ثروتمند به نام ریبورن می پردازد که صاحب یکی از هتل های کالیفرنیا هستند. آنها به عنوان انسانهایی محترم شناخته می شوند تا اینکه فرزند بزرگ خانواده در چهل و پنجمین سالگرد تاسیس هتل شان باز می گردد. خانواده انگار هم او را می خواهند و هم نمی خواهند. انگار که احساس می کنند با وجود وی درآنجا، مجبور می شوند با گذشته ای که سالهاست از آن می گریزند، روبه رو شوند. سریال در نه قسمت ابتدایی بسیار آرام پیش می رود. در واقع در این مدت قرار است شخصیت ها و نوع ارتباطی که با هم دارند برای بیننده شکافته شوند.

دنی ریبورن با بازیگری زیبای بن مندلسون، همان مردی که پس از سالها به جمع خانواده پیوسته، مردی بسیار آرام و مهربان به نظر می رسد. شاید در ابتدا بیننده متوجه نمی شود که چرا این خانواده از حضور وی احساس خوبی ندارند، اما کم کم متوجه می شود که او اینبار آنجاست تا خانواده اش را به خاک سیاه بکشاند. تا به آنها بگوید من تنها کسی نیستم که باید تاوان آن چرا که در گذشته رخ داده، پس بدهم. بازی بن مدلستون قابل توجه است. به طوری نامزدی گلدن گلوب را برایش به ارمغان آورد. او در بدترین شرایط نیز خونسرد به نظر می رسد. من قبل از اینکه او را در این سریال ببینم، تنها وی را از یکی از قسمتهای فصل سوم سریال رودخانه برفی به خاطر داشتم.

حالا می رسیم به کایل چندلر. او در نقش جان ریبورن فرزند دوم خانواده بازی می کند. به نظر میرسد او سالم ترین زندگی را در بین خانواده اش دارد. او یک پلیس است.ازدواج کرده و یک دختر و پسر نوجوان دارد. در زندگی اش اشتباهات زیادی انجام نداده و همیشه سعی کرده اختلافات خانواده را حل و فصل کند. ( اشاره به همان ظاهر متواضع این بازیگر که در ابتدا ذکر کردم ) حتی وقتی برادرش دنی به خانه باز می گردد او و مادرش تنها کسانی هستند که با وجود نگرانی هایشان از آینده از حضور او در جمع آنها حمایت می کنند. کلا جروبحث کردن جزئی از بازیگری کایل چندلر است. حتی در سریال در برابر آینده نیز همیشه او را در حال بحث کردن با چاک فیشمن و یا حتی پدر و مادرش می دیدیم. پس از اینکه دنی مدام از اعضای خانواده اش طرد میشود، با خونسردی تمام شروع به تهدید کردن آنها می کند و به آنها می فهماند که شما چندان بهتر از من نیستید. همیشه این جان است که سعی می کند رضایت بین آنها را برقرار کند. اما دنی حتی جان را از تهدیدهایش بی نصیب نمی گذارد. تا اینکه یک روز جان کنترل خود را از دست داده و بزرگترین اشتباه عمرش را مرتکب می شود و آن قتل برادرش دنی است!!!

این اشتباه بزرگ تاوانی وحشتناک دارد. انگار که فرقی نمی کند دنی زنده باشد یا مرده. او قرار است خانواده اش را با گذشته تیره و تارشان مواجه کند. خواهر و برادر جان، جسد دنی را پنهان می کنند و حالا نوبت جان است که وجهه آب زیرکاه خود را نشان دهد. او نقشه های ریز و درشتی را ارائه می دهد تا با کمک آنها از شر رسوایی و زندان خلاصی پیدا کنند و البته در تمامی نقشه هایش سعی می کند هیچ بیگناهی را به جای خود گرفتار نکند. وی در صدد است که قتل برادر را از مادرش نیز پنهان کند. دیدن چهره کایل چندلر در صحنه هایی که با نقشه هایش خود و خانواده اش را مظلوم جلوه می دهد دیدنی است! مخصوصا با تن صدایی که با دغلبازی می تواند وجه مظلومی به خود بگیرد! اما بیخود نیست که می گویند ماه هیچگاه پشت ابر نمی ماند. درست زمانی که فکر می کنند همه چیز تمام شده سروکله پسر جوانی پیدا می شود که انگار پسر دنی است و به دنبال پدرش آمده است. پسری که آنها از وجودش بی خبر بودند. البته این تنها سورپرایز دنی نیست و اینجاست که می فهمند دنی همیشه وجود خواهد داشت.چه زنده و چه مرده!

معمولا از اینکه ببینم کاراکترها در شرایط بسیار دشوار قرار می گیرند لذت می برم. کلا تماشای خفقان لذت بخش است.اینکه کاراکترها بدانند اوضاع خوب نیست اما هر چه کنند راه به جایی نمی برند و اگر آنها اعضای خانواده باشند ممکن است جذابیتش دو چندان نیز بشود.(هر چند در واقعیت چنین چیزی را برای هیچ احدی آرزو نمی کنم!) معمولا در این شرایط است که انسانها خود واقعی شان را نشان می دهد تعجب نکنید اگر در این شرایط دوستان دشمن جلوه کنند و دشمنان دوست.

این سریال در فصل اول نقدهای مثبتی را به دست آورد و در نتیجه فصل دو آن نیز ساخته شد که بینهایت جذاب بود. اما متأسفانه در فصل سوم عجولانه سریال را تمام کردند و این باعث شد که بعضی از سوالات بی جواب بمانند و یک پایان فراموش نشدنی رقم نخورد. اما حداقل اش اینست که پایانی برای سریال در نظر گرفتند و مثل خیلی از سریال ها نیمه تمام نماند. اگرچه خودم هم از طولانی شدن بیش از حد سریال ها بیزارم و قسمت های کمتر را ترجیح می دهم. مخصوصا برای سریال هایی که دنباله دار هستند. اما می توانستند پایان بسیار بهتری برای آن در نظر بگیرند.

کایل چندلر پس از این سریال در فیلم Game Night دوباره در نقش مرد آب زیر کاهی ظاهر شد که در یک بازی پر تعقیب و گریز بدجور برادر و زن برادرش را به بازی گرفت. البته فیلم کمدی بود و نقش وی نیز منفی نبود. خودم هم نتوانستم زیاد با فیلم ارتباط برقرار کنم. امیدوارم کایل چندلر از این به بعد بیشتر به کاراکترهای آب زیر کاه جواب مثبت بدهد! راستش اگر چه بازی در نقشهای متفاوت یا به عبارتی against type، همیشه بین بازیگران وجود داشته و دارد و بعضا جوایز بزرگی هم برای آن برده اند اما خود من معمولاً ترجیح می دهم بازیگران را با حالتهای واقعی خودشان ببینم تا بیشتر باور پذیر جلوه کنند.

من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۳۹۹/۶/۹ صبح ۰۸:۲۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پهلوان جواد, مارک واتنی, پروفسور, سروان رنو, کنتس پابرهنه, مموله, زرد ابری, Classic, شارینگهام, دون دیه‌گو دلاوگا, مراد بیگ, Kathy Day, rahgozar_bineshan
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع